زنگ خطرهای مهم در دوران آشنایی (چه رابطه‌هایی را باید تمام کرد؟)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

زنگ خطرهای مهم در دوران آشنایی (چه رابطه‌هایی را باید تمام کرد؟)

زنگ خطرهای رابطه عاطفی


با شریک عاطفی یا همسر قبلیش هنوز در ارتباطه

یکی از زنگ خطرهای مهمی که باید در نظر داشته باشین، بی‌دلیل در ارتباط بودن با شریک عاطفی یا همسر قبلی هست. البته احتمالا بهتون میگه که هیچی بین‌شون نیست و با هم دوست معمولی هستن اما باید بیشتر مواظب باشین چون ممکنه با یه اشاره کوچیک از سمت اون شخص، دوباره برگرده به رابطه قبلی! در روابط عاطفی هم وقتی منافع مشترک بین‌شون وجود نداره، در ارتباط بودن بعد از جدایی، بی‌معنی و اشتباهه.

معتاد یا رفیق‌بازه

شخصی که برای خوش بودن، سراغ مواد مخدر یا دوستاش میره و اگه اونها نباشن، واقعا زندگیش پوچ و بی‌معنیه، و خودش هم به شدت افسرده میشه، اینها نشانه‌های خوبی نیستن. هر شخص باید بتونه با روش سالم خودشو شاد کنه و از زندگی لذت ببره و اگه برای خوب شدن حالش، به یه روش خاص مثل بیرون رفتن با دوستان یا خرید کردن زیاد و… معتاد باشه، نشانه خوبی نیست.

از شریک عاطفی یا همسر قبلی‌اش بیزاره

فردی که وقتی میخواد درباره رابطه یا ازدواج قبلیش حرف بزنه، فقط اشتباهات طرف مقابل رو بیان میکنه و ازش بیزاره، احتمالا مسئولیت‌پذیر نیست و صرفا اشتباهات اون شخص رو دلیلی برای جدایی‌شون میدونه. شاید در رابطه فعلی هم وقتی مشکلی پیش بیاد فقط شما رو مقصر بدونه. بهترین حالتی که میشه فهمید به شریک عاطفی قبلیش دلبستگی نداره، اینه که میتونه به راحتی درباره‌اش صحبت کنه و نسبت بهش نه احساس عشق داره و نه تنفر و بیزاری، یعنی خنثی هست.

  طلاق به خاطر پول و مسائل مالی

بیش از حد عاشق‌پیشه و رمانتیکه

شاید در ابتدای رابطه خیلی خوب باشه که ببینین طرف مقابل 24 ساعت بهتون فکر میکنه، مدام پیگیر شماست، مدام بهتون کادو میده، سورپرایز میکنه و یه عاشق واقعیه، اما به مرور زمان در کنارش احساس خفگی خواهید کرد! مهربان و عاشق بودن بیش از حد هم زننده هست. این افراد به مرور زمان شکاک و بدبین میشن و برای رفع بی‌اعتمادی، دست به کنترل‌گری و محدود کردن شما میزنن. کم کم شما احساس میکنین در زندان هستین!

شما رو با دیگران مقایسه میکنه

شاید اوایل از مقایسه‌های طرف مقابل‌تون خیلی ناراحت نشین اما اگه به صورت مداوم شما رو با دیگران مقایسه کنه و بخواد از دیگران که به نظرش شخصیت کامل‌تری هستن، تقلید کنین، کم کم افسرده میشین و حس میکنین که اون شما رو دوست نداره و میخواد شما رو به زور تغییر بده. پس قبل از اینکه این حس منفی بیاد سراغ‌تون، اگه عادت داره گاهی شما رو مقایسه کنه، این زنگ خطر رو جدی بگیرین.

دروغ میگه

شخصی که به راحتی دروغ میگه یا مسائل مهم رو از شما مخفی میکنه، شخص قابل اعتمادی نیست و ممکنه در آینده دروغ‌ها و پنهان‌کاری‌هاش بیشتر هم بشه. اعتماد در رابطه خیلی مهمه و اگه نباشه و همیشه شما با دودلی و شک رابطه رو پیش ببرین، از لحاظ روحی خیلی خسته و افسرده میشین.

ازش جدا شدم. چیکار کنم حالم خوب بشه؟

اگه به خاطر این زنگ خطرها و سایر نشانه‌ها تصمیم گرفتین جدا بشین اما چون دوستش دارین، تحمل جدایی براتون سخته و اذیت میشین، توصیه می‌کنیم در دوره زندگی پیروزمندانه پس از جدایی شرکت کنین. این دوره بهتون کمک میکنه تا راحت‌تر و زودتر از دوران سوگواری بعد از جدایی عبور کنین و وابستگی‌هاتونو کم کنین تا به زندگی که میخواین برسین.

  احساس پوچی و بی ارزشی می‌کنم (درمان خودکم‌بینی، ناامیدی و بدبختی)

میخوام برگرده. چیکار کنم؟

اگه هنوز دوستش دارین و رابطه‌تون به خاطر مسائل جدی و زنگ خطرهای مهم تموم نشده و فکر میکنین که فرصت دادن به اون شخص، کار درستیه، توصیه می‌کنیم اول یک جلسه مشاوره غیرحضوری با مشاوران همیار عشق داشته باشین تا اول رابطه‌تون و دلیل جدایی شما بررسی بشه و بعد با صلاحدید مشاور، بهتون برنامه کوتاه‌مدت و بلندمدت برای بازگرداندن اون شخص داده میشه.

 

همیار عشق را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

جنگ و دعوا با مادر شوهر بد

حسود، حرف مفت زن، غیبت کن، پررو، پرتوقع، کثیف، مزاحم؛ کینه ای، نفهم، نمک نشناس، ایرادگیر، بدجنس، بدذات، دروغگو، خراب، دورو، زبون نهم، زبون دراز، پدرسوخته، وحشی، نخود هر آش،

مطالعه»