دلایل میل جنسی بالا در زنان(شهوت و گرم مزاجی زیاد زن)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

دلایل میل جنسی بالا در زنان(شهوت و گرم مزاجی زیاد زن)

برخی از افراد گمان می‌کنند که میل جنسی و نیاز جنسی فقط در مردان بالا است و زنان چندان میل به رابطه جنسی ندارند یا می‌توانند به شدت خودشان را کنترل کنند. در حالی که برخی از زنان هم میل جنسی( به قول عامه حشر یا شهوت زیاد) بالایی دارند و اصطلاحا از لحاظ جنسی گرم هستند. میزان میل جنسی به عوامل مختلفی مثل سن، میزان کیفیت رابطه عاطفی با شوهر، میزان سلامت روحی و روانی و عوامل دیگری بستگی دارد. بنابراین ممکن است در دوره‌ای از زندگی، خانم به مدت چند روز یا حتی چند هفته، میل جنسی زیادی داشته باشد. در کل، میل جنسی در مردان و زنان معمولا تحت عوامل محیطی، در حال نوسان است. در این مقاله بررسی می‌کنیم که گرم بودن خانم از لحاظ جنسی چه مشکلاتی را می‌تواند به وجود بیاورد؟ چگونه می‌توان میل جنسی  بالا را مدیریت کرد؟ و اگر همسرتان میل جنسی زیادی دارد، در حدی که نمی‌توانید انتظاراتش را برآورده کنید، چه کار باید بکنید تا این مشکل حل شود؟

آیا بالا بودن میل جنسی، مشکل‌ساز است؟

اگر میزان افزایش میل جنسی در حدی نباشد که ذهن فرد بیشتر اوقات در طول روز مشغول افکار و تخیلات جنسی باشد و باعث رفتارهای جنسی اشتباه شود، مشکلی وجود ندارد، اما اگر به دلیل افزایش شدید میل جنسی، مشکلاتی که در ادامه مقاله به آنها اشاره می‌کنیم برای شخص به وجود آمده است، لازم است شخص به سکس تراپیست برای بررسی و حل این مشکل، مراجعه کند. توصیه می‌کنیم از سکس تراپیست‌های همیار عشق در این خصوص و در زمینه سایر مسائل و مشکلات جنسی، راهنمایی بگیرید.

چه زمانی میل جنسی بالا مشکل‌ساز و خطرناک است؟

در صورتی که این مشکلات برای فرد ایجاد شود، افزایش میل جنسی نیاز به درمان و کاهش دارد:

 • بیشتر اوقات روز ذهن‌تان درگیر افکار و تخیلات جنسی است
 • نمی‌توانید خودتان را کنترل کنید و برای ارضاء نیاز جنسی، میل پایان‌ناپذیر دارید، به طوری که همسرتان را تحت فشار قرار می‌دهید که روزی چند دفعه با هم رابطه جنسی داشته باشید
 • نمی‌توانید رفتارهایتان را کنترل کنید و حتی ممکن است نسبت افراد دیگر، رفتارهای جنسی پرخطر داشته باشید تا نیازتان برآورده شود
 • بیش از حد و به صورت وسواسی خودارضایی می‌کنید
 • جنبه‌های مختلف زندگی‌تان دچار مشکل شده است. به عنوان مثال به جای اینکه به تحصیل، شغل و سایر فعالیت‌های مفیدتان برسید، درگیر افکار و مسائل جنسی هستید

دلایل میل جنسی زیاد چیست؟


عوامل مختلفی در کنار هم، باعث افزایش میل جنسی در زنان می‌شود:

سن

با افزایش سن، میل جنسی کاهش می‌یابد چون ترشح هورمون‌های جنسی با نزدیک شدن به یائسگی کاهش می‌یابد و اندام‌های جنسی داخلی کم کم از کار می‌افتند. به همین دلیل است که نوجوانان و جوانان که اخیرا به سن بلوغ رسیده‌اند، ممکن است میل جنسی بالایی داشته باشند، اما زنان میانسال یا سالمند، میل جنسی‌شان به شدت کاهش پیدا کرده است.

هورمون‌ها

هورمون‌های جنسی زیاد، باعث افزایش میل جنسی می‌شوند. این هورمون‌ها با گذر زمان و با افزایش سن، کاهش می‌یابد. البته استرس و اضطراب نیز باعث سرکوب این هورمون‌ها می‌شوند.

سلامت روانی

اگر شخص استرس، اضطراب و افسردگی کم‌تری داشته باشد و از لحاط روحی و روانی در سلامت نسبی باشد، هورمون‌های جنسی نیز به اندازه کافی در بدن خانم ترشح خواهد شد، همچنین شخص حوصله و انرژی کافی برای رابطه جنسی را خواهد داشت. سلامت روحی و روانی، در افزایش میل جنسی نقش بسزایی دارند.

فعالیت بدنی

زنانی که ورزش می‌کنند و فعالیت بدنی منظمی دارند، میل جنسی بالاتری نیز دارند چون ورزش و فعالیت بدنی، هورمون‌هایی را ترشح می‌کند که باعث بهبود خلق و خو و افزایش سطح انرژی بدن می‌شوند. این شادی و نشاط پس از ورزش و تناسب اندام، در میزان میل جنسی نقش دارد و همچنین کیفیت و میزان ارگاسم را بیشتر می‌کند.

  آموزش رابطه جنسی شب اول ازدواج (آموزش شب زفاف)

کیفیت رابطه عاطفی

زوجینی که کیفیت رابطه عاطفی‌شان خوب است و بین‌شان عشق، محبت و صمیمیت کافی جاری است، مسلما میل جنسی بیشتری نسبت به زوج‌هایی که رابطه‌شان سرد شده است و مشکلات زیادی در رابطه‌شان وجود دارد، دارند. این زوج‌های موفق، در کنار هم از معاشقه و رابطه زناشویی لذت می‌برند و در کل رابطه رضایت‌بخشی دارند. رضایت از رابطه زناشویی، باعث افزایش میل جنسی و گرم شدن مزاج زوجین می‌شود.

سوءمصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی

افرادی که سوءمصرف مواد یا مشروبات الکلی دارند، به دلیل اینکه در هنگام مصرف این موارد در هوشیاری کامل نیستند و قدرت تصمیم‌گیری لازم را ندارند، ممکن است افزایش شدید میل جنسی را تجربه کنند و دست به رفتارهای جنسی خطرناک با افراد مختلف بزنند. به دلیل اینکه این افراد از تعادل روحی و روانی برخوردار نیستند، نمی‌توانند درست یا غلط بودن رفتارشان را تشخیص دهند و احتمال زیادی دارد که رفتارهای خطرناکی را انجام دهند.

روزهای نزدیک به تخمک‌گذاری

در طول چرخه قاعدگی، هورمون‌های جنسی در حال نوسان هستند و به دنبال آن، میل جنسی نیز تغییر می‌کند. معمولا در هفته دوم بعد از قاعدگی که زمان تخمک‌گذاری است، زنان میل جنسی بیشتری دارند.

چطور متوجه بشم میل جنسی‌ام بیش از حد زیاد شده است؟

 • افکار یا رفتارهای جنسی‌تان بر روی زندگی اجتماعی، شغل و یا تحصیل شما تاثیر منفی گذاشته است
 • درگیر افکار وسواسی جنسی شده‌اید
 • فعالیت جنسی‌تان به شدت افزایش پیدا کرده است یعنی اگر متاهل هستید، حتی گاهی به روزی چندین دفعه سکس نیاز دارید و اگر مجرد هستید، در خودارضایی کردن افراط می‌کنید. اگر خودارضایی انجام می‌دهید، توصیه می‌کنیم برای ترک آن و مدیریت میل جنسی در دوران مجردی، از مشاوران همیار عشق راهنمایی بگیرید. به خاطر داشته باشید که خودارضایی عوارش جسمانی و روحی و روانی زیادی دارد
 • وقتی فعالیت‌های سالم دیگری را جایگزین برقراری رابطه جنسی می‌کنید، احساس رضایت ندارید
 • به رفتارهای جنسی‌تان وابسته شده‌اید، به طوری که نمی‌توانید آن را ترک کنید یا کاهش دهید
 • برای فرار از مشکلات و فشارهای روانی مثل استرس، اضطراب یا خشم به رفتارهای جنسی رو می‌آورید

چطور میل جنسی‌ام را مدیریت کنم؟


با سکس تراپیست در ارتباط باشید

همانطور که در قسمت‌های قبلی مطالعه کردید، افزایش شدید میل جنسی می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. بنابراین ابتدا لازم است این موضوع توسط فرد متخصص (سکس تراپیست) بررسی شود تا راهکارهای درمانی موثر به شما ارائه شود. توصیه می‌کنیم برای حل این مشکل، از سکس تراپیست‌های همیار عشق کمک بگیرید.

با کارهای مفیدتر، خودتان را سرگرم کنید

سعی کنید علاقه‌مندی‌هایتان را بشناسید و فعالیت‌هایی را انجام دهید که طبق علاقه‌مندی‌هایتان باشند. این فعالیت‌ها، برایتان لذت‌بخش خواهند بود هم باعث می‌شوند سرگرم کاری مفید شوید و ذهن‌تان از مسائل جنسی فاصله بگیرد.

عکس‌ها یا فیلم‌های تحریک‌کننده را از موبایل یا کامپیوترتان حذف کنید

اگر عکس یا فیلمی دارید که وقتی چشم‌تان به آن می‌افتد، میل جنسی‌تان تشدید می‌شود، آن را حذف کنید. این موارد باعث تحریک شما می‌شوند و درنتیجه هورمون‌های جنسی افزایش می‌یابند و میل‌تان به برقراری رابطه جنسی یا خودارضایی بیشتر می‌شود.

سعی کنید کمتر تنها بمانید

برای پرهیز از رفتارهای جنسی افراطی، سعی کنید کمتر تنها بمانید. البته منظور این است که اگر مجرد هستید، بیشتر در کنار خانواده یا دوستان‌تان وقت بگذرانید، به دلیل اینکه اگر تنها باشید بیشتر احتمال دارد که ذهن‌تان درگیر موضوعات جنسی شود و بخواهید خودتان را از این لحاظ ارضاء کنید. سعی کنید زمانی که با شریک عاطفی‌تان هستید هم خودتان را کنترل کنید و اگر درباره موضوعات جنسی صحبت شد، سعی کنید موضوع راعوض کنید تا ذهن‌تان دوباره درگیر این موضوع نشود.

  نشانه‌های تحریک و شهوتی شدن زنان (چگونه همسرم را برای رابطه جنسی آماده کنم؟)

زمانی به تخت خواب بروید که واقعا خسته باشید

یکی از روش‌ها این است که زمانی به تخت خواب بروید که واقعا خسته باشید و دیگر حوصله تامین نیاز جنسی را نداشته باشید. زودتر از وقت خواب، به تخت خواب نروید.

با همسرتان فعالیت‌های دیگری را انجام دهید

اگر ازدواج کردید، به جای اینکه رفتارهای تحریک‌کننده انجام دهید و تنها سرگرمی‌تان برقراری رابطه جنسی یا معاشقه باشد، سعی کنید با همسرتان فعالیت‌های مفید و لذت‌بخش دیگری مثل خواندن کتاب، بازی کردن، تماشای فیلم و سریال، پیاده‌روی یا ورزش را انجام دهید. این کارها به شما کمک می‌کنند که هم صمیمیت و عشق را در رابطه‌تان بیشتر کنید و هم از رابطه جنسی افراطی فاصله بگیرید.

آزمایش خون دهید

در آزمایش خون مشخص می‌شود که وضعیت هورمون‌های زنانه و جنسی‌تان چگونه است. اگر این هورمون‌ها به دلایلی زیاد باشند، پزشک برایتان داروهایی را تجویز خواهد کرد و به شما راهکار خواهد داد تا این مشکل حل شود.

فشارهای عصبی‌تان را به روش‌های دیگری تخلیه کنید

اگر به دلیل فشارهای عصبی مثل رهایی از استرس، اضطراب، افسردگی یا خشم احساس می‌کنید نیاز به ارضاء شدن از لحاط جنسی دارید، این روش را تغییر دهید و روش‌های سالم و درست دیگری را برای رهایی از این فشارها و احساسات منفی انتخاب کنید. به عنوان مثال ورزش کردن، انجام دادن مدیتیشن، نوشتن احساسات، گوش کردن به موسیقی شاد یا آرامش‌بخش و مراجعه به روانشناس، از جمله راهکارهای درست و موثر برای کاهش و مدیریت فشارهای روانی است. توصیه می‌کنیم اگر به هر دلیلی از فشارهای عصبی و روانی زیاد رنج می‌برید و این فشارها باعث می‌شوند به کارهای اشتباه و افراطی مثل پرخوری عصبی، خودزنی، خودارضایی یا انجام رفتارهای جنسی افراطی و… رو بیاورید، از روانشناسان بالینی همیار عشق کمک بگیرید. روانشناس بررسی می‌کند که منشاء این حد از فشارهای روحی و روانی چیست و سپس راهکارهای سالم و مفیدی را به شما ارائه خواهد داد. اگر لازم باشد، روانشناس شما را به روان پزشک نیز ارجاع خواهد داد تا روان پزشک برایتان داروی آرام‌بخش تجویز کند.

با همسرتان درباره این موضوع گفتگو کنید

گفتگوی موثر و سازنده در هر زمینه‌ای، مفید و ضروری است. درباره این موضوع نیز با همسرتان حتما صحبت کنید. به این روش که به او بگویید که این اواخر میل جنسی‌تان به شدت زیاد شده است و دائما افکار و تخیلات جنسی در سر دارید و یا میل زیادی به برقراری رابطه زناشویی دارید. از او بخواهید به شما کمک کند تا این میل را کاهش داده و مدیریت کنید. به عنوان مثال می‌توانید با هم قرار بگذارید تا هر موقع که نیاز داشتید، به جای برقراری رابطه جنسی به دفعات زیاد در یک روز، به پیاده‌روی بروید یا از همسرتان بخواهید در چنین شرایطی به جای رابطه جنسی، ماساژ بدهد و یا با هم شروع به انجام فعالیت‌های سالم‌تر کنید تا کم کم جایگزین رابطه جنسی افراطی شود. از همسرتان بخواهید که شما را درک کند و کمک کند تا این موضوع را حل کنید.

مصرف کافئین را کاهش دهید

کافئین نوعی محرک محسوب می‌شود که اگر زیاد مصرف شود می‌تواند باعث افزایش فشار خون، ضربان قلب، استرس و اضطراب و تحرک‌پذیری شود. همه این موارد بر روی میل جنسی تاثیر می‌گذارند. بنابراین برای کاهش میل جنسی، از مصرف بیش از حد کافئین پرهیز کنید.

همسرم(زنم) همیشه سکس می‌خواهد


ممکن است مزاج و میزان میل جنسی شما و همسرتان در رابطه جنسی متفاوت باشد. در این صورت لازم است به راهکارها و توصیه‌هایی که در ادامه مقاله آوردیم عمل کنید تا به مشکل برن نخورید.

  معاشقه در دوران دوستی و آشنایی، درست یا غلط؟ (درخواست عشق‌بازی قبل از ازدواج)

با همسرتان صحبت کنید

با همسرتان صحبت کنید و بگویید که اگر شما میل جنسی کمتری نسبت به او دارید، دلیل بر این نیست که او جذابیت کمی برای شما دارد، بلکه این یک تفاوت بین شما است که قابل حل می‌باشد. این صحبت و گفتگو ضروری است چون گاهی ممکن است همسرتان گمان کند که اگر شما میل و اشتیاق زیادی نسبت به رابطه جنسی نشان نمی‌دهید، شاید از او دلزده و سرد شده‌اید.

روزهایی را برای برقراری رابطه جنسی مشخص کنید

با همسرتان صحبت کنید و توافق کنید که در چه روزهایی و چند بار در روز رابطه جنسی و معاشقه داشته باشید. بگویید که تعداد زیاد سکس در طول روز، شما را خسته می‌کند و نمی‌توانید تا این حد انجام دهید. به همسرتان آگاهی ببخشید که شما به عنوان یک مرد نمی‌توانید چندین دفعه در طول یک روز به ارگاسم برسید چون تفاوت‌های فیزیولوژیکی بین شما و همسرتان وجود دارد.

به او انگیزه دهید ورزش کند

همانطور که در بخش‌های قبلی مقاله هم اشاره کردیم، ورزش کردن بسیار مفید است. برای انگیزه دادن به همسرتان، بهتر است شما نیز به همراه او ورزش کنید یا با هم به پیاده‌روی بروید.

با هم فعالیت‌های مشترک انجام دهید

انجام دادن فعالیت‌های مشترک هم لذت‌بخش است و باعث بهبود رابطه عاطفی‌تان می‌شود و هم باعث می‌شود همسرتان از رابطه جنسی و افکار این چنینی کمی فاصله بگیرد و سرگرم کارهای سالم و مفیدتری شود.

روش‌های مختلفی را در رابطه جنسی امتجان کنید

برای اینکه رابطه جنسی هیجان‌انگیز و لذت‌بخش‌تری داشته باشید، روش‌های مختلفی را امتحان کنید و تنوع در آن ایجاد کنید. مختلف را امتحان کنید و همیشه در اتاق خواب رابطه برقرار نکنید، بلکه در حمام یا جاهای دیگر خانه که امکان آن هست، سکس داشته باشید. حتی اگر هر دوتان موافق هستید، می‌توانید گاهی کمی رفتارهای خشن را در رابطه جنسی به کار ببرید. این تنوع به شما و همسرتان کمک می‌کند تا به خوبی ارضاء شوید.

به سکس تراپیست مراجعه کنید

برای رفع تفاوت زیاد در میزان گرم بودن شما و همسرتان از لحاظ جنسی، توصیه می‌کنیم از سکس تراپیست‌های همیار عشق کمک بگیرید تا ابتدا دلیل آن مشخص شود و سپس متخصص به شما توصیه‌ها و راهکارهایی ارائه بدهد که به دلیل این تفاوت، زندگی زناشویی و مشترک‌تان خراب نشود.

سخن پایانی

برخی از زنان از لحاظ جنسی بسیار گرم هستند و میل جنسی زیادی دارند. میل جنسی می‌تواند در شرایط مختلف، تغییر کند. در خانم‌ها، سن، میزان هورمون‌ها، چرخه قاعدگی، سلامت روحی و روانی و کیفیت رابطه جنسی در زندگی مشترک در میزان میل جنسی موثر است. اگر میل جنسی به حدی زیاد باشد که شخص بیشتر اوقات روز درگیر افکار و تخیلات جنسی باشد، نتواند رفتارهایش را کنترل کند و این میزان از میل جنسی، باعث بروز رفتارهای افراطی جنسی شود، لازم است خانم به سکس تراپیست برای انجام بررسی‌های بیشتر مراجعه کند. برای کاهش و مدیریت میل جنسی، ورزش کردن، مدیتیشن، رفتن به تخت خواب موقعی که واقعا خسته هستید، انجام دادن فعالیت‌های سالم و لذت‌بخش دیگر و تخلیه هیجانات منفی مثل استرس، اضطراب و خشم به روش‌های سالم و درست، می‌تواند مفید باشد. در زندگی مشترک، اگر خانم به شدت گرم باشد و آقا سرد باشد یا میل جنسی نرمالی داشته باشد، این زوج به مشکلاتی بر خواهند خورد. توصیه می‌کنیم برای مدیریت میل و نیاز جنسی و پیشگیری از مشکلاتی که ممکن است در زندگی شخصی یا زندگی مشترک به وجود بیاید و همچنین برای حل این مشکلات ناشی از افزایش شدید میل جنسی، از سکس تراپیست‌های همیار عشق کمک بگیرید.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

 • دوست عزیزم این موضوع اصلا خجالت آور نیست و تعدا زیادی از افراد با این مساله مهم درگیر هستند. اگر از صحبت رو در رو خجالت می کشید می تونید با مشاوره تلفنی شروع کنید

مقالات مرتبط