ازدواج مجدد با همسر سابق :راه های جلوگیری از شکست دوباره

نقش-مسائل-مالی-در-ازدواج
نقش مسائلی مالی در ازدواج (به خواستگار بی پول بله بگم؟)
شهریور ۱, ۱۳۹۷
عشق-در-یک-نگاه
عشق در نگاه اول: نشانه ها و توصیه های مهم
شهریور ۴, ۱۳۹۷
ازدواج-مجدد-با-همسر-سابق
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

شاید در نظر اول عجیب یا حتی غیرمنطقی به نظر برسد ولی تعداد زوج‌هایی که بعد از طلاق، به فاصله چند ماه یا حتی چند سال تصمیم به ازدواج مجدد با هم می‌گیرند، کم نیست. شاید مدتی از جدایی زوجی بگذرد و آن دو در تنهایی و خلوت خود به اشتباهاتی که در رابطه خود داشتند پی ببرند و درصدد جبران برآیند و شاید تنها ترس از تنهایی یا هیجانات زودگذر باعث برگشت دو نفر بعد از طلاق به سمت هم شود .

همیشه یک تجربه تلخ دلیل بر شکست در تمام تجربه‌های آینده نیست اما ازدواج مجدد مقوله‌ای است که باید با دقت زیادی مورد بررسی قرار بگیرد بخصوص اگر این ازدواج با همسر سابق باشد. اگر تصمیم بر ازدواج با همسر سابق خود دارید بهتر است این بار موشکافانه‌تر جلو بروید. در این شرایط بهتر است با یک مشاور صحبت کنید. مشاور با تجربه‌ای که دارد به شما کمک می‌کند همه جوانب را بسنجید و تصمیم بگیرید. در صورت تمایل به کسب کمک و راهنمایی در خصوص مسائل “ازدواج مجدد با همسر سابق” و “جلوگیری از شکست دوباره در ازدواج” می‌توانید سوالات خود را در قسمت “سوالات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید” مطرح کنید.

دلایلی که باعث می‌شود فرد به فکر ازدواج با همسر سابق خود بیفتد


دلایل متعددی برای رجوع زوجین بعد از طلاق وجود دارد. به علاوه در پس هر ازدواج مجدد یک یا چند انگیزه خاص برای شروع دوباره زندگی مشترک وجود دارد.

دوری و دوستی

برخی همسران واقعاً نمی‌دانند که تا چه حد به هم علاقه دارند تا این که از هم جدا می‌شوند و پس از این دوری متوجه می‌شوند که چقدر یکدیگر را دوست داشته‌اند. بعضی زوجین حتی بعد از طلاق نیز ارتباطشان با هم قطع نمی‌شود و علاقه‌شان از بین نمی‌رود.

پس از مدتی فکر کردن عصبانیت ناپدید می‌شود

زمانی که از آن محیط متشنج فاصله می‌گیرید و از هم دور می‌شوید، فکر کردن درباره رابطه بسیار آسان‌تر می‌شود. پس از مدتی احساسات منفی‌تان دیگر به شدت روزهای زندگی مشترک نخواهد بود و به تدریج متوجه اشتباه‌ها و سهم خود در شکست زندگی قبلی‌تان می‌شوید. تایید اشتباهات و پذیرفتن این که می‌توانستید بهتر باشید و بهتر عمل کنید، نخستین گام برای سازش و آشتی دوباره و ازدواج مجدد با همسر قبلی است.

مرغ همسایه غاز نبود

برخی افراد فکر می‌کنند که شرایط همیشه در موقعیت و جای دیگری به جز خانه خودشان بهتر است و اصطلاحاً مرغ همسایه غاز است. اما بعد از آن که دوباره زندگی مجردی را تجربه کردند، متوجه می‌شوند که هیچ کس به خوبی همسر اولشان نمی‌شود.

تغییر شخصیت و تجدید عشق

گذر عمر باعث تغییر کردن آدمی می‌شود، البته لزومی ندارد که زوجین دور از هم رشد کنند. ازدواج گاهی به بن‌بست می‌رسد، چون همسران تغییر کرده‌اند؛ بااین حال ممکن است همین افراد دوباره به گونه‌ای تغییر کند که باز هم عاشق هم بشوند و بخواهند با هم زندگی کنند.

برای ازدواج مجدد با همسر سابق به چه مسائلی باید توجه کرد؟


غالباً یکی از همسران یا هر دو نمی‌پذیرند که آنها نیز در این جدایی و شکست خوردن ازدواج نقش داشته‌اند. این تردید در پذیرش تقصیر نشان می‌دهد که همسران هنوز برای ازدواج مجدد آماده نیستند. شرط موفقیت ازدواج مجدد این است که هر دو همسر سهم و خطای خود را در از هم پاشیدن زندگی مشترکشان بپذیرند.

همسران اکثر اوقات بدون آن که برای تغییر دادن رفتارشان تلاش کنند، سعی می‌کنند که رفتار خودشان یا رفتار همسر قبلی‌شان را توجیه کنند و منطقی نشان بدهند. ازدواج مجدد زمانی موفقیت‌آمیز خواهد بود که الگوهای رفتاری، کنش‌ها و نگرش‌های هر دو همسر به وضوح تغییر کرده باشد.

یکی از عامل‌های شکست ازدواج غالباً انتظارات و توقعات غیرمنطقی یکی از همسران یا هر دو است. برای این که ازدواج دوباره با همسر سابق مجدداً به بن‌بست نرسد، لازم است که زوجین انتظاراتی منطقی و واقع‌بینانه از خودشان، همسرشان و در کل زندگی مشترکشان داشته باشند.

راهکارهای موفقیت ازدواج مجدد


بعضی عوامل شانس موفقیت ازدواج مجدد را افزایش می‌دهد. پایداری زندگی مشترک به تعهد، ازخودگذشتگی و تلاش و البته شرایط مناسب نیاز دارد.

به خاطر داشته باشید که دوباره با همان آدم ازدواج می‌کنید

درست است که شما و همسر سابق‌تان ظرف این مدت تغییر کرده‌اید، اما هنوز هم از بسیاری جهات همان آدم‌های سابق هستید. بنابراین پیش از هر چیز باید یاد بگیرید که چطور با مسائلی که قبلاً آزارتان می‌دادند و احتمالاً همچنان وجود دارند، کنار بیایید تا دوباره پس از مدتی ناامید و کلافه نشوید و آتش جرو بحث‌ها باز شعله‌ور نشود.

خودتان را برای روزهای سخت آماده کنید

ازدواج کردن، یا در این مورد خاص شروع دوباره زندگی مشترک به تلاش و کار فراوان نیاز دارد. خودتان را برای تلاش‌های بی‌وقفه‌ای که رابطه‌تان را پایدار می‌کند، آماده کنید.

توافق‌نامه قبل از ازدواج آماده کنید

بسیاری از افرادی که با همسر قبلی خود ازدواج می‌کنند، تصمیم می‌گیرند که توافق‌نامه‌ای را قبل از رجوع به هم آماده کنند. صحبت کردن درباره شرایط برای هر دو طرف دشوار و حساسیت‌برانگیز است، بااین حال بسیاری از همسران وقتی مطمئن باشند که اموالشان در صورت جدایی مجدد در امان می‌ماند، حس بهتری درباره تعهد و مسئولیت‌های خود خواهند داشت.

خوش بین و مثبت اندیش بمانید

وقتی دوباره با همسر سابقتان ازدواج می‌کنید، باید منتظر شنیدن پچ پچ‌ها و حرف‌های احمقانه و بیهوده خانواده و دوستانتان باشید. مهم‌ترین نکته‌ای که باید آن را ملکه ذهن خودتان بکنید، این است که خوش‌بینی و مثبت اندیشی‌تان را حفظ کنید. اگر به حرف‌های بی‌فایده دیگران توجه کنید، به تدریج آنها را باور خواهید کرد و رابطه‌تان تحت‌الشعاع این بیهوده‌گویی‌ها قرار خواهد گرفت. به جای این کار از عشق‌تان به خاطر مهربانی‌هایش تشکر کنید و به او دلگرمی بدهید که این بار هر دو در کنار هم برای حفظ زندگی‌تان تلاش خواهید کرد.

شروع دوباره زندگی مشترک

اگر فکر می‌کنید که ازدواج مجدد با همسر قبلی‌تان بهترین تصمیم برای هر دو نفر است، باید توجه داشته باشید که موفقیت این پیوند دوباره به تلاش فراوان نیاز دارد. در نهایت امیدواریم که با جمع شدن تمام خانواده زیر یک سقف همگی زندگی شادتری داشته باشید.

در یک کلام...
دلایل زیادی برای تصمیم زوج‌هایی که طلاق گرفته‌اند برای بازگشت دوباره به زندگی مشترک وجود دارد. فاصله گرفتن از موقعیت تنش زا، فروکش کردن احساسات منفی و خشم ایجاد شده بین آن‌ها و تغییر کردن زوج در طول زمان طلاق ممکن است انگیزه‌ای برای گرایش به ازدواج مجدد با همسر سابق باشد. این تصمیم فقط در صورتی می‌تواند درست باشد که دو طرف مسئولیت اشتباهات گذشته را بپذیرند و در رفتار یا انتظارات خود نسبت به طرف مقابل تجدید نظر کنند.
به این پست امتیاز دهید.
ازدواج مجدد با همسر سابق :راه های جلوگیری از شکست دوباره
۵ از ۱ رای
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
رادیو عشق
رادیو عشق
رادیو عشق مرجع کامل و دایره المعارف آموزش روابط عاطفی است! رادیو عشق همه‌ی آن چیزی است که پیرامون روابط عاطفی از شکل گیری تا پیشبرد و بهبود و حتی بعد از اتمام رابطه را به شما آموزش می دهد. تیم رادیو عشق متشکل از مشاوران و روانشناسان و محققین خبره و کارآزموده است و هدف اصلی آن برگزاری دوره های آموزشی آنلاین برای ارتقاء سلامت روابط و تغییر فرهنگ های نادرست در جهت تحکیم بنیان خانواده و بهبود کیفیت روابط و ازدواج است. پایگاه رادیو عشق برای چه کسانی مفید است: ۱- قبل از رابطه: اگر هنوز وارد رابطه با کسی نشده اید و تمایل دارید به شکل صحیح وارد رابطه شوید. اگر فردی را دوست دارید و تمایل دارید با آن آشنا شوید. اگر دوست دارید رابطه ای با کیفیتی را به قصد ازدواج شروع کنید. اگر می خواهید فرد خاصی را برای رابطه جذب کنید. اگر می خواهید فرد خاصی که رابطه را ترک کرده است به رابطه بازگردانید. ۲- حین رابطه: برای بهبود کیفیت رابطه عاطفی که دارید در هر مرحله‌ای که هست (دوستی ،نامزدی ،ازدواج) نیاز به کمک دارید. اگر رابطه عاطفی شما با شریک عاطفیان سرد شده است. اگر در رابطه شما خیانت اتقاق افتاده است و نمی دانید چطور باید با آن برخورد کنید. ۳- بعد از رابطه: اگر رابطه عاطفی شما به هر دلیلی پایان یافته و برای عبور از بحران و ادامه زندگی نیاز به کمک دارید. اگر دچار شکست عشقی شده اید و نمی دانید چطور با آن برخورد کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رادیو عشق در ایستاگرام
X