رابطه جنسی در دوران دوستی(سکس با دوست پسر قبل از ازدواج)

ازدواج درونگرا با برونگرا: مشکلات و مزیت ها
مهر ۲۴, ۱۳۹۷
راضی کردن پسر برای ازدواج (چکارکنم دوست پسرم بیاد خواستگاریم)
آبان ۶, ۱۳۹۷
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

امروزه بسیاری از دخترها و پسرها قبل از ازدواج، رابطه عاطفی را با جنس مخالف را تجربه می‌کنند. رابطه‌ای که ممکن است منجر به ازدواج بشود یا نشود. اگرچه برقراری رابطه جنسی در روابط پیش از ازدواج، در بسیاری از جوامع غربی امری رایج و متداول شده است. اما آیا این موضوع از نظر علمی و روانشناسی قابل قبول است؟ چه مزایای و معایبی برای برقراری رابطه جنسی در روابط پیش از ازدواج وجود دارد؟ برای پاسخ به این سوالات در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

دلایل گرایش به داشتن رابطه جنسی قبل از ازدواج


قبل از آن که بررسی کنیم که آیا رابطه جنسی در دوران دوستی خوب است یا بد، بهتر است به تبیین دلایلی بپردازیم که دختر و پسر را قبل از ازدواج به داشتن رابطه جنسی ترغیب می‌کند. در ادامه مهم‌ترین دلایل جذاب بودن رابطه جنسی را قبل از ازدواج توضیح می‌دهیم.

کشش جنسی دختر و پسر

غریزه و بیولوژی، ما را به سمت داشتن رابطه جنسی با شریک عاطفی‌مان هدایت می‌کند. همانطور که می‌دانیم گرایش به برقراری رابطه جنسی با معشوق با مسائل هورمونی، عصبی و روانشناختی در ارتباط است. و متقابلا بر ذهن، احساس و جسم فرد تاثیر می‌گذارد، به ویژه اگر در طولانی مدت صورت گیرد.

یک نفر می‌خواهد طرف مقابل را به رابطه متعهد کند

درصد اندکی از دختران اعتراف کرده‌اند که از رابطه جنسی قبل از ازدواج به عنوان تمهیدی برای متعهد کردن دوست پسرشان و مجبور کردن او به ازدواج استفاده کرده‌اند. حال آن که مردان همواره نظر متفاوتی دارند، برخی از صمیم قلب می‌خواهند که به عشقشان نزدیک‌تر شوند و تعداد کمی نیز می‌خواهند شهوتشان را ارضاء کنند.

یکبار اتفاق افتاده و دیگر عادت شده است

کافی است دختر و پسر یک بار رابطه جنسی داشته باشند، تا این کار برایشان به عادتی طبیعی و اجتناب‌ناپذیر تبدیل شود که حداقل دو یا سه بار در هفته آن را انجام می‌دهند. این رابطه‌ی از روی عادت نه تنها صمیمیت بین آنها را خدشه‌دار می‌سازد، انگیزه و تمایل مرد را برای رفتن به مرحله بعد و شروع زندگی مشترک با دختری که طعم رابطه با او را چشیده است، کاهش می‌دهد.

دوستان یا رسانه‌ها فرد را ترغیب کرده اند

بعضی از دخترها و پسرها محیط و شرایطی را مقصر می‌دانند که آنها را تحریک کرده است. همچنین دوستان و رسانه‌ها گاهی افراد را ترغیب می‌کنند تا با برقراری رابطه جنسی با هم راحت‌تر و به هم نزدیک‌تر شوند.

معایب رابطه جنسی در دوران دوستی


رابطه جنسی قبل از ازدواج معایبی دارد که نمی‌توان آنها را نادیده گرفت:

از دست دادن بکارت دختر

چه بخواهیم بپذیریم چه انکار کنیم، در جامعه کنونی ما بکارت دختر قبل از ازدواج، یکی از معیارهای اصلی فاکتور مهمی برای قضاوت کردن درمورد پاکی و نجابت دختر است. گرچه از نظر اخلاقی تنها باکره بودن یا نبودن دختر، معیار معتبری برای تشخیص پاکی و نجابت او نمی‌تواند باشد.

سرد شدن پسر برای ازدواج

رابطه جنسی در دوران دوستی شاید در لحظه جذاب و ارضاکننده باشد، اما این جذابیت و شور و هیجان دوامی ندارد. چرا که مردان همواره فکر می‌کنند که این رابطه فقط بخشی از دوستی‌شان بوده، حال آن که زنان بر این باورند که تمام زندگی خود را در اختیار عشقشان قرار داده‌اند و به او نزدیکتر شده‌اند. در چنین مواردی که دیگر جذابیتی در رابطه باقی نمانده، احتمال از هم پاشیدن رابطه و جدا شدن از هم به شدت افزایش می‌یابد.

درواقع اگر دختری در دوران رابطه عاطفی همه صمیمیت‌ها، جذابیت‌ها و پتانسیل‌های عاطفیش را برای پسر رو کند، او سرد می‌شود و هیچ انگیزه‌ای برای ارتقای رابطه به مرحله ازدواج نخواهد داشت. چون همه دستاوردهایی که می‌توانست از این رابطه بدست آورد برایش مهیا شده است.

یکی از دلایل مهم دیگر این است که ثابت شده است در جامعه ما، در روابط عاطفی که رابطه جنسی صورت می‌گیرد، اعتماد پسر نسبت به دختر برای تعهد به رابطه کمتر می‌شود. بسیاری از پسرها، وقتی نوبت به تصمیم گیری جدی درمورد ازدواج می‌شود، ترجیح می‌دهند با دختری که قبل از ازدواج با کسی – حتی خودشان – رابطه جنسی نداشته است، ازدواج کنند.

امکان بارداری ناخواسته

یکی از احتمالاتی که همواره در رابطه جنسی کامل و مقاربت وجود دارد، امکان بارداری است. اما در صورتی که دختر و پسر هنوز ازدواج نکرده باشند، بارداری می‌تواند یک مشکل جدی به خصوص برای دختر باشد. فرزند حاصل از رابطه قبل از ازدواج، در اسلام فرزندی نامشروع خوانده می‌شود. در جامعه ما علاوه بر اینکه فرزند نامشروع از نظر عرفی پذیرفته نیست، از نظر قانونی نیز حقوقی به او تعلق نمی‌گیرد. به همین دلیل معمولا دختران مجبور به سقط جنین در بارداری ناخواسته از رابطه جنسی قبل از ازدواج هستند.

امکان ابتلا به بیماری های مقاربتی

طبق مطالعات امکان ابتلا به بیماری‌هایی که از طریق مقاربت منتقل می‌شوند(مانند ایدز و بیماری‌های جنسی)، در روابط قبل از ازدواج بیشتر است. این امر دو دلیل دارد. زیرا اولا در روابط قبل از ازدواج، شناخت کمی نسبت به طرف مقابل وجود دارد و ممکن است او بیماری مسری جدی داشته باشد که ما از آن بی اطلاع باشیم. دوما فردی که قبل از ازدواج رابطه جنسی برقرار می‌کند ممکن است با افراد زیاد دیگری نیز قبلا رابطه برقرار کرده باشد و احتمال بیشتری وجود دارد که به بیماری‌های مقاربتی مبتلا باشد.

تاثیرات منفی بر رابطه زناشویی بعد از ازدواج

تصور کنید دختر یا پسر یک رابطه‌ی جنسی عاشقانه را با طرف مقابل تجربه کند اما بنا به دلایلی نتواند با همان فرد ازدواج کند. بعدها اگر این دختر یا پسر با شخص دیگری ازدواج کند، با وجود از دست دادن رابطه‌ی قبلی، احتمال زیادی وجود دارد که در ذهن و خیال خود رابطه عاشقانه قبلی را مرور کند. حتی او ممکن است به صورت ناخودآگاه در تمام لحظات عاشقانه‌ای که با همسرش دارد، معشوق قبلی را جایگزین کند. چنین طرز تفکری در صورت ادامه یافتن، رابطه‌ی جدید را دچار اختلال می‌کند. چرا که باقی ماندن ذهن و روان در روابط صمیمی گذشته، نوعی خیانت فکری به همسر است. شخص در رابطه حضور فیزیکی دارد؛ اما روح و روانش جای دیگری سیر می‌کند. در واقع متاسفانه در این شرایط همسر به عنوان ابزاری برای خیال بافی با عشق از دست رفته تبدیل می‌شود.

مزایای موکول کردن رابطه جنسی به بعد از ازدواج


موکول کردن برقراری رابطه جنسی باشریک عاطفی به بعد از ازدواج، علاوه بر اینکه شما را از معایب و خطرات ذکر شده حفظ می‌کند می‌تواند مزایای زیر را برای شما در بر داشته باشد:

بر کسب شناخت تمرکز بیشتری خواهید داشت

رابطه جنسی روش آسانی برای ارتباط برقرار کردن است، اما نزدیکی جسم‌ها به یکدیگر دیگر گونه‌های ارتباطی را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. رابطه جنسی گاهی دستاویزی می‌شود برای اجتناب کردن از راه‌های نزدیکی عاطفی؛ دختر و پسر به جای این که درباره مشکلات فردی‌شان با یکدیگر صحبت کنند و تفاوت‌های موجود را بشناسند، به ساده‌ترین راه، یعنی رابطه جنسی روی می‌آورند.

حال آن که اگر نامزدها از رابطه جنسی پرهیز کنند، چون فقط متمرکز بر روی لذت جنسی نیستند، رابطه‌ی عاطفی بینشان قوی‌تر می‌شود و از تبادل تجارب و نظرات لذت می‌برند. به علاوه گفتگوها با دوری از رابطه جنسی عمیق‌تر می‌شود. این گفتگوهای دوستانه پیوند بین دو عاشق را قوی‌تر می‌کند و به آنها کمک می‌کند که بهتر یکدیگر و نقاط ضعف و قوت هم را بشناسند. برخی افراد با شور و هیجان کورکورانه پیش می‌روند، اما وقتی یکدیگر را بهتر می‌شناسند، آتش این اشتیاق خاموش می‌شود. چنین افرادی نتوانسته‌اند یکدیگر را بشناسند، چون به جای آن که سعی کنند با هم دوست شوند، شتابزده و نسنجیده رابطه جنسی را شروع کرده‌اند.

پذیرش خانواده‌ها بهتر خواهد بود

چنانچه دختر و پسر به هم احترام بگذارند، عشقشان به بلوغ می‌رسد و می‌توانند رابطه‌ی دوستانه‌تری با والدین یکدیگر برقرار کنند. والدین معمولاً ترجیح می‌دهند که فرزندانشان تا زمان ازدواج نکردن رابطه‌ی جنسی نداشته باشند و اگر متوجه شوند که فرزند مجردشان با فرد دیگری وارد رابطه جنسی شده است، به شدت نگران می‌شوند. از طرفی وقتی دختر و پسر بدانند که باید رابطه‌ی جنسی‌شان را از والدین‌شان پنهان کنند، این پنهانکاری باعث می‌شود احساس گناه کنند و دچار استرس شوند. دختر و پسری که تصمیم می‌گیرند، رابطه جنسی را به بعد از ازدواج موکول کنند، هم با والدین خود و هم با والدین محبوبشان رابطه‌ی بهتر و دوستانه‌تری خواهند داشت.

اختیار بیشتری برای تمام کردن رابطه ناسالم خواهید داشت

رابطه جنسی قدرت بالایی در وصل کردن دو نفر به هم دارد و جذابیت جنسی یا نیاز به تامین امنیت می‌تواند یک رابطه ناسالم را طولانی‌تر کند. ممکن است فرد حس کند در رابطه‌ای که با تمام وجود می‌خواهد، آن را به پایان برساند، گیر افتاده است و هیچ راه نجاتی ندارد. چنانچه رابطه جنسی وجود نداشته باشد، چون چنین نزدیکی قدرتمندی در سطح جسمی بین دو نفر برقرار نشده است، قطع پیوند عاطفی و جدا شدن از یکدیگر آسان‌تر خواهد بود. به علاوه اگر دختر باردار شده باشد، هر دو طرف حس می‌کنند که دیگر برای جدا شدن از هم، ازدواج کردن، کار کردن و غیره آزادی عمل ندارند و محکومند که رابطه را علی‌رغم میلشان ادامه دهند.

خطر کمتری برای مورد سواستفاده جنسی واقع شدن وجود دارد

رابطه جنسی خارج از ازدواج، معمولاً مترادف با تجاوز و دیگر گونه‌های سوءاستفاده است. برای مثال میزان خشونت فیزیکی بین افرادی که با هم ازدواج نکرده‌اند و تعهدی نسبت به یکدیگر ندارند، دو برابر بیشتر از افراد متاهل است. حسادت و خودخواهی در رابطه‌ی افرادی که تصمیم گرفته‌اند، رابطه جنسی را به بعد از ازدواج موکول کنند، کمرنگ‌تر از رابطه‌ی بین اشخاصی است که شهوت و میل جنسی را نیروی محرکه‌ی رابطه‌شان قرار داده‌اند.

 

در یک کلام...

برقراری رابطه جنسی قبل از ازدواج معایب متعددی در پی دارد. ممکن است دختر بکارتش را از دست بدهد یا دچار بارداری ناخواسته شود. همچنین در بسیاری از موارد پس از برقراری رابطه جنسی به دلایل متعدد پسر از ازدواج سرد می‌شود. برقراری رابطه جنسی در روابط پیش از ازدواج، بر رابطه زناشویی بعد از ازدواج نیز می‌تواند اثرات منفی بگذارد.

اگر برقراری رابطه جنسی با شریک عاطفی خود را به بعد از ازدواج موکول کنید، این موضوع فواید زیادی برای شما خواهد داشت. از جمله اینکه عشق مسیر سالمتری را طی می‌کند و بر کسب شناخت تمرکز بیشتری می‌توانید داشته باشید. همچنین اختیار بیشتری برای تمام کردن رابطه ناسالم خواهید داشت و خطر کمتری برای مورد سواستفاده جنسی واقع شدن وجود دارد. ضمن اینکه پذیرش خانواده‌ها برای رابطه شما بهتر خواهد بود.

به این پست امتیاز دهید.
رابطه جنسی در دوران دوستی(سکس با دوست پسر قبل از ازدواج)
۴ از ۱ رای
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
رادیو عشق
رادیو عشق
رادیو عشق مرجع کامل و دایره المعارف آموزش روابط عاطفی است! رادیو عشق همه‌ی آن چیزی است که پیرامون روابط عاطفی از شکل گیری تا پیشبرد و بهبود و حتی بعد از اتمام رابطه را به شما آموزش می دهد. تیم رادیو عشق متشکل از مشاوران و روانشناسان و محققین خبره و کارآزموده است و هدف اصلی آن برگزاری دوره های آموزشی آنلاین برای ارتقاء سلامت روابط و تغییر فرهنگ های نادرست در جهت تحکیم بنیان خانواده و بهبود کیفیت روابط و ازدواج است. پایگاه رادیو عشق برای چه کسانی مفید است: ۱- قبل از رابطه: اگر هنوز وارد رابطه با کسی نشده اید و تمایل دارید به شکل صحیح وارد رابطه شوید. اگر فردی را دوست دارید و تمایل دارید با آن آشنا شوید. اگر دوست دارید رابطه ای با کیفیتی را به قصد ازدواج شروع کنید. اگر می خواهید فرد خاصی را برای رابطه جذب کنید. اگر می خواهید فرد خاصی که رابطه را ترک کرده است به رابطه بازگردانید. ۲- حین رابطه: برای بهبود کیفیت رابطه عاطفی که دارید در هر مرحله‌ای که هست (دوستی ،نامزدی ،ازدواج) نیاز به کمک دارید. اگر رابطه عاطفی شما با شریک عاطفیان سرد شده است. اگر در رابطه شما خیانت اتقاق افتاده است و نمی دانید چطور باید با آن برخورد کنید. ۳- بعد از رابطه: اگر رابطه عاطفی شما به هر دلیلی پایان یافته و برای عبور از بحران و ادامه زندگی نیاز به کمک دارید. اگر دچار شکست عشقی شده اید و نمی دانید چطور با آن برخورد کنید

1 دیدگاه

  1. کامیار گفت:

    چگونه از رابطه ی جنسی دوست دخترمان در گذشته باخبر شویم؟؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X