نشانه‌های مرد جذاب (روش‌های افزایش جذابیت مردانه)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

نشانه‌های مرد جذاب (روش‌های افزایش جذابیت مردانه)

همه‌ی انسان‌ها دوست دارند که دیگران آن‌ها را دوست داشته باشند و این یک امر کاملا طبیعی است. این موضوع زمانی مهم‌تر خواهد شد که پای جنس مخالف در میان باشد! خیلی از مردان تصور می‌کنند که هیکل عضلانی و خوش مشربی می‌تواند زنان را به سمت‌شان جذب کند.  و بعضی دیگر فکر می‌کنند هوش و استعداد و موفقیت آنها در عرصه کاری آنها را در بین خانم‌ها جذاب می‌کند. علی رغم اینکه دانشمندان نیز در مورد این قضیه که زنان چه می‌خواهند به نتیجه نرسیده‌اند اما ویژگی‌های مشترکی را در بین آقایان پیدا کرده‌اند که نشان می‌دهد مردان جذاب در بین خانم‌ها دارای ویژگی‌های مشترکی هستند که در این مقاله شما با 16 مورد آن آشنا خواهیم شد. همچنین چند روش برای افزایش جذابیت مردانه را شرح خواهیم داد.

جذابیت

تمامی افراد می‌خواهند در تمامی موقعیت‌ها در مرکز توجه باشند و این قضیه در آقایان در هنگام جذب جنس مخالف از اهمیت بیشتری برخوردار است هستند مردانی که با وجود فاکتورهای اولیه از جمله پول، موقعیت خانوادگی و تحصیلات نمی‌توانند از نظر سایر دختران جذاب باشند و با آنها ارتباط برقرار کنند تا جایی که در پاره‌ای از مواقع این عدم توانایی در جذب جنس مخالف منجر به افسردگی و از دست رفتن اعتماد به نفس آنها می‌شود. دراین مقاله سعی بر آن است که به برخی از ویژگی‌های جذابیت در مردان بپردازیم و به سوالات زیر پاسخ دهیم:

 • راه‌های جذاب بودن پسران در نظر دختران چیست؟
 • آیا تنها پولدار بود باعث جذابیت مردان می‌شود؟
 • آیا هیکل عضله‌ای در مردان در جذابیت آنها نقش دارد؟

راه‌های ارتباط با مشاور

به طور قطع جذب کردن جنس مخالف برای مردان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و همانطور که گفته شد اهمیت این موضوع گاهی اوقات تا جایی پیش می‌رود که فرد را دچار استرس و بحران روحی می‌کند در چنین مواردی فرد با مراجعه به روانشناس و مشاور مجرب در عرصه ارتباطات فردی می‌تواند این دغدغه ذهنی خود را از بین ببرد و در یافتن و جذب شریکی برای خود موفق باشد. مشاوران با بررسی عوامل متعدد عدم توانایی مردان در جذب جنس مخالف با پیشنهاد راهکارهایی درصدد حل این دغدغه فردی و اجتماعی خواهند کوشید.

نشانه‌های مردان جذاب


 1ـ اعتماد به نفس

ویژگی اعتماد به نفس داشتن مانند یک شمشیر دولبه است؛ مرز باریکی بین اعتماد به نفس و خودپسندی وجود دارد. اعتماد به نفس یکی از بارزترین نشانه‌های مردان جذاب از نظر زنان است، اما تکبر و خودپسندی هیچ کمکی برای محبوب شدن نزد بانوان نمی‌کند. برای این که مرد اعتماد به نفسی جلوه کنید، کافی است که از صحبت کردن درباره دستاوردهای خود واهمه نداشته باشید، اما مراقب باشید که از خودتان بیش از حد تعریف نکنید. مردان بااعتماد به نفس ترفیع شغلی خود را با رضایت به محبوب‌شان اطلاع می‌دهند و بعد به سرعت موضوع را عوض می‌کنند و از زن مورد علاقه‌شان درباره روزی که گذرانده و کارهایی که انجام داده، سوال می‌کنند. به این ترتیب خانم‌ها متوجه می‌شوند با مرد خودپسندی که می‌خواهد شب و روز درباره خودش داد سخن بدهد، روبرو نیستند، بلکه با مردی آشنا شده‌اند که خودش و توانایی‌هایش را به خوبی می‌شناسد. مردان با اعتماد به نفس جذابیت بسیاری برای خانم‌ها دارند. اما مردی که بی‌وقفه درباره آواز خواندنش در دوران مدرسه حرف می‌زند، هیچ شانسی برای جلب نظر بانوان نخواهد داشت.

2ـ خوش تیپ بودن

تاثیر و برداشت اول همه چیز است و یکی از نشانه‌های مردان جذاب، خوش تیپ و خوش لباس بودن است. خوش لباس و آراسته بودن فقط به معنای آراستگی ظاهری نیست، بلکه باید خودتان هم نسبت به خودتان احساس خوبی داشته باشید. مرد خوش تیپ از نظر زنان مردی است که به سر و وضع خود توجه می‌کند و خودش را جدی می‌گیرد. لازم نیست که تیپ خاصی بزنید یا حتی تغییرات زیادی را در ظاهر و لباس‌های خود به وجود بیاورید، فقط کافی است تمیز باشید و راحت برخورد کنید.

3ـ شور و حرارت و بلندپروازی

مرد پرشور و حرارتی که به زندگی عشق می‌ورزد و با انگیزه رویاهایش را دنبال می‌کند، برای زنان بسیار جذاب است. شاید فکر کنید که نوازندگان گروه‌های موسیقی به دلیل داشتن شخصیت “پسر بد” برای زنان جذابیت دارند، اما واقعیت این است که این علاقه پرشور و حرارت آنها به موسیقی و بلندپروازی‌هایشان است که برای زنان جذاب است. زنان مردان ورزشکار یا تاجران سخت‌کوش را نیز به همین دلیل دوست دارند: شور و حرارت داشتن و بلندپروازی به سرعت نظر زنان را جلب می‌کند. البته برای محبوب شدن لازم نیست که حتماً یک ستاره راک یا یک وکیل میلیاردر باشید. شغل، سرگرمی یا رویایی را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید و آن را با شور و هیجان دنبال کنید. حتی اگر در این کار مبتدی باشید و تازه در ابتدای راه باشید، اشتیاقی که به این کار دارید، مانند یک جواهر درخشان زنان را جلب خواهد کرد. زنان می‌دانند، مردی که صمیمانه برای رسیدن به رویاهایش تلاش می‌کند، به دیگر مسائل مهم زندگی‌، مانند دختر مورد علاقه‌اش، نیز با همین شور و حرارت آتشین عشق خواهد ورزید.

4ـ شوخ طبعی

زنان عاشق مردانی هستند که در سخت‌ترین شرایط هم مثبت‌اندیش هستند. البته واضح است که نمی‌توان همواره خوش‌بین بود، اما شوخ طبع بودن ویژگی بسیار جذابی برای خانم‌ها است. توانایی خندیدن به مشکلات و با دید مثبت رو به جلو حرکت کردن خصوصیت بی‌نظیری است که می‌تواند به ستون محکم یک رابطه عاشقانه تبدیل شود. از این گذشته همه ما عاشق افرادی هستیم که می‌توانند ما را بخندانند. زنان لذت می‌برند که محبوب‌شان حال بد آنها را با بذله‌گویی خوب کند و لبخند به لبان‌شان بنشاند، بنابراین یک شوخی بامزه و به‌جا محبوبیت‌تان را نزد دختر مورد علاقه‌تان افزایش می‌دهد. اما هنگامی که می‌خواهید در یک موقعیت دشوار شوخ‌طبعی خودتان را نشان دهید، باید مراقب باشید. از یاد نبرید که هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد، بنابراین اول موقعیت را بسنجید و مطمئن شوید که شرایط برای شوخی کردن مناسب است یا خیر. سنجیده و به‌جا شوخی کردن تاثیر بسزایی در جلب نظر زنان دارد.

  انواع زبان عشق

5ـ از گفتگو کردن نترسید

هیچ چیزی به اندازه مردی که نمی‌تواند یک گفتگوی معمولی را ادامه دهد، باعث بی‌علاقگی زنان نمی‌شود. زنان عاشق حرف زدن هستند و زمانی که در جستجوی شریک زندگی خود هستند، می‌خواهند فردی را پیدا کنند که از گفتگو نترسد. منظورمان این نیست که درباره آخرین مسابقه فوتبال یا ماشین اسپرتی که این هفته دیده‌اید، حرف بزنید؛ صحبت کردن درباره این مسائل در حد اعتدال خوب است، اما زنان مشتاق گفتگوهایی عمیق‌ترند که به پیشبرد رابطه‌شان کمک کند و مشکلات سنگین و مهم زندگی را حل کند. روبرو شدن با حجم بالای موضوعاتی که در ذهن زنان می‌گذرد، برای مردان کلافه‌کننده است، اما اگر موفق شوید که با موضوع ارتباط برقرار کنید و فقط چند دقیقه گفتگوی موثری داشته باشید، خود به خود به یک قهرمان تبدیل خواهید شد. روابط عاطفی به ارتباط صادقانه متکی هستند، بنابراین اگر فردی برایتان مهم است، وقت بگذارید، به حرفهایش با دقت گوش بدهید، شنونده فعالی باشید و واکنش مناسب نشان بدهید. رعایت کردن همین قاعده ساده معجزه خواهد کرد.

6ـ مردان خجالتی دوست داشتنی هستند

اکثر افراد باور دارند که مردان آلفای مغرور با انرژی مردانگی بالا و صدای بلند و مطمئن، برندگان مسلم مبارزات عشقی هستند. اما واقعیت این است که همواره این طور نیست. بسیاری از بانوان این حجم از بی‌شرمی را نمی‌پسندند و ترجیح می‌دهند با مردی رابطه داشته باشند که بداند چه زمانی باید گوینده و چه زمانی باید شنونده باشد. بنابراین اگر پسری خجالتی هستید که فکر می‌کنید، این ماخوذ به حیا بودن‌تان شما را از دختر مورد علاقه‌تان دور نگه می‌دارد، باید نظرتان را عوض کنید. شکننده و آسیب‌پذیر بودن ویژگی جذابی برای خانم‌ها است. البته مراقب باشید که زیاده‌روی نکنید و به فردی تبدیل نشوید که نتوان روی‌اش حساب کرد. زنان مردان خجالتی را دوست دارند، اما احترامی برای مردان سست و ضعیف قائل نیستند. از این که خودتان باشید، نترسید تا کارها بر وفق مرادتان پیش برود.

7ـ ارتباط چشمی را حفظ کنید

حفظ ارتباط چشمی نشان می‌دهد که شما به طرف مقابل توجه دارید. زمانی که زن مورد علاقه‌تان با شما صحبت می‌کند، موضوع صحبت هرچه که باشد، به چشم‌های او نگاه کنید. این کار به شدت او را تحت تاثیر قرار می‌دهد، چون متوجه می‌شود که شما به او علاقه دارید و به نظراتش احترام می‌گذارید. اگر مدام به تلفنتان یا حتی لباس‌های نامزدتان نگاه کنید، او این کارها را نشانه بی‌توجهی شما به خود تلقی خواهد کرد و مطمئن می‌شود که شما علائق خود را بر او مقدم می‌دانید. تلفنتان را کنار بگذارید، سرتان را بالا بگیرید و به چشم‌های کسی نگاه کنید که عاشقانه دوستش دارید. حتی اگر رابطه‌تان را تازه شروع کرده‌اید، باز هم نباید ارتباط چشمی را فراموش کنید.

8ـ روحیه مهربان و بخشنده

احتمالاً یکی از مهم‌ترین نشانه‌های مردان جذاب مهربانی و بخشندگی است. هیچ زنی نمی‌تواند به مردی احترام بگذارد که به خود و دیگران احترام نمی‌گذارد. مهربان بودن با دوستان، خانواده و غریبه‌ها رمز یافتن شادی واقعی در تمامی جوانب یک رابطه است. اگر نمی‌توانید با دیگران مهربان باشید، توقع یافتن عشق راستین را هم نداشته باشید. این درس مهم را آویزه گوش خود کنید تا شاهد موفقیت در تمامی عرصه‌های زندگی باشید.

9ـ هوش

مردانی که می‌توانند درباره تاریخ، علم، سیاست، فلسفه یا هر موضوع جالب دیگری که به هوش نیاز داشته باشد، حرف بزنند، برای زنان بی‌نهایت جذاب هستند. لازم نیست که کارشناس باشید، همین که در زمینه‌های مختلف اندکی آگاهی داشته باشید و بتوانید گفتگو را هوشمندانه پیش ببرید، کفایت می‌کند. همان طور که اشاره کردیم، جذابیت ظاهری برای بقای رابطه کافی نیست. اما گفتگوی هوشمندانه بین زوجین می‌تواند به دوام رابطه کمک کند. بنابراین اگر به موضوع خاصی علاقه دارید، آن را با نامزدتان در میان بگذارید. نشان دادن معلومات به جذب زنان کمک می‌کند، اما مراقب باشید که اطلاعات خود را مغرورانه به رخ نکشید. باب گفتگو را باز کنید و ببینید که نامزدتان چقدر درباره این موضوع اطلاعات دارد. گفتگوی دونفره روشی فوق‌العاده برای شکل‌گیری و تحکیم رابطه است.

10ـ محبوبتان را شگفت‌زده کنید

همه ما چنین روزهایی را تجربه کرده‌ایم: ترافیک سنگین برای رسیدن به محل کار، یک روز شلوغ و خسته‌کننده در اداره، مشاجره با یکی از همکاران و شرکت در جلساتی که ذره‌ای برایمان جالب نبوده است. وقتی پس از پشت سر گذاشتن چنین روزی به خانه می‌رسیم، دیگر جانی در بدنمان باقی نمانده است. در این شرایط چه چیزی می‌توانید ظرف چند ثانیه حالمان را بهتر کند؟ همسری که غافلگیر و شگفت‌زده‌مان کند. هر زنی رویای مردی را دارد که وقتی خسته از سر کار به خانه برمی‌گردد، با یک دسته گل و یک آغوش گرم پشت در در انتظارش باشد، بنابراین اگر می‌توانید همسرتان را با این کارهای کوچک خوشحال و غافلگیر کنید، دریغ نکنید. لازم نیست حتماً گل بخرید، همین که نشان دهید به فکرش هستید و با یک حرکت عاشقانه غافلگیرش کنید، به اندازه یک دنیا برای او ارزش خواهد داشت. حتی اگر او را به یک فنجان قهوه گرم مهمان کنید، اثر فوق‌العاده‌ای روی او خواهید گذاشت.

11ـ آماده برای کمک بودن

زنان بیشتر از هر چیز دیگری در دنیا عاشق مردانی هستند که به موقع و بدون درخواست کردن به آنها کمک می‌کنند، حتی اگر این کمک کردن بیرون بردن سطل آشغال باشد. آنچه باعث قدردانی از این کمک‌های ساده می‌شود، انجام دادن خود این عمل نیست، چون هر فردی می‌تواند این کارها را ظرف چند دقیقه انجام دهد، مهم آمادگی و میل شما برای کمک کردن است که جذابیت‌تان را برای زنان افزایش می‌دهد. حواس‌تان را جمع کنید و ببینید که چه کارهایی را می‌توانید در خانه انجام بدهید، تا بار همسرتان قدری سبکتر شود؛ مطمئن باشید اگر این کارهای کوچک را داوطلبانه و با روی خوش انجام دهید، ستاره طلایی مرد نمونه را به دست خواهید آورد. اگر احساس می‌کنید که همسرتان از تنبلی شما در انجام کارهای خانه شکایت دارد، سعی کنید که رفتارتان را از همین امروز عوض کنید. منصفانه نیست که توقع داشته باشید همه کارهای خانه را او انجام دهد. هر دو شما افرادی بالغ هستید و همسرتان مادر شما نیست.

  نشانه‌های زن یا مرد متاهل در رابطه(تشخیص مرد زن دار یا زن شوهردار)

12ـ شجاعت

واقعیت این است که نشانه‌های مردان جذاب از دوران قرون وسطی تابه حال تغییر چندانی نکرده است. زنان هنوز هم شیفته مردان شجاع هستند. البته این روزها رشادت و دلیری در میدان جنگ و برنده شدن در دوئل‌ها جای خود را به موفقیت در میادین نبرد مدرن‌تری داده است. اگر می‌توانید دل به دریا بزنید و روی پای خودتان بایستید، مطمئن باشید که قابلیت جلب کردن زنان را دارید. اما این نبردهای مدرنی که مردان امروزی را به چالش می‎کشند، کدام‌ها هستند؟ سفر به مکانی هیجان‌انگیز، ریسک کردن و شروع یک کار جدید یا برداشتن آخرین گام برای خرید خانه اقداماتی هستند که به شجاعت نیاز دارند. از یاد نبرید شجاعت و جسارت داشتن در زندگی یکی از نشانه‌های مردان جذاب است.

13ـ حمایت و پشتیبانی خود را نشان بدهید

اشتباه نکنید هیچ زنی دوست ندارد که محبوبش مانند پدرش رفتار کند. هیچ کس نمی‌خواهد که یک محافظ سخت‌گیر داشته باشد، اما دانستن این که فردی پشت و پناهش است و از او در شرایط سخت حمایت می‌کند، دلگرم کننده و البته جذاب است. این حمایت نشان می‌دهد که شما به محبوب‌تان اهمیت می‌دهید و به حفظ رابطه خود پایبند هستید. اجازه بدهید زن مورد علاقه‌تان خودش برای زندگی‌اش تصمیم بگیرد، و در عین حال این اطمینان خاطر را داشته باشد که اگر مشکلی برایش پیش آمد، می‌تواند روی کمک شما حساب کند. به محبوب‌تان اعتماد داشته باشید و بگذارید خودش برای دفع توجهات ناخواسته‌ی مردان دیگر چاره‌ای بیندیشد. اگر او به حمایت شما دلگرم باشد، می‌داند که می‌تواند در مواقع لزوم از شما کمک بخواهد. اگر می‌خواهید جذابیت بیشتری داشته باشید، مراقب و حامی محبوب‌تان باشید، اما بدانید که چه زمانی باید پا پس بکشید و بگذارید که خودش وارد عمل شود. اگر بتوانید تعادل را بین این خصوصیات برقرار کنید، جذابیت غیرقابل مقاومتی پیدا خواهید کرد.

14ـ ثبات عاطفی

باید قبول کنیم که همه ما شیطان‌هایی درون خودمان داریم. افراد با زندگی بی‌عیب و نقص انگشت‌شمارند و همگی ما هر از گاه با مشکلات شخصی خود دست و پنجه نرم کرده‌ایم. البته منظورمان این نیست که برای شروع رابطه باید اول تمام مشکلات شخصی خود را حل کنید، اما توانایی مدیریت کردن این مشکلات و کنار آمدن با گذشته نشانه بلوغ فردی است و داشتن ثبات عاطفی یکی از رموز جذب زنان است. مطمئن باشید که زن مورد علاقه‌تان نیز مشکلات خاص خودش را دارد و نمی‌خواهد که بار مشکلات فرد دیگری را هم به دوش بکشد. به ندرت مردانی پیدا می‌شوند که مشکلات خود را به درستی بشناسند و بتوانند آنها را تحت کنترل بگیرند، بنابراین اگر شما جزء این مردان کمیاب هستید و همواره برای بهتر شدن خود تلاش می‌کنید، مطمئن باشید که زنان با روی خوش از شما استقبال خواهند کرد. زمانی که دو فرد دارای ثبات عاطفی رابطه‌ای را شروع می‌کنند، احتمال موفقیت این رابطه بسیار بیشتر است. به خاطر داشته باشید که قرار نیست محبوب‌تان مشاور شما باشد.

15 ـ بلوغ اقتصادی

هیچ چیز به اندازه داشتن همسری که نمی‌تواند مسائل مالی را مدیریت کند، نگران کننده نیست. زمانی که پس از ازدواج با همسرتان حساب بانکی مشترک باز می‌کنید، چه اتفاقی می‌افتد؟ مردی که نمی‌تواند مخارج خود را کنترل کند، به شدت از چشم زنان می‌افتد. عادت بدتان هرچه که باشد، ولخرجی در مهمانی‌ها، خرید اشیاء غیرضروری یا هر شب سفارش دادن فست فود، مطمئن باشید که همسر یا نامزدتان متوجه این ولخرجی‌های بی‌حدوحساب خواهد شد. اشتباه نکنید، خرج کردن پول برای خلق کردن لحظاتی خوش و به یادماندنی ضروری و کاملاً صحیح است. اما زیاده‌روی نکنید. بخشی از درآمدی را که به سختی به دست آورده‌اید، باید برای رسیدن به اهداف مهمی پس‌انداز کنید، برای مثال مبلغی را برای خرید خانه، یک تعطیلات به یاد ماندنی، آمادگی برای تشکیل خانواده یا کمک به دیگران کنار بگذارید. برای جذب بانوان لازم نیست که پول زیادی داشته باشید، اما باید روش به‌جا و مناسب پول خرج کردن را بلد باشید.

16ـ مهارت‌های رهبری

شکی نیست که زنان در دنیای مدرن امروز دیگر زیردست مردان نیستند، بااین حال یک مرد بانفوذ با قدرت رهبری هنوز هم بسیار جذاب است. هیچ کس نمی‌خواهد که همواره همه چیز را تحت کنترل داشته باشد و تمام مسئولیت‌ها را به عهده بگیرد، بنابراین اگر خانمی بداند که می‌تواند در شرایط خاص به همسر خود تکیه کند، احساس بهتری خواهد داشت. بعضی زوجین ترجیح می‌دهند که وظایف و مسئولیت‌های مشترک خود را تقسیم کنند و کارها را با هم پیش ببرند، حال آن که بقیه نوبتی عمل کردن را انتخاب می‌کنند. در هر دو حالت اگر مردی بتواند در شرایط دشوار پا پیش بگذارد، این جسارت و قدرت رهبری شانس موفقیت او در جذب زنان را بالاتر می‌برد. اگر حس می‌کنید که همسرتان همواره سکان زندگی را در دست دارد، از او بخواهید که بخشی از وظایف زندگی مشترک را به شما واگذار کند. مطمئن باشید همسرتان خوشحال می‌شود که شما زندگی را به مسیر درست هدایت کنید و بابت این قدرت رهبری قدردان‌تان خواهد شد. منتظر نمانید که همسرتان وظایفی را به شما محول کند، این انتظار منفعلانه به رابطه زناشویی‌تان آسیب می‌زند و جذابیت‌تان را در دید همسرتان کاهش می‌دهد.

روش‌های افزایش جذابیت مردانه


از تغییر کردن نترسید

مردان جذاب از تغییر کردن و اصلاح کردن خودشان نمی‌ترسند. اگر نیاز داشته باشند، از مشاور در زمینه‌های مختلف کمک می‌گیرند و روی خودشان کار می‌کنند. مردان جذاب، خودشان را کامل و بی‌عیب و نقص نمی‌دانند بلکه درک می‌کنند که خودشان هم مشکلات و اشتباهاتی دارند و برای رفع این موارد می‌کوشند.

  میخوای بدونی با عشقت خوشبخت میشی یا نه؟ این موارد رو بررسی کن

سرتان را بالا بگیرید

طبق تحقیقات انجام شده، اگر سرتان را بالا بگیرید، جذاب‌تر دیده می‌شوید. همچنین انجام دادن این کار، باعث قدرتمند و با اعتماد به نفس نشان دادن شما می‌شود. البته منظورمان این نیست که سرتان را بیش از حد بالا بگیرید که مغرور دیده شوید، بلکه منظور این است که همیشه سرتان را به سمت پایین خم نکنید و خودتان را بیش از حد متواضع نشان ندهید. زبان بدن با اعتماد به نفس داشته باشید. افرادی که نشان می‌دهند اعتماد به نفس بالایی دارند، در نگاه دختران جذاب‌تر هستند.

از عینک آفتابی استفاده کنید

شاید در پوسترهای مدلینگ دیده باشید که مردان یا زنان، اکثرا با عینک آفتابی عکس می‌گیرند. انجام دادن این کار باعث جذاب‌تر دیده شدن شما می‌شود. از عینک آفتابی استفاده کنید که متناسب با فرم چهره‌تان است.

از عطر و ادکلن استفاده کنید اما نه بیش از حد

برخی از مردان بیش از حد از عطر یا ادکلن استفاده می‌کنند، به طوری که انگار تمام عطر را روی بدن‌شان خالی می‌کنند! انجام دادن این کار اتفاقا باعث افزایش جذابیت شما نمی‌شود، بلکه بوی زیاد و زننده‌ای را ایجاد می‌کند. بهتر است به اندازه طبیعی و نرمال از عطر استفاده کنید و روی نقاطی از بدن بزنید که تاثیر آن تا مدت زیادی باقی بماند.

زیاد نخندید

درست است که خندیدن و لبخند زدن باعث جذابیت در چهره شما می‌شود تا اینکه بخواهید مدام اخم کنید یا جدی باشید، اما خندیدن و لبخند زدن هم حد خودش را دارد. اگر بیش از حد باشد، دیگر جذاب نخواهد بود.

اجتماعی باشید

مردی که منزوی و تنها است، از دید زنان مرد اجتماعی و جذابی دیده نمی‌شود، اما اگر دوستانی داشته باشید و با آدم های اطراف‌تان ارتباط خوبی بگیرید، بسیار جذاب‌تر دیده می‌شوید. البته دقت کنید که دوستان و اطرافیان شما چه کسانی هستند چون این افراد روی میزان جذابیت شما و اینکه شخصیت شما چگونه خودش را نشان می‌دهد تاثیر مستقیم می‌گذارند. به عنوان مثال اگر شما با افرادی معاشرت می‌کنید که بدبین و منفی‌باف هستند، این موضوع جذاب نیست و ممکن است دیگران این طور برداشت کنند که شخصیت شما هم مثل شخصیت آنها است. پس دقت کنید که اطرافیان شما چه کسانی هستند.

کمرتان را صاف نگه دارید

برای اینکه اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید، سعی کنید کمرتان را صاف نگه دارید، هم در هنگام راه رفتن و هم در هنگام نشستن و ایستادن. قوز نکنید.

او را بخندانید

یکی از معیارهای جذابیت مردان این است که او توانایی خنداندن شریک عاطفی یا همسرش را داشته باشد. اگر او بتواند دختر مورد علاقه‌اش را در بیشتر مواقع خوشحال کند، از دید آن دختر، یک مرد جذاب و دوست‌داشتنی دیده می‌شود.

مهربان باشید

زیاد جدی یا اخمو بودن جذاب نیست. باید سعی کنید در رفتار و گفتارتان بین احساسات و منطق تعادل ایجاد کنید. اگر کاملا منطقی باشید، ممکن است فردی خشک و بی‌احساس دیده شوید و از طرفی کاملا احساساتی بودن هم جذاب نیست و مردانگی را از شما می‌گیرد. اگر متعادل رفتار کنید، می‌توانید به اندازه کافی مهربان باشید. مهربان بودن و خوب حرف زدن، یکی از معیارهای جذابیت مردان است.

با بچه‌ها دوست باشید

یکی از معیارهای جذابیت مردان این است که مردان جذاب با بچه‌ها دوست هستند و رفتار خوبی با آنها دارند. سعی کنید ارتباط خوبی با بچه‌ها داشته باشید. وقتی یک دختر ببیند که شما پدر خوبی می‌شوید، خودش نیز به شما علاقه‌مند خواهد شد.

ورزش کنید

داشتن جذابیت بدنی و جسمی نیز مهم است. برای رسیدن به تناسب اندام نسبی و برای داشتن سلامت روانی و جسمانی، حتما در طول هفته ورزش کنید.

نوازندگی یاد بگیرید

اگر دوست دارید، نوازندگی یاد بگیرید. مردی که می‌تواند پیانو، ویالون و… بنوازد بسیار جذاب است. مخصوصا زمانی که برای عشق‌تان بنوازید و او را خوشحال کنید.

برای عشق‌تان گل بخرید

مردی که گل خریدن را کار مسخره و بی‌فایده نمی‌داند و هر از چند گاهی این کار را انجام می‌دهد، مرد جذابی از دید دختران است. پس گاهی عشق‌تان را سورپرایز کنید و برایش گل بخرید. حتی خریدن یک شاخه گل، می‌تواند او را خوشحال کند.

ته ریش داشته باشید

شاید شنیده باشید که ته ریش، جذابیت مردان را بیشتر می‌کند. اگر دوست دارید، کمی ته ریش نگه دارید. انجام دادن این کار، کمی سن شما را بالا نشان می‌دهد و همچنین مردانگی‌تان را بیشتر می‌کند. به عبارت دیگر، به شما ظاهر مردانه می‌دهد.

آرامش داشته باشید

یکی از رازهای جذابیت مردان، این است که آرامش داشته باشید. در طول روز کارهایی انجام بدهید که به آرامش بیشتر شما کمک می‌کند. ذهن‌آگاهی و مدیتیشن را تمرین کنید. مردی که عصبی و پرخاشگر است، جذابیت او کمتر از مردی است که آرامش دارد. درست است که همه ما در برخی از شرایط زندگی‌مان، پرخاشگر و عصبی هستیم و زود از کوره در می‌رویم اما این موضوع دلیل بر این نیست که خودمان را به آرامش دعوت نکنیم و همیشه عصبی و تحریک‌پذیر باشیم.

از او حمایت کنید

یکی از راه‌های افزایش جذابیت مردانه، حمایت‌گر بودن او است. اگر می‌خواهید فردی جذاب و دلربا به نظر برسید، از شریک عاطفی‌تان در شرایطی که احتیاج دارد حمایت کرده و به او کمک کنید.

سخن پایانی

یک مرد جذاب به ظاهر و به رفتارش اهمیت می‌دهد و از تغییر کردن و رشد کردن، فرار نمی‌کند. یک مرد جذاب، مهربان است، از عقل و احساساتش به جا استفاده می‌کند، سعی می‌کند با شریک عاطفی‌اش به خوبی برخورد کند، او را بخنداند و… این موارد از جمله نشانه‌های جذاب بودن مردان است. همچنین در این مقاله روش‌هایی را توضیح دادیم که با عمل کردن به آنها، بتوانید میزان جذابیت‌تان را در خودتان افزایش بدهید. اگر برای رسیدن به رشد شخصیتی و جذابیت، نیاز به کمک حرفه‌ای داشتید، می‌توانید از مشاوران همیار عشق کمک بگیرید.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

  • سلام دوست گرامی
   هر زنی، انتخاب و ایده‌آل خاص خودش را دارد.
   به صورت کلی، هر ویژگی در انسان باید در حد تعادل باشد؛ درباره غرور نیز باید این غرور در سطح متعادل باشد.
   ویژگی‌هایی مانند جسور بودن، امن بودن و تلاشگر بودن برای خانم‌ها مهم است.

مقالات مرتبط

چطور تو برخورد اول جذبش کنم؟

چرا برخورد اول انقدر مهمه؟ اولین برخورد همیشه خیلی خیلی مهمه و می‌تونه تاثیر زیادی روی آینده رابطه داشته باشه؛ به همین دلیل همیشه توصیه می‌شه که اون رو جدی

مطالعه»