علت وابستگی بعد از رابطه جنسی(وابسته شدن دختر بعد از سکس)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

علت وابستگی بعد از رابطه جنسی(وابسته شدن دختر بعد از سکس)

رابطه جنسی بسیاری از افراد را در گذر سال‌ها وادار به انجام دادن کارهای احمقانه کرده است؛ یکی از این کارهای بدون فکر شروع کردن یک رابطه‌ی عاشقانه‌ی نسنجیده و بدون برنامه‌ریزی صرفاً به دلیل ایجاد وابستگی بعد از رابطه‌‌ی جنسی است. دلیل ایجاد وابستگی این نیست که رابطه‌ی جنسی آن‌قدر عالی بوده که صرف‌نظر کردن از آن برای دو نفر امکان ندارد، دلیلش این است که رابطه‌ی جنسی مغز دو طرف را فریب داده و این فکر را در ذهن‌شان ایجاد کرده است که آنها احمقانه‎ترین کار احساسی دنیا را از روی هیجان انجام نداده‌اند، بلکه رابطه‌شان واقعاً معنایی داشته است. ما این پدیده را وابستگی بعد از رابطه‌ی جنسی می‌نامیم. وقتی این وابستگی بعد از رابطه‌ی جنسی ایجاد می‌شود، ذهن هیجانی کنترل مغز منطقی شما را به دست می‌گیرد.

 

دلیل وابستگی بعد از رابطه جنسی چیست؟

هورمون قدرتمند عشق

آیا بعد از هر بار رابطه‌ی جنسی احساس وابستگی به طرف مقابل می‌کنید؟ خودتان را سرزنش نکنید، مقصر هورمونی به نام اکسی‌‌توسین است که هنگام رابطه‌ی جنسی آزاد می‌شود، بعد از آمیزش به میزان بسیار زیادی در بدن‌تان وجود دارد و شما را ترغیب می‌کند که دوباره این رابطه را تجربه کنید. همچنین اکسی‌توسین به شکل‌گیری پیوندهای تک‌همسری کمک می‌کند و احساس اعتمادی را ایجاد می‌کند که از راه منطقی به دست نیامده است.  به عبارت دیگر ذهن‌تان عملاً در حال فریب دادن شما است.

البته از آنجایی که زندگی هرگز عادلانه نیست، اکسی‌توسین در ذهن زنان در مقادیر بیشتری تولید می‌شود، به همین دلیل است که زنان احساسات قوی‌تری را بعد از رابطه‌ی جنسی تجربه می‌کنند.

اکسی‌توسین را مانند چسبی در نظر بگیرید که باعث محکم‌تر شدن پیوند و قوی‌تر شدن وابستگی می‌شود. اگر تمام هورمون‌ها فرصتی داشتند تا “محبوب‌ترین” هورمون را انتخاب کنند، اکسی‌توسین هر بار در صدر فهرست قرار می‌گرفت، چون این هورمون وقتی فعال می‌شود، احساس نزدیکی و صمیمیت را ایجاد می‌کند و باعث می‌شود که احساس خوبی پیدا کنیم. به اکسی‌توسین لقب “هورمون عشق” داده‌اند، چون ترشح آن واقعاً موجب می‌شود که فرد احساس کند عاشق است و برای برقراری رابطه‌ی جنسی بی‌تاب شود. اکسی‌توسین علاقه، اعتماد و بخشندگی را در ما ایجاد می‌کند. در واقع هر زمانی که احساس راحتی یا امنیت می‌کنید، باید ممنون اکسی‌توسین باشید. اکسی‌توسین تا حدی در تمام پیوندهای انسانی از تعاملات غیرجنسی گرفته تا روابط جنسی نقش دارد.

بخش‌هایی از مغز واقعاً هنگام ارگاسم خاموش می‌شود

اگر تا به حال فکر کرده‌اید که ارگاسم ذهن‌تان را از کار می‌اندازد، واقعیت این است که چندان هم بی‌راه فکر نکرده‌اید. مطالعات نشان داده است که فعالیت قشر حدقه‌ای ـ پیشانی جانبی واقعاً هنگام ارگاسم متوقف می‌شود. اما این موضوع چرا مهم است؟ چون این ناحیه از مغز به عنوان صدای عقل و منطق و کنترل کننده‌ی رفتار در نظر گرفته می‌شود.

بنابراین مغز خاموش می‌شود و هورمون عشق مانند سیل در بدن‌تان جاری می‌شود. نتیجه آن است که به نظرتان می‌آید که عاشق شده‌اید.

  دلایل و عواقب سکس ضربدری (همسرم میخواد رابطه چند نفره داشته باشیم)

عشق اعتیادآور است

تا به حال دوستی داشته‌اید که به نظرتان معتاد عشق بوده باشد؟ شاید هم آن دوست خودتان باشید، البته اصلاً نمی‌خواهیم شما را قضاوت کنیم. این معتاد به عشق در یک رابطه دوام نمی‌آورد، مدام از یک رابطه به رابطه‌ی دیگر می‌رود یا این که بارها با یک نفر به هم می‌زند و دوباره می‌خواهد او را برگرداند، مسلم است که این سبک زندگی اصلاً خوب نیست. واقعیت این است که او دچار نوعی اعتیاد است که وابستگی به اکسی‌توسین نام دارد و دست و پنجه نرم کردن با آن واقعاً سخت است. اکسی‌توسین مرکز پاداش مغز را فعال می‌کند و حس سرخوشی و رضایت را ایجاد می‌کند. اکسی‌توسین در واقع همان بخش‌هایی از مغز را فعال می‌کند که هروئین نیز بر روی آنها اثر می‌گذارد. چرخه‌ی پاداش می‌تواند باعث اعتیاد واقعی به واکنش عصبی ـ شیمیایی به عشق شود.

خب الان متوجه تاثیر هورمون عشق شدید. وقتی وابستگی بعد از رابطه جنسی را با دید علمی بررسی می‌کنید، جنبه‌ی عاشقانه آن بسیار کمرنگ‌تر می‌شود و در عین حال چون متوجه می‌شوید که این احساس را نمی‌توانید کنترل کنید، احساس آرامش بیشتری پیدا می‌کنید. این وابستگی به مغزتان و هورمون‌های مزاحمی مربوط می‌شود که کاری را انجام می‌دهند که برای انجام دادن آن تکامل یافته‌اند. بنابراین هرچند نمی‌توانید مانع ایجاد وابستگی پس از رابطه‌ی جنسی بشوید، حداقل می‌دانید که چه اتفاقی در بدن‌تان در حال رخ دادن است و این دانش (که اجازه نمی‌دهد، گیر بیفتید)، عین قدرت است.

تفاوت‌های زیستی

تفاوت زیستی اصلی بین واکنش‌های زنان و مردان به تجربه‌ی رابطه‌ی جنسی به آزاد شدن هورمون‌ها هنگام رابطه و بعد از آن مربوط می‌شود. مقدار هورمون اکسی‌توسینی که در زمان رسیدن به اوج لذت جنسی در بدن زنان آزاد می‌شود، بیشتر از مردان است. ترشح اجتناب‌ناپذیر این هورمون باعث می‌شود که زنان نسبت به مردان وابستگی قوی‌تری را بعد از رابطه‌ی جنسی حس کنند. از طرف دیگر میزان دوپامین در بدن مردان بعد از رابطه‌ی جنسی کمتر است، در نتیجه مردان علائم ناخوشایند ترک را بعد از آمیزش تجربه می‌کنند و هر از گاه دچار این تمایل می‌شوند که از همسر یا شریک جنسی خود فرار کنند. احساس عجیبی است، اما مردان کنترلی بر آن ندارند. ارتباط بین نیازهای جنسی و نیازهای وابستگی در زنان اساساً بسیار قوی‌تر از ارتباط بین نیازها در مردان است.

میزان و زمان وابستگی بعد از رابطه جنسی

البته تبیین نظرات کلی درباره‌ی جنسیت و وابستگی دشوار است. میزان وابستگی هیجانی در طول رابطه‌ی جنسی و پس از آن، فارغ از موضوع جنسیت به هر فرد بستگی دارد. برخی تجربه‌ی اولشان است و بعد از این رابطه در دام عشق می‌افتند. برخی ابتدا دیوانه‌وار عاشق می‌شوند و بعد تن به رابطه می‌دهند.

به عبارت دیگر وابستگی برای زوجین مختلف در نقاط مختلفی رخ می‌دهد، فرمول مطمئنی وجود ندارد که نشان بدهد میل و شهوت جنسی چه زمانی به عشق تبدیل می‌شود. هرچند مدتی طول می‌کشد تا یک زن متوجه شود که آیا واقعاً می‌خواهد با مردی که رابطه‌ی جنسی را با او تجربه کرده است، وارد رابطه شود یا خیر، اما مردان بلافاصله متوجه می‌شوند که علاقه‌شان به یک زن بیشتر از آن است که بخواهند فقط با او رابطه‌ی جنسی داشته باشند. بنابراین اگر مردی بعد از رابطه‌ی جنسی تمایل داشت تا با شما وارد رابطه شود، احتمالاً به شما علاقه پیدا کرده است و قصد ازدواج دارد.

  دیر انزالی در مردان:نشانه‌ها، علت‌ها و درمان

بهترین کار این است که در هر حالتی با رابطه‌ی جنسی یا بدون آن، با طرف مقابل‌تان درباره‌ی امیدها و انتظارات‌تان از رابطه کاملاً صادق باشید.

وابستگی در دختران

در کشور ما به دلیل مسائل عرفی دختران بیشتر از پسران بعد از رابطه جنسی دچار وابستگی می‌شوند. چرا که انتظار دارند این رابطه به ازدواج ختم شود و در غیر این صورت به شدت دچار استرس می‌شوند. از این رو مشکل وابستگی بعد از رابطه جنسی که به خاطر مسائل مربوط به بکارت اتفاق می افتد برای دختران بسیار جدی و بحرانی است.

آیا این عشق پایدار است؟

در یک کلام باید بگوییم که خیر. میزان اکسی توسین و دوپامین بعد از رسیدن به ارگاسم کاهش می‌یابد. شیب نزولی این کاهش و زمان رخ دادن آن به فرد و بیوشیمی منحصربه فرد وی بستگی دارد. درهر حال میزان اکسی‌توسین معمولاً آن‌قدر بالا باقی می‌ماند تا احساس علاقه و وابستگی را در صورت ادامه داشتن ارتباط حفظ کند. دوپامین و هورمون مرتبط به آن، پرولاکتین مشکل‌ساز می‌شوند. رابطه‌ی جنسی در ابتدا به دلیل ترشح اکسی‌توسین و دوپامین شما را ترغیب می‌کند که تماس جنسی‌تان را افزایش دهید می‌خواهید آن احساس سرخوشی و لذت را با فردی که به او وابسته شده‌اید، تجربه کنید. اما بعد از کاهش میزان دوپامین دچار افسردگی و تحریک‌پذیری می‌شوید. این حالات خوب و بد به مرور زمان برایتان تداعی کننده‌ی طرف مقابل می‌شود.

پرولاکتین نیز بیشتر به احساسات ناخوشایند دامن می‌زند. میزان پرولاکتین بعد از ارگاسم افزایش می‌یابد و میل جنسی را مهار می‌کند. اما میزان بالای پرولاکتین در نهایت موجب احساس بدخلقی یا دمدمی‌مزاج شدن و اضطراب و افسردگی می‌شود. این احساسات در کنار احساس‌ ناخوشایند مربوط به کاهش دوپامین به تدریج باعث می‌شود که این به اصطلاح احساس “عشق” را همان‌گونه که واقعاً هست، یعنی یک سرخوشی بیوشیمیایی ببینید.

آیا عاشق شده‌اید؟

رابطه جنسی عشق نیست و احساسات حاصل از آن نمی‌تواند رابطه‌ی پایداری را ایجاد کند. آنچه بعد از رابطه‌ی جنسی احساس می‌کنید، عشق نیست، بلکه احساس وابستگی بسیار قوی است که به دلیل فعالیت مولکول‌های بدن‌تان ایجاد می‌شود. بنابراین قبل از آن که به فردی که به سختی او را می‌شناسید، ابراز عشق کنید و حلقه‌ی عروسی و خانه‌ی جدید بخرید، به این نکات توجه کنید؛ در غیر این صورت ممکن است به خاطر یک رابطه‌ی جنسی نسنجیده خود را متعهد به زندگی با فردی بکنید که اصلاً او را نمی‌شناسید.

  زود انزالی مردان (شوهرم خیلی زود ارضا میشه چکار کنم؟)

چگونه دچار وابستگی بعد از رابطه جنسی نشویم؟

زمان زیادی است که عواقب احساسی رابطه ‌جنسی شناخته شده است و آسیب شناسان جامعه شناسی، متخصصان و روانشناسان به عواقب گسترده رابطه جنسی قبل از ازدواج اشاره می‌کنند. رابطه جنسی به دلایل ذکر شده در بالا، در هر صورت موجب وابستگی می‌شود و این وابستگی شما را بیشتر و بیشتر به دام گناه و خطا میکشد که می‎تواند زندگی آینده شما را به شدت تحت تاثیر قرار دهد.

رابطه جنسی نامشروع در دین ما نکوهش شده و توصیه میشود از آن اجتناب کنید. برای این که در این مسیر اغوا نشوید و تن به رابطه جنسی ندهید، لازم است:

 • در رابطه خود حد و مرز تعیین کنید و از ابتدا با هم در این مورد صحبت کنید
 • از ملاقات های بیش از حد خودداری نمایید
 • از حضور دو نفری در مکان بسته و خلوت اجتناب کنید
 • اهمیت اجتناب از رابطه جنسی را مدام به خود یادآور شوید
 • از صحبت های تحریک کننده بپرهیزید
 • عکس های شخصی خود را برای یکدیگر نفرستید

لازم به ذکر است وابستگی بعد از رابطه جنسی کوچکترین پیامدی است که اتفاق می افتد. خطرات بزرگ تری وجود دارند. از جمله:

 • بارداری دختر، بی آبرویی و مشکلات متعاقب (و یا در صورت سقط جنین ممکن است برای همیشه ناباروی ایجاد گردد)
 • ابتلا به بیماری های مقاربتی از جمله ایدز، ویروس پاپیلومای انسانی، کلامیدیا و غیره
 • ریختن حرمت و عفت دختر، ضربه روحی، افسردگی و عذاب وجدان
 • فساد شخصیت، از دست رفتن اعتماد، خراب شدن روابط
 • تاثیرات منفی بر ازدواج

اگر برای انجام رابطه جنسی صبر کنید:

 • باعث بهتر شدن رابطه می‌شود زیرا زمان بیشتری را برای شناختن همدیگر صرف خواهید کرد.
 • احترامی که برای خود قائل هستید را بیشتر می‌کند.
 • فشار را از روی شما برمی‌دارد.
 • ذهن و فکر آرامی را برای شما به همراه خواهد داشت و احساس پشیمانی نمی‌کنید.
 • باعث داشتن رابطه‌جنسی بهتری بعد از ازدواج می‌شود

 

وابستگی بعد از رابطه جنسی می‌تواند به علت ترشح هورمون هایی از جله اکسیتوسین، عملکرد مغز پس از ارگاسم و ماهیت اعتیادآور عشق باشد. این وابستگی می‌تواند شما را در تصمیم گیری در مورد شریک آینده و علاقه واقعی نسبت به او گمراه کند و زمینه ساز مشکلات بسیاری باشد. چرا که در بسیاری از مواقع عشقی وجود ندارد و رابطه دوام چندانی نخواهد داشت. شما می‌توانید برای کاهش این وابستگی از راه های مختلفی از جمله تعیین حد و مرز برای رابطه از ابتدای مسیر، کاهش دفعات ملاقات در ماه، تعیین قوانینی برای خود و داشتن یادآور و اجتناب از صحبت های تحریک آمیز و حضور در مکان های بسته استفاده کنید. همچنین به شدت توصیه می‌شود که با یک مشاور مجرب در این زمینه مشورت نمایید تا شرایط حاکم بر مورد منحصر به فرد شما بررسی شود و راهکارهای مناسب به شما ارائه گردد.

 

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

 • سلام خسته نباشید دختری 17 ساله هستم
  چند روز قبل در یک مهمانی شبانه با یکی از دوستانم رابطه جنسی داشتم و الان دیگه هیچ ارتباطی نداریم و من احساس وابستگی میکنم و به اون شخص حس دارم باید چیکار کنم؟

  • سلام دوست گرامی
   این ارتباط باعث شده است که بدن شما به او وابسته شود و متاسفانه دائماً بخواهید این ارتباط با او تکرار شود.
   سن شما بسیار کم است و این ارتباط در آینده شما تاثیرگذار است.
   بهتر است که مجدداً به سمت او نروید تا مشکلات جدی‌تر برای شما بوجود نیاید.

 • سلام من یه دختر ۳۹ ساله ام که ۶ سال پیش با یه پسر ۴سال از خودم کوچکتر دوست شدم که هر دو هم در جا کار میکنیم ولی اون مرتبه اش از من بالاتره.
  هیچکدوم تجربه دوستی قبلی نداشتیم و اهلش هم نیستیم.توی این مدت دعوا زیاد داشتیم که اون هم بخاطر درخواست سکس از طرف اون بوده که من ۵ بار به خواستش تن دادم البته محدود بود ولی دیگه هیچوقت قبول نکردم و سر این موضوع بارها باهاش دعوا کردم که هربار با اصرار منو برگردوند.
  میگه من فقط با توام و تو رو دوست دارم، ولی نیاز شدید دارم و نمیخوام برم با دیگران مثه پسر و دخترای دیگه.
  منم نمیخام بهش تن بدم. یه بار با اصرار من پدر و مادرشو آورد خاستگاری که اونام بخاطر اختلاف سن اصلا راضی نبودن و باعث ناراحتی و مخالفت خانواده من هم شدن.
  چیکار کنم؟
  منم واقعا نمیتونم ولش کنم .

  • سلام دوست گرامی
   مدت زمان زیادی روی این رابطه سرمایه‌گذاری کردید و مطمئمناً دل‌کندن از او برای شما بسیار دشوار است.
   بزرگتر بودن خانم در ازدواج، خودش به تنهایی عاملی برای دعوا یا مخالفت نیست؛ اما اگر بحث و دعواهای طرفین به مساله سن ختم شود و آقا نتواند در برابر صحبت‌ها و مخالفت‌های اطرافیان اقدام جدی انجام دهد، بهتر است این رابطه به ازدواج ختم نشود.
   همچینن نیاز جنسی وقتی شما 5 بار تن به خواسته ایشان دادید، مقاومت بعدی شما نوعی تناقض است.
   بهتر است تکلیف این رابطه را دقیق روشن کنید. با توجه به مخالفت خانواده ایشان برای ازدواج، ادامه رابطه ریسک بزرگی است.

 • سلام

  پسری هستم ۳۰ ساله
  گزینه ای به من معرفی می شود و من برای دیدن دختر می روم اما جذابیت لازم‌ را ندارد یعنی اشتیاقی برای رفتن پیش او ندارم معمولا به خودم میقبولانم که اولش هست اما چون اشتیاقی ندارم به مرور سرد می شوم و از پیام یا تماس فرد دچار احساس خوبی نمی شوم .از طرفی به خودم می گفتم و میقبولانم ( چطور مردم زن میگیرند یکی بگیر تمام میشود دچار واسوس نشو) تا مراحل خواستگاری می روم اما چون تا هنوزم اشتیاق لازم را ندارم دچار استرس و عدم تمایل سردی زیاد برای ادامه رابطه می شوم.بطوری از خواب خوراک میفتم.و دچار افسردگی می شوم . اصلا حوصله هیچ مهمانی و فعالیت اجتماعی را بعد از آن ن دارم و فقط تمایل به خواب زیاد دارم . بعد رابطه را ادامه نمی دهم و قطع می کنم .و از تظاهر خسته می شوم . چون دوست داشتنم درونی نیست‌وگزینه ای که از درون بخواهم و اشتیاق داشته باشم این گزینه نیست.و فیلم بازی می کنم از طرفی گزینه های زیادی معرفی شده به دلم ننشسته. یعنی هیچ تمایل و کشش جنسی به طرف مقابل نداشتم. از طرفی در گزینه های که تا مرحله خواستگاری رفتم از لحاظ چهره در حد حداقلی بودند اما هیچ گونه کشش جنس به آنها نداشتم . به نظر شما به این استراس و عدم علاقه در مراحل اولیه اهمیت ندهم. یعنی جلوتر برون خوب می شوند. از طرفی جلسات خواستگاری با طرف گفتگو حدود ۲ تا۳ جلسه(حضوری) ۱ ساعته بود .. به نظر شما در این جلسات اولیه چه نشانه هایی دیدم ادامه ندهم. از لحاظ سایر موضوعات باخواستگار ها مشکلی نداشتم مثل خونه شغل خانواده.

  • دوست عزیز
   سلام

   ازدواج تصمیم خیلی مهمی تو زندگی هست و بنابراین نه حق شما و نه حق فرد مقابل این نیست که این شکلی ازدواج کنید که فقط ازدواج کرده باشید. شما برای ازدواج نیاز دارید که هم احساس و هم منطقتون بهتون بگه این ازدواج به نفعتون هست و تا به این جایی نرسیدید که این دو با هم باشه، نباید ازدواج کنید. البته پیشنهاد می‌کنم حتما با یک روان‌شناس در ارتباط باشید تا یک بررسی انجام بده و احتمال افسردگی و وسواس رو بررسی کنه. اگر این موارد نبودند، می‌تونید ملاک‌هاتون رو برای ازدواج با ایشون بررسی کنید و به حد درست و منطقی برسونید.

 • سلام به شما مشاور عزیز
  پدر من حدود ۷/۸سال پیش با خانومی که سابقه خوبی نداشت رابطه داشت و به مادرم خیانت میکرد این خانوم چون سابقه ی خوبی نداشته خانواده ی پدری من اون رو برای پدرم خواستگاری نکردند تا همین ۷سل پیش خب مادر من فهمید و این خانوم واقعا از مادر من از لحاظ فرهنگ و مال و قیافه و قد هیکل خیلی پایین تر بود مادرم به پدرم گفت که من میدونم خیانت میکنی و این داستان تموم شد این خانوم ازدواج کرده و بچه داره و خارج از ایرانه من گوشی پدرم رو که دیدم چند باری با چند دختر حرف زدی و به تازگی با این خانوم حرف زده من نمیدونم چیکار کنم به پدرم میگم مامان من چی برات کم گذاشته میگه به من صبحونه نمیده و پدرم حس میکنه که من نمیفهمم و بچم و انگار ۱۷سالم نیست تنها کاری که تونستم بکنم این بود که تو تلگرام کلی عکس و متن وفاداری و خیانت و احساسات فرستادم مامانم از وقتی فهمیده بیمارستان قلب رفته نمیدونم از پدرم دارم متنفر میشم و این افتضاحه ممنون میشم کمکم کنید♥️😔😭

  • سلام دوست گرامی
   بهتر است ابتدا با پدرتان بصورت خصوصی صحبت کنید و جدی و منطقی دلیل این عمل را جویا بشید
   با لحن عادی و خیلی آروم،حرف بزنید و هرگز به ایشون بی احترامی نکنید
   شما از نگرانی خودتون نسبت به مادرتون و پدرتان صحبت کنید و اینکه مادرتون متوجه شدند و الان شرایط خوبی ندارند
   هدف شما تنها گفتگوی با پدرتان و اعلام این این مسأله هست .و تنها کاری هست که شما میتوانید برای اگاهی پدرتان انجام بدهید.این را قبول کنید که این مشکل باید توسط خود پدر و مادر شما حل نشود و پدرتان به عنوان شخص عاقل و بالغ مسئول زندگی خودشان هستند و شما هم تا حدی که وارد این حریم نشوید میتوانید با پدرتان صحبت کنید و ایشان را متوجه عمل اشتیاهشان کنید .اگر پدرتان مصر هستند که ادامه بدهند بهتر هست شما دخالتی نکنید .

 • با سلام یکی از همکارانم پیامی برام فرستاده نمیدونم چه جوابی بهش بدم میشه راهنمایی کنین ممنون من 30 سالمه مجردم و تا بحال با هیچ پسری هیچ ارتباطی نداشتم نمیتونم تشخیص بدم الان منظورش از این پیامها چیه و چه جوابی باید بهش بدم خواهش میکنم راهنمایی ام کنین
  پیامش👇👇
  چشمای آدما همه چیزو میگه
  شما چشماتون خیلی خوبه
  آدم نگاتون میکنه آرامش میگیره
  من همش دوست دارم شما دادخواستمو ثبت کنید چون انرژیتون خوبه رو پرونده هام تاثیر مثبت میذارید اینکه میام اونجا دلیلش شمایید دستتون خیلی خوبه
  : 😉
  همه ی آدما اگه مثل شما بودند دنیا میشد گلستان

مقالات مرتبط