رابطه عاطفی همزمان با دو یا چند مرد (همزمان با چند نفر در ارتباطم)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

رابطه عاطفی همزمان با دو یا چند مرد (همزمان با چند نفر در ارتباطم)

شاید تا به حال از برخی از زنان شنیده باشید که می‌گویند:«من با دو مرد در رابطه هستم» یا «دو تا دوست پسر دارم» بسیاری از افراد معتقد هستند که نمی‌شود عاشق دو یا چند نفر شد و با چند نفر وارد رابطه شد، اما حقیقت این است که افرادی هستند که می‌توانند از روی عشق، هوس و یا چیزهای دیگر با چند نفر وارد رابطه شوند. در این مقاله بررسی می‌کنیم که چه دلایلی ممکن است باعث شود که برخی از زنان با چند مرد وارد رابطه شوند؟ وارد شدن به رابطه با چند نفر، چگونه می‌تواند باشد و این نوع رابطه، چه مشکلاتی را برای خانم می‌تواند ایجاد کند و شخص برای حل این مشکل و تمایلات جنسی و عاطفی مخرب، چه کاری باید انجام دهد؟

دلایل وارد شدن به رابطه با دو یا چند مرد


قطعا یک دلیل، نمی‌تواند در فرد انگیزه ایجاد کند که با دو یا چند مرد وارد رابطه عاطفی و دوستانه شود. دلایل مختلفی دست به دست هم می‌دهند و برای فرد انگیزه کافی را ایجاد می‌کنند. در ادامه به چند مورد از علل این موضوع، اشاره خواهیم کرد.

فرار از مشکلات

بعضی از زنان زمانی که می‌بینند نمی‌توانند مشکلات رابطه فعلی‌شان را حل کنند و در عین حال نمی‌توانند شریک عاطفی‌شان را ترک کنند و از او دل بکنند، راه فرار از مشکلات را انتخاب می‌کنند. یکی از راه‌های فرار از مشکلات، وارد شدن به رابطه با مرد دیگر است. این دسته از خانم‌ها از رابطه فعلی‌شان راضی نیستند، نمی‌توانند مشکلات را حل کنند و طبیعتا به عنوان یک انسان نیاز دارند که نیازها و خواسته‌های اصلی مثل نیاز به توجه، محبت و دیده شدن‌شان برآورده و تامین شود. به دلیل اینکه در رابطه فعلی، نیازهای این افراد پاسخ داده نمی‌شود، آنها به جای حل مشکلات، به روابط دیگر رو می‌آورند.

مشکلات حل نشده و روی هم انباشته شده در رابطه عاطفی یا زندگی مشترک، می‌تواند باعث سردی رابطه و دور شدن زوجین از یکدیگر شود. برای جلوگیری از آسیب‌های مشکلات و حل آنها به روش درست و سالم، می‌توانید از زوج درمانگران همیار عشق کمک بگیرید.

تنوع‌طلبی و اعتیاد به سکس

یکی از دلایل دیگری که باعث می‌شود برخی از خانم‌ها با چند مرد وارد رابطه شوند، اعتیاد به سکس و تنوع‌طلبی است. تنوع‌طلبی، خود دلایل مختلفی دارد و می‌تواند باعث بروز مشکلاتی برای خود شخص و شریک عاطفی‌اش شود. افراد تنوع‌طلب، مدام با افراد مختلف وارد رابطه می‌شوند، نمی‌توانند رفتارها و تمایلات‌شان را کنترل کنند و مثل اینکه هرگز از برقراری رابطه عاطفی و جنسی با افراد مختلف، سیر نمی‌شوند.

انتقام از خیانت شریک عاطفی فعلی

برخی از زنان زمانی که متوجه می‌شوند که شریک عاطفی فعلی‌شان خیانت کرده است، خودشان نیز خیانت می‌کنند تا از او انتقام گرفته و به نوعی مقابله به مثل انجام داده باشند. البته این روش اصلا درست نیست و نباید در مقابل خیانت شریک عاطفی، خود فرد هم خیانت کند، بلکه باید به کمک روانشناس، تصمیم بگیرد که می‌خواهد به رابطه ادامه بدهد یا خیر، و اگر می‌خواهد ادامه بدهد، چه کارهایی را باید برای بهبود رابطه‌اش انجام دهد تا خیانت طرف مقابل دوباره تکرار نشود، و همچنبن چه کارهایی باید انجام دهد تا بتواند طرف مقابل را ببخشد و دوباره دوست داشته باشد.

قطعا مقابله به مثل و خیانت کردن در پاسخ به خیانت شریک عاطفی، راه حل مناسبی نیست و هیچ مشکلی را حل نمی‌کند. اگر در رابطه‌تان به شما خیانت شده است، توصیه می‌کنیم برای اینکه بتوانید واکنش درست و سازنده‌ای را در مقابل خیانت شریک عاطفی‌تان نشان دهید و تصمیم درست را بگیرید که بهتر است او را ببخشید و رابطه را ادامه دهید، یا بهتر است رابطه را تمام کنید، از زوج‌درمانگران همیار عشق کمک بگیرید.

ترس از تعهد

برخلاف عقیده عده‌ای از مردم که گمان می‌کنند فقط مردان هستند که ترس از تعهد و مسئولیت‌پذیری دارند، اتفاقا برخی از زنان نیز دچار این ترس هستند. ترس از تعهد، مسئولیت‌پذیری و ازدواج، باعث می‌شود افراد برای اینکه در یک رابطه بلندمدت نمانند و متعهد نشوند، مدام وارد رابطه با افراد دیگر شوند، چون در صورتی که خانم همزمان با دو یا چند مرد در رابطه باشد، از متعهد شدن و ماندن در یک رابطه، می‌تواند فرار می‌کند.

ترس از تنهایی

افرادی که ترس از تنهایی دارند، تنها ماندن یعنی نداشتن شریک عاطفی در زندگی‌شان و جدا شدن از او را در حد مرگ، فاجعه‌بار می‌دانند. این افراد به دلیل ترس شدید از تنها ماندن، نمی‌توانند به روابط‌شان پایان دهند و حتی رابطه‌های ناسالم را هم به هر قیمتی ادامه می‌دهند.

  انتقام از خیانت (چطور از شوهر خیانتکارم انتقام بگیرم؟)

انواع شریک عاطفی عاطفی در این روابط


در این روابط دو نوع شریک عاطفی برای خانم وجود دارد:

شریک عاطفی اولیه (اصلی)

زنانی که با چند مرد وارد رابطه می‌شوند، یک شریک عاطفی اولیه یا اصلی دارند که ممکن است شوهرشان باشد یا شریک عاطفی که با او بیشتر در ارتباط هستند و بیشتر چیزها را با او تجربه می‌کنند و به اشتراک می‌گذارند.

شریک عاطفی ثانویه

شریک عاطفی ثانویه کسی است که خانم با او ازدواج نمی‌کند، متعهد نمی‌شود و در امور مالی یا در رابطه جنسی با او شریک نمی‌شود. شریک عاطفی ثانویه، ممکن است فقط نیازهای احساسی و عاطفی خانم را برآورده کند.

انواع روابط با دو یا چند مرد


زنانی که با چند مرد دوست می‌شوند، ممکن است نوع رابطه و فاکتورهایی که در روابط‌شان با افراد مختلف وجود دارد، متفاوت باشد. به عنوان مثال خانم ممکن است با شریک عاطفی اصلی یا اولیه خود ازدواج کند و بچه‌دار شود، اما با شریک عاطفی ثانویه خود هرگز ازدواج نکند و متعهد نشود. در ادامه انواع روابط با دو یا چند مرد را بیشتر توضیح خواهیم داد.

رابطه سه نفره

در این نوع رابطه، خانم با دو مرد در ارتباط است که ممکن است به یکی از آن دو متعهد شود و یا اصلا با هیچ کدام از آنها، رابطه متعهدانه برقرار نکند.

رابطه چهار نفره

در این نوع رابطه ممکن است خانم به سه مرد در ارتباط باشد، یا ممکن است دو زوج با یکدیگر ملاقات کرده و زوجین با زوج دیگر رابطه رمانتیک برقرار کنند. به عنوان مثال خانمی را تصور کنید که ازدواج کرده است و با همسرش با یک زوج دیگر ارتباط دوستانه و صمیمانه دارند. این خانم با همسر دوستش رابطه برقرار می‌کند و ممکن است دوستش نیز با همسر این خانم در ارتباط باشد.

رابطه‌ای که در آن از شریک‌های عاطفی یکدیگر مطلع هستند

در این نوع رابطه، خانم و آقا هر دو شریک عاطفی ثانویه‌ای دارند و از روابط یکدیگر آگاه هستند. حتی ممکن است خانم و آقا با شریک‌های عاطفی ثانویه یکدیگر نیز دوست باشند.

چرا نباید همزمان با دو یا چند مرد وارد رابطه شوید؟

امروزه سایت‌های دوست‌یابی یا همسریابی یا فضای مجازی و اپلیکیشن‌هایی مثل اینستاگرام، باعث شده‌اند که افراد به راحتی با دیگران در ارتباط باشند و حتی بتوانند از راه دور و فقط با یک پیام یا تماس با دیگران ارتباط برقرار کنند. پیشرفت فضای مجازی و اپلیکیشن‌های پیام‌رسان، علی رغم خوبی‌ها و فوایدی که دارد، باعث افزایش خیانت‌ها و روابط همزمان با افراد مختلف شده است، که البته این اتفاق باعث تاسف است. در ادامه به این موضوع می‌پردازیم که چرا روابط همزمان با مردان مختلف، اشتباه است و نمی‌تواند به یک رابطه پایدار، بلندمدت و متعهدانه تبدیل شود.

نمی‌توان همزمان به چند نفر به یک اندازه عشق ورزید

شاید برخی از افراد معتقد باشند که عشق یک احساس بی‌انتهاست و می‌توان همزمان به چند نفر عشق ورزید. درست است که عشق یک احساس بی‌پایان است، اما نمی‌توان همزمان با چند نفر یک رفتار رو داشت و به همه به یک اندازه توجه و محبت کرد. به همین دلیل ممکن است یکی از شریک‌های عاطفی، اعتراض کند یا حتی شک کند که ممکن است دلیل بی‌توجهی یا کم‌توجهی‌های شما، خیانت باشد. به عنوان مثال خانمی را فرض کنید که با سه مرد در ارتباط است. آخر هفته که می‌رسد، همه آقایان دوست دارند با این خانم وقت بگذرانند و او را ملاقات کنند چون دل‌شان تنگ شده است. این خانم صبح با یکی از مردان و شب با دیگری بیرون می‌رود. شریک عاطفی سوم او وقتی می‌بیند این خانم برای او وقت نمی‌گذارد و حالا باید دوباره یک هفته دیگر صبر کند تا او را ببیند، ممکن است عصبانی شود یا گمان کند که خانم کارهای شخصی‌اش را به ملاقات کردن این مرد، ترجیح داده است. مثال دوم این می‌تواند باشد که یک خانم نمی‌تواند همزمان با دو یا چند مرد در یک لحظه چت کند، حتی ممکن است به صورت ناخودآگاه به اشتباه اسم یک مرد دیگر را به زبان بیاورد یا جواب اشتباهی را برایشان بفرستد، یا بیشتر اوقات روز آنلاین باشد بدون اینکه به شریک عاطفی دوم یا سومش پیام دهد، یا برای اینکه مردان دیگر متوجه خیانت او نشوند، مجبور می‌شود برخی از آنها را در اینستاگرام دنبال یا فالو نکند، همه این موارد می‌تواند شک‌برانگیز باشد.

  عذاب وجدان بعد از خیانت و رابطه نامشروع (احساس گناه می کنم)

نمی‌توان برای این نوع روابط ارزش قائل شد

وقتی شما با چند نفر در ارتباط هستید، مسلما نمی‌توانید متعهد باشید. بنابراین در این نوع روابط، معمولا تعهد، وفاداری و احساس ارزشمندی کمتری وجود دارد. حتی اگر خانم، شوهر داشته باشد و در کنار شوهرش، شریک عاطفی نیز داشته باشد، اگر به دقت و به صورت عمیق به رابطه‌شان نگاه کنید و بررسی کنید، متوجه می‌شوید که این خانم به همسرش وفادار نبوده و برای ازدواج و زندگی مشترک‌شان ارزش قائل نبوده است که توانسته عشقش را نثار مرد دیگری کند. شاید در ظاهر هنوز به هم متعهد باشند چون طلاق نگرفته‌اند، اما در باطن و از لحاظ منطقی هیچ گونه تعهدی بین‌شان وجود ندارد. بنابراین روابط آزاد و بی‌تعهد، ارزشمند نیستند.

خیانت محسوب می‌شود

حتی اگر شریک عاطفی اولیه یا شوهرتان متوجه نشده باشد که شما با مرد دیگری در ارتباط هستید، اما حقیقت این است که وارد ارتباط شدن با شخص دیگر در حالی که خودتان در یک رابطه هستید، خیانت محسوب می‌شود. اگر یکی از این مردان متوجه خیانت شما شوند، به احتمال زیاد واکنش خوبی نشان نخواهند داد و حتی ممکن است هردوشان رابطه را قطع کنند. در این صورت شما به شدت سرخورده و افسرده خواهید شد، چرا که احساس خوهید کرد که تنها مانده‌اید و دیگر هیچ کس نیست که شما را دوست داشته باشد.

متوجه شدن خیانت همسر یا شریک عاطفی، بی‌شک تاثیر منفی بر روی روح و روان شخص می‌گذارد. اگر همسرتان به شما خیانت کرده است و به همین دلیل شما شرایط روحی و روانی مناسبی ندارید و نمی‌دانید که در این شرایط تصمیم درست آن است که همسرتان را ترک کنید، یا ببخشید و رابطه‌تان را ادامه بدهید، توصیه می‌کنیم برای اینکه بتوانید تصمیم درست را بگیرید و وضعیت روحی و روانی و رابطه‌تان را بهبود ببخشید، از زوج درمانگران همیار عشق راهنمایی بگیرید.

وارد شدن به رابطه با چند مرد، می‌تواند نشانه خودخواهی باشد

کسی که همزمان با چند مرد وارد رابطه عاطفی می‌شود، درواقع بیشتر به فکر خودش است و فکر نمی‌کند که اگر این مردان متوجه شوند که شریک عاطفی‌شان به آنها خیانت کرده است و با مرد دیگری هم در ارتباط است، چقدر دلشکسته می‌شوند و چقدر این افراد آسیب می‌بینند. درواقع خانم به هر دلیلی که وارد این نوع روابط شده باشد، بیشتر به فکر خودش است چون می‌خواهد نیازهای خودش را برآورده کند یا از خیانت همسرش انتقام بگیرد و برای این انتقام، دیگری را وسیله قرار می‌دهد تا به هدفش برسد.

مشکلات به جای اینکه حل شوند، بیشتر می‌شوند

شاید شما به خاطر فرار از مشکلات رابطه فعلی‌تان با مرد دیگر وارد رابطه شده‌اید. ممکن است اوایل رابطه جدید هیچ مشکل و تنشی وجود نداشته باشد و شما احساس کنید که چقدر نیازهایتان برآورده می‌شوند و چقدر احساس خوشبختی و شادی دارید، اما این دوران خوب رابطه، فقط در سه ماه یا 6 ماه اول رابطه است. بعد از آن، کم کم شور و هیجان و جذابیت زیادی که در اوایل رابطه بین‌تان وجود داشت، از بین می‌رود و مشکلات و تفاوت‌های اساسی شما و آن مرد، خودشان را نشان می‌دهند. در این صورت شما در این رابطه هم دچار مشکلاتی با شریک عاطفی‌تان می‌شوید و آن احساس خوشبختی از بین خواهد رفت. اگر شما نتوانید مشکلات این رابطه را هم حل کنید، ممکن است به سمت مرد دیگری کشیده شوید و دوباره و دوباره این چرخه سمی تکرار خواهد شد و قطعا شما از لحاظ روحی و روانی آسیب خواهید دید.

برای حل همه مشکلات، راه حل‌های درست و منطقی وجود دارد. گاهی به دلیل عمیق و اساسی بودن مشکلات، زوجین نمی‌توانند خودشان مشکلات را حل کنند. در این صورت لازم است از یک شخص دانا و معتمد مشورت بگیرند و نه اینکه از مشکلات اجتناب کنند. اگر در رابطه یا زندگی مشترک شما نیز مشکلاتی وجود دارد که هنوز موفق به حل آنها نشده‌اید، توصیه می‌کنیم از زوج درمانگران همیار عشق کمک بگیرید. زوج درمانگر به شما کمک می‌کند که ابتدا ریشه و دلیل مشکلات رابطه‌تان را شناسایی کنید و سپس با روش‌های درست و سالم آنها را حل کنید تا از خراب یا سرد شدن رابطه‌تان جلوگیری شود.

موجب افزایش تنش، استرس و اضطراب می‌شود

زمانی که شما با چند نفر به  طور همزمان در رابطه هستید، ممکن است گاهی دچار استرس و اضطراب شوید که نکند شریک عاطفی‌تان متوجه شود که شما در حال خیانت کردن هستید و با شخص دیگری وارد رابطه شدید. همه این نگرانی‌ها و افکار منفی، باعث می‌شوند شما سلامت روحی و روانی‌تان را از دست بدهید و اغلب مواقع دچار استرس و اضطراب شوید. در این نوع روابط، معمولا آرامش وجود ندارد.

  نشانه‌های خیانت در خانم‌ها

اگر به دلیل اینکه با چند مرد دوست شدید، استرس و اضطراب زیادی دارید و می‌ترسید که نکند یکی از آنها متوجه خیانت شما شود و شما را ترک کند، توصیه می‌کنیم برای کاهش تنش‌های روحی و روانی و برای اینکه دلیل تمایلات‌‌تان به چند مرد بررسی و حل شود، از روانشناسان همیار عشق کمک بگیرید.

باعث ایجاد افسردگی می‌شوند

بعد از مدتی که متوجه رفتار اشتباه و پرخطر یعنی وارد شدن به رابطه با چندین مرد شوید، ممکن است احساس گناه و عذاب وجدان داشته باشید. کم کم ذهنیت‌تان نسبت به خودتان تغییر می‌کند و احساس می‌کنید که چه فرد بی‌ارزشی هستید. این احساسات منفی و مخرب، می‌توانند زمینه‌ساز افسردگی شدید و حتی به وجود آمدن افکار خودکشی یا اقدام به آن شوند.

از دست دادن فرصت‌ها برای ازدواج موفق

افرادی که وارد رابطه یا دوستی با چند نفر می‌شوند، فرصت پیدا کردن عشق واقعی و داشتن ازدواج موفق را از دست می‌دهند. حتی اگر شخص عشق واقعی‌اش را پیدا کرده باشد، اگر او متوجه شود که این خانم در حال خیانت کردن است و به رابطه متعهد نیست، ممکن است او رابطه را تمام کند و خانم عشق واقعی‌اش را از دست بدهد. درواقع این نوع روابط، اجازه نمی‌دهند که فرد بتواند انتخاب درستی را انجام دهد و به انتخابش متعهد باشد و لذت رابطه عاطفی یا ازدواج سالم و موفق را ببرد.

اگر به دنبال عشق واقعی و شخص مناسب برای رابطه بلندمدت و ازدواج موفق هستید، یا در رابطه هستید و می‌خواهید همیشه برای شریک عاطفی‌تان جذاب باشید و بتوانید رابطه را با مدیریت درست، به ازدواج موفق برسانید، توصیه می‌کنیم در دوره جذب عشق از آشنایی تا ازدواج شرکت کنید.

چطور در برابر تمایل وارد شدن به روابط مختلف مقاومت کنید

همانطور که در قسمت اول مقاله توضیح دادیم، وارد شدن به رابطه عاطفی با چند مرد می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. ابتدا لازم است دلیل اینکه شما با چند نفر دوست شدید و وارد رابطه شدید، پیدا شود تا بعد بتوانید به کمک مشاور با رفع مشکل و علت این موضوع، به حل آن بپردازید و بتوانید به یک رابطه متعهد شوید و رابطه خوب و موفقی را با یک نفر که عشق واقعی‌تان است داشته باشید. توصیه می‌کنیم برای پیدا شدن علت و حل این مشکل، از مشاوران همیار عشق کمک بگیرید. به دلیل اینکه این علت‌ها و تمایلات بسیار پیچیده هستند و ریشه در دوران کودکی یا شخصیت شما دارند، شما نمی‌توانید به تنهایی آنها را حل کنید، بلکه حتما لازم است از شخص متخصص یعنی روانشناس کمک بگیرید.

سخن پایانی

برخی از خانم‌ها هستند که به دلایلی مثل مقابله به مثل و انتقام از خیانت همسر، فرار از مشکلات رابطه فعلی، برآورده کردن و تامین نیازها و خواسته‌هایی مثل میل به دیده شدن، مورد توجه و محبت قرار گرفتن یا اعتیاد به سکس و تنوع‌طلبی، ممکن است وارد رابطه عاطفی با دو یا چند مرد شوند. در این نوع روابط، دو شریک عاطفی وجود دارد. یکی از آنها شریک عاطفی اصلی است که حتی ممکن است شوهر خانم باشد و دیگری شریک عاطفی ثانویه است که خانم در موارد اصلی مثل رابطه جنسی و تعهد، با این شریک عاطفی هیچ اشتراکی ندارد. آسیب‌های این نوع روابط، این است که اگر آن مردان متوجه شوند که شریک عاطفی‌شان به آنها خیانت کرده است، ممکن است رابطه را ادامه ندهند یا واکنش خیلی بدی نشان دهند که همه این موارد قطعا روی روح و روان خانم تاثیر منفی خواهد گذاشت. این نوع روابط می‌توانند باعث استرس، اضطراب و افسردگی، احساس گناه و عذاب وجدان شوند چون معمولا شخص به دلیل غذاب وجدان یا افکار منفی، دچار احساسات منفی شدی می‌شود. اگر شما نیز به هر دلیلی وارد رابطه با چند مرد شدید و یا نمی‌توانید جلوی احساسات و تمایلات‌تان را بگیرید، توصیه می‌کنیم ابتدا برای مشخص شدن علت تمایلات شما، و برای حل این مشکل، از مشاوران همیار عشق کمک بگیرید. مشاوران به شما کمک می‌کنند تا از تمایلات جنسی و عاطفی اشتباه خارج شوید و بتوانید شریک عاطفی مناسب‌تان را پیدا کرده و در یک رابطه متعهدانه، بلندمدت و موفق بمانید.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

چی کار کنم دنبالم بیاد

چیکار کنم خودش بیاد دنبالم

اولین قدم برای بازگرداندن اولین قدم برای برگرداندن عشق اینه که اعتماد به نفس داشته باشین و سعی کنین شاد باشین. باید روی خودتون کار کنین و اعتماد به نفستون

مطالعه»