با چه دخترانی ازدواج نکنیم؟ (ویژگی های دختر بد برای ازدواج)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

با چه دخترانی ازدواج نکنیم؟ (ویژگی های دختر بد برای ازدواج)

از آنجایی که تصمیم‌گیری برای ازدواج بسیار مهم است و باید به دقت انجام شود تا بتوانیم ازدواج موفقی داشته باشیم، قطعا می‌دانید که با هر فردی نمی‌توان ازدواج خوب و موفق داشت و باید در انتخابی که می‌کنیم دقت کنیم. در این مقاله قصد داریم شخصیت دخترانی را توضیح بدهیم که نمی‌توانند همسر خوبی برای شما باشند و سپس شخصیت دختران مناسب برای ازدواج را شرح می‌دهیم. با شناختن این نشانه‌ها و آگاهی داشتن از این شخصیت‌های مختلف، می‌توانید تصمیم درستی برای ازدواج کردن بگیرید و با دختر خوب و مناسبی که همسر خوبی برای شما، عروس خوبی برای خانواده و مادر خوبی برای فرزندان آینده‌تان می‌شود، ازدواج کنید.

دختران نامناسب برای ازدواج (با چه دخترانی ازدواج نکنیم؟)


دختران کمال‌گرا و پرتوقع

با دختران کمال‌گرا و پرتوقع ازدواج نکنید. این افراد، کسانی هستند که یک لیست بلند از توقعات‌شان از شما همراه خود دارند. تا زمانی که همه نیازها و توقعات‌شان را برآورده نکنید، دست بردار نیستند. با غر زدن، تهدید کردن، گریه کردن و… کاری می‌کنند که شما به سازشان برقصید. هرگز کوتاه نمی‌آیند و همه چیز را با هم می‌خواهند.

دختران پارانوئید و حسود

درست است که هیچ دختری نمی‌خواهد مرد خودش را با دختر دیگری شریک شود اما پارانوئید و شکاک بودن یا زیاد حسودی کردن هم مشکل‌ساز است. حسادت و شکاکی افراطی و اشتباه، می‌تواند یک رابطه را از بین ببرد.

دخترانی که مدام غیبت می‌کنند

دخترانی که مدام از دیگران پیش شما غیبت می‌کنند، قطعا روزی فرا می‌رسد که در مورد شما پیش دوستان و خانواده‌اش نیز غیبت خواهد کرد. این موضوع نمی‌تواند برای شما خوشایند باشد که دیگران همه چیز را درباره شما بدانند و به خصوصی‌ترین مسائل زندگی شما و زندگی مشترک‌تان پی ببرند. پس بهتر است با این افراد ازدواج نکنید.

دخترانی که اهل چشم و هم چشمی هستند

با دخترانی که اهل چشم و هم چشمی هستند ازدواج نکنید. این افراد هر چیزی که در دیگران ببینند را می‌خواهند داشته باشند تا حس نکنند که از دیگران یا از مد عقب افتاده‌اند. به عنوان مثال شما دیروز با او به خرید رفته‌اید و او یک پالتوی چرم شیری رنگ خریده است. امروز تن خواهرتان، پالتوی چرم قرمز رنگ را دیده است و حالا می‌خواهد دوباره بروید و از همان نوع پالتویی که تن خواهرتان بوده است را بخرید. درباره ماشین، خانه، مهریه، جهیزیه و… نیز به این صورت عمل می‌کند. هر چیزی که دیگران انجام داده باشند یا داشته باشند را می‌خواهد!

دخترانی که رئیس هستند

دختران کنترل‌گر و رئیس، برای ازدواج مناسب نیستند. این افراد می‌خواهند دائم به شما دستور بدهند که چه کار کنید و چه کار نکنید. آن قدر دستور می‌دهند و می‌خواهند همه چیز بر وفق مرادشان باشد که دیگر فرصتی برای نظر دادن شما باقی نمی‌ماند.

دخترانی که آشپزی‌شان خوب نیست

به خصوص اگر شکمو هستید و غذایی که می‌خورید برایتان مهم است، با این افراد ازدواج نکنید. البته کسی که بد آشپزی می‌کند می‌تواند بعدا یاد بگیرد اما اگر او می‌گوید که اصلا آشپزی کردن را دوست ندارد، یعنی هرگز یاد نخواهد گرفت که چگونه باید به خوبی غذا بپزد. زندگی کردن با این افراد می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد چون یا همیشه باید غذا را از بیرون تهیه کنید و یا باید خودتان دائما آشپزی کنید.

  با سرعت مجاز عاشق بشین!

دختران تنبل

با دختری که در خانه دست به سیاه و سفید نمی‌زند و حتی آشپزی هم نمی‌کند، ازدواج نکنید چون در غیر این صورت، همه کارهای خانه را باید خودتان انجام دهید. مخصوصا اگر او دائما رو به روی تلویزیون نشسته باشد، فیلم ببیند و بازی کند و شما مجبور باشید هر روی همه کارها را انجام دهید، قطعا آزاردهنده خواهد بود.

دختران بی‌وفا و خیانت کار

حتما می‌دانید که خیانت دیدن از طرف شریک عاطفی یا همسر، هم برای رابطه و هم برای سلامت روانی و جسمانی شما بسیار آسیب‌زننده است. بنابراین باید دقت کنید با فردی ازدواج کنید که متعهد است و نه فردی که ممکن است به شما خیانت کند، چشم‌چران است و…

دخترانی که بی‌احترامی می‌کنند

احترام یکی از مهم‌ترین ارکان هر رابطه و ازدواج است. اگر احترام بین دختر و پسر نباشد و حرمت‌ها از بین برود، اتفاقات بسیار بدی در رابطه می‌افتد. بنابراین اگر می‌بینید شریک عاطفی‌تان عادت دارد به شما، دوستان و خانواده‌تان بی‌احترامی کند، از الفاظ رکیک و فحش استفاده می‌کند، حتی زمانی که به او تذکر داده‌اید که رفتارش را دوست ندارید، باید بدانید که ازدواج کردن با او به صلاح شما نیست.

دختران خودخواه و خودشیفته

کسی که خودشیفته باشد، فقط به فکر خودش است. برایش مهم نیست که نیازها و خواسته‌های شما برآورده می‌شود یا خیر. برایش مهم نیست که شما از چه چیزی ناراحت می‌شوید و چه چیزهایی را دوست دارید. او فقط به فکر خودش است. خودخواهی و خودشیفتگی، به رابطه و زندگی مشترک آسیب زیادی می‌رساند. به علاوه اگر نیازهای شما در رابطه برآورده نشود، شما کم کم اعتماد به نفس‌تان را از دست می‌دهید و ممکن است به افسردگی مبتلا شوید.

دختران پول‌پرست و ماشین‌پرست

فردی که پول، ماشین و در کل مادیات را به چیزهای مهم‌تر مثل عشق، احترام، خانواده، فرزندان و… ترجیح بدهد، فرد مناسبی برای ازدواج نیست. هرچقدر هم که شما پولدار باشید و بتوانید با پول و ثروت‌تان او را در کنار خود نگه دارید، هر لحظه امکان دارد فردی پولدارتر از شما پیدا شود و به راحتی همسرتان را از شما جدا کند. بنابراین بهتر است با چنین فردی ازدواج نکنید چون تضمینی وجود ندارد که او با شما تا چه مدت زیر یک سقف خواهد ماند و یا آیا خیانت نخواهد کرد؟

دخترانی که وابسته طرف مقابل می‌شوند

با افرادی که زود دل می‌بندند و وابسته می‌شوند ازدواج نکنید، چون افرادی که زود عاشق می‌شوند، ممکن است بعدها هم جذب افراد دیگر شوند و به همسرشان خیانت کنند. دلیل دوم هم این است که فردی که وابسته است، اعتماد به نفس پایینی دارد و ممکن است به خاطر وابستگی، تبدیل به فرد کنترل‌گر و شکاک شود. به علاوه افرادی که اعتماد به نفس پایینی دارند، معمولا نمی‌توانند رابطه‌های سالمی را برقرار کنند و نمی‌تواند به عشق طرف مقابل‌شان اطمینان خاطر پیدا کنند. در نتیجه وابستگی مشکلات زیادی را ایجاد می‌کند و بهتر است با این افراد ازدواج نکنید.

  آیا در رابطه عاطفی، حریم خصوصی داریم؟ (سه شرط اصلی در حفظ حریم شخصی)

دخترانی که ترس از تعهد دارند

افرادی که ترس از تعهد دارند، معمولا تن به ازدواج نمی‌دهند. ممکن است بگوید که دوست دارد با شما آینده خوبی داشته باشد اما احتمالا برای جواب دادن به شما به عنوان یک خواستگار، بیش از حد شما را منتظر می‌گذارد. به هر حال با این افراد وارد روابط بلاتکلیف نشوید.

دختران مناسب و سالم برای ازدواج چه کسانی هستند؟


دختری که به شما اجازه می‌دهد در کنار رابطه، زندگی شخصی‌تان را نیز داشته باشید

در بخش قبلی مقاله توضیح دادیم که دخترانی که بیش از حد حسود، شکاک و کنترل‌گر هستند، مناسب ازدواج نیستند. اما دختری که برای ازدواج مناسب باشد نیز حسادت می‌کند چون حسادت یک هیجان عادی و غریزی است، با این تفاوت که حسادت او افراطی نیست و مرد را محدود نمی‌کند و از رابطه‌شان یک زندان نمی‌سازد. او به مرد اعتماد می‌کند و به او اجازه می‌دهد با دوستان، خانواده و همکارانش ارتباط اجتماعی سالم را داشته باشد و گاهی با آنها حتی به تنهایی بیرون برود. همچنین به مرد اجازه می‌دهد شاغل باشد و سایر فعالیت‌های اجتماعی که دارد را نیز انجام دهد.

دختری که صادق است

صداقت نیز همانند احترام، یکی از ارکان یک رابطه و ازدواج سالم و موفق است. دختری که صادق است و به شما دروغ نمی‌گوید و پنهان‌کاری نمی‌کند، یک دختر مناسب و قابل اعتماد برای ازدواج است.

دختری که درک و همدلی بالایی دارد

او خودخواه نیست. همه چیز را برای خودش نمی‌خواهد. همه چیز را یک جا نمی‌خواهد بلکه می‌تواند شرایط شما را نیز درک کند. او دلسوز و مهربان است و در شرایط سخت با شما همدلی می‌کند.

دختری که علاوه بر حمایت کردن از شما، به دنبال اهداف خود نیز می‌رود

دختری برای ازدواج با شما مناسب است که فردی وابسته نباشد. او از شما حمایت می‌کند و کمک می‌کند که رشد کنید. در کنار آن، برای رشد و پیشرفت کردن خودش نیز زمان می‌گذارد و اهداف و آرزوهایش را دنبال می‌کند.

دختری که سازگاری بالایی دارد

او نمی‌خواهد شما فقط به ساز او برقصید، بلکه خودش هم می‌تواند با شرایط شما سازگار شود.

او برای رابطه‌تان تلاش می‌کند

دختری برای ازدواج مناسب است که فقط از شما انتظار نداشته باشد برای رابطه تلاش کنید، بلکه خودش نیز برای رابطه‌تان متقابلا تلاش می‌کند. سعی می‌کند به موقع در رابطه‌تان تنوع و هیجان ایجاد کند. او به نیازها و خواسته‌های شما نیز اهمیت می‌دهد.

  ازدواج با معلول (مشکلات و سختی‌های ازدواج با مرد یا زن معلول)

به خانواده، دوستان و به خودتان احترام می‌گذارد

او با همه اطرافیان شما و با خود شما برخورد خوب و محترمانه‌ای دارد. حتی اگر مشکلی بین او و اطرافیان‌تان به وجود بیاید، سعی می‌کند با احترام آن را مطرح کرده و حل کند.

ارزش‌ها و اعتقاداتش شبیه شما است

شما بیشترین حد تفاهم را با هم دارید و در مسائل کمی با هم با اختلاف مواجه می‌شوید. درواقع ارزش‌ها و اعتقادات شما شبیه به هم است، از لحاظ مذهبی، فرهنگی، خانوادگی و…

او روی خودش کار می‌کند

دختری برای ازدواج مناسب است که تمرکزش فقط روی رابطه و شما نباشد، بلکه به حد زیادی روی رشد و پیشرفت خودش نیز متمرکز باشد. او از لحاظ روانی و شخصیتی نیز روی خودش کار می‌کند و اشتباهاتش را برطرف می‌کند. او ترس از تغییر دادن و اصلاح کردن خودش ندارد و با اشتیاق آن را می‌پذیرد.

عاشق دختری شدم که برای ازدواج مناسب نیست. چیکار کنم؟

اگر عاشق دختری شدید که برای ازدواج نیست اما نمی‌توانید او را ترک کنید، متوجه احساسات شما هستیم، اما راه حل این موضوع ماندن در رابطه و ادامه دادن آن نیست. شما نیز می‌توانید همانند افراد دیگر به کمک حرفه‌ای مشاور، از رابطه اشتباه خارج شوید و فرصت‌های مناسب‌تری را برای ازدواج پیدا کنید. دوره من ارزشمند بدون تو با آموزش‌هایی که به شما ارائه می‌دهد، به شما کمک می‌کند عشق و وابستگی ناسالم را کاهش دهید، برای شخصیت و عزت نفس خود کار کنید و بتوانید از رابطه اشتباه یا رابطه‌ای که به ازدواج موفق ختم نخواهد شد خارج شوید. اگر حرفه‌ای و تخصصی روی خودتان کار کنید، می‌توانید در این مسیر موفق شوید. این نکته را در نظر داشته باشید که کمی سختی کشیدن بعد از جدایی، ارزشش را دارد چون ازدواج ناموفق یا طلاق گرفتن، سختی‌های بسیار بیشتر از این را به شما تحمیل می‌کند. بنابراین بهتر است قبل از ازدواج انتخاب مناسبی داشته باشید.

سخن پایانی

می‌توان گفت تقریبا همه یا اغلب افراد به دنبال ازدواج موفق هستند، اما چگونه می‌توان ازدواج موفق داشت؟ به طور کلی دو رکن اساسی تعیین می‌کند که شما ازدواج موفق و ماندگاری خواهید داشت یا خیر. اولین مورد انتخاب شما است. انتخابی که شما انجام می‌دهید بسیار مهم است. به همین دلیل این مقاله را برای شما آماده کردیم تا دختر مناسب برای ازدواج را بشناسید و تشخیص بدهید. اگر انتخاب مناسبی انجام دهید، دومین مورد میزان مهارت‌های شما و آمادگی شما برای ازدواج است. اگر برای پیدا کردن و جذب دختر مناسب برای ازدواج نیاز به کمک و راهنمایی بیشتری دارید، می‌توانید از مشاوران همیار عشق در این زمینه کمک بگیرید.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

طلاق به خاطر پول و مسائل مالی

طلاق به خاطر پول و مسائل مالی

این روزها مسائل و مشکلات اقتصادی یکی از دغدغه‌های افراد و خانواده‌ها است. این موضوع در رابطه بین همسران نیز نقش مهمی بازی می‌کند. حتما شنیده‌اید که یکی از دلایل

مطالعه»