شوهرم همش گوشی دستشه (همش سرش تو گوشیه و به من توجهی نداره)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

شوهرم همش گوشی دستشه (همش سرش تو گوشیه و به من توجهی نداره)

با پیشرفت و توسعه فضای مجازی و موبایل‌ها، اغلب در طول روز سرگرمی که داریم و یا کارهایی که انجام میدیم با موبایل و فضای مجازی است و در اکثر روز، ممکن است سرمان در گوشی باشد، اما افراد متاهل باید سعی کنند زمانی را که با همسرشان می‌گذرانند و زمانی که با موبایل مشغول هستند را مدیریت کنند و نه اینکه به دلیل مشغول بودن با گوشی، زندگی مشترک‌شان خراب یا سرد شود. البته گاهی مشکلات زندگی مشترک نیز باعث می‌شود افراد بیشتر سرشان در گوشی باشد تا کمتر با هم وقت بگذرانند، اما به هر حال این مشکل باید حل و مدیریت شود. در این مقاله درباره دلایل این مشکل و راه‌های رفع آن توضیح می‌دهیم.

چرا شوهرم همش سرش تو گوشی است؟


اعتیاد به موبایل

یکی از اعتیادهای رفتاری که زندگی، ارتباطات و سلامت جسمانی و روانی فرد را دچار مشکلاتی می‌کند، اعتیاد به موبایل است. این نوع اعتیاد در زندگی امروزه، در حال رایج شدن است و می‌توان گفت که بسیاری از افراد درگیر آن هستند و کم کم از زندگی و ارتباطات واقعی دور می‌شوند. در این بخش، نشانه‌های اعتیاد به موبایل را توضیح می‌دهیم تا آن را در همسرتان بررسی کنید:

 • بیشتر از اینکه به شما توجه کند، وقتش را با چت کردن و یا گشتن در فضای مجازی می‌گذراند.
 • وقتی از خواب بیدار می‌شود، اولین کاری که می‌کند، چک کردن موبایلش است.
 • هر موقع که وقت آزاد دارد، فورا موبایل به دست می‌گیرد.
 • در هنگام رانندگی نیز از موبایل استفاده می‌کند.
 • وقتی موبایلش در کنارش نباشد، استرس و اضطراب زیادی به او وارد می‌شود.
 • وقتی از خانه بیرون می‌رود، حتی اگر قرار است تا سر کوچه برود، همیشه باید موبایلش همراهش باشد.
 • حتی زمانی که هیچ زنگ یا پیامی برایش نیامده است، احساس می‌کند موبایلش روی ویبره است یا زنگ می‌خورد.
 • هر روز زمان استفاده از موبایل بیشتر و بیشتر می‌شود.
 • در حین غذا خوردن و یا زمانی که در سرویس بهداشتی است نیز از موبایل استفاده می‌کند.
 • نمی‌تواند روی کارش تمرکز کند و آن را به خوبی انجام دهد.
 • در حین کار نیز تمام حواسش به زنگها و پیام‌های موبایلش است.
 • دفعات زیادی از ترک این اعتیاد ناکام مانده و شکست خورده است.
 • اختلالات خواب دارد یا دچار بی‌خوابی شده است.

اعتیاد به بازی‌های موبایل

برخی از افراد به دلیل اعتیاد به بازی‌های موبایل، 24 ساعته از آن استفاده می‌کنند و ترجیح می‌دهند بازی کنند تا اینکه وقت‌شان را برای همسر و یا فرزندان‌شان بگذارند.

فرار از مشکلات زندگی مشترک

همه ما در برابر مشکلات، واکنش متفاوتی را نشان می‌دهیم. برخی از افراد با دعوا و درگیری مشکلات را حل می‌کنند، بعضی‌ها همه چیز را در خودشان انباشته می‌کنند و اصلا به روی خودشان نمی‌آورند تا دعوا نشود اما از طرفی خودشان از انباشته کردن همه احساسات و هیجانات در خودشان آسیب می‌بینند و دچار افسردگی و یا اضطراب‌های شدید می‌شوند، برخی از افراد نیز فرار از مشکلات را انتخاب می‌کنند. فرار از مشکلات به روش‌های مختلف انجام می‌شود. خیانت، خود را غرق در کار کردن، غرق در فضای مجازی و موبایل شدن و روش‌های دیگر، از جمله رویکرد فرار از مشکلات هستند زیرا به فرد کمک می‌کنند مشغول کار دیگری شود و دیگر به مشکلات فکر نکند یا با آنها رو به رو نشود. اگر مشکلات زیادی در زندگی مشترک‌تان وجود دارد و در عین حال شوهرتان خودش را غرق در فضای مجازی کرده است، ممکن است برای فرار از مشکلات زناشویی و کمتر در دسترس شما بودن، باشد.

  مشاوره شوهر معتاد(شوهرم معتاده، خسته شدم)

خیانت

یکی از دلایل غرق در موبایل و یا فضای مجازی شدن، خیانت کردن افراد است. افرادی که خیانت‌های مجازی و اینترنتی انجام می‌دهند و پنهانی از طریق موبایل‌شان با یک نفر دیگر در ارتباط هستند، دائما سرشان در گوشی است و به شدت هم به گوشی‌شان حساس هستند یعنی اگر همسرشان به موبایل‌شان دست بزند یا بخواهد بردارد، به شدت عصبانی و مضطرب می‌شوند. البته خیانت نشانه‌های دیگری نیز دارد و فقط همین موضوع نمی‌تواند خیانت را اثبات کند.

نشانه‌های اینکه موبایل در حال خراب کردن ارتباط‌تان است


شوهرتان به شما توجه نمی‌کند و شما را نادیده می‌گیرد

یکی از نشانه‌هایی که نشان می‌دهد موبایل زندگی شما را خراب می‌کند، این است که همسرتان آن قدر غرق در موبایل و فضای مجازی است که دیگر به شما توجه نمی‌کند و شما و زندگی مشترکش را نادیده گرفته است.

بسیاری از افراد متوجه اعتیاد به موبایل همسرتان شده‌اند

فردی که بیش از حد سرش در گوشی باشد، توجه همه را جلب می‌کند و شاید خانواده و یا دوستان‌تان هم به شما گفته باشند که این رفتار و اعتیاد شوهرتان خوب نیست و مشکل‌ساز است.

او معذرت‌خواهی نمی‌کند

او بابت بی‌توجهی‌هایش و یا وقتی که برای شما نمی‌گذارد معذرت‌خواهی نمی‌کند و حق به جانب است. فکر می‌کند این یک مشکل نیست که وقت کافی را برای شما نمی‌گذارد.

وقتی از موبایلش دور است، زود حوصله‌اش با هر کاری سر می‌رود

اگر سعی کنید هیجاناتی را در ارتباط‌تان ایجاد کنید یا با شوهرتان کارهایی را انجام دهید، مثل پیاده‌روی، بازی، فیلم تماشا کردن و موارد دیگر، او زود بی‌حوصله می‌شود و زود کارها برایش خسته‌کننده می‌شوند، البته زمانی که موبایلش همراهش نباشد و سرش در گوشی نباشد. نمی‌تواند روی یک فعالیت دیگر متمرکز شود.

  از شوهرم متنفرم، بدم میاد و خسته شدم (تنفر از شوهر)

او از پیام‌های موبایلش یا اخباری که می‌خواند استرس می‌گیرد

یکی از نشانه این است که او تحت تاثیر چیزی که در موبایلش می‌گذرد قرار می‌گیرد و مضطرب می‌شود. این استرس و اضطراب ممکن است روی رفتارهای او و زندگی مشترک‌تان تاثیر منفی بگذارد.

رابطه جنسی‌تان کم شده است

یکی از نشانه‌ها این است که دیگر افراد هیچ تمایلی به یکدیگر ندارند و رابطه جنسی‌شان بسیار کم می‌شود یا به کل حذف می‌شود.

برای دریافت آرامش به موبایلش پناه می‌برد

زمانی که با هم دعوا می‌کنید یا درباره مسائل جدی صحبت می‌کنید، همسرتان برای دریافت آرامش به جای اینکه با شما گفتگو کند، به موبایلش پناه می‌برد.

دعواهای شما حول محور فضای مجازی و موبایل شوهرتان است

اگر همه دعواها و مشکلات اصلی‌تان به دلیل اعتیاد و چسبندگی همسرتان به موبایلش است، این نشان می‌دهد که موبایل و این مشکل، زندگی‌تان را از بین می‌برد و خراب می‌کند.

چه کار کنم شوهرم همش سرش تو گوشی نباشد؟


با او صحبت کنید که اعتیادش به موبایل، چه احساسی به شما می‌دهد

با همسرتان صادق باشید و در فرصت مناسب بدون دعوا کردن با او صحبت کنید که موبایل و اعتیادش به آن، چه احساسی به شما می‌دهد. اگر احساس می‌کنید برای همسرتان مهم نیستید، اگر احساس می‌کنید دیگر برایش جذاب و دوست داشتنی نیستید و یا هر احساسی که دارید، بیان کنید. شاید او نمی‌داند که این رفتارش چه تاثیری روی شما می‌گذارد و چقدر شما را عصبانی و یا ناراحت می‌کند.

جذابیت‌های رفتاری و زنانگی را در خودتان تقویت کنید

برای اینکه همسرتان را مشتاق کنید بیشتر به شما توجه کند و به زندگی مشترک‌تان رسیدگی کند، نیاز است روی زنانگی و رفتارهای جذاب‌تان کار کنید و تنوع‌هایی را در زندگی مشترک و رابطه جنسی‌تان ایجاد کنید تا هر دوتان دوباره به هم نزدیک‌تر شوید. به عنوان مثال روی پوشش‌تان در خانه کار کنید، به شوهرتان رسیدگی کنید، تماس جسمانی و معاشقه انجام دهید و از مشاور کمک بگیرید برای افزایش تنوع و هیجان در ارتباط‌تان تا تکنیک‌هایی را آموزش ببینید. در این زمینه می‌توانید از زوج درمانگران همیار عشق کمک بگیرید.

زمانی را برای استفاده از موبایل در خانه‌تان تنظیم کنید

زمانی را با شوهرتان مشخص کنید که فقط در آن زمان‌ها می‌توانید از موبایل‌تان به مدت چند دقیقه استفاده کنید و بقیه روز را باید با هم بگذرانید.

کارهای هیجان‌انگیز در طول روز انجام دهید که همسرتان نیز آنها را دوست دارد

فیلم مورد علاقه همسرتان را با هم تماشا کنید، با هم ورزش و یا پیاده‌روی کنید یا در کارهای خانه، شوهرتان را نیز مشارکت دهید. با این کارها و سایر فعالیت‌های لذت‌بخشی که هر دوتان دوست دارید، می‌توانید هم رابطه عاطفی‌تان بهبود ببخشید و هم او را از موبایلش دور کنید.

  نحوه برخورد با خواهر شوهر حسود (خواهر شوهرم با من خوب نیست)

به او بی‌احترامی نکنید یا دائما درباره اعتیادش به موبایل صحبت نکنید

سرزنش، تحقیر و بی‌احترامی کردن ممنوع می‌باشد و می‌تواند اعتیاد و این عادت رفتاری همسرتان را تشدید کند! سعی کنید با انرژی مثبت و کارهای خود سعی کنید او را از موبایل دور کنید. با حرف‌های بد یا توهین کردن، هیچ کس تشویق نمی‌شود عادات بدش را کنار بگذارد، بلکه ممکن است لجبازی کند و بیشتر ادامه دهد.

مدیتیشن را تمرین کنید

به دلیل اینکه استفاده زیاد از موبایل به فرد استرس، اضطراب و بی‌خوابی می‌دهد، با هم در طول روز مدیتیشن تمرین کنید تا آرامش ذهنی و جسمانی پیدا کنید.

از امکانات موبایل استفاده کنید

با همسرتان صحبت کنید و هر دوتان از امکانات موبایل استفاده کنید تا مجبور شوید زمانی را که با گوشی سپری می‌کنید را کاهش داده و محدود کنید. به عنوان مثال در تنظیمات گوشی می‌توانید برای هر کدام از اپلیکیشن ها، زمان استفاده را محدود کنید و یا تنظیم کنید که شب‌ها قفل شوند و نتوانید استفاده کنید. کم کم ذهن شما و او شرطی می‌شود که دیگر بعد از زمان تعیین شده، نباید از موبایل استفاده کنید و اجازه آن را ندارید.

سخن پایانی

امروزه به دلیل گسترش ارتباطات مجازی و امکانات موبایل‌ها، همه ما به نوعی بیشتر وقت‌مان را در گوشی‌ها سپری می‌کنیم و کارهای حرفه‌ای و یا شخصی‌مان را با آن انجام می‌دهیم. این موضوع به زندگی‌های مشترک آسیب زده است، مخصوصا به افرادی که اعتیاد استفاده از موبایل را دارند و نمی‌توانند آن را کنترل کنند. اگر شوهرتان نیز همیشه سرش در گوشی است، به جای بحث و دعواهای متعدد روی همان موضوع یا تحقیر و سرزنش کردن او به خاطر این عادت رفتاری اشتباهش، با او صحبت کنید و احساسات‌تان را نسبت به این عادت رفتاری‌اش، با او در میان بگذارید. سعی کنید با ایجاد کردن جذابیت، هیجان و تنوع در زندگی مشترک‌تان، او را کم کم از موبایلش دور کنید. خودتان نیز با هم همکاری کنید و گاهی با هم پیاده‌روی و یا ورزش کنید تا او بیشتر انگیزه پیدا کند و روی خودش کار کند. اگر با این راهکارها مشکل‌تان حل نشد، توصیه می‌کنیم در این زمینه با زوج درمانگران همیار عشق صحبت کنید و راهکارهای تخصصی را طبق شرایط ارتباط‌تان و شوهرتان، دریافت کنید.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

چطور میشه خانما رو درک کرد؟

  خانم‌ها موجودات پیچیده‌ای نیستن اکثر آقایون فکر می‌کنن خانما شخصیت مرموز و پیچیده‌ای دارن و نمیشه به ذهنشون نفوذ کرد و فهمید دقیقا چه خواسته‌ای دارن. اگرچه هر کسی

مطالعه»