سوالات برای آشنایی دختر و پسر (سوالاتی برای شناخت طرف مقابل)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

سوالات برای آشنایی دختر و پسر (سوالاتی برای شناخت طرف مقابل)

سوالات کلیدی برای شناخت شریک عاطفی


ازش بخواین خودش رو معرفی کنه

از حرف‌هایی که خودش در مورد خودش میزنه هم میتونین خیلی چیزها رو متوجه بشین و به ویژگی‌های شخصیتی‌اش پی ببرین. اگه دیدین هیچ چیز بدی در مورد خودش نمیگه، ازش بخواین از نقاط ضعفش براتون بگه. او در پاسخ به معرفی کردن خودش به شما، درواقع باید پاسخ بده که از نظر خودش چجور آدمی هست.

اگه وقت آزاد داشته باشه، روزش رو چطوری می‌گذرونه؟

جواب این سوال نشون میده که فعالیت‌ها و تفریحات او چیه؟ آیا از کارهای مخرب و اشتباه برای تفریح استفاده میکنه یا مثلا از بودن در کنار خانواده و دوستان، کتاب خوندن، فیلم دیدن و…

اهداف زندگی‌اش چیه؟

یکی از عواملی که باعث میشه افراد در رابطه عاطفی یا زندگی مشترک موفق بشن، اینه که اهداف مشترک یا شبیه به هم رو دارن. مثلا یکی از اونها قصد مهاجرت نداره و اون یکی بخواد همین جا بمونه و زندگی کنه. اگه اینقدر اهداف و مسیر زندگی از هم دور و متفاوت باشه، آخرش رابطه یا ازدواج به خاطر این تفاوت زیاد، از هم می‌پاشه. پس خیلی مهمه که بدونین اهدافش چیه و آیا با زندگی و اهداف شما هم‌خوانی داره یا کاملا متفاوته و میتونه شما رو از هم دور کنه؟

چه خاطره بدی از دوره کودکی‌اش داره؟

جواب این سوال میتونه مشخص کنه که احتمالا اون فرد چه تله‌های ذهنی و حساسیت‌هایی داره. مثلا اگه گفت در کودکی خیلی کتک خورده و یا تحقیر شده، احتمال اینکه تله بی‌اعتمادی داشته باشه خیلی زیاده و این تله میتونه در رابطه شما رو اذیت کنه، یا اگه گفت در کودکی از والدینش خیلی محبت و حمایت ندیده یا از دست‌شون داده، ممکنه تله رهاشدگی داشته باشه و نشانه‌های این تله رابطه‌تونو خراب کنه. پس دونستن گذشته خانوادگی اون فرد، بهتون میگه که سلامت روانی‌اش در چه وضعیتیه.

  چطور در رابطه عاطفی وابسته مرد نشویم

اگه ناراحت یا عصبانی باشه، چیکار میکنه؟

این سوال مهمیه. از طرف مقابل‌تون باید بپرسین که وقتی عصبانی یا ناراحته چیکار میکنه؟ ممکنه بگه که داد و فریاد میزنه یا چیزی رو میشکنه، یا اصلا بروز نمیده و همه چی رو نگه میداره در خودش. هر دوش هم روش اشتباهی هست اما لازمه که شما روش او رو بدونین تا بعدا متعجب نشین که چرا این کار رو کرد و هم اینکه بتونین ناراحتی و خشمش رو تشخیص بدین و بهش کمک کنین که زودتر آروم بشه.

چی ناراحت یا عصبانی‌اش میکنه؟

جواب این سوال نشون میده که حساسیت‌های او روی چه چیزهایی هست تا اگه این موارد منطقی بود و قبول‌شون داشتین، بتونین رعایتش کنین و این حساسیت‌ها رو تحریک نکنین تا مشکلی در رابطه‌تون پیش نیاد.

آینده‌اش رو با شما چطور میبینه؟

به نظرش آینده رابطه‌تون چطوری میشه؟ آینده‌اش رو با شما میبینه؟ چه برنامه‌ریزی‌هایی کرده؟ این سوالات رو ازش بپرسین.

چی خوشحالش میکنه؟

جواب این سوال هم بهتون کمک میکنه که از علاقه‌مندی‌هاش استفاده کنین و خوشحالش کنین و هم اینکه نشون میده که چقدر خودشناسی داره. اگه بتونه چند تا چیز رو نام ببره که حالش رو خوب میکنه، یعنی او در رابطه و بعد از ازدواج از شما انتظار نخواهد داشت که همش شما خوشحالش کنین، بلکه خودش هم بلده که چیکار کنه که خوشحال بشه و این حد از خودشناسی خیلی خوب و ضروریه و جلوی توقعات زیاد و افراطی از همدیگه در رابطه رو می‌گیره.

 

همیار عشق را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط