رفع-بی-اعتمادی-به-همسر
۷راهکار برای رفع بی اعتمادی به همسر (زن و شوهر) در زندگی مشترک
مرداد ۲۹, ۱۳۹۷
زندگی-بعد-از-طلاق
زندگی بعد از طلاق (کنار آمدن زنان و مردان با مشکلات بعد از جدایی)
مرداد ۲۹, ۱۳۹۷
مشخصات-دختر-خوب
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

در جامعه امروز تصمیم اصلی و نهایی ازدواج به عهده خود فرد می‌باشد از این رو انتخاب دختر مناسب برای ازدواج یکی از مهم ترین تصمیم‌های هر پسری در زندگی است که می‌تواند بر ابعاد فردی و اجتماعی زندگی در آینده تاثیر گذار باشد. انتخاب صحیح و منطقی می‌تواند به رفع نیازهای روحی، روانی و اجتماعی فرد کمک کند. یکی از سوال‌های اصلی پسران معیارهای موثر در انتخاب همسر و اولویت بندی معیارهاست تا بتوانند دختری ایده‌آل و خوب را به عنوان همسفر زندگی پیدا کنند. با صرف زمان، دقت کافی، دوری از تله‌های عاطفی، شناخت معیارها و کمک گرفتن از افراد با تجربه می‌توان با اطمینان کافی فرد مناسبی را برای تعهد طولانی مدت انتخاب کرد.

ضروری است که پیش از ایجاد وابستگی و رابطه‌ی عاطفی موضوعاتی مانند مشابهت در ارزش‌ها، اعتقادات، طرز فکر، اهداف و برنامه زندگی، طرز برخورد با مشکلات زندگی و مسائل زندگی، رفتار دختر با دوستان و آشنایان و پایبندی به خانواده مورد بررسی قرار بگیرد. در بعضی از مواقع که آقایان در انتخابشان برای ازدواج دچار شک و تردید می‌شوند و نمی‌توانند با اطمینان کامل تشخیص بدهند که دختری که انتخاب کرده‌اند برایشان مناسب هست یا نه نیاز به راهنمایی یک فرد آگاه دارند.

ویژگی‌های یک دختر خوب برای ازدواج


باهوش بودن

هنگامی که در جستجوی شریک آینده زندگی خود هستید، حتماً دختری را انتخاب کنید که باهوش باشد. وضعیت مطلوب آن است که او از شما باهوش‌تر باشد. داشنمندان نیز با ما موافق هستند؛ یک زن باهوش می‌تواند از فراموشی و زوال عقل شما در دوران پیری جلوگیری کند. فرض بر این است که یک همسر باهوش همواره ذهن شما را به چالش می‌کشد؛ به این ترتیب ذهن‌تان همواره پویا و فعال باقی می‌ماند و توانایی‌های ذهنی‌تان حفظ می‌شود.

 صادق بودن

انسان جایزالخطا است و همگی ما تصمیم‌های اشتباهی در زندگی می‌گیریم که بعد از آن پشیمان می‌شویم. با این توصیف داشتن فردی که بتواند دوباره به زندگی‌مان سر و سامان بدهد، ما را به راه راست برگرداند و اشتباهاتمان را گوشزد کند، بسیار مهم است. مطالعات نشان داده است، مردانی که قصد ازدواج و تشکیل زندگی دارند، در جستجوی همسری صادق هستند. اگر دختری را پیدا کردید که با شما صادق و روراست بود، به هیچ وجه او را از دست ندهید.

مثبت‌اندیش بودن

آیا دوست دخترتان از آن دسته افرادی است که همیشه نیمه پر لیوان را می‌بیند؟ آیا حتی گاهی اوقات او را برای این که بیش از حد خوش‌بین و ساده لوح است، سرزنش می‌کنید؟ اگر این طور است، خوشحال باشید که زن رویاهایتان را پیدا کرده‌اید. به قضیه این‌طور نگاه کنید: افراد بدبین و منفی‌باف زندگی‌تان را مسموم می‌کنند و در درازمدت برای سلامتی‌تان مضر هستند؛ چون ما پس از مدتی بدبینی‌ها و افکار منفی افرادی را که بیشترین وقتمان را با آنها می‌گذرانیم، جذب می‌کنیم.

اهل سازش و مصالحه بودن

زندگی همواره شیرین نیست و مطمئناً شما و همسرتان اختلاف نظرهایی با هم خواهید داشت. اختلاف نظر و جر و بحث کردن کاملاً عادی و حتی اجتناب‌ناپذیر است. اما رابطه زناشویی تنها در صورتی دوام خواهد داشت که هر دو نفر برای رسیدن به توافق تلاش کنند. همان‌طور که رابطه‌تان تغییر می‌کند، آیا نباید به خودتان بگویید: “من نسبت به این زندگی تعهد دارم و در حال حاضر مشکلاتی به وجود آمده است، باید راهی برای نجات دادن آن پیدا کنم، بعضی چیزها را فدای حفظ رابطه‌مان بکنم و هر کاری را که لازم است برای دوام زندگی‌مان انجام دهم.” کارشناسان معتقد هستند که افرادی که برای حفظ زندگی‌شان تلاش می‌کنند و حاضر به فداکاری هستند، ازدواجی شاد و پایدار خواهند داشت.

خندیدن به شوخی‌هایتان

شکی نیست که ما همواره می‌خواهیم افرادی کنارمان باشند که به شوخی‌هایمان بخندند. مردان بیشتر از زنان به همسری نیاز دارند که بامزه و شوخ‌طبع بودن آنها را تایید کند. اگر دختری را می‌شناسید که پا به پای شما به شوخی‌هایتان می‌خندد، او را از دست ندهید.

خوش‌قلب بودن

داشتن همسری که در جمع می‌درخشد و بدون خجالت اظهارنظر می‌کند، زندگی را آسان‌تر می‌کند. زنان خوش‌قلب و مهربانی که صادقانه صحبت می‌کنند، جذابیت بسیاری دارند. این ویژگی آن‌قدر تاثیرگذار است که حتی شکل ظاهری را نیز تحت‌الشعاع قرار می‌دهد و مردم افراد مهربان را زیباتر می‌بینند.

 دختری که از اهداف شما حمایت می‌کند و در عین حال از تلاش کردن برای رسیدن به اهداف خود دست برنمی‌دارد

همراهی زن قوی و بااراده‌ای که به شما وابسته نیست، به شما انگیزه می‌دهد. لازم نیست که دائماً نگران همسرتان باشید و همسر مستقل‌تان نیز نیازی به تایید مداوم شما ندارد. افراد ضعیف غالباً اهداف خود را فراموش می‌کنند، اما زنان قوی نه تنها برای اهداف همسرشان اولویت قائل می‌شوند، بلکه در راه رسیدن به آنها به همسرشان کمک نیز می‌کنند. رمز موفقیت داشتن اهداف شخصی و اهداف مشترکی است که با هم برای رسیدن به آنها تلاش خواهید کرد.

ارتباط خوب با والدین

اگر می‌خواهید بدانید که همسرتان سی سال بعد چه شکلی می‌شود، کافی است به والدین او نگاه کنید. اگر می‌خواهید بدانید که همسرتان در طول سی سال آینده چه رفتاری با شما خواهد داشت، به رفتار او با والدینش دقت کنید. ارتباط مشخصی بین رابطه با والدین در دوران نوجوانی و زندگی زناشویی در آینده وجود دارد. البته منظورمان این نیست که رابطه همسر آینده‌تان با والدینش باید بی‌نقص باشد؛ اما لازم است بدانید که نوع رابطه با والدین تاثیر قابل ملاحظه‌ای بر تکرار این رفتار مثبت یا منفی در رابطه زناشویی خواهد داشت. تنها روش برای بهبود روابط این است که از این رفتارها آگاهی داشته باشید.

مهربان بودن

مطالعات علمی نشان داده است که مهربانی و بخشندگی نکته کلیدی برای داشتن رابطه‌ای شاد و پایدار است. افراد مهربان در محیط جامعه به دنبال چیزهایی هستند که بتوانند بابت آنها شکرگزار باشند. اشخاص مهربان فرهنگ احترام و قدردانی را آگاهانه در جامعه پرورش می‌دهند.

او در دعواها آرامش خود را حفظ می‌کند و شما را نیز آرام می‌کند

دعوا و جر و بحث جزء اجتناب‌ناپذیری از زندگی است. اختلاف نظر نداشتن را نباید نشانه‌ای از یک رابطه پایدار تصور کنید. نکته مهم این است که بدانید چطور باید این ناسازگاری‌ها را حل کنید و چطور بعد از یک بحث آتشین دوباره با هم آشتی کنید. پایدارترین رابطه زمانی به دست می‌آید که همسرتان بتواند خودش را هنگام جر و بحث آرام کند و این آرامش را به شما نیز انتقال دهد. اما اگر موقعیت برعکس شود، یعنی مرد بتواند اول خود را آرام کند، چنین نتیجه مثبتی به دست نمی‌آید.

داشتن یک زندگی شخصی و مستقل

داشتن حریم خصوصی و یک زندگی شخصی بسیار بیشتر از یک زندگی جنسی پرشور برای حفظ رابطه‌تان مهم است. زمانی که فردی دوستان و علائق شخصی خاص خود را دارد و برای تعیین موقعیت و تعریف خود در جامعه به همسر یا زندگی زناشویی‌اش متکی نیست، زندگی شادتر و پرهیجان‌تر می‌شود.

پذیرش خطاها و اشتباهات

در بسیاری از روابط یکی از طرفین دائماً در حال انتقاد از دیگری است و او را به خاطر لباس زشت، لطیفه‌های بی‌مزه، عادت آزاردهنده با سر و صدا غذا خوردن و هزار ایراد بزرگ و کوچک دیگر سرزنش می‌کند. اگر زنی را پیدا کردید که شما را به همین شکلی که هستید، دوست دارد و پذیرفته است، واقعاً خوش شانس هستید.

 کینه‌توز نبودن

اگر دختری را پیدا کردید که توانایی بخشش دیگران را دارد، مطمئن باشید که مدت‌ها کنارتان باقی خواهد ماند. افرادی که دیگران را بی قید و شرط می‌بخشند، زندگی طولانی‌تر و شادتری دارند. اما نکته مهم‌تر این است که بخشش بنیان یک زندگی سالم را تشکیل می‌دهد. هیچ کس کامل نیست و شما هم عیب‌های خاص خودتان را دارید. مطمئناً در آینده سهواً کارهایی خواهید کرد که همسرتان را ناراحت و آزرده خواهد ساخت؛ در این شرایط او باید بتواند شما را ببخشد تا زندگی‌تان ادامه پیدا کند.

باید از دید شما جذاب باشد

منظورمان فقط زیبایی صورت نیست؛ آیا واقعاً شیفته و مجذوب او شده‌اید؟ آیا او مانند آهنربا شما را به سمت خودش می‌کشد؟ عاشق شوخ‌طبعی شگفت انگیزش هستید و چال گونه‌هایش قلبتان را به لرزه درمی‌آورد؟ البته قرار نیست که او شهرآشوب باشد، اما باید زیبایی صورت و سیرتش نظرتان را آن‌قدر به خودش جلب کند که بخواهید تا پایان عمر با او بمانید.

در یک کلام...
صداقت و بخشش و سازش گری از اصول اساسی برای ازدواج هستند. ازدواج با دختری باهوش و مثبت نگر و شوخ طبع که شما را با عیب‌هایتان پذیرفته است، به شما کمک می‌کند تا با همکاری یکدیگر مشکلات زندگی را به راحتی پشت سر بگذارید.

۷ نشانه یک همسر غیرقابل تحمل


اگر این نشانه‌ها را در دختری دیدید، آنها را نادیده نگیرید؛ چون بعید است که دختری با این ویژگی‌ها بتواند همسر مناسبی برایتان باشد.

شکایت کردن از همه چیز

غرغرو بودن زن خصلتی است که مرد را از خانه فراری می‌دهد. زنی که از همه چیز شکایت دارد، همیشه بداخلاق و غمگین است و هیچ چیز او را راضی نمی‌کند. چنین زنی بیشترین توقع را از همسرش دارد، اما در مقابل خودش کمترین تلاش را برای جلب رضایت همسرش می‌کند. هر چقدر هم که یک زن خوب باشد، کافی است اهل گله‌گزاری و ناله و شکایت باشد، تا زندگی با او سخت شود.

رئیس بازی درآوردن

زنی که می‌خواهد همه چیز را تحت کنترل داشته باشد، به هیچ وجه نمی‌تواند همسر خوبی باشد. خودخواهی و رئیس‌بازی او غرورتان را خرد می‌کند و شادی و آرامش زندگی‌تان را به خطر می‌اندازد. ازدواج کردن با چنین زنی تنش و اختلاف نظر دائمی را به دنبال خواهد داشت.

قبول نکردن اشتباهات

زنی که اشتباهات خود را قبول نمی‌کند، هرگز نمی‌تواند همسر خوبی باشد. یک همسر خوب و شایسته باید توانایی عذرخواهی کردن و تقاضای بخشش برای اشتباهاتش را داشته باشد. در غیر این صورت جو خانه ناآرام می‌شود و شادی و نشاط از خانه رخت برمی‌بندد.

بی‌ادبانه و توهین‌آمیز رفتار کردن

رفتار محترمانه خصلتی است که برخورداری از آن برای همه لازم است و هیچ فردی با رفتار توهین‌آمیز نمی‌تواند همسر خوبی برایتان باشد. دختر مورد نظرتان باید علاوه بر این که با شما محترمانه رفتار می‌کند، با دوستان و خانواده‌تان، همسایه‌ها و هر کسی که به نوعی با او برخورد دارد، نیز رفتاری مودبانه داشته باشد.

دمدمی مزاج بودن

دمدمی مزاج بودن زندگی را سخت می‌کند. راضی نگه داشتن زنان دمدمی مزاج دشوار است، چنین زنی یک لحظه شاد و سرخوش است و لحظه دیگر در دریای غم و اندوه فرو می‌رود. چنین همسری حتی اگر همه کارها را هم درست انجام دهید، ممکن است باز هم شاد و خوشبخت نباشد.

نداشتن توانایی مدیریت

هر مردی عاشق زنی است که بتواند به خوبی امور خانه و زندگی را مدیریت کند. زنی که منابع و ضروریات زندگی را حتی در فقر و نداری هدر می‌دهد و برای مسائل بی‌اهمیت اولویت قائل می‌شود، ‌مطمئناً نمی‌تواند همسر خوبی برایتان باشد.

حامی نبودن

حمایتگر بودن یکی از وجوه تمایز میان همسران خوب و بد است. همسر خوب در فراز و نشیب‌های زندگی پشتیبان شریک زندگی‌اش است، اما همسر بد شریک زندگی‌اش را تنها می‌گذارد. ازدواج کردن با دختری که در زندگی از شما حمایت نخواهد کرد، دست‌کمی از فاجعه ندارد.

در یک کلام...
اگر با دختری که اهل شکایت است و دارای تغییر خلقی است ازدواج کنید نمی‌توانید او را راضی نگه‌دارید و باعث شادی‌اش شوید او همیشه از همه چیز ناراضی است و در هر لحظه احساس متفاوتی دارد. همچنین دختری که مانند یک مدیر سختگیر عمل می‌کند و سعی دارد همه چیز را تحت کنترل خود قرار دهد آرامش را از خانه شما بیرون می‌کند.
در صورتی که دختری را برای ازدواج انتخاب کرده‌اید اما از تصمیم خود مطمئن نیستید مشاوران ما می‌توانند شما را در گرفتن تصمیم درست راهنمایی کنند.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
رادیو عشق
رادیو عشق
رادیو عشق مرجع کامل و دایره المعارف آموزش روابط عاطفی است! رادیو عشق همه‌ی آن چیزی است که پیرامون روابط عاطفی از شکل گیری تا پیشبرد و بهبود و حتی بعد از اتمام رابطه را به شما آموزش می دهد. تیم رادیو عشق متشکل از مشاوران و روانشناسان و محققین خبره و کارآزموده است و هدف اصلی آن برگزاری دوره های آموزشی آنلاین برای ارتقاء سلامت روابط و تغییر فرهنگ های نادرست در جهت تحکیم بنیان خانواده و بهبود کیفیت روابط و ازدواج است. پایگاه رادیو عشق برای چه کسانی مفید است: ۱- قبل از رابطه: اگر هنوز وارد رابطه با کسی نشده اید و تمایل دارید به شکل صحیح وارد رابطه شوید. اگر فردی را دوست دارید و تمایل دارید با آن آشنا شوید. اگر دوست دارید رابطه ای با کیفیتی را به قصد ازدواج شروع کنید. اگر می خواهید فرد خاصی را برای رابطه جذب کنید. اگر می خواهید فرد خاصی که رابطه را ترک کرده است به رابطه بازگردانید. ۲- حین رابطه: برای بهبود کیفیت رابطه عاطفی که دارید در هر مرحله‌ای که هست (دوستی ،نامزدی ،ازدواج) نیاز به کمک دارید. اگر رابطه عاطفی شما با شریک عاطفیان سرد شده است. اگر در رابطه شما خیانت اتقاق افتاده است و نمی دانید چطور باید با آن برخورد کنید. ۳- بعد از رابطه: اگر رابطه عاطفی شما به هر دلیلی پایان یافته و برای عبور از بحران و ادامه زندگی نیاز به کمک دارید. اگر دچار شکست عشقی شده اید و نمی دانید چطور با آن برخورد کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رادیو عشق در ایستاگرام
X