روانشناسی بهبود روابط (چگونه رابطه عاطفی خود را بهبود ببخشیم؟)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

روانشناسی بهبود روابط (چگونه رابطه عاطفی خود را بهبود ببخشیم؟)

راه‌های بهبود رابطه عاطفی


ازش حمایت کنین و در کنارش رشد کنین

حمایت کردن از شریک عاطفی‌تون چه زن باشه و چه مرد، خیلی مهمه. اگه طرف مقابل‌تون ببینه که شما دوست دارین به آرزوها و اهدافش برسه و مشوقش هستین، خیلی بیشتر عاشق‌تون میشه. بعضی از افراد میگن:«اگه من خیلی ازش حمایت کنم، فکر میکنه کیه و خودشیفته میشه.» این اتفاق زمانی میفته که تعادل رعایت نشه یعنی شما به خودتون بی‌توجه باشین و همش اونو حمایت کنین اما اگه خودتون هم در کنارش رشد و پیشرفت کنین، این اتفاق نمیفته.

بهش احساس ارزشمند بودن بدین

با قدردانی کردن از کارهای کوچک و بزرگ، با حرف‌ها و رفتارهاتون بهش نشون بدین که دوستش دارین و براش ارزش قائل هستین. وقتی اون شخص بدونه که براتون مهم و ارزشمنده، شما رو هم در اولویت‌هاش قرار میده.

مستقل و با اعتماد به نفس باشین

مستقل و با اعتماد به نفس بودن در رابطه خیلی مهمه تا هم بتونین رابطه‌تونو به خوبی حفظ کنین و هم به زندگی شخصی خودتون رسیدگی کنین و دچار وابستگی ناسالم در رابطه نشین.

کنترل‌گر و محدودکننده نباشین

یکی از راه‌های بهبود رابطه، کنترل‌گر نبودنه. پس کنترل‌گر بودن نتیجه‌ای جز از دست دادن عشق و رابطه عاطفی‌تون، نداره. اگه مشکلی هست که باعث شده کنترل‌گر بشین، به کمک مشاور، مشکل رو حل کنین و نه دست به رفتارهای ناسالم بزنین. برای بررسی رابطه‌تون و حل مشکلات، میتونین از مشاوران همیار عشق کمک بگیرین.

گاهی بهش هدیه بدین

گاهی حتی بی‌مناسبت بهش هدیه بدین. سعی کنین هدیه‌هایی بدین که ماندگار هستن و هر موقع که ازش استفاده کنه، به یاد شما بیفته.

  چطور در دام عاشق نماها نیفتیم؟ (بازیچه ابراز علاقه‌های دروغین نشوید!)

با هم صحبت کنین، البته به درستی

اگه بتونین مهارت گفتگوی سازنده رو در خودتون تقویت کنین، میتونین رابطه رو خیلی خوب پیش ببرین. گفتگو، بخش مهمی از رابطه هست که به ظاهر آسون به نظر میرسه اما اینطور نیست. به همین دلیله که بحث‌ها در رابطه گاهی به نتیجه نمیرسه یا سوتفاهم‌های زیادی پیش میاد چون نمیدونیم و بلد نیستیم که چطور باید با هم به درستی صحبت کنیم.

برای تفریحات دو نفره وقت بذارین

سعی کنین طبق شرایط‌تون در طول هفته با هم تفریحاتی رو انجام بدین تا عشق و صمیمیت بین‌تون افزایش پیدا کنه. همیشه رابطه‌تونو در موضع جدی نگه نداری. تفریح و شادی کردن با همدیگه، خیلی مهمه و رابطه‌تونو بهبود می‌بخشه.

چطور رابطه موفقی داشته باشم؟

به سرانجام رسیدن هیچ چیزی شانسی نیست. افرادی که در کاری موفق میشن، مهارت‌های لازم رو دارن و میتونن این مهارت‌ها رو به کار بگیرن. رابطه عاطفی هم همینطوره و مهارت‌های زیادی میخواد. ما این موارد رو در دوره جذب عشق از آشنایی تا ازدواج آوردیم و بهتون آموزش دادیم که چطور یه رابطه سالم، موفق و منجر به ازدواج داشته باشین. همچنین این دوره به افراد مجرد کمک میکنه که عشق واقعی‌شونو پیدا کنن.

 

همیار عشق را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

نشانه‌های اعتیاد به عشق

آیا به عشق، معتادم؟! یک لحظه هم نمیتونین ازش دور بشین یکی از نشونه‌های اعتیاد به عشق، وابستگی افراطی هست. یعنی اینکه شما نمیتونین حتی یک لحظه از عشق‌تون دور

مطالعه»