همیار عشق

سکس در حضور فرزند (رابطه جنسی با وجود بچه‌های همیشه بیدار)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

سکس در حضور فرزند (رابطه جنسی با وجود بچه‌های همیشه بیدار)

یکی از دغدغه‌های زن و شوهرهای بچه‌دار، برقرار کردن رابطه جنسی است بدون اینکه بچه‌ها متوجه آن شوند یا ببینند و آسیب ببینند. پس چه کار باید بکنند؟ آیا زن و شوهرها بعد از بچه‌دار شدن نباشد رابطه جنسی برقرار کنند؟ چطور می‌توان فرزندان را مدیریت کرد تا زندگی مشترک آسیب نبیند؟ در این مقاله در مورد این موضوع صحبت می‌کنیم که چگونه با وجود داشتن بچه‌های همیشه بیدار، با همسرتان رابطه زناشویی داشته باشید و در انتهای مقاله هم توضیح می‌دهیم که اگر بچه‌ها رابطه جنسی را دیدند یا صداهایی شنیدند، والدین برای کاهش آسیب‌ها، چه کار باید بکنند؟

 

 

فهرست مطالب

چگونه رابطه جنسی با همسرم داشته باشم، بدون اینکه بچه‌ها متوجه شوند؟


شخصی را بیاورید تا گاهی از بچه‌هایتان مراقبت کنند

نمی‌توان بچه‌ها را در خانه تنها گذاشت و بعد زن و شوهر به اتاق‌شان بروند و در را ببندند. اگر کودکان کم سن و سال باشند و هنوز نتوانند درک کنند که پدر و مادر، نیاز به حریم خصوصی دارند، ممکن است با این رفتار گمان کنند که طرد شده‌اند یا پدر و مادر برای دعوا کردن به اتاق رفته‌اند. این برداشت‌های اشتباه، مخصوصا وقتی کودک تنها باشد، باعث ترس و وحشت او می‌شود. پس بهتر است موقعی که قرار است پدر و مادر رابطه جنسی داشته باشند، یک شخص دیگر بیاید و از آنها مراقبت کند، مثل یک پرستار، مادربزرگ، پدربزرگ و… تا بچه‌ها تنها نباشند و دچار ترس نشوند.

بچه‌ها را به خانه اقوام و بستگان ببرید

برای اینکه بتوانید چند ساعتی تنها باشید، می‌توانید موقتا بچه‌ها را به خانه اقوام و بستگان ببرید تا چند ساعتی آنجا سرگرم شوند و بمانند تا شما و همسرتان بتوانید کمی با هم تنها باشید و وقت بگذرانید.

بچه‌ها را خودتان بخوابانید

اگر انتظار داشته باشید بچه‌ها خودشان به تخت خواب بروند و بخوابند، شاید هرگز این شانس را پیدا نکنید که با همسرتان تنها باشید چون بچه‌ها دوست ندارند بخوابند، بلکه دوست دارند بیشتر بیدار بمانند و بازی کنند. پس خودتان باید به بچه‌ها یاد بدهید که مثلا از 9 شب باید بخوابند و وقتی با آنها تمرین کنید، ساعت خواب‌شان تنظیم خواهد شد.

  شوهرم سرد شده(سرد شدن مرد در رابطه جنسی)

در اتاق را قفل کنید

در هنگام رابطه جنسی، در اتاق را قفل کنید تا استرس این را نداشته باشید که نکند بچه‌ها ناگهان در را باز کنند.

با همسرتان هم زمان به تخت خواب بروید

برخی از زوجین به این صورت هستند که مثلا یکی از آنها زود می‌خوابد و دیگری هنوز سرگرم بچه‌ها است و دیر به تخت خواب می‌رود. این کار را نکنید. به بچه‌ها یاد بدهید که باید زود بخوابند تا شما و همسرتان هم بخوابید. این کار باعث می‌شود فرصت زیادی با هم در تنهایی داشته باشید و بتوانید رابطه جنسی و معاشقه داشته باشید.

برای بچه‌ها فعالیت‌های لذت‌بخش و سرگرم‌کننده طراحی کنید

برای اینکه بچه‌هایتان در طول روز خودشان سرگرم شوند و لذت ببرند، می‌توانید بازی‌های جالب و جذاب و یا فعالیت‌های جذاب برایشان آماده کنید تا مشغول آن شوند. با سرگرم شدن بچه‌ها، شما و همسرتان هم می‌توانید در طول روز با هم بیشتر تنها باشید و از با هم بودن لذت ببرید.

به فرزندان حریم خصوصی را آموزش بدهید

به فرزندتان آموزش بدهید که باید حریم خصوصی پدر و مادر را رعایت کنند وقتی که آنها می‌خواهند با هم تنها بمانند. یاد بدهید که وقتی در بسته است، نباید آن را باز کنند بلکه ابتدا باید در بزنند تا پدر یا مادر در را باز کند. اگر بچه‌ها دلیل را پرسیدند، بگویید که پدر و مادر می‌خواهند به یکدیگر مهربانی کنند و تنها باشند و صحبت کنند. این‌ها صحبت‌های آدم بزرگ‌ها است.

موسیقی در اتاق‌شان پخش کنید

برای اینکه مطمئن باشید بچه‌ها صدایتان را نمی‌شنوند، می‌توانید در اتاق‌شان موسیقی پخش کنید تا هم سرگرم شوند و هم صدای شما را نشنوند.

بچه‌ها رابطه جنسی من و همسرم را دیدند، چه کار کنم؟


عصبانی نشوید و فرزندتان را سرزنش نکنید

درست که در آن شرایط که شوکه شده‌اید و از دست فرزندتان عصبانی هستید، کنترل کردن خودتان و خونسرد رفتار کردن دشوار است اما لازم است که خونسرد باشید. اگر عصبانی شوید و فرزندتان را سرزنش کنید، روی او تاثیر منفی بیشتری می‌گذارد و او احساس گناه و عذاب وجدان می‌گیرد که چرا این کار را کرده است.

خودتان را با چیزی بپوشانید، پیش فرزندتان بروید و به او آرامش بدهید

اگر فرزندتان رابطه جنسی‌تان را دیده است، شاید در ذهن خود فکر کند که پدر و مادر در حال آزار دادن به یکدیگر بوده‌اند و از این موضوع بترسد و وحشت کند. خودتان را بپوشانید، پیش فرزندتان بروید و او را در آغوش بگیرید و صحبت کنید. بگویید:«پدر و مادرت چون همدیگه رو خیلی دوست دارن، همدیگه رو بغل کرده بودن عزیزم و چیزی که دیدی، عصبانیت و آزار دادن نبوده.»

از او بپرسید که چه چیزی دیده است؟

از فرزندتان بپرسید که چه چیزی دیده است و برداشتش از اینکه دیده است چیست؟ اگر او ترسیده است، برایش توضیح بدهید و به او آرامش بدهید اما اگر احساس بد خاصی ندارد و یا چیز خاصی ندیده است، مشکلی وجود ندارد.

به فرزندتان دروغ نگویید چون بعدا متوجه می‌شود که دروغ گفتید

برخی از والدین برای اینکه نمی‌دانند چه توضیحی باید بدهند، به فرزندشان دروغ می‌گویند. مثلا می‌گویند:«من و پدرت داشتیم با هم کشتی تمرین می‌کردیم و بازی می‌کردیم.» شاید اوایل کودک باور کند اما این حرف شما همیشه در ذهن او می‌ماند و وقتی بزرگ شود و متوجه شود که علت صحنه‌ای که دیده است چیست و واقعا چه اتفاقی داشت می‌افتاد، آن زمان متوجه می‌شود که به او دروغ گفتید و از دست شما عصبانی خواهد شد و یا دیگر به حرف‌هایتان اعتماد نخواهد کرد.

چگونه باید در مورد رابطه جنسی و چیزی که فرزند دیده است، با او صحبت کنیم؟


به گونه ای توضیح ندهید که انگار عشق، همان رابطه جنسی است

عشق را بی‌اعتبار نکنید و اشتباه توضیح ندهید تا دیدگاه فرزندتان در مورد عشق تغییر کند. اگر شما رابطه جنسی و چیزی که فرزندتان دیده است را عشق بنامید، او فکر می‌کند که عشق یعنی در کنار یک نفر خوابیدن و شاید این دیدگاه به روابط عاطفی آینده‌اش در بزرگسالی آسیب بزند، هرچند که احتمالا وقتی بزرگ شود، بهتر متوجه معنی عشق می‌شود اما دیدگاهی که شما به عنوان والد به او می‌دهید نیز مهم است. می‌توانید بگویید که چیزی که دیده است هم نوعی از عشق است.

  ترس از جدایی در رابطه عاشقانه (چرا در رابطه ناسالم می‌مانیم؟)

از آموزش دادن به فرزندان خود خودداری نکنید

اگر شما به درستی در هر سنی به او آموزش ندهید، فرد دیگری این کار را می‌کند یا او بعدا در سایت‌ها، ممکن است فیلم‌ها یا تصاویری در این زمینه ببیند. پس بهتر است او در کنار والدینش، آموزش‌های درست را کسب کند تا اینکه در مدرسه یا در سایت‌ها، چیزهای مختلفی ببیند و بشنود که آموزش‌های غلط هستند.

در مورد نبایدها صحبت نکنید

نباید به فرزند خود بگویید «نباید رابطه جنسی داشته باشی»، «نباید حامله بشی» یا «مواظب باش رابطه جنسی نداشته باشی تا بیمار نشی» چون شاید یک فرزند که هنوز چیز زیادی نمی‌داند، اتفاقا در دوران نوجوانی به سمت این نبایدها برود تا آنها را تجربه کند و بداند که چرا مادر یا پدرش به او گفته‌اند که نکن. پس با نبایدها، ذهن فرزندتان را کنجکاو نکنید و سرزنشش نکنید. اگر هم می‌خواهید در مورد پیامدهای آن صحبت کنید، درست و منطقی توضیح دهید که چرا می‌گویید که نباید این کارها را بکند.

به جای صحبت کردن در مورد نبایدها، در مورد بایدها صحبت کنید

بهتر است در مورد بایدها صحبت کنید. او چه کار کند تا از لحاظ جنسی، ذهن و جسم سالمی داشته باشد؟ چه کار کند تا در آینده بتواند میل جنسی‌اش را قبل از ازدواج کنترل کند؟ وقتی در آینده وارد رابطه عاطفی شد و به او پیشنهاد رابطه جنسی دادند، باید چه کار کند؟ چه کار کند تا مورد سوءاستفاده جنسی قرار نگیرد؟ پاسخ دادن به این سوالات و آموزش دادن آن به فرزندان، مهم‌تر از سرزنش کردن و توضیح دادن نبایدها است.

از فرزندتان بپرسید که چه می‌داند؟

اگر فرزندتان می‌گوید:«مامان سکس چیه؟» یا «من از کجا به دنیا اومدم؟ قبلا کجا بودم؟» از او بپرسید که در مورد این‌ها چه می‌داند؟ اگر در مدرسه چیزهایی شنیده است در تبلتش مطالبی را دیده است، دقیقا این مطالب چه چیزهایی بودند؟ و سپس اطلاعاتی که مناسب سنش است به او توضیح بدهید یا اگر خودش اطلاعات درست را دارد، بگویید که همین‌ها درست است و توضیح بیشتری برای آن ندارید.

اجازه بدهید بچه‌ها رابطه عاطفی خوب شما و همسرتان را ببینند

در برخی از خانواده‌ها، زن و شوهر می‌گویند:«زشته بچه‌ها ببینن که ما همدیگه رو بغل می‌کنیم و به هم محبت می‌کنیم» اما در هنگام دعوا کردن، همه حرف‌هایشان را پیش بچه‌ها می‌زنند و به آنها آسیب وارد می‌کنند. حقیقت این است که نباید پیش بچه‌ها دعوا کرد اما بچه‌ها باید مهر و محبت پدر و مادرشان با هم را ببینند و حس کنند تا خودشان یاد بگیرند که در آینده چگونه باید به همسر خود محبت کنند و محبت کردن کار بد و زشتی نیست.

آموزش دادن به فرزند در مورد مسائل جنسی، به این معنا نیست که شما فرزندتان را با ارزش‌هایتان بزرگ نمی‌کنید

این بی‌ادبی و آزادگذاری افراطی نیست، بلکه ضروری است که فرزند از والدین خود در مورد رابطه جنسی آموزش ببیند و یاد بگیرد. اگر او این آموزش‌های درست را از والدین خود نگیرد، در آینده از هم کلاسی، همکار، دوستان و… می‌شنود یا در فضای مجازی اطلاعات اشتباه را یاد می‌گیرد.

سوالات متداول


1. فرزندم یک بار رابطه ما رو دیده. لازمه ببرمش پیش مشاور؟

اگر می‌بینید فرزندتان ارتباطش با شما یا همسرتان بد شده یا تغییر کرده است یا می‌بینید آسیب دیده است و اکثر اوقات مضطرب است، حتما برای بررسی و درمان این مشکلات از روانشناس کودک و نوجوان کمک بگیرید.

2. وقتی همسرم نیاز دارد، چطور در حضور بچه نیازش رو برطرف کنم؟

می‌توانید به یک بهانه‌ای معقول با همسرتان به اتاق بروید و کمی با هم وقت بگذرانید اما برای زمانی مناسب‌تر برنامه‌ریزی کنید که فرزندتان خواب باشد یا مشغول بازی کردن باشد و بتوانید رابطه زناشویی داشته باشید.

3. اگر در کنار نوزاد رابطه داشته باشیم، او آسیب خواهد دید؟

بله در هر سنی بچه‌ها از دیدن یا شنیدن صدای رابطه جنسی مادر و پدرشان آسیب زیادی می‌بینند. حتی در کنار نوزاد نیز نباید رابطه جنسی داشته باشید.

  40 پیامک صبح بخیر عاشقانه به همسر (اس‌ام‌اس رمانتیک صبحگاهی)

4. به کنجکاوی‌های جنسی فرزندم چگونه پاسخ بدم؟

طبیعی است که فرزندتان درباره اندام‌های جنسی و بدن خودش یا نحوه به دنیا آمدنش کنجکاو باشد. باید به این کنجکاوی‌ها پاسخ مناسب سنش را بدهید و نباید به او دروغ بگوید. دروغ گفتن درباره این مسائل یا بیشتر از سنش توضیح دادن، هر دو اشتباه و آسیب زننده هستند.

5. فرزندم جدا نمیخوابه و ما نمیتونیم رابطه داشته باشیم. چه کار کنم؟

برای حل شدن این مشکل باید به کودک آموزش جدا خوابیدن را بدهید. مقاله جدا خواباندن کودک را مطالعه کنید و طبق آن عمل کنید.

6. آیا بلافاصله بعد از به دنیا آمدن فرزند می‌توانیم رابطه داشته باشیم؟

این موضوع را باید از پزشک متخصص زنان بپرسید. پزشک با توجه به وضعیت خانم بعد از زایمان به شما می‌گوید که تا چه مدت نباید رابطه داشته باشید. معمولا توصیه می‌شود چند هفته صبر کنید تا جای بخیه‌ها و زایمان به خوبی ترمیم شود و در حین رابطه خونریزی یا مشکل دیگری اتفاق نیفتد.

7. آیا بچه‌دار شدن باعث سرد شدن رابطه زن و شوهر می‌شود؟

پاسخ این سوال بستگی به مدیریت والدین و شرایط زندگی‌شان دارد. لزوما با آمدن بچه به زندگی زن و شوهر رابطه جنسی به خطر نمی‌افتد اما مسلما ممکن است تعداد آن کمتر شود و یا داشتن رابطه جنسی نیاز به برنامه‌ریزی داشته باشد چرا که قبل از بچه‌دار شدن که زن و شوهر تنها هستند بدون برنامه‌ریزی و در نظر گرفتن شرایط می‌توانند هر زمان که می‌خواهند رابطه داشته باشند اما بعد از بچه‌دار شدن باید زمانی رابطه داشته باشند که فرزند خواب بوده یا مشغول بازی در اتاق دیگری است و مطمئن شوند که فرزند صدایشان را نمی‌شنود یا رابطه‌شان را نمی‌بیند. اگر این موضوع به درستی مدیریت شود رابطه زن و شوهر به خطر نخواهد افتاد.

8. از چه سنی باید کودک را جدا بخوابانیم؟

معمولا از یک و نیم تا دو سالگی کودک توانایی این را پیدا می‌کند که جدا بخوابد البته برخی از والدین قبل از یک سالگی هم کودک را جدا می‌خوابانند تا کم کم عادت کند.

9. آسیب‌های دیدن رابطه جنسی والدین چه مواردی هستند؟

به طور خلاصه این آسیب‌ها به کودک وارد می‌شود: اضطراب، ترس و وحشت، تنفر از پدر، بی اعتمادی نسبت به جنس مخالف و…

10. آیا بوسیدن همسر در کنار کودک ممنوع است؟

اگر بوسه از روی لب کوتاه باشد و در حد معاشقه نباشد ممنوع نیست. سایر بوسه‌ها که برای ابراز عشق یا قدردانی از همسر از آن استفاده می‌شود نیز بسیار خوب است و باعث می‌شود کودک ابراز علاقه عملی و رفتاری را آموزش ببیند.

سخن پایانی

رابطه جنسی برقرار کردن برای زوجینی که فرزند دارند، گاهی سخت است چون حضور فرزند اجازه نمی‌دهد که زن و شوهر راحت باشند و در زمان‌های دلخواه رابطه داشته باشند. یکی از راه‌های خوب برای اینکه فرزند متوجه رابطه جنسی والدینش نشود، این است که او را سرگرم بازی‌های هیجان‌انگیز و لذت‌بخش کنید تا سراغ شما نیاید و سرگرم باشد، یکی دیگر از روش‌ها این است که گاهی فرزندان را به خانه اقوام ببرید تا برای یک شب یا ساعاتی در طول روز از فرزند شما نگهدار کنند تا شما با خیال راحت، اوقات تنهایی خودتان را با همسر داشته باشید. البته آموزش دادن به فرزند در زمینه حریم خصوصی والدین نیز ضروری است و اینکه ساعت خواب فرزندتان را طوری تنظیم کنید که بتوانید با همسرتان رابطه زناشویی داشته باشید. سعی کنید در این هنگام، در را حتما قفل کنید و برای فرزندان هم موسیقی در اتاق‌شان پخش کنید تا صدایی نشنوند. در این مقاله علاوه بر این راهکارها و سایر موارد، در مورد این موضوع توضیح دادیم که اگر فرزندتان رابطه جنسی‌تان را دید، باید چه کار کنید. توصیه می‌کنیم اگر در این زمینه به کمک تخصصی و حرفه‌ای نیاز دارید و می‌خواهید آموزش ببینید که چگونه باید طبق سن فرزندتان به او آموزش‌های جنسی لازم را بدهید، از مشاوران کودک و نوجوان همیار عشق کمک بگیرید.

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

تو قرار آشنایی مضطرب می‌شم

فهرست مطالب1 برای قرارهای آشنایی مضطرب میشید؟2 چی کار کنم؟3 قبل از قرار، چند بار با هم صحبت کنید4 چه پیامی بدم؟5  از چی مضطرب می‌شید؟6 چقدر واقعیت داره؟7 نفس

مطالعه»