همسرم عشق سابقشو رو فالو کرده (شوهرم دوست دختر قبلیش رو آنفالو نمیکنه!)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

همسرم عشق سابقشو رو فالو کرده (شوهرم دوست دختر قبلیش رو آنفالو نمیکنه!)

بعد از تمام شدن یک رابطه یا بعد از طلاق گرفتن، لزومی ندارد که زن و مرد با هم در ارتباط باشند و یا یکدیگر را در دنیای مجازی دنبال کنند، به جز زمانی که منافع مشترکی بین‌شان وجود دارد که آنها را با هم متصل می‌کند، مثل وجود فرزندان. اما اگر هیچ منافع مشترکی وجود ندارد، در ارتباط بودن با یکدیگر، معنایی ندارد و می‌تواند حساسیت همسر جدید را برانگیخته کند و باعث شکاکی او شود. در این مقاله بررسی می‌کنیم که چرا برخی از افراد بعد از جدایی، هنوز در فضای مجازی با هم در ارتباط هستند و آیا این یک تهدیدی برای زندگی مشترک جدید است یا نباید آن را جدی گرفت، و سپس بررسی می‌کنیم که چگونه در مورد این موضوع با همسر صحبت کنیم تا قبول کند این ارتباط را قطع کند.

همسرم با دوست دختر/پسر سابقش فالو است. آیا این نشانه بدی است؟


هرگز فقط از روی یک نشانه نمی‌توان قضاوت کرد که همسرتان هنوز در عشق قبلی خود گرفتار است یا فقط از روی کنجکاوی او را دنبال می‌کند. در ادامه نشانه‌های دیگری را توضیح می‌دهیم که بیانگر این است که همسرتان هنوز در گذشته خود گیر افتاده است و احساساتی را نسبت به شریک عاطفی قبلی خود دارد.

او هنوز از لحاظ احساسی آسیب دیده است

اگر همسرتان از لحاظ احساسی آسیب دیده است، قلب شکسته دارد و هنوز وقتی در مورد رابطه گذشته‌ای صحبت می‌کند، احساساتی می‌شود یا می‌گوید که بسیار زیاد زخم خورده و آسیب دیده است، همه این‌ها نشان می‌دهد که او هنوز به آرامش نرسیده است و هنوز به فکر رابطه گذشته است.

او هنوز عکس‌ها و هدیه‌ها را دارد

اگر همسرتان هنوز عکس‌هایی که با شریک عاطفی قبلی‌اش گرفته است را دارد و هدیه‌ها را نگه داشته است، نشان می‌دهد که همسرتان هنوز درگیر رابطه قبلی است و اگر او را فالو دارد و حاضر نیست آنفالو کند، یعنی او به شدت گرفتار است و این نشانه خوبی نیست.

مدام درباره شریک عاطفی قبلی‌اش صحبت می‌کند

اگر او مدام درباره شریک عاطفی قبلی‌اش صحبت می‌کند، این یک زنگ خطر در رابطه شما است. اشکالی ندارد که وقتی صحبت از گذشته می‌شود، فرد یک بار در مورد آن شخص صحبت کند یا چیزی را تعریف کند اما اینکه بخواهد مدام این کار را بکند، درست نیست.

او شما را با عشق قبلی‌اش مقایسه می‌کند

اگر او دائما شما را از لحاظ مختلف با آن شخص مقایسه می‌کند، این یک زنگ خطر است.

  اختلافات و دعوا دوران عقد و نامزدی: دلایل و راهکارها

همسرتان اصرار دارد برای تفریح، به جاهایی بروید که او قبلا با شریک عاطفی‌اش رفته است

این نشانه، نشانه خوبی نیست چون به این معنا است که همسرتان می‌خواهد خاطرات گذشته‌اش را در ذهنش مرور کند و در آن مکان به یاد شریک عاطفی قبلی‌اش باشد.

شریک عاطفی قبلی‌اش را ملاقات می‌کند یا با هم صحبت می‌کنند

اگر همسرتان با وجود نبود منافع مشترک بین‌شان، هنوز هم با آن فرد در ارتباط است، گاهی با او صحبت می‌کند یا با هم بیرون می‌روند، این موضوع نشان‌دهنده این است که او هنوز در گذشته گرفتار شده است.

وقتی نگرانی‌تان را از این موضوع با او در میان می‌گذارید، او طفره می‌رود یا عصبانی می‌شود و با شما دعوا می‌کند

اگر بسیار محترمانه سعی می‌کنید با همسرتان در مورد عشق قبلی‌اش صحبت کنید و نگرانی‌هایتان را در میان بگذارید اما او از صحبت کردن در این خصوص طفره می‌رود، فرار می‌کند یا با شما دعوا می‌کند تا دیگر آن موضوع را پیش نکشید، این یک نشانه و زنگ خطر است.

هر اتفاقی که بیفتد، اول شریک عاطفی قبلی‌اش با خبر می‌شود

یکی از نشانه‌های دیگر این است که هر اتفاقی که می‌افتد، اول شریک عاطفی قبلی‌اش از آن اتفاق مطلع می‌شود و بعد شما. البته فقط منظورمان این نیست که همسرتان تماس می‌گیرد و مستقیما برای او تعریف می‌کند، بلکه اولین کاری که می‌کند، استوری یا پست می‌گذارد تا آن شخص و سایر افراد از اتفاقی که افتاده است با خبر شوند و بعد به شما می‌گوید، یا شاید شما هم از فضای مجازی همسرتان مطلع اتفاقاتی می‌شوید که برایش در طول روز می‌افتد.

همسرتان اجازه نمی‌دهد به موبایلش نزدیک شوید

اگر همسرتان اصرار دارد که موبایل جزء حریم خصوصی است و اصلا اجازه نمی‌دهد به موبایلش نزدیک شوید یا چیزی را در آن ببینید، این هم یک نشانه شک‌برانگیز است.

او به شریک عاطفی عشق قبلی‌اش حسادت می‌کند

اگر همسرتان به شریک عاطفی عشق قبلی‌اش حسادت شدیدی می‌کند، این هم یکی از نشانه‌هایی است که نباید نادیده گرفته شود.

اگر این نشانه‌ها در کنار دنبال کردن شریک عاطفی‌اش در فضای مجازی وجود دارد، باید موضوع فالو داشتن او را جدی بگیرید و برای رفع این مشکل، اقدامات آگاهانه‌ای را انجام دهید.

همسرم شریک عاطفی قبلی‌اش را آنفالو نمی‌کند. چه کار کنم؟


احساسات‌تان قابل درک است اما باید آنها را کنترل کنید و احساسی رفتار نکنید

اگر بخواهید با عصبانیت و احساسی رفتار کنید، مشکلی حل نمی‌شود و طرف مقابل هم ممکن است در مقابل رفتار تکانشی و احساسی شما سکوت کند و یا این موضوع را انکار کند یا خودش هم عصبانی شود و دعوا کند. بهتر است بدون بی‌احترامی کردن، بدون متهم کردن او به خیانت و بدون بحث و دعوا با او صحبت کنید.

  طرز برخورد با شوهر خودخواه (شوهرم خودخواهه)

از احساس و نگرانی‌تان بگویید

با همسرتان صحبت کنید و بگویید که احساس بدی به اینکه این فرد در فضای مجازی او حضور دارد، دارید و نگران هستید که نکنه اتفاقی بیفتد و زندگی مشترک‌تان خراب شود. اگر او نگرانی‌هایتان را درک کرد و سعی کرد شما را آرام کند و اطمینان خاطر بدهد که اتفاقی نمی‌افتد یا توضیح منطقی به شما داد، دیگر نیاز نیست همچنان نگران باشید، اما اگر انکار کرد، می‌خواست از بحث و مشکل فرار کند و در مورد آن توضیح ندهد یا تقصیر را به گردنش شما انداخت، این رفتار نشان می‌دهد مشکلی وجود دارد که باید حل شود یا او چیزی را از شما پنهان می‌کند و چون نمی‌خواهد بیشتر وارد جزئیات شود و توضیح بدهد، طفره می‌رود یا موضوع را انکار می‌کند.

از او علت را بپرسید

از همسرتان بپرسید که چرا او را در فضای مجازی خود نگه داشته است؟ چرا آنفالو نمی‌کند؟

نشانه‌ها را بررسی کنید

اگر نشانه‌هایی که در بخش اول مقاله گفتیم نیز وجود دارد، توصیه می‌کنیم برای حل این مشکل، از زوج درمانگران همیار عشق کمک بگیرید تا راهکارهای درست و تخصصی دریافت کنید. بسیاری از افراد وقتی متوجه می‌شوند که همسرشان هنوز در گذشته گیر کرده است، سعی می‌کنند با زور و پرخاشگری این مشکل را حل کنند یا همسرشان را متهم به خیانت کنند، اما این روش درستی نیست. همسرتان در گذشته گرفتار شده است و از لحاظ روانی آسیب دیده است و نیاز به کمک شما دارد. پس احساساتی و تکانشی رفتار کردن را کنار بگذارید و در این زمینه آموزش ببینید که چگونه می‌توانید همسرتان را به زمان حال برگردانید و به او کمک کنید که آسیب‌های گذشته را جبران کند تا بتواند تماما روی شما و زندگی مشترک‌تان متمرکز شود.

مشکلاتی که در ارتباط‌تان وجود دارد را حل کنید و زندگی مشترک‌تان را بهبود ببخشید

گاهی افراد به این دلیل یاد ارتباطات قبلی‌شان می‌افتند و با شریک عاطفی سابق ارتباط برقرار می‌کنند که در رابطه فعلی، احساس دوست داشته شدن، کسب احترام و احساس ارزشمند بودن را دریافت نمی‌کنند و نیازهای بنیادی‌شان رفع نمی‌شود. اگر به دلایل مشکلاتی که با همسرتان دارید، نیازهای یکدیگر را برآورده نمی‌کنید یا با هم ارتباط خوبی ندارید، بهتر است روی ارتباط‌تان کار کنید. در این مسیر می‌توانید از کمک حرفه‌ای و تخصصی تیم همیار عشق نیز کمک بگیرید. وقتی رابطه خوبی با همسرتان داشته باشید و مشکلات‌تان را به روش درست حل کنید، او به سمت شما کشیده خواهد شد و دیگر به دنبال ارتباطات قدیمی خود نخواهد بود چون در همین ارتباط فعلی، همه چیز خوب است، حس مثبتی را دریافت می‌کند و نیازهایش برآورده می‌شوند.

  طلاق در سن کم (عواقب طلاق در سن پایین و راهکار)

اگر با هم اکیپ دوستانه دارند، از همسرتان درخواست کنید که شما را هم به اکیپ‌تان معرفی کند

برخی از افراد با عشق قبلی‌شان در یک اکیپ هستند چون دوستان مشترکی دارند. اگر به این دلیل است که با هم فالو و در ارتباط هستند، از همسرتان بخواهید که شما را هم به اکیپ‌تان معرفی کند و در دورهمی‌هایشان شما هم شرکت کنید، هر چند که ممکن است بسیار آزاردهنده باشد که هر بار عشق سابق همسرتان را ملاقات کنید اما از این جهت خوب است که نشان می‌دهید در هر جایی در کنار همسرتان هستید.

سخن پایانی

وقتی منافع مشترکی مثل فرزند وجود ندارد، درست نیست که بعد از جدایی زوجین هنوز با هم در ارتباط باشند، اما برخی از افراد به دلایل مختلفی این ارتباط را در دنیای واقعی یا فضای مجازی حفظ می‌کنند. اگر همسرتان هم شریک عاطفی قبلی‌اش را فالو دارد، بهتر است با او صحبت کنید و نگرانی‌تان را با او در میان بگذارید، علت اینکه با هم در فضای مجازی دوست هستند را بپرسید و سعی کنید با او صحبت کنید و توضیح دهید که چرا از او می‌خواهید که او را آنفالو کند. اگر با گفتگو این مشکل حل نشد و همسرتان این ارتباط را انکار کرد یا شما را فرد شکاکی خطاب کرد و تقصیر را به گردن شما انداخت، می‌توانید با زوج درمانگران همیار عشق مشورت کنید تا ارتباط با همسرتان بررسی شود، اگر مشکلی وجود دارد حل شود و همچنین راهکارهای تخصصی برای حل این مشکل به شما ارائه شود تا بتوانید همسرتان را متقاعد کنید که لزومی ندارد با شریک عاطفی قبلی‌اش در ارتباط باشد.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط