14 نشانه پسری که قصد ازدواج ندارد (از کجا بفهمم قصد پسر ازدواجه)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

14 نشانه پسری که قصد ازدواج ندارد (از کجا بفهمم قصد پسر ازدواجه)

 

با پسری وارد رابطه عاطفی شده اید و او ادعا میکند بسیار دوستتان دارد، اما چطور میتوانید اطمینان یابید که هدف و قصد او از برقراری رابطه دوستی، ازدواج است؟ و آیا واقعا آشنایی و رابطه عاطفی شما به چشم فرصتی برای شناخت قبل از ازدواج میبیند، یا اینکه صرفا قصد وقت گذرانی و حتی سوءاستفاده عاطفی یا جنسی دارد؟ اگر هرچه زودتر تشخیص دهید قصد پسر از رابطه ازدواج است یا خیر، میتوانید واقع بینانه تر درمورد ادامه رابطه تصمیم بگیرید. در این نوشتار نشانه ها و مشخصات پسری که قصد ازدواج ندارد را بیان میکنیم و توضیح میدهیم چه پسرانی هرگز از شما خواستگاری نخواهند کرد و رابطه دوستی با آن ها، بی سرانجام خواهد ماند.

نشانه های پسری که قصد ازدواج ندارد


پسری که قصد ازدواج با شما را ندارد، یک یا چندمورد از نشانه های زیر را در رابطه عاطفی خواهد داشت:

نسبت به انتخاب شما به عنوان همسر دودل است

ازدواج موضوعی نیست که مردان درباره‌ی آن مردد باشند. اکثر مردان بعد از چند ماه متوجه می‌شوند که آیا دوست دارند، دختری که با او دوست هستند، تا پایان عمر در کنارشان باقی بماند یا خیر. حتی اگر دوست پسرتان به طور جدی درباره ازدواج با شما فکر نکرده باشد، وقتی از او در این باره سوال می‌کنید، غریزه‌اش به او کمک می‌کند تا به سرعت به سوالتان جواب بدهد.

به همین دلیل پسری که درباره ازدواج مردد است و در جواب سوالتان می‌گوید: “خب الان مطمئن نیستم، یه کم بیشتر بهم وقت بده تا درباره‌اش فکر کنم …”، فقط در حال بهانه آوردن و طفره رفتن است. این دودلی نشانه‌ی این است که او واقعاً قصد ازدواج ندارد.

قول ازدواج میدهد، اما زمانی برای آن مشخص نمیکند

بسیاری از دختران در این دام گرفتار می‌شوند و هر بار که دوست پسرشان از تعیین وقت برای ازدواج طفره می‌رود، قلبشان می‌شکند. پسری که قصد ازدواج ندارد، اما می‌خواهد همچنان از این رابطه‌ی دوستی سوءاستفاده کند، در نهایت از طفره رفتن درباره‌ی ازدواج خسته می‌شود. این پسر ریاکار از دختر منتظر درخواست ازدواج می‌کند، بدون این که حتی وقتی را برای خواستگاری رسمی و ازدواج تعیین کند.

اگر دوست پسرتان دائماً ازدواج را به آینده‌ای نامعلوم، چند ماه بعد یا حتی چند سال بعد موکول می‌کند یا حتی از صحبت کردن درباره‌ی ازدواج فرار می‌کند، این طفره رفتن و بلاتکلیف گذاشتن نشانه‌ی مهمی است که او هرگز قصد ازدواج با شما را ندارد و احتمالا از ابتدا دوستی را به قصد ازدواج آغاز نکرده است.

برای حل مشکلات و اختلاف نظرها هیچ تلاشی نمیکند


وقتی پسری اصلاً قصد ازدواج نداشته باشد، اما دختر به ازدواج امید بسته باشد، این اختلاف نظر در نهایت خودش را نشان می‌دهد و به جر و بحث و دعوا دامن می‌زند. برای حل این مشاجرات فقط دو راه وجود دارد، یا پسر گریزان از ازدواج سرانجام به خواسته‌ی دوست دخترش تن می‌دهد یا این که رابطه به پایان می‌رسد.

  تکراری شدن رابطه جنسی با همسر (عادی شدن و یکنواخت شدن سکس)

البته زمانی این سناریوها واقعیت می‌یابد که هر دو طرف تمایل داشته باشند که درباره‌ی ازدواج با هم صحبت کنند. اگر دوست پسرتان همیشه از بحث درباره‌ی ازدواج فرار می‌کند و معتقد است که سری را که درد می‌کند، دستمال نمی‌بندند و از دعوا کردن اجتناب می‌کند، چون حوصله‌ی جر و بحث را ندارد، این فرار از مشاجره اصلاً نشانه‌ی خوبی نیست.

این سکوت علامت این است که فقط نصف حرف‌های او راست و بقیه دروغ است و او در تلاش برای فرار کردن از مشاجره درباره‌ی ازدواج قول‌هایی می‌دهد و حرف‌هایی می‌زند تا حواستان را پرت کند. بنابراین اگر اوضاع تحت کنترلتان نباشد و چشمان تیزبینی نداشته باشید، این اختلاف نظر به لطف دورویی دوست پسرتان مدت‌ها مخفی خواهد ماند.

به داشتن رابطه جنسی قبل از ازدواج پافشاری میکند


اگر پسری واقعا قصد ازدواج با شما را داشته باشد، هرگز برای داشتن رابطه جنسی در دوران دوستی اصرار نمیکند. به خصوص اگر شما با این موضوع مخالف باشید و تمایل داشته باشید تا ازدواج رسمی برای داشتن رابطه جنسی صبر کنید، اصرار او به داشتن سکس قبل از ازدواج اصلا نشانه خوبی نیست. چرا که پسری که قصد ازدواج دارد، به شما و عقایدتان احترام میگذراد و شما را برای انجام کاری که با آن مخالف هستید و ناراحتتان میکند تحت فشار قرار نمیدهد.

به طور کلی دیدگاه مثبتی نسبت به ازدواج ندارد


اگر هر بار که موضوع ازدواج مطرح می‌شود، دوست پسرتان به جز این که بگوید ازدواج هیچ فایده‌ای برای مردان ندارد، چقدر پرداخت مهریه و شیربها غیرمنصفانه است، مردان بیچاره چه فشاری را برای تامین نیازهای خانواده‌شان تحمل می‌کنند و اصلاً چرا باید ازدواج کرد، حرف دیگری ندارد، در واقع دارد شخصیت اصلی‌شان را به شما نشان می‌دهد. باید قبول کنید دوست پسرتان مردی است که اصلاً به زنان اعتماد ندارد و انتظار دارد، زنی که دوستش دارد و با او ازدواج می‌کند، از پشت به او خنجر بزند. این نظرات به خوبی نشان می‌دهد که او کاملاً ضدازدواج است. او را باور کنید و قبول کنید، شخصیت مسمومی دارد که تن به ازدواج نخواهد داد.

عنوانی برای رابطه تان نمیگذارد


پسری که اکراه دارد، شما را نامزد یا حتی دوست دخترش خطاب کند، احتمالاً هرگز شما را همسر صدا نخواهد کرد. بهتر است این حقیقت تلخ را باور کنید. اگر عنوان گذاشتن برای رابطه‌تان برایش دشوار است، چطور انتظار دارید که اقدامی رسمی را برای ازدواج و شروع زندگی مشترک انجام دهد.

صحبت درمورد آینده رابطه او را پریشان میکند


وقتی درباره‌ی آینده صحبت می‌کنید، دوست پسرتان احتمالاً متوجه منظورتان می‌شود. اگر هر بار موضوع آینده و ازدواج مطرح می‌شود، او پرخاشگر و عصبانی می‌شود، این واکنش را نشانه‌ی هشدار در نظر بگیرید.

  8 اشتباه خانم‌ها برای جذب مرد

پریشان شدن بر سر موضوع ازدواج علامت دست و پنجه نرم کردن با حجم وسیعی از تعارض‌های درونی است. چنانچه دوست پسرتان بداند که نمی‌خواهد رابطه‌ی درازمدتی با شما داشته باشد، اما در عین حال چون نمی‌خواهد ترکتان کند، به رابطه با شما ادامه دهد، هر گونه سوال درباره‌ی آینده‌ی مشترک باعث می‌شود که از کوره دربرود. این طرز رفتار بسیار وحشتناک و ناامید کننده است و نشان می‌دهد که او تقریباً هیچ فکر و برنامه‌ای برای ازدواج کردن با شما ندارد.

موضوع صحبت را از ازدواج عوض میکند


پسری که قصد ازدواج با دختری ندارد اما میخواهد او را در رابطه عاطفی نگه دارد، به هر قیمتی که شده از صحبت در مورد ازدواج طفره میرود. و کم کم دختر نیز از جهت دادن صحبت به سمت ازدواج خواهد ترسید، چرا که با خود فکر میکند شاید بهتر باشد دیگر موضوعی را که میداند باعث ایجاد تنش و دعوا میشود پیش نکشد.

دوست پسرتان می‌خواهد که همین وضعیت فعلی تا ابد ادامه داشته باشد. او از صحبت کردن درباره‌ی ازدواج فرار می‌کند، چون این موضوع وضعیت آرام فعلی را متشنج و آرامشش را تهدید می‌کند. اگر او موضوع ازدواج را با بیشترین سرعتی که می‌تواند، عوض می‌کند، احتمالاً او هرگز تمایلی به صحبت کردن در این باره نخواهد داشت و ترجیح می‌دهد که این موضوع برای همیشه مسکوت بماند.

وقتی به موضوع ازدواج اشاره میکنید عصبانی میشود


اگر پسری دورویی پیشه کرده باشد و وانمود کند که روزی ازدواج خواهد کرد، حال آن که در واقع می‌داند هیچ تمایلی به ازدواج ندارد، این تضاد باعث می‌شود که رفتار عجیب و زشتی داشته باشد. او می‌داند که با این دورویی ظلم بزرگی به دوست دخترش می‌کند. بنابراین اگر هر بار موضوع ازدواج مطرح می‌شود، دوست پسرتان عصبانی می‌شود، الان می‌دانید که عصبانیتش از کجا سرچشمه می‌گیرد. او عصبانی می‌شود، چون شما او را مجبور کرده‌اید که با ظلم و دورویی خود روبرو شود.

تمایل ندارد دیگران در جریان رابطه شما باشند


چنانچه دوست پسرتان رابطه‌تان را در حضور دیگران کم‌اهمیت جلوه می‌دهد، احتمالاً به آینده‌ی رابطه‌تان اطمینان ندارد و اصلاً به آینده‌ای که می‌توانید با هم داشته باشید، افتخار نمی‌کند.

به جز این چه دلیل دیگری می‌تواند برای کم‌اهمیت جلوه دادن یک رابطه‌ی جدی وجود داشته باشد؟

پسری که تمایل ندارد، دیگران از رابطه‌ی جدی او با یک دختر مطلع شوند، به هیچ وجه قصد ندارد که با آن دختر ازدواج کند و عشقش را به جهان اعلام کند. پنهان نگه داشتن رابطه‌ی دوستی نشانه‌ی بسیار بدی است که احتمال ازدواج را در آینده رد می‌کند.

تمایلی ندارد شما را به خانواده اش معرفی کند

همان‌طور که بارها شنیده‌اید، وقتی با یک نفر ازدواج می‌کنید، فقط با او ازدواج نکرده‌اید، بلکه با تمام خانواده‌اش ازدواج کرده‌اید. اگرچه برخی افراد پیوندهای خانوادگی‌شان را بعد از ازدواج قطع می‌کنند، تعداد بسیار بسیار بسیار زیادی همچنان به رفت و آمد با خانواده‌شان ادامه می‌دهند. بنابراین اگر دوست پسرتان شما را به خانواده‌اش حتی معرفی هم نمی‌کند، این دور نگه داشتن از خانواده را نشانه‌ی عدم تمایل برای ازدواج تلقی کنید.

  کی و چطور یک نامزدی بد را پایان دهیم؟

برای راضی کردن خانواده اش تلاشی نمیکند


عشق واقعی همواره راه خودش را پیدا می‌کند. اگر دوست پسرتان واقعاً قصد ازدواج با شما را داشته باشد، راهی برای راضی کردن خانواده‌اش پیدا می‌کند و آنها را قانع می‌کند که شما برای ازدواج با او مناسب هستید یا دست‌کم در برابر شک و تردیدهای خانواده‌اش از شما دفاع می‌کند.

اما اگر در برابر بدبینی‌ها و نظرات نامساعد خانواده‌اش ساکت می‌ماند یا این مخالفت‌ها را بهانه‌ای برای ازدواج نکردن می‌کند یا از این هم بدتر تا حدی با خانواده‌اش هم‌داستان می‌شود، این نشانه ‌را جدی بگیرید و باور کنید که او هرگز با شما پیمان ازدواج نخواهد بست.

برای عدم امکان ازدواج بهانه می آورد


اگر دوست پسرتان همواره بهانه‌ی جدیدی را برای این که چرا نمی‌تواند با شما ازدواج کند، پیدا می‌کند، هوشیار باشید که در واقع دارد شما را سر می‌دواند. برای مثال اگر بهانه می‌آورد که “اول باید پول بیشتری دربیارم.”، اما راجع به سطح درآمد فعلی خود یا زمانی که انتظار دارد درآمدش افزایش یابد، حرفی نمی‌زند یا نمی‌گوید که چرا برای ازدواج به پول بیشتر نیاز دارد، قبول کنید که فقط در حال بهانه تراشیدن است و هوشمندانه دلیلی را برای به تاخیر انداختن ازدواج می‌آورد که خارج از کنترل شما باشد.

سطح درآمدش بارها در مدتی که شما را بلاتکلیف نگه داشته است، افزایش می‌یابد، اما هر بار بهانه‌ی جدیدی را برای ازدواج نکردن پیدا می‌کند. “نه، الان وقت مناسبی برای ازدواج نیست، اول باید خونه بخرم …” بهتر است باور کنید که او برای ازدواج کردن امروز و فردا می‌کند، چون اصلاً قصد ازدواج ندارد.

پسری که بعد از گذشت مدت زیادی از رابطه دوستی، همچنان نسبت به انتخاب شما به عنوان همسر دودل است، قول ازدواج میدهد، اما زمانی برای آن مشخص نمیکند یا صراحتا میگوید قصد ازدواج ندارد یعنی هرگز از شما خواستگاری نخواهد کرد. پسری که فصد ازدواج ندارد برای حل مشکلات رابطه و اختلاف نظرها هیچ تلاشی نمیکند. او تمایل ندارد دیگران در جریان رابطه شما باشند و شما را به خانواده و دوستانش معرفی نمیکند و اگر خانواده اش مخالفت کنند تلاشی برای راضی کردن نمی نماید. همچنین اگر پسری به طور کلی دیدگاه مثبتی نسبت به ازدواج ندارد، عنوانی برای رابطه تان نمیگذارد و به داشتن رابطه جنسی در دوران دوستی پافشاری میکند نیز نشانه این است که هرگز قصد ازدواج با شما را ندارد. وقتی پسری قصد ازدواج نداشته باشد معمولا صحبت درمورد آینده رابطه او را پریشان یا عصبانی میکند، برای عدم امکان ازدواج بهانه می آورد و موضوع صحبت را از ازدواج عوض میکند.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

 • دوست عزیزم سلام. راستش برای بررسی و پیشبینی رابطه شما به جزئیات بیشتری نیاز داریم ولی همین که رابطه جنسی در این سن در رابطه شما وجود نداره خبر خوبیه، سعی کن رابطه ات رو وارد فضاهایی با خطوط قرمز نکنی و به هیچ عنوان اجازه نده درس هات و برنامه هات برای آینده تحت تاثیر قرار بگیره
  اگر می خوای بیشتر از این رابطه مطمئن بشی و راه رو صحیح جلو ببری حتما با یه مشاور صحبت کن عزیزم

 • با سلام و تشکر از وبسایت خوبتون
  من ۲۱ سالمه و دوست پسرم ۲۷ سالشه تو چتهامون خیلی بهم ابراز علاقه میکنه ولی یکمم دلش میخواد هوس رو هم قاطی این صحبتا بکنه که من جلوشو میگیرم.بهش هم گفتم من مجبورت نمیکنم میتونی بری دنبال یکی دیگه که نیازتو برطرف کنه ولی همش میگه نمیخوام از دستت بدم و تورو میخوام فقط.لطفا کمکم کنید حال خیلی بدی دارم ممنون

 • سلام. من 17 سالمه با یه پسر 24ساله که دانشجو هستم
  هرچند در مورد ازدواج مون قراره حرف بزنیم میگم کی ازدواج میکنیم میگه زوده مهم عاشق هم باشیم
  میشه کمک کنید که میتونم بهش اعتماد کنم که واقعا منو میخواد یا نه؟

  • دوست عزیز سلام
   اگه قصدت از این رابطه ازدواجه، اول بررسی کن که آیا ایشون معیارهای شما رو برای ازدواج داره، و اگر داره آیا آمادگی و شرایط ازدواج رو داره و حاضره تصمیم بگیره برای ازدواج برنامه ریزی کنید؟ اگر ایشون فعلا قصد ازدواج ندارن شما برنامه تون برای آینده چیه؟ برنامه تحصیلی و کاری شما چیه؟ آیا حاضر هستید تو این رابطه که طرف مقابل قصد و آمادگی ازدواج نداره بمونید؟ این تصمیم رو شما باید بگیرید و فشار آوردن به طرف مقابل برای تغییر عقیده اش وقتی براش آماده نیست بهتون کمکی نمی کنه. پیشنهاد می کنم مقاله دوستت دارم اما قول ازدواج نمیدم (چگونه بفهمیم قصد پسر ازدواج است یا دوستی؟) رو هم بخونی عزیزم

 • بعد از ۱ سال ۱ ماه رابطه با پسر ۲۲ ساله خودمم ۱۶ سالمه بعد از ۱ سال و ۱ ماه که عشقم صدام میزد می گفت دوست دارم عاشقتم بهم گفت من هیچ حسی بهت ندارم .
  دخترا هیچ وقت عاشق نشید پسرا دل ندارن پسرا همشون یع جورن این کلماتو با اشک مینویسم تنها چیزی ک حالمو خوب میکنه حال خودشم اینجوری ببینم😊

 • ببخشید این اقایی که گفتم تو کوچیک ترین چیز ها هم با من مشورت میکنه حتی اگر به نظر من موضوع بی اهمیتی باشه یا من توش تخصص نداشته باشم بازم نظر منو میپرسه .برای اینده کلی فانتزی میگه حتی اسم بچه هم انتخاب کرده و کلا در مورد رسم و رسوم ما پرسیده .ایشون به شدت شوخ هستن و من از این بابت هم کمی نگرانم چون نمیخام شخصیتش تو جمع کوچیک باشه یا جدی نگیرنش ولی خب اینجوری هم نیست ولی این حس منو اذیت میکنه من واقعا گیجم نمیدونم کارم درسته یا نه من ۲۱سالمه و مخالف روابط با جنس مخالف بودم الان که با این اقا صحبت میکنم (ما فقط حرف میزنیم و هیچ کار خلاف شرع نکردیم چون من به شدت از نگاه خدا شرم دارم)به شدت عذاب وجدان دارم ایشون هم میگن این طبیعیه و وقتی که پاییز بشه و از کار و دانشگاه شون خیالشون راحت بشه همراه برادرش به دیدن پدرم میرن
  نظر شما ایشون چه قدر جدی هستن ویا اصلا کار من درسته که بدون اطلاع خانوادم با ایشون حرف میزنم؟

 • سلام من با یکی از همکلاسی هام اشنا شدم ایشون رشته فوریت پزشکی میخونن و وضع مالی زیاد خوبی ندارن.ما الان حدود یک ماه که اشنا شدیم و یک بار همو دیدیم ولی به شدت به من علاقه مند شدند از موقع اشناییمو به شدت دنبال درامد زایی هستن و منتظرن بعد کنکور ارشدشون بیان خاستگاری خواهر و برادر ایشون هم اطلاع دارن .و در جریان اشنایی ما هستن خیلی صبوره و حتی اگر من تو اوج عصبانیت باهاشون حرف بزنم بازم میتونن منو اروم کنن برای من محرم نامحرمی خیلی مهمه و به ایشون هم گفتم ایشون با این که به شدت تمایل دارن دست منو بگیرن به خاطر من تحمل کردن ادم با شخصیته ولی خب من تو درست بودن رابطم شک دارم و اینکه من قبلا با کسی نبودم ایشون هم گفتن که قبلا با کسی نبودن به نظر شما من باید چیکار کنم و اینکه من چهار ماه از ایشون بزرگترم واقعا نمیدونم کارم درسته یا نه

  • سلام دوست گراکی
   سن شما که مساله خاصی ایجاد نمی‌کند و قابل تامل نیست.
   اما چند نکته مثبت وجود دارد؛ اینکه او هدفمند است و می‌داند که چه زمانی می‌خواهد برای خواستگاری اقدام کند؛ اینکه به برادر و خواهرشان درباره این رابطه اطلاع دادند.
   اما مدت زمان آشنایی شما کم است و باید اجازه دهید با اطلاع خانواده‌ بیشتر با هم در ارتباط باشید تا شناخت بیشتری کسب کنید.
   مشاوره پیش از ازدواج نیز، توصیه می‌شود.

 • من نزدیک دو سال با یکی از آشناهامون بودم که متاسفانه خیلی تنوع طلب بود و من دیر شناختمش😔 خانواده ام از رابطه مون باخبر شدن و من کات کردم و اون اصرار به برگشتم داشت ، ولی بعد از 2 ماه از کات کردن من ، رفت با یکی دیگه و مدام استوری میذاره ازش توی اینستا و متن عاشقانه شیر میکنه ، از یه طرف هم اهنگ هایی میذاره که حس میکنم مخاطبش منم ،
  با اون دختر 6 ماه هست که رل زده ، به نظرتون پسرها به این زودی عشق شون رو فراموش میکنن یعنی همه شون اینجورن😔

  • سلام دوست گرامی
   روزهای تلخی را به علت این شکست عاطفی می‌گذرانید و این مساله باعث شده است که تصور کنید همه پسرها اینگونه هستند.
   خیر، شما می‌توانید با آگاهی و یادگیری مهارت‌های صحیح ارتباطی، با شخص مناسبی آشنا شوید.
   برای اینکه به خودتان کمک کنید، پیگیری او را در صفحات مجازی کنار بگذارید و به روح و روان خودتان صدمه بیشتری وارد نکنید. برای راهنمایی بیشتر نیز می‌توانید در دوره «زندگی پیروزمندانه پس از جدایی» شرکت کنید.

 • سلام من مدت ده ماهی میشه با یه آقایی توی رابطه ام.
  اوایل خودشون گفتن که الان شرایط ازدواج ندارن چون دانشجوی ترم پنج پرستاری هستن میگفت تا چهار سال دیگه پولی برای ازدواج ندارن من بیست سالمه و فاصله سنیمون دوسالو نیمه
  اما الان هروقت من بحث ازدواج و جلو میارم عصبانی و نارحت میشه و میگه که داری به من فشار میاری خیلی وقتا هم مسایل جنسی رو جلو می‌کشه و سکس تصویری میخواد
  پنج شش بار همو دیدیم مادر من بعد مدتی متوجه شدن و از دستم عصبانی شدن با وجود اینکه تو خیلی جاها تنها بودیم ولی در حد نوازش و بوس و بغل بوده و رابطه جنسی نداشتیم
  گاهی وقتا میگه می‌خوام برم خارج گاهی هم دنبال کار میگرده که درآمدی داشته باشه ولی هیچوقت قول ازدواج نداده .
  هر وقت دوستای مشترکمون ازدواج میکنن دچار کی غم درونی میشه و اینکه بهم گفته من نمی تونم مانع خوشبختی تو بشم اگه خواستگار خوبی داشتی میتونی ازدواج کنی
  یبار گفت بعد تو به هیچ کس دل نمی بندم هر موقع حرف خواستگار من میشه نارحت میشه از خرج های زیاد عروسی و مراسمات صحبت می‌کنه
  خونمونم از هم یکساعتو نیم فاصله داره .م
  یگه رابطه هرچی مخفی تر باشه بهتره اگه علنی بشه مجبورت میکنن شوهر کنی البته دوستای نزدیک اون و پسرعموش در جریان رابطمونن
  الان واقعا در حالت بلاتکلیفی هستم لطفا کمکم کنید ب نظر شما قصدش چیه؟؟چی بهش بگم احساس میکنم خسته شدم دلمم نمیاد تموم کنم

  • سلام دوست گرامی
   او اوایل رابطه اشاره کرده است که فعلا شرایط ازدواج ندارد؛ اما شما با وجود اینکه می‌خواستید ازدواج کنید و با او هم هدف نبودید؛ رابطه را ادامه دادید.
   از سوی دیگر، طرف مقابل شما برنامه‌ریزی و هدف مشخصی برای زندگی‌اش ندارد و این یک زنگ خطر اساسی است.
   او نمی‌خواهد کسی از رابطه اطلاع داشته باشد، اما می‌خواهد به صورت مداوم به شما نزدیک باشد؛ این مسائل تناقض جدی ایجاد می‌کند.
   در کل رابطه شما کیفیت خوبی ندارد، بهتر است زمان مشاوره رزرو کنید تا بررسی بیشتری صورت گیرد.

 • تقریبا اکثر این ویژگی هارو داره ولی دلم نمی خواد ولش کنم دوسش دارم نمیدونم چیکار کنم لطفاً کمکم کنید 🙏🏻😔

  • سلام دوست گرامی
   اگر تمامی این ویژگی‌ها را دارد و شما وابسته به او هستید، نشان می‌دهد که وضعیت خودتان و رابطه را انکار می‌کنید.
   سود و زیان این رابطه را برای خودتان مشخص کنید و آسیب‌های احتمالی آن را بررسی کنید.

 • سلام. برای ازدواج یک جلسه با اقایی ملاقات داشتم. خانواده من از این آشنایی اطلاع دارن ولی خانواده ایشون نه. بهشون گفتم باید به خانواده تون اطلاع بدین ولی مخالفت کردن و گفتن که تمایلی ندارم.
  بعد 3ماه 4ماه اگه اوکی بودیم میگم.
  من 31سالم هست و ایشون 35 سال. پدرم مخالف هست میگن باید حداقل با خانواده یکبار دیدار داشته باشیم
  ببینیم خانوادش کی هشتن و اونها هم از این قضیه مطلع باشن.
  آیا باید خانواده شو در جریان بزاره؟ یا ما داریم سختگیری میکنیم؟

  • سلام دوست گرامی
   در روند آشنایی تا ازدواج، مرحله اول پسندیدن و شناخت بیشتر دختر و پسر از یکدیگر اولویت دارد؛ که این آشنایی بهتر است در چارچوب خانوادگی باشد.
   در مرحله بعد اگر هردوی شما به نتیجه مطلوبی رسیدید؛ ارتباط خانوادگی شروع خواهد شد.
   در هر دو مرحله استفاده از مشاوره پیش از ازدواج توصیه می‌شود.

 • سلام
  آیا این که پسر ادرس خونه دختر را بگیرد و همچنین شماره خونه ی دختر وبگوید تقریبا ی سال دیگر میایم خواستگاری.. قصدش ازدواج هست ایا؟ سن پسر زیر بیست هست.. با وجود دیدار حضوری و رابطه ای صمیمانه وباوجود اطلاع مادر ها به صورت پنهانی. ایا میشود اعتماد کرد

  • سلام دوست گرامی
   زیر 20 سال زمان مناسبی برای وعده ازدواج نیست.
   هنوز هویت مستقلی برای افراد شکل نگرفته است و همچنین احساسات مختلف آنها به ثبات نرسیده است.

  • سلام .وقتتون بخیر. من شیش ماهی میشه یا یه اقایی از طریق تلگرام اشنا شدم و ایشون روانشناس هستند و منم درس میخونم .
   مشکلی باهم نداریمو خیلیم خوبیم
   قصدشو از رابطه گفته و اینم گفتن که ولی فعلا شرایط عمل کردن را ندارند
   شهرای دور از هم هستیم که فعلا فقط تصویری همو دیدیم
   حالا این اقا زیاد از خونوادش حرف نمیزنه که مثلا ادرسشون دقیق کجاس و بسیار محتاط هستش
   بنظرتون من باید ادامه بدم یا به این رابطه شک کنم؟

   • سلام دوست گرامی
    ارتباط مجازی باید به دیدار حضوری برسد و نیاز به شناخت بیشتری دارید.
    تا زمانی که او قدم جدی برای ارتباط برنداشته است، روی او حساب ویژه‌ای باز نکنید.

 • من اخیرا با اقایی اشنا شدم ک هر دو خیلی بهم علاقمند شدیم. من اهل روابط ازاد نیستم برای همین اول رابطه از ایشون خواستم هدفش رو بگه میگه من میخوام با هم باشیم ولی ایندش نمیدونم چی میخواد بشه. کلا از ازدواج گریزانه! بنظرتون من عجله کردم ک همین هفته اول ازش خواستم هدفشو بگه و با شناخت تغییر میکنه یا پسرا همون اول هدفشون رو مشخص میکنن؟
  ایشون دنبال یه رابطه بلندمدت بدون ازدواجه. یا میگه بعدا ب ازدواج فکر میکنبم..
  امشب گفتم نمیپذیرم و تموم شد😔

  • سلام دوست گرامی
   شما موضع خودتان را بیان کردید و این درست است.
   اما هیچ کسی از روز اول قصد نهایی‌اش ازدواج نیست؛ چون هنوز شناختی اتفاق نیفتاده است.

 • سلام ببخشید من 16سالمه سه ساله با یه آقا ک دوسال از من بزرگترن تو رابطه ایم میگه قصدش ازدواجه ولی زمانی واسش مشخص نمیکنه میخوام بدونم آیا واقعا قصد ازدواج داره

  • سلام دوست گرامی
   اشاره کردید 3 سال است با ایشان در ارتباط هستید، 13 سالگی زمان مناسبی برای انتخاب شریک زندگی نیست.در این زمان هیجانات شما در حد بالایی است و براساس همین هیجان ممکن است تصمیمات ناگهانی بگیرید.
   ایشان در حال حاضر 18 سال دارند و مسیر طولانی‌ای برای رسیدن به مرحله ازدواج دارند. پیشنهاد می‌کنیم برای تصمیم‌گیری درست درباره این مساله حتما از مشاوران همیار عشق نوبت مشاوره دریافت کنید.

 • سلام من مدت دو سال و نیم با یه آقا آشنا شدم که اختلاف سنی مون با هم زیاده و بیست سال از من بزرگترن اما من خیلی عاشق شم و دوست اش دارم ، اون هم مدام تو پیام ها و چت کردن ها بهم میگه دوست ام داره و عاشقمه ، مدام میگه میخوامت و عاشقتم و از فکرم نمیری بیرون ، بهم میگه چرا به من نمیگی دوست دارم و حرف های عاشقانه نمیزنی ، تو این چند سال شاید فقط ده بار بهش گفتم دوست دارم ، اما باز هم اصرار میکنه باید مدام بهش بگم دوست دارم ، میگه بهم بگو میبوسمت ، من چطور بفهمم قصدش ازدواجه واقعا ، وقتی خودم ازش میپرسم میگه بذار واکسن کرونا بیاد بعد کرونا ، بعد قسم خدا رو میخوره میگه واقعا عقدت میکنم ، تو این چند سال هیچ رابطه یا درخواست بدی از من نداشتن ، فقط میخوام بدونم مردها رو چطور میشه شناخت و فهمید دارن راست میگن

  • سلام دوست گرامی
   به سن خودتان و ایشان اشاره نکردید. فقط گفتید که 20 سال اختلاف سنی دارید.
   آیا ایشان متاهل هستند؟ نحوه آشنایی شما مهم است.
   فردی که 20 سال از شما بزرگتر است، طبیعتاً باید به یک پختگی رسیده باشد که بداند این مقدار اختلاف سنی برای ازدواج دردسرساز است.
   هدف ایشان را چطور ارزیابی می‌کنید؟ آیا واقعا به فکر ازدواج هستند؟ برای این رابطه تلاشی کردند و یا مقدمات ازدواج را فراهم کردند؟
   جزییات بیشتر نیاز است تا مشاور شما بتواند راهنمای دقیقی به شما بکند. لطفا برای بررسی بیشتر نوبت مشاوره دریافت کنید.

 • سلام
  من حدود ۸ماه با یکی از همدانشگاهی‌یام دوستم …
  اوایل به قصد ازدواج بود ولی بنا به دلایلی و با فهمیدن اتفاقاتی که در گذشته برای من رخ داده بود، ایشون میخوان همچنان دوست بمونند و میگه نمیتونه با خودش کنار بیاد که با من ازدواج کنه

  چند دفعه خواستن این رابطه رو تمام کنم ولی بنا به اصرار ایشون که میگند هیچ چیزی از من نمیخواد جز اینکه کنارش بمونم و ترکش نکنم
  الان سوالم اینه من باید چکار کنم می‌ترسم ترکش کنم و دلشو بشکونم
  واقعا نمیدونم چکار کنم

  • سلام دوست گرامی
   فردی که با او می‌خواهید ازدواج کنید، باید تمام شما را بپذیرد! گذشته شما نیز برای شماست و با تمام خطایی که کردید، اثرات آن را باید جبران کنید.
   اما اگر بخواهید در روال رابطه فقط برای رفع نیاز ایشان در رابطه باشید، فرصت بودن در کنار آدم هایی که می‌توانند با گذشته شما کنار بیایند و همراه شما باشند را از دست می‌دهید.

 • سلام
  من حدود 2 سال با پسری کوچکتر از خودم دوستم از ابتدا اصلا حرفی از ازدواج به میون نیوردن ولی همیشه منو عشقم و خانمم خطاب میکنه. و اینکه میگه ما تا ابد باهمیم. جدیدا هم میخاد خونه بخره و میگه میخام جدا از خانوادم زندگی کنم. من واقعا کلافه ام چند بار ازش جدا شدم ولی میگه نه میزارم بری نه من میرم. شما بگید چیکار کنم باهاش نمیتونم تو این بی تکلیفی بمونم.

  • سلام دوست گرامی
   به سن خودتان اشاره‌ای نکردید.
   خطاب کردن شما به عشقم یا خانمم و گفتن این موضوع که ما تا ابد باهم هستیم، نشانه‌ جدی برای رابطه و هدف داشتن نیست.
   شما باید از طرف مقابل‌تان یک عمل و رفتاری ببینید که نشان دهد ایشان در فکر جدی کردن رابطه هستند.
   مساله سن در رابطه زمانی بین دو نفر اختلاف ایجاد می‌کند که تمامی دعواها به مساله سن ختم شود. بنابراین باید قبل از اینکه ایشان بخواهند تکلیفی در رابطه مشخص کنند، شما تکلیف خود را مشخص کنید.
   به نظر می‌رسد به علت وابستگی که در این رابطه پیش آمده است، نمی‌توانید درست تصمیم بگیرید و ممکن است حتی حس کنید که از شما سوءاستفاده می‌شود. بنابراین می‌توانید برای روشن شدن تکلیف خودتان در این رابطه از مشاوران رادیوعشق وقت مشاوره دریافت کنید.

 • سلام وقتتون بخیر
  من خواهری دارم که 37 سالش هست و استاد دانشگاه. حدود 5 ماهه که با برادر یکی از همکاران شون آشنا شدن این آقا 47 سال دارن. بعد از یک ماه آشنایی اومدن خواستگاری قبلا خواهرم رو راضی کرده بود که مهریه و شیر بها و مراسم نداشته باشیم خواهرم هم قبول کرده بود. چند دو ماه بعد خانواده من رفتن منزل اونا و قرار بر این شد که داماد ی زمانی را برای آزمایش و عقد تعیین کنند آخه ما توی دو شهر مختلف هستیم البته با فاصله یک ساعته. یک ماه می شه که قراری نگذاشته برای مقدمات با خواهرم چت می کنن ی بار می گه وقت ندارم یا راه دور یا شما بیاین تهران… مدتی هم هست که رابطتشون صمیمی تر شده و از خواهرم تقاضای سکس چت کرده خواهرم مدتی باهاش همراه بوده اما پشیمون می شه و می گه از این حرفها نزنیم اما ایشون اصرار داره و کار خودشو می کنه حتی دو بارم تقاضای سکس تصویری کرده!!! من به خواهرم می گم بهش بگو اگر می خوایی بیا قانونی اقدام کن اما اونم ی جورایی خام حرفاش شده من خیلی نگرانم می ترسم از احساساتش سواستفاده کنه. لطفا بگید به نظر شما چنین مردی قصد ازدواج داره؟؟؟ ممنون

  • سلام
   باید علت تاخیری که ایجاد می‌کنن بررسی بشه. نمیشه با این دلایل گفت که ایشون دنبال ازدواج هستن یا نه،‌به هرحال این خواهر شماست که باید توی این شرایط جدی‌تر عمل کنه و اگر از انتخابش مطمئنه از ایشون بخواد که سریع‌تر اقدام کنن. پیشنهاد می‌کنم از خواهرتون بخواهید خودشون برای دریافت مشاوره اقدام کنن.

 • سلام من دختری ۲۱ساله هستم که سه سالی با آقایی که ۲۷سالشونه در ارتباط هستم من واقعا عاشق ایشونم اونم به من ابراز علاقه میکنه اما تاحالا هیچ بحثی راجع به ازدواج نکرده و از آینده هم صحبت نمیکنه فقط بیشتر بحث مسائل جنسی رو وسط میکشه و به علت محل زندگی متفاوتمون درخواست سکس چت میده که من هیچ وقت قبول نکردم اونم اصراری نمیکنه که قبول کنم و تمام این مدت هم با این وجودکنار من مونده من میخواستم بدونم این آقا واقعا به من علاقه داره و ممکنه به ازدواج فکر بکنه؟؟

  • سلام
   مطمئنا با این اطلاعات نمیشه در این مورد نظر داد که ایشون قصدش ازدواج هست یا نه. بهتره شروع کنید به شیوه‌های مناسب درباره آینده رابطه‌تون باهاشون حرف بزنید چون بعد از یک رابطه 3 ساله شما هم طبیعتا حق دارید در این باره صحبت کنید. ازطرفی فکر نکنید هرکسی درباره مسائل جنسی صحبت کنه یا در این زمینه درخواست‌هایی داشته باشه، لزوما به این معنیه که قصد ازدواج نداره. ضمن اینکه به نظر میرسه ایشون تا حدی هم به خط قرمزهای شما در این زمینه توجه می‌کنن.

 • سلام من یه خواهری دارم 39 سالشه و مجرد هست خواهرم اولا رفتار تندی با مردا داشتن چند سال پیش چون فکر کنم پدرم بد اخلاق هستند اینجوری با بقیه بودن و زیاد به فکر ازدواج.. نبودن با مردا بیشتر تند حرف میزد با مردا زیاد راحت نبود حرف درد و دلی کنه به قول خودم پاچه مردا میگرفت حالا الان نزدیک 3 سالی میشه این خصوصیاتش خیلی کم شده و به فکر ازدواج هست ولی خوب خواستگارم کم چند موردی بودن که باهاشون حرف و بیرون میرفت باهاشون تا در مورد ازدواج بدونه نشد خواهرم بگم که درس میخونه و میخواد بره خارج زندگی کنه الان 1 ماهه برای رفتن کلاس زبان میره و میگه تو کلاسشون یه مرده هم سن خواهرم هست پسر به نظر خوبی میاد و مجرد هست ولی نمیدونه چجوری بفهمه پسره قصد ازدواج داره و چکار کنه پسره از خواهرم خوشش بیاد و 3 ماه دیگه کلاسشون تموم میشه راهنمایی کنید و اینکه همه به ما میگن برای خانوادم دعا کردن واقعیتش برای برادرم دعا کرده بودن چون شخصی بهمون زنگ زد چند سال پیش و گفت براتون دعا کردم و زنگ زده بود حلالیت ما هم قضیه رو میدونسستیم و هر ازگاهی از دیوار.. خونمون دعا پیدا میکنیم چیزای عجیب خواهشن راهنمایی کنید

 • سلام وخسته نباشید
  دختری 28 ساله هستم که مدت یکسالو نیم با یه آقایی 32 ساله آشنا شدم جفتمون هم رشته هستیم و هر دو کارشناسی ارشد،به هیچ عنوان رابطه جنسی باهم نداشتیم چون از ابتدا قصدمون ازدواج بوده حالا بعد یکسالو نیم از ایشون خواستم که رسمی بشه وخواستگاری بیان که بهونه آوردن گفتن شرایط مالیشون اوکی نیست لازم به ذکره که بگم ایشون سربازیشونو رفتن وسرکارم هستن یه مشکلی وجود داره توی فامیل ایشون پسرها 38ساله الی 40 ساله تازه به خواستگاری میرن و90درصد دوستاشونم علارغم داشتن شرایط مالی اما مجردن ایشون از من فرصت چندماهه خواستن که بعدش به خواستگاری بیان که من قبول نکردم و رابطه رو تموم کردم حس میکنم حالا حالاها تصمیم به ازدواج نداره الان مشکلم با دوست داشتنمه ایشونو خیلی دوست دارم ولی ار بلاتکلیفی خسته شدم وراضی به برگشتتن به این رابطه هم نیستم ممنون میشم چند راهکار بگین یه مقدار از فکر وناراحتی بیرون بیام خیلی فکرم درگیره….باسپاس

  • سلام
   داشتن احساسات منفی مثل غم، دلتنگی، خشم و … بعد از تمام شدن یک رابطه خیلی طبیعیه، خصوصا وقتی رابطه براتون جدی و به قصد ازدواج بوده. پیشنهاد می‌کنم مقاله کنار آمدن با شکست عشقی را در سایت همیار عشق مطالعه کنید و در صورت نیاز با سیستم مشاوره صحبت کنید.

  • با سلام
   من دختری مذهبی و شاغل هستم و وضعیت فرهنگی و مالی خانواده خوب هست
   بیش از یکسال می ‌باشد که یکی از همکلاس های دوران ارشدم که از شهر دیگری هستن به من و درخواست آشنایی دادن برای ازدواج و در این مدت گاهی چت می کردیم و به صورت کلی فقط البته خانواده اش هم مطلع هستن .دفعات اول بیشتر در مورد ازدواج صحبت می کرد و حدود سه ماه بعد ملاقات حضوری داشتیم و ایشون میگن با توجه به شرایط کارشون فعلا نمیتونن راحت مرخصی بگیرن و بعد از جلسه نظرش را درمورد من خواست که من هم اعلام کردم باید جلسات بیشتری باهم صحبت کنیم و دیگه تموم شد و پیامی ندادن و مجدد دو ماه بعد پیام داد و پیام داد که بیا باهم شراکتی آپارتمانی خریداری کنیم و قبول نکردم و باز تموم کردن تا اینکه ماه گذشته پیام دادن که من آخر هفته میتونم با خانواده بیام برای آشنایی بیشتر که باتوجه به اینکه مادرم درگیر کرونا بودن گفتم اجازه دهید زمان دیگری و دیگه بعد از اون پیام ،ازشون خبری نشد من واقعا موندم آیا این آقا قصد ازدواج دارد؟و چکار کنم که سریعتر این موضوع مشخص شود

   • سلام دوست گرامی
    به نظر می‌رسد طرف مقابل شما هنوز برای انتخاب مردد است.
    شما برای ایشان یک بازه زمانی مشخص کنید. برای مثال وقتی مادرتان بهبود پیدا کردند، به او پیام دهید که مساله برطرف شده و می‌توانند برای خواستگاری اقدام کنند تا شناخت بیشتری کسب کنید.
    مشاوره پیش از ازدواج را در مرحله بعد توصیه می‌کنیم.

 • با سلام..من دختری 22 ساله هستم و دانشجوی ارشد که تا حالا با هیچ پسری رابطه ی عاشقانه برقرار نکردم..و تنها دلیلش عقیده ی خودم بود..از لحاظ خانوادگی خانواده ی روشنفکری دارم..از خودم تعریف نمیکنم اما دیگران میگویند چهره ی زیبایی دارم و جذاب هستم و بیشتر از سنم میفهمم..خواستگارانی هم که داشتم همه حداقل 7 سال از من بزرگتر بودند..عید امسال پسری که از اشناهای دورمان حساب میشد به یکی از فامیل های نزدیکمون گفت که چند ماهی هست به ازدواج با من فکر میکنه و از خداشه با من ازدواج کنه به قول خودش من دختر پاکی هستم و اون. پسری که تجربه های زیادی داشته..گفت دلیل فکر کردن زیادش اینه که میخواد منو 100 درصد خوشبخت کنه چون میدونه من لیاقتشو دارم..اینا گفته های خود اون پسر به واسطه بود..اون اقا از واسطه هم خواستن که این موضوعو به من نگن چون نمیخواستن ذهن من درگیر بشه و به درسم لطمه بخوره و فقط ازشون خواستن که غیر مستقیم نظر منو بدونن..اما این خانوم واسطه عید همه چیزو به من گفتن و به اون اقا هم گفتن که من با خبرم..ناگفته نمونه اون اقا عصبانی شدن از دست اون خانوم و بهشون گفتن چرا من متوجه شدم چون دارن فکر میکنن و اگر یه درصد متوجه بشن نمیتونن خوشبختم کنن جلو نمیان..راه ما از هم دوره و ما با هم در ارتباط نبودیم..5 ماه گذشت و من دیدم خبری ازین اقا نیست و اون خانوم که فامیل نزدیکمونه هم حرفی نمیزنه و من فکر میکردم پشیمون شدن..بعد از 5 ماه مسافرت رفتم شهرشون راستش رفتارهایی از اقا دیدم که شک کردم منو دوست دارن..یک شب که با هم اتفاقی تنها شدیم این اقا شروع کرد به صحبت از وضعیت مالیش ازینکه میخواد ماشینشو عوض کنه و اینکه خرج عروسی چقدره و خلاصه این حرفا..دو بار سعی کردم بحثو عوض کنم که برگشتن گفتن چرا نمیذاری حرف بزنم
  شمارمو الان یک ماهه که دارن و گاهی برام اهنگ عاشقانه میفرستن
  به جز این موارد مورد دیگه ای ندیدم
  الانم یک هفتست حتی اهنگم ندادن به من
  سوالم اینه با توجه به رفتارهاییکه شک کردم و این حرفا این اقا قصد ازدواج با منو دارن هنوز؟سعی کردم خلاصه توضیح بدم

  • سلام دوست گرامی
   به نظر میرسد ایشان مردد هستند و به دنبال تایید تصمیمشون هستند.از طرفی شما هم باید به نوعی رغبت خود را نشان بدید.میتوانید شما برای ایشون پیامی ارسال کنید که متوجه بشند شما هم بی تمایل نیستید

 • من 33 سال سن دارم و تقریبا حدود یکسال هست که با پسری دوست هستم و از همون ابتدا هردو به قصد ازدواج با هم آشنا شدیم که بعد از شش ماه به دلیل یک سری از مشکلات با ایشون صحبت جدی داشتم که تکلیفشون را بابت این آشنایی مشخص کنند که از من خواستگاری کردن و قصد را جدی اعلام کردن اما مشکلاتی که من با ایشون داشتم این بود که همیشه گوشی موبایل برگردنده که من متوجه نمیشم که چه کسی تماس گرفته و وقتی با دوستانش بیرون میره البته در ماه یکبار یا دوبار این اتفاق بیفته از موقعی که به حمع میرسه دیگه تلفن جواب نمیده تا فردا و نخریدن کادو تولد البته ایشون هیچ اعتقادی به خرید کادو ندارن برای هیچ کس من فقط بابت این سه مورد با ایشون مشکل دارم و بقیه رفتارشون برای من خوبه اما به دلیل پاره از مشکلات خانوادگی که برای من پیش امد دیگه نتونستم برای ایشون زمانی برای خواستگاری مشخص کنم و به نظرم ایشون از این مسئله دور شدن لطفا من را راهنمایی بکنید که دوباره چه کاری انجام بدم؟

  • سلام دوست گرامی
   مواردی که مطرح کردید هر سه نیاز به بررسی و حل مشکل دارد
   منطقی باشید و تنها به علاقه داشتن کفایت نکنید
   مواردی که بازگو کردید حتما برای شما مهم بوده که بیان شده و ذهن شما را مشغول کرده
   پس با مراجعه به مشاور در این زمینه صحبت کنید

 • درود من الان ۳ ساله ک با یه پسری دوستم ک توو بچگی میخواستن با من دوست بشن ولی من رد کردمشون و با یکی دیگ دوس شدم و بعد ک خیانت دیدم اومدم پیشه ایشون ب مدته ۴ سال بعد ولی همچنان دوست داشتن ک باهم باشیم و دوست شدیمو ۳ ساله ک باهمیم این آقا همون اول گفتن ک رابطه جدی میخوان منم قبول کردم ولی چون خیانت دیده بودم خیلی رو این آقا حساس بودم و خیلی جاها با حساسیت و شکاک بودنم اذیتشون کردم و بعد خیلی قهر کردیمو آشتی یبار ک باهاش قهر کردم با دوستم امتحانش کردم ک ب دوستم پا داد ولی قبل اینک بخوان باهم دوس بشن بدونه اینک بش بگم این قضایا زیره سره منه بش گفتم ناراحتمو حالم بده و اومد پیشمو آشتی کردیم وقتی آشتی کردیم هیچی از این موضوع نگفت و حتی اگ بحثی در این باره ب غیر مستقیم میکردم پنهانم میکرد تا اینک رفتاراشم بد شده بود دوباره تموم کردیمو ایندفعه باز دوستمو سمتش فرستادمو جدی تر میخواست باهاش وارد رابطه بشه از اون ورم ب من میگفت ک رابطه رو درست کنم آخرش خواستم برگردم بم گف هیچ اتفاق بدی دیگ نمیوفته و هیچ کاری نمیکنه ولی بازم دنبال دوستم بود ک دیگ طاقت نیاوردمو گفتم ک زیره سره من بوده و گم شه از زندگیم ک خب خیلی خواست رابطه رو برگردونه حتی رفت جلو دره خونمون چون خانوادم میدونن ک باهمیم خلاصه آشتی کردیم و میگ پشیمونه ولی خیلی بش بد دلم ولی تازگیا منو با خانوادش میبره بیرون قبلا خانوادش میدونستن باهمیم ولی الان میریم بیرونو سعی میکنه خوب باشیم ولی بازم بش شک دارم با اینک داره تلاش میکنه خوب شیم ب نظرتون من چیکار کنم؟ واقعی برم؟ یا بذارم درستش کنه؟ آخه بهش شک دارم چون مخفیانه با دوستم میحرفید ب نظره خودش ک تهش فهمید من میدونم اینجوری شد الان دقیقا نمیدونم چیکار کنم؟!!

  • سلام دوست گرامی
   رابطه ای که یبار به هر دلیلی خراب شده باید برای برگشت مجدد خیلی محتاط بود. و اکنون که به رابطع برگشتید با دقت و وسواس بیشتری ادامه دهید.
   سعی کنید مشکلات رابطه را حل کنید

 • سلام من ۱۷سالم هس و تقریبا یکسال هس با پسری دوست شدم و همون اول قصدمون معلوم شد(ازدواج) مادرم و خواهرام در جریان هستن
  تاحالا هیچ درخواست رابطه جنسی نداشته و معتقد هس رابطه جنسی بعد از ازدواج صورت بگیره رابطمون در حده بوسو بغلو نوازش هس واقعا دیوانه وار عاشق هم دیگه هستیم و مطمعنم منو میخواد و قصده دیگه ای نداره و برای نامزدی و ازدواجمون زمان مشخص کرده و باهم صحبت کردیم خواستم نظره شمارو در مورد رابطمون بدونم
  با تشکر 😊🙏🏻

  • سلام دوست گرامی اینکه در جریان آشنایی،شما با خانواده مطرح کرده اید کار درستی انجام داده اید.البته اشنایی در این سن برای ازدواج زود هست و باید در حال حاضر ذهن و انرژی شما برای درس و ادامه تحصیل باشد.اما اگر واقعا بهم علاقمند هستید بهتر است ایشان هم به مرور با خانواده خودشان مطرح کنند و در زمان مناسب که امکانش هست یک ملاقات بین دو خانواده انجام شود.

 • سلام با پسری حدود 6 سال دوست بودیم و قصدمون ازدواج بود و ایشون قبل رفتن اومدن خواستگاری که بعدا برگردن ایران برای مراسم عقد. دانشجوی دکتری در خارج کشور هستند ایشون. الان که حدودا 2 ماه مونده به زمانی که قرار بود برگرده پشیمون شدن و می خوان که نیان.
  ایا راهی برای برگشت ایشون هست یا بهترین راه تموم کردن کامل رابطس؟
  تا حرف برگشت میشه قهر می کنه و چند روزی جوابمو نمیده

  • سلام دوست گرامی.ابتدا دلایل ایشان برای عدم برگشت رو مطلع بشید بعد تصمیم بگیرید که تمام کنید یا ایشان را به صورتی جذب کنید که به ایران برگردن
   در صورتی که ترس و عدم مراجعه به ایران بخاطر شرایط اقامت ایشان هست میتوانید با کمک وکیل در این زمینه کمکشان کنید
   اما اگر دلایل و بهانه های بیهوده دارند بهتر هست برای خودتان ارزش قایل بشید و رابطه را تمام کنید

مقالات مرتبط