خدایا کمکم کن زودتر ازدواج کنم (خدایا من شوهر می‌خوام؟)

خدایا کمکم کن زود ازدواج کنم(چرا بختم باز و ازدواجم جور نمیشه؟)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

خدایا کمکم کن زود ازدواج کنم(چرا بختم باز و ازدواجم جور نمیشه؟)

زندگی این روزها در جامعه به سمتی می‌رود که دیگر افراد کمتر به ازدواج فکر می‌کنند و حتی داشتن روابط طولانی مدت را به ازدواج ترجیح می‌دهند. علت این مسأله بسیار متعدد است. اما در این بین دخترانی هستند که واقعاً دوست دارند ازدواج کنند اما از نبودن خواستگار گلایه دارند و گاهی از خدا می‌خواهند که زودتر ازدواج کنند. در این مقاله سعی داریم که شما را با روش‌­هایی آشنا کنیم که بتوانید علاوه بر دعا کردن و کمک خواستن از خدا برای این خواسته خود، راه‌حلی‌های عملی برای ازدواج کردن را تمرین کنید.

خدایا چکار کنم زودتر ازدواج کنم؟


خدایا چکار کنم زودتر ازدواج کنم

پیدا کردن شریک زندگی و شوهرکردن یکی از نیازهای طبیعی است که در خانم‌ها وجود دارد. ممکن است ذهن شما درگیر این مسأله شده باشد که چه زمانی ازدواج می‌کنید و چگونه همسر و شوهر مناسبی برای خودتان پیدا کنید. حتی گاهی صحبت کردن با اطرافیان در این مورد که نیاز به ازدواج دارید کار ساده‌ای نیست و ممکن است نگران قضاوت‌های آنها باشید و یا حتی مهارت‌های برقراری ارتباط را نداشته باشید. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا موارد مهمی درباره نحوه پیدا کردن شوهر را باهم بررسی کنیم.

دلیل‌تان برای ازدواج چیست؟

مهمترین سوالی که باید از خود بپرسید این است که دلایل خود را برای ازدواج و نیاز به همسر پیدا کنید. این دلایل می‌تواند متعدد باشد. برای مثال دختری که از تنهایی خسته شده است و به دنبال ازدواج است و یا از فشارخانواده خسته شده است و می‌خواهد زودتر از خانه پدری خلاص شود. پس دلایل شما برای ازدواج مهم است تا بتوانید براساس دلایل درست و منطقی مانند رشد کنار همسر، پیشرفت و فرزنددارشدن به روش صحیح به سمت ازدواج پیش بروید.

بررسی ویژگی‌های شخصیتی خودتان

قدم مهم دیگر این است که ویژگی‌های شخصیتی خودتان را کاملاً بررسی کنید و در واقع خودتان را بررسی کنید. گاهی وجود یکسری از ویژگی‌های منفی در شخصیت‌تان مانع از نزدیک شدن مردها به شما می‌شود. برای مثال اگر شما دائماً رفتارهای ضدمردانه داشته باشید و یا برعکس شبیه به یک مرد رفتار کنید، جذابیتی برای یک آقا نخواهید داشت. گاهی هم داشتن ویژگی‌هایی مانند غرغر زدن و دائماً شاکی بودن مانع از جذب درست و پیدا کردن خواستگار می‌شود.

شما باید برای پیدا کردن خواستگار جذابیت‌های مختلف خود را بررسی کنید، چقدر اعتماد به نفس دارید و احساس ارزشمندی می‌کنید؟ تا چه میزان می‌توانید خودتان را به دنیای مرد رویاهایتان نزدیک کنید و با پیوند داشته باشید؟ این سوالات در «دوره جذب عشق از آشنایی تا ازدواج» پاسخ داده شده‌اند.

بررسی شرایط خانواده و پذیرش‌های لازم

شما باید ویژگی‌ها و شرایط خانواده خود را در نظر داشته باشید. گاهی به دلیل شغل پدر و یا مشکلات فراوان خانوادگی، ازدواج شما به تعویق می‌افتد و باید دقیقاً بررسی کنید که آیا علت این خواستگار نداشتن به شغل پدرتان و ویژگی‌های مهم خانواده‌تان مربوط است یا خیر. قطعاً این دست شما نبوده است که پیش از تولد خیلی از مسائل را کنترل کنید که کجا به دنیا آمده‌اید؟ در چه خانواده‌‌ای رشد کرده و بزرگ شده‌اید؟ آیا در خانواده شما مسأله اعتیاد وجود داشته است یا خیر؟ تمامی این عوامل برای جذب خواستگار مهم و موثر است.

بررسی معیارهای خود درباره همسر آینده

نکته مهم دیگر بررسی معیارهایی است که شما برای خواستگار و همسر آینده‌تان در نظر گرفته‌اید. یکی از دلایلی که باعث می‌شود دختران با وجود داشتن شرایط مناسب، خواستگار خوب نداشته باشند، داشتن معیارهای سخت و غیرواقعی ست به طور مثال زمانی که از طرف مقابل انتظار شرایط مالی عالی را دارند. پس شما باید معیارهای واقعی برای همسر آینده‌تان درنظر داشته باشید.

اولین قدم برای داشتن یک رابطه درست و ازدواج صحیح این است که شما بدانید دنبال چه جور مردی می‌گردید؟ در دروه «جذب عشق از آشنایی تا ازدواج» یاد می‌گیرید تا معیارهای هدفمند و صحیح برای ازدواج داشته باشید و چطور براساس این معیارها فرد مناسب خود را برای ازدواج پیدا می‌کنید.

اعتماد به نفس کافی برای فعالیت‌های اجتماعی

اعتماد به نفس خود به خود به وجود نمی‌آید، بلکه اعتماد به نفس نتیجه اعتماد شما به توانمندی‌هایی است که از خود نشان می‌دهید. فرض کنید شما به خوبی پختن ماکارونی را بلد هستید، اگر با باور همین اعتماد به نفس پختن ماکارونی و اعتماد به این توانایی، سراغ پختن غذای دیگری بروید، یعنی اعتماد به نفس شما خوب کار می‌کند. بنابراین باید خود را باور داشته باشید تا بتوانید در فعالیت‌های اجتماعی حضور پررنگی داشته باشید و توانمندی‌های خود را نشان دهید.

  دعا برای عزیز شدن نزد شوهر (چگونه برای همسرم عزیز شوم)

سنجیدن شرایط جامعه و بررسی توقعات

گاهی بعضی از دختران شرایط حال حاضر جامعه که به طور طبیعی سن ازدواج بالا رفته است و یا بخاطر مسائل مالی ازدواج‌ها کمتر صورت می‌گیرد را در نظر نمی‌گیرند. درنظر نگرفتن این مسأله باعث می‌شود که شما توقع داشته باشید که سریعاً ازدواج خوبی داشته باشید و یا هر خواستگاری که آمد، فوراً بخواهید با او ازدواج کنید.

ادامه دادن ارتباط با دوستان متأهل

ادامه دادن ارتباط با دوستان متأهل

بعد از ازدواج دوستان‌تان، ارتباط خود را با آنها قطع نکنید. یکی از رخدادهای مهم بعد از ازدواج آنها می‌تواند آشنایی شما با دوستان و یا اقوام همسر دوست‌تان باشد. بنابراین سعی کنید که ارتباط خود را حفظ کنید. اگر آنها به شما فردی را معرفی کردند، ابتدا دقیق او را بررسی کنید

چرا هیچ کس با من ازدواج نمی‌کنه؟


چه رفتارهایی مانع ازدواج کردن دختران می‌شود

همه زندگی را در ازدواج دیدن

یکی از ضعف‌هایی که برخی از دختران دارند این است که تمام زندگی خود را وابسته به ازدواج کردن می‌دانند. حتی متأسفانه برخی از خانواده‌ها بخاطر اینکه دخترشان مجرد است، شرایط را برای او سخت می‌کنند و دائم فشار می‌آورند که چرا ازدواج نمی‌کند! یک دختر در هر شرایطی نباید ازدواج را تنها ملاک خوشبختی خود بداند. ازدواج باید با آگاهی و داشتن مهارت‌های درست اتفاق بیفتد، شما باید شریک زندگی درستی انتخاب کنید تا آمار طلاق بالا نرود و شما هم قربانی طلاق و هزینه‌های زیاد آن نباشید.

منزوی بودن و عدم فعالیت

مانع مهم دیگر این است که شما هیچ فعالیتی نداشته باشید، هیچ کجا دیده نشوید، دستاوردی نداشته باشید ولی انتظار خواستگار داشته باشید. شما باید در آن جمعی که دوست دارید همسر آینده خود را در آنجا ملاقات کنید به شیوه درست و صحیح و با رعایت تمامی موازین اخلاقی دیده شوید. هیچ مردی از یک دختر منزوی و بدون انرژی خوشش نمی‌آید.

افسردگی و داشتن خلق افسرده مانع از جذب کردن مرد مورد علاقه‌تان می‌شود. مشاوران متخصص رادیوعشق به شما کمک می‌کنند تا بتوانید با درمان افسردگی خود، گامی به خوشبختی نزدیک شوید. مشاوران ابتدا علت این افسردگی را کشف می‌کنند و سپس براساس دلایل آن، برنامه درمانی مناسبی برای شما می‌چینند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه درمان افسردگی در همیار عشق «قطب‌نمای درمان افسردگی» را مطالعه کنید.

سبک زندگی مخرب داشتن

سبک زندگی مخرب یعنی داشتن رفتارهایی که به جای جذب کردن مردان برای ازدواج آنها را فراری می‌دهد. مثلاً به جای اینکه دختر سعی داشته باشد مهارت‌های ارتباطی، اخلاقی و احساسی خود را به صورت درست مدیریت کند، دائماً در حال رسیدگی افراطی به ظاهر خود هست. گاهی اوقات هم نداشتن سبک درستی برای تغذیه و خواب از شما یک فرد بی‌برنامه می‌سازد که انگار به خودش و سلامتی‌اش اهمیتی نمی‌دهد.

  با همسر خجالتی چه کنیم؟ (چه برخوردی با همسر خجالتی‌ام داشته باشم؟)

بودن در رابطه عاطفی بلند مدت و بدون هدف

یکی دیگر از مهم‌ترین دلایلی که دختران نمی‌توانند ازدواج کنند، بودن در رابطه عاطفی بلندمدتی است که هیچ هدفی برای آینده این رابطه وجود نداشته باشد.

اگر در رابطه عاطفی نادرستی گیر کرده‌اید و جرات تمام کردن آن را ندارید، بهتر است ابتدا با مشاوران متخصص در زمینه رابطه عاطفی رادیوعشق مشاوره داشته باشید تا آنها شما را در دوره زندگی پیروزمندانه پس از جدایی همراهی کنند.

به ظاهر خود نرسیدن

اگر از آن طرف بوم هم بیفتید و هیچ رسیدگی به ظاهر خود نداشته باشید ضرر می‌کنید! شما باید تعادلی مابین رسیدگی به ظاهر و عدم افراط در آن داشته باشید. این رسیدگی می‌تواند شامل رسیدگی به پوست و مو که تاثیر زیادی روی زیبایی دختر دارد و همچنین داشتن رژیم غذایی درست همراه با ورزش باشد.

دائماً در حال ارتباط بودن با مردها

اگر شما دختری باشید که در فضاهای مختلف مانند فضای کاری و یا تحصیلی با مردان زیادی تعامل و صمیمیت بیش از حد داشته باشید، شانس خود را برای داشتن یک موقعیت مناسب و فردی که شما را برای ازدواج زیرنظر دارد از دست می‌دهید. بنابراین سعی کنید این مانع را خودتان بوجود نیاورید که موقعیت‌های ازدواج‌تان کم نشود.

چسبیدن به تحصیل و یا جایگاه شغلی

چسبیدن به تحصیل و یا جایگاه شغلی

داشتن تحصیلات عالیه قطعاً عالی و شیرین است و به شما موقعیت اجتماعی خوب و شغل بهتری را نوید می‌دهد، اما نکته مهم اینجاست که چسبیدن به تحصیلات و فکر نکردن به ازدواج می‌تواند شما را از مسیر عادی زندگی دور کند و به نوعی فرار کردن از پذیرش مسئولیت زندگی مشترک باشد. درست است که ازدواج و تحصیل به صورت همزمان کار دشواری است، اما بهتر است بدانید که این دو متضاد هم نیستند و برای داشتن یکی دیگری را فدا نکنید.

توقعات بالا داشتن در ابتدای زندگی

مانع آخر بر سر راه ازدواج و شوهر نکردن، داشتن توقعات بالا از خواستگارتان است. مطئمناً دوجوان ابتدای زندگی بخصوص بدون حمایت خانواده‌ها نمی‌توانند همه چیز داشته باشند. پس سعی کنید با توجه به میانگین جامعه به درستی انتخاب کنید و در همان ابتدا همراهی بیشتری  با شرایط همسرتان داشته باشید.

مشاوره و روانشناسی کمکی بهم می‌کنه که شوهر پیدا کنم؟


مشاوره و روانشناسی کمکی بهم می‌کنه که شوهر پیدا کنم؟

ممکن است نگران باشید که آیا بالاخره من ازدواج می‌‌کنم با خیر؟ خبر خوب این است که مشاوران و روانشناسان رادیوعشق به کمک شما می‌آیند و با بررسی دقیق شرایط شما مانند: شرایط خانوادگی، ویژگی‌های شخصیتی، شرایط تحصیلی و کاری شما، بررسی معیارهای شما برای انتخاب طرف‌مقابل و سایر موارد، راه‌های مختلفی را برای جذب عشق از آشنایی تا ازدواج پیش روی شما بگذارند.

در دوره جذب مرد با موبایل شرکت کنید

در این مقاله به یکی از نگرانی‌هایی که دختران دارند و آن پیدا نکردن مورد مناسب برای ازدواج است صحبت کردیم. عوامل متعددی مانند: ضعف‌های مختلف شخصیتی، شرایط کاری و خانوادگی، رفتارهای مردگریز و حتی داشتن دستاوردهای زیاد، می‌تواند مانع از آمدن خواستگار باشد. برای راه‌حل های مختلفی که راجع به این موضوع وجود دارد، سعی کردیم به ساده‌ترین آنها مانند: مشخص کردن معیارهای درست و واقعی برای انتخاب طرف مقابل، بررسی ویژگی‌های منفی شخصیت، اصلاح سبک زندگی و رسیدگی متعادل به ظاهر، فعالیت کردن و برطرف کردن افسردگی و انزوا، وسواسی نبودن در انتخاب، نداشتن معیارهای سخت و بالا در اوایل زندگی اشاره کردیم. در این مسیر مشاوران متخصص رادیوعشق به شما کمک می‌کنند تا به بهترین شیوه ممکن بتوانید دیده شوید و با رعایت اصول اخلاقی فرد مناسب زندگی خود را پیدا کنید.

  حرف‌هایی که خانم‌ها دوست دارند بشنوند (با زنم در مورد چی صحبت کنم)

 

سوالات رایج


من دختر زیبایی هستم و جایگاه شغلی خوبی دارم، پس چرا کسی خواستگاریم نمیاد؟

ممکن است شما هم انتظارات و توقعات بالایی در انتخاب همسر داشته باشید.گاهی خانم‌های پردستاوردی مثل شما برای مردان اطراف ترسناک بنظر می‌رسند! چون آنها تصور می‌کنند که شما دیگر احتیاجی به ازدواج ندارید و همه‌ی مراحل زندگی و موفقیت‌ها را به تنهایی کسب کرده‌اید. بنابراین بهتر است موضع خود را نسبت به ازدواج و مردان اطرافی‌تان مشخص کنید تا آنها در جریان باشند که شما دوست دارید ازدواج کنید.

با اینکه خانواده خوبی دارم، اما خواستگارهای نامناسبی دارم، چیکار کنم آدم مناسبی بیاد خواستگاریم؟

ابتدا ویژگی‌های یک خواستگار مناسب را برای خود شرح دهید و مشخص کنید. سپس قبل از ورود خواستگار به منزل شرایط مناسب یا نامناسب بودن او را بسنجید تا با آمدن یک خواستگار نامناسب شما ناامید نشوید. لازم به ذکر است که باید همانگونه که در مقاله اشاره شد، ویژگی­‌های شخصیتی و فردی خودتان را نیز مورد بازبینی قرار دهید تا بتوانید اگر ضعفی در درون خود حس می‌کنید آن را برطرف کنید.

بخاطر گذشته بدم، شوهر گیرم نمیاد، چیکار کنم؟

ابتدا باید باور داشته باشید که گذشته شما تمام شده است و اگر هنوز اثراتی از آن باقی مانده است باید به پذیرش این نکته برسید که دیگر نمی‌توانید به گذشته برگردید و آن را تغییر دهید. مطئمناً شرایط شما کمی سخت‌تر از بقیه دختران خواهد بود اما به این معنی نیست که دیگر شرایط ازدواج کردن را نخواهید داشت. شما باید ابتدا بتوانید خود را ببخشید و سپس فردی را برای ازدواج انتخاب کنید که پختگی و بلوغ لازم را برای پذیرش گذشته شما را داشته باشد.

یعنی واقعاً میشه منم شوهرم کنم؟ آخه اصلا قیافه خوبی ندارم

چهره فقط یکی از ملاک‌های انتخاب در ازدواج است. ممکن است شما ظاهر خوبی داشته باشید ولی بخاطر نداشتن اعتماد به نفس کافی خود را زیبا ندانید. روی سایر دستاوردهای خودتان تمرکز کنید و سعی کنید به وسیله این دستاوردها دیده شوید.

خیلی از طرف خانواده تحت فشار هستم که شوهر کنم، ولی خواستگارهام به دلم نمی‌شینه، چیکار کنم؟

ابتدا به صورت دقیق معیارهای خودتان را برای انتخاب همسر مشخص کنید. سپس این معیارها را با خواستگاران‌تان بسنجید و مقایسه کنید. از ملاک‌های خودتان با خانواده صحبت کنید تا آنها نیز بدانند شما به دنبال چه فردی هستید. ازدواج به علت فشار خانواده نوعی فرار است اما شما هم  وسواس را کنار بگذارید و با انتخاب صحیح از این فشارهای سخت رها شوید.

دعایی برای جذب شوهر وجود داره؟

درباره دعاهایی که برای ازدواج وجود دارد شما را به مطالعه مقاله: دعای باز شدن بخت دختر مجرد راهنمایی می‌کنیم اما این نکته را هم درنظر داشته باشید که خداوند قدرت عقل و اراده را در وجود انسان‌ها قرار داده است تا برای دستیابی به آرزوها و حل مشکلاتش تلاش کند. پس اگر با مشکلی روبرو هستید، شاید لازم باشد علاوه بر دعا و نیایش، برای حل مشکلات خود از راهکارهای علمی و عملی هم کمک بگیرید.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط