اختلاف بر سر جهیزیه (جهیزیه بر عهده مرد است یا زن؟)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

اختلاف بر سر جهیزیه (جهیزیه بر عهده مرد است یا زن؟)

اختلاف بر سر جهیزیه


ازدواج که باید آسان باشد اما گاهی با موانع زیادی روبه‌رو هست…

ازدواج که یه میل طبیعی بسیاری از جوانان (هم دختر و هم پسر) هست و باید به نحوی باشه که جوانان بتونن ازدواج کنن و نیازهاشون رو به شکل سالم برآورده کنن، برای بیشتر خانواده‌ها، یه موضوع خیلی پیچیده‌ای شده که جوانان رو با موانع زیادی روبه‌رو میکنه. یکی از این موانع، جهیزیه هست که گاهی باعث اختلاف خانواده‌ها میشه و ممکنه به خاطرش ازدواج بهم بخوره.

سختگیری روی جهیزیه

بعضی از جوانان که توقعات زیادی از خانواده‌ها دارن و میخوان وسایل غیرضروری هم توسط خانواده‌ها خریداری بشه و یا میخوان حتما وسایل‌شون ست باشه یا مارک خاصی باشه، یا خودِ خانواده دختر برای چشم و هم چشمی اصرار داره که جهیزیه دخترشون تکمیل باشه و همه چی آماده باشه تا از دیگران عقب نیفتن، همه این فشارها و انتظارات، میتونه باعث اختلاف بین خانواده‌ها و زوجین بشه. در ادامه توضیحاتی میدیم که بهتون کمک کنه، اختلاف بر سر جهیزیه رو حل کنین.

ذهنیت‌ها و طرز تفکرات‌تون رو بررسی کنین

قطعا خیلی از جوان‌ها دوست دارن زندگی مدرن و کاملی رو شروع کنن و در بین هم دوره‌ای‌هاشون احساس کمبود نکنن، اما این نوع طرز تفکر، چقدر با واقعیت متناسبه و آیا واقعا ضروریه که افراد برای دیگران، خودشون رو تحت فشار زیاد و ناعادلانه قرار بدن؟ زندگی مشترک یعنی زوجین با هم این زندگی رو بسازن و نه اینکه همدیگه و خانواده‌ها رو تحت فشار بذارن تا این زندگی رو براشون بسازن! طرز تفکرات اشتباه رو کنار بذارین و واقع‌بینانه فکر کنین.

  چگونه در نگاه اول دختر جذابی به نظر برسم؟ (جذابیت در برخورد اول)

به توان مالی خانواده‌ها دقت کنین

به توان مالی خانواده‌ها، مخصوصا خانواده دختر دقت کنین و انتظارات واقع‌بینانه داشته باشین. قرار نیست روزهای عقد و ازدواج که باید روزهای شیرین شما باشه، تبدیل به روزهای تلخ و پر جنگ و جدال بشه! دقت کنین که چه چیزی رو فدای چه چیزی می‌کنین. هرگز عشق بین‌تون، زندگی مشترک موفق، تفاهم و وصال رو فدای مسائل مالی و مادی نکنین!

گفتگو کنین

با در نظر گرفتن شرایط مالی خانواده‌ها، بهتره زوجین با خانواده‌ها صحبت کنن و لیست جهیزیه مورد نظرشونو بنویسن و بعد با هم گفتگو کنن که چقدرش رو میتونن تهیه کنن و چقدرش رو زوجین بعدها خودشون باید تهیه‌اش کنن. به این صورت، اگه از قبل زوجین انتظارات‌شونو بنویسن و تنظیم کنن، بهتر میتونن به نتیجه برسن تا اینکه در حین خرید جهیزیه با مشکل بر بخورن.

بهم کمک کنین

بعضی‌ها تصور میکنن باید تمام جهیزیه به عهده دختر یا پسر باشه اما در این زمینه میتونین بهم کمک کنین تا راحت‌تر این چالش حل بشه.

چطور این اختلافات رو حل کنیم؟

اگه شما هم بر سر جهیزیه به مشکل و چالش برخوردین، باید مهارت‌های لازم برای مدیریت و حل این مشکلات رو آموزش ببینین و تله‌های ذهنی که باعث چشم و هم چشمی، رقابت و… میشه رو از بین ببرین و بتونین طرز فکر درست درباره جهیزیه و سایر مسائل زندگی مشترک داشته باشین. توصیه می‌کنیم برای حل این اختلافات، از مشاوران مجرب همیار عشق کمک بگیرید.

به خاطر دعوا بر سر جهیزیه، از هم جدا شدیم

اگه به خاطر دعوا و اختلاف بر سر جهیزیه از هم جدا شدین و حالا میخواین خودتون رو تقویت کنین و اعتماد به نفس‌تون رو بالا ببرین تا بتونین با جدایی کنار بیاین و به زندگی عادی‌تون برگردین، توصیه می‌کنیم در دوره زندگی پیروزمندانه پس از جدایی شرکت کنین.

  زنم بی عرضه و بی دست و پاست

 

 

همیار عشق را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

 

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط