چطور میشه خانما رو درک کرد؟

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

چطور میشه خانما رو درک کرد؟

 

خانم‌ها موجودات پیچیده‌ای نیستن


اکثر آقایون فکر می‌کنن خانما شخصیت مرموز و پیچیده‌ای دارن و نمیشه به ذهنشون نفوذ کرد و فهمید دقیقا چه خواسته‌ای دارن. اگرچه هر کسی روحیات و ویژگی‌های شخصیتی متفاوتی داره اما یک سری خواسته‌ها در همه خانما مشترک هست که اگر آقایون اونها رو بدونن راحتتر میتونن طرف مقابلشون رو درک کنن.

 اطمینان بدین رابطه‌تون طبق روال خودشه

خانم‌ها میخوان مطمئن بشن که رابطه‌شون با شما در حالت ایمن قرار داره. اونا انتظار دارن بعد از یه مدت که از هم دور بودین، ‌حتی واسه یک روز، بلافاصله یک ارتباط نزدیک و صمیمی باهاشون داشته باشین تا خیالشون راحت بشه همه چیز در رابطه‌تون طبق روال عادی خودش هست. مثلا بعد از یک روز کاری حتی شده برای چند دقیقه باهاشون صحبت کنید.

از خودش بپرسید

اگر دقیقا نمیدونید که همسرتون در اون لحظه چه انتظاری ازتون داره، اشکالی نداره از خودش سوال کنید جای اینکه بخواید حدس بزنید. می‌تونید بپرسید «حس میکنم سرحال نیستی میخوای باهم حرف بزنیم؟»

فوری راهکار ندین

خیلی از اوقات خانما میخوان راجع به مسئله‌ای که پیش اومده حرف بزنن، در اون لحظه دنبال این نیستن که شما بهشون راه حل بدین فقط لازم دارن با حرف زدن در مورد اون موضوع احساساتشون رو تخلیه کنن. درسته شاید برای شما حوصله سر بر باشه که 2 ساعت پای حرف‌هاش در مورد یه موضوع ساده بشینید ولی این یکی از نیاز‌ای اصلی اونه.

کمکش کنید

اگر احساس می‌کنین بابت چیزی خسته شده و کم آورده باهاش همدلی کنید و از خودش بپرسید چطور می‌تونید کمکش کنید تا از فشارکاریش کم بشه. قرار نیست کار بزرگی انجام بدین همین که بدونه یه نفر هست که هر وقت خواست می‌تونه ازش کمک بگیره خودش انرژی زیادی رو بهش تزریق می‌کنه.

  نحوه برخورد با شوهر خاله زنک (گاسیپ یا خاله زنکی چیست؟)

بذارید از ترس‌هاشون حرف بزنن

فضایی رو ایجاد کنید که طرف مقابلتون بدون نگرانی از قضاوت شدن از ترس‌ها و نقطه ضعف‌هاش صحبت کنه و ازش حمایت کنید تا بتونه با شرایط سخت روبرو بشه و از پس‌شون بربیاد. خانما از این حمایت و پشتیبانی شما قدرت می‌گیرن. گاهی این حمایت می‌تونه این باشه که شنونده خوبی برای حرفاش باشید.

فرایند یک ارتباط سازنده رو درک کنید

برای یک ارتباط سازنده از هم دعوت کنید که حرف‌هاتون رو به زبون بیارین، با دقت و صبر به حرفای هم گوش بدین و در نهایت برای حل مسئله اقدام کنین. تعامل داشتن تو رابطه از خیلی از سوتفاهما جلوگیری می‌کنه. هر موقع تونستید فضایی تو رابطه ایجاد کنید که هردوتون به راحتی حرفاتون رو به زبون بیارید یعنی رابطه موفقی ساختید.

یادآوری کنید که دوستش دارید

خانما نیاز دارن هر چند وقت یکبار از لحاظ روحی شارژ بشن، حتی اگر کار سختیه براتون هرچند وقت یکبار به شریک عاطفی‌تون یادآوری کنید که هنوزم دوستش دارید و براتون جذابه. با این‌کار تموم ترس‌ها و نگرانی‌هاشون برطرف میشه و تو رابطه احساس امنیت می‌کنن.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط