8 نکته برای رابطه موفق منجر به ازدواج

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

8 نکته برای رابطه موفق منجر به ازدواج

8 نکته برای رابطه موفق منجر به ازدواج


زندگی‌تونو رها نکنین

اگر هم دیوانه‌وار عاشق هم هستین، دلیلی نمیشه که زندگی خودتونو رها کنین. فعالیت‌ها و کارهای روزمره‌تونو به خاطر اون کامل رها نکنین. اتفاقا باید عشق شما باعث پیشرفتتون در زندگی شخصی و ایجاد انگیزه‌ی قوی برای تلاش کردن در زندگی‌تون بشه.

برآورده کردن نیازهای احساسی و روانی

شما باید بتونین نیازهای احساسی و روانی همدیگه رو برآورده کنین، این دو نیاز در رابطه خیلی مهم هستن. اگر فقط مجذوب ظاهر همدیگه شده باشین و نتونین با هم ارتباط احساسی و روانی برقرار کنین، رابطه‌ی موفق و ماندگاری نخواهید داشت. برآورده کرد نیازهای احساسی یعنی درک کردن و محبت کردن به همدیگه.

تعقیبش نکنین

متاسفانه بعضی‌ها در رابطه این کار رو انجام میدن و فکر میکنن که با تعقیب کردن شریک عاطفی‌شون، نشون میدن که چقدر دوستش دارن. مخصوصا خانم‌ها باید این نکته رو رعایت کنن. اجازه بدین اون دنبالتون بیاد و نه اینکه مدام شما اونو تعقیب کنین و روزی صد بار بهش زنگ بزنین.

خودتونو دوست داشته باشین (1)

خیلی از خانم‌ها شکایت میکنن از اینکه نمیتونن شریک عاطفی مناسبی برای خودشون پیدا کنن یا شکایت میکنن از اینکه همیشه کسانی رو به خودشون جذب میکنن که نامناسب هستن. دلیلش میتونه این باشه که شما خودتونو به اندازه‌ی کافی دوست ندارین و اعتماد به نفس کافی ندارین.

خودتونو دوست داشته باشین (2)

شما هرچقدر که خودتونو دوست داشته باشین، همانقدر هم دیگران شما رو دوست خواهند داشت. درواقع شما کسی رو به خودتون جذب میکنین که به اندازه‌ی شما خودتونو دوست داره. پس اگر خودتونو همون طور که هستین دوست داشته باشین، شریک عاطفی مناسبی رو پیدا میکنین.

  تشخیص خواستگار بد و خوب (تفاوت خواستگار خوب و بد)

براش وقت بذارین

درسته که گفتیم باید برای خودتون وقت بذارین و زندگی خودتونو داشته باشین اما منظور این نیست که خودخواه باشین و کاملا به خودتون توجه کنین. رابطه‌ی عاطفی نیاز به توجه داره و اگر بهش توجه نشه، از بین میره. پس متعادل عمل کنین و نه خیلی غرق در رابطه‌تون بشین و نه خیلی به خودتون برسین.

درکش کنین

رابطه یعنی ما، یعنی یک تیم. شما و اون در رابطه، جدا از هم نیستین بلکه مثل یک تیم واحد هستین. پس همه چیز رو فقط از دید خودتون نگاه نکنین. اگر نظر مخالفی دارین، بیان کنین اما از زاویه دید او هم به قضیه نگاه کنین و سعی کنین درکش کنین.

تفاوت‌ها رو درک کنین

قرار نیست شما و شریک عاطفی‌تون کاملا از هر لحاظ به هم شبیه باشین چون چنین چیزی هیچ وقت ممکن نیست. قراره با همدیگه کنار بیاین و همدیگه رو درک کنین. تفاوت‌ها رو ببینین و سعی کنین باهاشون کنار بیاین اما اگر نشد، پس باید قبول کنین که اون براتون مناسب نیست.

 

 

همیار عشق را در اینستاگرام دنبال کنید.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط