همیار عشق

تحمل جدایی از عشق (چگونه با جدایی از عشقم کنار بیام؟)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

تحمل جدایی از عشق (چگونه با جدایی از عشقم کنار بیام؟)

توصیه‌هایی برای کنار اومدن با جدایی


جدایی خیلی دردآوره (1)

برای اکثر افراد، جدایی خیلی دردآوره حتی اگه دلیل منطقی پشتش باشه. حتی افراد زمانی که دوست صمیمی‌شونو از دست میدن هم خیلی عزادار میشن چون مدت زیادی باهاش بودن و باهاش خاطره داشتن اما اون شخص رو از دست دادن و دیگه در کنارشون ندارنش. جدایی هم همینطوره. موضوع اینه که بعضی از افراد برای اینکه بتونن به آرامش و پذیرش برسن، هیچ تلاش و حرکتی نمیکنن و فکر میکنن که فقط زمان به تنهایی میتونه آروم‌شون کنه یا باید معجزه‌ای رخ بده تا حال‌شون خوب بشه. در حالی که باید تلاش کنین حال‌تون خوب بشه.

جدایی خیلی دردآوره (2)

بعضی از افراد، ماه‌ها یا حتی سال‌ها بعد از جدایی هم هنوز در غم و اندوه و دلتنگی هستن. همینطور که گذشتن از دوران سوگواری از دست دادن عزیز، راهکارها و اصولی داره، بعد از جدایی هم یک سری اصولی باید رعایت بشه تا شما بتونین به آرامش برسین. البته اوایل، سوگواری کردن هیچ عیبی نداره اما این افسردگی و غم رو از یه جایی کم کم تمومش کنین و توصیه‌هایی که در ادامه میگیم رو انجام بدین.

  طلاق در سن کم (عواقب طلاق در سن پایین و راهکار)

از یادآوری شدن خاطرات، به دور باشید

اگر نامه، هدیه، عکس، فیلم و… ازش دارین و یا حتی آهنگ‌هایی هست که باهاشون خاطره دارین رو از زندگی‌تون حذف کنین یا جایی ازشون نگهداری کنین که اصلا در دسترس‌تون نباشن تا مدت زیادی. هرچقدر در معرض یادآوری خاطرات باشین، پذیرش جدایی بیشتر براتون طول خواهد کشید.

خودتونو مقصر ندونین

شاید بگین که شما تمام تلاش‌تونو کردین که این اتفاق نیفته اما افتاد. تقصیر شما نیست که رابطه‌تون تموم شد. همه چیز در کنترل شما نبوده و نیست. شما سهم خودتونو در رابطه به اندازه کافی انجام دادین اما تلاش یک طرفه جواب نمیده و اگر اون شخص هم سهم خودشو انجام نده، امکان موفقیت شما خیلی پایین میاد. این تقصیر شما نیست که اون شخص تلاشی نکرده. تلاش کردن یا نکردنش، دست خودشه و نه تحت کنترل شما. شما فقط روی خودتون کنترل دارین و نه دیگری. البته که احتمالا شما هم اشتباهاتی رو در رابطه انجام دادین اما 100% فقط شما مقصر نیستین.

ارتباط رو کامل قطع کنین

از هیچ طریقی اون شخص رو چک نکنین. هرچقدر باهاش در ارتباط باشین، پذیرش جدایی براتون سخت‌تر میشه. اینو بپذیرین که وقتی رابطه‌تون تموم شده، دیگه شما دو آدم جدا هستین که هر کدوم‌تون مسیر زندگی خودتونو دارین. کنجکاوی از زندگی و کارهایی که میکنه رو کنار بذارین. اگه عادت چک کردن دارین، یه ساعتی رو مشخص کنین و فقط در همون ساعت چکش کنین و بعد کم کم ساعتش رو کم کنین و این کار رو کامل کنار بذارین.

با افرادی معاشرت کنین که دوس‌ تون دارن

شاید اوایل حوصله هیچ کس رو نداشته باشین اما بعدش کم کم خودتونو مجبور کنین که گاهی با دوستان‌تون باشین و یا با خانواده. باهاشون خوش بگذرونین و اجازه بدین دیگران عشق‌شونو نسبت به شما ابراز کنن تا شما متوجه بشین که اگه شریک عاطفی‌تونو از دست دادین، اما هنوز هم هستن افراد زیادی که شما رو از ته دل دوست دارن و شما تنها نیستین.

  اعتیاد به رابطه عاطفی (اعتیاد به رابطه و عشق‌های متعدد)

بعد از جدایی چه کارهای دیگه ‌ی باید انجام بدم؟

در این پست فقط تونستیم تعدادی از مهم‌ترین‌ها رو بگیم اما رسیدن به پذیرش جدایی، نیاز به راهکارهای دیگه‌ای هم داره و باید روی خودتون کار کنین. ما این آموزش‌ها رو در دوره زندگی پیروزمندانه پس از جدایی آوردیم. با شرکت در این دوره، میتونین با جدایی کنار بیاین و شخصیت‌تونو قوی‌تر کنین تا بعد از جدایی یه زندگی جدیدی برای خودتون بسازین. اگه در شرف جدایی هستین، این دوره براتون خیلی مفیده.

«میخوام برگرده و رابط‌ مونو از نو شروع کنیم»

اگه فکر می‌کنین هنوز عشق بین شما و اون شخص وجود داره و هر دوتون به اشتباهات‌تون در رابطه پی بردین و روی خودتون کار کردین و آمادگی شروع دوباره رابطه رو دارین، توصیه می‌کنیم اول یک جلسه مشاوره تلفنی یا آنلاین با مشاوران همیار عشق داشته باشین و بعد در صورت صلاحدید مشاور، بهتون برنامه لازم برای بازگرداندن عشق‌تون داده میشه.

 

همیار عشق را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

 

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

مشق عشق

[Best_Wordpress_Gallery id=”8″ gal_title=”mashgheshgh”]   معلق بودن در رابطه (رابطه بلاتکلیف را چه کنم؟)

مطالعه»