از سکس و رابطه جنسی متنفرم! (علت حس تنفر از رابطه زناشویی و راهکارهای رفع آن)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

از سکس و رابطه جنسی متنفرم! (علت حس تنفر از رابطه زناشویی و راهکارهای رفع آن)

برخی از افراد از رابطه جنسی متنفر هستند. این حس تنفر دلایل مختلفی دارد که در این مقاله به آنها می‌پردازیم. به طور کلی این حس تنفر طبیعی و درست نیست و نیاز به درمان دارد چون رابطه جنسی به طور طبیعی باید به افراد احساس لذت و کمی اضطراب برای رابطه جنسی اول بدهد و نه حس تنفر. در این مقاله سعی می‌کنیم توسط راهکارهایی به شما کمک کنیم که این مشکل را حل کنید. البته در این زمینه حتما از کمک حرفه‌ای سکس تراپیست استفاده کنید.

دلایل تنفر از سکس و رابطه جنسی


میل جنسی‌تان کاهش پیدا کرده است

اگر میل جنسی‌تان به دلایل مختلف روانی، جسمی و هورمونی و دلایلی که مربوط به رابطه با همسرتان است، به شدت کاهش یافته باشد، مسلما از سکس متنفر می‌شوید و اصلا تمایل نخواهید داشت ارتباط جنسی با همسرتان برقرار کنید. تحقیقات نشان داده‌اند که به طور طبیعی بعد از 6 ماه تا 1 سال ازدواج، میل جنسی افراد کمی کاهش می‌یابد اما نه به طوری که از رابطه جنسی متنفر شوید. اگر تا این حد میل جنسی ندارید، باید دلایل آن بررسی و رفع شوند.

مدام سرتان در گوشی است

اگر مدام سرتان در موبایل باشد و اصلا به همسرتان توجه نکنید، مسلما کم کم از برقراری رابطه جنسی با او منصرف و متنفر می‌شوید.

در زندگی مشغله‌های دیگری دارید

افرادی که به زندگی مشترک و رابطه عاطفی با همسرشان اهمیت کافی نمی‌دهند و بیشتر درگیر مشغله‌های زندگی خود هستند، مثل شغل‌شان، خانواده پدری‌شان و… کم کم میل جنسی‌شان کاهش می‌یابد و رابطه جنسی برقرار نمی‌کنند.

استرس زیادی در زندگی‌تان دارید

استرس باعث ترشح هورمون کورتیزول در بدن می‌شود. هورمون کورتیزول نیز باعث کاهش ترشح هورمون‌های جنسی می‌شود. بنابراین کسی که زیاد دچار استرس می‌شود، تمایلی به برقراری رابطه جنسی ندارد.

بی‌تحرک هستید

افرادی که بیشتر اوقات بی‌تحرک هستند و بسیار کم ورزش می‌کنند، کم کم دچار کاهش میل جنسی و تنفر از رابطه جنسی می‌شود.

با اندام و وزن خود مشکل دارید

اگر خودتان را جذاب و زیبا ندانید و با وزن و اندام خود مشکل داشته باشید، کم کم اعتماد به نفس‌تان کاهش می‌یابد و دیگر دوست نخواهید داشت ارتباط جنسی برقرار کنید.

درگیر رابطه جنسی رویایی و فانتزی در فیلم‌ها شده‌اید

اگر بسیار زیاد فیلم‌های سکسی و پورن نگاه می‌کنید، ممکن است این تصاویر فانتزی و رویایی را الگوبرداری کنید و بخواهید رابطه جنسی با همسرتان نیز همانطوری پیش برود در حالی که در زندگی واقعی انجام دادن آن کارها تا حد زیادی غیرممکن است. پس درگیر شدن در رویا و خیال، می‌تواند باعث تنفر از رابطه جنسی شود.

از رابطه‌تان سرد شده‌اید

اگر نسبت به همسرتان بی‌علاقه و سرد شده باشید، کم کم از برقراری رابطه زناشویی با او متنفر خواهید شد.

  انحراف پدوفیلی:درمان میل جنسی به کودک یا بچه‌بازی

افسردگی دارید

یکی از نشانه‌های افسردگی، کاهش میل جنسی و بی‌علاقگی نسبت به رابطه جنسی است. پس یکی از دلایل تنفر از رابطه جنسی، مبتلا شدن به افسردگی است.

بچه‌ها اجازه نمی‌دهند حریم خصوصی داشته باشید

برای زوجینی که بچه دارند، برقرار کردن رابطه جنسی کم کم سخت می‌شود چون باید زمانی باشد که بچه‌ها در خانه نباشند یا خواب باشند تا زن و شوهر بتوانند حریم خصوصی داشته باشند. وقتی نتوانید بچه‌ها را مدیریت کنید که گاهی شما را تنها بگذارند و مدت طولانی رابطه جنسی نداشته باشید، کم کم میل‌تان از بین خواهد رفت.

در رابطه جنسی با همسرتان ارضاء نمی‌شوید

به ارگاسم نرسیدن و ناتوانی در ارضاء کردن همسر، می‌تواند از دلایل تنفر او از رابطه جنسی باشد.

داروهایی مصرف می‌کنید که میل جنسی‌تان را کاهش می‌دهند

برخی از داروها مثل آنتی هیستامین‌ها و داروهای دیگر، باعث کاهش میل جنسی می‌شوند که خود می‌تواند عاملی برای تنفر از رابطه جنسی باشد.

در دوران نوجوانی یا کودکی مورد تجاوز قرار گرفتید

تجاوز پیامدها و آسیب‌های زیادی برای افراد به دنبال دارد. افرادی که مورد تجاوز قرار می‌گیرند، نسبت به جنس مخالف و رابطه جنسی حتی ناخواسته بدبین می‌شوند و دیدشان تغییر می‌کند. این افراد دیگر از رابطه جنسی می‌ترسند و آن را یک آسیب و سوءاستفاده تلقی می‌کنند. پس تجاوز می‌تواند یکی از دلایل تنفر از رابطه جنسی باشد.

به تازگی بچه‌دار شده‌اید

در دوران بارداری و زایمان، میل جنسی خانم مدام تغییر می‌کند و بسیاری از اوقات کاهش پیدا می‌کند. همین موضوع می‌تواند باعث شود که یک خانم باردار و یا تازه زایمان کرده، علاقه‌ای به برقراری رابطه جنسی نداشته باشد.

در رابطه با همسرتان مشکلات زیادی دارید

برای برقراری رابطه زناشویی خوب و لذت‌بخش، نیاز است زن و شوهر هم با هم ارتباط خوب و صمیمانه‌ای داشته باشند. اگر ارتباط‌شان خوب نباشد و با هم مشکلات و اختلافات زیادی داشته باشند، این موضوع بر رابطه جنسی‌‌شان هم تاثیرگذار خواهد بود.

خجالت می‌کشید

این موضوع بیشتر در اوایل ازدواج پیش می‌آید. افرادی که برای بارهای اول می‌خواهند رابطه جنسی داشته باشند و خجالتی هستند، دچار مشکل می‌شوند. ممکن است خجالت‌شان تا حدی زیاد باشد که از برقراری رابطه جنسی بترسند یا تنفر داشته باشند.

همسرتان مشکلات جنسی یا روانی دارد

اگر همسرتان دچار مشکلاتی مثل زودانزالی، دیرانزالی، اختلال نعوظ، افسردگی، پرخاشگری و خشونت در سکس و… باشد، حس تنفر نسبت به رابطه جنسی به شما خواهد داد.

چگونه حس تنفر نسبت به رابطه جنسی را درمان کنیم؟


برای رابطه جنسی زمان بگذارید و جوانب مختلف زندگی‌تان را مدیریت کنید

به شغل، خانواده پدری یا به موبایل‌تان وابسته نباشید. وابستگی به هر چیزی منجر به خاموش شدن و مختل شدن جوانب دیگر زندگی می‌شود. پس جوانب مختلف زندگی‌تان را به درستی مدیریت کنید و برای هر کدام وقت و انرژی کافی را بگذارید.

  نقاط حساس بدن مردان (نقاط تحریک مردان کجاست؟)

کارهای خانه را مدیریت کنید

کارهای خانه را طوری مدیریت کنید که بتوانید برای رابطه جنسی با همسرتان هم وقت بگذارید. با کمی برنامه‌ریزی و مدیریت زمان می‌توانید همه چیز را در کنار هم مدیریت کنید.

استرس‌تان را مدیریت کنید

اگر تنفرتان از رابطه جنسی به دلیل استرس بالا است، کارهایی در طول روز انجام بدهید که به شما آرامش بدهد و استرس‌تان را کم کند. به عنوان مثال یوگا و ورزش انجام بدهید، احساسات و افکار منفی و نگران‌کننده‌تان را بنویسید، با کارهای مورد علاقه‌تان خودتان را مشغول کنید، مثل نقاشی، آشپزی و… و از کمک حرفه‌ای مشاور بهره‌مند شوید.

ورزش کنید و تحرک بدنی داشته باشید

سعی کنید روزانه حداقل 30 دقیقه ورزش و یا تحرک بدنی به شکل پیاده‌روی داشته باشید. هرچقدر بدن‌‌تان فعال‌تر باشد، میل جنسی بیشتری خواهید داشت.

اعتماد به نفس‌تان را بالا ببرید و خودتان را دوست داشته باشید

اگر به دلیل چاقی یا اضافه وزن یا به دلیل تله‌های ذهنی‌تان خودتان را دوست ندارید و اعتماد به نفس کافی ندارید، بهتر است به کمک مشاور روی این موضوعات کار کنید و عزت نفس و اعتماد به نفس‌تان را تقویت کنید. در این زمینه می‌توانید از مشاوران همیار عشق کمک بگیرید.

خواسته‌ها و نیازهایتان را با همسرتان در میان بگذارید

برای ارضاء شدن در رابطه جنسی چه نیازها و خواسته‌هایی دارید؟ چگونه می‌توانید به ارگاسم برسید؟ برای اینکه همسرتان بدن شما را بیشتر بشناسد و بتواند در رابطه جنسی به شما لذت بیشتری بدهد، بهتر است نیازها و خواسته‌هایتان را بیان کنید. تا زمانی که نگویید، اون نمی‌تواند ذهن‌تان را بخواند و متوجه شود.

مشکلات و اختلافات رابطه با همسرتان را حل کنید

درست است که در هر ارتباط و زندگی مشترک، مشکلاتی وجود دارد اما این مشکلات اکثرا قابل حل یا پذیرش هستند. اجازه ندهید مشکلات روی هم انباشته شوند و حل نشوند. آنها را به موقع و با روش درست و منطقی حل کنید. در این زمینه هم می‌توانید از زوج درمانگر راهنمایی دریافت کنید.

اگر تجاوز برایتان اتفاق استفاده است، آسیب‌ها را درمان کنید

درمان کردن آسیب‌های ناشی از تجاوز فقط کار شما به تنهایی نیست. در این زمینه حتما نیاز به کمک تخصصی روانشناس وجود دارد. فکر نکنید به مرور زمان این آسیب‌ها خود به خود درمان می‌‌شود چون آسیب‌های ناشی از تجاوز کم و شوخی نیست. اگر این اتفاق تلخ در گذشته برایتان افتاده است، توصیه می‌کنیم برای درمان آسیب‌های آن از روانشناسان بالینی همیار عشق کمک بگیرید.

  چطور خواسته‌های جنسی‌ام را بیان کنم (نحوه بیان تمایلات جنسی)

حتی اگر بچه دارید، برای رابطه جنسی برنامه‌ریزی کنید

درست است که داشتن رابطه جنسی با وجود داشتن بچه دشوار است اما باید برای آن برنامه‌ریزی کنید. مثلا برخی از شب‌ها از کسی بخواهید بیاید و از بچه‌هایتان مراقبت کند تا شما با همسرتان در خانه تنها باشید. به هر حال برای افرادی که ازدواج کرده‌اند هم واجب است که گاهی با هم تنها باشند، نه فقط برای رابطه جنسی، بلکه برای داشتن گفتگویی دو نفره.

اگر دارویی مصرف می‌کنید که میل جنسی‌تان را کم می‌کند، در این خصوص با پزشک‌تان مشورت کنید

به پزشک‌تان بگویید که این دارو باعث کاهش شدید میل جنسی در شما می‌شود. حتما پزشک می‌تواند راه حلی برای این مشکل به شما بدهد یا ممکن است دوز دارو را کم کند.

برای بهبود رابطه جنسی با همسرتان صحبت کنید

با همسرتان صحبت کنید تا بدانید برای بهبود رابطه جنسی چه کارهایی می‌توانید انجام بدهید، مثلا معاشقه طولانی‌تر داشته باشید، از پوزیشن‌های متفاوت استفاده کنید و… قطعا روش‌های زیادی برای بهبود رابطه زناشویی وجود دارد.

از سکس تراپیست کمک بگیرید

اگر همچنان مشکل‌تان حل نشد و از رابطه جنسی متنفر هستید یا علت این احساس این است که همسرتان مشکلات جنسی دارد و باعث کاهش لذت شما در رابطه جنسی می‌شود، در این خصوص می‌توانید با سکس تراپیست‌های همیار عشق مشورت کنید و راهکارهای تخصصی برای حل مشکلات دریافت کنید. در هر صورت به این نکته توجه داشته باشید که داشتن رابطه جنسی منظم و لذت‌بخش با همسر، جزء واجبات زندگی مشترک است چون کیفیت رابطه جنسی بر روی میزان عشق و صمیمیت زوجین به صورت مستقیم تاثیر می‌گذارد. پس اجازه ندهید رابطه جنسی‌تان قطع شود یا مشکلات همچنان ادامه پیدا کنند. سعی کنید به روش‌های درست مشکلات را حتما رفع کنید.

سخن پایانی

افراد احساسات متفاوتی نسبت به رابطه جنسی دارند. یک سری از افراد از آن می‌ترسند و دچار اضطراب شدید می‌شوند، مخصوصا افرادی که بار اول‌شان است که تجربه می‌کنند. برخی از افراد حس لذت و هیجان دارند و برخی از افراد هم حس تنفر. اگر شما هم احساس تنفر نسبت به رابطه جنسی دارید، حتما دلیل آن را پیدا کنید و بعد سعی کنید این عوامل و علت‌ها را برطرف کنید چرا که برقرار نکردن رابطه جنسی با همسر در طولانی مدت، پیامدهای زیادی دارد و منجر به ایجاد شدن مشکلات بیشتر در زندگی مشترک و سردی و طلاق عاطفی می‌شود. می‌توانید برای رفع این مشکل، از راهکارهای این مقاله استفاده کنید یا برای بهره‌مند شدن از کمک حرفه‌ای در این زمینه، از سکس تراپیست‌های همیار عشق کمک بگیرید.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط