همیار عشق

دعای کن فیکون برای بازگشت معشوق (چطور عشقم رو بازگردانم؟)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

دعای کن فیکون برای بازگشت معشوق (چطور عشقم رو بازگردانم؟)

برخی از افراد برای بازگرداندن معشوق‌شان می‌خواهند دست به هر کاری بزنند و هر کاری بکنند تا فقط او برگردد. این افراد از دعا و جادو و… نیز استفاده می‌کنند و گمان می‌کنند که سحر و جادو می‌تواند عشق‌شان را بازگرداند. اما آیا دعا و جادو حقیقت دارد؟ یعنی بازگرداندن عشق یا حل سایر مشکلات‌مان به این سادگی است؟ اگر حقیقت ندارد، چگونه می‌توانیم عشق قبلی را بازگردانیم و در این مرحله موفق عمل کنیم؟ در این مقاله درباره این موضوع توضیح می‌دهیم و راهکارهای علمی و کاربردی برای بازگرداندن عشق به شما ارائه خواهیم داد.

فهرست مطالب

آیا با سحر و جادو می‌توان معشوق را بازگرداند؟

واقعیت این است که سحر و جادو حقیقت ندارد. هیچ دعایی نمی‌تواند به این راحتی، مشکلات را حل کند. از لحاظ علمی و دینی، این دعاها که از طرف انسان‌ها نوشته می‌شوند، شیطانی هستند و انرژی منفی دارند که ممکن است آسیب‌رسان باشند و یا در بیشتر مواقع اصلا نتیجه‌ای ندارند. بنابراین بهتر است در این راه هزینه نکنید که بعدا پشیمان شوید. گاهی می‌شنویم که افراد می‌گویند دعا گرفتند و نتیجه مطلوب‌شان را دریافت کردند، اما این نتیجه به خاطر دعایشان نیست، بلکه دلایل علمی پشت آن نهفته است که به اشتباه به دعا ربط می‌دهیم. این نکته را بدانید که حل مشکلات‌مان به این سادگی نیست که با یک دعا حل شود. اگر این گونه بود، دیگر هیچ کسی در این دنیا نباید مشکلی داشته باشد و باید زندگی عالی داشته باشد و یا خود افرادی که دعا می‌نویسند، باید زندگی با شکوه و عالی می‌داشتند، در حالی که اینطور نیست. اغلب افرادی که دعا می‌نویسند، مشکلات بیشتری نسبت به دیگران دارند. پس وقتی نمی‌توانند این مشکلات را حل کنند، چطور می‌توانند برای دیگران مفید باشند؟! به خوبی درباره این مسائل فکر کنید و تن به راه و روش‌های اشتباه ندهید. ما در این مقاله به شما روش‌های علمی و روان شناختی برای بازگرداندن عشق، آموزش خواهیم داد.

آیا به صلاحم است که عشقم را بازگردانم یا خیر؟


در این قسمت از مقاله، سوالاتی را مطرح می‌کنیم که وقتی از خودتان بپرسید و صادقانه به آن پاسخ بدهید، می‌توانید نتیجه بگیرید که آیا بازگرداندن عشق‌تان کار درستی است و به صلاح‌تان است یا خیر. برخی از افراد به اشتباه تصمیم احساسی از روی عشق و وابستگی یا دلتنگی می‌گیرند و عشق‌شان را برمی‌گردانند اما همچنان رابطه ناسالم را تجربه می‌کنند و برای بار دیگر شکست می‌خورند. ما نمی‌خواهیم این اتفاق برای شما بیفتد. پس کمک‌تان می‌کنیم که در این زمینه بتوانید تصمیم منطقی بگیرید تا آسیب نبینید.

  پیام خداحافظی عاشقانه غمگین (متن اس ام اس خداحافظی با عشقم)

آیا تغییرات مثبتی در زندگی یا در شخصیت او ایجاد شده است؟

اگر واقعا خبر دارید که در زندگی یا شخصیت او تغییرات مثبتی ایجاد شده است که باعث می‌شود اگر مجددا رابطه‌تان را شروع کنید، این دفعه موفق شوید، می‌توانید اقدام کنید برای بازگرداندن معشوق‌تان. اما اگر هنوز مشکلاتی که باعث جدایی‌تان شده بود رفع نشده است، بهتر است برای بازگرداندن او اقدام نکنید چون مسلما دوباره شکست خواهید خورد.

آیا عصبانیت‌تان نسبت به رفتارهای او که قبلا شما را عصبانی می‌کرد، رفع شده است؟

به عنوان مثال اگر او قبلا عادات رفتاری داشت که شما را عصبانی می‌کرد و باعث می‌شد دوباره او او بحث و دعوا کنید، آیا دیدگاه‌تان نسبت به این رفتارها تغییر کرده است؟ و اگر دوباره با این رفتارها مواجه شوید، عصبانی نخواهید شد؟ اگر جواب‌تان مثبت است، می‌توانید برای بازگرداندن او اقدام کنید.

آیا در حال حاضر هر دوتان مجرد هستید و هیچ کسی در زندگی‌تان نیست؟

اگر هر دوتان مجرد هستید و هیچ فرد دیگری در زندگی‌تان نیست، در صورتی که واقعا بازگرداندن او به صلاح شما است، می‌توانید برای آن اقدام کنید. اما اگر خودتان یا او وارد رابطه جدید شدید یا ازدواج کردید، بهتر است روی احساسات‌تان کار کنید و این عشق و وابستگی را کم کنید تا مجددا به او فکر نکنید، چون به هیچ دلیلی، نباید خیانت کنید یا باعث خیانت یا از هم پاشیدن رابطه او شوید.

آیا خانواده و دوستان‌تان موافق هستند؟

شاید بگویید که رابطه یا زندگی شما به دیگران ربطی ندارد اما نظر پرسیدن از آنها می‌تواند موثر باشد که بتوانید تصمیم درست بگیرید. شما شاید درگیر احساسات و وابستگی هستید و نمی‌توانید درست تصمیم بگیرید، اما دیگران فقط با منطق‌شان به رابطه شما نگاه خواهند کرد. بنابراین می‌توانند به شما کمک کنند که درست‌ترین تصمیم را بگیرید و می‌توانند شما را متقاعد کنند.

آیا شما آماده مبارزه با مخالفان هستید؟

احتمالا زمانی که بخواهید با عشق‌تان بازگردید، ممکن است خانواده‌تان مخالفت کنند و اجازه ندهند با هم ازدواج کنید. آیا آمادگی مبارزه با مخالفان را دارید؟ آیا می‌توانید این مخالفت‌ها را حل کنید یا خیر؟ اگر نمی‌توانید یا آمادگی‌اش را ندارید، بهتر است از بازگرداندن عشق‌تان منصرف شوید.

چرا می‌خواهید عشق‌تان را بازگردانید؟

اگر علت تمایل‌تان به بازگرداندن عشق، وابستگی و عشق افراطی است که نسبت به او دارید، این دلیل درست و قانع‌کننده‌ای نیست! به جای اینکه به احساسات اشتباه و وابستگی بیمارگونه پر و بال بدهید، بهتر است برای درمان آن اقدام کنید. وابستگی، عشق نیست، پارانوئید بودن، عشق نیست! لطفا درباره عشق و احساسات، اطلاعات درستی داشته باشید و احساسات‌تان را به درستی نام‌گذاری کنید. این نکته را بدانید که احساسات اشتباه و افراطی از روی کمبود عرت نفس و اعتماد به نفس و طرحواره‌های ذهنی است و نه از روی عشق! پس انگیزه‌تان از بازگرداندن عشق باید موارد درست و منطقی باشد و نه مواردی که نیاز به درمان دارد. این نکته را در نظر داشته باشید که کمبودهای روانی و احساسی‌تان باید توسط خودتان و درمانگر رفع شوند و نه توسط دیگران چون دیگران درمانگر شما نیستند که بتوانند این مشکلات را درمان کنند.

  بازگشت بعد از طلاق (آشتی زن و مرد بعد از جدایی و اتمام رابطه)

آیا می‌توانید رابطه‌تان را بهبود ببخشید؟ آیا او با شما همکاری خواهد کرد؟

به نظر شما رابطه‌تان می‌تواند بهتر شود و می‌توانید با همکاری یکدیگر، مشکلات‌تان را حل کنید؟ اگر بله، می‌توانید برای بازگرداندن او اقدامات علمی لازم را انجام بدهید.

آیا او هنوز به شما احساس دارد؟

اگر او هنوز هم عاشق شما باشد، می‌توانید به راحتی برای بازگرداندن او اقدامات لازم را انجام بدهید اما اگر او عاشق شما نباشد، کار کمی سخت‌تر می‌شود اما همچنان می‌توان امیدوار بود که بتوانید عشق را در وجود او دوباره ایجاد کنید.

دلایل منطقی برای بازگرداندن عشق


رابطه‌تان پتانسیل رابطه سالم و موفق را دارد

اگر شما قبلا رابطه عالی داشتید و هیچگونه سوءاستفاده یا باجگیری عاطفی اتفاق نیفتاده است اما به دلایل اشتباه و غیرمنطقی از هم جدا شدید، می‌توان گفت که رابطه‌تان می‌تواند دوباره از نو شروع شود و بهبود پیدا کند.

متوجه شدید که اشتباه از شما بوده است

اگر متوجه شدید که اشتباه از طرف شما بوده است، مسئولیت اشتباه‌تان را پذیرفتید و سعی دارید اشتباهات‌تان را اصلاح کنید، می‌توانید عشق‌تان را بازگردانید و اگر او قبول کرد، با او رابطه‌تان را از نو شروع کنید.

شما نسبت به احساسات خودتان و طرف مقابل شناخت پیدا کردید و مطمئن هستید که عشق واقعی است

اگر شما درباره احساسات و انواع آن اطلاعات درست دریافت کردید و احساسات خودتان و طرف مقابل را شناسایی کردید و مطمئن هستید که وابستگی یا هوس نیست، بلکه عشق واقعی است، می‌توانید اقدام به بازگرداندن عشق‌تان بکنید.

شما و طرف مقابل، رفتارهای اشتباه‌تان را درمان کرده و رفع کرده‌اید

همه ما در رابطه رفتارهای اشتباه داریم، اما برخی از رفتارهای اشتباه، رابطه را خراب می‌کند. اگر این رفتارها را شناسایی کرده باشید و از مشاور برای درمان آن کمک گرفته باشید، می‌توان امیدوار بود که اگر مجددا رابطه را با او یا با فرد جدیدی شروع کنید، می‌توانید موفق شوید البته به شرط اینکه طرف مقابل هم روی خودش کار کرده باشد و خطاهایش را اصلاح کرده باشد.

چگونه عشقم را بازگردانم؟


این نکته را بدانید که بازگرداندن عشق، کار ساده‌ای نیست و بستگی به عوامل مختلفی دارد، مثل علت جدایی، نوع احساسی که به هم دارید، کیفیت رابطه‌تان، میزان جذابیت شما برای او و… بنابراین راهکارهایی که در این مقاله می‌دهیم، راهکارهای کلی و عمومی است که ممکن است برای برخی از افراد کمک‌کننده باشد و برای برخی از افراد، نتیجه‌ای به دنبال نداشته باشد. اگر واقعا می‌خواهید در بازگرداندن عشق‌تان موفق عمل کنید، حتما با یک مشاور متخصص در این زمینه به صورت خصوصی صحبت کنید تا موارد ذکر شده در این قسمت از مقاله و سایر مسائل دخیل در بازگرداندن عشق بررسی شوند و مشاور راهکارهای مختص رابطه عاطفی‌‌تان را به شما ارائه بدهد تا موفق شوید به هدف‌تان برسید. هرگز خودسرانه برای بازگرداندن عشق‌تان تلاش نکنید چون احتمال دارد با اقدامات اشتباه، بیشتر او را از خودتان دور کنید.

مدتی با عشق قبلی‌تان ارتباط برقرار نکنید

مدتی با عشق قبلی‌تان در ارتباط نباشید. حتی در حد لایک کردن پست و… هم نباید با او ارتباط داشته باشید. اما به چه دلیل؟ به این دلایل:

  • کمی فاصله گرفتن از او باعث می‌شود او دلتنگ شما شود و ببیند که زندگی‌اش بدون شما چقدر بد و کسل‌کننده پیش می‌رود.
  • به خودتان و به او فرصت می‌دهید درباره رابطه‌تان بیشتر فکر کنید تا بتوانید تصمیم درست را در خصوص بازگشت یا جدایی کامل بگیرید.
  • به خودتان و به او فرصت می‌دهید که به اشتباهات‌تان فکر کنید و آنها را اصلاح کنید.
  عشقم ترکم کرده (دوست پسرم تنهام گذاشت رفت چکار کنم؟)

این که چه مدت باید از یکدیگر فاصله داشته باشید، بستگی به عوامل مختلفی دارد. برخی از روانشناسان 21 روز را تعیین می‌کنند اما این مدت فاصله برای همه روابط درست نیست و حتی گاهی باعث کاهش احتمال بازگشت عشق می‌شود! پس خودسرانه مدت زمان فاصله گرفتن از عشق‌تان را تعیین نکنید و حتما با مشاور متخصص مشورت کنید.

در فضای مجازی، پست‌های غمگین منتشر نکنید

فکر نکنید با افسرده و ضعیف جلوه دادن خودتان، جذاب‌تر دیده خواهید شد و او بازخواهدگشت. اتفاقا برعکس! هرچقدر خودتان را ضعیف‌تر نشان بدهید، او از شما دور خواهد شد چون نشان می‌دهید که اعتماد به نفس ندارید و احساسات‌تان هستند که شما را کنترل می‌کنند! نشان می‌دهید که هنوز پخته و بالغ نیستید. پس هرگز در فضای مجازی، پست‌های غمگین و افسرده منتشر نکنید چون کار را خراب‌تر می‌کنید!

با دوستان‌تان ملاقات کنید و دوستان جدیدی پیدا کنید

هرچقدر دایره ارتباطات‌تان بزرگ‌تر و سالم‌تر باشد، بهتر می‌توانید روی خودتان کار کنید، انرژی مثبت داشته باشید تا با این انرژی مثبت و عالی بتوانید طرف مقابل را به خودتان جذب کنید.

روی خودتان کار کنید

تغییرات مثبتی را در شخصیت‌تان ایجاد کنید. اگر بی‌اعتماد هستید، این مشکل را حتما رفع کنید، اگر وابسته هستید، عزت نفس‌تان را تقویت کنید و… روی رشد شخصیتی‌تان کار کنید تا بتوانید رابطه سالمی برقرار کنید و او را بازگردانید.

در فضای مجازی انرژی مثبت منتشر کنید اما در این کار افراط نکنید

گاهی در فضای مجازی از جاهای خوبی که رفتید پست بگذارید یا اگر با دوستان‌تان وقت خوشی را می‌گذرانید، عکس منتشر کنید یا از کتاب خوبی که مطالعه می‌کنید عکس بگذارید. وقتی او ببیند که با جدایی که اتفاق افتاده است، شما خودتان را گم نکرده‌اید و می‌توانید زندگی‌تان را مدیریت کنید، قطعا بیشتر عاشق روحیه شما خواهد شد و ممکن است بازگردد.

به نشانه‌ها دقت کنید

اگر نشانه‌هایی وجود دارد که بیانگر این است که شریک عاطفی‌تان هم قصد بازگشت دارد، به این نشانه‌ها توجه کنید. بعد از دیدن این نشانه‌ها و بررسی همه جوانب، می‌توانید اقدامات بیشتری برای بازگرداندن او انجام بدهید.

از کمک حرفه‌ای استفاده کنید

وقتی تصمیم قطعی و منطقی‌تان را گرفتید، برای اینکه بدانید برای بازگرداندن عشق‌تان چه کار باید بکنید، می‌توانید از مشاوران همیار عشق کمک بگیرید. دوره آموزشی بازگشت و ترمیم رابطه، به شما کمک می‌کند به هدف‌تان برسید و بتوانید رابطه‌ای سالم و موفق با عشق‌تان داشته باشید.

سخن پایانی

برخی از افراد بعد از جدایی، از جدایی‌شان پشیمان می‌شوند یا به دلایل دیگری به این نتیجه می‌رسند که می‌خواهند عشق قبلی‌شان را بازگردانند. توصیه می‌کنیم هرگز برای بازگرداندن عشق‌تان به صورت خودسرانه عمل نکنید تا موفق شوید. چیزی که در روند بازگرداندن عشق مهم است، کار کردن روی خودتان است. هرچقدر روی خودتان کار کنید، حال خوب داشته باشید و عزت نفس و اعتماد به نفس داشته باشید، بهتر می‌توانید عشق‌تان را بازگردانید. هرگز سراغ دعا و جادو نروید چون این موارد علمی نیستند و از قدرت‌های شیطانی استفاده می‌شود، بنابراین نمی‌توانند به شما کمک کنند. قطعا روش‌های علمی و تضمینی که ثابت شده هستند، بهتر می‌توانند به شما کمک کنند. برای بازگرداندن عشق‌تان می‌توانید در دوره آموزشی بازگشت و ترمیم رابطه شرکت کنید.

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط