همیار عشق

دلایل و عواقب سکس ضربدری (همسرم میخواد رابطه چند نفره داشته باشیم)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

دلایل و عواقب سکس ضربدری (همسرم میخواد رابطه چند نفره داشته باشیم)

برخی از افراد فانتزی‌های جنسی دارند که ممکن است درست نباشد و بیان کردن آن در زندگی مشترک، باعث خراب شدن رابطه و دلخوری و ناراحتی شدید همسر شود که ممکن است منجر به سردی رابطه شود. برخی از حرف‌ها و خواسته‌ها در حین رابطه جنسی، تا این حد می‌توانند تاثیر منفی روی رابطه و طرف مقابل بگذارند. یکی از این خواسته‌ها و فانتزی‌ها، سکس ضربدری است که در این مقاله ابتدا توضیح می‌دهیم که سکس ضربدری چیست، سپس به این موضوع می‌پردازیم که چرا برخی از افراد این نوع رابطه جنسی را دوست دارند و به آن تمایل دارند و سپس درباره عواقب آن توضیح خواهیم داد.

فهرست مطالب

سکس ضربدری چیست؟

سکس ضربدری نوعی رابطه جنسی است که در آن دو یا چند زوج با هم رابطه جنسی گروهی برقرار می‌کنند. البته سکس ضربدری انواع دیگری نیز دارد، مثل رابطه برقرار کردن یک زوج با دختر یا پسری دیگر. درواقع در این نوع رابطه جنسی، در کنار یک زوج، افراد دیگری نیز وارد رابطه جنسی می‌شوند و با هم رابطه گروهی برقرار می‌کنند.

آیا سکس ضربدری مجاز است؟

این نوع رابطه درست و مجاز نیست اما در برخی از کشورها آزاد است و مکان‌های خاص و افراد خاصی وجود دارند که به این نوع رابطه‌ها تن می‌دهند و انجام می‌دهند.

دلایل تمایل به سکس ضربدری


فانتزی‌های جنسی

فانتزی‌های جنسی یعنی تمایلات و خواسته‌هایی که در ذهن فرد وجود دارند. برخی از افراد این تمایلات و خواسته‌ها را عملی می‌کنند و انجام می‌دهند اما برخی از افراد در ذهن‌شان آنها را سرکوب کرده و انجام نمی‌دهند. یکی از این فانتزی‌ها و خواسته‌ها، می‌تواند سکس ضربدری باشد. این تمایلات و خواسته‌ها، ممکن است به دوران کودکی مربوط باشد یعنی اتفاقاتی که در دوران کودکی برای شخص می‌افتد یا چیزهایی که می‌بیند و روی ذهن او تاثیر می‌گذارد و باعث می‌شود که شخص در دوران جوانی و بزرگسالی، خواسته‌ها و تمایلات عجیبی داشته باشد.

  روش‌های عشق بازی (چطور با همسرم معاشقه کنم؟)

داشتن شریک‌های جنسی زیاد

افرادی که شریک‌های جنسی زیادی دارند، گاهی دوست دارند که با همه به صورت همزمان رابطه داشته باشند.

سرد شدن از رابطه زناشویی

برخی از زوجینی که از رابطه جنسی با هم خسته می‌شوند و رابطه‌شان دچار یکنواختی و سردی می‌شود، این خواسته در آنها به وجود می‌آید که یک زوج یا زن یا مرد دیگری را وارد رابطه‌شان کنند و با او سکس ضربدری داشته باشند تا از این طریق، یک تنوع و هیجان جدید به رابطه زناشویی‌شان منتقل شود. البته که این روش مناسبی برای ایجاد کردن تنوع نیست چون روش‌های بسیار زیاد و سالمی وجود دارد که این تنوع و هیجان را ایجاد می‌کنند.

ابراز قدرت و جذابیت

برخی از افراد که دائما توسط همسرشان تحقیر می‌شوند و همسرشان به آنها احساس ضعف می‌دهد و غرور و شخصیت‌شان را زیر پا می‌گذارد، باعث می‌شود که این افراد برای ابراز قدرت و جذابیت خود به همسرشان، بخواهند که زوج یا زن و مرد دیگری وارد رابطه‌شان شوند تا به همسرشان ثابت شود که یک فرد دیگر می‌تواند از قدرت و جذابیت جنسی آنها لذت ببرد، پس آنها شریک عاطفی و جنسی خوبی هستند. درواقع اگر در رابطه زناشویی و زندگی مشترک، غرور، شخصیت و جذابیت طرف مقابل زیر سوال برود، ممکن است شخص تصمیم بگیرد این تایید و تحسین را از شخص دیگری و به روش اشتباه و ناسالم دیگری دریافت کند که یکی از این روش‌ها، سکس ضربدری با زوج یا افراد دیگر است.

تماشا کردن یا تماشا شدن در رابطه جنسی

برخی از افراد فقط زمانی تحریک و ارضاء می‌شوند که سکس همسرشان را با شخص دیگری ببینند و یا خودشان با شخص دیگری رابطه برقرار کنند و همسرشان آنها را تماشا کند. این هم یکی از فانتزی‌های جنسی است که برخی از افراد دارند و باعث می‌شود که مایل به انجام سکس ضربدری باشند.

برآورده نشدن نیازها در زندگی مشترک

اگر در زندگی مشترک نیازهای اصلی فرد برآورده نشود، باعث می‌شود فرد برای برآورده کردن نیازهایش به روابط فرازناشویی پناه ببرد.

ناتوانی در نه گفتن

گاهی به افراد پیشنهاد می‌شود که روابط ضربدری برقرار کنند و به همسرشان خیانت کنند. افرادی که توانایی نه گفتن ندارند، درگیر این نوع روابط می‌شوند.

تاییدطلبی

همه ما در روابط‌مان نیاز داریم دیده شویم، تایید شویم و از ما تعریف و تمجید شود. وقتی این کار انجام نمی‌شود، ممکن است به سمت افرادی متمایل شویم که ما را تایید می‌کنند و این حس خوب را به ما می‌دهند. کم کم می‌بینیم به این فرد وابسته شده‌ایم و عاشق این شده‌ایم که او ما را می‌بیند و تاییدمان می‌کند. پس تاییدطلبی هم یکی از این دلایل می‌تواند باشد.

عوارض و عواقب سکس ضربدری


حسادت نسبت به یکدیگر

یکی از پیامدها و عوارض سکس ضربدری، ایجاد شدن حسادت بین زوجین است، به دلیل اینکه زمانی که زوجین یکدیگر را در حین سکس با شخص دیگری تماشا می‌کنند، از دیدن این صحنه‌ها، کم کم حسادت در آنها ایجاد می‌شود و به تدریج نسبت به رفتار همسرشان با آن شخص، حساس می‌شوند. این هیجان منفی یعنی حسادت، می‌تواند شخص را دچار استرس، اضطراب و افسردگی کند و همچنین بر روی رابطه عاطفی و زندگی مشترک او تاثیر منفی بگذارد.

سرد شدن و بی تفاوتی نسبت به یکدیگر

زوجینی که رابطه ضربدری را تجربه می‌کنند، کم کم نسبت به یکدیگر بی تفاوت و سرد می‌شوند به دلیل اینکه نسبت به یکدیگر بدبین شده و احساس ارزشمندی و دوست داشته شدن توسط یکدیگر را از دست می‌دهند. در نتیجه رابطه دچار سردی می‌شود و در زندگی مشترک‌شان مشکلات و بحث‌های زیادی پیش می‌آید.

بیماری‌های پوستی و جنسی

افرادی که با اشخاص مختلف در رابطه هستند و با آنها رابطه جنسی برقرار می‌کنند، امکان اینکه دچار بیماری‌های پوستی و مقاربتی مثل ایدز شوند، زیاد است. بنابراین یکی از خطرات و پیامدهای مهم رابطه ضربدری، انتقال بیماری‌های مقاربتی به افراد دیگر است که ممکن است عوارض جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد.

بیماری‌ها و مشکلات روانی

زمانی که رابطه زناشویی زوجین مختل شود و یا با فانتزی‌های جنسی عجیب و اشتباه مواجه شود، افراد تحت تاثیر این تغییرات و فانتزی‌های اشتباه قرار می‌گیرند و دچار بیماری‌ها و مشکلات روحی و روانی می‌شوند. به عنوان مثال اگر مرد این درخواست را از همسرش داشته باشد که زن دیگری را وارد رابطه جنسی‌شان کنند، مشخص است که زن از لحاظ روحی و روانی از این درخواست همسرش آسیب شدیدی می‌بیند و ممکن است در زندگی مشترک به یک شخص مضطرب، عصبی و پرخاشگر تبدیل شود و یا نسبت به همسرش بی‌اعتمادی شدیدی را پیدا کند.

  رابطه جنسی خشن و وحشیانه! (شوهرم سکس خشن میخواد)

بارداری ناخواسته

گاهی زمانی که فرد خیانت جنسی می‌کند و با طرف مقابل رابطه جنسی برقرار می‌کند، به دلایلی راهکارهای پیشگیری را انجام نمی‌دهد. این نوع ارتباطات خطرناک هستند چون هم ممکن است بیماری‌های پوستی و جنسی را یکدیگر منتقل کند و هم اینکه می‌تواند باعث بارداری ناخواسته شود.

بی اعتمادی

اگر خیانت آشکار شود یا همسر نشانه‌های شک‌برانگیزی ببیند، مسلما دچار بی اعتمادی خواهد شد. از آنجایی که اعتماد یکی از مولفه‌های مهم و ضروری رابطه سالم است، اگر از بین برود، آن زندگی و رابطه می‌تواند حتی به جدایی برسد.

مشکلات اجتماعی

اگر خیانت آشکار شود و دوستان، همکاران یا همسایه‌ها و اقوام متوجه آن شوند، قطعا مشکلات اجتماعی برای فردی که خیانت کرده است ایجاد خواهد شد. به احتمال زیاد او مورد قضاوت دیگران قرار خواهد گرفت و از چشم دیگران خواهد افتاد. حتی ممکن است از خانواده طرد شود یا از کار اخراج شود. به هر حال خیانت در جامعه بسیار زشت و ناپسند است و فردی که این کار را می‌کند، فرد خوبی به نظر نمی‌رسد. همین دیدگاه فرد را دچار احساس گناه، عذاب وجدان و طردشدگی می‌کند.

آسیب رسیدن به فرزندان

اگر خیانت فاش شود و فرزندان از این موضوع باخبر شوند، قطعا به شدت آسیب خواهند دید. خیانت پدر و مادر به یکدیگر آسیب‌های روانی زیادی به فرزندان می‌زند. پس درواقع رابطه ضربدری کل بنیان‌های خانواده را بهم می‌ریزد.

همسرم می‌خواهد با شخص دیگری، سکس ضربدری داشته باشیم، چطور جوابش را بدهم؟

برخی از زوجین با این مشکل مواجه می‌شوند که همسرشان (زن یا مرد) از آنها درخواست سکس گروهی و ضربدری را می‌کند اما خودشان به هیچ عنوان این نوع رابطه را دوست ندارند و مایل به انجام آن نیستند. در این شرایط، مهم این است شما چگونه به این فانتزی همسرتان پاسخ می‌دهید چون عصبانی شدن و یا واکنش افراطی و منفی نشان دادن، ممکن است پیامدهای بدی را به همراه داشته باشد. بنابراین واکنش شما نسبت به این درخواست همسرتان، مهم است. توصیه می‌کنیم در این مواقع، با همسرتان صادقانه گفتگو کنید و از او بپرسید که به چه دلیل چنین خواسته و فانتزی دارد؟ آیا به دلیل سرد شدن و یکنواخت شدن رابطه جنسی‌تان است؟ یا به دلیل ابراز قدرت و تایید گرفتن از یک جنس مخالف؟ بنابراین ابتدا باید دلیل این فانتزی همسرتان را از او بپرسید تا بعد بتوانید راه حل مناسب‌تری را بیندیشید. به عنوان مثال اگر دلیل او یکنواخت و عادی شدن رابطه است، می‌توانید با یاد گرفتن مهارت‌های دلبری و معاشقه و… در رابطه زناشویی‌تان تنوع و هیجان بیشتری را ایجاد کنید. اگر دلیل آن، به دوران کودکی‌اش برمی‌گردد یا موردی است که شما نمی‌توانید آن را اصلاح و حل کنید، توصیه می‌کنیم از سکس تراپیست‌های همیار عشق کمک بگیرید. یک شخص متخصص و آگاه از این مسائل، می‌تواند به شما کمک کند که دلیل، ریشه و راه حل این فانتزی همسرتان را بدانید و بتوانید این مشکل را حل کنید. به هر حال باید به خاطر داشته باشید که هرگز به خاطر رضایت همسرتان یا به خاطر ترک نشدن یا خیانت ندیدن، تن به خواسته‌های جنسی اشتباه همسرتان ندهید و رابطه‌ای را برقرار نکنید که به آن تمایلی ندارید چون اگر رضایت و لذت دو طرفه در رابطه نباشد، شما آسیب شدیدی می‌بینید. بنابراین بهتر است اگر مسئله یا مشکلی وجود دارد، مثل درخواست‌های عجیب و اشتباه، از سکس تراپیست برای حل این موارد کمک بگیرید.

سوالات متداول


1.   کسی که رابطه ضربدری برقرار می‌کند، بیمار است؟

نمی‌توانیم به کسی برچسب بزنیم اما مسلما این افراد مشکلات روانی دارند و در سلامت نیستند. همین موضوع باعث می‌شود انگیزه برقرار کردن رابطه چند نفره یا خیانت به همسر در آنها ایجاد شود.

2.   آیا این افراد اختلالات جنسی دارند؟

بله ممکن است فرد دارای اختلال جنسی تماشاگری جنسی داشته باشد. این افراد از تماشای رابطه جنسی دیگران لذت می‌برند و ارضا می‌شوند. یعنی فرد با دیدن رابطه جنسی همسرش با فرد دیگر، تحریک می‌شود.

  علت وابستگی بعد از رابطه جنسی(وابسته شدن دختر بعد از سکس)

3.   همسرم می‌خواهد سکس ضربدری داشته باشیم. بهتره جدا بشم یا به خواسته‌اش تن بدم؟

رابطه جنسی رابطه‌ای است که رفتارهای آن باید به خواست و تمایل هر دوتان باشد. یعنی هر دوتان باید از کارهایی که در رابطه می‌کنید لذت ببرید و بخواهید که انجام بدهید. اگر در رابطه چیزی اجباری وجود داشته باشد، برایتان آسیب‌های روانی و جسمانی به دنبال دارد و آسیب آن تقریبا به اندازه تجاوز جنسی است. پس اگر دوست ندارید این کار را انجام بدهید، نباید تن به خواسته شوهرتان بدهید. اما قبل از اینکه فورا طلاق بگیرید، با سکس تراپیست صحبت کنید تا اگر راه حلی وجود دارد، این مشکل را حل کنید و زندگی‌تان را ادامه بدهید و اگر واقعا هیچ راه حلی وجود ندارد، می‌توانید تصمیم جدی برای زندگی‌تان بگیرید.

4.   رابطه ضربدری خیانت محسوب می‌شود؟

بله وقتی فرد در حضور همسرش یا بدون حضور او با فرد دیگری به جز همسرش رابطه زناشویی یا عاطفی برقرار کند، این موضوع خیانت محسوب می‌شود.

5.   رابطه ضربدری یک فانتزی است؟

بله برای برخی از افراد یک فانتزی محسوب می‌شود که البته این فانتزی سالم نیست و می‌تواند از روی اختلالات جنسی باشد.

6.   چطور بفهمم همسرم خیانت می‌کند یا نه؟

اگر نشانه شک‌برانگیزی در رابطه‌تان وجود دارد و همه چیز خوب است، نیاز نیست شک کنید اما اگر نشانه‌هایی می‌بینید که به آنها شک می‌کنید، قبل از اینکه اقدام اشتباهی بکنید یا شوهرتان را متهم به خیانت کنید، از مشاور کمک بگیرید تا رابطه‌تان بررسی شود. اگر موضوعی باشد مشاور به شما کمک می‌کند آن را برطرف کنید.

7.   اختلالات جنسی قابل درمان هستند؟

بله قابل درمان هستند اما افراد کمی برای درمان مراجعه می‌کنند. اگر مراجعه شود می‌توان به کمک مشاوره و گاهی به کمک درمان‌های دارویی مشکلات جنسی را حل کرد.

8.   رابطه ضربدری در مردان بیشتر است یا در زنان؟

در مردان بیشتر است اما این نوع روابط و خیانت‌ها در زنان هم دیده می‌شود.

9.   رابطه ضربدری می‌تواند نشانه پایان زندگی مشترک باشد؟

بله گاهی وقت زوجین علاقه‌شان را به هم از دست می‌دهند به سمت خیانت می‌روند. پس اگر دلایل بعدی روی شما و همسرتان صدق نکند، این نوع رابطه می‌تواند به دلیل عدم علاقه ایجاد شده باشد.

10. در چه سنی افراد زیاد به روابط ضربدری روی می‌آورند؟

تحقیقات انجام شده نشان داده است که اغلب افراد در بازه سنی 30 تا 40 سالگی به این روابط پناه آورده‌اند. البته در هر سنی دیده می‌شود. چیزی که نوشتیم به صورت میانگین است.

سخن پایانی

یکی از انواع روابط جنسی، رابطه ضربدری است که برخی از افراد این فانتزی و خواسته را دارند. البته برخی از افراد این تمایلات را در ذهن خود پنهان نگه می‌دارند و برخی از افراد آن را بین می‌کنند. سکس ضربدری، رابطه‌ای است که در آن یک زوج با زوج دیگر و یا با زن و مرد دیگر رابطه جنسی برقرار می‌کنند. این فانتزی جنسی به دلایلی در شخص ایجاد می‌شود، مثل اتفاقات دوران کودکی، سرد و یکنواخت شدن رابطه جنسی با همسر، ابراز قدرت و جذابیت در برابر جنس مخالف و… البته این نوع رابطه عواقب و پیامدهایی را به همراه دارد، مثل ایجاد شدن حسادت و بی‌اعتمادی در زوجین، استرس، اضطراب و پرخاشگری در زوجین، سردی و بی تفاوتی نسبت به یکدیگر و مبتلا شدن به بیماری‌های پوستی و مقاربتی از شریک جنسی دیگری که در سکس ضربدری زوجین حضور دارد. برخی از افراد از این موضوع گله و شکایت می‌کنند که همسرشان درخواست سکس ضربدری را از آنها دارد یا دوست دارد همسرش با شخص دیگری رابطه داشته باشد و او فقط تماشا کند و لذت ببرد. به خاطر داشته باشید که هرگز تن به درخواست‌های اشتباه همسرتان ندهید و رابطه جنسی را فقط در صورت رضایت و لذت خودتان انجام دهید، وگرنه آسیب زیادی از لحاظ روحی و روانی خواهید دید. اگر همسرتان از شما چنین درخواستی دارد، توصیه می‌کنیم از سکس تراپیست‌های همیار عشق کمک بگیرید تا ریشه و دلیل این درخواست همسرتان مشخص شود و سکس تراپ به شما راهکارهای موثری را برای حل این مشکل، ارائه دهد.

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

بعد از دعوا چطور برخورد کنیم؟

فهرست مطالب1 باید و نباید‌های بعد دعوا1.1 برای بخشیدن بهش التماس نکن1.2 بخاطر خوشحال کردنش دست به هرکاری نزنید1.3 از دید اون به قضیه نگاه کنید1.4 نذارید جو سنگین بمونه

مطالعه»