خیانت

نشانه های خیانت زن متأهل به شوهر: مراقب این 10 علائم خطر باشید

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

نشانه های خیانت زن متأهل به شوهر: مراقب این 10 علائم خطر باشید

 

خیانت یکی از چالش‌برانگیزترین مشکلات زندگی زناشویی است. در اکثر موارد حتی اگر همسرتان را متهم به خیانت کنید، او دلایل شما را رد و اتهام‌تان را انکار می‌کند و باعث می‌شود که شما فردی شکاک و دیوانه به نظر بیایید. چنانچه پس از کشف خیانت شواهد و دلایل غیرقابل انکار نداشته باشید، همسرتان خیانت کردن به شما را نخواهد پذیرفت. رفتارهای بسیاری وجود دارد که می‌تواند نشانه برقراری رابطه نامشروع باشد. بااین حال ممکن است همسرتان این رفتارها را از خود نشان دهد، بدون آن که واقعاً به شما خیانت کرده باشد. واقعیت این است که آنچه نشانه‌ی هشدار در یک رابطه محسوب می‌شود، ممکن است در رابطه‌ی دیگری اصلاً نگران کننده نباشد. اگر می‌خواهید از بابت خیانتکار بودن یا نبودن همسرتان مطمئن باشید تنها به علائم اهمیت ندهید. پیش از آن که شک و تردید شما روابطتان را تحت تأثیرات منفی خود قرار دهد به یک مشاور مراجعه نمایید تا به شما کمک کند از این شرایط با راهکارهایی علمی و امتحان شده بیرون بیایید. زنان به علت‌های مختلف ممکن است تغییر رفتار یا روحیه داشته باشند پس زود قضاوت نکنید.

در برخورد با نشانه‌های خیانت همسر خود نگاهی منطقی داشته باشید نه هیجانی، بسیاری از مردان به محض مشاهده علائمی شک برانگیز از همسرشان به شدت تحت تأثیر هیجانات و احساسات منفی آنی خود قرار می‌گیرند و واکنشی از خود نشان می‌دهند که حتی اوضاع را بدتر می‌کند. گاهی مشورت با دوستان و آشنایانی که بدون داشتن علم و تجربه لازم پیشنهاداتی غیرمعقول ارائه می‌دهند نیز بر کیفیت روابط آن زوج تأثیر گذاشته و ممکن است زندگی مشترک را به سمت طلاق بکشاند.

نشانه‌ها و حالاتی که ممکن است حاکی از خیانت یک زن به همسرش باشد


نشانه هایی که ممکن است حاکی از خیانت یک زن به همسرش باشد چیست

زمانی که صحبت از خیانت زن به شوهر به میان می‌آید، نشانه‌های مختلفی وجود دارد که می‌تواند بیانگر رابطه داشتن زن با فرد دیگری باشد. هرچند بعضی از نشانه‌ها و حالاتی که در ادامه به توضیح آنها می‌پردازیم، می‌تواند دلایل خاص خود را داشته باشد و مشاهده این نشانه‌ها لزوماً به معنای خیانت نیست. این مقاله صرفاً جهت افزایش آگاهی شما است تا ببینید که آیا اکثر علائم خیانت زنان درباره همسرتان صدق می‌کند یا خیر. در هر صورت پیش از هر اقدامی لازم است با مشاوری با تجربه صحبت نمایید.

صحبت کردن مداوم درباره دیگری

این مورد یک نشانه قطعی و صددردصد نیست، اما می‌تواند نگران کننده و علامت هشدار خیانت باشد. اگر همسرتان به تازگی مدام در صحبت‌هایشان به فرد خاصی اشاره می‌کند، احتمال دارد که با او وارد رابطه شده باشد یا حداقل علاقه خاصی به او پیدا کرده باشد. البته ممکن است این احساس صرفاً علاقه ساده‌ای باشد که به دلیل محبت‌های آن شخص به دل همسرتان راه یافته باشد، اما اگر او مدام در حال تحسین کردن این فرد است و هر بار نام او مطرح می‌شود، به بحث علاقمند می‌شود، بعید است که فقط پای یک علاقه ساده در میان باشد. البته ممکن است ماجرا شکل دیگری داشته باشد و همسرتان بخواهد رابطه و علاقه خود به آن فرد را مخفی کند و وانمود کند که هیچ ارتباطی با او ندارد. در هرحال افراط یا تفریط در صحبت کردن درباره یک فرد می‌تواند نشانه احتمالی، و نه قطعی، رابطه داشتن با او باشد.

بیش از حد به خود رسیدن

بیش از حد به خود رسیدن

اگر همسرتان تابه حال عادت نداشته که همیشه آرایش کرده و مرتب باشد، اما به تازگی بیش از حد به خود می‌رسد، برای مثال مدل موهایش را عوض می‌کند، لباس جدید می‌خرد، مرتب از کلینیک‌های زیبایی وقت می‌گیرد و …، احتمال دارد که پای مرد دیگری به زندگی‌اش باز شده باشد و می‌خواهد او را تحت تاثیر قرار دهد. البته ممکن است تمام این کارها را برای جلب توجه شما انجام دهد. برای این که از خیانت کردن او مطمئن شوید، با ما همراه باشید تا ببینید که آیا دیگر نشانه‌های خیانت زنان نیز درباره او صدق می‌کند یا خیر. همچنین میتوانید برای اطمینان بیشتر مقاله مشاوره خیانت همسر را مطالعه فرمایید.

  چرا دوست دارم با زن یا مرد متاهل در رابطه باشم؟ (دل کندن از رابطه با فرد متاهل)

دیر به خانه آمدن

هر ازگاه برای هر کسی پیش می‌آید که لازم باشد تا دیروقت کار کند و کارهای عقب مانده را جبران کند. اما اگر این دیر آمدن‌ها بیش از حد تکرار شود یا غیرمنتظره باشد، نگران کننده می‌شود. آیا همسرتان اجازه نمی‌دهد که دنبال او به محل کار بروید؟ آیا همکارانش مانند او تا دیروقت کار نمی‌کنند و وقتی از همسرتان در این باره می‌پرسید، می‌گوید که او باید اضافه کاری بایستد؟ این تاخیرها علامت جدی خیانت است.

همسرتان از بی‌توجهی‌های شما و وقت نگذراندن با او شکایت نمی‌کند

همسرتان همیشه از این که در کنارش نیستید و برای او وقت نمی‌گذارید، شکایت داشت، اما به تازگی دیگر هیچ گله‌ای نمی‌کند. یک دلیل این سکوت ناگهانی می‌تواند خسته شدن او از گله‌گذاری و قطع امید کردن از شما باشد، اما اگر این حالت نباشد، می‌توانید این سکوت را علامت خیانت تفسیر کنید. در چنین حالتی همسرتان سعی می‌کند تا به شما نشان دهد که اگر شما برای او وقت ندارید، او می‌تواند سر خود را با چیز دیگری گرم کند. البته این چیز دیگر لزوماً یک رابطه نامشروع نیست، اما می‌تواند باشد.

وقتی از او درباره اینکه چگونه روزش را گذرانده می‌پرسید، معذب می‌شود

زنان معمولاً دوست دارند که همسرشان از او درباره روزی که گذرانده است، بپرسد. اما اگر همسرتان، که زمانی همه چیز را برای شما تعریف می‌کرد، ناگهان مرموز و خوددار شده است و هنگامی که از او درباره برنامه روزمره‌اش می‌پرسید، سعی می‌کند که چیزی را از شما مخفی کند، احتمالاً این مخفی‌کاری ریشه در خیانت دارد.

همسرتان صمیمیتی با شما ندارد

تمام این نشانه‌ها به هم مرتبط‌ هستند. همسرتان به دلیل خیانت کردن به شما دچار احساس گناه شده است. این حس گناه گاهی باعث می‌شود که رفتار همسرتان از روی بی‌میلی عوض شود. همسری که زمانی دوست داشت، در آغوش شما آرام بگیرد، ناگهان و بدون هیچ دلیلی دیگر تمایلی به نزدیک شدن به شما ندارد و بسیار زودرنج شده است. بالعکس هستند زنانی که آگاهانه وانمود می‌کنند که عاشق شوهرانشان هستند و به نحو عجیب و بی‌سابقه‌ای به او محبت می‌کنند. تمام این رفتارهای بی‌سابقه می‌تواند یا از حس گناه نشأت بگیرد یا تلاشی برای مخفی کردن خیانت باشد، اما این یک فرمول قطعی نیست.

همسرتان فراموشکار شده است

همسرتان که زمانی حافظه‌ی قوی‌ای داشت و حتی ریزترین جزییات و کوچکترین چیزها در خاطرش می‌ماند، به تازگی فراموشکار شده است، شما هم که معمولاً مناسبت‌ها را فراموش می‌کرده‌اید، شاید در ابتدا از این فراموشکاری خوشحال شوید، اما بهتر است بدانید که این فراموشی ممکن است یکی از نشانه‌های فقدان احساس در اثر خیانت باشد.

همسرتان مشکلی با دیر به خانه آمدن شما ندارد

وقت نگذاشتن مردان برای خانواده و تا دیروقت کار کردن دو موضوعی است که همواره باعث ناراحتی خانم‌ها می‌شود. اما اگر این دیر آمدن‌ها دیگر باعث نارضایتی همسرتان نمی‌شود، وقت آن است که به خودتان بیایید. بالعکس ممکن است همسر خیانت‌کارتان عکس‌العمل دیگری نشان دهد و بر سر هر مسئله کوچکی شروع به جروبحث کند. این جنگ و جدال‌ها می‌تواند تلاشی برای مخفی کردن خیانت یا به هم زدن رابطه باشد. درهر حال اگر همسرتان بدون هیچ توضیح قابل قبولی ناگهان کاملاً متحول شده است، لازم است کمی در این باره هوشیارتر باشید.

همسرتان و گوشی تلفن همراهش به دو یار جدانشدنی تبدیل شده‌اند

گوشی تلفن همراه یکی از ملزومات اصلی برای سفر در جاده خیانت است. اگر همسرتان مدام، به ویژه در ساعات غیرعادی در حال پیامک زدن و حرف زدن با تلفن است، احتمال خیانت کردن او وجود دارد. نکته دیگری که در این رابطه باید به آن دقت کنید، این است که آیا اگر گوشی هنگام تماس گرفتن یا پیامک آمدن نزدیک شما باشد، همسرتان دستپاچه می‌شود، گوشی را می‌قاپد و از اتاق بیرون می‌رود یا از شما فاصله می‌گیرد؟ اگر هم نتواند از اتاق بیرون برود، به سرعت چند کلمه نامفهوم می‌گوید و پس از قطع تماس پیامک می‌فرستد.

  طلاق بخاطر خیانت زن یا شوهر(همسرم خیانت کرده میخوام جدا بشم)

همسرتان شما را ترغیب می‌کند که با فرزندان‌تان وقت بگذرانید

هر زنی از همسرش توقع دارد که تا حد امکان برای او وقت بگذارد. این توجه یکی از روش‌های زنان برای حس کردن عشق همسر و تحکیم ارتباط زناشویی است. اما اگر این روزها وقتی به همسرتان می‌گویید که بهتر است مدتی با هم خلوت کنید، او به شما اصرار می‌کند که با فرزندان‌تان وقت بگذرانید و با پسرتان فوتبال بازی کنید و استادیوم بروید، احتمالاً او می‌خواهد که کنار دیگری باشد. باز هم تاکید می‌کنیم که تکرار چنین برخوردی “ممکن” است علامت خیانت باشد و یک بار اتفاق افتادن آن نباید شما را نگران کند.

با خیانت زنم چطور برخورد کنم؟


می‌دانیم که در شرایط سختی به سر می‌برید و احساس می‌کنید زندگی مشترکی که کلی برای آن زحمت کشیدید در حال فروپاشی است و اضطراب و فشار روحی زیادی را تحمل می‌کنید. در این شرایط بهترین تصمیم این است که از مشاور که در زمینه درمان و برخورد با خیانت تخصص و تجربه دارد کمک بگیرید تا با توجه به شرایط زندگی و رابطه‌تان شما را راهنمایی کند. بطور کلی قبل از هراقدامی اول باید از خیانت همسرتان مطمئن شوید، صرفا به نشانه‌هایی که در این مقاله ذکر شد اکتفا نکنید و به همسرتان تهمت نزنید این نشانه‌ها، نشانه‌های رایج هستن و هیچ کدام بطور قطع خیانت همسرتان را ثابت نمی‌کند. سپس باید بررسی کنید این خیانت تا چه حد بوده و در حال حاضر آیا ادامه دارد یا خیر؟ آیا همسرتان از کاری که کرده پشیمان است یا می‌خواهد به رابطه‌ فرا زناشویی‌اش ادامه دهید. بررسی اصولی و منطقی همه این موارد به شما کمک می‌کند که برای ادامه زندگی مشترک‌تان به درستی تصمیم بگیرید.

در صورتی که همسرتان از کاری که کرده پشیمان است و از شما می‌خواهد که او را ببخشید اول مطمئن شوید که آیا او بر روی تصمیمش مصمم است یا اینکه صرفا برای اینکه زندگی مشترک و یا فرزندانش را از دست ندهد، ابراز پشیمانی می‌کند. سپس به کمک راهکاری‌هایی که مشاور و زوج‌درمانگر به شما آموزش می‌دهد می‌توانید برای بخشیدن همسرتان و بازسازی اعتماد متقابل میان‌تان تلاش کنید.

مشاوران و زوج‌درمانگران همیار عشق در زمینه درمان خیانت و ترمیم آسیب‌هایی که خیانت به بدنه زندگی مشترک‌تان وارد می‌کند تجربه زیادی دارند و می‌توانند با آموزش راهکارهای علمی و کارآمد به شما کمک کنند تا دوباره اعتماد و صمیمیت بین شما و همسرتان جانی دوباره بگیرد.
اما در صورتی که ابعاد خیانت همسرتان زیاد بوده، او حاضر به جبران اشتباهاتش نیست، سر تعهداتی که به شما داده پایند نمی‌ماند بهترین تصمیم جدایی و تمام کردن رابطه است. شما نباید خودتان را در زندان یک رابطه فرسایشی گیر بیاندازید شما هم مانند هر فرد دیگری حق دارید از رابطه عاطفی و زندگی مشترک‌تان لذت ببرید و همواره نگران این موضوع نباشید که مبادا همسرتان دوباره به شما خیانت کند.
درست است که جدایی و طلاق سختی‌های زیادی دارد و فرد متحمل آسیب‌ها و هزینه‌های مادی و معنوی زیادی می‌شود اما نباید بخاطر ترس از این سختی‌ها در یک رابطه آسیب‌زا و ناسالم بمانید. اگرچه هیچ معجونی وجود ندارد که سختی‌ها و درد و رنج طلاق را یک شبه از بین ببرد اما اگر راهکارهای درستی را بکار ببرید می‌توانید این سختی‌ها را با کمترین آسیب و در کمترین زمان از بین ببرید.
دوره «منِ ارزشمند بدون تو» همیار عشق راهکارهایی را به شما آموزش می‌دهد تا با توجه به شرایط و حس حال‌تان بتوانید به خوبی و در بازه زمانی کوتاه‌تری با جدایی کنار بیاید. بزرگترین آسیبی که طلاق بخاطر خیانت به شما وارد کند آسیب به عزت نفس و اعتماد به نفس‌تان است در این دوره علاوه بر اینکه بر روی بازسازی اعتماد به نفس تاکید فراوانی شده و راهکارها و تمرین‌های روانشناختی مخصوصی در نظر گرفته شده است، بخش آموزشی ویژه‌ای برای افرادی مورد خیانت واقع شده‌اند در نظر گرفته شده است. همچنین در این دوره با بررسی دقیق رابطه‌تان دلیل ریشه‌ای و پنهان بروز خیانت در رابطه را پیدا می‌کنید و می‌توانید با برطرف کردن این عوامل زمینه‌ای در آینده رابطه‌ موفق و پیروزی‌ را تجربه کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر صفحه مربوط به دوره «منِ ارزشمند بدون تو» را مطالعه کنید.

من و همسرم بیش از 20 سال است که ازدواج کرده‌ایم. مدتی پیش کشف کردم که او حدود 5 سال است که به من خیانت می‌کند. در تمام این مدت به او مشکوک بودم، اما نمی‌خواستم این فاجعه را باور کنم. من کورکورانه باور داشتم که همسرم حقیقت را به من می‌گوید. اما زمانی که همسر سابق آن مرد در ایمیلی به من درباره این رابطه نامشروع هشدار داد، من هوشیارتر شدم و سرانجام مچ آنها را از روی تماس‌های تلفن همراه همسرم گرفتم. همسرم ابتدا انکار کرد. او تا چند روز پس از این مواجهه و مدرک آوردن من، هیچ چیزی نمی‌گفت، تا این که سرانجام به او گفتم: “ازدواج ما الان در آستانه نابود شدن است. من امروز را به تو فرصت می‌دهم که اگر می‎خواهی بیشتر درباره این موضوع صحبت کنیم. وقتی از سر کار به خانه برگشتم، انتظار دارم همه چیز را برای من تعریف کنی. اگر بدترین چیزها را برای من تعریف کنی و بخواهی که همچنان در کنار من بمانی، سعی می‌کنم که تو را ببخشم و رابطه‌مان را حفظ کنم. اما اگر حقیقت را نگویی و از این موضوع بگذریم و بعد از دو یا شش ماه بفهمم که به من دروغ گفته‌ای، آن وقت همه چیز برای همیشه تمام می‌شود. آن شب وقتی به خانه برگشتم، همسرم همه چیز را برای من تعریف کرد. او هنوز هم مرا دوست داشت و به من التماس کرد که او را ترک نکنم. حتی همسرم آن‌قدر مضطرب بود که چند بار بالا آورد، حال آن که در تمام این 20 سال فقط یک بار به دلیل مسمومیت غذایی استفراغ کرده بود.”

  با دوست شوهرم وارد رابطه شدم (عاشق رفیق شوهرم شدم، چطور ازش دل بکنم؟)

این صحبت‌های مردی است که با آزردگی و آشفتگی بسیار همراه همسرش به مشاور مراجعه کردند. هر دوی آن ها به شدت به هم ریخته بودند و نمی‌دانستند چه واکنشی باید به وضعیت به وجود آمده نشان بدهند. مشاور ابتدا به صورت جداگانه و بعد از مدتی طی جلساتی در چندین هفته متوالی با هر دو این زوج صحبت کرد. هر دو فهمیدند در شرایطی که به وجود آمده مقصر بوده‌اند و ریشه مشکلاتشان را پیدا کرده و درصدد رفع آن برآمدند. مشاور به آن‌ها کمک کرد همدیگر را به آرامی و به تدریج ببخشند و با راهکارهایی که ارائه داد به آن ها برای بازسازی روابطشان کمک کرد. درست است که خیانت بحرانی بزرگ در زندگی محسوب می‌شود ولی این زوج با راهنمایی مشاور فهمیدند همیشه این بحران پایان زندگی مشترک نیست و می‌توان از نو عشق و آرامش را در زندگی مشترک تجربه کرد.

خیانت یکی از تلخ ترین اتفاقات ممکن در زندگی زوج است که تبعات بسیاری بدنبال دارد. چه کسی که خیانت کرده و چه کسی که خیانت دیده است هر دو بشدت از لحاظ روحی آسیب میبینند و زندگی مشترکشان دست خوش بحران بزرگی می‌شود. دودلی و تردید برای تمام کردن و یا ادامه دادن به زندگی مشترک تبدیل به بزرگترین دغدغه می‌شود، اما از آنجایی که داستان زندگی هر زوجی منحصر به فرد است و شرایطش با بقیه فرق می‌کند، هیچ وقت نمیتوان یک نسخه کلی برای همه زوج‌ها تجویز کرد.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

 • حسین عزیز این طرز فکر در علم جایی ندارد. تمام انسان ها ممکن است اشتباه کنند و مهم این است بتوانند این اشتباه را ریشه یابی، برطرف و در نهایت جبران کنند.

 • دوست عزیز سلام
  ببینید اعتماد در زندگی مشترک یکی از اصولی‌ترین و بنیادی‌ترین ابعاد ازدواج است که با توضیحات شما از طرف هر دوی شما از بین رفته است. موضوع در حال حاظر این نیست که چه باید بکنید تا مطمئن شوید رابطه‌ای وجود داشته یا نه موضوع این است که این رفتارها در هر دوی شما ریشه‌یابی شود، هرکس سهم خود را از مشکل بپذیرد و برطرف کند و در قدم بعدی اعتماد آسیب دیده بین شما دو نفر ترمیم شود. بنابراین این مشکل با یک پیام و چند سطر توصیه حل نمی‌شود و نیازمند بررسی جزئی و همه جانبه است بنابراین با یک مشاور در این زمینه مشورت کنید.

 • سلام
  من مردی ۳۹ ساله هستم و پسری ۱۲ ساله دارم
  با خانمم حدودا ۱۳ سال قبل یعنی ۲۶ سالگی ازدواج کردم

  حدودا ۸ سال بعد یعنی زمانی که من ۳۴ ساله بودم به من خیانت کرد و خیانتش در حد چت و تماس تلفنی و دو بار دیدار تو کافه بود .

  من هم درجا با دادن مهریه کاملشون که حدودا ۲۰۰ میلیون پول اون زمان میشد ازشون طلاق گرفتم و چون پسرم بالای ۷ سالش بود ، حضانت کامل به من دادن و البته خود خانم هم زیاد مایل به گرفتن حضانت پسرمون نبود .

  حالا ۵ ساله که گذشته و تو این مدت همش داره گریه میکنه و التماس میکنه و میگه من غلط کردم ، همون یه بار بیشتر نبوده و مردی برای من بهتر از تو نیست و توروخدا به خاطر پسرمون برگرد با هم دوباره ازدواج کنیم و اصلا من مهریه و هیچی نمیخوام فقط یه بار منو ببخش .

  راستش ۵ ساله کارش همین شده و منم دارم به برگشت دوباره به ایشون فکر میکنم …راه درست چیه به نظرتون ؟ آیا واقعا با وجود این همه التماس دوباره برگردم و ببخشمش و یا نه بگم که موش از یه سوراخ دو بار گزیده نمیشه ؟؟
  لطفا منو راهنمایی کنید
  تشکر

 • من چندساله جدا شدم، 4سال، و هیچ تمایلی برای ازدواج مجدد ندارم، البته رابطه دارم، ولی اجازه پیشرفت در رابطه رو نمیدم، ضمنا میخواستم بدونم کارشناسان شما خانم هستند یا آقا؟ ممنونم

 • “برای بخشیدن همسرتان و بازسازی اعتماد متقابل میان‌تان تلاش کنید.” هیچ مردی نمیتونه خیانتو ببخشه مگه اینکه با عذابش مشکلی نداشته باشه

 • سلام وقت به خیر خسته نباشید …. مدتی است که من گاها حتی تا مدت چند هفته یا یک ماه به خانه نمی روم و حتی بعضی وقت ها نزدیک شب به خانه رفته و مجددا به محل کارم باز می گردم و برای من عجیب است که مانند قبل شکایتی نمی کند و به گله مختصری بسنده می کند و به این مسئله که ارتباط هم نداریم هم اعتراضی نمی کند …. من آگاهی کامل ندارم شاید هم من شکاک شده ام ! لطفا به من بگویید باید چکار کنم و سلسله مراتب و مراحل قانونی و … برای مطرح کردن این دعاوی چگونه است ؟ در صورت اثبات حضانت فرزندان و مهریه و …. به چه شکل خواهد بود ؟

  • سلام دوست گرامی
   اینگونه که مطرح کردید، شرایط کاری شما به این صورت است که دور از خانه هستید. خود این ماجرا هر اتفاقی را می‌تواند رقم بزند.
   نه لزوما خیانت کردن، بلکه ایجاد فاصله و سرد شدن همسرتان پیش پاافتاده‌ترین اتفاقی است که می‌افتد.
   اگر مسائل و مشکلات شما حل نشود و احساس نزدیکی بین شما و همسرتان اتفاق نیفتد، به مرور زمان طلاق عاطفی اتفاق می‌افتد.
   در رابطه با سوالات حقوقی بهتر است تا با یک مشاور حقوقی صحبت کنید.
   اما برای دریافت مشاوره، می‌توانید از مشاوران همیار عشق نوبت مشاوره دریافت کنید.

 • باسلام به تازگی خانومم بهم دروغ میگه تابحال اصلابهم دروغ نمیگفت به رابطه امان خیلی خیلی کمتراهمیت میده قبلا اینجوری نبود
  من چون کارم طوریه که یکماه خونه نیستم شهرستانم موقعی که میام خونه مثل قبلا نیست
  البته بعضی وقت هاخوب میشه ولی عمدا تا بده اخلاقشم بده
  بابچه ها خیلی بدرفتاره لطفامنو راهنمایی کنید؟
  ایا این رفتارخانومم که داره، ممکنه که بهم خیانت کنه
  حقیقتش یکم شکاک شدم
  اهل تنهابیرون رفتن نیست خیلی کم پیش میادبیرون بره تنها اونم تومحل
  سه تابچه داریم ۱۲ساله هم ازدواج کردیم
  ممنون میشم از راهنمایتون باتشکر محمد هستم

  • سلام دوست گرامی
   سرد شدن همسرتان و یا دروغگویی لزوماً به معنی خیانت نیست، بلکه عدم حضور شما در کنار ایشان می‌تواند علت این رفتارها باشد.
   تا به حال در رابطه با این رفتارها با او صحبت کردید؟
   گفتید با فرزندان بدرفتار هستند، دقیقاً چه رفتاری انجام می‌دهند؟ آیا اشان از شغل شما رضایت دارند؟ شکایتی از این بابت ندارند؟
   وقتی از کار برمی‌گردید، این زمان نبودن‌تان را به چه صورتی جبران می‌کنید؟
   پیشنهاد خوب برای شما، مراجعه به زوج‌درمانگر است.

  • سلام دوست گرامی
   ار شما شواهد عینی برای اینکار دارید و از خیانت ایشان مطلع هستید، بهتر است در حضور یک زوج‌درمانگر این کار را انجام دهید.
   گاهی فقط احساس شک‌ باعث می‌شود که برداشت کرده باشید همسرتان خیانت کرده است. حتی گاه تعریف ما از خیانت متفاوت است.
   باید پیامدهای ناشی از گفتن این اتفاق را بررسی کنید که اگر به او مستقیم بگویید خیانت کرده است او چه واکنشی نشان خواهد داد؟ ولی بهترین حالت این است که در حضور یک زوج درمانگر این اتفاق را شرح دهید.

 • باسلام من فردی هستم که از ابتدای زندگی روی پای خودم ایستادم در دوران مجردی فقط وفقط کار کردم وحتی دوست دختری نداشتم با خانومم بصورت تصادفی اشنا شدم 2تا پسر دارم یعنی الان 20 ساله ازدواج کردیم من ادمی جدی هستم برای خانواده وقت میگذارم ولی بعضی وقتها بداخلاق میشوم 1سال قبل فردی عکس خانومم را با پسری حدودا 25ساله برایم فرستاد عکس را نشان دادم واو گفت بخدا دیگر این کار را انجام نمیدهم در وضعیت فعلی او را بخشیدم بماند الان باز مرا محل نمیدهد مدام با گوشی است در ضمن خانمم شاغل است خیلی به خودش میرسد هر روز لباس جدید.مانتوی جدید الانم که ماشین خریده که بدتر من فقط سکوت کرده ام ونمیدانم چکار بکنم وبه او شک دارم لطفا مرا راهنمایی کنید

  • سلام دوست گرامی
   خیانت از جمله مسائلی است که با بروز هیجان های شدیدی همراه است و تا زمانی که با این موضوع به صورت هیجانی رفتار شود، وضعیت زندگی بهبود پیدا نمی کند. بنابراین در ابتدا شما باید برای رفع مشکلات زندگی و دریافت کمک به یک زوج درمانگر مراجعه کنید. مهم ترین بخش در درمان خیانت شامل: علت یابی خیانت، سهم یابی از زوجین (هرکدام چه سهمی دارند)؟ و در نهایت پروسه بخشش است. برای درمان یا فرد آسیب دیده، فرد عهدشکن را می بخشد و جدا می شود یا می بخشد و به زندگی ادامه می دهد.

 • سلام من ديروز پرينت گوشي همسرم رو در اوردم ديدم به پسر داييش پيام پيام ميذنه و دريافت ميكنه متن و محتوا پيامك تو دستم نيس خودش دست به قران گذاشت كه رابطه اي نامشروح نداشته در حد فاميلي بوده دارم ديونه ميشم لطف راهنمايي كنيد

  • سلام دوست گرامی
   بهتر هست اصل رو روی اعتماد بذارید و حرف همسرتون رو قبول کنید
   و در صورت تکرار مجدد با پسر دایی ایشون صحبت کنید
   احیانا اگر در روابط عاطفی بین خودتان ضعف دارید تلاش کنید با صحبت کردن و مراجعه به مشاوره، زندگی خود را پر از عشق کنید

 • سلام
  سپاس از تلاشتون در صفحه ای آموزنده
  من حدود ۶ ماه قبل با دختر خانومی آشنا شدم که ابتدا قصدمون فقط دوستی بود.کم کم بعد از گذشت ۳ ماه از آشنایی و شناخت نسبی ، تصمیم گرفتم که از ایشون خواستگاری کنم و با خانواده به خونشون رفتیم.بعد از اون جلسه هم ما و هم آنها جواب اولیه مثبت دادن و قرار بر این شد آشنایی ادامه پیدا کنه.تو این مدت منم چون بصورت اقماری کار می کردم ، چند هفته در ماه شهر خودمون نبودم.
  تو دوران آشنایی چندباری دلخوری پیش اومد و من همیشه پیش قدم میشدم تا اینکه آخرین بار دیگه کاری نکردم و منتظر شدم.هیچ خبری نشد و خودم دوباره رفتم جلو که متوجه شدم کلا قصد قطع رابطه داره!مرخصی گرفتم و بی خبر سریع خودمو به شهرمون رسوندم که متاسفانه متوجه شدم کار از جای دیگه مشکل دار شده!
  بعد بصورت اتفاقی اطلاعات و مدارکی به دستم رسید که ایشون با چند پسر همزمان با من در ارتباط بودن!متاسفانه یه نقاب معصوم داشت که به هیچ وجه فکر این چیزا رو نمیکردم. وقتی با واقعیت رو بروش کردم با پر رویی تمام گفت که “من و تو عقد نکردیم که تو ادعا داری بهت خیانت شده”!!!!
  حالا سوالم اینه که:
  آیا دو نفری که مراسم خواستگاری رو پشت سر گذاشتن و در دوره شناخت هستن حق دارن همزمان با نفر دیگری ارتباط دوستی یا شناخت برقرار کنن؟یا بایستی ابتدا تکلیف قضیه نفر قبلی رو معلوم کنن و بعد برن سراغ دیگری؟

  • دوست عزیز
   سلام

   قطعا هم شما و هم ایشون جواب این سوال رو می‌دونید؛ به همین دلیل سعی شما برای توجیه کردن ایشون که کارشون خیانت بوده یا نبوده، هیچ فایده‌ای نداره. شما نمی‌تونید به کسی که چیزی رو می‌دونه ولی خودش رو به ندونستن زده، چیزی رو ثابت کنید.
   می‌دونم که احساس خوبی ندارید و می‌دونم که این قضیه تا مدتی آزارتون می‌ده، اما به هر حال نباید خودتون رو مقصر این قضیه بدونید. به هر حال ایشون بر خلاف عرف مرسوم رفتار کردند و کاملا هم آگاهانه بوده. این به معنی این نیست که شما کار اشتباهی کردید یا …، این فقط تصمیم ایشون بوده که قطعا تبعاتی داره، یکیش اینه که شما رو از دست دادند.

 • با سلام و خسته نباشید.ده سال است از ازدواج ما میگذره و تو این دو سال اخیر فهمیدم که خانمم با کسی از طریق تلفن و چت در تماسه و من متوجه همه چیز شدم ،خیلی تلاش کردم و سخت بود که بتونم ببخشمش اما به تازگی متوجه شدم که بازم به من خیانت کرده و با یک نفر ارتباط داره،نمیدونم بایدچکار کنم.ممنون میشم اگر من رو راهنمایی کنید که چه تصمیمی باید بگیرم

  • لطفا راهنمایی کنید اینکه خیانت مدام در حال تکرار است ( انگار عادت شده) حتی همسرم خواهرش را به این کار و داشتن رابطه( با وجود تاهل) با دیگران ترغیب و تشویق می کند و ارتباط او با زنان متعلقه و من فکر کنم حتی همسرم لیدر است برای ترغیب و تشویق دیگران به خیانت .
   با او صحبت کردم میگه تو محبت نمی کنی ،توجه نمیکنی، در حالی که اینطور نیست تازگی میگه تو دوستم نداری که اینها واقعیت و عینیت نداره به نظرم برای توجیهه کارهایش اینها را میگه ترا بخدا ما فرزند13 ساله ی پسر داریم که خیلی مهربان و فهمیده است .
   به نظرم این خانم در منجلابی است که برگشت نداره . ممنون میشم راهنمایی فرمایید

   • سلام دوست گرامی
    اگر در همان دفعات اول با دقت و جدیت به دنبال حل این مشکل بودید مطمئنا بصورت عادت تبدیل نمیشد الان هم دیر نیست با همسرتان صحبت کنید و با هم به مشاور خانواده مراجعه کنید.مطمئنا مشکل حل خواهد شد.

  • سلام
   دوست گرامی
   متاسفانه در اکثر رابطه ها پس از یکبار اشتباه و خیانت، همسر با سکوت و یا بخشش،مسئله رو حل نمی کند بلکه صورت مسئله رو پاک می کند.انچه که در ترمیم رابطه بعد از خیانت و عدم وقوع مجدد آن مطرح هست شناسایی علت و دنبال راه حل و رفع مشکل بودن و مراجعه به فرد مطمئن و مشاور میباشد نه اینکه هرکسی سعی کند شخصی را ببخشد یا فراموش کند که به نوعی میتواند استارت مشکلات بعدی باشد .
   ابتدا لازم است شما خودتان صبور و ارام باشید.
   در مورد اطلاع مجدد از خیانت همسرتان با ایشان صحبت کنید و شرایط را باز کنید.با ایشان صحبت کنید و دلیل رفتارشان را پیگیری کنید .و با صحبت قاطعانه در مورد ادامه زندگی سوال کنید. اشتباهاتی هم از سمت شماوجود دارد بپذیرید و با مشاوره حضوری نسبت به کنترل ایشان اقدام کنید.

 • سلام یکسال بعداز شروع زندگیمون متوجه شدم طلاهای همسرم نیستن.بعداز پیگیری های مکرر گفت طلاهاشو تو بانک جهت سرمایه گذاری گذاشته.ازش دفترچه حساب یا رسید خواستم گفت نداره.الان ۴ سال میگذره خلاصه بگم تاریخ تحویل طلاها رو عقب مینداخت تا اومد و گفت پولشون تو حسابش هست یه مبلغ زیاد.خواستم سرمایه گذاری کنم مستقیم نه اما نظرمو عوض کرد.بعداز چندماه که باردار هم بودن و سکار نمیرفتنمتوجه شدم با دروغ سند ماشین منو گرو گذاشته پیش کارفرماش و پول دریافت کرده حدود ۶ ماه قبلش هم از طرف حساب پدرش با اطلاع پدرش پول بهره ای دریافت کرده من تمام این مدت بی اطلاع بودم بعداز زایمان میگفت من طلاق میخوام چند ماه گذشت میگفت حرف از طلاق نزنیم.از پولا میپرسیدم میگفت دادم به یه خانم کار کنه سودبده.اما نمیگفت کجاست کیه؟!یه شب خونه پدرم وقتی سوال کردم ازش و اصرار،زنگ زد به پدرش اومد دم در و فرار کرد پای برهنه با پدرش رفت.الان ۶۰ روزه من و بچه ۶ ماهم رو گذاشته رفته.هر روز یه نفر تو تلگرامش که دست منه پیام میدن و وقتی اسم کارفرماشو میارم اکانتشونو حذف میکنن.درضمن با شکایت کارفرماش ماشین رو خوابوندن.حالا هی میگه درستش میکنم.من حرفم اینه که من پول و طلانمیخوام واقعیت رو هرچی که هست بهم بگو اگه تونستم میبخشمت برگردیم به زندگیمون.۴ سال گذشته تنش کم و بیش داشتیم اما نه زیادخیلی معمولی.آیا خیانتی رخ داده؟!من با فکر کردن به این موضوغ احساس یاس و ناامیدی زیادی رو تجربه میکنم.راهکار چیه؟!

  • سلام
   مواردی که مطرح کردید هرکدام باید جداگانه و بصورت حضوری با همسرتان بررسی شود.امکان خیانت خیلی کم هست و بیشتر به شکل یک بحران اقتصادی و سرمایه گذاری میتوان نگاه کرد.
   بهتر هست قبل از هر قضاوتی با خود ایشان به یک مشاور مراجعه کنید تا خود ایشان دلیل کارهای صورت گرفته را بیان کنند

 • سلام.من حدود ۴۰ روز با ی خانم متاهل در ارتباط بودم.البته ایشون میگفتن که به زودی از همسرشون جدا میشن.ولی ب من گفتن که فقط دوستی ساده بینمون باشه ن چیز بیشتر بعد ی مدت کم کم داشتم وابستش میشدم که شدم.اون خانم خیلی زیبا بود و همینم باعث شد باهاشون در ارتباط باشم.کارایی که میکرد معلوم بود با کسای دیگه ای هم در ارتباط هستن.شوهرشون بهمون شک کردن و چن روز بهم پیام نمیدادن بعد از چند روز که من بهشون پیغام دادم گفتن مست هستم و دوست ندارم صحبت کنم.منم گفتم اگه با کسه دیگه ای ارتباط دارید بگید.در جواب پیغام گفتن که برو دنبال زندگیت خدانگه دار.حالا چن روز میگذره و من بشدت افسرده شدم.میدونم کارم اشتباه بوده ولی واقعا روز نیست بهشون فک نکنم ممنون میشم کمکم کنید

  • سلام دوست گرامی
   همانطور که خودتون مطرح کردید این ارتباط از هر لحاظ اشتباه هست .و اینکه ایشان در عین متاهل بودن با افراد دیگری در ارتباط بودند از عدم تعهد و وفاداری ایشان حاکی هست.پس بهترین کار این است که با وجود علاقه ای که دارید این رابطه را کاملا تمام کنید و سعی کنید وقت خودتان را با حضور در جمع دوستان،ورزش کردن و کارهای هنری پر کنید تا کمتر به فکر ایشان باشید
   موفق باشید

 • خانمم ضمانت سنگین وام همکاری مرد را نموده و من تصادفی متوجه شدم اورا برای تقسیم بندی اموالش بین فرزندان مان
  در وصیت نامه خود معرفی کرده و یکبار هم به او کمک مالی نموده است،اینها را درست توضیح نمیدهد ومن سردرگم مانده ام،آیا شواهدی برای خیانت یافته ام یا اینکه بدگمان شده ام???

  • سلام دوست گرامی
   قبل از اینکه هر گونه قضاوت و برداشتی داشته باشید لازم هست که با همسرتان صحبت کنید و مسائل رو روشن کنید
   اینکه این رفتار ایشان دلیلی بر خیانت ایشان باشد اصلا نمیتوان رای داد و لازم هست دلایل همسرتان را از این عمل حتما بشنوید

 • با سلام و خسته نباشید.ده سال است از ازدواج ما میگذره و تو این دو سال اخیر فهمیدم که خانمم با کسی از طریق تلفن و چت در تماسه و من متوجه همه چیز شدم ،خیلی تلاش کردم و سخت بود که بتونم ببخشمش اما به تازگی متوجه شدم که بازم به من خیانت کرده و با یک نفر ارتباط داره،نمیدونم بایدچکار کنم.ممنون میشم اگر من رو راهنمایی کنید که چه تصمیمی باید بگیرم

  • سلام
   دوست گرامی
   بارها عنوان شده است که در یک رابطه ای که یک نفر به هر دلیلی خیانت می کند باید مسائل ریشه یابی شود و فقط با ذکر بخشیدن طف مقابل از مشکل رد نشد در رابطه های مشترک،پس از متوجه شدن به خیانت طرف مقابل ،همسر با سکوت و یا بخشش،مسئله رو حل نمی کند بلکه صورت مسئله رو پاک میکند و به شناسایی علت و دنبال راه حل و رفع مشکل بودن و مراجعه به فرد مطمئن و مشاور نمی باشد که به نوعی میتواند استارت مشکلات بعدی باشد .پیشنهاد میکنم در مرحله ال خودتان آرام و صبور باشید .
   با همسرتان صحبت کنید و شرایط را باز کنید. دلیل رفتارشان را پیگیری کنید قاطعانه در مورد ادامه زندگی سوال کنید. ااجازه بدهید علت ها رفتار ایشان مطرح شود و با هم به دنبال راه حل باشید.مشاوره حضوری به شما کمک زیادی خواهد کرد

  • سلام
   ببخشید خانم من زیاد به دیگران مردها نگاه میکنه جوری که بعضی ها فکر میکنن مورد داره به نظر شما داره چیزی پنهون میکنه یا خیانت میکنه

   • سلام دوست گرامی
    باید در مرحله اول درباره این حسی ک دارید با او صحبت کنید و بگویید این رفتار شما را اذیت می‌کند.
    در مرحله دوم به زوج‌درمانگر مراجعه کنید تا این مساله بررسی شود که آیا واقعا این اتفاق می‌افتد یا صرفاً شما حساسیت دارید.

مقالات مرتبط