داستان سکسی

خواندن داستان‌ سکسی توسط شوهر

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

خواندن داستان‌ سکسی توسط شوهر

متاسفانه تکنولوژی و فضای مجازی در کنار هزاران هزار فایده‌ای که دارد منجر به بالا رفتن استفاده از پورنوگرافی شده است. خواندن داستان‌های سکسی هم بخشی از پورنو گرافی است که برخی افراد گرفتار آن هستند. اگر متوجه شوید هسمرتان در اینترنت به دنبال خواندن داستان‌های سکسی و جنسی است چه واکنسی نشان می‌دهید؟ عکس العمل صحیح در مقابل این رفتار چیست؟ در این مقاله قصد داریم این موضوع را از جنبه‌های مختلف بررسی کنیم.

داستان سکسی 1

خودتان را مقصر ندانید

برخی از خانم‌ها به محض اینکه متوجه می‌شوند هسمرشان به دنبال داستان‌های سکسی در فضای مجازی است خودشان را مقصر می‌دانند و تصور می‌کنند مقصر این موضوع آن‌ها هستند و نتوانسته‌اند نیازهای جنسی همسرشان را برآورده کنند. با مقصر دانستن خودتان به رابطه و همسرتان هیچ کمکی نخواهید کرد. همه افراد ممکن است در روابط جنسی‌شان نقاط ضعفی داشته باشند که لازم است آن را ریشه‌یابی و برطرف کنند اما وجود نقطه ضعف در افراد توجیه کننده صحیحی برای بیرون بردن ارضای نیاز جنسی همسرشان خارج از فضای خصوصی نیست! رابطه جنسی یک فرآیند دو طرفه است و هر دو طرف باید در بالا بردن کیفیت آن تلاش کنند. اگر شما یا هسمرتان نقطه ضعفی داشته باشید وظیفه دیگری است که کمک کند تا این نقطه ضعف برطرف شود. بنابراین خود را مقصر ندانید، هر دوی شما باید برای رفع این مشکل قدم بردارید و هرکس سهم خود را از این مشکل باید بپذیرد.

قضاوتش نکنید

به محض اینکه متوجه شدید همسرتان در فضای مجازی داستان‌های سکسی می‌خواند شروع به قضاوتش نکنید و کل رابطه‌تان را زیر سوال نبرید. بدون شنیدن توضیحاتش نباید راجع به هسمرتان قضاوت کنید. حتی برای شنیدن توضیحاتش کمی به خودتان فرصت دهید تا هیجانات منفی و خشمتان از این موضوع تا حدودی تحت مدیریتتان در بیاید تا بتوانید گوش شنوای بهتری برای توضیحاتش داشته باشید. اینکه او چنین کاری کرده است بدین معنی نیست که یک آدم هرزه، بی تعهد، بی‌احساس ئ دروغ گوست! تمام این کلمات منفی بار معنایی سنگینی دارند و نباید اجازه دهید به راحتی چنین برچسب‌هایی به همسرتان بخورد. تحقیقات علمی نشان داده است تقریبا تمام مردان در طول عمر خود تجربه خود ارضایی به وسیله فیلم‌های پورنو گرافی، داستتان‌های سکسی، تصورات جنسی و … را داشته‌اند. این بدان معنا نیست که با خود بگویید”پس همه چیز نرمال است و جای نگرانی نیست”،خیر، این موضوع قطعا باید بررسی شود اما بدون سوگیری، برچسب زدن و قضاوت کردن!

  چه وقت نباید به یک مرد اعتماد کرد؟ (مردانی که قابل اعتماد نیستند)

دنبال مچ گیری نباشید

داستان سکسی 2

برخی خانم‌‌ها پس از فهمیدن اینکه همسرشان در اینترنت و فضای مجازی به دنبال داستان‌های سکسی است شروع به تله گذاشتن می‌کنند تا مچ او را بگیرند! فراموش نکنید او یک پسربچه نوجوان و شما مادر مراقبت کننده از او نیستید که بخواهید مچش را بگیرید! در ثانی هدفتان از چنین کاری چیست؟ شرمنده کردنش؟ تحقیر شدنش؟ اینکه به او بفهمانید مراقب او هستید؟ اینکه برایش راه فراری نگذارید؟ این که به او فرصت دفاع ندهید ؟ فراموش نکنید شما و هسمرتان دو تفر فرد بالغ هستید و باید مسائلتان را بالغانه حل کنید! لازم نیست برای بار اول که این موضوع را متوجه شدید دنبال مدرکی برای اثباتش به او باشید، باید در فرصت و موقعیت مناسب این موضوع را به صورت شفاف، صریح و روشن با او درمیان بگذارید.

خجالت زده‌اش نکنید

در مقالات مختلف همیشه تاکید داشته‌ایم که شما و همسرتان یک تیم دو نفره هستید و اگر مشکلی در رابطه‌تان به وجود بیاید باید به یکدیگر کمک کنید تا رفع شود حتی اگر مشکل از طرف مقابل باشد. شما شریک عاطفی همسرتان هستید نه قاضی دادگاه یا ناظم مدرسه او! خجالت زده کردن او حل مشکل را برای رابطه‌تان سخت‌تر خواهد کرد. علاوه بر این افراد زمانی که شرمنده و خجالت زده می‌شوند عکس‌العمل‌های مختلفی از خود نشان می‌دهند، برخی افراد ممکن است وقتی شرمنده می‌وند از حل موضوع فرار کنند، برخی ممکن است مقاوت کنند، برخی بحث و درگیری به راه می‌اندازند و برخی دیگر اعتماد به نفسشان را از دست می‌دهند. هیچ یک از این موارد به نفع رابطه شما نیست. پس از القاب و جملاتی مانند :”هرزه”، “هوس باز”، “ضعیف النفس”، “حالم ازت بهم می‌خوره”، “ازت چندشم میشه” و … جدا خودداری کنید.

درباره این موضوع گفتگو کنید

باید بتوانید درباره این موضوع گفتگو کنید، تا اینجای مقاله به شما توصیه کردیم که قضاوت نکنید، شتاب زده عمل نکنید، به او برچسب نزنید و سعی کنید هیجانات منفی‌تان مدیریت کنید، خیلی از مراجعان ما می‌پرسند پس چطور باید این حجم از خشم و انزجار و احساسات منفی را بیان کنیم؟ جواب ما به شما این است: از راه گفتگوی اصولی و منطقی! تنها راه ابراز احساسات منفی داد و بیداد و گریه و قهر نیست! شما می‌توانید با شیوه‌ای منطقی و بالغانه به همسرتان بگویید که این کارش منجر به ایجاد چه احساسات منفی در شما شده است و چه  آسیب‌های جدی به رابطه‌تان خورده است. سعی کنید جملاتتان را با ضمیر “من” شروع کنید نه “تو”. مثلا به جای جمله “تو باعث شدی اعتماد به نفس من توی رابطه جنسی پایین بیاد”  بگویید ” من بعد از دیدن اون داستان‌ها احساس کردم اعتماد به نفسم تو رابطه جنسیمون پایین اومده” . با استفاده از ضمیر من طرف مقابل به جای مقاومت و دفاع کردن از خودش توجه بیشتری به احساسات شما خواهد کرد.

  تقویت و بهبود کیفیت رابطه جنسی (چطور بیشتر از سکس لذت ببریم؟)

مشکلات جنسی بین شما وجود دارد؟

آیا شما و همسرتان هر دو از رابطه جنسی‌تان رضایت کامل دارید؟ نیازهای جنسی یکدیگر را می‌شناسید؟ می‌دانید همسرتان چه فانتزی‌های جنسی دارد؟ آیا قادر هستید نیاز جنسی خود را به راحتی بیان کنید؟ این صمیمیت بین شما وجود دارد؟ کمیت رابطه شما بنابر سن و سالتان معقول است؟ کیفیت آن هر دوی شما را راضی می‌کند؟ این سوال‌ها و بسیاری از سوال‌های دیگر را از خودتان بپرسید و مطمئن شوید مشکلات جنسی در رابطه شما وجود ندارد.  این بدان معنی نیست که اگر همسرتان به دنبال داستان‌های سکسی است حتما مشکل جنسی در رابطه شما وجود دارد! بسیاری از افراد نه تنها مشکلی در رابطه جنسی شان ندارند بلکه از رابطه جنسی با کیفیتی نیز برخوردار هستند و همچنان از داستان‌های سکسی استفاده می‌کنند و این کارشان ممکن است ناشی از دلایل دیگر باشد اما در هر صورت بررسی رضایت جنسی در هر رابطه ای ضروری است.

اگر مشکل از اوست کمکش کنید

داستان سکسی3

پیشتر توضیح دادیم که شما و همسرتان یک تیم دو نفره هستید و اگر مشکلی بینتان وجود داشته باشد باید به کمک یکدیگر آن را حل کنید. اگر در خصوص خواندن داستان‌های سکسی پس از بررسی و موشکافی اصولی ماجرا متوجه شدید مشکل از همسرتان است و به کمک نیاز دارد تمام قد کنارش بمانید و کمکش کنید، پشتش را خالی نکنید و او را برای حل این مشکل تنها نگذارید. البته او نیز باید شما و حساسات منفی شما که برگرفته از این ماجراست را درک کند اما شما نیز سعی نکنید در طول مسیر جبران از جانب او با متلک انداختن، قهر و ناراحتی، یادآوری دائم گذشته و مسائلی از این قبیل اوضاع را برای او پیچیده‌تر کنید.

مسائل را با هم قاطی نکنید

اگر متوجه شدید همسرتان درگیر داستان‌های سکسی است کل رابطه‌تان را زیر سوال نبرید و همه چیز را با هم قاطی نکنید. شما زن و شوهر هستید، در حال زندگی با یکدیگر هستید و بسیاری مسائل مشترک دیگر بینتان وجود دارد که باید از آن مراقبت کنید و اجازه ندهید به راحتی پایه‌هایش ضعیف شود. البته قطعا زمانی که این موضوع را متوجه شوید به راحتی نمی‌توانید عادی رفتار کنید و همه چیز را نادیده بگیرید اما کش دادن موضوع تا چندین ماه آینده نیز سایر جنبه‌های رابطه‌تان به غیر از رابطه جنسی‌تان را خراب خواهد کرد! توجه داشته باشید قرار نیست موضوع را نادیده بگیرید، فراموش کنید یا انکارش کنید، برعکس! بدون سرپوش گذاشتن روی این موضوع آن را حل و فصل کنید اما در زمان و مکان مناسب نه در کل روزهای زندگی تان و در هر موقعیت دیگر.

  نداشتن سکس با شوهر (چرا شوهرم رابطه جنسی نمیخواد)

راز نگه‌دار باشید

داستان سکسی5

وظیفه مهم هر زن و شوهری است که بتوانند پناهگاه امن رازهای یکدیگر باشند. اینکه متوجه شوید همسرتان در اینترنت داستان‌های سکسی یم‌خواند تنها به شما و او مربوط است و لزومی ندارد احدی از این ماجرا باخبر شود مگر اینکه برای این موضوع بخواهید از یک متخصص کمک بگیرید. صحبت‌های امیر از مشاورین ما را در این زمینه بخوانید :” راستش موضوع خوندن داستان سکسی من تو اینترنت یه مشکله موضوع ریختن آبروی من پیش خانواده ‌ام هزار و یک مشکله، وقتی موضوع رو فهمید به مادر و خواهر من موضوع رو گفته بود و من از خجالت آب شدم وقتی متوجه شدم خواهرم این موضوع رو فهمیده، حتی خواهرم معذب بود و رومون نمی‌شد بهم نگاه کنیم، اصلا نمی‌تونم ببخشمش بایت این آبرویی که از من برد، می‌تونست حداقل صبر کنه من بیام خونه براش توضیح بدم، فکر کنید من سر کار بودم مادرم زنگ زده می‌گه چه کار کردی تو سمیرا زنگ زده گریه و فحش که پسرتون هرزه است، خواهرم زنگ زده می‌گه چه کار کردی تو سمیرا زنگ زده می‌گه امیر تو بی‌ناموسه! واقعا حس خوبی ندارم از این موضوع، نمی‌گم کار درستی کرد به هیچ وجه اما حقم نبود بعد 35 سا اینطوری جلوی خانواده‌ام کوچیک بشم”.

از متخصص کمک بگیرید

این موضوع را به تنهایی حل نکنید، مسائل مربوط به پورنو گرافی و خواندن داستان‌های سکسی و … مربوط به مسائل جنسی است و مسائل جنسی برای حل و فصل به دلیل پیچیدگی که دارد نیازمند یاری متخصص است. پس سعی کنید با در میان گذاشتن موضوع با همسرتان و مدیریت هیجاناتتان از یک متخصص کمک بگیرید تا ریشه مساله را بیابد و کمک کند آن را به یاری یکدیگر رفع کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

ازدواج کنیم یا نه؟

پژوهش‌ها چه می‌گن؟ بحث ازدواج و عدم ازدواج امروزها بسیار داغه و حتی روان‌شناسان رو هم به فکر وا داشته تا در موردش به طور اختصاصی پژوهش کنند. نتیجه پژوهش‌ها

مطالعه»