همیار عشق

آموزش سکس، رابطه جنسی و زناشویی

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

آموزش سکس، رابطه جنسی و زناشویی

رابطه جنسی، بخش مهمی از زندگی مشترک را تشکیل می‌دهد. متاسفانه به دلیل اینکه اطلاعات علمی و معتبر جامعه ما در خصوص رابطه جنسی و مسائل جنسی کم است، می‌توان گفت اکثر افراد در رابطه جنسی مشکلاتی را دارند که همین مشکلات اگر حل نشده باقی بماند، منجر به سردی زوجین از یکدیگر، طلاق عاطفی و طلاق می‌شود. از آنجایی که می‌دانیم در سال‌های اخیر اکثر طلاق‌ها به خاطر مشکلات جنسی و یا نداشتن رابطه جنسی سالم و لذت‌بخش اتفاق افتاده است، پس آموزش دیدن در خصوص مسائل جنسی بسیار مهم است. در این مقاله قصد داریم در این زمینه به شما اطلاعات و آگاهی معتبر بدهیم.

فهرست مطالب

چرا آموزش دیدن درباره مسائل جنسی اینقدر اهمیت دارد؟


در بسیاری از کشورها هنوز این فرهنگ ایجاد نشده است که از دوران کودکی و نوجوانی باید افراد درباره مسائل جنسی متناسب با سن‌شان آگاهی پیدا کنند. در این بخش قصد داریم چند دلیل را توضیح بدهیم که ثابت شود چقدر مهم است که آگاهی معتبر و علمی درباره مسائل جنسی داشته باشیم.

بر تصمیم‌گیری درست نوجوانان برای برقراری رابطه جنسی پیش از ازدواج نقش زیادی دارد

وقتی نوجوان درباره مزایا و معایب رابطه جنسی در دوران دوستی و مسائل بهداشتی و جنسی آگاهی درستی داشته باشد، می‌تواند در مقابل درخواست‌های رابطه جنسی بهتر مقاومت کند و در این شرایط تصمیم‌گیری درستی داشته باشد تا دچار پیامدها و آسیب‌های جسمانی، روانی و احساسی نشود.

فرد دچار بیماری‌های پوستی و جنسی نمی‌شود

افرادی که اطلاعات جنسی خوب و درستی دارند می‌دانند که در هنگام برقراری رابطه جنسی چه نکاتی را باید رعایت کنند تا دچار بیماری یا عفونت نشوند.

رابطه جنسی افراد بهبود پیدا می‌کند

وقتی فرد بداند و آگاه باشد که برای لذت دادن بیشتر به همسرش و برای داشتن رابطه زناشویی سالم چه کارهایی باید انجام بدهد، مسلما می‌تواند در رابطه جنسی از یک فرد ناآگاه عملکرد بهتری داشته باشد. وقتی رضایتمندی زوجین از سکس زیاد باشد، زندگی مشترک خوبی هم خواهند داشت و احتمال طلاق و جدایی به شدت کاهش می‌یابد.

حاملگی برنامه‌ریزی نشده اتفاق نخواهد افتاد

وقتی افراد اطلاعات جنسی بالایی داشته باشند و بدانند که چه کار باید بکنند تا ناخواسته باردار نشوند، می‌توانند در فرصت مناسب و هر زمان که آمادگی‌اش را داشتند و خواستند بچه‌دار شوند تا فرزندشان را بهتر تربیت کنند.

  با سرد مزاجی زنم چکار کنم؟ (بی‌میلی بی‌علاقگی زن به رابطه جنسی)

میل جنسی چیست؟

اول از تعریف میل جنسی شروع می‌کنیم و اینکه بدانیم میل جنسی‌مان تحت تاثیر چه چیزی است. میل جنسی به معنی میزان تمایل داشتن به برقراری رابطه جنسی است. شدت این میل به روان شما، فیزیولوژیک شما مثل هورمون‌ها و انتقال‌دهنده‌های عصبی، انتظارات اجتماعی و تعاملات بین این موارد بستگی دارد. عوامل دیگری نیز روی میزان میل جنسی تاثیرگذار است مثل تغذیه، تحرک بدنی، روش‌هایی که از آنها برای جلوگیری از بارداری استفاده می‌کنید و…

لذت جنسی چیست؟

اغلب افراد زمانی که به رابطه جنسی فکر می‌کنند، این گونه تصور می‌کنند که لذت جنسی فقط در قسمت نهایی رابطه جنسی به صورت ارگاسم اتفاق می‌افتد، در حالی که در طول رابطه جنسی، لذت و تحریک جنسی وجود دارد. فقط در انتهای آن این لذت به حداکثر شدت خود می‌رسد. لذت جنسی به معنای احساس هیجان و لذت در طول رابطه جنسی است که در مردان و زنان علائم روانی، احساسی و فیزیکی خاصی را به همراه دارد. برای اینکه به همسرتان لذت جنسی بیشتری بدهید، به غیر از نواحی و اندام‌های جنسی‌اش، به سایر نقاط حساس بدن او نیز توجه داشته باشید.

چگونه می‌توانم رابطه جنسی سالم و بی خطری داشته باشم؟

زمانی که شما با همسرتان رابطه جنسی برقرار می‌کنید دیگر مطمئن هستید که او سالم است و فقط با شما رابطه جنسی دارد. بنابراین نیازی نیست نگران این موارد باشید اما در کل برای جلوگیری از انتقال بیماری‌های جنسی و پوستی و برای جلوگیری از بارداری، از چندین روش می‌توانید استفاده کنید که عبارت‌اند از:

  • استفاده از کاندوم مردانه
  • استفاده از کاندوم زنانه
  • داروهای اورژانسی برای جلوگیری از حاملگی
  • عمل جراحی برای جاوگیری از حاملگی
  • مسلما بهترین و سالم‌ترین روش که بدون خطر و عارضه‌ای است، استفاده کردن از کاندوم زنانه یا مردانه است. قرص‌ها معمولا عوارض دارند و شما نمی‌توانید بعد از هر رابطه جنسی آن را استفاده کنید. این قرص‌ها فقط برای مواقع اورژانسی و گاهی وقت‌ها هستند. همچنین عمل جراحی‌ها نیز طوری هستند که کلا از بارداری جلوگیری می‌کنند. اگر دوست دارید بچه‌دار شوید، این کار را به هیچ عنوان انجام ندهید چون قدرت باروری‌تان را از دست خواهید داد.

آموزش سکس و آمیزش جنسی


اطلاعات جنسی‌تان را افزایش بدهید

برای برقراری رابطه خوب و سالم ابتدا باید اطلاعات جنسی معتبر و علمی داشته باشید. در این مقاله مواردی را توضیح دادیم. با داشتن این اطلاعات می‌توانید رابطه جنسی خوبی برقرار کنید یا آن را بهبود ببخشید.

آرامش داشته باشید

بسیاری از افراد در اولین رابطه جنسی خود دچار ترس و اضطراب می‌شوند. سعی کنید باورهای اشتباه‌تان را درباره رابطه جنسی اصلاح کنید و همچنین با داشتن معاشقه طولانی و آرامش دادن به یکدیگر، استرس را کاهش بدهید تا بتوانید رابطه جنسی لذت بخشی را داشته باشید. از اولین رابطه جنسی انتظارات رویایی و غیرواقعی نداشته باشید. طبیعی است که در اولین بار نتوانید عملکرد عالی داشته باشید. به خودتان و به همسرتان فرصت بدهید بدن یکدیگر را بشناسید تا بدانید چگونه می‌توانید به رابطه عالی برسید.

به خودتان فرصت بدهید

اگر سن‌تان کم است طبیعی است که در برقراری رابطه جنسی مشکلاتی را تجربه کنید یا ندانید که باید چه کار کنید. پس به خودتان فرصت بدهید. یکی از دلایلی که توصیه می‌کنیم در سن پایین ازدواج نکنید همین مورد است.

  چگونه زن را در سکس ارضاء کنیم؟ (به اوج لذت رساندن یا ارگاسم زن)

فضای و مکان مناسب را آماده کنید و زمان را هم در نظر بگیرید

اگر آن روز شما یا همسرتان خسته هستید، حوصله ندارید یا خشمگین هستید، آن زمان شاید زمان مناسبی برای برقراری رابطه جنسی نباشد. پس زمان را در نظر بگیرید. وقتی به زمان درست و مناسب رسیدید، نوبت آن است که فضا و مکان را هم آماده کنید. یک فضای و مکان رمانتیک و آرامش‌بخش آماده کنید. این فضا ممکن است داخل اتاق خواب باشد یا در جاهای دیگر خانه.

به ظاهر خودتان رسیدگی کنید

قبل از برقراری رابطه جنسی، ظاهر خودتان را نیز باید آماده کنید. ظاهری آراسته، مرتب و تمیز داشته باشید. حمام کنید. از خوشبوکننده‌های بدن استفاده کنید و لباس مناسب و ترجیحا فانتزی برای رابطه جنسی‌تان بپوشید.

معاشقه داشته باشید

در هر رابطه جنسی حدودا باید 20 دقیقه معاشقه داشته باشید. برای معاشقه و عشق‌بازی وقت و انرژی صرف کنید و با عجله انجام ندهید. معاشقه به بدن شما و همسرتان این فرصت را می‌دهد که برای رابطه جنسی و آمیزش جنسی آماده شوید. اگر معاشقه انجام ندهید یا زمانی که به آن اختصاص می‌دهید کافی نباشد و کم باشد، ممکن است واژن‌تان هنوز خشک باشد و در حین آمیزش جنسی با درد مواجه شوید. همچنین بدن مرد نیز آماده دخول نخواهد بود.

از روان‌کننده‌ها استفاده کنید

برای اینکه درد کمتری را احساس کنید و دخول روان‌تر و راحت‌تر انجام شود، از ژل‌های روان‌کننده استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که برخی از این ژل‌ها، بافت کاندوم را از بین برده و کاندوم را پاره می‌کند. پس اگر از کاندومی استفاده می‌کنید که خود ژل روان‌کننده روی خودش ندارد و باید از ژل به صورت جداگانه استفاده کنید، حتما قبل از خرید روان‌کننده از پزشک یا از کارکنان داروخانه بپرسید که این ژل مناسب استفاده کردن روی کاندوم است یا خیر. برای راحت‌تر شدن این موضوع می‌توانید از کاندوم‌هایی استفاده کنید که خود دارای ژل روان‌کننده روی سطح خود هستند.

لمس کردن یکدیگر را فراموش نکنید

در حین رابطه جنسی فراموش نکنید یکدیگر را نوازش و لمس کنید. نه تنها به اندام‌های جنسی باید توجه کنید، بلکه به کل بدن و اعضای صورت همسرتان توجه کنید و آنها را لمس کنید. لمس کردن هر یک از اندام‌ها، لذت بیشتری به همسرتان می‌دهد.

از پوزیشن‌های راحت استفاده کنید

از پوزیشن و حالات بدنی استفاده کنید که در آن احساس راحتی می‌کنید. اگر از حالات بدنی سخت استفاده کنید، ممکن است دچار انقباض عضلانی و درد در حین دخول شوید.

کلیتوریس را هم تحریک کنید

اگر در حین دخول احساس درد دارید، کلیتوریس را هم تحریک کنید. به علاوه تحریک کلیتوریس و واژینال از طریق دخول به صورت همزمان، می‌تواند شما را به ارگاسم شدیدتر و لذت‌بخش‌تری برساند.

تسلیم نشوید

اولین رابطه جنسی و در کل در اوایل رابطه‌تان ممکن است زیاد احساس خوبی نداشته باشید اما شک نکنید که به مرور بهتر خواهد شد. تسلیم نشوید و اگر مشکل جنسی دارید حتما از سکس تراپیست کمک بگیرید و این مشکلات را پشت گوش نیندازید. اگر خواسته‌ای دارید، می‌توانید با همسرتان در میان بگذارید تا رابطه جنسی‌تان بهبود پیدا کند.

سوالات متداول


آموزش دیدن درباره مسائل جنسی از چند سالگی باید شروع شود؟

علم روانشناسی توصیه می‌کند از سن 10 سالگی، آموزش‌های لازم درباره مسائل جنسی به کودک شروع شود.

علت زودانزالی در مردان چیست؟

علت‌های مختلفی برای زودانزالی وجود دارد، مثل اضطراب، افسردگی، اعتیاد، هیجان زیاد در حین رابطه و…

نقطه جی کجا واقع شده است؟

نقطه جی در واژن واقع شده است. حدود یک اینج داخل واژن در دیواره بالایی نقطه جی قرار گرفته است که لمس کردن آن می‌تواند لذت زیادی به خانم بدهد. این ناحیه نیز همانند کلیتوریس در هنگام برانگیخته شدن کمی برآمده و متورم می‌شود.

  رابطه جنسی خشن و وحشیانه! (شوهرم سکس خشن میخواد)

چطور همسرم را به ارگاسم برسانم؟

می‌توانید همین سوال را از خودش بپرسید! همه افراد بدن خودشان را بیشتر از هر کسی می‌شناسند. می‌توانید از او بپرسید که چه کارهایی دوست دارد انجام بدهید، کدام نقاط بدنش برایش حساس‌تر است، کدام پوزیشن‌ها را بیشتر دوست دارد و… با دانستن این جواب‌ها می‌توانیم همسرتان را به ارگاسم برسانید.

آیا اندازه آلت تناسلی مرد در میزان لذت زن نقش دارد؟

خیر. طول واژن فقط 10 سانتی متر است. پس اگر اندازه آلت تناسلی 10 سانتی متر باشد، کافی است. آنچه که باعث لذت زن می‌شود، میزان عشق و صمیمیت بین‌تان و عملکرد شما در رابطه جنسی و معاشقه است و نه طول آلت تناسلی!

آیا استفاده از کاندوم، لذت جنسی را کاهش می‌دهد؟

این یک باور اشتباه است که برخی از افراد فکر می‌کنند استفاده از کاندوم میزان لذت را کاهش می‌دهد. کاندوم فقط یک لایه بسیار نازک است و به هیچ عنوان لذت را افزایش یا کاهش نمی‌دهد.

رابطه جنسی چقدر باید طول بکشد؟

هیچ زمان دقیقی را نمی‌توان تعیین کرد چون کاملا بستگی به نظر زوجین دارد اما به صورت میانگین رابطه جنسی بدون در نظر گرفتن معاشقه بهتر است حداقل 8 دقیقه باشد تا خانم هم فرصت به ارگاسم رسیدن و ارضاء شدن را داشته باشد.

ممکن است در حین رابطه جنسی آلت تناسلی مرد بشکند؟

آلت تناسلی مرد از استخوان تشکیل نشده است که بشکند اما اگر در رابطه حرکات و رفتارهای بسیار خشن و آسیب زننده انجام شود ممکن است آلت تناسلی آسیب ببیند چون در حین رابطه جنسی آلت پر از خون و سفت می‌شود، بنابراین در فشار زیاد ممکن است آسیب ببیند و کمی شکل آن تغییر کند یا باعث ایجاد درد شود.

چرا با دخول به ارگاسم نمی‌رسم؟

این موضوع طبیعی است. بسیاری از زنان فقط با دخول به ارگاسم نمی‌رسند. در حین رابطه جنسی سعی کنید از ناحیه کلیتوریس خودتان را تحریک کنید یا از پوزیشن‌هایی استفاده کنید که شوهرتان بتواند این کار را در حین دخول برایتان انجام بدهد.

چگونه می‌توانم از خروج باد در هنگام رابطه جنسی جلوگیری کنم؟

این موضوع قابل کنترل نیست. بادی که در حین رابطه جنسی خارج می‌شود به علت گیر افتادن هوا در واژن در حین دخول است و کاملا طبیعی است.

آیا در زنان انزال وجود دارد؟

درباره این موضوع بین افراد عالم و پزشکان اختلاف نظر وجود دارد اما چیزی که ثابت شده است این است که در زنان همانند مردان انزال صورت نمی‌گیرد. چیزی که در فیلم‌های غیراخلاقی پورن ممکن است ببینید، کاملا ساختگی است و در همه زنان در هر شرایطی امکان چنین انزالی وجود ندارد. در حین دخول اگر نقطه جی به خوبی تحریک شده باشد، از مجاری ادرار مایعی ترشح می‌شود و آن ناحیه مرطوب می‌شود.

 سخن پایانی

از آنجایی که لازمه یادگیری رابطه جنسی، داشتن اطلاعات و دانش جنسی است، ما این مقاله را با یک سری اطلاعات علمی در زمینه جنسی آغاز کردیم. سپس درباره شروع رابطه جنسی و ادامه آن توضیح دادیم. این توضیحات، ضرفا توضیحات تئوری‌وار است که با تجربه‌ای که قرار است کسب کنید ممکن است کمی متفاوت‌تر باشد. پس نگران نباشید، تسلیم نشوید و اگر در این زمینه نیاز به کمک تخصصی دارید، می‌توانید از سکس تراپیست‌های همیار عشق کمک بگیرید.

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

برداشت مردان و زنان از این 7 جمله

فهرست مطالب1 برداشت مردان و زنان از این 7 جمله1.1 مردان و زنان، برداشت‌های متفاوتی دارن1.2 «بیا حرف بزنیم»1.3 «تو به حرف‌های من گوش نمیدی»1.4 «بیا با هم انجامش بدیم»1.5

مطالعه»