زنم بهم خیانت میکنه چکار کنم؟(برخورد با خیانت زن به شوهر)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

زنم بهم خیانت میکنه چکار کنم؟(برخورد با خیانت زن به شوهر)

پی بردن به خیانت و بی وفایی زن در زندگی مشترک، بدون شک میتواند یکی از دردناک ترین تجارب یک مرد باشد. بی وفایی اعتماد و عشق را در ازدواج نابود میکند و میتواند خشم و اندوه زیادی برای طرف مقابل ایجاد کند. اما فارغ از اینکه این خیانت به چه دلیل اتفاق افتاده است و شما چگونه به آن پی برده اید، سوالی که دغدغه کنونی شما به عنوان شوهر زنی که خیانت کرده است میتواند باشد این است که اکنون باید با همسرتان چه رفتاری داشته باشید و چطور با خیانت او برخورد کنید. در این مقاله در سه مرحله شرح می دهیم نحوه برخورد صحیح با خیانت زن چیست و در صورت مواجه شدن با این مشکل به چه نکاتی باید توجه کنید.

مرحله اول: رفتار صحیح در صورت پی بردن به خیانت زن


آرامشتان حفظ کنید

قبل از هر کاری یک نفس عمیق بکشید. چه انتظار خیانت را داشته باشید و از قبل به همسرتان مشکوک شده باشید، چه این کشف برایتان یک غافلگیری بزرگ بوده باشد، پی بردن به راز خیانت همسرتان خبری شوکه کننده و مسلماً بسیار آزاردهنده است. زمانی که پی به خیانت زنتان می‌برید، نخستین واکنشتان احتمالاً از روی احساسات خواهد بود. ترتیب و شیوه‌ی ابراز این احساسات در تمام آقایان یکسان نیست، اما شکی نیست که تمام مردان خیانت دیده خشم و ناراحتی را تجربه خواهند کرد. برخی مردان در ابتدا دچار ناراحتی و ناامیدی می‌شوند، حال آن که عده‌ای مملو از خشم و تنفر می‌شوند. تمام این احساسات، صرف نظر از ترتیبشان در نهایت به سطح می‌رسند و باید به شیوه‌ی صحیح مدیریت شوند.

از خیانت اطمینان پیدا کنید

رفتار یک زن گاهی اوقات میتواند نشانهی خیانت باشد، اما به صرف داشتن رفتار مشکوک نمیتوان کسی را به خیانت متهم کرد. نخستین توصیهی ما به مردانی که مدارک محکمی دال بر خیانت زنشان به دست نیاوردهاند، این است که اجازه ندهند شک و بددلیشان بدون سند و مدرک چشمشان را به روی واقعیت ببندد و همسرشان را به خیانت متهم نکنند، مگر آن که از خیانت مطمئن شده باشند.

احساسات منفی را به طور سالم تخلیه کنید

احساسات خود را مدیریت کنید. مردان غالباً حس میکنند که باید احساساتشان را به طور فیزیکی تخلیه کنند. بعد از خیانت دیدن حس میکنید که دلتان میخواهد به دیوار مشت بکوبید یا سر همه داد بزنید؟ روش ایمن و موثری را برای تخلیهی احساساتتان پیدا کنید. خشم و ناراحتیتان را روی کیسه بوکس در باشگاه خالی کنید، یک مسافت طولانی را بدوید یا هر فعالیت بدنی دیگری را انجام دهید که کمک میکند بخشی از آدرنالین و خشم و رنجی را که در درونتان انباشته شده، بسوزانید.

احساسات منفی را به طور سالم تخلیه کنید

احساسات خود را مدیریت کنید. مردان غالباً حس میکنند که باید احساساتشان را به طور فیزیکی تخلیه کنند. بعد از خیانت دیدن حس میکنید که دلتان میخواهد به دیوار مشت بکوبید یا سر همه داد بزنید؟ روش ایمن و موثری را برای تخلیهی احساساتتان پیدا کنید. خشم و ناراحتیتان را روی کیسه بوکس در باشگاه خالی کنید، یک مسافت طولانی را بدوید یا هر فعالیت بدنی دیگری را انجام دهید که کمک میکند بخشی از آدرنالین و خشم و رنجی را که در درونتان انباشته شده، بسوزانید.

  خیانت مرد در دوران بارداری (شوهرم در بارداری بهم خیانت کرد)

واکنشی که به خیانت همسرتان نشان میدهید، نقش تعیین کنندهای در اتفاقات بعدی و آیندهی زندگی مشترکتان دارد. اکثر مردان تحت تاثیر خشم و دردشان دست به واکنشی ناگهانی و بدون فکر میزنند که فقط همسرشان را از آنها دورتر میکند و او را برای ترک کردن آنها یا ادامه دادن به رابطهی نامشروعش مصممتر میکند. تردید داشتن دربارهی ادامه دادن زندگی با زنی که به شما خیانت کرده است، کاملاً قابل درک و عادی است. البته برای تصمیمگیری نهایی باید به خودتان وقت بدهید تا بتوانید تصمیمی آگاهانه و از روی عقل و منطق، نه از روی احساس بگیرید.

آبروداری کنید

یک سیستم حمایتی را برای پشتیبانی از خودتان ایجاد کنید، اما مراقب باشید مشکلات زندگی زناشوییتان را برای هر فردی که سر راهتان قرار میگیرد، فاش نکنید. درهر حال بسیار مهم است که بدانید در این دنیا تنها نیستید و محرم اسراری دارید که میتوانید با او درد و دل کنید. یکی از دوستان صمیمی یا اعضاء قابل اطمینان خانوادهتان را انتخاب کنید که به او اعتماد دارید، اما آبروداری کنید و داستان خیانت همسرتان را در هر کوی و برزنی جار نزنید. اگر میتوانید زندگیتان را نجات دهید، مسلماً نمیخواهید دیگران شما یا همسرتان را قضاوت کنند. مشکلات زندگی زناشوییتان فقط به خودتان مربوط است، بنابراین این اسرار را در سینهتان دفن کنید.

مرحله دوم: مواجهه با زن خیانتکار


درمورد مسئله با همسرتان صحبت کنید

اگر هنوز با همسرتان دربارهی خیانتش صحبت نکردهاید، وقت آن رسیده است که دست به کار شوید. این مواجهه یکی از دشوارترین گفتگوهای زندگیتان خواهد بود، اما اگر همسرتان هنوز به خیانتش اعتراف نکرده است، این گفتگوی بیپرده لازم خواهد بود. اگر مدرکی، مانند ایمیل یا پیام از یک مرد دیگر دارید که خیانت همسرتان را نشان میدهد، این مدارک را به او ارائه کنید. از سوی دیگر اگر فقط به خیانت همسرتان مشکوک شدهاید، اما مدرک غیرقابل انکاری ندارید، خودتان را برای انکار و حالت تدافعی او آماده کنید. خونسردی و آرامشتان را حفظ کنید و دقیقاً به همسرتان توضیح دهید که چرا به او مشکوک شدهاید. از همسرتان بخواهید که کاملاً با شما صادق باشد.

از خشونت پرهیز کنید

اجازه ندهید که خشم بر وجودتان مسلط شود. همسرتان جسماً یا روحاً به مرد دیگری نزدیک شده است. خشم واکنش قابل درک و متداول اکثر مردان به خیانت زنشان است. خشم احساس خطرناکی است و منطقیترین مردان را به سمت اتخاذ بدترین تصمیمها سوق میدهد. خشمتان را مدیریت کنید. بددهانی کردن یا خشونت فیزیکی نسبت به همسرتان یا مردی که با او رابطه داشته است، هیچ فایدهای ندارد، هر امیدی به ترمیم رابطه را از بین میبرد یا موقعیت را وخیمتر میکند و حتی ممکن است شما را دچار مشکلات قانونی کند.

  رابطه احساسی و جنسی با زن برادر (زنم با برادرم در ارتباطه، چیکار کنم؟)

از او درمورد دلیل خیانت بپرسید

مطلع شدن از دلیل خیانت و درک کردن این دلیل کمک میکند تا بهتر دربارهی طرز برخورد با زن خیانتکارتان تصمیم بگیرید. دلایل متعددی برای خیانت کردن زنان وجود دارد. در هر حال شکی نیست که خیانت زن نشانهی وجود مشکلی در رابطه است. برای ترمیم رابطه لازم است که این مشکل را پیدا کنید. نکتهی مهمی که در ارتباط با خیانت وجود دارد این است که دلیل خیانت کردن همسرتان بیشتر از آن که به شما مربوط شود، از مشکلات و شکستهای شخصی خودش نشأت میگیرد. پی بردن به دلیل اصلی خیانت فرایندی دشوار است و برای تصمیمگیری دربارهی آیندهی زندگیتان لازم است. البته یافتن این دلیل باعث نمیشود که همه چیز روبراه شود، چون هیچ توجیهی برای خیانت وجود ندارد. بااین حال ریشهیابی علت خیانت کمک میکند تا متوجه شوید که چرا دچار چنین وضعی شده اید.

مرحله سوم: تصمیم گیری برای آینده زندگی مشترک


به خودتان فرصت دهید

حتی اگر از خیانت همسرتان مطمئن بوده یا به وفاداری او مشکوک بودهاید، باز هم هضم اعترافات همسرتان برایتان بسیار دشوار خواهد بود. اگر فرزند دارید، شاید ترجیح بدهید که وضعیت فعلی را تا زمان تصمیمگیری نهایی دربارهی آیندهی زندگیتان حفظ کنید. از همسرتان بخواهید که در اتاق دیگری بخوابد. اگر فرزند ندارید یا زندگی کردن زیر یک سقف با همسر خیانتکار برایتان غیرقابل تحمل است، مودبانه از او بخواهید که خانه را ترک کند. از آنجایی که همسرتان مقصر است، این او است که باید خانه را، حداقل تا زمان تصمیمگیری شما برای نجات زندگیتان ترک کند. این تصمیم سرنوشتساز و حیاتی است و تصمیمی نیست که بتوانید آن را عجولانه و هیجانزده یا در زمان ناراحتی و ناامیدی بگیرید. شاید برای گرفتن این تصمیم مهم به شش ماه تا یک سال زمان نیاز داشته باشید.

در نظر داشته باشید خیانت الزاما به معنی پایان رابطه نیست

خیانت لزوماً به معنای پایان رابطه نیست، هرچند اغلب افراد تصور می‌کنند که بعد از خیانت دیگر امیدی برای نجات دادن رابطه وجود ندارد. اما واقعیت این است که حتی بعد از خیانت نیز می‌توان رابطه را ترمیم کرد. حتی می‌توان گفت که خیانت نقطه‌ی شروع فرایند التیام و رشد رابطه است. هرچند خیانت روش ایده‌آلی برای پی بردن به مشکلات زندگی مشترک نیست، اما بعد از برملا شدن این راز تردیدی باقی نمی‌ماند که ازدواج در آستانه‌ی فروپاشی است، مگر آن که چاره‌ای برای آن بیندیشید.

اگر در شرایط ناراحت کننده‌ی کشف راز خیانت همسرتان قرار گرفته‌اید، امیدوار باشید، چون بسیاری از زوجین توانسته‌اند بعد از مواجهه با خیانت به زندگی مشترکشان ادامه دهند. البته شکی نیست که کنار آمدن با خیانت به هیچ وجه آسان نیست. هر دو طرف باید متعهدانه و سرسختانه برای ترمیم رابطه‌شان و بازگرداندن آن به وضعیتی سالم تلاش کنند. اما رسیدن به این نقطه و ارتباط دوباره با همسر خیانتکار فرایندی زمانبر است.

اگر بگوییم کنار آمدن با خیانت همسر  سخت و دشوار است، حق مطلب را ادا نکرده‌ایم، این کار یکی از سخت‌ترین موقعیت‌هایی است که در زندگی با آن روبرو خواهید شد. به خاطر داشته باشید که بدون دلیل ازدواج نکرده‌اید و محاسنی را در این زن دیده‌اید که عاشقش شده‌اید. این محاسن احتمالاً هنوز هم وجود دارد، حتی اگر زیر کوهی از مشکلات زندگی و ازدواج مدفون شده باشد. برای این که تصمیم بگیرید چطور می‌خواهید با همسر بی‌وفایتان برخورد کنید، می‌توانید از مشاور کمک بگیرید و به شبکه‌ی حمایتی که در ابتدا ایجاد کرده بودید، تکیه کنید. در هر حال اگر تصمیتان را برای نجات زندگی‌تان گرفته باشید، هیچ چیز غیرممکن نیست.

  با خیانت دوست پسر چه کنیم(عشقم بهم خیانت کرد)

تصمیم بگیرید

تصمیم خودتان را برای ادامهی زندگی یا جدا شدن از همسر خیانتکارتان بگیرید. اگر همسرتان همچنان به ادامهی رابطهی نامشروعش اصرار دارد، دو انتخاب پیش رو دارید. میتوانید به همسرتان فرصت بدهید و ببینید که آیا این احساس و رابطه از بین میرود یا خیر، یا این که برای طلاق اقدام کنید. در هر حال حق انتخاب با شما است. اجازه ندهید همسرتان به شما دیکته کند که چطور باید به رفتار بد او واکنش نشان دهید. فقط شما هستید که میدانید چه رفتاری در زندگی مشترکتان قابل قبول است و در نهایت شما باید برای ادامه زندگی یا جدایی تصمیم بگیرید.

حقوق قانونیتان را بشناسید

چنانچه میخواهید برای جدایی اقدام کنید، باید از حقوق قانونیتان دفاع کنید. اگر از خیانت همسرتان مطمئن شدهاید، صرفنظر از تصمیمی که برای ادامه زندگی یا جدایی گرفتهاید، حتماً با وکیل طلاق مشورت کنید. لازم نیست که درخواست طلاق بدهید، اما بعد از مشاوره با وکیل طلاق از حقوق قانونی خود مطلع میشوید و چنانچه خیانت زندگیتان را به نابودی کشاند، میدانید که چطور باید از خود و اموال مشترکتان دفاع کنید.

در صورتی که اینکه توسط همسرتان مورد خیانت قرار گرفته اید، پیش از هرچیز آرامشتان را حفظ کنید و از وقوع خیانت مطمئن شوید. احساسات منفی مانند خشم و اندوه را به طور سالم تخلیه کنید. میتوانید با یک فرد صمیمی و مورد اعتماد درمورد مسئله صحبت کنید. اما موضوع خیانت را کاملا علنی کنید و آبروداری نمایید.

برای مواجهه با زنی که به شوهرش خیانت کرده است ، لازم است ابتدا به حرف های او خوب گوش کنید و از ابراز خشونت نسبت به او پرهیز کنید. درمورد دلیل خیانت از او بپرسید تا مشخص شود چه چیزی باعث شده است رابطه شما به خیانت منتهی شود.

برای هضم موضوع و کنار آمدن با مسئله به خودتان فرصت بدهید و شرایط را خوب بسنجید. برای تصمیم گیری بهتر میتوانید به مشاور مراجعه کنید. همچنین به مراجعه به مشاور حقوقی میتوانید از حقوق قانونیتان درمورد خیانت همسر آگاهی پیدا کنید. سپس درمورد ادامه زندگی مشترک یا جدایی تصمیم بگیرید و در نظر داشته باشید خیانت زن همیشه به معنای پایان رابطه نیست. و اگرچه کنار آمدن و بخشیدن خیانت همسر  بسیار دشوار است شما میتوانید فرصت دوباره به طرف مقابل و رابطه تان بدهید و برای ساختن  مجدد زندگی مشترک و اعتماد از دست رفته تلاش کنید.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

 • زنی که یکبار خیانت میکنه بازم خیانت میکنه این ثابت شده هست به من اولش گفت اشتباه کردم بخشیدم بار دوم دعوا شد و باز تکرار کرد بار سوم ده روز جدا شدیم ب خانوادش گفتم و اونا هم کار خاصی نکردن هر کاری هم کردم مشاور نیومد خودم رفتم تنهایی که ارزشی نداشت. بار چهارم هم برای من و خاخوادش عادی شده بود من فقط بخاطر بچه ۲ سالمه صبر کردم ولی دیگه تحملش ندارم نمیدونم چیکار کنم چون بچه رو هم که تا ۷ سالگی بهم نمیدن از طرف دیگه مهریه هم هست

  • سلام دوست گرامی
   دوران تلخی را سپری کردید، اما تابحال به زوج‌درمانگر حتی به صورت فردی مراجعه کردید؟
   خیانت ریشه و علت دارد که باید حتما پیدا شود و سپس برای آن درمان وجود دارد.

 • و اما مشکل خودم از همتون عجیب تره نمیدونم با چه رویی بگم

  همسر یه مردی بهم خیانت میکنه
  بهش عادت کردم

  البته مقصر نیستم نمیدونستم زن متاهله با دروغ و فریب گفته بود مجرده الان که دو ساله باهاشم بهش عادت کردم و فهمیدم بهم و به شوهر هم خیانت میکنه

  مشکل روحی روانی شخصیتی و مغزی داره
  منم بیمار کرده

  من که نمیخوام باهاش ازدواج کنم از اینکه خیانت میکنه ناراحتم نظر خودتونو بهم بگین حتما مطالعه میکنم تشکر

  • با سلام
   مطمئنا این رابطه نمی‌تونه براتون تبدیل به یک رابطه رضایت‌بخش بشه. درسته که علاقه ایجاد شده کار تصمیم‌گیری رو براتون سخت می‌کنه اما بهتره درباره این رابطه تجدید نظر کنید. پیشنهاد می‌کنم با سیستم مشاوره تلفنی تماس بگیرید.

 • سلام
  من تازه کمی بیشتر از 1 ماه هست نامزد کردم، انتخاب خودش بودم نه خانواده ش که بخوام بگم ازدواج زوری بوده، از طرز رفتارش حرفاش و پیاماش جوري ثابت ميشه که دیوانه وار منو دوست داره ولی مخفی کاری داره ازم گوشیشو بهم نميده، بالاخره فهمیدم قبل من عاشق پسری بوده که سه سال از خودش کوچکتره حتی قبل از اینکه من برم خواستگاری رسمی به پسره پیام داده ميخوامت و اگه منو ميخوای تا فرصت هست کاری کنم و خواستگارم رد کنم که پسره جواب منفی داده بود.
  بعداز خواستگاری یبار اتفاقی گوشیش دست من بود پیام اومد بعد ديدم وقتی پیش من نیست زیاد با اون شماره زنگ ميزنه و احتمالا سر قرار ميره که احتمالا عشق اولشه
  حالا ديگه مطمئنم بهم خیانت میکنه اونم فقط بعد يه ماه
  البته تو رفتارش هیچ سردی بامن نیست و کاملا باهام خوبه و قشنگ برام وقت ميذاره
  ولی دلش جای ديگه س جایی که داره ازش سو استفاده ميشه و اینقدر احمقه که يه طرفه دل بسته که نمیفهمه
  من بهش گفتم باهاش حرف زدم گفتم تمومش کن زندگیت خراب نکن ولی با اینکه ميدونه من از همچي خبر دارم بازم دست از کارش برنداشت و من الان مطمئنم الان که من اینجا دارم این مینویسم اون داره با اون پسره حرف ميزنه
  موضوع رو با خانواده ش گفتم و گفتن بسپر به ما درستش میکنیم
  والان دو روزی هست از هم بی خبريم
  به نظر شما چکار کنم؟ ادامه این زندگی به صلاحه؟ گیرم الان تموش کرد از کجا معلوم چند وقت ديگه رابطشو شروع نکنه باز؟

  • دوست عزیز
   سلام

   برای اینکه از این سردرگمی نجات پیدا کنید و وارد ارتباطی نشید که جز آسیب به خودتون و فرد مقابل چیزی نداشته باشه؛ بهتره که حتما حتما برای مشاوره ازدواج اقدام کنید. مشاور تمام مواردی که گفتید رو بررسی می‌کنه و اینطوری می‌تونید با اطمینان بیشتری تصمیم بگیرید که آیا این ازدواج به صلاحتون هست یا نه و آیا ممکنه ایشون باز هم این کار رو انجام بدن یا نه.

 • سلام امیدوارم که خوب باشید. متاسفانه منهم دچار همین مشکل شدم. با وجود اینکه ما خارج از ایران زندگی میکنیم، یکسال پیش فهمیدم همسرم با یه مرد دیگه ای در ایران رابطه داره و این رابطه از لحاظ عاطفی بسیار قوی هست ( طبق مسیج هایی که در تلگرام پیدا کردم و خوندم) این موضوع رو خیلی دوستانه باهاش صحبت کردم و حتی خودم رو مقصر دونستم برای این مشکل که شاید نتونستم نیازهای عاطفی برآورده کنم و ایشون گفت که اشتباه کرده و رابطش رو با اون آقا قطع کرده. ولی بعد از یکسال باز هم فهمیدم که هنوز باهاش ارتباط داره. من یه دختر ناز هفت ساله دارم که عاشقانه دوسش دارم و این شرایط رو فقط برای آرامش اون دارم تحمل میکنم چون اون طفلی هردوی ما رو دوست داره. متاسفانه اینجا هم مشاوری نیست که بشه باهاش درست و حسابی صحبت کرد و آدم قابل اعتمادم دور و برم نیست. موندم چکار کنم اگه طلاق بگیرم دخترکم نابود میشه اگر هم نه، این فکر که الان داره چیکار میکنه و با کی داره حرف میزنه داره دیوونم میکنه. لطفا راهنمایی کنید که چکار کنم.

 • سلام.خانم من از حدود دو سال پیش رفتارش عوض شد.رو موبایلش رمز گذاشت.تا 4 صبح میرفت تو خیابان با موبایل صحبت میکرد.از من اجازه گرفت با دوستاش بره ترکیه.گفتم برو چون زن زحمت کشی هست.فهمیدم اونا ترکیه نرفتن.نمیدونم با کی بوده.زنگ زد پلیس منو از خونه بیرون کنن.خیلی ناراحتم.دوسش دارم ولی بهم خیانت کرد.نمیگه کی بود.میگه بدونی ناراحت میشی.چکار کنم

  • سلام دوست گرامی
   شما می بایست همان ابتدا که متوجه تغییر رفتارهای همسرتان شدید با ایشان صحبت میکردید و مشکلات رابطه رو حل میکردید.بهرحال الان اتفاقی هست که پیش امده.اگه هنوزبرای شما ارزشمند هستند و تصمیم دارید به رابطتان ادامه بدید هر دو به مشاور مراجعه کنید و بدون تحقیر یا سرزنش ایشان، به بررسی رابطه بپردارید و هرکدام به سهم خودتان درصدد ترمیم و بازسازی رابطه باشید

 • سلام . من جدیدا فهمیدم زنداداشم داره خیانت می کنه واقعا موندم چکارکنم. دارم دیونه میشم توروخدا بگید چه عکس العملی داشته باشم بهش بگم میدونم
  می ترسم برادرم بفهمه یه اتفاق بدتر بیفته.
  دلم میخاد کمکش کنم این رفتارش ترک کنه دلم بحال بچه اشون میسوزه

  • سلام دوست گرامی
   بهترین کار این است که قبل از اینکه موضوع رو به برادرتان یا شخص دیگری اطلاع دهید با خود ایشان منطقی صحبت کنید.سعی کنید ارام باشید و اجازه بدهید ایشان در این زمینه با شما صحبت کنند.متوجه بشید که ایا در ارتباط با برادرتان مشکلی دارند؟ و کمک کنید برای حل این مسائل و از عواقب این رابطه وموضوع ایشان را اگاه کنید و ببنید به چه صورتی میتوانید به ایشان کمک کنید.اگر مشکل در ارتباط با برادرتان دارند ازشون بخوایند که حتما مشاوره بروند

 • سلام زنم من بهم خیانت کرد.حق طلاقم با دوز و کلک ازم گرفت بعد ادم اجیر کرد با چاقو زدنم و تمام اموالم رو هم بالا کشید من موندم با یه بچه نزدیک 9ماه جدا شدیم چکار کنم.اینم بگم خوهر همسرم دقیقا همین کارو با شوهرش کرده.خانواده همسرم به ظاهر ادمهای مذهبی بودن ولی بعد از ویس هایی که از گوشی پیدا کردم فهمیدم هیچ چیز اونطور نبوده.مادر همسرسابقم از حیانت دخترش خبر داشته

  • سلام دوست گرامی
   بهرحال رابطه ازدواج شما پایان یافته و همسرتون با توجه به مواردی که اعلام کردید شما را ترک کردن و اکنون زمان پیدا کردن مقصر و عوامل نیست
   بهتر است ابتدا خودتان رو پیدا کنید
   ورزش کنید
   سپس به فکر کودکتان باشید
   از خواهر یا مادرتان کمک بگیرید تا بتوانید شرایط مناسبی برای کودک فراهم کنید
   به خودتان زمان بدید تا از شک و ناراحتی های بعد از جدایی خارج بشید
   در صورت حس ناراحتی و افسردگی حتما به مشاور مراجعه کنید

   • سلام میدونم جدا شده و رفته ولی خرابی و ویرانی که تو زندگی من مونده خیلی بیشتر از این حرفهاست.حتی کاری کرد که من از کارم اخراج شدم ابروم رفته دوست دارم بمیرم میخوام انتقام بگیرم .خسته ام روحیه ای ندارم .اوضاع اقتصادیم کاملا بهم ریخته نمیتونم خودمو جمع جور کنم .خونه پدرم زندگی میکنم .هیچی به ذهنم نمیرسه.

 • سلام.زنم بهم خیانت کرده فهمیدم و همه چی رو بهم گفت همه خیانتاشو بهم گفت به خاطر بچم گفت شیطون گولم زده پشیمون بود بخشیدمش الان دوسال هست که بخشیدمش ولی همه این دوسالو تو فکر بودم چرا من که خوبی کردم بهش من که نامرد نبودم چرا الان یه ماهه دوباره مطمئنم داره بهم خیانت میکنه دیگه چکار کنم دارم دیونه میشم لطفا راهنماییم کنید

  • سلام
   دوست گرامی
   در خیلی از رابطه ها پس از یکبار اشتباه و خیانت، همسر با سکوت و یا بخشش،مسئله رو حل نمیکند بلکه صورت مسئله رو پاک میکنند.انچه که در راههای ترمیم رابطه بعد از خیانت مطرح هست شناسایی علت و دنبال راه حل و رفع مشکل بودن و مراجعه به فرد مطمئن و مشاور میباشد نه اینکه هرکسی سعی کند شخصی را ببخشد یا فراموش کند که به نوعی میتواند استارت مشکلات بعدی باشد .
   ابتدا لازم است شما خودتان صبور و ارام باشید.
   در مورد اطلاع مجدد از خیانت همسرتان با ایشان صحبت کنید و شرایط را باز کنید.با ایشان صحبت کنید و دلیل رفتارشان را پیگیری کنید .و با صحبت قاطعانه در مورد ادامه زندگی سوال کنید. اشتباهاتی هم از سمت شماوجود دارد بپذیرید و با مشاوره حضوری نسبت به کنترل ایشان اقدام کنید.

  • کسی که یه بارخیانت کنه دوباره وهزارباره هم میکنه.چون مزه خیانت وحرام شیرین روچشیده وهم اینکه با بخشیدنش فهمیده دوسش داری ونمیتونی سرش بلا بیاری.یه موتور بگیر سوار کن ترک موتور بایه حرکت جایی پرتش کن بره زیره ماشین هم انتقام میگیری وهم دیه میگیری وتاوان خیانت وضرری که زده بهت رو میگیری ودیگه هرگز ازدواج نکن زندگی فقط زن گرفتن نیست عمربه این کوتاهی خوش باشی بهتره.شانس نداشته باشی ده تا زنم ببری همه خائن میشن اونم تواین دوره زمونه که خیانت مد شده

   • سلام دوست گرامی
    اینکه مطرح کردید که کسی که یکبار خیانت کرد براش عادی میشه و دوباره انجام میده تا مقدار کمی درست هست به شرطی که پارتنرش ادم بی تفاوتی باسه و فقط صورت مسئله را پاک کند.
    اگر وقتی در یک رابطه کسی به هردلیلی خیانت میکند به دنبال دلایل رفتارش، مراجعه به مشاور و ترمیم رابطه باشند و مشکل از پایه حل شود به ندرت اتفاق می افتد که دوباره این مشکل رخ بدهد.بهتر هست بحای دید کامل سیاه به این قضیه، واقع بین بود و شرایط و موقعیت رو مدیریت درست کرد

 • همسرم از ابتدای زندگیمون تا الان بسیار پنهان کار هست خیلی از اتفاقاتی که در خانوادش میفته یا حتی درباره ی کارش یا موفقیتش یا معامله یا تصمیماتش رو اصلا نمیاد بازگو کنه حتی وقتی میخواد تلفن صحبت کنه میره بیرون به یه بهونه ای .یا وقتی میبینم دیر میاد خونه زنگ میزنم اشغاله گوشیش.با این که میدونه من میفهمم بازم نمیگه.جدیدا دروغ گو هم شده .پدرش مادرش حتی برادراشم میفهمن که تو شهرستانن باز به من نمیگه .دم در خونه منو پیاده میکنه بهش میگم کجا میری میگه کار دارم میام.زنگمیزنم کی میای خونه نمیگه.یا حتی خیلی وق ها جواب اس ام اسای منم نمیده.نمیدونم باهاش باید چه رفتاری کنم?

  • سلام دوست گرامی
   دوست گرامی در مورد پنهانکاری همسرتان ابتدا باید دید رفتار و حساسیت های شما سبب این پنهانکاری شه است یا ایشان از ابتدا به این صورت بوده اند؟
   اگر پنهانکاری ایشان به این دلیل است باید از حساسیت های نابجا خودداری کنید.
   ۱.در بیان مطالب و اتفاقات نباید فکر کرد کلیه موارد باید مطرح شود ولی باید دانست که میزان پنهانکاری نباید به حدی باشد که به اعتماد میان دو طرف آسیب وارد کند.
   ۲.منفی باف نباشید و اگر بهردلیلی همسرتان موضوعی را پنهان کرد و شما متوجه شدید این موضوع را بیان نکنید.
   3-با رفتارتان سبب اعتماد همسرتان شوید که مشکلی دارد که می‌داند نمی‌تواند با شما مطرح کند
   4-انتظارات منطقی از همسرتان داشته باشید.
   5-همسرتان را درک کنید

مقالات مرتبط