همیار عشق

هر احساسی، عشق نیست!

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

هر احساسی، عشق نیست!

هر احساسی، عشق نیست!


عشقِ اشتباه هم وجود داره!

عشق احساس پیچیده‌ایست که میتونه انسان رو گمراه کنه و با احساس‌های مختلفی اشتباه گرفته بشه. عشق حقیقی باعث تکامل و قویتر شدن افراد میشه ولی عشق و عاشقیِ اشتباهی، زمینه تخریب و نابودی فرد رو فراهم میکنه.

عاشق ظاهر کسی بودن

اگر احساس میکنین که طرف مقابل‌تونو به دلیل ظاهر زیبا، وضع مالی خوب، موقعیت اجتماعی و سایر ویژگی‌های ظاهری انتخاب کردین، بهتره از خودتون بپرسین که اگر این ویژگی‌ها رو نداشت هم عاشقش میشدین؟ اگر جوابتون منفیه بدونین که درگیر عشق اشتباهی شدین که سرانجامی نداره.

شهوت

شهوت احساسی هست که برخی افراد اونو به اشتباه، عشق در نگاه اول میدونن. شهوت احساس شدید و ناگهانی هست و به دلیل جاذبه بسیار زیاد، با عشق اشتباه گرفته میشه. شهوت بر مبنای جاذبه‌های فیزیکی هست و مربوط به مراحل اولیه رابطه هست. جاذبه فیزیکی، بخش مهمی از رابطه هست ولی نباید رابطه به آن محدود بشه.

عشق وسواسی (1)

افرادی که دچار عشق وسواسی میشن، احساسات اشتباه و بی‌اساس خودشانو به صورت منطقی تحلیل میکنن. با خود فکر میکنن اگر فردی همیشه در فکر آنهاست یعنی عاشقش شدن. این احساس هم شبیه شهوته ولی از شهوت هم مخرب‌تره. شهوت پس از مدتی از بین میره ولی عشق وسواسی همچنان به قوت خود باقی میمونه.

  عشقم افسرده شده چه کار کنم؟

عشق وسواسی (2)

فردی که انرژی خودشو صرف یک علاقه وسواسی میکنه، به تدریج هویت خودشو فراموش میکنه و بیش از پیش به فرد مقابل خود وابسته میشه. اگر درگیر رابطه‌ای هستین که فکر میکنین خودتونو گم کردین و همواره به دنبال خوشحال کردن فرد مقابل هستین (در حالی که اون مثل شما برخورد نمیکنه) بدونین که درگیر یک علاقه وسواسی شدین.

رابطه برگشتی

رابطه برگشتی، رابطه‌ایست که به سرعت پس از یک رابطه عاشقانه دیگه، شروع میشه. در این رابطه فرد به دلیل لذت و امنیتی که در رابطه قبلی تجربه کرده، تمایل داره همواره عاشق باشه و خودشو متقاعد میکنه که عاشق فرد جدید شده. رابطه قبلی در ذهنش هنوز تمام نشده. این رابطه حسی شبیه به عشق ایجاد میکنه اما این احساس تحت تاثیر احساسات ناراحت‌کننده رابطه قبلیه.

عشق یک طرفه

عشق یک طرفه متعادل نیست. در رابطه باید تعادل برقرار باشه و هر دو طرف به یک میزان عشق نثار همدیگه بکنن. در غیر این صورت تعادل بهم میخوره و رابطه تعقیب‌کننده و تعقیب‌شونده ایجاد میشه. بنابراین یکی از طرفین از عشق بیش از حد کلافه میشه و دیگری احساس میکنه که به او و احساسش خیانت شده. در این رابطه آرامش و شادی وجود نداره.

چطور از عشق‌های اشتباه، رها بشم؟

اگر الآن درگیر عشق اشتباه و روابط بی‌سرانجام هستین، باید اقدام به رها شدن از این عشق و احساسات و روابط ناسالم کنین، به زندگی عادی برگردین، آگاهی‌تونو بالا ببرین تا بتونین عشق حقیقی رو شناسایی و جذب کنین. برای این منظور، میتونین در دوره زندگی پیروزمندانه پس از جدایی شرکت کنین. برای شرکت در دوره، به دایرکت پیام دهید.

  کمال‌گرایی در رابطه و ازدواج چیست؟ (درمان کمال‌گرایی)

 

 

همیار عشق را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط