همیار عشق

نداشتن سکس با شوهر (چرا شوهرم رابطه جنسی نمیخواد)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

نداشتن سکس با شوهر (چرا شوهرم رابطه جنسی نمیخواد)

رابطه جنسی، یکی از بخش‌های مهم زندگی مشترک است و تاثیر مستقیم روی آن دارد. افرادی که رابطه جنسی رضایت‌بخش و لذت‌بخشی با هم دارند، در زندگی مشترک و رابطه عاطفی هم موفق‌تر و بهتر عمل می‌کنند. نداشتن رابطه جنسی با شوهر، دلایل مختلفی دارد که ابتدا آن را در مقاله بررسی می‌کنیم و سپس به پیامدها و راهکارهای حل این مشکل می‌پردازیم.

دلایل نداشتن رابطه جنسی با شوهر


مشکل در سلامت جسمانی یا سلامت جنسی

برخی از افراد به دلیل مشکلات جسمانی یا جنسی، نمی‌توانند رابطه جنسی برقرار کنند، یا برایشان سخت است یا خجالت می‌کشند. این افراد بهتر است به دنبال درمان باشند و نه اینکه رابطه جنسی را از زندگی‌شان حذف کنند. مشکلاتی مانند، زگیل تناسلی، واژینیسموس و… ممکن است باعث حذف رابطه جنسی از زندگی مشترک شود که قطعا پیامدهای زیادی به دنبال خواهد داشت.

مشکل در سلامت روانی

برخورداری از سلامت روانی نسبی، برای داشتن سکس خوب بسیار مهم است. مشکلات روانی مثل استرس، اضطراب و افسردگی باعث سرکوب هورمون‌های جنسی می‌شوند و میل جنسی فرد را کاهش می‌دهند. بنابراین یکی از دلایل نداشتن رابطه جنسی با شوهر، مسائل و مشکلات روانی است.

سطح میل جنسی متفاوت

اگر زوجین سطح میل جنسی بسیار متفاوتی داشته باشند، به عنوان مثال یکی از آنها میل جنسی کمی داشته باشد و دیگری میل جنسی زیاد و نتوانند این تفاوت را مدیریت کنند، این تفاوت اساسی مشکل‌ساز خواهد بود و می‌تواند باعث حذف یا کاهش رابطه جنسی شود.

زایمان

اگر خانم اخیرا زایمان کرده باشد، طبیعی است که تا مدتی میل جنسی کمی داشته باشد. همین موضوع باعث می‌شود که گاهی نتواند با همسرش رابطه جنسی برقرار نکند.

مشکلات در ارتباط با همسر

یکی از دلایل دیگر، وجود مشکلات در ارتباط با همسر است که باعث می‌شود زن یا هر دو، تمایلی به رابطه جنسی و ارتباط فیزیکی صمیمی نداشته باشند. اگر مشکلی با همسرتان دارید، آن را حل کنید و یا از زوج درمانگر کمک بگیرید تا رابطه‌تان بهبود پیدا کند و تمایل به ارتباط فیزیکی صمیمانه داشته باشید. انباشته شدن مشکلات زندگی مشترک بر روی هم، باعث سردی بین زوجین می‌شود.

  ازدواج سفید و پیامدهایش

اختلال نعوظ

یکی از دلایلی که خانم دوست ندارد با شوهرش رابطه جنسی داشته باشد، مشکلات جنسی مثل اختلال نعوظ است. این مشکل، دلایل مختلفی دارد که یکی از آن، استرس و اضطراب مرد است. برای درمان این مشکل امروزه راه‌های مختلفی تایید شده است که با مشورت پزشک می‌توانید از آنها استفاده کنید و این مشکل را حل کنید.

زودانزالی

یکی از مشکلات رایج در مردان، زودانزالی است. مردانی که این مشکل را دارند، اگر آن را به درستی مدیریت و حل نکنند، باعث می‌شود خودشان زودتر به ارگاسم برسند و دیگر توان به ارگاسم رساندن زن را نداشته باشند. این موضوع، موجب نارضایتی و لذت نبردن زن از رابطه زناشویی می‌شود و میل جنسی او را به مرور زمان کاهش می‌دهد.

میل جنسی کم

اگر خانم به هر دلیلی میل جنسی کمی داشته باشد، احتمالا تمایل او به برقراری رابطه جنسی، بسیار کم خواهد بود.

داروها

یک سری از داروها، مثل داروهای ضدافسردگی، میل جنسی را کاهش می‌دهد. بنابراین یکی از دلایل رابطه جنسی نداشتن با شوهر و میل جنسی کم، می‌تواند به برخی از داروها مربوط باشد.

سابقه مورد تجاوز و سوءاستفاده جنسی قرار گرفتن

اگر خانم سابقه تجاوز و مورد سوءاستفاده قرار گرفتن از لحاظ جنسی و جسمی را داشته باشد و درمان نکرده باشد، در بلندمدت این ترس‌ها و احساس شرم و استرس شدید، باعث می‌شود از رابطه با همسرش لذت نبرد و حس خوبی نداشته باشد. حتی ممکن است در حین رابطه با همسر، صحنه‌هایی از تجاوز را به خاطر بیاورد و استرس بیشتری بگیرد. این افراد کم کم از رابطه جنسی فاصله می‌گیرند و میل جنسی‌شان به شدت کم می‌شود. بنابراین حتما لازم است به کمک مشاوره این موضوع را حل کنند.

مشکلات زندگی

مشکلاتی مثل بی‌حوصلگی و خستگی، شرایط یکنواخت زندگی، سوگواری برای مرگ یک عزیز، از دست دادن شغل، مشکلات اقتصادی، بالا رفتن سن و… می‌تواند منجر به کاهش میل جنسی و عدم تمایل به برقراری رابطه جنسی شود.

کمبود اعتماد به نفس

برخی از خانم‌ها که اعتماد به نفس کمی دارند و خودشان و اندام‌شان را دوست ندارند، به شدت از عملکردشان در رابطه جنسی می‌ترسند و نگران هستند. بنابراین برای اینکه تحت فشار نباشند یا انتقادی از شوهرشان نشنوند، ترجیح می‌دهند رابطه جنسی برقرار نکنند.

پیامدهای نداشتن رابطه جنسی با شوهر


خیانت

یکی از پیامدهای نداشتن رابطه جنسی با همسر، فراهم شدن زمینه خیانت او است. در زندگی مشترک، زوجین مسئولیت دارند، نیازهای احساسی و جنسی یکدیگر را برآورده کنند. اگر این کار انجام نشود، زمینه خیانت فراهم می‌شود چون شخص زمانی که می‌بیند نیازهایش در زندگی مشترک برآورده نمی‌شود، ممکن است به دنبال رفع نیازهای خود در بیرون از منزل باشد.

  زنم در رابطه جنسی سرد شده

کاهش صمیمیت عاطفی

افرادی که با همسران‌شان رابطه جنسی ندارند، کم کم این علاقه و شهوت نسبت به یکدیگر کاهش می‌یابد و صمیمیت همسرانه در زندگی مشترک کم می‌شود. همین موضوع دوباره می‌تواند زمینه‌ساز خیانت باشد چون شخص به دنبال رفع نیازهای احساسی خود به بیرون از منزل پناه می‌برد.

نابود شدن اعتماد دو طرفه

یکی از پیامدهای برقرار نکردن رابطه جنسی، نابود شدن و یا کاهش اعتماد دو طرفه است. ممکن است شوهر احساس کند همسرش نیاز جنسی‌اش را جای دیگری تامین می‌کند که دیگر میلی نسبت به خودش ندارد و یا ممکن است خانم هم همین احساس را نسبت به شوهرش داشته باشد و گمان کند چون شوهرش خیانت می‌کند، دیگر در پی این نیست که دلیل بی‌میلی‌اش را بداند و مشکل را حل کند. بنابراین برقرار نکردن رابطه جنسی، باعث کاهش و نابود شدن اعتماد بین زوجین می‌شود.

کاهش اعتماد به نفس و احساس خودارزشمندی

اگر زوجین مدتی با هم رابطه جنسی نداشته باشند، اعتماد به نفس‌شان در زمینه رابطه زناشویی کاهش می‌یابد و ممکن است احساس کنند زشت هستند، چاق شده‌اند و یا دیگر جذاب نیستند.

حل مشکل برقرار نکردن رابطه جنسی با شوهر


با هم گفتگو کنید

ابتدا دلیل این مشکل را در خود پیدا کنید و سپس با هم گفتگو کنید. در حین گفتگو، مشکلی که شما را اذیت می‌کند، با همسرتان در میان بگذارید و با هم سعی کنید این مشکل را حل کنید. اگر در زندگی مشترک‌تان مشکلاتی دارید که مدتی است حل نشده باقی مانده است و صمیمیت‌تان را کاهش می‌دهد، توصیه می‌کنیم با زوج درمانگران همیار عشق برای حل این مشکلات، در ارتباط باشید. اگر مشکلات جنسی مثل زود انزالی، اختلال نعوظ و واژینیسموس و… باعث کاهش میل جنسی‌تان شده است، می‌توانید با سکس تراپیست‌های همیار عشق مشورت کنید و یا اگر مشکلات و مسائل روانی باعث کاهش میل جنسی‌تان شده است، می‌توانید از روانشناسان بالینی همیار عشق کمک بگیرید.

با شوهرتان قرار ملاقات عاشقانه بگذارید

قرار ملاقات عاشقانه فقط برای افراد مجرد نیست، بلکه افرادی که سال‌ها است ازدواج کرده‌اند و فرزند دارند هم گاهی نیاز به تنها بودن و تنها لذت بردن از بیرون رفتن را دارند. بنابراین یکی از کارهایی که به بهبود رابطه‌تان کمک می‌کند، قرار ملاقات های عاشقانه است که حتما باید سعی کنید در طول هفته، حداقل یک بار برای آن برنامه‌ریزی کنید.

فعالیت مشترکی را با هم انجام دهید که تحرک بدنی داشته باشد

انجام دادن فعالیت‌هایی مثل ورزش و یا پیاده روی با همسرتان، به شما کمک می‌کند که رابطه‌تان بهبود پیدا کند و با هم یک فعالیت مشترک لذت‌بخش از انجام داده باشید.

  چگونه زن را در سکس ارضاء کنیم؟ (به اوج لذت رساندن یا ارگاسم زن)

اگر مشکلات روانی دارید، به دنبال درمان آن باشید

مشکلات روحی و روانی را هرگز نادیده نگیرید و برای درمان آنها از مشاور کمک بگیرید.

با هم سفر بروید

برنامه‌ریزی کنید و در طول سال با همسرتان سفر بروید و از مکان‌های دیدنی و لذت‌بخش، مخصوصا از طبیعت، دیدن کنید و لذت ببرید.

معاشقه داشته باشید

نیاز نیست هر دفعه برای رابطه جنسی کامل آماده باشید، بلکه اگر با معاشقه شروع کنید و از نوازش کردن، ماساژ دادن، در آغوش گرفتن و بوسیدن یکدیگر لذت ببرید، به شما کمک می‌کند که ارتباط احساسی‌تان را دوباره از سر بگیرید و برای برقراری رابطه جنسی، آماده شوید.

اگر سابقه تجاوز دارید، حتما از مشاور کمک بگیرید

تجاوز در دوران کودکی یا بزرگسالی، آسیب‌های زیاد جسمی، احساسی و روانی برای شخص به دنبال دارد. اگر در گذشته، سابقه تجاوز داشتید، حتما با یک مشاور صحبت کنید تا مشکلات و آسیب‌هایی که به این دلیل اتفاق افتاده است، درمان شود. هرگز زندگی مشترک‌تان را به خاطر آسیب‌ها و اتفاقات تلخ گذشته، خراب و سرد نکنید چون همه مشکلات و آسیب‌ها قابل درمان است و بهتر است از این علم روانشناسی برای بهبود زندگی مشترک‌تان استفاده کنید و از حل کردن مشکلات فرار نکنید.

سخن پایانی

یکی از مشکلات مهم برخی از زوجین، نداشتن رابطه جنسی است که اصطلاحا ازدواج بدون سکس نیز گفته می‌شود. دلایل مختلفی مثل بیماری‌ها یا مشکلات روانی، جسمی و جنسی، زایمان، کاهش میل جنسی و یا مشکلات روی هم انباشته شده و حل نشده زندگی مشترک، می‌تواند باعث شود که خانم تمایلی به برقراری رابطه جنسی با شوهرش نداشته باشد. از جمله پیامدهای برقرار نکردن رابطه جنسی، می‌توان به خیانت، کاهش اعتماد و صمیمیت عاطفی بین زوجین اشاره کرد. در این مقاله چند راهکار برای حل این مشکل پیشنهاد دادیم اما از آنجایی که این مشکل دلایل زیادی دارد، بنا بر دلیل آن، راهکارهای حل آن هم متفاوت خواهد بود. بنابراین اگر فکر می‌کنید به دلیل مشکلات روانی مثل استرس، اضطراب و افسردگی دوست ندارید رابطه جنسی داشته باشید، می‌توانید از روانشناسان بالینی همیار عشق کمک بگیرید، اگر به دلیل مشکلات جنسی خودتان یا شوهرتان، بی‌میل شده‌اید، می‌توانید از سکس تراپیست‌های همیار عشق کمک بگیرید و یا اگر به دلیل مشکلات و اختلافات زناشویی است، زوج درمانگران همیار عشق می‌توانند در این زمینه شما را راهنمایی کنند. به عبارت دیگر، این بی‌میلی به هر دلیلی که باشد، راهکارهای تخصصی و موثر وجود دارد. فقط کافی است مراجعه کنید و اجازه ندهید این مشکل قابل حل، زندگی مشترک‌تان را خراب کند.

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

 • یکی از مهمترین دلایل نداشتن رابطه جنسی که تو این نوشته اشاره نشده و اساسا روان شناس ها نمیخان درباره اش حرف بزنند خستگی جنسی زن و مرد از همدیگه است یه رابطه طولانی واقعا خسته کننده است و عادت کردن میل رو از بین میبره ازدواج از این نظر کاری احمقانه است چقدر با یک نفر ثابت ارتباط داشته باشم چرا به چه دلیل باید کسی رو تا دم مرگ تحمل کرد اخه

  • مهدی عزیز سلام
   از نظر روانشناسی و علمی نظر شما پذیرفته شده نیست. مبنای رابطه صحیح و عاشقانه، ترکیبی از هیجان، صمیمیت و تعهد است و بدون یکی از آنها رابطه سالم تجربه نخواهد شد. بنابراین همان قدر که رابطه جنسی مهم است تعهد و صمیمیت نیز مهم است که در طول زمان به دست می آید و عمیق می شود. پس حفظ تعادل در هر سه آن ها یک رابطه صحیح را می سازد.

   • نظرات علمی و روان شناسی در واقعیت هیچ کاربردی نداره تعهد و صمیمیت هم همیشه برقرار نیس اتفاقا تحقیقاتی تو المان نشان داده رابطه طولانی هر دو رو پایین میاره … اساسا چیزی به نام خیانت هم وجود خارجی نداره انسان ازاده در هر دوره متناسب با خواسته اش با هر کسی باشه در ضمن صمیمیت در ازدواج یه دروغ محضه یه نمایشه تا طرف مقابل جذب بشه وگرنه ازدواجی با مهریه ۵۰۰ تا سکه بیشتر تجارته صمیمیت مرد هم نمایشه تا سکس بدست بیاره تازه بین دو نفر ادم غریبه که تا دیروز همدیگه رو نمیشناختن اساسا نمیتونه صمصمیتی باشه خلاصه کنم زن و شوهر دشمن همدیگه نباشن دوست همدیگه هم نیستن هر دو ابزار هم اند

   • در ضمن روان شناسی به قول فوکو یک علم نیس بلکه یک ابزار قدرت است در دست حاکمان سیاسی تا از اون استفاده کنند و هنجارهای جامعه رو حفظ کنند … روان شناسی با موضوع خیانت و عشق تلاش میکنه مردی رو به زنی و زنی رو به مردی مامور کنه تا اونا دست از پا خطا نکنند و اسمشو میزاره تعهد… عشق بزرگترین دروغ زندگیه کوچه بن بستی است که اخرش پر از فضوالات است… جهیزیه و مهریه رو از ازدواج بردار ببینم کی عاشق کی میشه اگه عشق مهمه چرا از مرد شغل میخان چرا از زن اندام خوب میخان تجارت دو طرفه نامش شده ازدواج بهانه شم شده عشق کلا نه عشقی حقیقی است نه تعهد و نه جذابیت جذابیت یه شبه است برای یه بار رابطه فرداش تکراری است

   • روان شناسی واقعا اگر بدنبال حل مشکلاته چرا از مسایل ساختاری جامعه که هزار تا مشکل در نهاد خانواده ایجاد کرده حرفی نمیزنه چرا نمیگه محدودیت های دینی که اجازه نمیدن مرد بدن زن رو قبل عقد ببینه و بعد از امضای ۴۰۰ تا سکه تازه میتونه زنی رو که عمری قراره باهاش رو بخت ببینه ؟؟ روان شناسی چرا از ناگاهی جنسی زنان که موقع سکس مثل عروسک مرده اند حرفی نمیزنه ؟؟ چرا از تناقضات شدید ببین ادعای عشق و واقعیت ها حرفی نمیزنه؟؟ چرا نمیگه پدر زن چه حقی در تعیین مهریه داره چرا نمیگه بعد از عقد چرا بازم باید محدودیت در روابط باشه تا موقع عروسی… غیر اینه که مرد تا شکم زن رو پر نکنه اجاژه دسترسی بهش نمیدن چرا اینقدر اخلاقیات در سکس حاکمه مگه سکس یه نیاز غریزی مثل دستشویی رفتن نیس؟؟ روان شناسی چرا از اندام بد زنان ایرانی پر مویی بدنشون قد کوتاهشون حرفی نمیزنه ؟؟ چرا نمیگه بعد از ازدواج چه لزومی به تحمل خانواده همسر است مگه اونا خانواده همسرند چرا همش میخاد ماستمالیزه کنه و نقش سنت های خراب دینی رو نمیبینه روان شناسی چرا نمیگه پیامبر اسلام ۵۴ زن زو چرا گرفته بود اگه تعهد مهمه چرا دینی که تو جامعه حاکمه پیامبرش اینقدر زن باز بود … نمیگه چون اگه بگه چوب تو کونش میکنن و پروانه هاتونو باطل پس خودتو با یک سری واژه حفظ شده تعهد و صممیت و عشق گول نزن اسلام دین محدویته و با این محدودیت ها ازدواج در ایران با عفونت هیچ فرقی نمیکنه

  • من چی نوشته بودم تو چی پاسخ دادی من نوشتم رابطه طولانی خسته کننده است و میل رو از بین میبره تو چی نوشتی نوشتی تعهد الزام رابطه است حرفت چه ربطی به حرف من داشت تعهد و هژار بار گفتین چی چیزی از حرف من رو رود کردی که گفتی به لحاظ علمی پذیرفته نیس من میگم رابطه طوالانی و دیدن یه بدن و ارتباط به یه نفر در دزار مدت خسته کننده است اونا هم که میگن نه ما عاشقیم غلط کردند خودشونو توجیه میکنن ازوداج بعد از مدتی ورشکستگی کامله خرف منو را اثبات کن غلطه نه اینکه یه حرف الکی رو دوباره در جواب من بیاری اثبات کن مرد و زن از هم خسته نمیشن نتیجه یه تحقیقی رو بیار که حداقل جامعه اماری اش ۲ میلیون باشه چه حرف تجربی در جواب من گفتی که میگی به لحاظ علمی غلطه بازم توجیه کردی و سه واژه بی معنای صمیمیت و هیجان و عشق. رو وسط کشیدی که با این سه تا کلمه دارین تلاش میکنین مردها و زنها رو مطیع هم دیگه بکنین که مثل توله دنبال هم بیفتن و تا اخر عمر قیافه نحس همو تحمل کنن از اینده بترسن و طلاق نگیرن و اسمشو بزار تعهد و عشق … تمام شده این حرفها ازدواج فاحشگی قانونیه که پول سکس با زن رو با پر کردن شکمش و دادن مهریه میدن زنم جهاز میاره که رو تخت سکس کنن ازدواج فاحشگی قانونی

   • گرچه ادبيات شما رو نميپسندم آقاي مهدي عزيز
    ولي با جان كلام شما موافقم
    متاسفانه تا همين أواخر ميكفتن علم ميگه خودارضايي باعث كوري ميشه !
    در دخترها و پسرها !
    الان خيلي توصيه ميكنن كه براي نوجوون هاتون أعم از دختر و پسر أسباب بازي جنسي بخرين تا به ارامي وارد دنياي جنسي خودشون بشن
    در أصل يه بيماري قديمي در نوع بشر هست كه دروغي رو براي مصلحت .. اون هم در حوزه ديد خودشون تحويل مخاطب ميدن با قيافه اي حق به جانب
    تازه كاري به دكان دار ها ندارم كه عملا جهل رو ميفروشن
    من كي هستم كه به كسي بگم چكار كنه يا نكنه
    من از إشنايي شما و خوندن مطلبتون خوشحال شدم
    اميدوارم كه مدير اين مطلب يه جوري ادرس إيميلي يا تلفني از شما در اختيارم بزاره البته درصورت صلاحديد شما كه استفاده كنم از حضورتون
    كامياب باشيد

مقالات مرتبط