نشانه‌های رابطه سالم عاطفی

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

نشانه‌های رابطه سالم عاطفی

نشانه‌های رابطه سالم


هر کدوم‌تون، فضای خودتونو هم دارین

اگه شما به كسی عشق میورزین به معنای این نیست كه باید هر دقیقه‌تونو با هم باشین. طبیعیه كه دو نفر كه در یه رابطه جدی هستن اوقات زیادی رو با هم بگذرونن اما هر كدوم باید بتونن علاقه‌مندی‌های خودشونو هم داشته باشنن و زمانی رو با دوستان‌شون یا خانواده بگذرونن. این فضای شخصی اجازه میده كه شخصیت فردی هر طرف در كنار شخصیت زوجی رشد كنه.

با هم تصمیم میگیرین

كسی همه تصمیم‌ها رو یه طرفه نمیگیره. نه شما نه شریک عاطفی‌تون! از اینكه چه فیلمی رو ببینین تا اینكه در آینده با هم میخواین چیکار کنین، شما با هم تصمیم میگیرین و به حرف‌های همدیگه گوش میکنین.

با همدیگه با مهربانی و احترام برخورد میکنین

هیچ چیز مهم‌تر از این نیست كه با كسی كه دوستش دارین با مهربانی و ادب برخورد كنین. باهاش همدلی داشته باشین و گاهی به جا نگران حالش بشین. اگه میبینین كه به غریبه‌ها بیشتر از شریك‌ عاطفی‌تون احترام میذارین، یه قدم به عقب بردارین و نگاهی دوباره به اولویت‌های زندگی‌تون بندازین.

رابطه‌تون محل امن شماست

رابطه شما باید محل امن و باثبات‌ترین نقطه زندگی‌تون باشه. این به معنای آن نیست كه شما دعوا نمیکنین و اختلاف نظر ندارین، و وقتی اوضاع در زندگی‌تون سخت بشه، میتونین با شریك زندگی‌تون حرف بزنین و مسائل رو باهاش در میان بذارین.

کلمات جادویی رو به هم دیگه میگین

«دوستت دارم»،«ممنونم» و «عذر می‌خواهم»؛ اینها كلمات جادویی هستن كه در یه رابطه سالم زیاد شنیده میشن البته نه هر ساعت و هر دقیقه که عادت بشه!

  مشخصات دختر خوب و مناسب برای ازدواج از دید پسران

همدیگه رو به خاطر اشتباهات سطحی و کم اهمیت میبخشین

شریك عاطفی‌‌تون شما رو اذیت میکنه و گاهی شما هم حتما كارهایی میکنین كه اون آزار میبینه. حرف‌هایی میزنین كه قصدی از اونها ندارین اما سوءتعبیر میشه. شاید زمانی بی‌ملاحظه رفتار كنین. از دست هم ناراحت میشین اما سرانجام مشکل و مسئله رو حل می‌کنین، اجازه عبور از مسائل رو میدین و همدیگه رو میبخشین.

رابطه شما متعادله

گاهی پیش میاد که شریک عاطفی‌تون مجبوره تا دیر وقت سر كار بمونه و وقتی هم میرسه خونه اونقدر خسته هست که بعد از دو کلمه صحبت کردن یا پیام دادن به شما، میخوابه. موقعی هم شما مجبور هستین زمان کمی رو برای رابطه‌تون بذارین. این از خصوصیات زندگیه. مسئله اصلی اینه كه در بلندمدت احساس كنین كه زندگی و رابطه متعادلی دارین و همش روی یه مورد متمرکز نشدین و از موارد دیگه غافل نشدین.

چطور رابطه سالم داشته باشیم؟

ساختن و داشتن رابطه سالم نیازمند کسب دانش، مهارت و اصلاح افکار و رفتارهای اشتباه و مخربه. ما در دوره جذب عشق از آشنایی تا ازدواج، همه مواردی که باعث میشه یه رابطه سالم و موفق بشه و به ازدواج موفق ختم بشه و شما بتونین از اول تا همیشه در رابطه جذابیت ظاهری و رفتاری‌تونو حفظ کنین رو آوردیم و توصیه می‌کنیم در این دوره شرکت کنین و از آموزش‌هاش بهره‌مند بشین.

 

همیار عشق را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

 

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط