همیار عشق

چطور به یک پسر بفهمانم دوستش دارم؟

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

چطور به یک پسر بفهمانم دوستش دارم؟

اکثر افراد در زندگی خود دوست داشتن و علاقه‌مند شدن را تجربه کرده‌اند. گاهی اوقات فرد مقابل نیز احساسی مشابه دارد و به همین دلیل پا پیش می‌گذارد، اما خیلی وقت‌ها هم ممکن است علاقه دوطرفه هنوز شکل نگرفته باشد. شاید از نظر شما فهماندن این که کسی را دوست دارید سخت باشد، به‌خصوص اگر دختر هستید؛ اما واقعیت این است که شما با کمک تکنیک‌های مختلف می‌توانید به یک پسر نشان دهید که به او علاقه دارید و یا عاشقش هستید. در این مقاله سعی داریم راه‌های جذب غیرمستقیم پسر را به شما آموزش دهیم تا به این صورت به طور غیرمستقیم به پسر مورد علاقه‌تان نشان دهید که او را دوست دارید، به او علاقه‌مندید و یا عاشقش هستید. با ما همراه باشید.

 

 

 چطور به صورت غیرمستقیم، به یک پسر نشان دهید که به او علاقه دارید؟


همانطور که در مقدمه گفته شد، در این قسمت‌ سعی داریم راه‌هایی به شما آموزش دهیم که با استفاده از آن‌ها بتوانید به پسر مورد علاقه‌تان نشان دهید که او را دوست دارید. توجه داشته باشید در این قسمت تکنیک‌های مختلفی گفته شده است که بهتر است با توجه به سبک شخصیتی و فرهنگی خودتان و فرد مقابل و همچنین نوع و عمق ارتباطی که با هم دارید، چند مورد را انتخاب کنید و آن‌ها را امتحان کنید.

پرانرژی باشید و از زبان بدن مثبت استفاده کنید

به مردان دور و اطرافتان فکر کنید. کدامشان در میان جمع می‌درخشد و به یاد همه می‌مانند: پسر خجالتی و کم‌حرف یا مردی که همواره لبخند به لب دارد و سر صحبت را با همه باز می‌کند؟ زبان بدن و انرژی مثبت بسیار جذاب و فریبنده است و راهکار مطمئن و اثبات شده‌ای برای جذب طرف مقابل به شمار می‌آید. براساس نتایج یک مطالعۀ جدید، زبان بدن گشوده ـ یعنی ژست‌های بازی مانند لبخند زدن یا دست به سینه نبودن ـ بسیار جذاب‌تر از زبان بدن بسته ـ یعنی دست به سینه بودن و دوری کردن از دیگران ـ است. به همین دلیل، سعی کنید زمان‌هایی که در کنار فرد مورد علاقتون هستید، از این زبان بدن پذیرا و گشوده را استفاده کنید تا به این صورت به او نشان دهید برای گفت و گو با او آماده هستید.

او را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

یکی دیگر از کارهایی که می‌توانید در جهت جذب کسی که دوست دارید انجام دهید این است که او را در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، داشته باشید.  با این کار می‌توانید توجه مرد مورد علاقه‌تان را جلب کنید، بدون آن که خطر رد شدن و جواب نه شنیدن را به جان بخرید. چون ممکن است او با خودش فکر کند که از دنبال کردن او هیچ منظور خاصی ندارید و صرفاً تمام آشنایان را در اینستاگرام دنبال می‌کنید. اما اگر او هم متقابلاً به شما علاقه‌مند باشد، این حرکت ساده باعث می‌شود که پیام‌های متعددی بین شما رد و بدل شود و از کجا معلوم؟ ممکن است که ارتباطتان ادامه پیدا کند و صمیمی‌تر شوید. پس از شبکه‌های اجتماعی به عنوان اهرمی برای پیشبرد نقشه‌تان و جذب پسر مورد علاقه‌تان استفاده کنید.

شما می‌تواند با استفاده از استوری‌ها یا پست‌های متعددی که فکر می‌‎کنید موضوع خوبی برای ارتباط است، شروع کنید؛ به عنوان مثال اگر به بازی فوتبال علاقه‌مند است، یک یا دو استوری فوتبالی جنجالی ممکن است او را برای ارتباط با شما آماده کند. به‌علاوه، گاهی می‌توانید از توانمندی‌‌های او استفاده کنید؛ مثلا اگر به کتاب خواندن علاقه دارد، می‌توانید از او در این مورد راهنمایی بگیرید: “سلام، یه راهنمایی ازتون می‌خواستم. من دوست دارم نمایشنامه‌های بزرگ رو بخونم، اما الان نمی‌دونم با چه نویسنده‌ای شروع کنم. شما می‌تونید کمکم کنید؟”.

  تو فکر عشقم چی میگذره؟؟

اگر خیلی او را نمی‌شناسید و نمی‌دانید چه موضوعاتی می‌تواند برای شروع صحبت مناسب باشد، نگران نباشید. شما می‌توانید از پست‌ها و استوری‌های او ایده بگیرید. به‌علاوه، برای شروع شما می‌تواند برخی از استوری‌هایش را پاسخ دهید یا زیر بعضی (نه همه) پست‌هایش نظرتان را بنویسید.

شما می‌توانید با شرکت در دوره “بهبود رابطه با موبایل”، تمام نکات و تکنیک‌های جذب مرد موردعلاقه‌تان را از طریق موبایل و شبکه‌های اجتماعی یادبگیرید.

 

از او دعوت کنید که به دورهمی‌های شما و دوستانتان بپیوندد

شاید برایتان راحت‌تر باشد که از پسر مورد علاقه‌تان بخواهید تا در دورهمی‌های شما و دوستانتان شرکت کند، البته به شرطی که او از قبل عضوی از حلقۀ دوستانتان نباشد. فرض کنید که می‌خواهید با ده نفر از دوستانتان به کافه بروید و می‌خواهید یکی از هم‌کلاسی‌هایتان که گاهی با هم سر کلاس حرف می‌زنید هم با شما بیاید. مسلماً اگر در ابتدای آشنایی در میان یک جمع بزرگتر باشید، هر دو نفر کمتر معذب می‌شوید و استرس و فشاری را که ممکن است در یک قرار دونفره به شما وارد شود، تحمل نمی‌کنید. حتی می‌توانید از یکی از دوستانتان بخواهید که وقتی شما نزدیکش نیستید، به او بفهماند که چون به او علاقه دارید از او دعوت کرده‌اید یا این که با او حرف بزند و از زیر زبانش بکشد که آیا او هم به شما علاقه‌مند است یا خیر.

به حرف‌هایش با دقت گوش کنید

فکر کنید که در هر یک از دو موقعیت زیر چه احساسی خواهید داشت:

موقعیت اول: در حال گفتگو با یک نفر هستید، اما او دائماً وسط حرفتان می‌پرد و به حرف‌هایتان اعتراض می‌کند. فکر می‌کنید که او اصلاً به حرف‌هایتان گوش نمی‌دهد.

موقعیت دوم: در حال گفتگو با یک نفر هستید و او تک‌تک کلماتتان را با دقت گوش می‌کند. گاهی هم سوالی مرتبط با حرف‌هایتان می‌پرسد.

وقتی طرف مقابل با دقت به ما گوش می‌دهد، احساس می‌کنیم که برایمان ارزش قائل است و ما را تایید می‌کند. پس سعی کنید بیشتر شنونده باشید و از این ویژگی برای فهماندن عشقتان به طرف مقابل استفاده کنید. باید به حرف‌هایش علاقه‌مند باشید، چون خودش را دوست دارید.

یک کار باملاحظه انجام بدهید

برای این که نشان بدهید به یادش هستید، یک کار دوست‌داشتنی و باملاحظه بکنید. مثلاً می‌توانید:

 • غذای مورد علاقه‌اش را به محل کارش ببرید.
 • برایش شیرینی بپزید.
 • کتابی برایش بخرید که هنگام خواندنش به یاد او افتاده‌اید.

لازم نیست خودتان را بیش از حد به زحمت بیاندازید یا هدیۀ گرانقیمتی برایش بخرید؛ هدف اصلی این است که به او بفهمانید به یادش هستید و او برایتان بیشتر از یک دوست معمولی است؛ به این ترتیب می‌توانید امیدوار باشید که او هم متقابلاً عاشقانه به شما فکر کند.

از او کمک بخواهید

مطمئناً شما خودتان می‌توانید روی نردبان بروید، اما چرا از پسر مورد علاقه‌تان کمک نخواهید؟

مردان دوست دارند که احساس کنند دیگران، به ویژه خانم‌ها به آنها نیاز دارند. درست است که شما بانوی مستقلی هستید که  نیازی ندارید یک مرد در مربا را برایتان باز کند یا سوسک‌ زیر پایتان را بکشد، اما کمک گرفتن از مردی که به او علاقه دارید، هم اشکالی ندارد. کمک کردن به یکدیگر بخشی از یک رابطۀ سالم است، پس چرا این کار را از همین الان شروع نکنید؟

کمک خواستن از دیگران هیچ اشکالی ندارد، به شرطی که در اینکار افراط نکنید و وجهه یک دختر مستقل را از بین نبرید. این کمک می‌تواند کوچک یا بزرگ باشد: می‌توانید از او بخواهید ظرفی را که در قفسه‌های بالایی است به شما بدهید یا از او خواهش کنید که در عوض کردن لاستیک ماشین کمکتان کند. هر کمکی که از عشقتان می‌گیرید، تشکر کردن بعدش را فراموش نکنید. اگر او لطف بزرگی در حقتان کرده است، می‌توانید این موضوع را بهانه کنید و او را برای جبران لطفش به شام دعوت کنید. این مساله خودش بهانه‌ای برای دیدارهای بعدی می‌شود.

  چگونه از لحاظ رفتاری، خانم جذابی باشیم؟

راز دلتان را با او در میان بگذارید

راه دیگری که می‌توانید علاقه‌تان را نشان بدهید، این است که تا حدودی دربارۀ لحظات خجالت‌آور زندگیتان و نقاط ضعفتان با او صحبت کنید. شاید شما فقط با هم آشنا هستید و خیلی با هم صمیمی نیستید، اما الان دوست دارید که به هم نزدیک‌تر شوید و یک رابطه متعهدانه با هم داشته باشید. می‌توانید موضوعی شخصی مانند داستانی از گذشته‌تان را برایش تعریف کنید یا دربارۀ رویاها و آرزوهایتان با او حرف بزنید. هیچ مردی از این راز دل گفتن‌ها به سادگی نمی‌گذرد؛ مطمئن باشید که پسر مورد علاقه‌تان به خودش افتخار می‌کند که شما او را محرم اسرارتان دانسته‌اید و احتمالاً خودش هم متقابلاً پرده از نقاط ضعفش برمی‌دارد.

از او تعریف کنید

اگر او به نظرتان قابل تحسین می‌آید، تعریف و تحسینتان را با صدای بلند بیان کنید. همه، به خصوص مردان از تعریف شنیدن خوششان می‌آید، می‌توانید با توجه به نوع و عمق ارتباطتان به یکی از روش‌های زیر از مرد مورد علاقه‌تان تعریف کنید:

 • تعریف کردن از ظاهر: البته بهتر است در مورد تیپ و لباس‌هایش باشد؛ یعنی در مورد چیزهایی که او در انتخابشان نقش دارد.
 • تعریف کردن از تلاش و کار خوبش: مثلاً گرفتن پنچری لاستیک ماشین
 • تحسین کردن شخصیتش
 • ستایش کردن هوش بالایش
 • تعریف کردن از قدرت تصمیم‌گیریش
 • از او به خاطر این که باعث می‌شود با معاشرت کردن با او حالتان بهتر شود، تعریف کنید.

البته مراقب باشید که زیاده‌روی نکنید، در غیر این صورت تعریف‌هایتان رنگ و بوی تملق و چاپلوسی را به خود می‌گیرد. سعی کنید تعریف‌هایتان صادقانه باشد، مثلاً وقتی او را با یک تی‌شرت آبی می‌بینید و با خودتان فکر می‌کنید “چقدر این لباس بهش میاد!”، هیچ اشکالی ندارد که این فکرتان را با صدای بلند به زبان بیاورید.

سعی نکنید با هم دوست معمولی باشید

شاید این توصیه گیج کننده به نظرتان برسد و از خودتان بپرسید که چطور با دوست نشدن با یک نفر می‌توانید عشقتان را به او بفهمانید. مگر دوست شدن راه خوبی برای صمیمی‌تر شدن نیست؟ جواب هم مثبت است و هم منفی. مشکل صمیمی‌تر شدن به عنوان یک دوست این است که ممکن است تا ابد برای او همین دوست معمولی باقی بمانید. شاید او آن‌قدر به وجودتان در مقام یک دوست عادت کند که نتواند به چشم یک عاشق به شما نگاه کند.

بنابراین درست است که باید زمان بیشتری در کنارش باشید، اما مراقب باشید که در گفتگوهایتان از خواستگارهای قبلی حرف نزنید یا برای آشنایی با بقیۀ دخترها به او مشاوره ندهید. مسلماً نمی‌خواهید که تا آخر عمر دوستان معمولی هم باقی بمانید.

به سرگرمی‌هایش علاقه نشان بدهید

سرگرمی‌های مورد علاقۀ مردی را که توجهتان را جلب کرده، پیدا کنید و خودتان را به آنها علاقه‌مند نشان بدهید. از او سوالاتی دربارۀ علائقش بپرسید. اگر او بدمینتون بازی می‌کند، بهتر است شما هم راکت به دست شوید. دوست دارد وقت فراغتش را در طبیعت و فضای آزاد سپری کند یا ترجیح می‌دهد که در فضاهای سرپوشیده باقی بماند؟ یک نکته را از یاد نبرید، اگر به سرگرمی‌هایش علاقه نشان بدهید، ممکن است شانس به شما رو کند و عشقتان از شما دعوت کند که آن فعالیت را با هم انجام بدهید.

بگذارید چیزی به شما یاد بدهد

وقتی مردی چیزی را به خانمی یاد می‌دهد، این آموزش باعث می‌شود که احساس مردانگی بیشتری بکند. مثلاً می‌توانید در ادامۀ توصیۀ قبلی از او بخواهید که سرگرمی مورد علاقه‌اش را به شما هم یاد بدهد. اگر او به ماشین علاقه‌مند است، می‌توانید از او خواهش کنید که در عوض کردن روغن موتور یا لاستیک به شما کمک کند. اگر به زبان دیگری تسلط دارد، از او بخواهید که آن زبان را به شما یاد بدهد.

  اینجور آدما برای ازدواج، مناسب نیستن!

فقط باید از صمیم قلب به درسی که به شما یاد می‌دهد، علاقه‌مند باشید، تا درخواستتان صادقانه به نظر برسد. از این گذشته چه با این مرد به نتیجه برسید، چه نرسید، مطلب مفیدی یاد گرفته‌اید که ممکن است روزی در زندگی به کارتان بیاید.

استعدادهایتان را به نمایش بگذارید

به او نشان بدهید که چند مرده حلاجید. بگذارید درخشش استعدادهایتان او را حیرت‌زده کند.

گاهی اوقات برای جذب یک مرد کافی است که فقط خودتان باشید. فرض کنیم به مردی که با او در یک جلسۀ کاری آشنا شده‌اید، علاقه‌مند شده‌اید. اگر سخنران ماهری هستید، برای صحبت کردن در جلسۀ بعدی داوطلب شوید. به این ترتیب او شما را به عنوان یک خانم بااعتماد به نفس و زرنگ می‌بیند و واقعاً کدام مردی است که نخواهد چنین بانوی شایسته‌ای را در کنارش داشته باشد؟

مراقب باشید برای جذب مرد مورد علاقه‌تان مرتکب این اشتباه‌ها نشوید


شما دیگر یک دختر نوجوان نیستید، پس برای جذب مرد مورد علاقه‌تان مانند یک دختر مدرسه‌ای رفتار نکنید. در اینجا چند اشتباهی که در جذب مرد مورد علاقه پیش می‌آید را آورده‌ایم.

اشتباه اول: توجه ≠ جذب

جلب توجه کردن لزوماً به معنای جذب نیست. جلب کردن توجه مردها بسیار آسان است، اما تضمینی نیست که با جلب کردن توجه یک مرد بتوانید او را عاشق خودتان هم بکنید. وقتی توجهش را جلب کردید، باید بدانید که واکنشش نسبت به شما چیست. آیا وقتی با او حرف می‌زنید، لبخند به لب به حرف‌هایتان گوش می‌دهد یا این که به جای گفتگو کردن با شما بیشتر با تلفنش سرگرم است؟ هرچه مهارت‌های مشاهده‌ایتان قوی‌تر باشد، زمان کمتری را برای یک مرد اشتباه هدر می‌دهید.

اشتباه دوم: رفتار بچگانه

این اشتباه بیشتر از دخترهای کم‌سن و سال‌تر سر می‌زند، هرچند تمام خانم‌ها، فارغ از سن و سالشان ممکن است مرتکب این اشتباه بشوند. وقتی عمداً حسادت طرف مقابل را برمی‌انگیزید، بدانید که دقیقاً مانند یک بچه مدرسه‌ای رفتار می‌کنید. اما دیگر بزرگ شده‌اید، پس باید از روش‌های بهتر و ارزشمندتری برای جذب عشقتان استفاده کنید.

اشتباه سوم: نمی‌دانید بعد از این که توجهش را جلب کردید، چکار کنید؟

خب بر فرض که توجهش را جلب کردید، حالا می‌خواهید چکار کنید؟ شاید مطمئن نیستید که برای جذب عشقش باید چکار کنید یا می‌ترسید که علاقه‌تان را به او اعتراف کنید. برای این کار نیاز به تمرین دارید، اما بدانید که از پسش برمی‌آیید. اول از همه باید مطمئن شوید که زنی در زندگیش نیست و او نیز متقابلاً به شما علاقه‌مند است. این نکات را معمولاً بعد از چند دقیقه گفتگو به راحتی متوجه می‌شوید. دستش را نگاه کنید تا ببینید که حلقه دارد یا خیر و در عین حال مراقب باشید که آیا یک جفت چشم نگران از آن سوی اتاق به شما دوخته شده تا عشق یا نامزدش را از شما پس بگیرد یا خیر. وقتی توجهش را جلب کردید، به گفتگو ادامه بدهید و تلویحاً به او بفهمانید که قصد ندارید فقط دوست معمولی باشید.

ممکن است برای شما پیش آمده باشد که به پسری علاقه‌مند شوید و بخواهید به او بفهمانید که او را دوست دارید. برای اینکار شما بهتر است: از پرانرژی و شاد بودن و همچنین زبان بدن درست استفاده کنید، از امکانات شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید، از او دعوت کند که به دورهمی‌های شما با دوستانتان بپیوندد، به حرف‌هایش درست و بادقت گوش کنید، برایش کاری انجام دهید که نشان دهد به او فکر می‌کنید، از او کمک بخواهید، یک موضوع شخصی (مثل راز) را با او در میان بگذارید، از او تعریف کنید، سعی نکنید دوست معمولی شوید، به سرگرمی‌هایش توجه کنید، بگذارید به شما چیزی بیاموزد و استعدادها و توانمندی‌هایتان را در یک یا دو حوزه به او نشان دهید. البته یادتان باشد در هنگام جذب کسی که دوست دارید، رفتارهای غیربالغانه مثل حسود کردن او انجام ندهید.

 

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

 • هلمای عزیز سلام. من متوجه احساساتت هستم اما فارغ از تفاوت سنیتون، شما با شخصی طرف هستید که صراحتا به شما می گنه نمی خواد با شما رابطه ای داشته باشه عزیزم. یعنی شما یک عشق یک طرف دارین که روز به روز به شما آسیب بیشتری می زنه به خصوص که در سنی هستی که نیازمند تمرکز و برنامه ریزی برای آینده هستی. بهت توصیه می کنم از مادرت بخوای تو رو پیش یه مشاوره ببره تا با بررسی جزئیات بتونه بیشتر بهت کمک کنه.

 • سلام من عاشق پسری هم یه شهر دیگه زندگی می کنه ولی بعصی وقت می بینمش چه طوری بفهمم که اونم دوستم داره یا نه

  • فائزه عزیز سلام
   اینکه چطور باید به طرف مقابل ابراز علاقه کنیم بستگی به خیلی موارد داره. موقعیت و شرایط هر دوی شما، نوع آشنایی شما، ویژگی های شخصیتی تان، پیشبینی آینده رابطه و … همه و همه روی این تصمیم اثر دارد و شما به جزئیاتش اشاره نکرده اید. توصیه می کنیم حتما با یک مشاور در این خصوص صحبت کنید تا با بررسی جزئیات رابطه شما بتواند در این زمینه کمک کننده باشد.

  • سلام من عاشق یه پسری شدم که تهران زندگی می کنه و از من دوره و با من یه نسبت فامیلی دوری هم داره از کجا بفهمم که اونم دوستم داره یا نه

 • سلام من عاشق یه پسری شدم من 18سالمه اون 23 میترسم بهش بگم دوسش دارم ش مارشم دارم چند باربارهم عمو دیدیم امامادرم کنارم بود من نمیدونم دوسم داره یانه میشه کنون کنین اگه هم بهش بگم دوسش دارم باهام دوست شیم نمیتونم رل بزنم مامانم نمیزاره موندم چکارکنم با پسره مشکل نداره ولی ازرل زدن خوشش نمیاد کمکم کنین😔😔😔😔

  • لیلای عزیزم سلام
   بهتره قبل از هر اقدامی شرایط خودت و ایشون رو بسنجی، از این افشاگری به دنبال چه چیزی هستی؟ آیا میخوای با اون رابطه داشته باشی؟ آیا شرایطش رو داری؟ آیا از این احساس مطمدن هستی؟ به این فکر کردی که ویژگی های مثبت ایشون چی هست که تورو بهش علاقه مند کرده؟ آیا ایشون رو در حدی میشناسی که بتونی چندتا از ویژگی های منفیش هم برای خودت بگی و ببینی می تونی با اون ها کنار بیایی یا نه؟ قبل از هر اقدامی اول باید ببینی دقیقا چی می خوای و دنبال چی هستی و آیا امکانات لازم برای رسیدن به خواستت رو داری یا نه عزیزم.

  • سلام دوست عزیز
   دوره ی “من ارزشمند” برای شما طراحی شده و بهتون کمک میکنه.
   لینکش رو میذارم براتون.

 • سلام من ۱۵ سالمه عاشق پسر عموم که ۱۷ سالشه شدم زیاد باهاش چت نمیکنم یه چند باری ازم پرسیده عاشق شدی منم گفتم آره گف کی منم گفتم عاشق یه بنده خدا ولی میخوام بهش بفهمونم که عاشق خودش شدم چجوری بهش بگم ممنون میشم راه نماییم کنید

  • مبی عزیز سلام
   به شما توصیه می کنم قبل از هر اقدامی، اول از خودت بپرسی که بعد از فهمیدنش چه کار می خوای بکنی؟ آیا می خواین باهم رابطه داشته باشین؟ آمادگیش رو داری؟ موقعیتش رو داری؟ ایشون چطور؟ برنامه شما بعد از اینکه موضوع رو فهمید چیه عزیزم؟ چون ما گاهی اصرار داریم فقط طرف مقابل بدونه عاشقش هستیم اما برای بعدش برنامه نداریم و گرفتار یک رابطه نامشخص می شیم.

   • سلام من روناک هستم متول سال1387برای کل ایندم برنامه ریزی کردم
    عاشق پسر خالم شدم از 9 سالگی خیلی دوسش دارم وقتی باهاش روبه رو میشم قلبم میاد تو دهنم حرف زدن یادم میره اون متولد سال 1379خیلی پسر خوبیه من از کل پسرامتنفر بودم ولی پسر خالم اخلاق و… همه چیزاش منو جذب خودش کرده اصلا روم نمیشه خودش حرف برنم اصلا روم نمیشه بهش پیام بدم ترو خدا راهنمایم کنیم زندگیم بدون اون مثل جهنمه

    • روناک عزیزم سلام
     احساساتت برای ما قابل درکه. با توجه به سن شما خیلی طبیعیه که درگیر چنین احساساتی بشی. اما چندتا سوال رو باید از خودت بپرسی و براش آماده باشی. مثلا اینکه اگه بهش گفتی انتظار چه جوابی داری؟ آیا می خوای با اون ازدواج کنی یا فقط در رابطه باشی؟ آیا شرایطش رو داری؟ اگه جواب منفی بهت بده و بگه به شما علاقه ای نداره برنامه بعدیت چیه؟ چقدر احتمال میدی اون هم به شما علاقه داشته باشه؟ از اینکه اون به علاقه شما پی ببره دنبال چه چیزی هستی دخترم؟ از اون جا که سن شما هیجانات متغیری رو تجربه می کنه و ایشون هم فامیل شما هستند، چند وقت بعد ممکنه دیگه این احساسات رو نداشته باشی و از اینکه علاقه ات رو باهاش در میون گذاشتی پشیمون بشی. بنابراین پیشنهاد می کنم کمی صبر کنی و قبل از هر اقدامی از اینکه چی میخوای مطمئن بشی.

 • سلام من چهارده سالمه و احساس میکنم از یه پسریه که خوشم اومده و اون ۱۶ سالشه وقتی میبینمش خیلی بهم نگاه میکنه و خیلی پسر خوب و آرومیه و یکی از دوستاش بهم گفت فکر کنم دوستت داره چون راجب خیلی حرف میزنه ولی نمیگه دوستت داره یانه حالا من باید چیکار کنم ؟ و چجوری متوجه بشم دوستم داره یا نه؟؟؟

  • دوست عزیزم سلام
   باید چندتا سوال از خودت بپرسی عزیزم. فرض کن اون دوست داشته باشه، برنامه بعدیت چیه؟ از این علاقه چی می خوای؟ آیا می خوای با اون وارد رابطه بشی؟ آیا موقعیتش رو داری؟ می دونی اون آقا از رابطه با تو چی می خواد؟ با توجه به سنتون چطوری می خواید این رابطه رو پیش ببرید؟ یا برعکس، فکر کن علاقه ای به شما نداره؟ اون وقت میخوای چه کار کنی؟ این شرایط رو برای خودت پیشبینی کن عزیزم تا راحت تر بتونی تصمیم بگیری

 • سلام من چهارده سالمه و احساس میکنم از یه پسریه که خوشم اومده و اون ۱۶ سالشه وقتی میبینمش خیلی بهم نگاه میکنه و خیلی پسر خوب و آرومیه و یکی از دوستاش بهم گفت فکر کنم دوستت داره چون راجب خیلی حرف میزنه ولی نمیگه دوستت داره یانه حالا من باید چیکار کنم ؟ و چجوری متوجه بشم دوستم داره یا نه؟؟؟

  • دوست عزیزم سلام
   باید چندتا سوال از خودت بپرسی عزیزم. فرض کن اون دوست داشته باشه، برنامه بعدیت چیه؟ از این علاقه چی می خوای؟ آیا می خوای با اون وارد رابطه بشی؟ آیا موقعیتش رو داری؟ می دونی اون آقا از رابطه با تو چی می خواد؟ با توجه به سنتون چطوری می خواید این رابطه رو پیش ببرید؟ یا برعکس، فکر کن علاقه ای به شما نداره؟ اون وقت میخوای چه کار کنی؟ این شرایط رو برای خودت پیشبینی کن عزیزم تا راحت تر بتونی تصمیم بگیری

 • میخوام بهم کمک کنید ببینم که آیا او هم مرا دوست دارد یا حسی نصبت به من دارد یا نه ولی نمیدونم چطور باید این کار رو انجام بدم .
  باید چه جوری باهاش رفتار کنم
  میخواهم بفهمم که اونم مرا دوست دارد یا نه

 • سلام
  من دختری ۱4 ساله هستم و عاشق پسری شدم که تا به الان با او بد رفتاری کردم و دعوا های زیادی داشتیم سن طرف مقابل 15 و نام او متین .
  اواخر برایم سخت بود که وقتی میبنمش قلبم میخواهد کنده شود و احساس ضعف میکردم اما کم کم به این نتیجه رسیدم که این حس بهترین و قشنگ ترین حس دنیاست .
  اما با شیوع ویروس کرونا دیگر نتوانستم او را ببینمو آن حس را تجربه کنم تا امروز
  امروز برای اولین بار بدون حس نفرت و دعوا و خیلی ناگهانی با او برخورد کردم و انگار زبانم بند آمده بود و نمیتوانستم چیزی بگویم دلم میخواست ساعت ها بشینم و فقط به او نگاه کنم اما به ناچار و به سختی از آن شرایط بیرون آمدم و به او لبخند زدم اولین باری بود که به او لبخند میزدم .
  برادرم از حس من با خبر بود و من هم از او کمک گرفتم تا شماره اش را بتوانم پیدا کنم فکر میکردم اگر شماره اش را پیدا کنم همه چیز حل میشود اما نشد حتی نمیدانم چه کار کنم و تمام روز به این فکر بودم که چه کار کنم و…

  • ملینای عزیزم سلام
   احساساتت برای ما کاملا قابل درک هست عزیزم. اما سوال مشخصت که بتونیم بهش جواب بدیم رو متوجه نشدم ملینا جان. دقیقا سوالت چیه؟

   • میخوام بهم کمک کنید ببینم که آیا او هم مرا دوست دارد یا حسی نصبت به من دارد یا نه ولی نمیدونم چطور باید این کار رو انجام بدم .
    باید چه جوری باهاش رفتار کنم
    میخواهم بفهمم که اونم مرا دوست دارد یا نه

 • سلام وقت بخیر
  من دختری ۲۵ ساله هستم فوق دیپلمم و چند ماهی میشه که در یک شرکت تولیدی کار میکنم صاحب این شرکت یک پدر و پسر هستن و من از پسرش به شدت خوشم اومده و فکر کنم واقعا عاشقش شدم با اینکه دوری و غمهای زیادی رو این چند وقته متحمل شدم ولی مادامی که اونو میبینم همرو یادم میره اینم بگم که اون حدودا دو یا سه سال از من بزرگتره هر روز میبینمش حس میکنم اونم از من خوشش میاد چون همش با من شوخی میکنه یا وقتی من باهاش حرف میزنم لبخند میزنه جدیدا زیاد عطر میزنه یکی دوبارم بهم خیره شدو چندثانیه به چشمام زل زد
  در ضمن من تابحال با هیچ پسری ارتباط نداشتم ولی از وقتی اونو دیدم خیلی بهش علاقه مند شدم و فکر میکنم هیچ وقت هیچکسو مثل اون نمیتونم دوست داشته باشم
  خواهش میکنم راهنماییم کنید چیکارکنم که بهم پیشنهاد ازدواج بده
  ممنون

 • سلام خسته نباشید من پانیذ هستم
  تاجایی که به یاد دارم هیچوقت از پسری خوشم نمی اومد تا اینکه چند وقت پیش دوست داییمو و دیدم و خیلییی ازش خوشم اومد
  مطمعنم اونم از من خوشش میاد از تمام رفتار هاش مشخصه! مثلاً با دوستاش در رابطه با من صحبت می‌کنه سعی می‌کنه بهم نزدیک بشه یا بعضی مواقع میاد اطرافم و نگام می‌کنه و تا میبینی دارم نگاش میکنم خودشو مشغول می‌کنه..
  حتی دوستامم متوجه علاقه بهم شدن و میگن که طرف خیلی دوستت داره اما من نمی‌دونم باید چی کار کنم..
  آخه تا امروز بهم چیزی نگفته فقط وقتی منو میبینی شروع می‌کنه به مزه ریختن یا شوخی کردن و اینکه کارهایی که بلده رو بهم نشون بده..
  من واقعا نمی‌دونم باید چی کار کنم میشه بهم کمک کنید؟؟

  • پانیذ سلام
   کاش به ما سن خودت و این آقا رو همچنین تحصیلات و کارتون رو می گفتی. اما به طور کلی پانیذ جان درسته که از یک سری نشانه های رفتاری میشه حدس زد طرف مقابل ما رو دوست داره یا نه اما نمیشه بر پایه این حدسیات تصمیم نهایی گرفت. قبل از هرکاری اول با خودت تکلیفت رو مشخص کن، به فرض که این آقا شما رو دوست داشته باشه قدم بعدی چیه؟ می خوای باهاش وارد رابطه بشی؟ شرایطش رو داری؟ اصلا از این رابطه چی می خوای؟ آیا می خوای به ازدواج برسه؟ اون آقا چنین شرایطی داره؟ یا نه فقط یه دوستی ساده میخوای؟ خوب اگه قصدت دوستیه فکر کردی تا کجا و کی می خوای این دوستی رو پیش ببری و … می خوام بگم به جای اینکه متمرکز بشی روی اون آقا که بفهمی تورو دوست داره یا نه اول ببین از این آقا و رابطه چی می خوای و چشم بسته تصمیم نگیر. وقتی بدونی چی میخوای مشاور بهتر می تونه کمکت کنه، مثلا بپرسی دوسش دارم و میخوام ببینم چطور باهاش دوست بشم؟ میخوام ببینم چطور می شه باهاش ازدواج کنم و … .

 • سلام و عرض ادب
  بنده پانیذ هستم..
  تاجایی که به یاد دارم از هیچ پسری خوشم نمی اومد تا اینکه چند وقت پیش دوست داییمو دیدم و خیلییی ازش خوشم اومد(داییم۱۸ سالشه و دوستش۱۹)
  پسره خیلی خاصه و فکر میکنم از من خوشش میاد!چرا که با دوستاش در رابطه با من صحبت می‌کنه سعی می‌کنه بهم نزدیک بشه
  یا جایی میشینه که بتونه منو ببینه به فرض مثال گوشیشو میگیره دستشو منو میبینه.. و تا متوجه نگاه من به خودش میشه سرش می‌کنه توی موبایلش
  تموم دوستانم متوجه شدن که به من نظر داره اما من میترسم برم بهش بگم و از طرفی هم فرد مغروری هستم
  خودش هم پیش قدم نمیشه‌.. یا هر وقت میاد بهم نزدیک بشه دوستای من یا دوستای خودش میان و نمی‌تونیم باهم صحبت کنیم..
  هر وقت منو میبینی مزه می‌ریزه و سعی می‌کنه خودشو تو چشمم کنه
  از نظر شما من باید چی کار کنم؟
  از طرفی هم یکی از دوستام ازش خوشش میاد اما من نمیتونم علاقمو مهار کنم
  میشه بهم کمک کنید⁦🙏🏻⁩

  • پانیذ عزیز سلام
   کاش به ما سن خودت و این آقا رو همچنین تحصیلات و کارتون رو می گفتی. اما به طور کلی پانیذ جان درسته که از یک سری نشانه های رفتاری میشه حدس زد طرف مقابل ما رو دوست داره یا نه اما نمیشه بر پایه این حدسیات تصمیم نهایی گرفت. قبل از هرکاری اول با خودت تکلیفت رو مشخص کن، به فرض که این آقا شما رو دوست داشته باشه قدم بعدی چیه؟ می خوای باهاش وارد رابطه بشی؟ شرایطش رو داری؟ اصلا از این رابطه چی می خوای؟ آیا می خوای به ازدواج برسه؟ اون آقا چنین شرایطی داره؟ یا نه فقط یه دوستی ساده میخوای؟ خوب اگه قصدت دوستیه فکر کردی تا کجا و کی می خوای این دوستی رو پیش ببری و … می خوام بگم به جای اینکه متمرکز بشی روی اون آقا که بفهمی تورو دوست داره یا نه اول ببین از این آقا و رابطه چی می خوای و چشم بسته تصمیم نگیر. وقتی بدونی چی میخوای مشاور بهتر می تونه کمکت کنه، مثلا بپرسی دوسش دارم و میخوام ببینم چطور باهاش دوست بشم؟ میخوام ببینم چطور می شه باهاش ازدواج کنم و … .

 • سلام من یه دختر دوازده ساله ی باهوش هستم که می خوام برای ازمون تیزهوشان اماده بشم من عاشق پسر داییم شدم و خیلی دوسش دارم هر دو ماه آذر به دنیا اومدیم اون یه سال از من بزرگ تره من از همه نظر بهش فکر کردم و میدونم تصمیمم درسته فقط نمیدونم اونم منو دوست داره یا نه؟ میدونم سنمون کمه اما می خوام بدونم اونم منو دوست داره؟ از وقتی که فهمید من شمارشو دارم عکسشو گذاشته رو پروفایل و بیشتر وضیعت میذاشت اما از وقتی که اونو وارد گروه فامیلی واتساپ کردم دیگه پیام نمیده و وضیعت نمیذاره توی گروه ما چند تا دختر هستن که بهش میگن داداش اونم بهشون میگه آجی دو بار هم به من گفت آجی اما من اهمیتی ندادم به خاطر همین دیگه اسممو میگه خیلی کم با من حرف میزنه کلا ادم ساکت و آرومیه من کلا بدم از پسرا میاد و تا حالا کسیو دوست نداشتم اما واقعا اونو از خودمم بیشتر دوست دارم چون خجالتیه وقتی من باهاش شوخی میکنم یه ایموجی میفرسته و حرفی نمیزنه، من از ادمای باهوش خوشم میاد حس میکنم شاید اونم همین جوری باشه به خاطر همین تلاشمو دارم هر روز بیشتر می کنم که حتما قبول بشم تا اونم منو دوست داشته باشه مامانامونم باهم خوبن میدونم که این چیزا برای ما زوده اما می خوام بدونم اونم منو دوست داره یا نه؟ ما خیلی کم همدیگه رو میبینیم اونا خو نتشون شیرازه به خاطر همین کم سر میزنن اگه نتیجه گرفتین که منو دوست نداره لطفا یه راه حل بگین؟

  • هستی عزیزم سلام
   خوشحالیم که یه دختر باهوش مثل شما همراه و مخاطب ماست. خودت به موضوع خیلی خوبی اشاره کردی که دوست دارم درسم رو بخونم و موفق بشم تا بیشتر دوسم داشته باشه، خیلی انگیزه قشنگ و مناسبی داری که بخوای برای موفقیت هات تلاش کنی تا بتونی یه انسان موفق و دوست داشتنی باشی حتما این انگیزه ات رو ادامه بده. هستی جان شما گفتی 12 سالته، پس وارد دوره نوجوانی شدی، حتما تا الان فهمیدی که دوره نوجوانی با یه تغییرات خیلی بزرگی هم توی جسمت هم حالت های روحیت همراهه، یکی از این تغییرات اینه که به دلیل وجود هورمون های جنسی در این سن علاقه و توجه ما به جنس مخالف جلب می شه، بنابراین طبیعیه که تو همچین احساساتی رو تجربه کنی، حتما بعد از این هم از این موارد برای تو پیش میاد. یه چیز دیگه هم اینه که دخترها رشد روانی و جنسیشون دو سال زودتر از پسرها شروع میشه، بنابراین پسردایی شما هم الان مثل خودت تو شروع این دوران و حتی ممکنه عقب تر از تو باشه و مطرح کردن این موضوع با اون ممکنه باعث بشه چون با مسائل نوجوانی درگیر هست ذهنش رو مشغول کنه و از هدف هایی که داره دور بمونه. پس بهت پیشنهاد می کنم حالا که هر دو تازه دارید این احساسات رو تجربه می کنید یه مقدار به خودت فرصت بدی بتونی بقیه جنبه های نوجوانی هم تجربه کنی و فکر خودت رو مشغول نکنی. حتما از مادرت بخواه کتاب بلوغ دختران رو برات بخره و بخونی تا بیشتر با این دوران و این حال و هوات آشنا بشی و بتونی تصمیم درست تری بگیری.

 • سلام
  من 16 سالمه. و به پسر عمه ام علاقه دارم می دونم که اون هم به من علاقه داره.
  اون از من 2 سال بزرگ تره. اون از اینجا خیلی دوره
  ما هم رو تویی عید های يا شايد هم تابستون ها ببینیم. من شماره ی اون رو دارم و دوست دارم که اون هم شماره ی من رو داشته باشه.
  دوست دارم اگر به من علاقه داره بهم بفهمونه و من هم دوست دارم یه جوری بهش بفهمونم اگر میشه راهنماییم کنید
  ♥️

 • *سلام وقتتون بخیر،خسته نباشید*
  من۱۸سالمه و۵ماه پیش بطوراتفاقی ازیه مغازه لوازم خانگی وسایل قیمت کردیم. صاحب مغازه هم جوون بود.بعدش یکی دوبارهم رفتیم مغازه اش،تااون موقع اصلا هیچ حسی نسبت بهش نداشتم.ولی نمیدونم چی شد یه دفعه به خودم اومدم دیدم به قول داستان های افسانه ای یه دل نه صددل عاشقش شدم.
  اون۵سال ازمن بزرگتره وپسر خیلی باشخصیت و متین و و کمی هم مغروره .
  ازدلایلی که من عاشقش شدم اینکه تیپ وظاهروقیافه خوبی داره- اینکه تو این سن تونسته روی پای خودش بایسته و مستقل باشه و اون شخصیت خاصش هست.
  وقتی میریم مغازه اش درحد مشتری وفروشنده بگووبخندداریم باهم.ولی نمیدونم اون هم حس وعلاقه ای آیانسبت به من داره یانه؟!
  لطفاراهنمایی کنید

  • سلام دوست گرامی
   معیارهای شما برای انتخاب و عاشق شدن معیارهای کافی‌ای نیست. در چنین مواقعی وقتی فقط یکی از طرفین علاقمند است و در پی جلب توجه قدم برمی‌دارد، تا زمانی که طرف مقابل نیز اقدام مستقیمی انجام نداده باشد، بهتر است شما پیشنهاد و یا حرف مستقیمی به او نزنید. در واقع شما باید با این رفت و آمدها، رفتارهای او را زیرنظر داشته باشید، درباره کار و موقعیت او بپرسید؛ اما به صورت مستقیم به او پیشنهادی ندهید. دوره آموزشی“جذب عشق از آشنایی تا ازدواج” رادیوعشق برای شما مناسب است.

 • سلام
  من ۱۷ سالمه و عاشق دختر عموم هستم .اون ۱۶ سالشه و منو دیوونه خودش کرده شاید تا یک سال پیش اگر پیشم اسمشو میگفتن هیچ حسی بهش نداشتم ولی الان نه دیوونشم فقط اسمش که میاد پیشم یه حسی توی بدنم ایجاد میشه
  واقعا نمیدونم چطوری بفهمم از من خوشش میاد
  اگه میشه کمکی بهم بکنید
  و ممنون به خاطر مطالب عالیتون

  • سلام دوست گرامی
   هردوی شما در سن حساسی هستید که در آن شور و هیجان در بالاترین سطح خود قرار دارد.
   به دلیل اینکه فامیل هستید، می‌توانید از اهداف او برای آینده بپرسید تا ببینید در این سن، فضای فکری‌اش چگونه است؟ فرصت دهید تا در شرایط مناسب‌تری به او ابراز علاقه کنید؛ چون این سن برای ابرازعلاقه بسیار زود است.

 • سلام من ۱۵ سالمه و داخل خانواده مذهبی زندگی میکنم

  من دوسش دارم اونم خیلی زیاد حتی بخاطرش درس میخونم ولی نمیتونم ببینمش الان یه ساله باهمیم ولی من ۵ بار بیشتر ندیدمش یعنی خانواده اجازه بیرون رفتن نمیدن آیا راهیی هسسست ؟؟؟🥺💔

  • سلام دوست گرامی
   به این نکته توجه داشته باشید که سن شما برای یک رابطه عاطفی بسیار کم است؛ همچنین رویکرد خانواده‌ای که در آن بزرگ شدید این امکان را به شما نمی‌دهد که بخواهید خارج از چارچوب، در رابطه‌ای باشید. در چنین شرایطی، بهتر است منطقی‌تر به ماجرا نگاه کنید و برای خودتان دردسری که بعدها جبران ناپذیر شود، ایجاد نکنید.

 • سلام میخواستم بدونم چرا ابراز علاقه مستقیم از سمت دختر رو انقدر اشتباه میدونید یعنی چی این حرف واقعا اینجوری دختری که ابراز علاقه مستقیم کرده رو از همه چی ناامید ‌میکنید ینی واقعا اگه یه دختر مستقیم علاقه شو بگه دیگه هیچ راهی واسش وجود نداره همه چی اشتباهه و تمام؟بعضیا خب شاید واقعا این شرایطی رو که تو مقاله نوشتین ندارن مثلا شاید اصلا اون طرف رو نمیبینن که بخوان از طریق رفتار بهش نزدیک شن شاید اصلا تو فضای مجازی از هم خبر ندارن هزار و و یک مانع وجود داشته باشه و اون دختر حس کنه راهی جز ابراز علاقه مستقیم نداره چون هر کاری کنه نمیتونه علاقه شو به طرف بفهمونه

  • سلام دوست گرامی
   یکی از راه‌های ابراز علاقه، ابراز علاقه مستقیم است؛ اما آنچه در عرف ما وجود دارد، این است که اگر دختر این اقدام را انجام دهد و طرف مقابل ظرفیت این ابراز علاقه را نداشته باشد، دچار چالش در آینده خواهند شد. بنابراین مسیرهای غیرمستقیم برای ابراز علاقه وجود دارد که از خرد شدن غرور یک دختر جلوگیری شود.

  • سلام من چهارده سالمه و احساس میکنم از یه پسریه که خوشم اومده و اون ۱۶ سالشه وقتی میبینمش خیلی بهم نگاه میکنه و خیلی پسر خوب و آرومیه و یکی از دوستاش بهم گفت فکر کنم دوستت داره چون راجب خیلی حرف میزنه ولی نمیگه دوستت داره یانه حالا من باید چیکار کنم ؟ و چجوری متوجه بشم دوستم داره یا نه؟؟؟

   • دوست عزیزم سلام
    باید چندتا سوال از خودت بپرسی عزیزم. فرض کن اون دوست داشته باشه، برنامه بعدیت چیه؟ از این علاقه چی می خوای؟ آیا می خوای با اون وارد رابطه بشی؟ آیا موقعیتش رو داری؟ می دونی اون آقا از رابطه با تو چی می خواد؟ با توجه به سنتون چطوری می خواید این رابطه رو پیش ببرید؟ یا برعکس، فکر کن علاقه ای به شما نداره؟ اون وقت میخوای چه کار کنی؟ این شرایط رو برای خودت پیشبینی کن عزیزم تا راحت تر بتونی تصمیم بگیری

 • سلام من 16 سالمه و از یکی خوشم اومده و بخاطره اینکه سنم کمه میخوام هدفهای بهتری مثل درسم داشته باشم اما چندین بار سعی کردم فراموشش کنم اما نتونستم میشه راهنمایی کنید ممنون

  • سلام دوست گرامی
   برای این فراموش یا کمرنگ کردن، در قدم اول تمامی راه‌های ارتباطی با او را قطع کنید و سپس به درس خودتان و اهدافی که دارید تمرکز کنید.
   نیاز دارید که با مشاور صحبت کنید تا بتوانید بهتر تمرکز خودتان را به اهداف زندگی‌تان بدهید.

 • سلام من عاشق برادر شوهر عمه ام شدم ۲سال از من بزرگ تر هست چطور بهش بگم دوست دارم از ترس بابام نمیتونم براش نگاه کنم😐😂

  • سلام دوست گرامی
   به سن خودتان و ایشان و دلایل این علاقه؛ اشاره نکردید.
   بهتر است به جای اینکه به صورت مستقیم ابراز علاقه کنید، راه‌های غیرمستقیمی که در دوره «جذب عشق از آشنایی تا ازدواج» در همیار عشق هست، مراجعه کنید تا مهارت‌های صحیح ارتباطی را یاد بگیرید.

 • سلام.وقتتون بخیرمن و استادم هردو۲۴ساله هستیم وایشون پزشک هم هست.ازجلسه اول من اصن توجهی نداشتم ولی ایشون داشتن نگاهای نسبتازیادموقع درس دادن صحبت بعدکلاس وایناوسال وماه تولدمو پرسیدن.ازطرفیم جدیداخب من درگیرشون شدم وبیشتر ب خودش میرسه و ی حرفایی هم میزنه که بگه باکسی نیس چون ب اصرارمرکز حلقه دستش میکردولی الان دیگ نمیکنه.من چیکارکنم هدفی هست پشت این رفتار؟ومن چجوربرخوردکنم؟

  • سلام دوست گرامی
   توصیه می‌شود تا زمانی که به صورت مستقیم او ابراز علاقه نکرده است، شما برنامه‌ریزی خاصی نداشته باشید.
   اجازه دهید اگر ایشان به صورت مستقیم به شما ابراز علاقه کرد، آن وقت برای این رابطه برنامه‌ریزی داشته باشید.

 • سلام
  من یه دختر ۱۵ سالم ک تازگیا احساس میکنم به پسرخالم ( ۱۶سالشه) علاقه مند شدم نمیدونم
  شاید اصن علاقه نباشه ب خاطر احساسات نوجوونی باشه ولی نمیدونم اون هم این احساسو داره یا ن از دخترخالم پرسیدم گف که
  توی جمع بیشتر از همه با تو حرف میزنه شاید دوستت داره
  البته خودم معتقدم که اینا نمیتونه نشانه علاقه باشه شاید فقط از طرز صحبتم خوشش بیاد
  میشه راهنماییم کنید بدونم دوسم داره یا نه ؟

  • سلام دوست گرامی
   به درستی اشاره کردید که این حس و علاقه به دلیل تغییرات دوره نوجوانی است و نمی‌توان روی این رفتارهای طرف مقابل‌تان، اسم علاقه را گذاشت.
   بهترین مسیر این است که بتوانید به پیشرفت‌های مربوط به سن خودتان بپردازید و بتوانید انتخاب‌های درست‌تری داشته باشید.

 • سلام من ۱۸ سالمه از روزی که مادرشون فوت کردن من با
  پسر همین خانم که همسایمون میشن چشم تو چشم شدیم وهر وقت همو میبینیم کنترلم دستم نیس نگاش میکنم حتی یه باربرای این که نگاش نکنم جلوی خودش صورتمو گرفتم تا فهمیدم خودشه چیکار باید بکنم به نظرتون؟

  • سلام دوست گرامی
   او سوگوار است و در شرایطی نیست که بتواند احساسات خودش را دقیق مورد ارزیابی قرار دهد. اگر این اتفاق مججد و بعد از گذشت زمان افتاد، می‌توانید در دوره« جذب عشق، از آشنایی تا ازدواج» همیار عشق شرکت کنید تا بتواند به درستی و از راه صحیح، معیارهایتان را بشناسید.

 • سلام وقتتون بخیر
  من ۱۸ سالمه و پسری که دوستش دارم ۱۹ راستش شناختی از ایشون ندارم حتی اسمش رو هم نمی‌دونم اما تعداد دفعاتی که دیدمش رو کاملا یادمه و در ذهنم مرور میشه هروقت از جلوی مغازه شون رد میشم نمیتونم ازش
  چشم بردارم اما نمی‌دونم چطوری بهش بگم (سن اش رو هم از طریق برد مدرسه شون فهمیدم

  • سلام دوست گرامی
   به خوبی می‌دانید که ابراز علاقه مستقیم متاسفانه از حانب شما، نتیجه خوبی در پی نخواهد داشت.
   بنابراین شما ابتدا نیاز دارید مهارت‌هایی را یاد بگیرید. اما پیش از این یادگیری باید دلایلی که باعث شده است از او خوشتان بیاید را بررسی کنید و با معیارهای خودتان بسنجید.
   در این مسیر مشاور همراه شما خواهد بود.

 • سلام من یه دختر ۱۹ ساله ام از پسری خوشم اومده که همسن خودمه البته اولش اصلا بهش اهمیتی نمیدادم بعد ها متوجه نگاهای زیادش به خودم شدم حتی دختر خالم یبار گفت خیلی نگات میکنه فکر کنم دوست داره یبارم چن نفری ی بازی فکری میکردیم بامن شوخی میکرد و احساس میکنم خیلی نگاهم میکنه از کجا بفهمم دوسم داره شک دارم

  • سلام دوست گرامی
   صرفا نگاه کردن نمی‌تواند دلیل مناسبی برای علاقمندی باشد.
   زمانی که او بتواند به صورت مستقیم به شما ابراز علاقه کند، می‌توانید این علاقه را متوجه شوید.

   • راستش فکر میکنم از عکس العمل من میترسه علاوه بر نگاه خب نشانه های دیگه ام بود ولی اعترافی نکرده پس چجور بهش نشون بدم که بهش علاقه مندم ؟

 • من چهارده سالمه و عاشق یه پسری شدم اون توی یه فروشگاه کار میکنه اولین باری که دیدمش هیچ حسی بهش نداشتم الان یک ساله که من عاشقش شدم من احساس میکنم اون هم به من علاقه داره وقتی میرم فروشگاه وقتی منو میبینه با بقیه شوخی میکنه خودشو بامزه میکنه و وقتی ببینه که من به مشکلی برخوردم کمکم میکنه و خیلی زیاد ارتباط چشمی برقرار میکنه من نمیدونم اون من رو دوست داره یا نه نمیدونم چجوری بهش بگم دوسش دارم لطفا کمکم کنید

  • سلام دوست گرامی
   اشاره مستقیم به این علاقمندی به صلاح شما نیست، چون ممکن است این رفتارهایی که می‌بینید صرفاً یک توجه کردن عادی باشد که شما روی آن حساب ویژه‌ای باز کردید.
   در ضمن سن شما برای این رابطه، سن مناسبی نیست.

 • سلام، من شونزده سالمه و از استادمون خوشم اومده
  هر هفته باهاش کلاس داریم و واقعا رفتارایی داره که حس میکنم دوسم داره
  تو کلاس فقط به من میگه اتیش پاره دیروزم بهم گف کاریزماتیک هستی بعد وقتی من کلا حرف میزنم ریسه میره از خنده
  عصرا که میخوام باهاش حرف بزنم واسش یه سوال میفرستم که بهم توضیح بده و اون روز بهم گف دیدم پی ام فرستادی ولی دوست داشتم بهم زنگ بزنی
  من خودمو نباختم ولی واقعا معنی این کاراشو نمیدونم یعنی نمی فهمم واقعا دوسم داره یا نه بیست وچهار سال ازم بزرگتره حالا بر فرض من نمیفهمم، اون خودش تفاوت سنیمونو نمیدونه؟
  بعد هرجلسه سر کلاس میگه من اصلا تفاوت سنی واسم مهم نیس سن فقط واسه من یه عدده من از همه شما بچه ترم
  نمیدونم چیکار کنم چشاش خیلی نافذه

  • سلام دوست گرامی
   روی این رابطه حسابی باز نکنید و تلاش کنید به این رفتارها توجهی نداشته باشید.
   هم اختلاف سن، هم اختلاف جایگاه استاد و شاگرد برای رابطه عاطفی خطرناک است.

 • سلام من چهارده ساامه عاشق پسر یکی از دوستای مامانم که همسن خودمه شدم من اونو تقریبا هر هفته میبینم چون تو باشگاه اسب سواری کلاس میریم من خودم شاهد این هستم که از اولین روزی که منو دید رفتارش به کل عوض شده ینی هر روز که میبینمش بهتر از دیروز باهام رفتار میکنه من خودم میدونم که سنم کمه اما واقعا معنی عشق رو درک میکنم از طرفی اونم به من در حدی توجه میکنه اما من هنوز نمیدونم که عاشقمه یا نه اما رفتاراش روز به روز بهتر میشه و یه جورایی داره بیشتر خودشو بهم ثابت میکنه اینم میدونم که گسی تو زندگیش نیست مامانش میگه پسرش با هر کسی شوخی نمیکنه یا با هر کسی حرف نمیزنه اما همونروز اول با من شوخی کرد خود مامانش میگه که اون با همسنای خودش یا کوچیکتر از خودش رابطه خوبی نداره اما با من حرف میزنه در مورد درس امتحان اسب علاقه به اسب سواری و خیلی چیزای دیگه روزای اول تو باشگاه اصلا سمتم نمیومد اما الان تقریبا به هر بهونه ای میاد سمتم لطفا یه راهی پیشم بزارین البته راهتون صرفا جهت فراموش کردن اون طرف نباشهیه چیز دیگه من از رفتاراش متوجه شدم که ادمیه که یکم مغروره در عین حال شوخ طبع هم هست و خیلی اجتماعیه و اینکه هر کاری میکنه که خودشو به من ثابت کنه چه تو اسب سواری چه تو درس و چه کارای دیگه

  • سلام دوست گرامی
   همانطور که اشاره کردید سن شما کم است و به این توجهات طرف مقابل، پروبال زیادی دادید؛ تلاش کنید در مورد مسائل درسی و مشترک مانند کلاس اسب سواری، باهم صحبت داشته باشید.
   تصمیم شما برای جذب ایشان به علت سن کم، صحیح نیست و ممکن است آسیب زیادی ببینیید.

 • سلام من 15 سالمه که یه پسر 24 ساله رو دوست دارم
  ولی نمیدونم که اون پسره منو دوست داره یا نه بعضی وقت ها فکر میکنم دوسم داره بعضی وقت ها هم فکر میکنم دوسم نداره
  حالا برادر پسری که دوسش دارم اومده خاستگاریم حالا نمیدونم چیکار کنم
  من اگه قبول نکردم شاید دیگه نیاد خاستگاریم چون برادرش منو خیلی دوس داره ولی حالا من نمیدونم کسی که اومده خاستگاریم رو دوس دارم یا نه
  حالا نمیدونم چیکار کنم خیلی دلم شکسته

 • من از پسرداییم خوشم میاد خیلی باهم صمیمی نیستیم فقط وقتی میریم خونشون یا میان در حد سلام خوبی من چیکار کنم واقعا دوستش دارم

  • سلام دوست گرامی
   به سن خودتان و او اشاره‌ای نکردید.
   ابتدا معیارهایی که باعث شده از او خوشتان بیاید را بررسی کنید.
   سپس به این مساله فکر کنید که آیا دلیل خاصی دارد که به شما توجهی ندارد؟ برای مثال با شخصی در رابطه است؟
   آیا در فضای مجازی او را دنبال می‌کنید؟
   چون اطلاعات اندکی از خودتان دادید، راهنمایی به شما کامل نخواهد بود؛ می‌توانید برای بررسی بیشتر نوبت مشاوره خودتان را رزرو کنید.

 • سلام وعرض خسته نباشیدخدمت مشاورین وروانشناس های عزیز مزاحمتون شدم برای اینکه بگم من ۱۷ سالمه
  عاشق دختر دوست مادرم شدم ایشونم ۱۷ سالشه من می ترسم ابراز علاقه به ایشون کنم چون می ترسم ایشون قبول نکنه وبه مامانشون بگه بعد من هم ابرو دارم توی محلمون می ترسم ابروم بره ولی من هرسال تااینجا که درس خوندم معدلم ۲۰ بوده اما از وقتی عاشق ایشون شدم تا به صفحه ی کتاب نگاه می کنم به فکر ایشون می افتم توروخدا کمکم کنید هم از درس افتادم هم نمی تونم ابراز علاقه کنم

  • سلام دوست گرامی
   دو مساله وجود دارد. مساله اول سن هردوی شماست که سن مناسبی برای ابراز علاقه نیست، چون هیجانات دوره نوجوانی باعث این علاقه شده است. مساله دوم ترس و نگرانی شما از اینکه با بیان این احساس، آبروی شما برود.
   ابراز احساس اگر با هدف درست و با برنامه ریزی صحیح باشد، هیچوقت این اتفاق نمی‌افتد.
   اما در مورد شما بهتر است که تلاش کنید تا موفقیت‌های بیشتری کسب کنید و توجه او را به مرور به خودتان جلب کنید.

 • سلام من دوره از اشنایی تا ازدواج رو خریدم ولی الان هرچقد میزنم رو دانلود،دانلود نمیشه
  و کلا اون صفحه ام رفت و نمی‌تونم پیداش کنم الان باید چیکارکنم؟؟؟؟

  • سلام دوست گرامی
   همکاران ما در پشتیبانی رادیوعشق، پاسخگوی شما خواهند بود:
   می‌توانیدبه شماره تلفن به شماره 09035714068 در واتساپ یا تلگرام پیام دهید.

 • سلام 21سالمه پسر هستم
  من از بچگی با دختر خالم بازی میکردیم بعد کم کم که به سن 15 یا 16 ساله رسیدن بهش علاقه مند شدم تمام خصوصیات و اخلاقش رو هم میدونم در ضمن 18 سالش هست هر ساله تابستون به خونشون میریم و دو هفته میمونیم چون اونا تهران هستند ما رشت حالا ما با هم نه رابطه خوبی داریم نه رابطه بدی موقعی که چشمش به من میوفته سریع اونورو نگاه میکنه و در روز حتی یک کلمه هم بهم نمیگه البته من بعضی ها سعی کردم باهاش صحبت کنم ولی اون خجالت میکشه یه بار قبلا ازش پرسیده بودم که ایا به کسی علاقه مند شدی فقط برای رد شدن این موضوع که در موردش حرف نزنه یه اسم اورد
  من چطور میتونم ابراز علاقه کنم
  البته من و اون تو خونه بابرادرش و برادرم تنها میمونیم برادرامون میرن اسباب بازی بازی میکنن ما تو حال تنها میمونیم چند تا سوال معمولی میپرسم پاسخ کوتاه میده و تموم میشه
  با تشکر از همیار عشق

  • سلام دوست گرامی
   سن او پایین است و هنوز هویت عاطفی او شکل نگرفته است. بنابراین فعلا نمی‌توانید روی عاطفه و عشق ماندگاری حساب باز کنید.
   بهترین اقدام شما باید این باشد که میزان موفقیت‌های خودتان را در زمینه‌های مختلف افزایش دهید تا به چشم او فردی باشید که در زندگی فردی با پشتکار است.

 • سلام من یه دختر ۱۷ساله ام که حدود سه ساله عاشق یه پسر شدم که وقتی میبینتم فقط زل میزنه بهم و تازگیا میخنده یا وقتی دوستاش پیششه یه چیزی میخواد بهشون بگه بلند میگه چجور بفهمم عاشقمه یا نه

  • سلام دوست گرامی
   تا زمانی که طرف مقابل به صورت مستقیم ابراز علاقه نکرده است، روی این حرکاتش حسابی باز نکنید. ممکن است این کشش در شما به دلیل حضور در سن نوجوانی باشد.

 • سلام من ۲۱سالمه برای من خواستگار اومد وقراربود من باهاش ازدواج کنم اما فریب های حرف های دایی ام را خورد و باهاش ازدواج نکردم ولی بعد متوجه دروغ های دایی ام شدم راجب آن پسر حال خیلی پشیمانم چطور میتونم دوباره او بدست آورم من بشدت ترسید بودم وگرنه نامزدم رو دوست داشتم

  • سلام دوست گرامی
   اگر هنوز هویت شما شکل نگرفته که تحت تاثیر دیگران انتخاب و تصمیم می‌گیرید، بهتر است ابتدا مهارت تصمیم‌گیری خودتان را تقویت کنید.
   اگر طرف مقابل شما همچنان در دسترس است، می‌توانید با دریافت مشاوره، برای بازگرداندن او به رابطه تلاش کنید.

 • سلام من حدود دو سالی هست که عاشق یه نفر شدم و از طریق فضای مجازی بهش ابراز علاقه کردم ولی اون خوند و هیچ جوابی نداد ولی بعد از اینکه اون پیام رو خوند طرز نگاهاش عوض شده یه جور دیگه نگاه میکنه کلا تغییر کرده و حس میکنم عمدا به شهرمون میاد تا منو بیینه میخواستم
  بدونم اونم منو دوست داره؟

  • سلام دوست گرامی
   به سن خودتان اشاره نکردید.
   ابراز علاقه شما ممکن است هر رفتاری را در او ایجاد کرده باشد، اما اینکه در حال حاضر علت سفر ایشان به شهر خودتان را علاقمندبودن او بدانید، سرمایه‌گذاری بیش از اندازه است.
   نحوه ابراز علاقه شما بسیار مهم است که به چه صورتی علاقه خودتان را مطرح کردید؟ و دلیل این ابراز علاقه مستقیم به چه دلیلی بوده است؟
   برای اینکه بتوانید مسیر«جذب عشق تا ازدواج» را به درستی پیش روید، با مشاوران رادیوعشق وقت مشاوره دریافت کنید.

 • سلام
  من یه دخترم
  من 13 سالمه و امسال میرم هشتم
  تو مدرسه تیزهوشان درس میخونم و اصلا اهل دوست دختر و دوست پسر بازی نیستم
  من حتی تاحالا عاشق هم نشدم
  خب راستش قبل از اینکه مشکلم رو بگم باید چند تا چیز و بگم
  من یه دخترخاله دارم که فقط 4 ماه از من کوچیکتره و دو تا پسر دایی دارم که یکیشون 12 سالشه و اون یکی از دختر خالم 2 ماه کوچیکتره
  خب راستش من و دختر خالم و پسر دایی هام پاتوقمون خونه مادر بزرگمه
  خب راستش هر وقت هممون هستیم میریم تو کوچه و بازی میکنیم
  یه بار که رفته بودیم تو کوچه یه پسری رو دیدیم که هم سن دختر خالم بود و میرفت هفتم
  خب ما باهم دوست شدیم(هممون)
  4 روز باهم بازی میکردیم
  روز 5 ام به من ابراز علاقه کرد
  البته از طریق دو تا پسر دایی هام
  خب من اول فکر کردم دارن شوخی میکنن و منو دست میندازن
  چون چن بار درمورد اینکه ما عاشق فلانی هستیم و ما دوست پسر و دوست دختر داریم حرف زدیم😂 سر شوخیاا
  خب منم فک کردم یه شوخیه و جدی نگرفتم
  بعد اون یکی پسر داییم هم که هم سن دختر خالم بود اومد و گفت نمیخوای کاری کنی؟؟
  خب من بین پسر دایی هام و دختر خاله هام از همشون بزرگترم
  من نمیدونم الان باید چیکار کنم
  هم سنم کمه هم شرایط عاطفی خودمو نمیدونم هم شرایط دوست پسر داشتن و ندارم
  از طرفی فکر میکنم این یه عشق زود گذر باشه و دلم نمیخواد اولین تجربه عشقی ام اینجوری باشه
  از طرفی دختر خالم آدم حساسیه
  میگه از پسرا بدش میاد
  اما حس میکنم از این پسره خوشش اومده
  چون تا پسره رو میبینه یهو خل میشه و جلف بازی در میاره
  من خودم ادم خجالتی و کم رو و کم اعتماد به نفسم
  از طرفی هم الان عذاب وجدان دارم که جوری رفتار کردم که توجه پسره رو به خودم جلب کردم
  میخوام به دختر خالم کمک کنم
  نمیدونم هم چه واکنشی به ابراز علاقش داشته باشم
  نه من اونو میشناسم نه اون منو
  کمکم کنین لطفا
  ادمین و هرکس دیگه ای که ایده ای داره
  ممنون میشم درمیون بزاره
  🙇💖

  • سلام دوست گرامی
   اینکه اشاره کردید سن کمی دارید و آمادگی بودن در یک رابطه را ندارید حرف کاملاً درستی است.
   بهتر است روی همین عقیده بمانید و تا زمانی که واقعاً احساس آمادگی نکردید، وارد رابطه نشوید.
   در این زمان تقویت عزت نفس به شما کمک بسیاری می‌کند. همچنین باید بتوانید مهارت جرات ورزی را در خودتان تقویت کنید.
   تا در برابر حرف‌ها و اصرار اطرافیان به شروع رابطه، مقاومت کنید.

 • سلام،روزتون بخیر.
  من تازگیا ازیه خانومی خوشم اومده که یه سال ازخودم بزرگتره، من۱۹سالمه.
  باهم همکلاسی هستیم.
  اوایل فک کردم هوس هست اما هرچی گدشت دیدم علاقه دارم بهش،اما نمیدونم چجوری بهش بگم دوسش دارم بهش علاقه دارم که اگرجوابش منفی بود، ناراحت نشه و رابطه همکلاسی بودنمون خراب نشه.
  ازشمامیخوام فقط بگیدبه چه شکل بهش بگم؟

  • سلام دوست گرامی
   ابتدا برای خودتان مشخص کنید که از کدام ویژگی‌های این خانم خوشتان آمده است؟ کدام ویژگی او برای شما جذاب است؟
   اشاره کردید به تازگی این اشنایی صورت گرفته است، یعنی میزان شناخت شما به احتمال زیاد پایین است. پس دقت داشته باشید که بتوانید بتدا شناخت خودتان را تکمیل کنید و سپس به او پیشنهاد آشنایی بدهید.
   چون سن‌تان کم است، احتمال اینکه او به شما جواب منفی بدهد، وجود دارد. اما برای شروع باید اول خصوصیات دقیق ایشان را ارزیابی کنید و زیرنظر داشته باشید.
   سپس یک صحبت روزمره را با او آغاز کنید تا به یک مسیر مشترک برسید.

 • سلام من ملینا هستم و من عاشق شدم پسر همسایه مونه خیلی جذابه من خیلی ازش خوشم میاد خیلی باهم جوریم 5ساله باهم آشناییم
  اون 20 سالشه من 15بعد اون یک دوست دختر داشته دوست دختره ولش میکنه بعد به خواهرش میگه که من از این کارا خوشم نمیاد همش بچه بازیه
  خیلی پسر خوبیه شاید بعضی اوقات به من چشمک بزنه یا میگه چطوری خوبی چیکار میکنی
  خیلی من دوسش دارم به خواهرشم گفتم که پسر خوبیه گفت ازش خوشت میاد گفتم آره
  گفت دوسش داری میخوای شمارشو بهت بدم من گفتم نه همینو گفتم بدونی داشت خیلی خوبه
  بعد به من گفت من از اینترنت فال گرفتم ک باهم ازدواج می‌کنید
  من گفتم از کجا بدونم اون منو دوسم داره یا نه

  • سلام دوست گرامی
   سن شما برای آشنایی و ازدواج و یا ورود به رابطه عاطفی بسیار پایین است، چون در حال حاضر در سن نوجوانی هستید، یعنی سنی که در آن هیجان شما در اوج خودش قرار دارد.
   فال اینترنتی و نظرخواهر ایشان، قابل استناد نیست. بهتر است برای جذب کردن ایشان، موفقیت‌ها و دستاوردهای خودتان را بالا ببرید.

 • سلام من حدود چهارساله که عاشق یه پسر شدم و من خیلی ازش خوشم میاد
  چجوری بهش بگم که دوستش دارم
  خیلی دیونشم اصلا میبینمش هول میشم
  اونم منو میبینه همین طوریه

  • سلام دوست گرامی
   جزییاتی از خودتان اشاره نکردید، سن خودتان و او، نحوه آشنایی و…علت علاقمندی خودتان به ایشان چیست؟
   اشاره کردید به ایشان مدت زمان 4 سال علاقمند هستید، او هم همینگونه است، به چه دلیلی تا به حال، پیشقدم نشده؟
   مسلما برای ابراز علاقه خودتان نباید پیشقدم شوید، چون این موضوع باعث کاهش عزت نفس در شما می‌شود.
   شما می‌توانید با شرکت در دوره «جذب عشق از آشنایی تا ازدواج همیار عشق» مسیر درستی را برای جذب ایشان داشته باشید.

 • سلام من دوساله از پسر عمم خوشم اومده
  خیلی باشخصیته، خیلی پرانرژی و شوخ طبعه وقتایی ک دیدمش و…..
  چندبار تاحالا طرفداری کرده ازم و سعی میکنه مکالمه داشته باشه و توجه کنه
  نمیدونم چون دخترعموشم اینجوری رفتار میکنه یا حس دیگه ای داره
  هرچند بعضی وقتا سرد برخورد میکنه و بعضی وقتا خیلی صمیمی
  انگار میخواد یه حسی رو پنهان کنه که یهو از دستش در میره میدونید منظورم چیه؟
  البته ما خیلی همو نمیبینیم شاید سالی ی بار خیلی کوتاه اونم باخانواده
  بنظرتون چیکار کنم؟؟؟
  احساس میکنم چون سنمون کمه اقدامی نمیکنه
  من 17 ایشون 23
  تو فضای مجازی هم خیلی فعالیت نمیکنه ک بخوام بیشتر بشناسمش

  • سلام دوست گرامی
   چون علاقه ایشان دقیق مشخص نیست، سرمایه‌گذاری شما روی رفتارهای ایشان ریسک زیادی دارد و درست نیست.
   بله سن کم می‌تواند هم باعث بروز هیجان‌های شدیدی در شما شود که رفتارهای او را جور دیگری برداشت کنید و هم باعث شود در او تردید وجود داشته باشد که بخواهد پیشقدم شود.
   به صورت کلی شما می‌توانید با دستاوردهای خوب و مثبت در زندگی و رسیدن به اهداف تحصیلی و شغلی مناسب، توجه ایشان را به خودتان جلب کنید.
   اما پیش از هرگونه بیان تمایل یا حتی پیشنهاد به ایشان، حتما از علاقه ایشان به خودتان مطمئن شوید.

 • سلام من 17 سالمه عاشق دختر همسایمون شدم چند وقته
  باباش وضع مالی خوبی داره ولی من اینو شنیدم که میگن تا خودت خوشبخت نباشی نمیتونی یکی دیگه هم خوشبخت کنی
  پس من اول میخوام به یه استقلال مالی و درامد بالا برسم بعد برم و حسمو بگم
  چون اگه الان بگم میگن طرف بخاطر پول باباش دختر مارو میخواد
  نظرشما چیه

  • سلام دوست گرامی
   استقلال مالی فاکتور بسیار مهمی برای ورود به زندگی مشترک است
   اما علاوه بر این باید از خودتان بپرسید به چه دلیل جذب دختری شدید که وضعیت مالی پدرش بهتر از شماست؟
   چون هر تصمیم ما یک علتی دارد. فاصله طبقاتی احتمال بروز اختلاف را بیشتر می‌کند.
   سن شما نیز کم است و برای فکرکردن به زندگی مشترک و انتخاب کیس ازدواج زمان مناسبی نیست.
   علاوه بر مسائل مالی، محورهای دیگری نیز در زندگی مشترک مهم است، مانند استقلال و بلوغ فکری و عاطفی، آمادگی‌های روانی برای ورود به زندگی مشترک و متأهلی.

  • سلام منم عاشق پسری هستم که اسمش حسینه ما هردومون 17 سالمونه و وضع مالی ایشون از بابا من پایین تره ولی این برای من مهم نیست چند وقتی هست که میشناسمش من خیلی دوسش دارم ولی نمیدونم اونم منو دوست داره یانه یه بار سعی کردم بهش بفهمونم که دوسش دارم ولی فکر کنم نفهمید میدونم سنمون کمه ولی من واقعا دوسش دارم لطفا راهنماییم کنید تا بتونم بهش بفهمونم که دوسش دارم

   • سلام دوست گرامی
    اینکه می‌دانید سن شما کم است، این آگاهی باید به شما کمک کند که در واقعیت نیز بپذیرید این سن برای رابطه عاطفی یا ازدواج مناسب نیست.
    سعی کنید به جای اینکه علاقه خود را به او بفهمانید، عزت نفس خود را حفظ کنید و فضا را برای اینکه بتواند به شما ابراز علاقه کند، فراهم کنید. مثلاً در گفتگوهای‌تان درباره آینده صحبت کنید و یا از دستاوردهایی که می‌توانید در آینده داشته باشید.

 • سلام،من سال اول دانشگاهم و با یکی از هم کلاسیام که پسره تقریبا دوست معمولی هستیم، ولی من بعد از چند ماه احساس میکنم، دوستش دارم و اگه یه مدت ازش بی خبر باشم، همش بهش فکر میکنم و دلم براش تنگ میشه
  و اینکه احساس میکنم اونم منو دوست داره، اما هردومون مثل هم فکر میکنیم، اینکه احساس میکنیم، چون سنمون کمه نمیخوایم وارد رابطه بشیم و هردومون تو دانشگاه طوری برخورد میکنیم که انگار خیلی آدمای اجتماعی هستیم و دختر و پسر برامون فرقی نمیکنه این تفکر که نباید وارد رابطه بشیم، ولی میتونیم دوست معمولی باشیم رو فکر میکنم من بهش تزریق کردم،اما الان واقعا دوستش دارم، ولی من هیچ وقت اولین نفری نبودم که ازش خبر بگیرم. بیشتر برای پروژه ها بهش پیام میدم،حتی با اینکه اون میخواد از چیزای غیر درسی صحبت کنه من خداحافظی میکنم. اون اولین کسی بود که این رابطه رو شروع کرد، یعنی زمانی که ترم اول تموم شد خیلی رسمی بهم پیام داد که حالتون چطوره و منم چون به نظرم در اون زمان پسر خوب و معقولیه جوابشو دادم ولی من کلا ناخود آگاه نمیزارم هیچ اقدامی بکنه تا از حد دوستی معمولی فراتر بریم. میترسم که یه وقت یه وقت رابطمون خراب شه و دیگه روم نشه تو دانشگاه ببینمش و اینکه هروقت چت میکنیم،خیلی عادی و خودمونی ولی مثل دو تا دوست معمولی ،چت میکنیم. من حتی اسمشم تا حالا نگفتم ،فقط فامیل،اونم دید اینجوریه ،به فامیل صدام میکنه.

  • سلام دوست گرامی
   بنظر می‌رسد رفتارهای شما با احساسات‌تان در تضاد است و در عین حال که از او خوشتان می‌‌آید، اجازه نزدیک شدن او را به خودتان نمی‌دهید.
   این رفتار تا حدی درست است اما نباید به افراط بیفتید. به جای این موضوع حتماً از آموختن مهارت‌های اساسی یعنی مهارت ارتباط موثر، مدیریت استرس و خشم و جرات ورزی غافل نشوید.
   ترس شما طبیعی است اما بهترین روش این است که شما بتوانید عزت نفس خود را حفظ کنید تا بتوانید برای جذب ایشان به سمت خودتان تلاش کنید.
   برای مشاوره بیشتر می‌توانید از مشاوران همیار عشق وقت مشاوره دریافت کنید.

 • سلام . من حدود یه سال هست عاشق پسر خاله ام هستم، زیاد با هم ارتباط نداریم فقط در حد سلام و احوال پرسی اونم فقط اگه جایی هم دیگه رو ببینم. واقعا دیگه دارم از عشقی که ب اون دارم دیونه می شم . نمیدونم چجوری بهش بگم . از ی طرف هم میگم احساس مو از طریق فضای مجازی بهش بگم شاید خوشش از من نیاد ابروم بره . چیکار کنم؟

  • سلام دوست گرامی
   چون طرف‌مقابل شما فامیل است باید با احتیاط بیشتری رفتار کنید و بی‌گدار به آب نزنید.
   سن خودتان و طرف‌مقابل را نگفتید و علت اینکه ایشان چه جذابیتی برای شما داشته که او را دوست دارید؟
   بهتر است برای اینکه برای او جذاب باشید از همان طریق فضای مجازی متوجه شوید که ایشان به چه چیزهایی علاقه دارد و اگر برای شما مقدور بود آنها را انجام دهید. مثلاً اگر متوجه شدید که او از دخترهای مستقل و یا هنرمند خوشش میاد سعی کنید با حفظ هویت خود، این موارد را رعایت کنید تا بیشتر مورد توجه ایشان قرار بگیرید.
   شما می‌توانید از طریق دوره آموزشی جذب عشق تا ازدواج این مسیرها را دقیق‌تر یاد بگیرید که آسیبی به شما وارد نشود.

 • سلام مطالبتون عالیه
  من ی مشکل داشتم اون راهنمایی کنید مت از ی پسری خوشم میومد بعد ۸ ماه برام پیام داد.تو ای دی سیل کار میکنه هر وقت میرفتم خوب تحویل میگیرفت بعد عید هم رفتم سرش شلوغ بود تماس گرفت گفت تو برو من کارات انجام میدم بعد اون پیامم داد من به خاطر کارش تشکر کردم بعد گفت هر وقت کاری داشتی بگو که یک مطلبی بود ازش کمک گرفتم که منم تشکر کردم اونم از تیپ و ظاهرم تعریف کرد منم نمیدونستم چی بگم تشکر کردم بعد رفت تو لحظه افلاین دیدم نوشته دوستتون دارم ولی وقتی بعد ۲۴ ساعت انلاین شدم ویرایش کرده بود نوشته بود خیلی خوشحال میشم وقتی کاری برات انجام میدم منم باز تشکر کردم دوباره شروع کرد از ظاهرم تعریف کرد گفت خانومی من نمیدونستم چی بگم باز تشکر کردم ولی شب بهمش پیام دادام منظور ازاین پیامها چی بود گفت شخصیت خوبه و مثبت به نظر شما قصد بدی داشت یا میخواست اینجوری دل منو ببره

  • سلام دوست گرامی
   به نظر می رسد که ایشان برای جلب رضایت شما برای شما کاری انجام می دهد و برایش خوشایند است که بتواند شما را مجدداً ملاقات کند. بهتر است برای دریافت مشاوره جذب عشق از مشاوران همیار عشق وقت مشاوره تلفنی یا آنلاین دریافت کنید.

مقالات مرتبط

به درد ازدواج نمیخوره، اگر…

فهرست مطالب1 به درد ازدواج نمیخوره، اگر…1.1 لازمه خودتو عوض کنی1.2 باید دنیا به مرادش بچرخه1.3 دوستان و خانواده‌تون رو ملاقات نکرده1.4 به حرف هاتون گوش نمیده1.5 باهاش راحت نیستین1.6

مطالعه»

با حسادت عشقم چطور برخورد کنم؟

    فهرست مطالب1 حسودی فرد مقابل، تقصیر شما نیست2 قبول مسئولیت چه احساسی در شما ایجاد می‌کنه؟3 نادیده‌گرفتن احساس حسادت فرد مقابل4 عمل کردن بر اساس حرف‌های فرد مقابل5

مطالعه»

چه کار کنم منو بخواد؟!

فهرست مطالب1 عوامل موثر در جذب شخص موردنظر2 روحیه مثبت داشته باشین3 خودتونو با دیگران مقایسه نکنین (1)4 خودتونو با دیگران مقایسه نکنین (2)5 صمیمی‌ترین دوست خودتون باشین6 خانم پرمشغله‌ای

مطالعه»

نحوه تنبیه کودک به صورت اصولی و درست

تنبیه صحیح کودک به منظور اصلاح رفتار اشتباه او، میتواند یادآور تعهد و مسئولیت‌پذیری برای کودک باشد. در این مقاله توضیح می‌دهیم که توسط چه تنبیه‌هایی میتوان رفتار اشتباه کودک

مطالعه»