چطور عاقلانه ازدواج کنیم؟

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

چطور عاقلانه ازدواج کنیم؟

بخاطر ثابت کردن چیزی ازدواج نکنید

درست یا غلط در جامعه ما ازدواج سمبل موفقیت، شادی و پختگی است به همین خاطر بعضی ها ندونسته از ازدواج استفاده می‌کنن تا فقط یک چیزی رو به اطرافیانشون یا حتی به خودشون اثبات کنن. بعضی ها ازدواج میکنن تا به پدر مادرشون ثابت کنن که بزرگ و مستقل شدن. بعضی ها ازدواج میکنن تا به نفر قبلی زندگیشون ثابت کنن الان خوشحالن و اونو فراموش کردن. متاسفانه خیلی ها ازدواج میکنن تا به خودشون ثابت کنن آینده شون روشن‌ترو موفق تر از زندگی الانشونه.اما باید پذیرفت که ازدواج چیزی رو ثابت نمیکنه. بیاید به خودتون ثابت کنید که شما توانایی حفظ یک رابطه سالم رو دارید. برای ارتباط برقرار کردن و دوست داشتن یک نفر روی خودتون کار کنید.

بخاطر اینکه از کسی مراقبت کنید یا بالعکس ازدواج نکنید.

همه ما به شدت تمایل داریم از کسی مراقبت کنیم و یا اینکه کسی از ما مراقبت کنه، این تمایل طبق مطالعات علمی به سیستم عصبی ما مربوط می‌شود. این حس کاملا نرمال و طبیعیه اما چیزی که نرمال نیست اینه که ازدواج کنید تا بار مسئولیت هاتونو بندازید رو دوش کسی دیگه یا برعکسش بخاطر اینکه میخواید به کسی لطف کنید و خلا هاشو پرکنید ازدواج کنید. تو یه ازدواج موفق هر دو نفر باید بصورت مجزا انسانهای توانا و پرتلاشی باشن و هر دونفر قادر باشن از پس کارها و مسئولیت های خودشون بربیان و در کنار هم مثل یک تیم به اهدافشون برسن.

بخاطر اینکه سنتون بالا رفته ازدواج نکنید.

خیلی از اوقات به این خاطر که حس میکنید سنتون داره بالا میره تصمیم میگیرید ازدواج کنید. ممکنه دوستاتونو ببینید که ازدواج کردن و بچه دار شدن و یه حس ترس به شما منتقل بشه که همه سروسامون گرفتن فقط شما تنها موندین. غرور و ترس باعث میشه نتونید منطقی تصمیم بگیرید و قبل از اینکه آمادگی شو داشته باشید ازدواج کنید. شجاع باشید بذارید اول اونی بشید که خودتون میخواید. صبر کردن سخته قبول، اما یه ازدواج شتابزده احتمال شکستش خیلی زیاده.

  شوهر احمق که همه سرش کلاه میذارن

بخاطر درست کردن خانواده‌ای که آرزوشو داشتید ازدواج نکنید

زخم‌ها و آسیب هایی که در بچگی بوجود میاد خیلی عمیق هستن باعث میشن ما شروع کنیم به رویا بافی که وقتی ازدواج کردیم خانواده‌ای رو میسازیم که لیاقتشو داریم. با خودتون و شریک عاطفیتون قسم میخورید که هیچ وقت اشتباهات خانوادتون رو تکرار نمیکنید چون یه جورایی به خودتون و اون مطمئنید. اما متاسفانه این اتفاق نمیوفته چرا!؟؟ چون اگر شما تمام زخم‌ها، کمبودها و مشکلاتی که خونه پدری داشتین رو تو خودتون حل نکنید، شک نکنید که این معضل ها به زندگی بعد از ازدواجتون هم سرایت میکنن.

 

 

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

  • سلام دوست گرامی
   انچه در یک انتخاب درست و ازدواج مهم است ابتدا شناخت خودتان، علایق، اهداف شما هست
   لازمه است قبل از ورود به جلسات خواستگاری تمام انچه لازم است از خودتان بدانید را یادداشت کنید و توقعات، ایده ال های مورد نظر از همسرتان را مشخص کنید
   سپس الویت و نمره گذاری کنید
   و انچه ممکن است باعث تغییر شود را در نظر بگیرید
   سپس با شناخت خودتان وارد جلسه شوید
   در جلسات به صحبت های حاشیه ای نپردازید و مطالب و موضوعات اصلی را بیان کنید
   در کنار این مطالب، ستفاده از کتاب هایی که درباره سوالات خواستکاری هست، مشاوره حضوری و انحام تست به شما کمک می کنند

مقالات مرتبط

آمادگی برای شروع رابطه تازه

آمادگی برای شروع رابطه تازه آمادگی میخواد؟ شما برای انجام دادن هر کاری، نیاز به آمادگی دارین. ورود به رابطه عاطفی هم آمادگی لازم رو میخواد. پس باید قبل از

مطالعه»