همیار عشق

با دوست شوهرم وارد رابطه شدم (عاشق رفیق شوهرم شدم، چطور ازش دل بکنم؟)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

با دوست شوهرم وارد رابطه شدم (عاشق رفیق شوهرم شدم، چطور ازش دل بکنم؟)

«عاشق دوست شوهرم شدم، چیکار کنم؟»، «با دوست شوهرم در ارتباط هستم، می‌ترسم شوهرم بفهمه!» عشق یک احساس است که ممکن است بین افراد مختلف ایجاد شود. این احساس ممکن است درست باشد و یا ممکن است اشتباه باشد. اگر عاشق دوست شوهرتان شدید، بهتر است قبل از اینکه خودتان را به این عشق ببازید، به دنبال ریشه‌یابی و درمان آن باشید. در این مقاله به علت‌های روانی و احساسی عشق نسبت به دوست شوهر می‌پردازیم و توسط راهکارهایی به شما کمک میکنیم بتوانید این عشق را کنار بگذارید و زندگی مشترک‌تان را بهبود ببخشید و به خوبی ادامه بدهید.

چرا عاشق دوست شوهرم شدم؟


مشکلات زندگی مشترک

برخی از افراد به علت داشتن مشکلات زیاد در زندگی مشترک، برای فرار از این مشکلات، عاشق فرد دیگری می‌شوند و با او رابطه برقرار می‌کنند. این افراد، عشق، توجه و محبت لازم را از همسرشان دریافت نمی‌کنند و زندگی سردی و بی‌روحی دارند، بنابراین برای رفع نیازهایشان، به جای حل مشکلات با همسر، رو به خیانت کردن و روابط فرازناشویی می‌آورند. در صورتی که با انجام دادن این کار، نه تنها مشکلی حل نمی‌شود، بلکه اوضاع بدتر می‌شود. مخصوصا اگر شوهر متوجه خیانت همسرش شود.

خلاءهای عاطفی و روانی

افرادی که کمبود محبت دارند یا یک سری خلاءهای روانی یا طرحواره‌های ذهنی دارند، ممکن است با افراد دیگر وارد رابطه شوند و به همسرشان خیانت کنند. به عنوان مثال فردی که طرحواره رهاشدگی دارد، برایش جذاب است که با فردی وارد رابطه شود که تنوع‌طلب و سرد است. یا فردی که طرحواره نقص و شرم دارد و خودش را فردی با نقص و یا دوست‌نداشتنی می‌داند، ممکن است خیانت کند چون این افراد خودشان را لایق عشق و احترام نمی‌دانند بلکه خودشان را لایق روابط اشتباه می‌دانند. بنابراین اگر عاشق فرد دیگری شده‌اید و تعهد به همسرتان را نقض کرده‌اید، بهتر است به کمک طرحواره درمانگر، طرحواره‌هایی که باعث این مشکل شده‌اند را چک کنید و درمان کنید تا خودتان را لایق عشق، احترام و رابطه سالم بدانید.

تنوع‌طلبی

برخی از افراد تنوع‌طلب هستند، به همین دلیل نمی‌توانند فقط به یک نفر متعهد بمانند. این افراد معمولا اهل ازدواج کردن نیستند اما اگر هم ازدواج کنند، خیانت می‌کنند تا بتواند با افراد مختلف در رابطه باشند و تنوع‌طلبی‌شان را ارضاء کنند. آنها زود از یک فرد خسته می‌شوند و دیگر از آن فرد لذت نمی‌برند، بنابراین با افراد دیگر ارتباط برقرار می‌کنند.

نداشتن سکس با شوهر

نیاز جنسی، یکی از مهم‌ترین نیازهایی است که در زندگی مشترک باید برآورده شود. اگر این اتفاق نیفتد و به هر دلیلی زن و مرد با هم رابطه زناشویی نداشته باشند، ممکن است برای ارضاء نیاز جنسی خود با فرد دیگری وارد رابطه شوند.

  شوهرم دوست دختر داره! (برخورد با شوهری که دوست دختر دارد)

عشق

این اتفاق ممکن است بیفتد که ما همزمان عاشق دو یا چند نفر شویم. عشق یک احساس است و منطق نیست که بداند به چه کسی باید احساس داشته باشد و به چه کسی جایز نیست که این احساس را داشته باشد. شما ممکن است عاشق قد و قامت، اندام ورزیده و در یک کلام، ظاهر دوست شوهرتان شده باشید یا در او ویژگی‌هایی را می‌بینید که دوست داشتید شوهرتان هم داشته باشد اما چون ندارد، عاشق دوستش شده‌اید. اما حتی اگر عاشق شده باشید و به او علاقه‌مند هستید، دلیل بر این نیست که این عشق را جدی بگیرید و وارد رابطه شوید چون شما متعهد به همسرتان هستید. بهتر است برای بهبود احساسات و کاهش عشق‌تان، به کمک مشاور قدم هایی را بردارید.

چرا ترک کردن عشق و جدایی سخت است؟

عشق اعتیادآور است. وقتی به کسی علاقه‌مند می‌شوید در بدن‌تان هورمو‌ن‌ها و انتقال‌دهنده‌های عصبی ترشح می‌شود، مثل دوپامین، سرتونین و اکسی توسین. این هورمون‌ها باعث می‌شوند شما به طرف مقابل اعتماد کنید و با او احساس لذت و عشق را تجربه کنید. غلبه بر اعتیاد به عشق نیز مثل هر نوع اعتیاد دیگری می‌ تواند بسیار چالش‌برانگیز باشد. مخصوصا وقتی شما با یک فرد وقت می‌گذرانید، با او می‌خندید، به مکان‌های مختلف می‌روید و در شرایط سخت از یکدیگر مراقبت می‌کنید، پیوند و عشق بین شما عمیق‌تر می‌شود. در این شرایط متوجه می‌شوید که چقدر شکستن این پیوندها سخت است. همچنین یک سری ترس‌ها نیز باعث تشدید عشق می‌شوند. مثل فردی که می‌ترسد وقتی این فرد را از دست بدهد، دیگر نتواند چنین عشقی را تجربه کند، یا فرد می‌ترسد که بعد از جدایی، دوباره غرق در مشکلات زندگی مشترک شود و می‌ترسد که نتواند آرامش و عشق را در کنار جنس مخالف تجربه کند. ترس از تنهایی، ترس از افسرده شدن و… همه و همه باعث تشدید احساسات و عشق می‌شوند. اما اگر می‌دانید که این عشق و این رابطه اشتباه و آسیب‌زننده است و می‌دانید که آینده خوبی ندارد، نباید آن را ادامه بدهید. برای اینکه سختی جدایی کمتر باشد و بتوانید برای جدا شدن آمادگی پیدا کنید، می‌توانید در دوره من ارزشمند بدون تو شرکت کنید. ما در این مسیر در کنارتان هستیم و مطمئ باشید که به کمک متخصص، می‌توانید موفق شوید.

پیامدهای در رابطه بودن با دوست شوهر


وابستگی

از آنجایی که چنین عشقی که خیانت محسوب می‌شود، عشق واقعی نیست، و فقط نیازهایتان را برآورده می‌کند، باعث ایجاد وابستگی ناسالم بین شما می‌شود. وابستگی، سلامت روانی و جسمی شما را به شدت کاهش می‌دهد و باعث کاهش اعتماد به نفس‌تان می‌شود. همچنین وابستگی و عشق نسبت به فرد دیگری، شما را از همسرتان سرد و دورتر می‌کند و باعث خراب شدن زندگی مشترک‌تان می‌شود.

آشکار شدن خیانت

اگر به هر طریقی خیانت و ارتباط‌تان با دوست شوهرتان برملا و آشکار شود، قطعا اتفاقات بدی بین شما و شوهرتان اتفاق خواهد افتاد. ممکن است آبرویتان پیش فامیل همسر و یا خانواده خودتان نیز برود و دیگران هم متوجه خیانت بشوند. برملا شدن خیانت و ارتباط مخفیانه با جنس مخالف، یکی از پراسترس‌ترین اتفاقاتی است که ممکن است اتفاق بیفتد. در برخی مواقع با برملا شدن خیانت و آبروریزی، فردی که شریک عاطفی آن شخص بوده است، به طور ناگهانی و کامل ارتباطش را با معشوقه‌اش قطع می‌کند چون نمی‌خواهد درگیر این وضعیت بد ایجاد شده شود، مسئولیتی را بر عهده نمی‌گیرد و از زندگی آن خانم طوری خارج می‌شود که آبرویش بیشتر از این نرود. بنابراین بعد از آشکار شدن خیانت، ممکن است تنها بمانید و از طرف اطرافیان و عزیزان‌تان طرد شوید.

  وقتی عشقت رو با یکی دیگه میبینی... (اگه یهو با یکی دیدمش چه کار کنم؟)

طلاق

اگر ارتباط مخفیانه‌تان برملا شود، ممکن است شوهرتان نتواند این موضوع را بپذیرد و ببخشد و بخواهد درخواست طلاق بدهد.

آسیب دیدن بچه‌ها

وقتی شما درگیر رابطه دیگری می‌شوید و ارتباط با همسرتان مختل می‌شود، همچنین سلامت روانی خودتان نیز کاهش می‌یابد، اگر فرزند داشته باشید، فرزندان‌تان نیز از این اوضاع و شرایط آسیب شدیدی می‌بینند. اگر فرزندان‌تان هم متوجه خیانت شما شوند، آسیب‌شان چند برابر خواهد شد. بنابراین بهتر است به جای ارتباط برقرار کردن با فرد دیگر، به دنبال حل مشکلاتی که با همسرتان دارید باشید و یک کانون گرم خانواده بسازید، تا بچه‌ها با سلامت بیشتری بزرگ شوند و آینده خوبی داشته باشند.

عذاب وجدان و احساس گناه

بسیاری از افرادی که خیانت می‌کنند، عذاب وجدان و احساس گناه شدیدی پیدا می‌کنند. کم کم از خودشان به خاطر کاری که کرده‌اند متنفر می‌شوند. این احساسات، احساس پشیمانی و ندامت نیز به همراه دارد اما چون فرد نمی‌تواند به تنهایی از این شرایط رها شود، با خودش درگیر می‌شود. این درگیری‌ها باعث خراب شدن ارتباط فرد با خودش می‌شود و عزت نفسش را نابود می‌کند.

چگونه از یک عشق اشتباه بگذریم و فراموشش کنیم؟


با خودتان صادق باشید و این رابطه را بررسی کنید

با خودتان صادق باشید و برای یک بار هم که شده، اجازه ندهید احساسات‌تان شما را فریب بدهند. بدون اینکه از چیزی بترسید، با خودتان فکر کنید و صادقانه به این سوالات پاسخ دهید:

 • آیا دوست شوهرتان فرد قابل اعتمادی است که باعث شده است شما به شوهرتان خیانت کنید؟ آیا او واقعا دوست و یار شوهرتان است؟
 • آیا رابطه با دوست شوهرتان می‌تواند به ازدواج موفق ختم شود؟
 • اگر همسرتان از این رابطه مطلع شود، چه اتفاقی می‌افتد؟
 • اگر بچه‌هایتان متوجه شوند چه می‌شود؟ چگونه می‌خواهید مسئولیت آسیب‌هایی که فرزندان‌تان از این موضوع دیده‌اند را قبول کرده و جبران کنید؟
 • آیا واقعا این راه حل مشکلات با همسرتان است یا فقط اوضاع را بدتر کرده است؟
 • آیا این رابطه بیشتر آرامش دارد یا اضطراب؟ اضطراب اینکه کسی متوجه نشود، اضطراب ملاقات کردن یا صحبت کردن با او که کسی شما را نبیند و….
 • آیا واقعا هیج راه حلی برای حل مشکلات با شوهرتان وجود ندارد؟
 • از زوج درمانگر کمک گرفتید؟ نظر او چیست؟
 • اگر زوج درمانگر هم تایید کرده است که هیچ راه حلی وجود ندارد، بهتر نیست به جای خیانت کرده، به جدایی فکر کنید و بعد از اینکه از تعهد با همسرتان خارج شدید، با فرد مناسب وارد رابطه شوید و یا ازدواج مجدد داشته باشید؟
 • ترس‌هایتان چیست؟ چه چیزهایی باعث شده به این فرد وابسته شوید؟
 • چرا عاشقش شدید؟
 • از مشاور برای بهبود و مدیریت احساسات‌تان کمک گرفتید؟

وقتی به این سوالات صادقانه جواب بدهید، بیشتر انگیزه پیدا می کنید که از راه درست با این رابطه و عشق رو به رو شوید.

با همسرتان ارتباط خوبی برقرار کنید

برای اینکه دوباره عاشق همسرتان شوید و رابطه‌تان را بهبود ببخشید، ارتباط خوبی با همسرتان برقرار کنید. ارتباط احساسی و فیزیکی‌تان را افزایش دهید. مشکلات‌تان را به کمک گفتگوی آرام و محترمانه با همسرتان و یا به کمک زوج درمانگر حل کنید. برای همسرتان وقت بگذارید. کدبانوی خوبی باشید و مهارت‌های همسرداری را یاد بگیرید. با انجام این راهکارها، می‌بینید که چگونه دوباره ارتباط‌تان زنده می‌شود و کم کم از عشق اشتباه خود دل می‌کنید. برای حل مشکلات زناشویی با همسرتان، می‌توانید از زوج درمانگران همیار عشق کمک بگیرید.

  حذف نفر سوم از رابطه

درباره احساسات و ترس‌هایتان با شخص آگاه صحبت کنید

برای اینکه احساسات‌تان بررسی شوند و ترس‌هایتان را درمان کنید تا از عشق اشتباه دل بکنید، توصیه می‌کنیم با یک مشاور متخصص صحبت کنید. مشاور به شما کمک می‌کند عواملی که باعث خیانت به شوهرتان شده را بشناسید و آنها را حل کنید تا دوباره درگیر رابطه اشتباه مخفیانه نشوید. در این زمینه نیز مشاوران همیار عشق می‌توانند به شما کمک کنند.

درباره آینده بعد از جدا شدن از معشوقه‌تان، بیشتر فکر کنید

آینده بهتری در انتظار شما است. آینده‌ای با آرامش بیشتر و به دور از استرس انجام دادن کارهای پنهانی و مخفیانه. آینده بهتری در انتظار شما است چون قرار است شروع کنید به ترمیم کردن ارتباط با همسرتان. اگر از مشاور در این مسیر کمک بگیرید، قطعا می‌توانید رابطه خوبی با شوهرتان بسازید تا دیگر همه نیازها و خواسته‌هایتان توسط شوهرتان برآورده شوند و نه با فرد دیگری.

روی خودتان کار کنید

خودتان را دوست داشته باشید و از لحاظ روانی و احساسی به خودتان و سلامتی‌تان اهمیت زیادی بدهید. وقتی ارتباط با خودتان بهتر و عمیق‌تر شود، متوجه می‌شوید که لیاقت شما ماندن در رابطه اشتباه و پنهانی نیست، بلکه روش‌های درست‌تری برای رفع نیازهای غریزی‌تان وجود دارد. شما باید سعی کنید نیازهایتان را به کمک خودتان، همسرتان، دوستان و خانواده‌تان برآورده کنید و نه اینکه خیانت کنید. وقتی ارتباط با خودتان بهتر شود، روش‌های بهتری برای رفع نیازهایتان، پیدا خواهید کرد.

در دوره من ارزشمند بدون تو شرکت کنید

درک می‌کنیم که دل کندن از عشق، مخصوصا اگر با وابستگی همراه باشد، سخت است اما شما هم مثل بسیاری از افراد دیگر می‌توانید موفق شوید، به شرط اینکه از روش درست و حرفه‌ای برای دل کندن از عشق استفاده کنید. شما در این مسیر نیازمند حمایت شدن هستید. نمی‌توانید به تنهایی این مسیر را طی کنید. ما با آموزش‌ها و مشاوره حرفه‌ای دوره من ارزشمند بدون تو، به بهترین شکل شما را برای جدایی و داشتن شخصیت قوی و با اعتماد به نفس آماده می‌کنیم. می‌توانید در این دوره شرکت کنید.

سخن پایانی

وارد رابطه شدن با دوست شوهر، دلایل و انگیزه‌های متفاوتی دارد. از آنجایی که چنین ارتباطی خیانت محسوب می‌شود، پیامدهای زیادی برای خودِ فرد، رابطه با همسر و فرزندانش به همراه دارد. در این مقاله سعی داشتیم به شما کمک کنیم که ابتدا بپذیرید و متوجه شوید که این عشق واقعی نیست، بلکه از روی نیازهای برآورده نشده شما و ترس‌هایتان شکل گرفته است و سپس توسط راهکارهایی به شما کمک کردیم که بتوانید تصمیم بگیرید که این رابطه را ترک کنید و بیشتر روی خودتان و ارتباط با همسرتان تمرکز کنید و این ارتباط را بهبود ببخشید. البته همانطور که توضیح دادیم، جدایی ممکن است سخت باشد. بنابراین شما در این دوران نیاز به حمایت و کمک حرفه‌ای نیاز دارید. توصیه می‌کنیم برای کسب آمادگی برای جدایی، در دوره من ارزشمند بدون تو شرکت کنید و سپس به کمک زوج درمانگران همیار عشق، رابطه با همسرتان را بهبود ببخشید و ترمیم کنید.

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

شخص وابسته‌ای هستین اگر…

فهرست مطالب1 شخص وابسته‌ای هستین اگر…1.1 «بدون تو میمیرم!»1.2 قدرت انتخاب و تصمیم‌گیری ندارین1.3 از تنهایی و رها شدن میترسین1.4 نمیتونین اظهار نظر بکنین1.5 اعتماد به نفس کمی دارین1.6 نیاز

مطالعه»