همیار عشق

دعای برگشت شوهر از طلاق (منصرف شدن مرد از طلاق یا جدایی)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

دعای برگشت شوهر از طلاق (منصرف شدن مرد از طلاق یا جدایی)

«میخوام شوهرم از طلاق گرفتن منصرف بشه. چیکار کنم؟ سریع‌ترین راه چیه؟»، «فقط میخوام شوهرم برگرده. چه دعایی بخونم که خواسته دلم برآورده بشه؟» شاید این افکار و خواسته‌ها در ذهن شما نیز باشد. قابل درک است که وقتی اتفاق بدی در زندگی‌تان می‌افتد، می‌خواهید از سریع‌ترین و بی‌دردسرترین راه ممکن استفاده کنید تا مشکل‌تان حل شود اما هر راهی موثر نیست و هر راهی روش درست حل مشکلات نیست. برخی از افراد برای فراموش کردن مشکلات‌شان و انکار کردن آنها از اعتیاد یا خیانت استفاده می‌کنند، بعضی از افراد هم برای فرار از تلاش کردن برای حل مشکل، ممکن است به دعا و جادو و… پناه ببرند و بعضی از افراد هم برای حل مشکلات‌شان به خدا توکل می‌کنند و تلاش می‌کنند از راهکارهای درست برای حل آن استفاده کنند و موفق هم می‌شوند. در این مقاله درباره دعا گرفتن برای برگشت شوهر از طلاق صحبت می‌کنیم و سپس راهکارهای علمی برای رسیدن به هدف‌تان، توضیح می‌دهیم.

آیا با دعا می‌توان مشکلات را به راحتی حل کرد؟

از نظر دین اسلام و قرآن، نیروهای ماورایی وجود دارد اما دعا، جادو و یا طلسم امری شیطانی است. تنها افرادی می‌توانند از این نیروهای ماورایی برخوردار باشند که از طرف خدا به جهان آمده باشند، مثل پیامبران یا امامان که با خدا در ارتباط هستند و پیام‌آور او هستند. اما سایر افراد عادی مثل انسان‌ها، هرگز نمی‌توانند چنین قدرتی داشته باشند. افرادی هم که از سوی خدا فرستاده می‌شوند، کارهای شیطانی مثل جادو و طلسم انجام نمی‌دهند، بلکه مشغول کارهای نیک و شفابخشی به انسان‌ها هستند. پس با این توضیح می‌توانید تشخیص دهید که این انسان‌هایی که با جادو سر و کار دارند، خدایی نیستند بلکه کار شیطانی انجام می‌دهند. از آن جایی که هیچ انسانی به صورت مادرزادی چنین قدرتی نمی‌تواند داشته باشد، این افراد تعلیم دیده هستند و به صورت ذاتی و طبیعی چنین قدرتی را ندارند. مسئله بعدی این است که اگر شما پیش دعانویس‌ها فال‌گیرها بروید، از ظاهر خودشان یا زندگی‌شان پیدا است که خودشان هم مشکلات زیادی دارند. سوال اینجا است که اگر این افراد می‌توانند تمام مشکلات انسان‌ها را حل کنند، چرا خودشان مشکل دارند و زندگی ایده‌آل و کاملی ندارند؟ اگر این افراد واقعا چنین قدرتی دارند، می‌توانستند به خودشان هم کمک کنند و زندگی باشکوهی داشته باشند و یا خانواده عالی تشکیل بدهند. پس باید به قدرت‌شان شک کرد که حقیقت دارد یا خیر. به هر حال بهتر نیست از راه و روش‌های علمی پیش برویم و به هدف‌مان برسیم؟ بسیاری از افراد هستند که وقتی به فال‌گیر و دعانویس مراجعه می‌کنند، همچنان به نتیجه مطلوب‌شان نمی‌رسند و می‌گویند که فقط پول‌شان هدر رفته است. پس برای اینکه چنین مشکلاتی پیش نیاید و پشیمان نشوید، بهتر است از راهکارهای علمی و آزموده شده و ثابت شده استفاده کنید. در این مقاله شما را راهنمایی می‌کنیم که چگونه به کمک علم روانشناسی، بتوانید شوهرتان را از طلاق گرفتن منصرف کنید.

  چطور با قانون جذب عشق خود را برگردانیم؟

چه کار کنم شوهرم از طلاق گرفتن منصرف شود؟


چرا می‌خواهد طلاق بگیرد؟

ابتدا باید دلیل اینکه او تصمیم به طلاق گرفته است را بدانید تا بتوانید به راه حل برسید. در این قسمت به چند مورد از دلایل طلاق گرفتن مردان می‌پردازیم.

در زندگی مشترک از او قدردانی نمی‌کنید

قدردانی کردن از یکدیگر در زندگی مشترک بسیار مهم و تاثیرگذار است. اگر این کار را نکنید، شوهرتان احساس می‌کند که او برای شما مهم نیست و یا کارهایش همیشه بی‌ارزش است، پس از شما سرد و دور می‌شود و دیگر هیچ تلاش و کاری برای زندگی مشترک‌تان انجام نمی‌دهد.

شما ولخرجی می‌کنید و همین موضوع باعث بهم خوردن مدیریت مالی او می‌شود

یکی از دلایل طلاق، اختلاف بر سر پول و مدیریت مالی در زندگی مشترک است. اگر شما دائما خرید می‌کنید و ولخرج هستید اما همسرتان این موضوع را دوست ندارد و یا نمی‌تواند این شرایط را مدیریت کند، همین موضوع می‌تواند باعث اختلاف، دعوا و تقاضای طلاق شود.

خیانت کردید

یکی از واضح‌ترین دلایل طلاق، خیانت کردن همسر است. خیانت کردن به یکدیگر باعث می‌شود اعتماد بین‌تان از بین برود و دیگر همسرتان نتواند این اتفاق را فراموش کند و ببخشد. دیگر نمی‌تواند مثل قبل شما را دوست داشته باشد یا ارتباط فیزیکی صمیمانه‌ای را برقرار کند. بنابراین این اتفاق تلخ و آسیب‌زننده می‌تواند باعث شود که فرد بخواهد جدا شود.

با هم تفاهم ندارید

برخی از زوجین با هم سر هیچ چیزی تفاهم ندارند، یعنی یک موضوع کوچک می‌تواند برای آنها ساعت‌ها دعوا را به دنبال داشته باشد. افرادی که با هم تفاهم ندارند، نمی‌تواند زندگی با عشق و آرامش را تجربه کنند، بنابراین تصمیم به طلاق می‌گیرند.

رابطه جنسی کم شده است یا دیگر میلی نسبت به یکدیگر ندارید

وقتی زوجین میل جنسی‌شان را نسبت به هم از دست می‌دهند و رابطه جنسی‌شان کم می‌شود، زندگی مشترک‌شان هم تحت تاثیر منفی این اتفاق قرار می‌گیرد. اگر این مشکل را حل نکنند، به مرور عشق و صمیمیت نیز از بین می‌رود و ارتباط زن و شوهری به ارتباط خواهر و برادری تبدیل می‌شود. در نتیجه ممکن است افراد خیانت کنند با کسی که برایشان این جذابیت جنسی را دارد و یا ممکن است تصمیم به طلاق بگیرند.

  فال بازگشت معشوق و طلسم برگرداندن عشق

شوهرتان حس می‌کند شما به نیازهای او پاسخ نمی‌دهید

در زندگی مشترک باید نیازهای افراد برطرف شود و زن و شوهر موظف هستند به این نیازها پاسخ بدهند. اگر به مدت طولانی این کار انجام نشود، فرد احساس می‌کند که نیازهایش برای همسرش مهم نیست و اهمیتی ندارد. به همین دلیل از همسرش دور می‌شود و ممکن است تصمیم به طلاق بگیرد.

حالا که به دلایل طلاق گرفتن مردان پرداختیم، در مورد راهکارهای منصرف کردن آنها از طلاق توضیح می‌دهیم.

التماس برای ماندن نکنید

شاید یک روز شوهرتان ناگهان بخواهد خانه را ترک کند. اگر در این شرایط شما وابستگی و چسبندگی به خرج دهید و یا التماس کنید که بماند، فقط خودتان را با این کار کوچک می‌کنید. اگر قبلا شانسی برای بازگشت او بود و یا دیدگاهش نسبت به شما کامل منفی و بد نشده بود، حالا با اصرارهای بی‌جا باعث می‌شوید او بیشتر از شما متنفر شود و واقعا دیگر تصمیمش را بگیرد که شما را ترک کند. پس در آن لحظه به تصمیمش احترام بگذارید و التماس به ماندن نکنید اما ابراز ناراحتی کنید و بعد برای بازگرداندن و منصرف کردن او تلاش کنید.

با او صحبت کنید

صحبت کردن و ارتباط برقرار کردن با شوهرتان برای حل مشکلات بسیار مهم است. اگر شما با هم صحبت نکنید، نمی‌توانید از نیازها و خواسته‌های یکدیگر مطلع شوید و تلاش کنید آنها را حل کنید. پس اولین قدم این است که گفتگو کنید و از شوهرتان بپرسید که چه چیزی باعث شده که به طلاق گرفتن فکر کند؟ چه کار می‌توانید بکنید که منصرف شود و تصمیم دیگری بگیرد؟ چه نیازها و خواسته‌هایی داشته که برآورده نشده؟

به شوهرتان احترام بگذارید و از او قدردانی کنید

قدردانی کردن از شوهرتان و احترام گذاشتن به او، یکی از مهم‌ترین کارهایی است که باید انجام بدهید تا حس او نسبت به شما بهتر شود و متوجه شود که به او و تلاش‌هایی که تا به حال برایتان انجام داده است، اهمیت می‌دهید و قدردان آنها هستید.

در مورد مسائل مالی با هم صحبت کنید و انتظارات‌تان را بیان کنید

اگر به دلیل مشکلات مالی است که تصمیم به طلاق گرفته است، در این مورد با هم صحبت کنید و انتظارات‌تان را بیان کنید. خواسته او از شما در زمینه مالی چیست؟ چه کار می‌توانید بکنید که این اختلافات کاهش پیدا کند و رفع شود؟

از لحاظ جسمی و روانی به سلامتی خودتان اهمیت دهید

اگر می‌خواهید هنوز هم برای شوهرتان جذاب و عالی باشید و می‌خواهید او را از طلاق گرفتن منصرف کنید، علاوه بر اینکه باید اشتباهات رفتاری‌تان را اصلاح کنید، باید از لحاظ جسمی و روانی به سلامتی خودتان نیز اهمیت بدهید. به آراستگی جسمی‌تان برسید، به ظاهر خودتان رسیدگی کنید مخصوصا زمانی که در خانه هستید و نه فقط زمانی که به بیرون از منزل می‌روید، از لحاظ روانی هم به خودتان آرامش بدهید، با کارهایی مثل ورزش کردن، پیاده‌روی، مدیتیشن و… اگر هم مشکلات روحی و روانی مثل افسردگی، اضطراب، استرس، وسواس و یا بدبینی دارید، بهتر است برای پیگیری و درمان آنها از روانشناس کمک بگیرید چون این موارد می‌تواند روی زندگی مشترک‌تان تاثیر منفی داشته باشد. می‌توانید برای سنجش اوضاع روحی و روانی و بهبود آن، از روانشناسان بالینی همیار عشق کمک بگیرید.

  تقصیر خودم بود که رفت ...

رابطه جنسی‌تان را بهبود بخشید

اگر در رابطه جنسی‌تان مشکلی دارید، اجازه ندهید این مشکل کل زندگی‌تان را خراب و مختل کند، بلکه به دنبال راه حل باشید. می‌توانید در خصوص رابطه زناشویی‌تان از سکس تراپیست‌های همیار عشق کمک بگیرید.

مشکلات‌تان را یکی یکی با گفتگو کردن حل کنید

نمی‌توانید انتظار داشته باشید با وجود انباشته شدن مشکلات در زندگی‌تان، همه اوضاع خوب باشد و خوب پیش برود. سعی کنید در شرایط مناسب وقتی هر دوتان آرام هستید، یکی یکی در مورد مشکلات‌تان با هم صحبت کنید. تاکید می‌کنیم که یکی یکی باید در مورد مشکلات‌تان صحبت کنید و نباید ناگهان همه مشکلات را یک جا مطرح کنید چون در این صورت گیج می‌شوید و از اینکه مشکلات‌تان زیاد و بزرگ است، از حل کردن آنها پشیمان می‌شوید و خودتان را عقب می‌کشید. اگر در حل مشکلات و اختلافات‌تان هم نیاز به کمک حرفه‌ای و تخصصی داشتید، می توانید از زوج درمانگران همیار عشق کمک بگیرید.

به همسرتان عشقی که نسبت به او دارید را نشان دهید

اگر همسرتان را دوست دارید، با کلام و رفتارهایتان به او نشان دهید که چه حسی نسبت به او دارید. تا وقتی که این موارد را بیان نکنید یا نشان ندهید، نمی‌توانید انتظار داشته باشید که او هم به شما ابراز علاقه کند یا حس خوبی نسبت به شما داشته باشد چون او هم هیچ حس خوبی از طرف شما نمی‌بیند. زبان‌های عشق را یاد بگیرید و از این روش‌ها برای ابراز عشق و علاقه‌تان استفاده کنید.

سخن پایانی

برخی از افراد برای حل مشکلات‌شان به دعا و طلسم و… متوسل می‌شوند که این راه‌ها، راه‌های علمی و تضمینی نیست بلکه از لحاظ دینی و منطقی، این روش‌ها شیطانی و اشتباه است. هیچ کس نمی‌تواند به همین راحتی کنترل همه چیز را در اختیار بگیرد و یا مشکلات را با یک اشاره کوچک حل کند. در این مقاله راهکارهای علمی برای منصرف کردن شوهرتان از طلاق را توضیح دادیم که می‌توانید از این راهکارها استفاده کنید و زندگی‌تان را نجات دهید. در صورتی که نیاز داشتید، می‌توانید برای حل مشکلات زندگی مشترک و نجات دادن زندگی‌تان از زوج درمانگران همیار عشق کمک بگیرید.

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

به درد ازدواج نمیخوره، اگر…

فهرست مطالب1 به درد ازدواج نمیخوره، اگر…1.1 لازمه خودتو عوض کنی1.2 باید دنیا به مرادش بچرخه1.3 دوستان و خانواده‌تون رو ملاقات نکرده1.4 به حرف هاتون گوش نمیده1.5 باهاش راحت نیستین1.6

مطالعه»