مشاوره قبل از ازدواج با استفاده از تکنیک های پرسش و پاسخ روانشناسی

ترمیم-رابطه-خراب-شده-میان-زن-و-شوهر
ترمیم رابطه سرد یا خراب شده میان زن و شوهر
تیر ۱۱, ۱۳۹۷
ترس-از-مرگ
مشاوره ترس از مرگ برای غلبه بر فوبیای مردن با تکینک‌های روانشناسی
تیر ۱۱, ۱۳۹۷
مشاوره-قبل-از-ازدواج
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

مشاوره قبل از ازدواج برای همه لازم است. مشاوره قبل از ازدواج به زوجین کمک می‌کند که خود را برای ازدواج و چالش‌ها، مزایا و قوانین آن آماده کنند. مشاوره‌ی ازدواج به افرادی که می‌خواهند پیمان زناشویی ببندند، کمک می‌کند تا مطمئن شوند که خود و عشقشان رابطه‌ای محکم، سالم و غیرمسموم را شکل داده‌اند که می‌تواند بنیان یک زندگی زناشویی پایدار و رضایت‌بخش باشد. مشاوران با به کارگیری روش‌های مختلف به شما کمک می‌کنند با شناخت بیشتری از خود و همسرتان به استقبال این تصمیم مهم زندگی بروید.

مشاوره ازدواج، فرصتی برای انتخابی آگاهانه و مطمئن


مشاوران روزانه با مراجعه ­کنندگان بسیاری روبرو هستند که به منظور تصمیم­‌گیری برای ازدواج به آن­ها مراجعه می‌­نمایند. این نشان می‌­دهد همه ما می­‌دانیم ازدواج تصمیمی نیست که سرسری گرفته شود بلکه باید در نهایت دقت و با دانش کافی با آن روبه‌رو شد. مشاورانی که در زمینه ازدواج تجربه و تخصص دارند می‌­توانند جوانان را درباره تمام زوایای مهم انتخاب همسر آگاه سازند تا فرد بتواند بهترین تصمیم را برای ساختن زندگی مشترک خود بگیرد. پس بهتر است در این باره بدون هیچ ابایی از کمک یک روانشناس آگاه استفاده کنیم زیرا انتخاب همسر، انتخابی است تا آخر عمر همراه ما می­‌ماند و بر تمام جوانب زندگیمان تأثیرگذار خواهد بود. مشاوران با به کارگیری روش‌­های مختلف از جمله استفاده از تست‌های تخصصی ازدواج، برای ارائه راهنمایی‌­های لازم به زوج‌های در شرف ازدواج آماده‌اند.

 

انواع مشاوره برای ازدواج


مشاوره تلفنی ازدواج

مشاوره آنلاین ازدواج

مشاوره حضوری ازدواج

خدمات مشاوره‌­ای برای کمک به زوج­‌های در شرف ازدواج در سه نوع زیر دسته‌­بندی می­‌شوند:

مشاوره حضوری ازدواج

در مشاوره حضوری ازدواج، هر دو طرف به مشاور مراجعه کرده و طی چند جلسه، به صورت جداگانه یا با هم (بنا بر صلاحدید مشاور) با روانشناس ملاقات می­‌کنند. طی این جلسات مشاوره با طرح سؤالات خاص به جمع ­آوری اطلاعات بیشتر درباره هر یک می­‌پردازد، به آن­ها کمک می­‌کند به شناخت بهتری نسبت به خود و شخص مقابل دست یابند و روش­‌های برخورد و رفتار مناسب در مواجهه با بحران­‌های زندگی و تعارضات زناشویی را به آن­ها آموزش‌­ها می­‌دهند. همچنین ممکن است طی این جلسات انجام یک سری تست­‌هایی که در تصمیم­‌گیری برای ازدواج و شناخت افراد می­‌توانند مؤثر واقع شوند، به زوج­‌ها پیشنهاد شود. تست‌­های ازدواج در انواع مختلفی وجود دارند مانند تست انگیزش، تست هارتمن یا تست تفاهم که مشهورتر از همه تست MBTI است.

مشاوره آنلاین ازدواج

اگر مراجعه حضوری به مشاور به هر دلیل (وضعیت اقتصلادی، فرهنگ خانواده­ها، مشغله زیاد و …) برای شما یا همسر آینده‌تان مقدور نیست می‌­توانید از خدمات اینترنتی مشاوره بهره ببرید. در این روش از مشاوره شما و همسرتان به صورت همزمان و یا جداگانه می‌­توانید به صورت آنلاین (از طریق چت یا برقراری ارتباط در شبکه‌های اجتماعی مختلف) با مشاور ازدواج در ارتباط باشید، سؤالات خود را مطرح کنید، به پرسش­‌های مشاور پاسخ دهید و در زمیانی کم و با صرف هزینه­‌ای متناسب از مشاوره نتیجه بگیرید.

مشاوره تلفنی ازدواج

مشاوره تلفنی ازدواج نیز مانند مشاوره آنلاین برای افرادی که جهت ملاقات حضوری با مشاور دچار مشکل­ هستند بسیار مناسب است. در این روش می­‌توانید به صورت تلفنی با مشاور در تماس بوده و اطلاعلاتی را که برای یک تصمیم­ گیری صحیح و آگاهی مناسب جهت شروع یک زندگی مشترک نیاز دارید، دریافت نمایید. همچنین اگر خجالتی هستید یا در برخورد با افراد غریبه دچار استرس می­‌شوید مشاوره تلفنی می‌­تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. در این شرایط می‌توانید بدون استرس و ترس درباره آن چه لازم است مشاور بداند بدون سانسور و در کمال صداقت پاسخ گو باشد. مطمئناً همه ما می‌دانیم که مخفی کاری در جلسات مشاوره ازدواج یا بیان آن چه حقیقت ندارد شاید در لحظه تنها به دلیل شرم یا ترس باشد اما در آینده آرامش و شادی زندگی مشترک را تحت تأثیر قرا خواهد داد.

مزایایی که باعث می‌شود مشاوره قبل از ازدواج را جدی بگیریم چیست؟


مزایایی که باعث می شود مشاوره قبل از ازدواج را جدی بگیریم چیست؟

مشاوره قبل از ازدواج، با توجه به آمار بالا و مرعوب کننده طلاق، یکی از بهترین کارهایی است که می‌توانید پیش از بستن پیوند زناشویی انجام دهید. در این راهنما با ۱۳ دلیلی آشنا می‌شوید که مطمئن هستیم آگاهی از آن‌ها شما را به مشاوره ترغیب خواهد کرد.

روبرو شدن با مشکلات

همسران آینده‌ای که در جلسات مشاوره قبل از ازدواج حاضر می‌شوند، فرصت دارند درباره مشکلاتی بحث کنند که اکثر زوجین بر سر بحث درباره آنها کارشان به طلاق می‌کشد. مشاوره ازدواج به شما کمک می‌کند تا مسائل بحث‌برانگیز را قبل از آن که باعث مناقشه شوند، حل کنید و نظرها و باورهای همسر آینده‌تان را درباره این مسائل کشف کنید، به این ترتیب می‌توانید قبل از شروع زندگی خود درباره موضوعات مهم به توافق برسید. برای مثال می‌توانید درباره واکنش‌های خود به دخالت خانواده‌ی همسرتان صحبت کنید. اگر برای پرداختن به مشکلات جدی برنامه داشته باشید، مانع برافروخته شدن آتش نزاع‌های بعدی خواهید شد. در جلسه مشاوره به آن دسته از مشکلات اصلی پرداخته می‌شود که رابطه فعلی را نیز تحت الشعاع قرار داده است. اگر به مشکلات کوچک مجال خودنمایی بدهید، به بحث‌های آتشین و بزرگ تبدیل خواهند شد. مشاوره قبل از ازدواج کمک می‌کند که احساسات منفی را قبل از دامنه‌دار شدن فروبنشانید.

دانش، خرد و تجربه مشاور

دانش، خرد و تجربه مشاور

صحبت کردن با فرد دلسوزی که پیش از این با مشکلات ما برخورد داشته است، غالباً بسیار آرامش‌بخش و مفید است. مشاور ازدواج مجربی که خود نیز این تجربه را پشت سر گذاشته باشد، می‌تواند تجربیات ارزشمندی را در اختیارتان بگذارد که فقط پس از ازدواج و تجربه‌ی زندگی متاهلی به دست می‌آید. دردو دل کردن با فردی که احساسات مشابهی را درباره خانواده و روابط تجربه کرده است، نیز راهگشا خواهد بود. افراد مسن‌تر و عاقل‌تر نیز می‌توانند برای یافتن همسری مناسب راهنمایی‌تان کنند. به این ترتیب می‌توانید با ذهنی باز و با آمادگی برای یکی از مهم‌ترین مراحل زندگی تصمیم بگیرید. البته مجبور نیستید که چون عروس یا داماد کارهایی برخلاف میل شما انجام می‌دهد، نصایح فرد دیگری را قبول کنید و ازدواج‌تان را به هم بزنید، اما مطمئن باشید که اگر به توصیه‌های فردی که درک درستی از مشکلات احتمالی آینده دارد، گوش دهید، ضرر نخواهید کرد.

مشاوره برای تمام ازدواج‌ها مفید است

همگی ما زوجی را می‌شناسیم که زندگی‌شان کامل و بی‌نقص به نظر می‌رسد. این زوج عاشق یکدیگرند، همیشه دوست دارند که کنار هم باشند و همواره در هر حالتی شاد و راضی به نظر می‌رسند. اما این ظاهر قضیه است، حتی این زوج غبطه‌برانگیز نیز هر از گاهی با هم دعوا می‌کنند و شاید حتی گاهی به جدایی فکر کنند. مشاوره قبل از ازدواج برای تمام زوجین، حتی آنهایی که ایده‌آل به نظر می‌رسند، مفید است. در واقع ممکن است زوج بی عیب و نقص ما از افرادی کمک گرفته باشند یا همسرانی را الگوی خود قرار داده باشند که ازدواج موفقی داشته‌اند. هیچ ازدواجی همیشه کامل یا بدون مشکل نیست، اما مشاوره قبل از ازدواج به شما کمک می‌کند تا مشکلات‌تان را پشت سر بگذارید و بیاموزید که چگونه عشق‌تان را در گذر از سختی‌ها زنده نگه دارید. مشاوره روش مصالحه کردن و به توافق رسیدن را به شما می‌آموزد تا بتوانید خوشبختی و دوام زندگی‌تان را تضمین کنید.

ارتباط موثر

ارتباط موثر یکی از مهم‌ترین جنبه‌های ازدواج است. زمانی که زوجین دیگر به هم توجه نکنند و با هم حرف نزنند، این ازدواج در نهایت از هم متلاشی می‌شود. مشاور به شما یاد می‌دهد که چگونه شنونده خوبی باشید تا بتوانید نیازها و خواسته‌های همسرتان را متوجه شوید. اگر هر روز با یک نفر زیر یک سقف زندگی کنید، ممکن است وجود او و لطف‌هایش برایتان عادی شود، اما اگر ارتباط موثری با هم داشته باشید و عشق‌تان را ابراز کنید، رابطه‌ای را خلق می‌کنید که می‌تواند از بوته‌ی آزمون‌های مختلف روزگار سربلند بیرون بیاید.

مشاوره فرصت مناسبی را در اختیار زوجین قرار می‌دهد تا به روشی سالم و بدون آسیب زدن به رابطه خود با هم صحبت کنند و احساسات خود را بیان کنند. در مشاوره یاد می‌گیرید که سنجیده و صادقانه صحبت کنید و در موقع لزوم جلوی زبان تند و تیزتان را بگیرید. کنار هم نشستن و تعیین دستاوردهای مطلوب جلسه‌ی مشاوره فکر بسیار خوبی است که شما را در مسیر یک ارتباط موثر قرار می‌دهد.

بررسی مسائل مالی

بسیاری چنان هزینه‌های گزافی را برای جشن ازدواج خرج می‌کنند که مجبور می‌شوند، زندگی زناشویی را با کوله‌باری از قرض شروع کنند. مشاوره به شما کمک می‌کند تا بودجه خود را تعیین کنید و از وضعیت مالی، وام‌ها و حساب بانکی همسر آینده‌تان مطلع شوید. دست و پنجه نرم کردن مداوم با مشکلات مالی حتی سالم‌ترین روابط را نیز به نابودی می‌کشاند، بنابراین بهتر است وضعیت مالی خود را در جلسه مشاوره قبل از ازدواج تعیین کنید و تصمیم بگیرید که سهم هر یک در اداره این زندگی چقدر است. به این ترتیب پیشاپیش می‌دانید که پرداخت هزینه‌های جشن عروسی چه باری را بر شما تحمیل خواهد کرد و مسئولیت بازپرداخت این بدهی‌ها بر عهده چه کسی خواهد بود. اگر خانواده‌های‌تان نمی‌توانند برای پرداخت هزینه‌ها کمک‌تان کنند، بهتر است عاقلانه و متناسب با بودجه خود خرج کنید تا بعد درگیر بحث‌های بی‌پایان بر سر مسائل مالی نشوید. همین‌طور اگر بدانید که همسرتان چطور و برای چه چیزهایی پول خرج می‌کند، در آینده بحثی بر سر خساست و ولخرجی درنخواهد گرفت.

کشف نکات جدید

جلسات مشاوره قبل از ازدواج

جلسات مشاوره قبل از ازدواج فرصتی است برای تبادل نظر درباره مسائلی، مانند انتظارات و تجربیات ناخوشایند گذشته که معمولاً در گفتگوهای عادی مطرح نمی‌شود. ما غالباً فکر می‌کنیم که نامزدمان را به خوبی می‌شناسیم، اما ممکن است اطلاعی از سوءاستفاده‌های گذشته یا انتظار او از زندگی زناشویی نداشته باشیم. ارتباط و برخورد همسرتان با خانواده شما بر رفتار و تربیت فرزندان‌تان اثر می‌گذارد، بنابراین به روابط و مناسبات دیگر نیز توجه کنید و اگر همسر آینده‌تان سابقه مورد سوءاستفاده قرار گرفتن در دوران کودکی یا اوان جوانی را داشته است، بهتر است مشکلات بنیادی را با انجام مشاوره فردی برطرف کنید

رسیدن به نتایج و تصمیم‌های مثبت

صحبت کردن درباره موضوعات مهم و حساسی مانند پول، رابطه جنسی و فرزند باعث می‌شود که هیجان‌زده شوید. مشاور باتجربه مکالمه‌تان را به مسیر صحیح هدایت می‌کند و اجازه نمی‌دهد که نامزدتان ناگهان از بحث منحرف شود. به این ترتیب می‌توانید بر روی بحث متمرکز شوید و به نتیجه برسید.

یادگیری یا تقویت مهارت‌های حل منازعه و اختلاف

یادگیری یا تقویت مهارت‌های حل منازعه و اختلاف

چنانچه دلخوری‌ها و کدورت‌های جدی در گذشته داشته باشید، می‌دانید که معمولاً چگونه هنگام دعوا برخورد خواهید کرد، ساکت می‌مانید یا این که شروع به داد و فریاد می‌کنید. اگر با خودتان صادق باشید، امکان بهبود رابطه وجود دارد. مشاور به شما یاد می‌دهد که چطور خوب گوش کنید و چگونه به روشی موثر با هم ارتباط برقرار کنید، از همه مهم‌تر مشاور به شما می‌گوید که برای رسیدن به یک راه‌حل مناسب چه حرف‌هایی را باید بزنید یا نزنید.

تعیین زمانی منطقی برای برآورده شدن انتظارات مهم زندگی زناشویی

برای مثال اگر به این توافق برسید که تا دو سال دیگر به بچه‌دار شدن فکر نخواهید کرد، هر دو با آمادگی پیش خواهید رفت و مصمم بودن شما و تردید همسرتان باعث عصبی یا ناامید شدن‌تان نخواهد شد. همچنین مشاوره قبل از ازدواج کمک می‌کند تا درباره زمان مناسب خریدهای مهمی مانند خرید خانه نیز تصمیم بگیرید.

دوری از خشم و نفرت‌ خاموش و مسموم کننده

دوری از خشم و نفرت‌ خاموش و مسموم کننده

مشاوره ازدواج کمک می‌کند تا دل‌هایتان را از خشم و نفرتی که رابطه‌تان را مسموم ساخته است، پاک کنید. مشاور یاری‌تان می‌کند تا خشم خودتان را کنترل کنید و خودتان را از قید و بند خشم رها کنید تا این احساسات فروخفته در آینده آسیب جدی به ازدواج‌تان نزند.

غلبه بر ترس از ازدواج

ممکن است یک یا هر دو نفر شما فرزند طلاق باشید یا در خانواده‌ای بزرگ شده باشید که جرو بحث و دعوا در آن عادی بوده است. مشاوره قبل از ازدواج به شما آموزش می‌دهد که با گذشته خود از در آشتی درآیید و این چرخه باطل را بشکنید.

شناسایی بذرهای نهفته استرس در زندگی زناشویی

زمانی که مسائل را از دیدگاه یک فرد بی‌طرف باتجربه ببینید، متوجه می‌شوید که کدام رفتارهای و عادت‌ها را باید تعدیل کنید یا کاملاً کنار بگذارید. همچنین مشاور ازدواج به شما کمک می‌کند تا بر استرس و اضطراب‌تان غلبه کنید و سلامت ذهن و روح خود را به نحو موثرتری مدیریت کنید.

در جلسه مشاوره پیش از ازدواج چه اتفاقاتی می افتد؟


در جلسه مشاوره پیش از ازدواج چه اتفاقاتی می افتد؟

زمانی که برای اولین جلسه مشاوره ازدواج وقت می‌گیرید، معمولاً از شما سوالاتی کلی درباره‌ی پیشینه‌ی رابطه‌تان یا مشکلات و مسائل پیچیده‌ای که با آنها روبرو شده‌اید، پرسیده می‌شود. اغلب زوجین در مرحله مشاوره قبل از ازدواج، مشکلی درباره یک موضوع خاص ندارند، و صرفاً می‌خواهند که انتظارات خود از زندگی زناشویی و سبک زندگی را قبل از ازدواج به روشی منظم و نظام‌مند بررسی کنند. درک بهتر یکدیگر دلیل اصلی و متداول برای مشاوره پیش از ازدواج است. اگر تمایل دارید که درباره موضوع خاصی صحبت کنید، بهتر است خلاصه‌ای از اطلاعات مرتبط را هنگام گرفتن وقت مشاوره ارائه کنید. این کار ضروری نیست، اما مشاوران با داشتن چنین اطلاعاتی می‌توانند، وقت مشاوره را متناسب با موضوعات مدنظرتان با بهترین مشاور تنظیم کنند. از طرفی مشاور یا روانشناس نیز می‌تواند خود را برای جلسه اول آماده کند. فرایند گردآوری جزییات بیشتر درباره رابطه و پیشینه خانوادگی زوجین در جلسه اول مشاوره شروع می‌شود. هرچند تمام مشاوران پیشینه زوجین را به تفصیل و با جزییات کامل بررسی نمی‌کنند، اما مشاور یا روانشناس برای کمک گرفتن به زوجین به بعضی اطلاعات پایه نیاز دارد. مشاور سوالاتی را درباره روابط گذشته، از قبیل ازدواج‌های قبلی، از شما و نامزدتان می‌پرسد، از شما می‌خواهد که احساس خود را نسبت به ازدواج شرح دهید و اگر موضوع یا مشکل خاصی مدنظرتان است، آن را مطرح کنید. برخی مشاورین از مراجعان می‌خواهند که پرسشنامه‌ای را پر کنند که شامل سوالاتی درباره روابط گذشته، ارزش‌ها و باورهای بنیادی و دیگر موضوعات مرتبط می‌شود.

نتیجه مشاوره ازدواج


نتیجه مشاوره ازدواج

اما اگر مشاوره قبل از ازدواج باعث شود که مشکلات شما و نامزدتان از قبل هم بیشتر و دامنه‌دارتر شود، چکار باید بکنید؟ امکان به وجود آمدن مشکلات در مشاوره ازدواج وجود دارد، چرا که مشاوره همسران آینده را به فکر می‌اندازد و آنها را وادار می‌کند درباره‌ی مسائلی بحث کنند که قبلاً به آنها توجه نکرده بودند. شاید این ویژگی در نظر اول نقطه ضعف مشاوره ازدواج به شمار بیاید، اما چون باعث می‌شود که بحث‌ها و اختلافات قبل از ازدواج مطرح شود، نقطه قوت آن نیز محسوب می‌شود. مطمئناً با ما هم‌عقیده‌اید که پیشگیری کردن از برافروخته شدن آتش‌های جنگ و نزاع بهتر از سوختن در شعله‌های سوزان آن است. مشاوران با ارائه بهترین راهکارهای برای روبرو شدن با این چالش‌ها شما را یاری می‌کنند.

ممکن است ازدواج‌تان را به هم بزنید

چنانچه در خلال مشاوره ازدواج متوجه مشکلات و تناقضات مهمی بشوید، ممکن است این اختلاف‌ها در نهایت به به هم خوردن ازدواج منجر شود. قبول داریم که این شرایط ایده‌آل نیست، اما شما را از ازدواج با فرد نامناسب یا دلشکستگی بعد از طلاق نجات می‌دهد.

انتخاب مشاور نامناسب ممکن است مشکل ایجاد کند


مانند هر قشر دیگری در بین مشاوران ازدواج نیز خوب و بد و بهتر وجود دارد. اگر زوجی به مشاوری مراجعه کنند که در زمینه حل منازعات مهارت ندارد و حین مشاوره بحث بالا بگیرد و بحث به نزاع تبدیل شود، چه اتفاقی می‌افتد؟ همان‌طور که چند ماشین مختلف را قبل از خریدن یکی امتحان می‌کنید، برای یافتن مشاور مجرب نیز باید تحقیق کنید تا مشاور نامناسبی انتخاب نکنید که ضررش بیشتر از نفعش باشد. مشاور ازدواج ماهر باید از تمام علل و مشکلات دامن زننده به طلاق آگاهی داشته باشد و بتواند در نهایت ظرافت و مهارت به این مسائل بپردازد.

تجربهای موفق از مشاوره پیش از ازدواج با مشاورین


تجربه ای موفق از مشاوره پیش از ازدواج با مشاورین ما

چند ماه بود که الهام و مهدی یکدیگر را می‌شناختند. هرچند خانواده آنها اختلاف فرهنگی فاحشی با هم داشتند، اما این دو جوان از صمیم قلب عاشق هم بودند و می‌خواستند با هم ازدواج کنند. ازآنجایی که الهام و حمید مدت زیادی نبود که همدیگر را می‌شناختند، دوستان‌شان به آنها پیشنهاد کردند که قبل از تصمیم‌گیری نهایی و متعهد شدن نسبت به همدیگر، چند جلسه با روانشناسان مشاوره قبل از ازدواج داشته باشند. مهدی و الهام در اولین جلسه مشاوره کمی مضطرب بودند. هر دو درباره خانواده‎های خود، توقعات و باورهای مذهبی خانواده‌هایشان صحبت کردند. هرچند مهدی خانواده الهام را می‌شناخت، اما وقتی دید که الهام تا چه حد به مراسم، اعتقادات و باورهای مذهبی خود پایبند است و می‌خواهد فرزندان خود را نیز بر طبق این اصول تربیت کند، متعجب شد. این مسائل و تفاوت ها برای مهدی نگران کننده بود. همچنین الهام و مهدی متوجه شدند که رویکرد آنها نسبت به مسائل اقتصادی کاملاً با هم متفاوت است و این اختلاف نظرها را آزاردهنده و ترسناک یافتند. مشاور به این نتیجه رسید که تفاوت‌های این زوج اساسی است، اما با استفاده از تکلیف‌ها و تمرین‌های ایفاء نقش سعی کرد تا این تفاوت‌ها را به نقاط قوتی تبدیل کند که می‌توانست رابطه این زوج عاشق را محکم‌تر کند. همچنین مشاور به الهام و مهدی کمک کرد تا با هم به توافق برسند و تصمیم بگیرند که هر یک تا چه حد حاضرند که از مواضع خود دور شوند. مشاور باتجربه به آنها کمک کرد تا مهارت‌های گوش دادن فعال را یاد بگیرند تا در آینده بتوانند راحت‌تر به توافق برسند و با هم سازش کنند. ایفای نقش، الگوگیری و تمرین‌های مختلف بین جلسات نیز باعث شد که منظور مشاور را بهتر در طول جلسات مشاوره متوجه شوند. همچنین مشاور به الهام و مهدی توصیه کرد که درباره شیوه تربیت مذهبی فرزندان خود به توافق روشن و آشکاری برسند. مهدی و الهام در ابتدا فکر کردند که این پیشنهاد غیرضروری و حتی اندکی احمقانه است، چون آنها در این مرحله اصلاً به بچه فکر نمی‌کردند. اما هر دو، به ویژه الهام پس از مدتی بحث به این نتیجه رسیدند که مسئله روش تربیت فرزندان و نقش مذهب در زندگی‌شان بسیار مهم است و این اختلاف نظر یکی از دلایل اصلی آنها برای مراجعه به مشاور ازدواج بوده است. توافق نظر درباره این موضوع بسیار دشوار بود و پیوندهای عاطفی و پیشینه خانوادگی بر آن اثر می‌گذاشت. بنابراین الهام و مهدی خوشحال بودند که مشاور را در کنار خود دارند تا در این راه سخت راهنماییشان کند. این زوج در نهایت پس از بحث‌های داغ و آتشین متوجه شدند که تربیت مذهبی فرزندان برای الهام بسیار مهم است و مهدی اهمیت چندانی به آن نمی‌دهد. مهدی در خلال این صحبت‌ها دریافت که اگر فرزندان خود را طبق سنت و اعتقادات خانوادگی الهام بزرگ کند، این تصمیم عواقبی را برای خود و خانواده‌اش خواهد داشت. مهدی  و الهام به کمک مشاور موفق شدند که نیازهای یکدیگر را به درستی و در کمال صداقت تشخیص دهند و با هم همدل و هم‌داستان شوند. به این ترتیب این زوج عاشق درباره وضعیت خودشان به توافق رسیدند و مهم‌تر این که از این توافق رضایت کامل داشتند.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
رادیو عشق
رادیو عشق
رادیو عشق مرجع کامل و دایره المعارف آموزش روابط عاطفی است! رادیو عشق همه‌ی آن چیزی است که پیرامون روابط عاطفی از شکل گیری تا پیشبرد و بهبود و حتی بعد از اتمام رابطه را به شما آموزش می دهد. تیم رادیو عشق متشکل از مشاوران و روانشناسان و محققین خبره و کارآزموده است و هدف اصلی آن برگزاری دوره های آموزشی آنلاین برای ارتقاء سلامت روابط و تغییر فرهنگ های نادرست در جهت تحکیم بنیان خانواده و بهبود کیفیت روابط و ازدواج است. پایگاه رادیو عشق برای چه کسانی مفید است: ۱- قبل از رابطه: اگر هنوز وارد رابطه با کسی نشده اید و تمایل دارید به شکل صحیح وارد رابطه شوید. اگر فردی را دوست دارید و تمایل دارید با آن آشنا شوید. اگر دوست دارید رابطه ای با کیفیتی را به قصد ازدواج شروع کنید. اگر می خواهید فرد خاصی را برای رابطه جذب کنید. اگر می خواهید فرد خاصی که رابطه را ترک کرده است به رابطه بازگردانید. ۲- حین رابطه: برای بهبود کیفیت رابطه عاطفی که دارید در هر مرحله‌ای که هست (دوستی ،نامزدی ،ازدواج) نیاز به کمک دارید. اگر رابطه عاطفی شما با شریک عاطفیان سرد شده است. اگر در رابطه شما خیانت اتقاق افتاده است و نمی دانید چطور باید با آن برخورد کنید. ۳- بعد از رابطه: اگر رابطه عاطفی شما به هر دلیلی پایان یافته و برای عبور از بحران و ادامه زندگی نیاز به کمک دارید. اگر دچار شکست عشقی شده اید و نمی دانید چطور با آن برخورد کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Click to Hide Advanced Floating Content
رزرو مشاوره آنلاین در واتساپ و تلگرام: 09220471820 رزرو مشاوره آنلاین از طریق دایرکت اینستاگرام
X