دعای باز شدن بخت پسر مجرد و ازدواج سریع

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

دعای باز شدن بخت پسر مجرد و ازدواج سریع

ازدواج و تشکیل زندگی یکی از مهم‌ترین جنبه‌های زندگی هر فرد است، مسلما یکی از دغدغه‌های اصلی پسرانی که قصد ازدواج دارند، پیدا کردن دختری شایسته، فراهم شدن شرایط ازدواج و گرفتن جواب مثبت در خواستگاری است. امری که شاید در شرایط فعلی جامعه، برای بسیاری از پسران به سادگی گذشته ممکن نباشد. در اسلام و قرآن بارها بر پسندیده بودن امر ازدواج توصیه شده است و به همین جهت دعاها و روایات متعددی نیز برای یاری جویی از خداوند برای فراهم شدن زودتر شرایط ازدواج، یافتن همسر مناسب و رقم زدن ازدواج موفق از سوی ائمه معصوم و بزرگان دینی مطرح شده است. در این مقاله توضیح می‌دهیم که آیا با دعا می‌توانید بخت خود را باز کنید یا موارد دیگری نیز لازم است انجام بدهید تا بتوانید همسری مناسب به زندگی‌تان جذب کنید و ازدواجی موفق داشته باشید.

آیا دعا به تنهایی موثر است؟

خواندن آیه‌های قرآن و دعاهای مربوط به ازدواج و انتخاب همسر باعث می‌شود امیدوارتر شوید و ذهن‌تان آمادگی جذب فرد خوب و اتفاقات مثبت را داشته باشد اما خواندن دعا باعث نمی‌شود فرد مناسب به شکل معجزه آسایی وارد زندگی‌تان شود. این شما هستید که با تلاش‌هایی که می‌کنید و با کار کردن روی خودتان، می‌توانید فرد مناسب را به زندگی خود جذب کنید. پس دعا فقط به شما آمادگی ذهنی را می‌دهد اما تلاش‌های شما است که شما را به هدف خود می‌رساند. همان طور که در ضرب المثل قدیمی گفته شده است «از تو حرکت، از خدا برکت» این موضوع در این زمینه نیز صدق می‌کند.

ویژگی‌های دختر مناسب برای ازدواج


قبل از هر چیزی باید معیارهای درستی داشته باشید تا بتوانید فرد مناسب را پیدا کرده و ازدواج موفق داشته باشید. اگر معیارهایتان اشتباه یا سختگیرانه باشند، ممکن است چنین فردی را اصلا پیدا نکنید و در نتیجه پشیمان شوید و کلا دست از ازدواج کردن بکشید و یا ممکن است با معیارهای اشتباه، فردی اشتباه را پیدا کنید و با او ازدواج کنید، در نتیجه در این صورت ازدواج موفقیت‌آمیزی نخواهید داشت. سعی کنید باورهای ذهنی‌تان را طوری اصلاح کنید که معیارهای درستی که در ادامه معرفی می‌کنیم را داشته باشید.

خانواده دوست بودن

یکی از معیارها که باید در نظر داشته باشید، خانواده دوست بودن است. اگر شما با دختری آشنا می‌شوید که می‌بینید بسیار زیاد خانواده‌اش را دوست دارد و با آنها وقت معقولی را می‌گذراند و حتی گاهی به خاطر آنها از خود گذشتگی می‌کند، این می‌تواند نشانه خوبی باشد چرا که بعد از ازدواج که خانواده جدید تشکیل بدهد، همین احساس مسئولیت و عشق را نسبت به خانواده خود خواهد داشت.

مهربان بودن

او مهربان و با محبت باید باشد. نباید بداخلاق، عصبی و یا کینه‌توز باشد. چنین افرادی نمی‌توانند ارتباطات خوب و موفق ایجاد کنند.

باهوش و با درک بودن

منظورمان از باهوش بودن میزان ضریب هوشی فرد نیست. بلکه بیشتر به طرز تفکر و درک و شعور او باید توجه داشته باشیم. حتی اگر کمی از شما باهوش‌تر باشد نیز مشکلی را ایجاد نخواهد کرد. این افراد همیشه می‌توانند در هر شرایطی تصمیمات درستی بگیرند و به شما و دیگران کمک می‌کنند که رشد و پیشرفت کنند. این افراد قابل اعتماد هستند و می‌توانید در شرایط سخت زندگی با مشورت کردن با او، تصمیمات درست بگیرید و اقدامات درستی انجام بدهید.

  اختلاف قد در ازدواج(با خواستگار کوتاه قد ازدواج کنم یا نه؟)

هدفمند بودن در زندگی

فردی را انتخاب کنید که در زندگی‌اش هدف داشته باشد. منظورمان این نیست که تنها هدفش رسیدن به شما و ازدواج باشد، بلکه باید اهداف و آرزوهای شخصی داشته باشد. به عنوان مثال در زمینه تحصیلی‌اش، شغلش و علاقه‌مندی‌هایش باید اهدافی را داشته باشد. این افراد بسیار قوی و با عزت نفس هستند و در رابطه و زندگی نیز بسیار قوی و عالی عمل می‌کنند. اما برعکس افرادی که هدف ندارند یا تنها هدف‌شان ازدواج است، معمولا افرادی ضعیف و وابسته هستند.

درک و همدلی بالا داشتن

در زندگی مشترک باید زوجین بتوانند یکدیگر را درک کنند. اگر این اتفاق نیفتد، مدام باید حرص بخورند، توقعات افراطی داشته باشند و غر بزنند و با این کارها قطعا یک زندگی خوب نیز می‌تواند به پایان برسد. پس داشتن درک و همدلی بالا و توانایی درک کردن طرف مقابل بسیار مهم است. پس دقت کنید که با دختری که آشنا می‌شوید این ویژگی را حتما داشته باشد.

اجتماعی بودن

منظورمان از اجتماعی بودن این نیست که او هر روز و هر ساعت مهمانی برود و 1000 تا دوست داشته باشد. منظورمان این است که روابط اجتماعی نسبتا خوبی داشته باشد و فردی منزوی، تنها و افسرده نباشد.

توانایی در کنترل احساسات

یکی از معیارهایی که باید در نظر داشته باشید این است که او بتواند احساساتش را کنترل کند یعنی با هر کوچک‌ترین اتفاقی از کوره در نرود، مضطرب نشود و دچار حملات اضطرابی نیز نشود، بلکه بتواند با آرامش مسائل را حل کند.

شوخ طبع بودن

منظورمان این نیست که باید با یک کمدین ازدواج کنید اما فرد باید تا حدودی شوخ طبع باشد تا رابطه‌تان مدام جدی پیش نرود و به مصاحبه کاری تبدیل نشود بلکه رابطه‌ای منعطف و دارای حس خوب باشد. همان طور که می‌گوییم شما باید این توانایی را داشته باشید که همسرتان را بخندانید، همسرتان نیز باید این توانایی را داشته باشد. نمی‌گوییم او مسئول احساسات شما است اما می تواند باعث حس خوب در شما شود.

ظاهر و اندام جذاب داشتن

یکی از معیارهایی که باید در نظر بگیرید این است که جذب ظاهر و فیزیک او شده باشید. اگر او هیچ جذابیتی برایتان نداشته باشد، قطعا در زندگی مشترک با مشکل مواجه خواهید شد چون نسبت به او میل جنسی نخواهید داشت. ازدواجی که بدون رابطه جنسی باشد، در یا زود محکوم به شکست می‌شود. نمی‌گوییم او باید همه ایده‌آل‌هایی که در ذهن‌تان دارید را در ظاهرش داشته باشد اما باید یک حداقل‌هایی را داشته باشد و به دل شما بنشیند.

چگونه همسر مناسب پیدا کنم؟


برای اینکه بخت‌تان باز شود گفتیم که باید خودتان هم تلاش کنید یعنی خودتان باید همسر مناسب پیدا کنید، اما چگونه؟

روی خودتان کار کنید

قبل از هر چیزی باید روی خودتان کار کنید. ابتدا به درمانگر مراجعه کنید و طرحواره‌های فعال خودتان را درمان کنید تا جذب افراد اشتباه نشوید و فرد درست در مسیر زندگی‌تان قرار بگیرد. دوم اینکه مهارت‌های لازم را کسب کنید و آموزش ببینید. مهارت‌هایی مثل مهارت ارتباطی، شنیداری، حل مسئله، مدیریت احساسات و هیجانات، تصمیم‌گیری و… این مهارت‌ها در رابطه ضروری هستند و بسیار زیاد به کار برده می‌شوند پس باید بلد باشید تا بتوانید رابطه‌ای موفق داشته باشید. نقاط ضعف‌تان را نیز حل کنید. مخصوصا نقطه ضعف‌هایی که در رابطه می‌توانند مشکل‌ساز باشند، مثل حساسیت و غیرت زیاد، وابستگی، کنترل‌گری، فحاشی و… در درمان و حل شدن این موارد هم می‌توانید از مشاور کمک بگیرید. در زمینه کار کردن روی خودتان می‌توانید از مشاوران همیار عشق کمک بگیرید.

  خواستگار خوب ندارم (چطوری خواستگار خوب پیدا کنم؟)

در اجتماع حضور داشته باشید

تا زمانی که در اجتماع حضور کافی را نداشته باشید، نه کسی شما را می‌بیند که به شما علاقه‌مند شود و نه شما کسی را خواهید دید. در کلاس‌ها و گروه‌های اجتماعی شرکت کنید که جنس مخالف نیز حضور داشته باشد تا فرصت‌های زیادی برای آشنایی داشته باشید.

از دوستان و یا خانواده کمک بگیرید

اگر خودتان نمی‌توانید فرد مناسب را پیدا کنید، می‌توانید از دوستان یا خانواده‌تان کمک بگیرید. آنها با شناختی که از شما دارند بهتر می‌دانند که چه فردی برای شما مناسب است و ممکن است سریع‌تر از شما بتوانند چنین فردی را پیدا کرده و به شما معرفی کنند. پس از مطرح کردن این موضوع با دیگران و کمک خواستن در این زمینه خجالت نکشید.

نوع رفتاری که با خانم‌ها دارید باید درست باشد

در این زمینه هم می‌توانید به کمک مشاور یا کتاب‌های مربوطه آموزش ببینید اما چند نکته را به شما می‌گوییم که رعایت کنید:

 • به او احساس خاص و خوب بودن بدهید. اگر او در کنار شما احساس ارزشمند بودن بکند قطعا در کنار شما خواهد ماند.
 • با رفتارهایتان نیز عشق‌تان را ثابت کنید. با هدیه دادن، حمایت کردن از او، کمک کردن و…
 • کمکش کنید رشد و پیشرفت کند و نه اینکه مانع پیشرفتش باشید و محدودش کنید.
 • از او تعریف و تمجید کنید هم از لحاظ ظاهری و هم از لحاظ ویژگی‌های شخصیتی.
 • او را بخندانید اما با شوخی‌های مناسب و محترمانه.
 • قدردان کارهایی باشید که برایتان انجام می‌دهد. قدردانی را با کلام و رفتارتان نشان بدهید.
 • موفقیت‌هایش را ببینید و به او تبریک بگویید. بزرگ‌ترین مشوقش باشید.
 • متعهد باشید.
 • به او، عزیزانش و جوانب مختلف زندگی‌اش احترام بگذارید.
 • خوب و شایسته با او صحبت کنید.
 • در فضای مجازی هم پیگیرش باشید و با او در تماس باشید.
 • ارتباط چشمی برقرار کنید.
 • شنونده خوبی باشید.
 • استفاده از زبان عشق را فراموش نکنید.
 • به نظراتش احترام بگذارید.
 • رمانتیک باشید البته نه همیشه. در مواقعی که نیاز است.
 • مثبت‌اندیش باشید تا انرژی مثبت منتقل کنید.

سوالات متداول


 1. آیا می‌توانم دختری را در فضای مجازی جذب کنم؟

بله می‌توانید طبق شخصیت و علاقه‌مندی‌های او پیش بروید، تلاش کنید او را جذب کنید و با او آشنا شوید.

 1. آیا دختر خوب و ازدواجی وجود دارد؟

بله چرا که نه! افکار تحریف شده و اشتباه را کنار بگذارید و واقع‌بینانه به جهان نگاه کنید. در جهان هم اتفاقات و هم آدم‌ها می‌توانند خوب یا بد باشند یعنی خوب و بد در کنار هم هستند. هیچ چیزی در این دنیا 100% بد یا 100% خوب نیست. لطفا افکار بدبینانه و سیاه و سفیدی را کنار بگذارید و جهان را به شکل واقع‌بینانه و آن طور که هست ببینید تا بتوانید خوبی‌ها را نیز درک کنید.

 1. درست است از اپلیکیشن‌های همسریابی استفاده کنم؟

می‌توانید از اپلیکیشن‌های داخلی مجاز استفاده کنید اما این نکته را بدانید که در فضای مجازی نمی‌توانید شناخت کافی و کامل را بدست بیاورید. شناخت برای ازدواج را باید از طریق قرار ملاقات‌های حضوری در دنیای واقعی بدست بیاورید.

 1. آیا برقرار کردن رابطه جنسی تضمین می‌کند که او بخواهد با من ازدواج کند؟

متاسفانه برخی از مردان و پسران گمان می‌کنند که با برقراری رابطه جنسی می‌توانند آن دختر را به خود وابسته کنند و دیگر تضمین می‌شود که می‌توانند حتما با او ازدواج کنند یا فکر می‌کنند بعد از برقراری رابطه جنسی و از بین رفتن باکرگی، آن دختر دیگر مال آنها است و باید با هم ازدواج کنند اما حقیقت این است که این طرز تفکر درست نیست. رابطه جنسی تضمین نمی‌کند که شما دو نفر برای هم مناسب باشید و حتما با هم ازدواج کنید.

 1. با دختری آشنا شدم که سنش از من بالاتر است. ازدواج کنم یا نکنم؟

اختلاف سنی بحث بسیار گسترده‌ای است و نمی‌توان قانون قطعی برای آن تعیین کرد. اگر او از شما بزرگ‌تر است ابتدا باید بدانیم دقیقا چند سال از شما بزرگ‌تر است؟ چقدر با هم تفاهم دارید؟ چقدر با هم رابطه خوبی دارید و مشکلات‌تان کجا است؟ آیا خانواده‌هایتان این اختلاف سنی را می‌پذیرند؟ همه این موارد باید بررسی شود تا بتوانیم در این زمینه دقیق‌ترین راهنمایی را به شما بکنیم. اگر در چنین شرایطی هستید و تصمیم‌گیری برایتان سخت است می‌توانید از مشاوران همیار عشق کمک بگیرید.

 1. وظایف یک دختر در زندگی مشترک چیست؟

بهتر است بگوییم مسئولیت‌های یک خانم در زندگی این است که به کمک شوهرش به کارهای خانه رسیدگی کند، مادر خوب و سالم باشد و در کنار شوهرش برای فرزندش وقت کافی بگذارد و همچنین به خودش و زندگی شخصی‌اش نیز رسیدگی کند.

 1. آیا حتما همه باید ازدواج کنند؟

ازدواج امری پسندیده است و در غریزه انسان چنین نیازی وجود دارد. اما برخی از افراد ویژگی‌هایی دارند که اصلا مناسب ازدواج نیستند یا به هر دلیلی نمی‌خواهند ازدواج کنند. اگر دلیل منطقی برای ازدواج نکردن داشته باشید، می‌توانید این کار را انجام ندهید. به هر حال ازدواج یک اجبار نیست، یک انتخاب است.

 1. وظایف یک مرد در زندگی مشترک چیست؟

مسئولیت‌های یک مرد این است که از همسرش مراقبت کند و اگر خطری همسرش را تهدید می‌کند، او را نجات بدهد و از او دفاع کند. یک مرد باید از لحاظ احساسی، فیزیکی و روانی از همسرش مراقبت کند و سعی کند زندگی آرام، امن و خوبی را برای او ایجاد کند.

 1. مدت زمان آشنایی قبل از ازدواج چقدر باید باشد؟

حداقل 6 ماه تا یک سال آشنایی در دنیای واقعی و نه در فضای مجازی برای ازدواج لازم است.

 1. ممکنه کسی بختم را بسته باشد؟

خیر چنین چیزهایی حقیقت ندارد. آینده شما در دستان شما است. هیچ انسانی چنین اراده‌ای ندارد که بتواند با یک حرف یا دعا یا ورد، آینده کسی را خراب کند. درگیر مسائل خرافی نشوید.

  مهارت حل مساله (مشکلات و تعارضات رابطه را چطور حل کنم؟)


ارتباط روحی با پروردگار و راز و نیاز با او، صبر انسان را برای مواجهه با مشکلات بالا می‌برد و به او کمک می‌کند از افکار منفی و ناامیدانه فاصله بگیرد. دعاهای متعددی از سوی ائمه معصوم برای باز شدن بخت و تسهیل در امر ازدواج برای پسران نقل شده است. اما مطمئنا صرف پرداختن به دعا و نیایش نمی‌تواند برای یافتن همسر مناسب و ازدواج موفق کافی باشد. لازم است در کنار توسل به دعا و نیایش، برای این امر مهم قدم بردارید و تلاش کنید. با بالا بردن آگاهی در زمینه مهارت های ارتباطی و عاطفی می‌توانید از قدرت اراده و تعقلی که خداوند در وجودتان قرار داده است برای شکل گیری رابطه عاطفی موفق و ازدواج صحیح بهره بگیرید و آموزش ببینید. می‌توانید در این زمینه از مشاوران همیار عشق کمک بگیرید.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

 • سلام خیلی ممنون. من انجام میدم و نذر کردم چهل شب نماز شب بخونم تا خدا اسباب ازدواجم رو فراهم کنه من نمیخوام به گناه بیفتم و چون نیتم الهی هست ان شا الله خدا کمکم کنه و ازدواج سالمی داشته باشم تا از وسوسه های شیطان در امان بمانیم. برای بنده و همه جوانهایی که قصد ازدواج سالم دارند و با ازدواج میخواهند دین خود را حفظ نمایند دعا فرمایید.

 • سلام ۲۳سالمه حدود ۴ ساله اصلا رابطه نداشتم کلا هر کاری میکنم تا وارد رابطه جدید بشم نمیشه. هم شاغلم هم خونه دارم ولی وقتی میخوام بایکی وارد رابطه بشم معمولا اونا نفر اول هستن که تموم میکنن اخلاق تند و بدی هم ندارم ازلحاظ قیافه هم خوبم. نمیدونم چکارکنم؟

  • دوست عزیز
   سلام

   ملاک‌هایی که شما گفتید مثل شاغل بودن و …، موارد بسیار خوبی هستند و نشون می‌ده که آدم مستقلی هستید؛ اما اینکه چرا نمی‌تونید وارد رابطه متعهدانه‌ای بشید، نیاز به بررسی داره.
   ازتون می‌خوام یک کاغذ بردارید و هر ویژگی مثبتی که به ذهنتون می‌رسه دارید رو در یک طرف کاغذ یادداشت کنید؛ مهم نیست کوچک یا بزرگ، فقط هر چی به ذهنتون می‌رسه رو بنویسید. بعد، پشت برگه مواردی رو بنویسید که فکر می‌کنید روی ارتباط عاطفی نداشتنتون تاثیر می‌گذاره! برای اینکار می‌تونید از دوستان صمیمیتون هم کمک بگیرید یا بررسی کنید و ببینید به نظرتون چرا روابط قبلی‌ای که داشتید به هم خورد.
   بعد از تکمیلش، خوب به لیستتون نگاه کنید، چه مواردی هست که شما می‌تونید اصلاحش کنید؟ یادتون باشه، شما لازم نیست برای داشتن ارتباط عاطفی خودتون رو تغییر بدید، اما مواردی هستند که می‌تونید برای بهبودش کاری انجام بدید؛ مثلا اگه عزت‌نفس و اعتماد به نفستون پایینه، می‌تونید برای بهبودش تلاش کنید یا اگر متوجه شدید مهارت‌های ارتباطی رو خوب بلد نیستید، می‌تونید برای یادگرفتن اون‌ها اقدام کنید.
   اگر خودتون نتونستید بررسی کنید و ببینید چه عاملی می‌تونه روی این مساله تاثیر داشته باشه، بهترین کار این هست که با یک روان‌شناس متخصص در ارتباط باشید تا کمکتون کنه ریشه این مساله رو پیدا کنید و بعد برای اصلاح و بهبودش به شما تکنیک‌ها و مهارت‌های لازم رو یاد بده.

   البته یادتون باشه، شما هنوز 23 سالتون هست؛ برای همین اصلا نگران نباشید، با کمی تلاش می‌تونید وارد یک رابطه متعهدانه، سالم و پایدار بشید …

مقالات مرتبط