شوهرم اصلا منو قبول نداره (شوهرم باهام مشورت نمیکنه و به حرف‌هام گوش نمیده)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

شوهرم اصلا منو قبول نداره (شوهرم باهام مشورت نمیکنه و به حرف‌هام گوش نمیده)

برخی از افراد از این موضوع گله می‌کنند که:«شوهرم منو قبول نداره. فقط حرف، حرف خودشه و ازم نه مشورت می‌گیره و نه به حرف‌هام گوش میده.» قطعا دردناک است که زن و شوهر یکدیگر را قبول نداشته باشند چون در زندگی مشترک گاهی افراد باید با هم مشورت کنند و به نظرات یکدیگر گوش بدهند اما اگر این اعتماد و یا قبول داشتن یکدیگر نباشد، افراد این کار را انجام نمی‌دهند و اکثر تصمیمات را به تنهایی می‌گیرند و همسر را در امرو مختلف مشارکت نمی‌دهند. این موضوع هم به روحیه همسر آسیب می‌زند و هم مشکلات و دعواهایی را در زندگی مشترک ایجاد می‌کند. در این مقاله بررسی می‌کنیم که چرا برخی از مردان، همسرشان را قبول ندارند و چگونه باید این مشکل را حل کرد؟

نشانه‌های اینکه همسرتان شما را قبول ندارد


به حرف‌هایتان گوش نمی‌دهد

یکی از نشانه‌ها این است که حرف‌هایتان برای شوهرتان اهمیتی ندارد و او به حرف‌هایتان گوش نمی‌دهد. پس این مشکل، یکی از نشانههایی است که باید جدی بگیرید.

شما در اولویتش نیستید

برخی از زنان شکایت می‌کنند که همسرشان اصلا برایشان وقت نمی‌گذارد و آنها اولویت دوم یا سوم همسرشان هستند. مثلا همسرشان برای خانواده، دوستان و همکاران و کارش وقت زیادی می‌گذارد اما برای همسرش خیر. این هم یکی از نشانه‌ها است.

او با شما کمتر صحبت می‌کند و مسائل مهم را با شما به اشتراک نمی‌گذارد

اگر همسرتان شما را قبول نداشته باشد، بسیاری از حرف‌هایش را به شما نمی‌زند و از شما نظرخواهی نمی‌کند چون نمی‌خواهد شما نظری بدهید یا با او صحبت کنید.

او به دیگر زنان واکنش‌های عاشقانه و خاصی نشان می‌دهد

یکی از نشانه‌های دیگر این است که همسرتان به جای اینکه به شما توجه داشته باشد، بیشتر توجهش به زنان دیگر است و نسبت به آنها واکنش‌های خاص و عاشقانه‌ای نشان می‌دهد.

حرف‌ها و نظرات دیگر خانم‌ها را به رخ شما می‌کشد

اگر همسرتان شما را قبول نداشته باشد، ممکن است از حرف‌ها و نظرات دیگر زنان تعریف کند و نشان بدهد که نظرات آنها را بیشتر قبول دارد. مثلا می‌گوید:«مامانم درست میگه، باید این کار رو بکنم.» یا «امروز خانم محمدی (همکار)نظر خوبی بهم داد و فکر کنم همین درست باشه. خیلی خانم متفکر و باهوشیه.»

از شما قدردانی نمی‌کند

اگر همسرتان شما را قبول نداشته باشد، دیگر کمتر از شما قدردانی می‌کند.

  فال بازگشت معشوق و طلسم برگرداندن عشق

در جمع‌ها از شما تعریف نمی‌کند

یکی از نشانه‌های دیگر این است که همسرتان در جمع‌ها از شما تعریف و تمجید نمی‌کند و در مورد شما صحبت خوبی نمی‌کند.

وقتی بخواهد تصمیمی بگیرد، شما را در تصمیم گیری دخیل نمی‌کند

یک روز می‌بینید او رفته برای خودش موبایل گران قیمت خریده است و اصلا از شما نظری نخواسته است و شما تعحب می‌کنید از اینکه از تصمیمش به شما چیزی نگفته است یا برای خانه وسیله می‌خرد اما از شما نمی‌پرسد که چی بخرد یا کدام مارک خوب است.

چرا شوهرم مرا قبول ندارد؟


شما هم او را قبول ندارید

اگر شما هم مردتان را قبول نداشته باشید و او را باارزش ندانید، باعث می‌شود او هم شما را قبول نداشته باشد. برخی از زنان شوهرشان را تحقیر می‌کنند، او را نادیده می‌گیرند و به او ارزش و احترام نمی‌دهند اما انتظار دارند مردشان به آنها احساس ارزشمندی بدهد. این، ممکن نیست چون تا وقتی که شما هم همین احساس را به مردتان ندهید، او نه تنها این کار را برایتان نمی‌کند، بلکه ممکن است کارهای شما را نیز تلافی کند و بیشتر با شما بدرفتاری کند.

بسیار زیاد در ارتباط با شوهرتان خوب هستید و بهترین کارت‌تان را رو می‌کنید

منظورمان این نیست که در ارتباط با شوهرتان خانم بدی باشید یا مدام به او گیر بدهید یا او را کنترل کنید، منظورمان این است که فقط با او مهربان و خوب نباشید، بلکه با خودتان هم مهربان باشید و به خودتان هم توجه کنید. این باعث می‌شود که شما تازگی، طراوت و شادابی خودتان را حفظ کنید و شوهرتان بیشتر شما را دوست داشته باشد و جذب شود و برایتان ارزش قائل شود، اما اگر شما برای خودتان ارزش و احترام قائل نشوید، مطمئنا رفتار شوهرتان هم تغییر می‌کند و در شما حس بدی را ایجاد می‌کند. تکنیک‌های جذابیت زنانه را آموزش ببینید و روی خودتان و رفتارهایتان کار کنید تا یک همسر زیرک برای مردتان باشید و زندگی مشترک خوبی را داشته باشید.

شما خودتان را ضعیف‌تر از شوهرتان احساس می‌کنید

اگر شما خودتان را ضعیف‌تر از شوهرتان بدانید، این را حتی به صورت ناخودآگاه به شوهرتان نشان می‌دهید و این انرژی را به او منتقل می‌کنید. همین موضوع باعث می‌شود او هم شما را ضعیف‌تر بداند و شما را قبول نداشته باشد.

  قهر کردن ممنوع!

خودشیفتگی و خودخواهی

مردانی که خودشیفتگی و خودخواهی دارند، همسرشان را قبول ندارند و فکر می‌کنند فقط خودشان هستند که همه چیز را درست می‌گویند و کارها را بی‌نقص و درست انجام می‌دهند. بنابراین این ویژگی‌های شخصیتی هم می‌تواند یکی از دلایل اینکه شوهرتان شما را قبول ندارد، باشد.

چه کار کنم شوهرم بیشتر برایم ارزش قائل باشد و من را قبول داشته باشد؟


بخشی از کارها و مسئولیت‌های خانه‌تان را با شوهرتان تقسیم کنید

اگر همه کارها را شما انجام بدهید و شوهرتان هیچ وظیفه و مسئولیتی در خانه نداشته باشد و همیشه همه چیز حاضر و آماده باشد، باعث می‌شود شوهرتان قدر شما را نداند و کم کم دیگر برایتان احترام و ارزش قائل نباشد چون او فکر می‌کند کارهای خانه خیلی سخت نیست و شما کار خاصی انجام نمی‌دهید. اگر شما یک سری از کارها را گاهی از او بخواهید که انجام بدهد، تازه متوجه می‌شود که کارهای خانه هم سختی‌های خاص خودش را دارد و شما هم کار ارزشمندی را انجام می‌دهید که اگر یک روز این کارها را نکنید، همه چیز بهم می‌ریزد و نیازهای بنیادی و اولیه‌اش مثل خورد و خوراک، آرامش و… بهم می‌ریزد. با شوهرتان صحبت کنید و با هم توافق کنید که یک سری از کارها را گاهی خودش انجام بدهد. مثلا آخر هفته‌ها یک روز خودش صبحانه و ناهار آماده کند، شب‌هایی که شما خسته هستید او ظرف‌ها را بشوید و…

گاهی به تنهایی جاهای مختلفی بروید

همیشه نباید با شوهرتان بیرون بروید. گاهی با اطلاع دادن به او، به جاهای مختلف مثل مهمانی‌ها و دورهمی‌های دوستانه یا خانوادگی بروید، یا بیرون بروید و گردش کنید یا حتی تنهایی به مدت کوتاه سفر بروید. این کارها باعث می‌شود او متوجه شود که شما هم هویت و شخصیت قوی و مستقلی دارید که اجازه دارد به جاهایی که می‌خواهد برود و همچنین اگر گاهی او تنها بماند و شما در خانه نباشید، مجبور می‌شود خودش کارهای خانه را انجام بدهد و جای خالی را حس کند و قدر شما را بداند. این دلتنگی و قدر دانستن، باعث می‌شود بیشتر برایتان ارزش و احترام قائل شود و شما را قبول داشته باشد.

در مورد این مشکل با شوهرتان صحبت کنید

اگر احساس می‌کنید او شما را قبول ندارد، روی یک کاغذ بنویسید و مشخص کنید که چه خواسته‌هایی از او دارید و او باید چه کار کند که شما حس کنید شما را قبول دارد و این کاغذ را به او بدهید و در موردش صحبت کنید. مثلا بگویید:«من حس می‌کنم تو منو قبول نداری و بهم احترام نمیذاری. ازت میخوام وقتی میخوای تصمیمی برای خودمون یا خونه‌مون بگیری، قبلش منو هم در جریان بذاری، نظرم رو بخوای و بیای با هم در موردش صحبت کنیم چون ما زن و شوهریم و باید پشت هم و تو یه تیم باشیم. این خیلی مهمه که تو به حرف‌ها و نظراتم اهمیت بدی.»

  به فردی که قبلا به دیگری خیانت کرده می توان اعتماد کرد؟

به یاد داشته باشید که او و رفتارهایش میزان ارزشمند بودن شما را نشان نمی‌دهد

برخی از افراد فکر می‌کنند اگر شوهرشان به آنها بی‌توجهی و بی‌احترامی می‌کند یا وقتی شوهرشان آنها را قبول ندارد، پس واقعا آدم بدردنخور و بی‌ارزشی هستند. در حالی که اینطور نیست. شما هم مثل همه زنان دیگر، ارزشمند و خاص هستید و باید این را به شوهرتان نشان بدهید و روی میزان احساس خودارزشمندی و اعتماد به نفس‌تان کار کنید تا رفتار شوهرتان هم تغییر کند.

با زوج درمانگر صحبت کنیم

برای ریشه‌یابی تخصصی و حل این مشکل می‌توانید با زوج درمانگران همیار عشق صحبت کنید. زوج درمانگر بیشتر از هر فرد دیگری می‌تواند تخصصی و علمی به شما کمک کند تا ارتباط خوبی با همسرتان داشته باشید، در ارتباط‌تان برای خودتان ارزش و احترام قائل شوید و باعث شوید همسرتان هم برای شما ارزش قائل باشد و شما را قبول داشته باشد.

سخن پایانی

برخی از مردان برای همسرشان ارزش قائل نیستند و او را قبول ندارند. بخشی از دلایل این مشکل، مربوط به ویژگی‌های شخصیتی مرد است و بخشی از آن مربوط به رفتار و حسی که خودِ خانم نسبت به خودش دارد. اگر شما هم این احساس را دارید که شوهرتان برای شما ارزش قائل نیست و شما را قبول ندارد می‌توانید با او صحبت کنید و این احساسات‌تان را با او در میان بگذارید و البته مهم‌ترین کار این است که برای خودتان ارزش قائل باشید و روی عزت نفس و اعتماد به نفس خودتان کار کنید تا این حس را به شوهرتان منتقل کنید که فرد ارزشمندی هستید. اگر راهکارهای این مقاله کافی نبود، می‌توانید برای دریافت کمک حرفه‌ای و تخصصی، از زوج درمانگران همیار عشق کمک بگیرید.

 

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط