ازدواج با دختر پولدار (ازدواج پسر فقیر با دختر پولدار)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

ازدواج با دختر پولدار (ازدواج پسر فقیر با دختر پولدار)

برای برخی از افراد مهم و در اولویت است که با دختر پولدار استفاده کنند. اگرچه ازدواج با دختر پولدار و با وضع مالی خوب مزایایی دارد، اما معایبی نیز دارد که می‌تواند به زندگی مشترک آسیب شدیدی بزند. بنابراین قبل از اینکه پولدار بودن طرف مقابل را جزء اولویت‌های اول‌تان قرار دهید، بهتر است اطلاعات کاملی درباره مزایا و معایب این ازدواج داشته باشید و بعد تصمیم نهایی‌تان را بگیرید و ازدواج موفق داشته باشید. در این مقاله درباره ازدواج با دختر پولدار توضیح خواهیم داد.

آیا پولدار بودن، نشانه با شخصیت و خوب بودن شخص است؟

افراد چه پولدار باشند و چه فقیر، ویژگی‌های شخصیتی متفاوتی دارند و نباید از روی میزان مال و اموال‌شان قضاوت کنید، بلکه باید خودشان را بشناسید و بعد برای ازدواج تصمیم‌گیری کنید. شاید در دوران نامزدی و آشنایی، پول بسیار خوب و شیرین به نظر برسد، اما بعد از ازدواج قرار است با خودِ شخص هر روز زیر یک سقف باشید، بنابراین اینجا پول آنقدر نقش ندارد و نمی‌تواند مشکلات و اختلافات زناشویی را حل کند یا از آنها جلوگیری کند، بلکه مهارت‌هایی که دارید و ویژگی‌هایی شخصیتی‌تان مشخص می‌کنند که زندگی آرام و خوبی خواهید داشت یا زندگی پرتنش. پول، تضمین‌کننده خوشبختی نیست. خوشبختی یک احساسی است که شخص در ذهن و درون خود نسبت به خود و زندگی‌اش دارد. پول تضمین‌کننده سلامت روانی و جسمانی نیست. چیزی که تعیین می‌کنند او سالم است، میزان توجهی است که نسبت به روان و جسم خود دارد. بنابراین پول ملاکی برای سنجش شخصیت افراد نیست. یک شخص پولدار ممکن است خلاف کار باشد، اما دیگری ممکن است شخص خوبی باشدکه با تلاش‌های شخصی خود به این میزان از درآمد رسیده است. بنابراین در زمینه ازدواج، به دلیل اینکه موضوع جدی است و نباید ساده‌لوحانه انتخاب کرد، معیار اول‌تان نباید پول باشد، بلکه ابتدا با آن شخص و خانواده‌اش معاشرت کنید، درباره‌شان تحقیق کنید و اطلاعات کسب کنید و بعد اگر شخصیت‌هایتان با هم هم‌خوانی داشت و خانواده‌ها نیز راضی بودند، برای ازدواج تصمیم‌گیری کنید. نکته‌ای را هم در نظر داشته باشید که پولدار بودن نشانه این نیست که تا ابد زندگی‌تان تامین شده خواهد بود. افراد پولداری بودند که در یک ورشکستگی سنگین، تمام دارایی خود را از دست دادند. بنابراین پول ماندگار نیست و ممکن است روزی از بین برود. پس انتخاب درست شما مهم‌تر است.

مشکلات و معایب ازدواج با دختر پولدار


قانع نبودن در زندگی مشترک

برخی از افرادی که پولدار هستند و در خانواده سطح بالا بزرگ شده‌اند، همه چیز داشته‌اند و همه چیز به سرعت برایشان فراهم می‌شده است. این افراد همین انتظار را از شوهرشان نیز دارند و می‌خواهند مثل خانه پدری‌شان همه چیز یا حتی بیشتر از آن، داشته باشند. قانع نیستند و معمولا خودشان تلاشی برای بدست آوردن آنچه که می‌خواهند نمی‌کنند، بلکه از همسرشان مثل پدرشان این انتظار را دارند. بنابراین برای اینکه بتوانید از پس خواسته‌ها و انتظارات دختر پولدار بربیایید، باید خودتان نیز در حد او یا بیشتر، پول داشته باشید.

  نشانه‌های مرد هوس‌باز، تنوع‌طلب و فریبکار

غرور و اعتماد به نفس بسیار زیاد

برخی از افراد پولدار، غرور و اعتماد به نفس بسیار زیادی دارند و تا حدودی خوشیفتگی در آنها دیده می‌شود. به دلیل اینکه از دوران کودکی همه چیز برایشان فراهم شده است و این احساس به آنها القاء شده است که شخص بسیار باارزش و برتر از دیگران هستند، خودشیفتگی و غرور کاذب در آنها شکل می‌گیرد. این ویژگی شخصیتی در ارتباطات اجتماعی و زندگی مشترک، مسکل‌ساز است چرا که او خودش را شوهرش می‌بیند، اگر کمی کمتر از خانه پدری‌اش، توقعاتش تامین شود، ممکن است بسیار عصبانی شود و شوهرش را به کم‌توجهی و یا بی‌عرضه بودن در تامین نیازهای همسرش، متهم کند. همچنین ممکن است به شوهرش که از لحاظ مالی پایین‌تر از سطح خود و خانواده‌اش است و به دیگران، حس بی‌ارزشی و پوچی را القاء کند چون به نظر برخی از افراد پولدار، پول و داشتن مال و اموال نشانه باارزش بودن است و کسی که تا این حد نباشد، ارزشش کمتر از افراد ثروتمند است. این احساس بی‌ارزشی به مرور زمان باعث افسرده، سرخوردگی و ناامیدی می‌شود. به همین دلیل در انتخاب‌تان دقت کنید که دختر پولدار چه توقعات، خواسته‌ها و ویژگی‌های شخصیتی دارد؟

افزایش احتمال خیانت

برخی از افرادی که خودشان را برتر از دیگران می‌دانند و پول زیادی نیز دارند، احتمال اینکه خیانت کنند زیاد است چون این افراد خودشان را لایق مهر و محبت و توجه بسیار زیاد می‌دانند و اگر توقعات زیادشان در زندگی مشترک برآورده نشود، به روابط فرازناشویی رو می‌آورند چون خودشان را لایق این موارد می‌دانند و متوجه نمی‌شوند که توقعات‌شان غیرمنطقی و بیش از حد زیاد است.

مخالفت خانواده‌ها

برخی از خانواده‌ها به فرزندان‌شان اجازه نمی‌دهند با شخصی ازدواج کنند که از لحاظ مالی و اجتماعی سطح بالاتر یا پایین‌تری را دارند چون معتقد هستند که این اختلاف و تفاوت‌ها، می‌تواند مشکل‌ساز باشد. بنابراین یکی از مشکلات ازدواج با دختر پولدار، مخالفت خانواده‌ها است.

  چطور رابطه‌مو به ازدواج ختم کنم؟

سازگار نبودن دختر در هنگام مشکلات مالی

اگر شرایطی پیش بیاید که دختر و پسر در زندگی مشترک مجبور شوند کمتر از قبل خرج کنند، دختر پولدار به سختی می‌تواند خودش را با این شرایط دشوار سازگار کند و صبوری کند تا مشکل مالی شوهرش حل شود.

دخالت‌های خانواده دختر

زمانی که پسر با دختری ازدواج می‌کند که سطح مالی بالاتر از او را دارد، با دخالت‌های خانواده دختر روبه‌رو می‌شود چون آنها سعی می‌کنند روش‌ها و طرز تفکرات خودشان را وارد زندگی مشترک دخترو پسر کنند و حتی به آنها کمک مالی کنند تا دخترشان خوشبخت باشد و مثل خانه پدری، در رفاه و آسایش زندگی کند. این کمک‌های زیاد و افراطی، باعث می‌شود جایگاه پسر در خانواده دختر پایین بیاید و او را به چشم یک برده ببینند. همین موضوع، دخالت‌های بی جا و افراطی خانواده دختر را تشدید می‌کند و این دخالت‌ها، می‌تواند بحث و دعوا و درگیری‌های زیادی را در زندگی مشترک ایجاد کند و اجازه ندهد که دختر و پسر با هم تصمیم بگیرند و با هم زندگی‌شان را مدیریت کنند.

ناتوانی در برگزاری مراسم عقد و عروسی طبق انتظارات دختر

دختر و خانواده‌ای که پولدار هستند، طبیعتا توقعات زیادی دارند و می‌خواهند مراسم عقد و عروسی، بسیار باشکوه و بی کم و کاستی برگزار شود. اگر پسر به قدری پول نداشته باشد که بتواند این کار را انجام دهد، حتی اگر دختر راضی به ازدواج شود هم ممکن است در طول زندگی مشترک، مدام به شوهرش سرکوفت بزند که چرا در آن زمان مراسم کوچک و فقیرانه‌ای را برگزار کرد و چرا باعث شد که در بین افراد فامیل و خانواده، از انتخابی که کرده است ناامید شود؟ برخی از افراد پولدار، چشم و هم چشمی نیز دارند و به همین دلیل به کم قانع نیستند و می‌خواهند همیشه در بین اطرافیان‌شان، بهترین و خاص‌ترین باشند. همین موضوع، کار پسر را دشوارتر می‌کند.

مزایای ازدواج با دختر پولدار


داشتن زندگی راحت

اگر دختر حاضر شود پولی که دارد را با شوهرش تقسیم کند و آن پول را نیز در خرج و مخارج زندگی، مشارکت دهد، مسلما زندگی‌شان در رفاه و آسایش مالی خواهد بود و از این نظر برای پسر هم بسیار لذت‌بخش خواهد بود و شاید او بتواند به کمک همسرش، چیزهایی که نداشته اما می‌خواسته که داشته باشد را تهیه کند و حتی به موفقیت‌های شغلی برسد. به عنوان مثال افرادی که توانایی موفق شدن را دارند و سخت‌کوش و پرتلاش هستند، اگر جا و مکان شخصی و سرمایه لازم را داشته باشند، می‌توانند کارشان را به صورت شخصی و حرفه‌ای شروع کنند و کم کم خودشان نیز به درآمد بالا برسند.

  چگونه روابط دوستانه را در کنار رابطه عاطفی حفظ کنیم؟ (دوستان مشترک زوجین)

آشنا شدن با افراد معروف و با نفوذ

برای موفق شدن، یکی از مواردی که لازم است، این است که با افراد خوب، با نفوذ و موفق معاشرت کنید. البته زمانی که به این افراد دسترسی خواهید داشت که همسرتان و خانواده‌اش جزء افرادی باشند که با تلاش و سخت‌کوشی به این پول و سرمایه رسیده باشند. در این صورت شما هم می‌توانید با افراد موفق و با نفوذ ارتباط بگیرید و در کارتان پیشرفت کنید و از موفقیت‌های آنها الگوبرداری کنید.

تامین شدن زندگی آینده

اگر پول و سرمایه به قدر کافی باشد، می‌تواند تضمین‌کننده آینده شما و فرزندان‌تان نیز باشد.

اختلاف مالی در زندگی مشترک تا چه حد می‌تواند باشد؟

نمی‌توان پاسخ دقیقی برای این سوال ارائه کرد، اما اختلاف مالی باید در حدی باشد که دختر و پسر بتوانند در کنار هم در آرامش زندگی کنند و در دعواها و بحث‌ها، مدام این اختلاف را به رخ یکدیگر نکشند و شخصیت و اعتماد به نفس یکدیگر را تضعیف نکنند. اگر هم اختلاف زیاد است، باید طرفین رابطه و خانواده‌ها، جنبه و ظرفیت پذیرش و کنار آمدن با این اختلاف را داشته باشند.

سخن پایانی

پولدار یا فقیر بودن دختر تعیین نمی‌کند که ازدواج‌تان موفق خواهد بود یا خیر. آنچه که تعیین‌کننده و تضمین‌کننده ازدواج موفق است، شناخت عمیق از یکدیگر و میزان هم‌خوانی شخصیت‌ها و انتظارات با هم است. البته که راضی بودن خانواده‌ها نیز بسیار اهمیت دارد. در این مقاله درباره مزایا و معایب ازدواج با دختر پولدار توضیح دادیم. از معایب آن می‌توان به ناسازگاری و قانع نبودن دختر، القاء حس بی‌ارزشی و پوچی به پسر، مخالفت و دخالت خانواده‌ها اشاره کرد. توصیه می‌کنیم قبل از اینکه تصمیم نهایی‌تان را برای ازدواج با دختر پولدار بگیرید، در جلسات مشاوره پیش از ازدواج همیار عشق شرکت کنید. در مشاوره پیش از ازدواج، مشاور با بررسی کردن تیپ شخصیتی و شرایط شما و طرف مقابل‌تان و با گرفتن تست‌های معتبر در این زمینه، توضیح می‌دهد که چقدر شخصیت‌هایتان با هم متناسب است، در چه زمینه‌ای در زندگی مشترک با مشکل مواجه خواهید شد و چگونه باید این مشکلات را حل کنید و زندگی خوبی را داشته باشید.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

چطور سر صحبت رو باز کنم؟

چطور سر صحبت رو باز کنم؟ «سلام، چطوری؟» این پیام خوبی برای باز کردن سر صحبت نیست چون نشون میده که شما حوصله‌تون سر رفته یا حرفی برای گفتن ندارین.

مطالعه»