رابطه عاطفی همزمان با دو یا چند زن یا دختر (رابطه پسر با چند نفر)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

رابطه عاطفی همزمان با دو یا چند زن یا دختر (رابطه پسر با چند نفر)

«دو تا دوست دختر دارم»، «با دو نفر همزمان در رابطه هستم» یا «نمیدونم چرا نمیتونم با یه نفر در رابطه بمونم. بازم به یه دختر دیگه جذب شدم و باهاش وارد رابطه شدم» شاید تا به حال این جملات را شنیده باشید یا شاید شما هم درگیر این موضوع هستید. برخی از زنان به اشتباه گمان می‌کنند که فقط مردان هستند که همزمان وارد رابطه با دختران مختلف می‌شوند، اما باید گفت که بعضی از زنان نیز به دلایل مختلفی، همزمان با چند مرد دوست می‌شوند. برخی از افراد به دلایلی نمی‌توانند فقط به یک نفر متعهد بمانند. حتی ممکن است بدانند که رفتارشان اشتباه است اما نمی‌توانند آن را کنترل کنند. تمایل به وارد شدن به رابطه با دو یا چند نفر، می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در ادامه مقاله به این موارد اشاره می‌کنیم و سپس توضیح می‌دهیم که این نوع روابط چه مشکلات و آسیب‌هایی به همراه دارند و شخص چگونه می‌تواند این تمایلات مخرب را اصلاح کند.

دلایل تمایل به وارد شدن به رابطه با دو یا چند زن


 قطعا یک دلیل، نمی‌تواند انگیزه کافی برای داشتن چند دوست دختر باشد، بلکه مجموعه‌ای از دلایل دست به دست هم می‌دهند و این تمایلات و انگیزه را در مرد ایجاد می‌کنند.

ترس از تعهد و ازدواج

یکی از دلایل مهم وارد شدن به رابطه با چند دختر، ترس از تعهد و ازدواج است. این مردان، به دلیل اینکه از متعهد شدن و مسئولیت‌پذیری می‌ترسند یا گمان می‌کنند که ازدواج یعنی پایان زندگی، ترجیح می‌دهند مدام وارد روابط کوتاه‌مدت شوند تا از رابطه بلندمدت و متعهدانه فرار کنند و هیچ مسئولیتی را قبول نکنند.

نابالغ بودن و خودخواهی

برخی از مردان به دلیل نابالغ و خودخواه بودن، فکر نمی‌کنند که خیانت به طرف مقابل و وارد شدن به رابطه با دو یا چند نفر چه عواقب و پیامدهایی برای خود و شریک عاطفی‌شان می‌تواند داشته باشد. فکر نمی‌کنند که شریک عاطفی‌شان اگر متوجه شود، چقدر دلشکسته می‌شود و چقدر آسیب می‌بیند و حتی ممکن است رابطه را تمام کند. اینکه برخی از مردان به فکر شریک عاطفی خود نیستند و به او خیانت می‌کنند، می‌تواند به دلیل نابالغ بودن یا خودخواهی باشد. گاهی این مردان آنقدر خودشیفته و خودخواه هستند که فقط نیازها و خواسته‌هایشان برایشان مهم است و یا خودشان را مستحق دوست بودن با چند نفر می‌دانند.

اعتیادها

انواع اعتیادها، مثل اعتیاد به مواد مخدر، مشروبات الکلی یا اعتیاد به رابطه جنسی (تنوع‌طلبی جنسی) باعث می‌شود رفتارهای شخص تحت کنترل او نباشند و او اصلا متوجه اشتباه یا مخرب بودن رفتارهایش نباشد. افرادی که اعتیاد دارند، به خاطر تغییرات شدیدی که در مغزشان ایجاد می‌شود و بسیار سرخوش می‌شوند، نمی‌توانند به درستی تصمیم بگیرند. بنابراین احتمال دارد که دست به رفتارهای پرخطر بزنند.

قدرت نمایی

برخی از مردان که از درون احساس بی‌ارزش و ضعیف بودن می‌کنند، با دوست و وارد رابطه شدن با چند نفر، می‌خواهند به خودشان ثابت کنند که هنوز هم باارزش هستند، قدرت دارند و می‌توانند زنان را عاشق خودشان کنند. درواقع می‌خواهند به خود ثابت کنند که هنوز هم جذاب هستند و زنان خواهان برقراری رابطه با آنها هستند.

  خیانت مرد در دوران بارداری (شوهرم در بارداری بهم خیانت کرد)

در رابطه ناسالم هستند، می‌خواهند تمام کنند اما جرئتش را ندارند

برخی از مردان با اینکه می‌دانند که در رابطه ناسالم و اشتباه هستند، اما جرئت تمام کردن آن را ندارند یا به قدری وابسته هستند که ترجیح می‌دهند در کنار شریک عاطفی‌شان بمانند اما چون دیگر لذتی از رابطه نمی‌برند، با افراد دیگر نیز وارد رابطه می‌شوند تا نیازهایشان تامین شود.

ترس از تنهایی

مردانی که ترس از تنهایی دارند، قبل از اینکه از شریک عاطفی خود جدا شوند و از رابطه ناسالم بیرون بیایند، مقدمات رابطه بعدی‌شان را فراهم می‌کنند تا بعد از جدایی، فورا وارد رابطه دیگر شوند.

برآورده نشدن نیازها

برخی از زنان گمان می‌کنند که وقتی صحبت از نیازهای مردان می‌شود، منظورمان فقط نیاز جنسی است. مردان نیز به عنوان انسان، در یک سری از نیازها با زنان اشتراک دارند و نیازهای شبیه به هم دارند. مردان هم نیاز به صحبت کردن، امنیت داشتن در کنار یک نفر، نیاز به دیده شدن و عشق و محبت دریافت کردن دارند. اگر این نیازها، در رابطه عاطفی تامین نشود، همانند زنان ممکن است دست به خیانت بزنند و با زنان دیگر نیز وارد رابطه شوند تا شنیده شوند، دیده شوند و عشق و محبت کافی را دریافت کنند. یکی از نیازهای مردان، نیاز جنسی است. البته نیاز جنسی در زنان هم وجود دارد. اگر این نیاز بعد از ازدواج به خوبی تامین نشود، مرد ممکن است دست به خیانت بزند.

انتظارات غیرمنطقی و زیاد

برخی از خانم‌ها معتقد هستند که برای رابطه‌شان چیزی کم نمی‌گذارند اما شوهر یا شریک عاطفی‌شان خیانت می‌کند و با زنان دیگر وارد رابطه می‌شود. این اتفاق، ممکن است به دلیل انتظارات زیاد و غیرمنطقی مردان بیفتد.

انتقام گرفتن

برخی از مردان که به دلایلی از شریک عاطفی یا همسرشان به شدت عصبانی هستند، برای اینکه او را آزار بدهند و انتقام بگیرند، دست به خیانت می زنند. همچنین اگر خانم خیانت کرده باشد، ممکن است مرد برای انتقام از خیانت همسرش، خودش نیز خیانت کند.

فرار از مشکلات رابطه یا زندگی مشترک

برخی از مردان زمانی که می‌بینند نمی‌توانند مشکلات رابطه و زندگی مشترک‌شان را حل کنند، آسان‌ترین راه، یعنی راه فرار از مشکلات را انتخاب می‌کنند. این مردان با زنان دیگر وارد رابطه می‌شوند تا از مشکلات رابطه فعلی‌شان بگریزند و کمتر با آنها درگیر شوند. البته شاید اوایل روابط جدید، همه چیز بسیار خوب و عالی به نظر برسد اما در روابط جدید نیز قطعا مشکلاتی ایجاد خواهند شد چون هیچ رابطه‌ای بدون مشکل نیست.

  به فردی که قبلا به دیگری خیانت کرده می توان اعتماد کرد؟

همانطور که در بخش اول مقاله مطالعه کردید، دلایل ذکر شده می‌توانند باعث ایجاد تمایلات و انگیزه برای وارد شدن به رابطه با چند نفر شوند. اگر شما نیز مشکلات ذکر شده را دارید، توصیه می‌کنیم برای اینکه این مشکلات و مسائل، باعث خیانت نشوند و برای اینکه بتوانید به درستی و با استفاده از روش سالم، این مشکلات را حل کنید، توصیه می‌کنیم از مشاوران همیار عشق کمک بگیرید. اگر در رابطه فعلی‌تان مشکلی وجود دارد که نمی‌توانید آن را حل کنید، بهتر است برای تشدید نشدن مشکل، سرد نشدن رابطه و ایجاد نشدن زمینه خیانت برای شما یا شریک عاطفی‌تان، از زوج‌درمانگران همیار عشق برای حل این مشکلات کمک بگیرید.

آسیب‌ها و پیامدهای دوست شدن همزمان با چند دختر


وارد شدن همزمان به رابطه با چند نفر، قطعا آسیب‌های زیادی برای خودِ شخص و شریک‌های عاطفی‌اش دارد که در ادامه مقاله به این پیامدها و آسیب‌ها اشاره می‌کنیم.

افزایش احتمال ابتلا به بیماری‌های مقاربتی، پوستی و جنسی

افرادی که با چند نفر در رابطه هستند، اگر رابطه جنسی نیز داشته باشند، مسلما احتمال ابتلا به بیماری‌های مقاربتی، افزایش می‌یابد یا حتی ممکن است خودشان این بیماری‎ها را به شریک عاطفی عاطفی‌شان منتقل کنند. این مورد مخصوصا برای کسانی است که اعتیاد به سکس دارند و به این دلیل همزمان وارد رابطه با افراد مختلف می‌شوند. این افراد نمی‌توانند رفتارها و تمایلات پرخطر جنسی‌شان را کنترل کنند و در معرض خطر ابتلا به این بیماری‌ها یا انتقال دادن آنها، هستند.

افزایش احتمال جدایی یا خراب شدن رابطه

اگر یکی از زنان متوجه خیانت شود، ممکن است رابطه را تمام کند یا به شدت سرد شود. درواقع دوست شدن همزمان با چند دختر، این خطر را دارد که اگر آنها متوجه خیانت شوند، شما را تنها بگذارند و رابطه را تمام کنند. حتی اگر ازدواج کرده باشید، ممکن است خانم نتواند ببخشد و بخواهد طلاق بگیرد.

اعتیاد به روابط متعدد

افرادی که یک یا دو بار خیانت می‌کنند، ممکن است به احساس خوبی که از ارتباط با افراد متنوع می‌گیرند معتاد شوند و برای اینکه این احساس را از دست ندهند، مدام وارد رابطه شوند. اعتیاد به عشق و روابط متعدد، خود آسیب‌های جدی به همراه دارد.

اعتیاد به مواد مخدر یا مشروبات الکلی

مردانی که عاشق زنان مختلف می‌شوند، اگر یکی از این روابط شکست بخورد، ممکن است شخص به شدت ضربه عاطفی و شکست عشقی را تجربه کند و برای التیام دردهایش، به رفتارهای پرخطر و ناسالمی مثل اعتیاد به مواد مخدر یا استفاده از مشروبات الکلی رو بیاورد.

استرس، اضطراب و افسردگی

قطعا در رابطه بودن با چند نفر به صورت همرمان، استرس و اضطراب زیادی به همراه دارد چون شخص ممکن است نگران این باشد که نکند دیگران متوجه خیانت‌های او بشوند یا نکند شریک‌های عاطفی‌اش از این موضوع مطلع شوند و او را ترک کنند. همه این افکار منفی و نگرانی‌ها، منجر به استرس و اضطراب می‌شوند. یکی از آسیب‌های این نوع روابط، افسردگی است. اگر خیانت‌ها آشکار شوند و روابط به جدایی ختم شوند، شخص ممکن است دچار افسردگی شود. این احساسات و تنش‌های روحی و روانی، اگر درمان نشوند، تشدید می‌شوند و جنبه‌های مختلف زندگی شخص را دچار مشکل می‌کنند.

  دلایل خیانت و بی‌تعهدی زنان و مردان (چرا خیانت می‌کنیم؟)

از دست دادن فرصت‌ها برای ازدواج موفق

مردانی که دو یا چند تا دوست دختر دارند، فرصت‌ها و گزینه‌های مناسب برای ازدواج موفق را از دست می‌دهند و خودشان را درگیر یک چرخه سمی روابط بی‌سرانجام می‌کنند.

اگر به خاطر خیانت کردن به همسر یا شریک عاطفی‌تان، دچار این مشکلات و آسیب‌ها شده‌اید، توصیه می‌کنیم برای جلوگیری از بدتر شدن حال روحی‌تان و تشدید شدن مشکلات، از روانشناسان بالینی همیار عشق کمک بگیرید. روانشناس به شما کمک می‌کند تا آسیب‌هایی که به شما وارد شده است (استرس، اضطراب، افسردگی یا اعتیاد) درمان و حل شوند، و سپس به شما کمک می‌کند تا سبک زندگی سالم را در پیش بگیرید و بتوانید تمایلات، افکار و احساساتی که باعث می‌شوند همزمان با چند نفر وارد رابطه شوید را مدیریت کنید و بتوانید فقط به یک نفر متعهد شده و رابطه سالم و موفقی را داشته باشید.

چگونه مشکل تمایل وارد شدن به رابطه با افراد مختلف حل می‌شود؟

همانطور که در بخش اول مقاله مطالعه کردید، وارد شدن به رابطه با چند دختر به صورت همزمان، دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد. بنابراین مردانی که این تمایل را دارند، ابتدا برای پیدا شدن علت و ریشه‌یابی این مشکل لازم است به روانشناس مراجعه کنند و سپس روانشناس، طبق ریشه این مشکل، راه حل موثر و کاربردی را به شخص ارائه خواهد داد. خوددرمانی برای حل این مشکلات و تمایلات شدید، کافی نیست و نیاز است که از کمک حرفه‌ای بهره‌مند شوید. برای ریشه‌یابی و حل این مشکل، توصیه می‌کنیم از رونشناسان بالینی همیار عشق کمک بگیرید.

سخن پایانی

برخی از مردان تمایل شدیدی به وارد شدن به رابطه با دو یا چند دختر به صورت همزمان دارند. این تمایل، به دلایلی مختلفی مثل ترس از تنهایی، تنوع‌طلبی یا اعتیاد به رابطه، فرار از مشکلات رابطه یا زندگی مشترک، اعتیاد به مواد مخدر یا مشروبات الکلی و سایر علل، ایجاد می‌شود. دوست شدن با افراد مختلف، می‌تواند آسیب‌ها و پیامدهای زیادی را برای شخص داشته باشد. ابتلا به بیماری‌های مقاربتی یا انتقال آن، شکست عشقی خوردن یا وارد شدن ضربه روحی و روانی شدید در صورت آشکار شدن خیانت‌ها و جدایی، استرس، اضطراب و افسردگی از جمله پیامدهای دوست شدن با چند نفر است. برای اینکه ریشه این تمایلات پیدا شود و بتوانید رفتارها و خواسته‌هایتان را کنترل کنید و خودتان را درگیر رابطه‌های بی‌سرانجام و خیانت‌های متعدد نکنید، توصیه می‌کنیم از روانشناسان بالینی همیار عشق کمک بگیرید.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

دختر مجرد

اشتباهات دختران مجرد

در دنیای امروزِ ما مجرد ماندن یا متاهل شدن یک تصمیم شخصی است و در هر صورت قابل احترام و پذیرش است. اما همانطور که یک فرد متاهل می‌تواند در

مطالعه»