20 نشانه علاقه دختر به پسر(ازکجا بفهمم دختری دوستم داره)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

20 نشانه علاقه دختر به پسر(ازکجا بفهمم دختری دوستم داره)

شناخت نشانه‌های علاقه‌مندی یک دختر به یک پسر و تشخیص این که آیا دختری از شما خوشش می‌آید یا نه مهم است. زیرا گاهی شما از دختری خوشتان آمده اما نمی‌دانید آیا این علاقه دو طرف هست یا خیر. طبیعتا اگر بتوانید از علاقه دختر مورد نظرتان اطمینان پیدا کنید با خیال آسوده‌تری می‌توانید برای آشنایی بیشتر و پیشنهاد ازدواج یا دوستی پیش قدم شوید. اما مسئله این است که پی بردن به این که آیا دختری به شما علاقه‌مند شده یا نه معمولا آسان نیست. زیرا برخلاف پسرها که معمولا علاقه خود را به طور مستقیم بیان می‌کنند، روش ابراز تمایل و علاقه دخترها غالبا غیرمستقیم است. “همیار عشق” در این مقاله بیان می‌کند چه در فضای مجازی و چه در ملاقات حضوری، از کجا می‌توان فهمید دختری از شما خوشش آمده یا خیر و نشانه‌های علاقه‌مندی دختر به پسر چیست.

نشانه‌های ظاهری، رفتاری و کلامی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌شود، از نظر علم روانشناسی ثابت شده هستند. برخی از این نشانه‌ها آگاهانه‌اند، یعنی دختر می‌خواهد نشان دهد تمایل دارد با شما ارتباط عاطفی برقرار نماید. ولی اکثر آن‌ها به صورت ناخودآگاه از یک دختر عاشق سر می‌زنند. لازم است توجه داشته باشید که وجود تنها یکی از نشانه‌های زیر برای پی بردن به علاقه‌مندی دختر به شما کافی نیست. اما اگر چندین مورد از نشانه‌ها و رفتارهای زیر مکررا از جانب او نسبت به شما سر بزند، می‌توانید امیدوار باشید که آن دختر واقعا از شما خوشش آمده و به شما علاقه‌مند شده است.

نشانه‌های دختر عاشق

 

 

چشم‌هایش او را لو می‌دهند

شاید شنیده باشید که چشم‌ها دریچه‌ای به قلب انسان هستند و هیچ وقت دروغ نمی‌گویند. از نظر علم روانشناسی نیز می‌توان گفت این جمله صحت دارد، چراکه احساس افراد عاشق به صورت ناخوداگاه در حالت چشمان و طرز نگاه آن‌ها تاثیر می‌گذارد. دخترها هنگام صحبت و تماس چشمی با معشوقشان مردمک چشم بازتری پیدا می‌کنند، چشم‌هایشان برق می‌زند و هیجان در نگاهشان مشخص است.

هنگام ورود، نگاه او به سمت شما جلب می‌شود

این نشانه فقط در مورد شرایطی کاربرد دارد که دختر مورد نظر با شما همکلاسی باشد، همکارتان باشد یا به هر حال با هم در یک فعالیت مشترک داشته باشید. در این شرایط سعی کنید بفهمید آن دختر زمانی که می‌داند شما آن دور و بر هستید حواسش به شما هست و به نحوی دنبال شما می‌گردد یا نه. مثلا اگر آن دختر وارد اتاقی می‌شود که می‌داند شما قرار است ان‌جا باشید، کاملا حواس خود را جمع کنید. اگر از شما خوشش بیاید، احتمالا بلافاصله در زمان ورود به دنبالتان خواهد گشت و چشم‌هایش همینطور دور تا دور اتاق می‌چرخند تا بالاخره شما را پیدا کنند. هنگامی که نگاهش با نگاه شما تلاقی کرد ممکن است یکی از این دو کار را انجام دهد: یا این که لبخند بزند و کاملا با خوشرویی برخورد کند و نشان دهد از دیدن شما خوشحال شده، یا این که از شما روی برگرداند و با بی‌اعتنایی طوری وانمود کند که به دنبال شما نمی‌گشته. در هر دو صورت، اگر آن دختر هر بار که وارد اتاق می‌شود، با نگاه خود به دنبال شما بگردد، نشانه ان است که به شما علاقه‌مند شده و می‌خواهد از حضور شما با خبر شود.

هنگام تماس چشمی، نگاهش را از شما می‌دزدد

خب، دختر مورد نظر ممکن است مرتبا به شما نگاه کند، اما هنگامی که شما هم به او نگاه ‌کنید، احتمالا نگاه خود را از شما می‌دزدد. این یک حالت کاملا عصبی است. او خجالت‌ می‌کشد(زیرا شما را دوست دارد) و نمی‌خواهد شما بدانید که شما را نگاه می‌کرده. اگر  آن دختر از تماس چشمی طولانی اجتناب کند، به خصوص اگر اول او به شما نگاه کرده باشد، این نشانه بسیار خوبی است که به شما علاقه‌مند است. سعی کنید با او تماس چشمی برقرار کنید تا ببینید چه واکنشی نشان می‌دهد. هنگامی که نگاهتان با هم تلاقی کرد، اگر نگاه خود را از شما برنگرداند، احتمالا به شما لبخند خواهد زد.

در حضور شما سرخ و سفید میشود

نشانه دیگری که به خاطر آن مدیون علم هستید این است که وقتی یک دختر شما را دوست داشته باشد، احتمالا وقتی شما دور و برش هستید سرخ و سفید می‌شود. سرخ و سفید شدن واکنشی است که به طور ناخودآگاه توسط سیستم عصبی بدن کنترل می‌شود. هنگام بروز احساسات قوی‌ای مانند خشم، شادی یا میل جنسی، سیستم عصبی برانگیخته شده و باعث می‌شود خون به عضلات صورت بدود. بنابراین، اگر زنی اغلب کنار شما سرخ و سفید می‌شود، احتمالا به لحاظ جسمی مجذوب شما شده است. از آن‌جا که این واکنش طبیعی است، و چیزی نیست که آن شخص بتواند ان را کنترل کند، یکی از راه‌های نسبتا مطمئن برای فهمیدن این است که او شما را دوست دارد یا نه.

نشانه‌های رفتاری دختری که به شما علاقه دارد

او به شما لبخند می‌زند

البته، ممکن است دختران به شما لبخند بزنند بدون آن که منظور خاصی از آن لبخند داشته باشند، اما این که دختر مورد علاقه شما هر بار نگاه شما را با لبخند پاسخ بدهد قطعا نشانه خوبی است. یک دختر وقتی لبخند می‌زند که احساس راحتی کنند یا بخواهد خود را برای شما دست‌یافتنی نشان دهد. او می‌داند که لبخند یک راه مطمئن و درعین حال لطیف و زیرکانه برای جلب توجه شماست.  یک لبخند گذرا ممکن است هیچ معنایی نداشته باشد، اما اگر نه بار از ده بار که به او نگاه می‌کنید لبخند بزند، احتمالا به شما چراغ سبز نشان می‌دهد تا به او نزدیک شوید و سر صحبت را باز کنید. هرچه باشد، اگر آن دختر به شما علاقه‌مند نبود، احتمالا آن قدر به شما نگاه نمی‌کرد چه برسد به این که لبخند بزند.

  چطور دختر دست نیافتنی باشیم تا یک مرد راحت به دستمان نیاورد؟

در حضور شما رفتار متفاوتی دارد 

اگر دختری شما را دوست داشته باشد، به هر جهت، مطمئن باشید که رفتار او در زمان حضور شما نسبت به زمانی که شما حضور ندارید متفاوت است. این‌ها ممکن است تغییراتی خیلی ساده باشند، مثل اینکه بیشتر حواسش به ظاهرش باشد، یا این که مرتبا موها یا آرایش خود را چک کند. یا این که ممکن است در حضور شما فوق العاده عصبی شود و دست و پای خود را گم کند و شاید کمتر در کلاس حرف بزند.

زبان بدن او  علاقه و تمایلش را نشان میدهد

آگاهی از این نشانه خیلی مهم است. برای این‌که بتوانید از احساسات یک دختر نسبت به خود با خبر شوید، باید یاد بگیرید که زبان بدن او را بخوانید. زنان به این معروفند که احساسات و افکار خود را کاملا با رفتار خود نشان می‌دهند . اگر یک دختر از شما خوشش نیاید و نخواهد دور و برش باشید، اغلب کاری می‌کند که خشک و بد برخورد به نظر برسد. مثلا گاهی اوقات خود را با تلفن همراهش مشغول نشان می‌دهد، از شما فاصله می‌گیرد، از تماس چشمی با شما اجتناب می‌کند یا دیگر علائم زبان بدن را به کار می‌برد که نشان می‌دهد می‌خواهد شما را از خود فراری دهد.

اما اگر دختری از شما خوشش بیاید، کاملا برعکس رفتار خواهد کرد. به عنوان مثال، اگر به سمت شما بچرخد طوری می‌نشیند که بازوهایش از هم باز باشند، بدنش را در حالتی که روبروی شما باشد قرار می‌دهد، چانه‌اش را به سمت بالا کشیده، موهایش را از چهره‌اش کنار می‌زند، یا وقتی شما اطراف او هستید راحت و ارام به نظر می‌رسد. این‌ها معمولا علائمی هستند که نشان می‌دهند او با نزدیک شدن شما به خودش مشکلی ندارد و راحت است. اگرچه ممکن است این‌ها به طور قطع نشانه این نباشند که او از شما خوشش امده، اما حداقل نشان می‌دهند که به گفتگو با شما علاقه دارد، که قطعا می‌تواند فرصت خوبی به شما دهد تا بتوانید نشانه‌های دیگری را که ممکن است حاکی از علاقه‌مندی او به شما باشند جستجو کنید.

می‌خواهد در نظر شما آراسته و جذاب باشد

افراد خود را می‌آرایند و فرم بدنی‌ای به خود می‌گیرند که جذاب‌تر به نظر برسند. یک دختر، برای این کار معمولا ستون فقرات و بدن خود را صاف می‌کند تا قفسه سینه‌اش بهتر به نظر برسد، موها و روسری خود را مرتب می‌کند و یا بدن خود را در حالتی قرار می‌دهد تا توجه شما را جلب کند. این مساله تقریبا در میان همه گونه‌های جانوری امری طبیعی است و انسان‌ها نیز از آن مستثنا نیستند. این اعمال ممکن است خودآگاه یا ناخودآگاه باشند، به این معنی که دختر ممکن است حتی بدون این که خودش متوجه باشد، هنگامی که شما اطراف او هستید فرم بدنی خود را اصلاح کند. از جمله دیگر کارهایی که در این دسته قرار می‌گیرند می‌تواند این باشد که وقتی شما در اتاق هستید دختر از جای خود بلند شود و بایستد، یا به پهلو بچرخد تا اندام خود را بهتر نشان دهد و یا چانه خود را بالا بگیرد تا خودش را با اعتماد به نفس نشان دهد. در هر صورت، اگر این گونه رفتارها ازیک دختر در حضور شما سربزند، به این دلیل است که او قصد جلب توجه شما را دارد.

کمی مضطرب و بی قرار  به نظر می‌رسد

دختران در هر حال کمی مضطربند، درست است. اما این اضطراب و بی‌قراری شاید نشان دهنده این باشد که یک دختر در حضور شما عصبی و دست‌پاچه می‌شود، که به نوبه خود می‌تواند نشانه علاقه‌مندی او به شما باشد. به کارهای کوچکی که ممکن است از او در حضور شما سر بزند دقت کنید، به ویژه هنگامی که با او صحبت می‌کنید. مثلا ممکن است زمان صحبت با شما با موها، تلفن همراه، کلیدها و یا جواهرات خود بازی کند. در تمامی این حالات، نگرانی عصبی معمولا نشانه این است که او به شما علاقه دارد و شاید حاکی از آن باشد که او منتظر است تا شما تا قدمی بردارید.

حسادت می‌کند

دختران به حسود بودن معروفند و حسادت نشانه بسیار معنی‌داری از علاقه‌مندی یک دختر به شماست. اگر دیدید یک دختر به این که با دختران دیگر صحبت کنید حسادت می‌کند، احتمالا به این خاطر است که خیلی شما را دوست دارد. ممکن است به طور واضح نگوید که حسودی کرده، اما سوالات زیادی در مورد آن دختر بپرسد، مثل اینکه از کجا او را می‌شناسید یا اینکه آیا مدت زیادی است او را می‌شناسید، یا ممکن است درباره علاقه شما به آن دختر و یا این که او دوست دختر شماست شوخی‌ کند. همه این‌ها فقط تلاشی است برای این که بفهمد ایا شما او را دوست دارید یا نه. البته، گاهی ممکن است حسادت نوعی زنگ خطر باشد، به ویژه اگر او بخواهد شما را کنترل کند. اما کمی حسادت بازیگوشانه در مورد صحبت کردن شما با دختران دیگر، فقط برای این است که احساس واقعی خود را به شما نشان ‌دهد، به این معنی که او شما را فقط برای خودش می‌خواهد.

او با دوستانش درباره شما صحبت می‌کند

البته، اگر دوستان آن دختر را نشناسید ، یا دوستان او خیلی راز نگه‌ دار باشند، این نکته کمک زیادی به شما نخواهد کرد. اما به هر حال خوب است آن را هم ذکر کنیم. دختران اهل پرحرفی و شایعه درست کردنند ، اگر او چیزی درباره شما به دوستانش گفته باشد، احتمالا از طریق شایعات به گوش شما هم خواهد رسید. اگر از این طرف و آن طرف به گوشتان برسد که او با دوستانش درباره شما صحبت کرده، کاملا واضح است که او به شما علاقه‌مند شده. دوستان او بیشتر راجع به چیزهای بدی که او گفته به شما خواهند گفت تا چیزهای خوب ، بنابراین اگر دیدید آن‌ها سعی می‌کنند رازدار باشند ، احتمالا او درباره علاقه‌ شدیدی که به شما دارد با دوستانش صحبت کرده است. اما علی رغم آنچه گفته شد، ممکن است این که یک دختر با دوستانش درباره شما صحبت کرده باشد، می‌تواند تنها به این معنی باشد که شما به نحوی برای او مطرح هستید، یا به این معنا باشد که او شدیدا شما را دوست دارد.

  در این شرایط، نباید از عشق‌تون دلخور بشین

 از جمع دوستانش برای صحبت با شما فاصله می‌گیرد

دختران گروهی حرکت می‌کنند، عاشق حرف زدن و شایعاتند و معمولا به حلقه دوستان نزدیک خود می‌چسبند. اگر دختری مکالمه با دوستانش را ول کند تا با شما صحبت کند، حتی اگر این صحبت صرفا یک سلام و احوال‌پرسی عجولانه باشد، شاید آن دختر به کنار شما بودن بیشتر علاقه‌مند باشد تا دوستانش. این بدان معنی است که او به شما متوجه می‌کند یا اینکه انقدر برایش جذاب هستید که دوستانش را برای مکالمه با شما ترک کند. اگر دختری برای صحبت با شما از دوستانش دور شود و فاصله بگیرد، می‌توانید مطمئن باشید که از شما خوشش امده و شک نکنید که بعدا همه چیز را راجع به شما را به دوستانش خواهد گفت.

زمانی که شما نزدیک اویید تلفن همراه خود را کنار می‌گذارد

مثل آنچه که قبلا راجع به دوستان و حرف زدن با آن‌ها گفتیم، دختران تلفنشان را از خود جدا نمی‌کنند. پس اگر در حضور شما زیاد از آن استفاده نکند، احتمالا دلیلی وجود دارد. اگر دیدید که دختر تلفن خود را هنگامی که شما با او صحبت می‌کنید کنار می‌‌گذارد، به تماس‌ها یا پیامک‌ها تا زمانی که شما نزدیکش هستید جواب نمی‌دهد یا سعی می‌کند مکالمات و پیامک‌ها را به سرعت پاسخ دهد، احتمالا به این دلیل است که بیشتر علاقه‌مند است به صحبت‌های شما گوش دهد تا کسانی که با تلفنش تماس می‌گیرند. گاهی اوقات ممکن است پاسخ دادن به یک تماس یا پیام فوری و ضروروی باشد، اما همین که شما را نادیده نمی‌گیرد تا مدام به دوستانش پیام بدهد، نشانه خوبی است که او به صحبت‌های شما گوش می‌دهد.

نشانه‌های کلامی دختری که از شما خوشش آمده 

به شوخی‌های شما زیاد می‌خندد

اگر او هنگامی که شما صحبت می‌کنید، به خصوص به جوک‌های بی‌مزه شما می‌خندد، بدون شک، از شما خوشش می‌اید. می‌توانید به خاطر این ادعا علم را سرزنش کنید، اما دختران زمانی که با یک پسر احساس آرامش و راحتی کنند یا به او علاقه‌ داشته باشند بیشتر می‌خندند. البته، این بدان معنی نیست که او در تمام مکالمه دو نفره با شما لزوما بخندد. همیشه فضایی برای مکالمات جدی‌تر و صریحتر نیز وجود دارد. اما این که او اغلب بخندد و یا سعی کند نکات بامزه‌ای در صحبت‌های شما پیدا به این خاطر است که می‌خواهد دلیلی پیدا کند تا با همدیگر بخندید. شما همیشه می‌توانید چند جک بی‌مزه در استین داشته باشید، اگر او به شما علاقه‌مند باشد، هرچقدر هم که ان جک‌ها بی‌مزه باشند باز به ان‌ها خواهد خندید.

در مورد شما کنجکاو است

اگر متوجه شوید که شما را زیر نظر دارد، حتی برای مدتی کوتاه ، به این دلیل است که به شما علاقه‌مند شده است. ممکن است سعی کند بیشتر در مورد شما بداند، یا ممکن است کنجکاو باشد که ایا به سمت او نگاه می‌کنید یا نه. معمولا، اگر دختری از شما خوشش امده باشد، به طور طبیعی می‌خواهد بداند آیا شما نیزبه او علاقه دارید یا نه، به همین دلیل است که اغلب شما را زیر نظر می‌گیرد. این زیرنظر گرفتن‌ها اغلب نگاه‌های زیرچشمی بسیار کوتاه هستند، و اگر در این حین مچش را بگیرید ممکن است لبخند بزند یا نگاهش را بلافاصله از شما بردارد. در هر صورت، اگر او کم و بیش شما را زیر نظر داشته باشد، به این دلیل است که به آنچه شما انجام می‌دهید و احتمالا آنچه احساس می‌کنید علاقه‌مند است.

اشاره می‌کند که مجرد است و ازدواج نکرده

در واقع، این یک نشانه بسیار بزرگ و یکی از ساده‌ترین راه‌هاییست که بفهمید یک دختر از شما خوشش امده یا نه. اگر او به نحوی به شما ‌بفهماند یا اشاره کند که مجرد است به این دلیل است که می‌خواهد شما به او پیشنهاد دوستی بدهید. هیچ دلیل دیگری برای افشای این مساله وجود ندارد، علاوه بر این با ذکر این مساله به شما می‌فهماند که او قصد برقرار کردن یک رابطه را دارد. ممکن است مستقیما نگوید: “هی، من تنها هستم و می‌خواهم با شما قرار بگزارم “، اما به نحوی ایده خود را پیشنهاد می‌دهد. مثلا ممکن است چیزهایی درباره رابطه یا همسر قبلی خود بگوید که به این معنی است که اکنون کسی در زندگی او نیست. در هر صورت، اگر او به نحوی اشاره کند که امادگی شروع ارتباط را دارد، احتمالا می‌خواهد شما از او بخواهید تا با هم قرار بگزارید.

نشانه‌های علاقه دختر به پسر در فضای مجازی


در فضای مجازی شما و فعالیت‌هایتان را دنبال می‌کند

رسانه‌های اجتماعی یک راه عالی برای شناخت بیشتر اشخاص است، به ویژه اگر بیش از حد نگران یا خجالتی باشید که با کسی در زندگی واقعی صحبت کنید. اگر دختری فعالیت‌های شما را در فضای مجازی دنبال کند قطعا نوعی علاقه وجود دارد. مثلا ممکن است سعی کند بفهمد شما با کسی در رابطه هستید یا نه، یا علایق شما را بررسی کند،  به عکس‌های پروفایلتان نگاهی بیندازد یا شاید فقط بخواهد “استاتوس‌”هایتان را بخواند تا بیشتر در موردتان بداند. گاهی ممکن است یک دختر شما را در رسانه های اجتماعی “ادد”  کند، زیرا می‌خواهد به شما فرصتی بدهد تا سر صحبت را با او باز کنید. اگر او عکس‌های شما را “لایک” می‌کند، یا در مورد “استاتوس”های شما نظر می‌دهد، یا در اینترنت با شما ارتباط برقرار می‌کند، ممکن است بخواهد از شما دعوت کند تا با او در زندگی واقعی ارتباط برقرار کنید.

  8 باور درست درباره ازدواج

 بلافاصله جواب پیام‌های شما را می‌دهد

خیالتان تخت باشد که یک دختر تقریبا همیشه تلفنش را همراه خود دارد. اگر شما به او پیام بدهید اما او به ندرت پاسخی به شما بدهد، بهتر است از فکر او بیرون بیایید. اما اگر فورا پاسخ داده و گفتگو را ادامه دهد، قطعا از شما خوشش آمده. همچنین می‌توانید از محتوای پیام های او نیز نتیجه‌گیری‌هایی داشته باشید. اگر او به شماعلاقه داشته باشد، نمی‌گزارد که گفتگو قطع شود، بلکه ممکن است از شما سوالاتی بپرسد یا درباره خودش صحبت کند. اگر بی‌مقدمه و ناگهانی برایتان پیام بفرستد، احتمالا آماده است تا به او پیشنهاد دوستی بدهید. البته یادتان باشد که او هم حتما مشغله زندگی روزمره را دارد، بنابراین فقط به این دلیل که او همیشه پاسخ شما را نمی‌دهد تصور نکنید به شما علاقه‌ای ندارد. کافیست بعدا دوباره امتحان کنید و ببینید چه واکنشی نشان می‌دهد.


نگاه دختری که عاشق شده او را لو می‌دهد، چشمانش هنگام صحبت با شما برق می‌زنند، هنگام ورود، نگاه او به سمت شما جلب شده و هنگام تماس چشمی، نگاهش را از شما می‌دزدد.

دختری که از شما خوشش آمده به شما لبخند می‌زند، زبان بدن او تمایل و علاقه‌اش را نشان می‌دهد، در حضور شما رفتار متفاوتی دارد، می‌خواهد در نظرتان آراسته و جذاب باشد، کمی مضطرب و بی‌قرار به نظر می‌رسد و در حضور شما سرخ و سفید می‌شود. او به ارتباط شما با دختران دیگر حسادت کرده، احتمالا با دوستانش درمورد شما صحبت و در صورت لزوم از جمع دوستانش برای صحبت با شما فاصله می‌گیرد.

دختری که به شما علاقه‌مند است هنگام صحبت و مکالمه، به شوخی‌های شما زیاد می‌خندد، در موردتان کنجکاو است و حتما در میان کلامش اشاره می‌کند که مجرد است و ازدواج نکرده است.

دختری که از پسری خوشش آمده در فضای مجازی فعالیت‌ها و علایق او را دنبال کرده و وقتی از پسر پیامی دریافت ‌کند بلافاصله به او پاسخ می‌دهد.

سوالات متداول


1. نشانه‌های عشق واقعی در دخترها کدام‌اند؟

یکی از نشانه‌های مهم که اصلی‌ترین آنها است، این است که دختر عشق بی قید و شرط نسبت به پسر داشته باشد و او را همینطور که هست بپذیرد. او با در نظر گرفتن نقاط ضعف و قوت پسر، او را از ته دل دوست دارد. این یکی از نشانه‌های عشق واقعی در دختران است.

2. دختران عاشق چه احساسی دارند؟

افراد عاشق حس همدلی بالایی با شریک عاطفی‌شان دارند. درد و مشکلات آن شخص، مال خودشان هم است و اغلب حاضر هستند چیزهای ارزشمند زندگی‌شان را به خاطر آن فرد فدا کنند.

3. آیا دختران هم عاشق می‌شوند یا فقط به دنبال پول هستند؟

این یک دیدگاه به شدت بدبینانه و اشتباه است که برخی از زنان و مردان نسبت به هم دارند. هنوز آدم‌های خوب در جهان وجود دارند. ما کاری به افرادی که برای پول با هم ازدواج می‌کنند نداریم اما دختران هم مثل پسران انسان هستند و احساسات دارند پس هنوز هم می‌توانند عاشق شوند و قطعا تنها انگیزه همه آنها از ازدواج یا رابطه عاطفی فقط پول نیست. تفکر تحریف شده سیاه و سفید را کنار بگذارید. دنیا فقط منفی یا فقط مثبت نیست. دنیا هم مثبت است و هم منفی یعنی خوب و بد در کنار هم قرار گرفته است.

4. چه چیزهایی باعث می‌شود یک دختر عاشق شود؟

5. چطور بفهمم آیا او دختری است که بتواند رابطه‌ای را حفظ کند؟

اگر این ویژگی‌ها را دارد، پاسخ پرسش‌تان مثبت است:

 • صحبت کردن با او تقریبا آسان است
 • او باهوش است
 • حاضر است به خاطر شما از منطقه امن زندگی‌اش خارج شود
 • او سرگرم‌کننده است
 • رابطه‌تان برایش مهم است
 • همیشه یا اغلب اوقات به ظاهر خود رسیدگی می‌کند

6. چه کار کنم او مرا بخواهد؟

 • زندگی مستقل خودتان را نیز در کنار رابطه‌تان حفظ کنید
 • به بهداشت فردی تان اهمیت بدهید
 • گاهی از او کمک، راهنمایی یا مشورت بگیرید
 • او را بخندانید
 • دوست او باشید

7. چه کار کنم دلش برایم تنگ شود؟

اگر می‌خواهید دل یک دختر برایتان تنگ شود می‌توانید یک نامه و یا متن عاشقانه از احساساتی که درباره‌اش دارید بنویسید و برایش ارسال کنید. لازم نیست نامه طولانی باشد. همین که او بداند چه حسی نسبت به او دارید، کافی است و می‌تواند متقابلا احساساتش را تحریک کند و دلتنگ شما شود.

8. چطور متوجه بشم که او عشق واقعی من است؟

اگر با هم در تفاهم هستید، تفاوت‌ها و مشکلات کمی دارید، او عمیقا در رابطه با شما سرمایه‌گذاری کرده است و زنگ خطرهای جدی در رابطه شما وجود ندارد، یعنی شما برای هم ساخته شدید و عشق واقعی یکدیگر هستید.

9. آیا باید به دختر مورد علاقه‌ام هر روز پیام بدم؟

بله شما هر روز باید با هم در ارتباط باشید اما نه اینکه آن قدر پیام بدهید که وابسته به نظر برسید و اجازه ندهید او به زندگی شخصی‌اش رسیدگی کند. تعادل را نگه دارید.

10. بهترین زمان برای پیام دادن به یک دختر چه ساعتی است؟

از ساعت 8 صبح تا 8 شب مناسب ترین زمان است. اگر اوایل رابطه‌تان است سعی کنید شب دیر وقت پیام ندهید تا سوءتفاهم پیش نیاید یا مزاحمت ایجاد نشود.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

 • دوست عزیز سلام
  برای پاسخ به شما به جزئیات بیشتری مثل سن، تحصیلات و … نیازمندیم، توصیه می کنم برایب راهنمایی بیشتر صفحه جذب عشق از آشنایی تا ازدواج رو مطالعه کنید.

 • سلام دوست عزیز
  از آنجایی که رسما به خواستگاری ایشان رفتید می توانید رسما هم از ایشان درخواست کنید نتیجه نهایی را به شما اعلام کنند. اینکه ایشان خبر نداده اند لزوما به معنای جواب رد دادن نیست، معمولا در این مواقع رسم است که خواستگار جویای جواب باشد.

 • آیناز عزیزم سلام
  باید گفت هیچ زندگی مشترکی بدون چالش نیست و داشتن چالش در زندگی یک خانم و آقای متاهل دلیل بر این نمی‌شود که آن دو یکدیگر را دوست نداشته باشند. از طرفی تا زمانی که فردی در یک رابطه هست، حتی یک رابطه پر چالش و تنش، باید به آن رابطه متعهد باشد و اگر راه اصلاحی ندارد به شیوه اصولی و صحیح از آن خارج شود، در غیر اینصورت با ورود به هرگونه رابطه دیگری دچار خیانت کردن شده است. اگر استاد شما قصد داشته باشد به شما ابرتز علاقه کند قطعا او نیز مرتکب خیانت شده است و شما با فرد متاهلی سرو کار خواهید داشت که خیانت هم کرده است. بنابراین ورود به چنین رابطه ای خطرهای جدی عاطفی برای شما به همراه خواهد داشت. بنده به شما توصیه می کنم برای مدیریت احساساتتان که برای من قابل درک و احترام است با یک مشاور صحبت کنید تا با دانستن جزئیات بیشتری از شما بتواند شما را راهنمایی کند.

 • حامی عزیز سلام. رابطه موضوع پیچیده ایه دوست عزیز و تنها با اکتفا کردن چند جمله از طرف مقابل نمیشه درباره نیت و قصد طرف مقابل نظری داد. در این زمینه ابعاد مهم تری رو باید بررسی کنید.

 • سلام. قطعا نمیشه با همچین چیزی قضاوت کرد دوست عزیز. این مقاله نشانه های مهم رو بررسی کرده برای آگاهی بیشتر ولی نباید به اون به عنوان یک نسخه از قبل پیچیده شده استفاده کنید. حتما شرایط خودتون و ایشون رو هم مد نظر قرار بدید..

 • سلام. قطعا نمیشه با همچین چیزی قضاوت کرد دوست عزیز. این مقاله نشانه های مهم رو بررسی کرده برای آگاهی بیشتر ولی نباید به اون به عنوان یک نسخه از قبل پیچیده شده استفاده کنید. حتما شرایط خودتون و ایشون رو هم مد نظر قرار بدید.

 • سلام دوست عزیز اگر شما به ایشان علاقه ای ندارید لازم نیست کار خاصی انجام دهید و تا زمانی که ایشان به صورت مستقیم به شما ابراز علاقه نکرده اند لازم نیست فکر خود را به این قضیه مشغول کنید. اگر ایشان به صورت مستقیم به شما و رابطه با شما تمایل نشان دادند می توانید صادقانه برایشان توضیح دهید که تمایلی به این کار ندارید.

 • علی عزیزم سلام. چنین روابط مبهم و شاید یک طرفه ای اغلب طولانی مدت شما رو درگیر می کنند و در نهایت بعد از یک سرمایه گذاری عظیم عاطفی متوجه می شید که اید این رابطه رو زودتر بررسی می‌کردید و مشکلاتش رو حل می کردید. لطفا صفحه من ارزشمند بدون تو رو مطالعه کنید تا بهتر راهنمایی بشید.

 • علی عزیز سلام. چنین روابط مبهم و شاید یک طرفه ای اغلب طولانی مدت شما رو درگیر می کنند و در نهایت بعد از یک سرمایه گذاری عظیم عاطفی متوجه می شید که اید این رابطه رو زودتر بررسی می‌کردید و مشکلاتش رو حل می کردید. لطفا صفحه من ارزشمند بدون تو رو مطالعه کنید تا بهتر راهنمایی بشید.

 • دوست عزیز سلام. درسته که برخی نشانه های رفتاری وجود داره که میشه از روی آن ها تشخیص داد طرف مقابل به ما علاقه داره ولی به هیچ عنوان نباید رداشت های شخصی از رفتار دیگران بکنیم. از اون گذشته تصور کنید چنین علاقه ای وجود داره آیا این موضوع برای شما اهمیت داره؟ فقط نباید از روی چندتا نگاه برای برقراری یک رابطه تصمیم گرفت عزیزم.

 • شروین عزیز سلام. درسته که برخی نشانه های رفتاری وجود داره که میشه از روی آن ها تشخیص داد طرف مقابل به ما علاقه داره ولی به هیچ عنوان نباید رداشت های شخصی از رفتار دیگران بکنیم. از اون گذشته تصور کنید چنین علاقه ای وجود داره آیا این موضوع برای شما اهمیت داره؟ فقط نباید از روی چندتا نگاه برای برقراری یک رابطه تصمیم گرفت عزیزم.

  • سلامی دوباره،این موضوع برای من اهمیت داره البته نشانه های دیگه ای هم هست
   مثلا اون به دخترعموم میگه که من دارم چیکارمیکنم ودخترعموم میگه که اون چی کارکرده نمیدنم این حرفا یعنی بیشتر اوقات درمورد اون صحبت میکنه.

 • دوست عزیزم سلام، از اینکه صادقانه احساساتتون رو با ما مطرح کردید ممنون هستیم. با توجه به عددهایی که اینجا گفتید شما 21 ساله و ایشون 12 ساله هستند، فرمودین 4 یا 5 سال هست عاشق این دختر خانم هستید یعنی زمانی که ایشون فقط 7 سالشون بوده. رابطه عاطفی نیاز به بلوغ جسمی و روانی داره که این خانم به هیچ کدوم از اون ها در سن 7 سالگی نرسیده بنابراین اگر هم جایی عنوان کردند دوست دارند با شما ازدواج کنند باید به حساب کودکی بگذارید نه تصمیم عاطفی از روی منطق.قطعا صحبت با ایشون در این سن کار بسیار اشتباهی است و حتی در زندگی عاطفی آینده این دختر خانم ممکنه آسیب وارد بشه . تا زمانی که این خانم به سن 18 سالگی نرسیده اند مطرح کردنش و هرگونه جوابی که از سمت ایشون داده بشه یک تصمیم هیجانی مختص دوران نوجوانی است و بعدها برای هر دوی شما ممکنه چالش های متعددی داشته باشه. حتی در بعضی از کشورها مطرح کردن چنین صحبت هایی با یک دختربچه 12 ساله جرم به حساب میاد.علاقه شما در سن 16 سالگی که عاشق این خانم شدید کاملا برای سنتون طبیعی بوده اما حالا که 21 ساله هستید و همچنان این علاقه رو جدی می بینید بهتون توصیه می کنیم با یک روانشناس مشورت کنید تا این علاقه رو در شما ریشه یابی کنه و اگر لازم دید این موضوع رو بیشتر بررسی کنه. موفق باشید

  • چشم دوست عزیز تمام سوالات به ترتیب پاسخ داده میشن اگه گاهی به دلیل حجم بالای پیام ها تاخیر پیش میاد عذرخواهی می کنیم.

 • شلام وقتتون بخیر.من یه دختر شاغلم و هروز پسری رو که دوسش دارمو میبینم و اونم از من خوشش اومده و دیشب به یکی از دوستاش گفته بود که بیاد و از من شماره بگیره. من شماره ایی ندادم و بهش گفتم برو بهش یگو به همین آسونیا نمیتونه بدستم بیاره. خیلیم دوسش دارم و هرگاه میبینمش سلام میکنیم با لبخند و وقتی نگاهمون رو هم میوفته جلو همههه یادمون میره دیگه کسی هست و مخصوصا اون نگاهش رو من قفل میمونه. و بیشتر از همه اونه که منو همش نگاه میکنه و یادش میره کارشو انجام بده.با دخترا اصلا گرم نمیگیره و نگاهی هم به کسی نمیکنه و کلا نگاهش توی طول روز منم. و میخوام به همین اسونی بدست نیارم و دلم میخواد برای بدست اوردنم کمی تلاش کنه و به همین اسونیا بدستم نیاره.میشه راهنمایی کنید چجوری باهاش رفتار کنم و اگر بازم اومد گفت چرا شمارتو بهم ندادی چی بهش بگم. حتی توی محل کارمون به هم لبخند میزنیمو شکلک در میاریم
  .ممنون میشم راهنمایی کنید ببینم چی باید بهش بگم

  • مارال عزیز سلام. بهتر بود برای دریافت پاسخ دقیق تر سن خودتون و ایشون هم بیان می کردین. با توجه به اینکه شاغل هستین تصور می کنیم سن شما بالای 18 سال هست. ببینین دوست عزیز دست نیافتنی بودن صرفا به معنای سخت به دست اومدن نیست و گاهی دختر خانم ها وارد این بازی میشن و فرصت نمی کنن شخصیت اصلی خودشون و ویژگی های مثبت خودشون را نشون بدن. دست نیافتنی بودن در معنای واقعی یعنی من به عنوان یه دختر به موقع محبت می کنم، به موقع توقع محبت دارم و حد و مرزی دارم که اجاه نمی دم از بین بیره و درگیر باج عاطفی دادن نمی شم. بنابراین تصمیم درستی دربراه این رابطه بگیرین و هدفتون رو مشخص کنین تا در مسیر درستی قرار بگیرین.

 • سلام من ۱۷ سال دارم و عاشق یه دختر شدم که از من ۲۰ روز بزرگتره
  وقتی ارتباط چشمی داریم مردمک چشمش بزرگ میشه و من این حس رو پیدا کردم که اون هم من رو دوست داره اما انقار از شروع رابطه میترسه
  سعی میکنه که خودش رو علاقه مند نشون نده در حالی که نشانه های علاقه مندی رو داره
  بنظر شما چطوری بهش بگم که بهش علاقه مندم

  • بنظر من بیخیال شو اول که تو ۱۷ سالگی مغذ کامل رشد نکرده و بی تجربه هستی دوم اینکه دخترای دهه ۸۰ با همه راحت هستن و همیشه لبخند یا توجه نشونه عشق نیست . منم ۲۴ سالمه از ۱۵ سالگی تا الان ۳ بار عاشق شدم تا پای ازدواج هم رفتم و فهمیدم عشق واقعی خودش میاد لازم نیست سعی الکی کنی . موفق باشی

  • بنظر من بیخیال شو اول که تو ۱۷ سالگی مغذ کامل رشد نکرده و بی تجربه هستی دوم اینکه دخترای دهه ۸۰ با همه راحت هستن و همیشه لبخند یا توجه نشونه عشق نیست . منم ۲۴ سالمه از ۱۵ سالگی تا الان ۳ بار عاشق شدم تا پای ازدواج هم رفتم و فهمیدم عشق واقعی خودش میاد لازم نیست سعی الکی کنی . موفق باشی

 • سلام من 13 سالمه و اون دختری را که دوست دارم دختر عمویم است که اون هم 13 سالشه من اون را دوست دارم و اون هم من را دوست دارد ولی من نمی تونم به اون یکم که تو را دوست دارم ولی اون به من گفت به بار نامه 4 صفحه ای نوشت و به من فرستاد و چند بار هم کلامی گفت من تو را دوست دارم ولی من به هیچ یکی از این ها پاسخ ندادم چون من خیلی خیلی خجالت می کشم برای همان بهش نگفتم که تو را دوست دارم در داخل نامه اش نوشته بود که من تو را دوست دارم و می خواهم با تو در آینده ازدواج بکنم و نوشت که من دوست دارم صاحب فرزند بشویم و حتی نوشته بود که اگه من را دوست داری و دوست داری در آینده ازدواج بکنیم انگشت و امضا بکن من هم انگشت و آنرا کردم ولی نتونستم اون را بدهم بهش چون هم خجالت می کشیدم و هم می ترسیدم که پدر و مخصوصا مادرم بفهمند برای همان ام نامه را انداختم بیرون این ها در 3 سال پیش انجام شده و ما اون موقعه 10 ساله بودیم آخرین موقعه کلاس اخراج بود که بریم کلاس 5 که یک مهمونی بود که نوشت یک کلمه بگو من را دوست داری یا نه من هم نوشتم اره که بعد از ان که 3 سال میگذرد هیچ نامه ای و هیچ رابطه کلامی که بگه من تو را دوست دارم انجام نشده و من 3 سال آیت دارم دست دست می کنم و نمی تونم بگم که تو را دوست دارم من مذهبی هستم. و امسال است که به سن تکلیف رسیدم برای همان بیشتر هم نمی توانیم با هم صحبت بکنیم و در مهمانی ها اصلا به اون توجه نمی کنم و اصلا بهش نگاه نمی کنم و باهاش حرف نمی زنم که شاید مادر پدرم بفهمند که من او را دوست دارم ولی اون بعضی موقعه ها که خیلی کم پیش می آیند در بازی هایی که چند نفره انجام می دهیم از پشته من می گیرد و از من دفاع می کنند حتی توی جر و بحث هایی که با خواهرش انجام می دهم از من دفاع می کند و به خواهر بزرگ تر از خودش می گویند بسه زشته دیگه لطفا به من کمک کنید که بتونم بهش بگم که اون را دوست دارم چطوری بگویم که تو را دوست درام از چه راهی لطفا کمک کنید من هم او را دوست دارم و هم می خواهم باهاش ازدواج بکنم لطفا کمک کنید

 • سلام مرسی بابت مطالب مفیدتون.
  من پسر ۲۲ ساله هستم چند ماهه پیش دختری را دیدم متوجه نگاه های او به خودم شدم . با توجه به محیط کاری که هردو داشتیم تقریبا هروز همدیگرو می دیدیم .چند وقتی بی توجهی کردم .بعد از چند وقت تصمیم گرفتم منم بهش ابراز علاقه کنم و براش پیام تبریک روز دوختر فرستادم ولی جوابی نفرستاد .بعدش براش پیام تبریک ولنتاین فرستادم بهم گفت لطفا بهم پیام نده.بی خیالش شدم ولی اون رفتارش کاملا با بیرون با داخل چت متناقض بود. حتی دو تا از دوستانم متوجه توجه اون به من شدن .تصمیم گرفتم یکبار دیگه شانسم رو امتحان کنم .اینبار پیام تبریک سال نو فرستادم که با واکنش منفی اون روبرو شدم .تقریبا ۸۵ درصد موارد بالا رو داشت. حالا که محیط کارمون جدا شده باز دوباره همون رفتارها رو میبینم ازش ۰
  به نظرتون دلیل جواب منفی این خانوم چی میتونه باشه؟ شخص مورد نظر ۲۴ سالشه

  • سلام ادمین عزیز لطفا جواب سوال منو میدید
   احتمالات رو با توجه به تجربه توضیح میدهید.

 • با سلام ، من نظر بچه هارو خوندم جالب بود ، خواستم بدونم که شما چطوری میتونید کمک کنید
  من یک روز در یک مکان اجتماعی بودم که دو تا دختر خانوم مثل بنز نگاه میکردن یا به قول جونا آمار یا نخ میدادن_
  بعد شدن سه تا دختر ، من به یکیشون با دست علامت دادم ، همون شکل تلفن و دید با اشاره سر گفتم آره اونم با اشاره سر گفت آره_
  (همون تکون دادن سر به پایین)بعد دوباره 3 تاشون باهم تند تند نگاه میکردن ، ولی نفر سوم که آخر از همه اضافه شد انگار یه چند سالی _
  از بقیه بزرگ تر بود ، من احساس کردم که طرفم استرس داره ، با خودم گفتم دست نگه دارم که اون سومیه بره چون میدونستم میره
  خلاصه بعد از نیم ساعت سومیه رفت و اون دونفر از اون مکان خارج شدن و منم گفتم باخودم ایول منم همینو میخواستم_
  رفتم دنبالشون و سلام کردم ، خیلی محترمانه جواب سلامم رو داد ، گفتم اگه دیر اومدم واسه اون خانوم سومیه بودا_
  شماره که خواستم بدم یهو نگرفت ، تا مرز بهشت و جهنم تعجب کردم ، بهش گفتم شماره نمیگیری؟گفت نه.
  گفتم که ما باهم صحبت کرده بودیم ها – گفت که کدوم صحبت آقا ، چی میگی .
  من اصلا انتظارشو نداشتم هنوزم پشمام ریخته با دوستام که مشورت کردم بعضی ها گفتن که خواسته ازیت کنه_
  ولی اون نگاه هایی که من دیده بودم رو دوستام ندیده بودن پس مطمعنم ازیت کردنی در کار نبود
  یکی از دوستام گفت وقتی با اشاره سر اوکی بهت داد بقیه متوجه شدن ، گفتم نه.
  بعد گفت که واسه همون دختر دمیه کنارش قبول نکرده ، بی تجربه بوده ، ترسیده به کسی بگه ، این طور چیزی
  گفتم مگه دخترا با دوستاشون راحت نیستن گفت که نه نیستن.
  تا حالا شنیدی میگن میمون هرچی زشت تره عداش بیش تره
  من خودم بار ها بود جمعی از دختر ها که یکیشون نخ داده ، جلو رفتم دختره خودش اوکی بوده ولی زشته شروع کرده داد و بیداد_
  فوش دادن.
  خلاصه من اون دختر رو بعد از چند روز دیدم که داشت داخل خیابون راه میرفت ، جلو رفتم و ازش خواستم که باهم صحبت کنیم
  و دوباره بهش پیشنهاد دادم و قبول کرد و مشگل همون دختر سومی و دومی بود.
  این همه توضیح دادم که تجربه ای بشه برای بقیه چون سن هارو که داخل نظرات دیدم همه سن هاشون پایین بود
  و قطعا بعدا با این طور شرایتی همه مواجه میشن .
  پس بچه ها نا امید نشید و اگه دلتو واسه یکی لرزید تا آخرش ادامه بدین .
  یه نظر از خانوم های سایت دارم واقعا چرا این طوره ؟
  100 سالم که بگذره دختر هارو نمیشه شناخت فراموش نکنید.
  و حرف آخر من و اون خانوم الان هم باهمیم و خیلی خوب و خوش داریم به رابطمون ادامه میدیم.
  برای همه آرزوی بهترین هارو میکنم خدا نگهدار .

 • یه سوال داشتم من یه همکار خانم دارم که ایشون تمام این رفتارا رو داره و خانم بسیار خوبی هستن و من نیز به ایشان علاقه دارم، بخاطر همین چند وقت پیش دل و زدم به دریا و بهشون از علاقم گفتم و خواستم ازشون که یه مدتی با هم آشنا بشیم ولی ایشون گفتن علاقه ای به آشنایی با من ندارن و منم بیخیال شدم، نمیدونم چرا این جوابو دادن در حالی که هنوز اینستاگرام منو چک میکنن و بعد از اون اتفاق رفتارشون عجیب تر هم شده و صمیمی تر شدن، منم با خودم گفتم شاید من دارم زود قضاوت میکنم و ایشون از من خوشش نمیاد و اگر نگاه یا کنجکاوی بوده دلیل خاصی نداشته، خواستم بدونم نظر شما چیه

  • امید عزیز سلام
   با اینکه رفتارهای طرف مقابل می تواند نشانه های مهمی از احساسات او درباره خودمان به ما بدهد، اما نمی توانیم به صورت تمام و کمال روی آن متمرکز شویم و تمام برداشت هایمان را بر همان اساس بنا کنیم. سوال مهم من از شما این است که وقتی شما برای این ارتباط پیش قدم شدید و جواب نه شنیدید دیگر چه اهمیتی دارد که این رفتارها را تفسیر کنید؟ ایشان حتی اگر به شما علاقه داشته باشند تا زمانی که نخواهند با شما وارد رابطه شوند باید به این خواسته احترام بگذاریم.

 • با سلام ، من پسری ۱۷ ساله و عاشق دختر هم سن خودم که از بچگی همبازی هم بودیم و با هم درس میخوندیم ، هستم. من در حوزه عشق مطالعات زیادی داشتم و فهمیدم باید در کنار احساسات ، تصمیم گیری درست هم داشته باشم. این عشق باعث شده که در درس هام خوب باشم و افت نکنم ، چون *یکی از* اولویت های درس خوندم اینه که میخوام با اوضاع بهتر ، ایشون رو بدست بیارم! البته به خودم گفتم که اگه به هم نرسیدیم ، نباید نا امید بشم و تاثیر منفی رو خودم بزارم. دختر مورد علاقه من تمام ویژگی های متن شما رو داشت ولی اطمینان ندارم که این عشق دوطرفس یا نه؟! هدف من اینه که بدونم اونم عاشق منه تا با انگیزه بیشتر ، سعی کنم ایشون رو بدست بیارم ، حالا من نمیدونم کِی بهش بگم عاشقشم(البته یهویی نه!)؟ اگه الآن نه ، پس باید تا چند سال دیگه…. صبر کنم؟

  • امیر رضای عزیز سلام
   از اینکه در این مورد مطالعه کردی و اینقدر منطقی با این موضوع برخورد می کنی واقعا خوشحالم. تمام روش هایی که انتخاب کردی و به خودت و هدف هات انگیزه دادی قابل تقدیره عزیزم. بهتره درباره این موضوع بیشتر فکر کنی و تصمیم عجولانه نگیری. آیا با عنوان کردن این موضوع آماده شروع رابطه هستید؟ اگر جواب رد بشنوید آماده آن هستید؟ دلیل شما برای مطرح کردن آن چیست

   • بله ، درست میفرمایید ، تو این سن یکم واسه خونواده هم سخته ، دلیل اینکه عجله داشتم این بود که به خودم میگفتم نکنه ایشون رو کسی دیگه زود تر از من بدست بیاره ، که منطقی تر فکر کردم و به خودم گفتم اگه به موقع و درست ، در سن و سال خودش اقدام کنی ، قطعا میتونی به هدفت برسی ، منم فعلا امیدوار موندم ، البته گفتم ، واسه جواب رد هم آماده هستم ، ولی انگیزم برای جواب بله شنیدن خیلی زیاده!

 • با سلام خدمت اعضای سایت همیار عشق ، من پسری ۱۷ ساله هستم و عاشق دختر هم سن و سال خودم که از بچگی همبازیم بوده و با هم رقابت درسی داشتیم ، هستم. من در حوزه عشق مطالعات زیادی داشتم و فهمیدم که واقعا عشق من نسبت به ایشون خیلی خیلی زیاده. جدا زا احساسات ، عقل خودم هم در کنار احساساتم بهم کمک میکنه و سر خود روی احساسات کاری انجام نمیدم. برخلاف عشق هایی که باعث افت تحصیلی در بعضیا میشه ، این عشق من باعث شده که از ابتدایی تا الآن که دبیرستان هستم ، پیشرفت تحصیلی داشته باشم ، اونم بخاطر اینکه میخوام با وضع بهتری ، ایشون رو بدست بیارم! البته خب شرایط هم در نظر گرفتم و به خودم گفتم که اگه خدایی نکرده به هم نرسیدیم ، نباید نا امید بشم ، خدا تقدیر کرده و بهتره توان تصمیم گیری درستمو از دست ندم. این توضیحات من بود و اما سوالی که از شما دارم اینه که: دختر مورد علاقه من تمام خصوصیات بالا رو هنگام ملاقات من داشت ولی به شخصه هنوز اطمینان ندارم که این عشق دوطرفس یا نه؟! تنها چیزی که من دوست دارم بدونم اینه که اون هم عاشق منه و خیالم راحت بشه و با انگیزه بیشتر و اطمینان بیشتر ، سعی در بدست آوردنش بکنم ، اما خب بخاطر خجالت و این چیزا ، نمیتونیم به هم بگیم و مطمئن بشیم ، حالا من نمیدونم کِی بهش بگم عاشقشم(البته یهویی نه!) و اینکه هنو باید چن سال دیگه… منتظر بمونم؟!

  • چرا اینقد شبیه همه سوژه هامون عجببببب. دقیقا منم اینطور مساله ای دارم دقیقا همین طور عجبببببب

 • با سلام خدمت شما ، ممنون میشم به دیدگاه من که پایین نوشتم سریع پاسخ بدید ، ممنون از سایت خوبتون

 • با سلام خدمت اعضای سایت همیار عشق ، من پسری ۱۷ ساله هستم و عاشق دختر هم سن و سال خودم که از بچگی همبازیم بوده و با هم رقابت درسی داشتیم ، هستم. من در حوزه عشق مطالعات زیادی داشتم و فهمیدم که واقعا عشق من نسبت به ایشون خیلی خیلی زیاده. جدا زا احساسات ، عقل خودم هم در کنار احساساتم بهم کمک میکنه و سر خود روی احساسات کاری انجام نمیدم. برخلاف عشق هایی که باعث افت تحصیلی در بعضیا میشه ، این عشق من باعث شده که از ابتدایی تا الآن که دبیرستان هستم ، پیشرفت تحصیلی داشته باشم ، اونم بخاطر اینکه میخوام با وضع بهتری ، ایشون رو بدست بیارم! البته خب شرایط هم در نظر گرفتم و به خودم گفتم که اگه خدایی نکرده به هم نرسیدیم ، نباید نا امید بشم ، خدا تقدیر کرده و بهتره توان تصمیم گیری درستمو از دست ندم. این توضیحات من بود و اما سوالی که از شما دارم اینه که: دختر مورد علاقه من تمام خصوصیات بالا رو هنگام ملاقات من داشت ولی به شخصه هنوز اطمینان ندارم که این عشق دوطرفس یا نه؟! تنها چیزی که من دوست دارم بدونم اینه که اون هم عاشق منه و خیالم راحت راحت بشه و امیدوار تر و با انگیزه بیشتر و اطمینان بیشتر ، سعی در بدست آوردنش کنم ، اما خب بخاطر خجالت و این چیزا ، نمیتونیم به هم بگیم و مطمئن بشیم ، حالا من نمیدونم کِی بهش بگم عاشقشم(البته یهویی نه!) و اینکه هنو باید چن سال دیگه… منتظر بمونم؟! ممنون میشم به این ۲ سوال من جواب بدید.

 • سلام من۱۲سالمه و عاشق دختر داییم هستم که ایشان هم ۱۲سالشونه بیشتر نشانه هایی که گفتین را دارد
  مانند:ارتباط چشمی و لبخند.حسادت واینکه وقتی گاهی به او نگاه میکنم سرش را پایین میاوردو گونه هایش سرخ میشودو گاه به من لبخندی زیبا میزند حتی یک روز سر امتحانش که به او کمک کردم و سوال را برایش توضیح دادم من را بوسه زد حالا نمیدانم عاشق من هست یانه
  لطفا جواب دهید
  لطفا نگویید چون سن شما پایین است این رفتار طبیعیه چون من واقعا ایشون رو دوست دارم

  • محمد جان سلام
   درسته که این جمله رو زیاد شنیدی و تاکید هم کردی که راجع به سن صحبت نکنیم. اما این واقعیت نمی کنه عزیزم، شما و ایشون در سنی هستین که به جنس مخالف علاقه و تمایل پیدا می کنید. اینکه گفتی واقعا دوسش دارم رو درک می کنیم عزیزم، سن پایین دلیل بر غیر واقعی بودن این احساس ها نیست. سوالت اینه که واقعا عاشقت هست یا نه؟ خوب من این سوال رو ازت می پرسم که اگه باشه تو چه تصمیمی داری؟ لطفا تعصمیمت رو بهمون بگو تا بتونیم راهنماییت کنیم.

 • سلام من عاشق دختر داییم هستم هردو هم سن هستیم ۱۲ساله ایم او بیشتر علائمی که نوشته بودین داشت
  مثل:ارتباط چشمی و لبخند.وقتی به او نگاه میکنم سرش را پایین میاندازد و گونه هایش سرخ میشود .وقتی با دختر دیگری حرف مینزم سریع بحث را عوض کرده و دختر را از من دور میکند بیشتر سمت من می اید برای مثال اینکه روزی از اتاقی به حیاط رفتم که اورا امتحان کنم و او به دنبال من امد و دنبال من گشت شک کردم که شاید او هم به من علاقه دارد اما به احتمال۶٪۷۸عاشق من است چون وقتی پدر ها و مادر هایمان به جایی میروند و ما در خانه تنهاییم جور دیگری با هم رفتار میکنیم و در روزی که در درسش به او کمک کردم کار عجیبی کرد اگر تنها نبودیم ازمن تشکر خشک خالی میرد اما من را بغل کرد😲😳💏ولی باز هم مطمعن نیستم لطفا جواب دهید……

 • سلام ممنون بابت اطلاعات مفیدتون. من پسری ۲۲ ساله هستم و در بازار مغازه دارم .چندوقت پیش دختری توجه مرا جلب کرده . من باهاش ارتباط چشمی برقرار کردم و با رفتارم اونو متوجه علاقه ام کردم .چند وقتی ندیدمش.بعد از چند وقت که دیدمش با من ارتباط چشمی برقرار کرد وحتی یکبار بهم لبخند هم زد و متوجه توجه دوست ش هم به من شدم یعنی با دوستاش در مورد من صحبت کرده .البته شخص مورد نظر حدود سه تا پنج سال از من بزرگتره. باتوجه به موارد بالا احتمال تمایل او به من چند درصد است؟
  به نظرتون امیدی هست که پا پیش بزارم؟

  • مهدی عزیزم سلام
   قطعا از روی رفتارهای طرف مقابل می توانیم حدسیاتی درباره احساسش به خودمان بزنیم اما فقط حدسیات! شما این حدسیات را حتی تا بررسی رفتارهای دوستش هم پیش بردید. پیشنهاد می کنم قبل از هر اقدامی، به جای تمرکز روی رفتار او، مطمئن شوید چرا به او علاقه دارید؟ چه خصوصیاتی دارد که برای شما جذاب است؟ چقدر او را می شناسید و … اگر از تصمیمتان مطمئن شدید می توانید با او در میان بگذارید و آماده باشید که اگر جواب منفی شنیدید شوکه نشوید. چون او نیز حق دارد برای روابطش تصمیم بگیرد

 • همه اینا راسته من خودم پسرعمومو دوست دارم وقتی میبینمش اینطورمیشم هرکاریم میکنم که جلوش دست پاچه نشم نمیشه لامصب عشق تمامه غرورتو میشکونه

 • سلام ممنونم بابت سایت عالی تون من یک نامزد دارم که از دوازدهم شروع شد و الان تو دانشگاه باهمیم اون اول خیلی خیلی بامن گرم میگرفت و خیلی علاقه نشون میدی ولی از وقتی که پیچوندمش و نرفتم قرار انگار یکم ناراحت شده البته بابام گفت بیا کارخونه منم بخاطر همون سرقرار نرفتم ولی ناراحت شده اون منو بخشیده ولی انگار مثل فبل منو دوست نداره چیکار کنم که منو از ته قلب ببخشه دختر فوق العاده احساسی و حساسیه من ۲۳سالمه و ایشو ۲۱

  • محمد جواد عزیز سلام
   ناراحت شدن برای بدقولی تا حدی طبیعی است اما اینکه بخواهد برای یکبار اتفاق بیفتد و سر همین یکبار کل رفتار و رابطه تغییر کند جای بررسی دارد. باید جزئیات رابطه بررسی شود و ببینیم چه چیزی این خانم را تا این اندازه ناراحت کرده، آیا قبلا هم پیش آمده است؟ آیا موارد دیگری بوده که ایشان را تا این اندازه ناراحت کرده باشد؟ اگر بوده چطور حل شده و … بنابراین پیشنهاد می کنم برای بررسی این جزئیات با مشاور صحبت کنید.

 • سلام من ۱۳ سالمه و با یه دختره دوستم هستم که البته اون سه سال ازم بزرگتره و اینکه من اونو دوس دارم اونم گفت منم تو رو دوس دارم الان نسبت به احساس خیلی خوبی داریم ولی من نمی‌خوان این رابطه رابطه ی عمیق بشه باید چی کار کنم

  • محمد عزیزم سلام
   باید اولا بدونی از نظر تو رابطه عمیق چیه و تا کجا پیش میره، دوما بدونی چرا نمی خوای رابطه عمیق داشته باشی. خیلی خوبه که بدونی از رابطه چی می خوای و مدیریتش کنی عزیزم. حتما برای خودت برنامه ریزی کن که توی این رابطه چه چیزهایی برات خط قرمزه، چند ساعت تو روز می تونم براش وقت بذارم، اگه چه چیزهایی توش باشه به من آسیب میزنه و … و بعد طبق اون عمل کن.

 • سلام پسری ۱۶ ساله هستم و دختر خالمو دوست دارم که اون ۱۳ داره وقتی حرف میزنیم چشماش یک خورده تغیر میکنه نگاهشو از من میدوزده و بعضی وقت ها از من دور میشه و بعضی وقت ها م نزدیک و قتیم که بهش گفتم نظرت در مورد من چی گفت نمی دونم وبعضی وقت ها با من سردی و بعضی وقت هام خوبه آیا اون منو دوست داره؟

  • امیر عزیز سلام
   دخترخاله ات هم مثل خودت توی دوره نوجوانی هست، تو این دوره احساس و علاقه به جنس مخالف کم کم شروع میشه، اما پخته نیست و توی هر فرد هم فرق می کنه. ممکنه اون تازه با این مفاهیم آشنا شده باشه یا اصلا ندونه چطور این احساسات رو مدیریت کنه یا اصلا حتی ندونه از کسی خوشش میاد یا نه، حتی اگه از شما خوشش بیاد شاید ندونه چطوری باید با این موضوع برخورد کرد چون جزء اولین تجربه های عاطفیه هر فردیه. بنابراین از روی رفتارهاش و نشانه هایی که میبینی قضاوت نکن و تصمیم نگیر و یک مقدار بهش فرصت بده بتونه این شرایط رو مدیریت کنه.

 • با سلام و عرض خسته نباشید. من ی سوال داشتم که آیا این مطالب شما ۱۰۰ درصد هست و احتمال رو بالا میبره که بفهمیم طرف عاشق ما هست یا نه؟ جون در اکثر پاسخ ها نوشتین ممکنه سوء تفاهم شده باشه. همینطور آیا راه دیگه‌ای هست که غیر مستقیم متوجه بشیم که طرف با احتمال خییییلی زیاد عاشق ما هستش یا فقط در صورت اینکه خودش مستقیم بمون بگه؟ ممنون میشم جواب بدین

  • سلام دوست گرامی
   روانشناسی علمی است که با انسان سروکار دارد،با توجه به اینکه هر انسانی شخصیت منحصربه فردی دارد، بنابراین همه چیز نسبی است.

 • سلام من ۱۹ سالمه و پسری که دوسش دارم تقریبا ۱۹ یا ۲۰ سال داره خیلی شدیدا احساس میکنم منو دوس داره ولی نمیدونم حسش هوسه یا دوس داشتن راستش نشانه هایی رو داره مثلا همش تماس چشمی برقرار میکنه منم قطع میکنم خنده های الکی وقتی ام میخنده مدام به من نگاه میکنه ببینه عکس العمل من چیه انقد تابلو نگاه میکنه خیلیا گفتن دوست داره یروز که مجبورشدم کنارش بشینم تا نشستم کنارش دوستش بهش نگاه کردو زد زیر خنده انگار که به دوستشم گفته باشه و دوستش مسخرش کنه واسه خنده بعدشم که وقتی از کنارم رد میشد نگاهش نکردم و دیدم دوستش نگاهم میکنه انگار که رفتار منو زیر نظر داره تا بعدا بهش بگه که نگاهت میکردو از احساس من مطمئن بشه حالا میشه نظر بدید بهم که حسش چیه دقیقا قصدش چیه

  • سلام دوست گرامی
   اینکه قصد و یا هدف ایشان چیست که خودش باید پاسخ بدهد؛ اما درباره علائمی که گفتید، ممکن است یک سوءتفاهم باشد و تا زمانی که به صورت مستقیم به شما ابراز علاقه نداشته باشند، نباید روی این علائم حساب ویژه‌ای باز کنید.

 • بی گمان عشق واقعی و قشنگ ترین جادویه زندگیه برای همتون و خودم پیروزی و فقط پیروزی ارزو میکنم
  یادتون نره همیشه خدا هست همیشه امید هست… امیدوارم همه کسایی که واقعا عاشقن ، خوشبخت بشن
  همیشه بعد از تاریک ترین زمان روز, صبح میشه 🙂

 • یه دختری هست که حدود نود درصد از موارد بالا رو داره
  به حرفای بی مزم می خنده.
  سعی میکنه سر صحبت باز کنه.
  مدام لبخند میرنه.
  و استاتوس و… تو فضای مجازیم دنبال میکنه.
  و حتی یه چند بار بهم پی ام داده با وجود اینکه من حتی پی اماشو سین نکردم.
  با وجود اینا یعنی واقعا بهم علاقه داره؟!

  • سلام دوست گرامی
   او تلاش دارد که با شما بیشتر آشنا شود؛ اما مسیر درستی را انتخاب نکرده است و شما متوجه شدید که او علائم علاقمندی را دارد.
   همه چیز بستگی به تصمیم شما دارد که بخواهید با او آشنا شوید یا خیر.
   در ضمن این نکته مهم را بخاطر داشته باشید، گاهی رفتارهای طرف مقابل صرفاً تصورات ماست نه واقعیت؛ بنابراین ممکن است که دچار سوءتفاهم شده باشید.

 • سلام ممنونم از سایت خوبتون
  من پسری 17ساله هستم که حدودا شش ماهه که خونمون از شهری به شهر دیگه رفته.
  در این شش ماه یه همسایه داریم که از قبل مهاجرت پدرو مادرم از قبل با ان ها رفاقت داشتن. ولی من و فرزاندان ان خانواده قبل از این شش ماه هیچ ارتباطی یا شناختی با هم نداشتیم.
  خب یه دختر دارن که خیلی با من راحته و چند ماهی از من بزرگتر هم است، من ماشین دارم و پدرم هم از وضع مالی نسبت بهتر از انها قرار دارد.
  دختره اسمش زهراست و من شمارشو دارم و اونم شمارمو داره بیشتر وقت به هم پیام میدیم و خیلی بیشتر از یک دوست یا همسایه ارتباط خانوادگی داریم، چند باری هم علاقه به رانندگی داره و من بردمش تا تمرین کرد وچند باری سعی کردم که حسم نشون بدم بهش و براش مثلا کادو تولد یه کادو خوب بهش دادم که اصلا انتظارشو نداشت و یا حتی عکسشو دادم تا نقاشی کردن ولی با اجازش و بهش دادم، خانوادش خیلی از من راضی هستن تا جایی که مادرش به مادرم گفته بود کاش یه داماد مثل من گیر دخترش بیاد،و در فضای مجازی هم که ارتباط داریم بعضی مواقع بهش پیام میدم یه کاری دارم،میبینی خودش مثلا یه خاطر از رفت اماد های خانوادگیمون تعریف میکنه گاهی هم استوری های من را ریپلی میکند ولی من هیچ گا استوری هایش را ریپلی نکردمو،چند باری هم از من تعریف کرده و میگه خیلی پسر خوبی هستی به خودم گفته در چت کردنامون. از من خاسته که بیشتر ببرمش تمرین رانندگی و منم قبول کردم.ولی مثلا سه چهار باری به من گفته داش در مجازی و در واقعیت هم وقتی میخاد اسممو صدا بزنه به شوخی میگه اق مهتی وفقد هم خودش تنها بهم میگه نه که لقبم باشه.
  و راستی دختر داییش هم رفیقمه و به هم پیام میدیم و من بهش گفتم که علاقه ای به یه دختر دارم ولی نگفتم که چه کسیه، اول واکنشی نشون نداد ولی بعد از گذشت سه هفته به من گفت که دختر رو میشناسم من گفتم که اگر راست میگی پس کیه دختر؟ گفت که زهراست ولی من ردش کردم و گفتم که نه هیچ علاقه ای نسبت بهش ندارم. ایا امکان داره که زهرا به دختر داییش گفته باشه ببینه ایا فرد مورد علاقه منه یا نه؟یا چون خیلی با هم در ارتباطن دوتاشون.ایا اصلا بهمن حسی داره یا نه؟
  شرمنده طولانی شد ممنونم اگر پاسخ گو باشید

  • سلام دوست گرامی
   در شرایطی که شما دارید، به دلیل سن کم بهتر است مدتی صرفاً با اطلاع خانواده در رفت و آمد باشید. اگر علاقه شما دونفر با ورود به دانشگاه و اتفاقات بعدی، همچنان پابرجا بود؛ می‌توانید در مسیر درست از او خواستگاری کرده و توسط خانواده خواسته‌تان را مظرح کنید.

  • کلا دخترا دور برتنا کلک😂
   بازم خوش بحالت کسی که به ما تف هم نمیکنه چه برسه نگاه😂😂😂
   دم هر چی عاشقه گرم
   و منم عاشقم:عاشق سایت خوبتونم❤❤

 • سلام خیلی ممنون بابت سایت و مطالب خوبتون پیشاپیش بابت پاسخ ازتون تشکر میکنم
  من پسرم ۲۱ سالمه و با یکی از دختر های هم کلاسیم که هم سنه منه یه دوستی ساده ایی دارم ولی چند وقته که متوجه شدم بیشتر از حد معمول بهم توجه میکنه و زیاد ازم راجب خودم و خانوادم سوال میپرسه و گاه و بیگاه بهم پیام میده و سر صحبتو باز میکنه و در کل حس میکنم که بهم علاقه داره ولی متاسفانه من اونو فقط به عنوان یه دوست ساده میبینم و بیشتر از اون بهش علاقه ندارم الان واقعا نمیدونم باید چیکار کنم چون واقعا دختر خوبیه و براش ارزش و احترام زیادی قائلم و اصلا دوست ندارم باعث رنجشش بشم و ناراحتش کنم ولی متاسفانه حس میکنم که روز به روز هم داره علاقش بیشتر میشه و یکم این احساس خوشایندی بهم نمیده از طرفی حس میکنم که نمیتونم خودمو هم مجبور کنم که بخوام وانمود کنم یا به خودم بقبولونم که دوستش دارم بنظر شما باید چیکار کنم؟😔

  • سلام دوست گرامی
   قطعا نمی‌توانید وانمود کنید که به او بیشتر از یک دوست، علاقه دارید.
   سعی کنید برای اینکه علاقه‌اش بیشتر نشود، در دسترس نباشید و کمتر دیالوگ برقرار کنید.

 • سلام خدمت شما تشکر از سایت خوب تان
  24سالمه عاشق دختر خالم شدم خیلی دوستش دارم
  اونم ۲۳ سالش است
  در شبکه های اجتماعی با هم ارتباط داریم
  با هم چت میکنیم جواب سوالات را هم با خنده میدهد
  از استوری ، یا پروفایل که من استفاده میکنم اونم کپی میکند میذارد
  استوری و پروفایل خودش، هدیه بگیرم قبول می‌کند
  چطور بفهمم به من علاقه دارد یا خیر.
  تشکر از سایت خوب تون موفق باشید

  • سلام دوست گرامی
   هدفمند بودن در این رابطه مهم است.
   اگر قرار است به صوت جدی به سمت ارتباط و ازدواج پیش بروید، از مسیر صحیح و توسط خانواده وارد صحبت درباره ازدواج شوید.
   اگر صرفاً قصد دارید تا علائق او را بسنجید، می‌توانید از خودش بپرسید که چه حسی به شما دارد، شاید این مسائل صرفاً یک سوءتفاهم باشد.

 • سلام به ادمین عزیز همیار عشق
  اول از همه اینکه واقعا ممنونم بابت زحماتتون ♡
  من ۱۷ سالمه میدونم تو سنی هستم که احساسات به عقل غلبه میکنه و فعل و انفعالات هورمونی رو هم میدونم ، اما واقعا از ته دلم چند ساله عاشق دختر همسایمون شدم ۴ سال هم اختلاف سنی داریم ( من بزرگترم )
  من نمیخوام الان باهاش وارد رابطه بشم که هردومون آسیب ببینیم و حتی رابطه زودهنگام باعث بشه برای همیشه از دستش بدم فقط میخوام بدونم طوری که من عاشقشم اونم منو دوستم داره ؟ بعد لااقل دلم آروم میگیره ، چون واقعا دارم دیوونه میشم تمام روز تو اتاق تنها هستم و در رو میبندم هزار بار اسمشو مینویسم ، دلنوشته مینویسم ، غرق رویا میشم . من فقط میخوام بدونه چقدر عاشقشم و متقابلا منم بدونم که دوستم داره یا نه ؟
  زیاد از خونه بیرون نمیره و به سختی میبینمش ، اما دو هفته پیش داشتم با پدرش سلام و احوال پرسی میکردم نگاهش که کردم دیدم داره نگاهم میکنه چند ثانیه را زدیم تو چشمای همدیگه بعد نگاهشو دزدید ، هفته پیش هم دوباره دیدمش ولی سلام کرد و سرشو کاملا پایین آورد و اصلا نگاهم نکرد ولی یه لبخند کوچولو رو لب هاش بود .
  وای توروخدا کمکم کنید من الان از راه خانواده ها اصلا نمیتونم وارد بشم ، اصلا میخوام سال های بعد وارد رابطه بشم که آسیب نبینیم ولی دلم خیلی بی قراره همش میگم نکنه از من متنفر باشه ؟ اونم منو دوست داره ؟ من فقط میخوام بدونه عاشقشم و بفهمم اونم نسبت به من احساسی داره ؟ توروخدا کمکم کنید دارم دیوونه میشم .
  الا یـا ایـها السـاقے ادر کـأسـاً و نـاولـها
  که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکل ها
  با تشکر از زحماتتون

  • سلام دوست گرامی
   از لطف شما ممنونیم.
   در رابطه با این علاقه که از آن صحبت کردید، این نکته خوب است که می‌دانید رابطه زودهنگام در سن پایین آسیب‌های زیادی دارد.
   شما می‌توانید در این بازه زمانی، به یادگیری مهارت، تمرکز روی درس و موفقیت‌های خودتان مشغول باشید.
   در این صورت توجه او را نیز جلب خواهید کرد.

 • سلام من ۱۶ سالمه وعاشق یه دختری که همکلاسیم بود شدم از کلاس هفتم دوسش دارم وقصدم ازدواج هست خیلی دوسش دارم بعد از کلاس هشتم ناخواسته با هام ارتباط چشمی می گرفت وخیلی به چیزای الکی که میگم باصدای بلند باهم می خندیدیم اونا خونشون تو یه روستای دیگه هست همینطور ادامه پیدا کرد تا کلاس نهم هی میرفتم بهش بگم زبونم نمی چرخید تا اینکه دیگه به خاطر کرونا از هم دور شدیم بعد دیگه ندیدمش یه دوستی داره که هنوز کلاس نهم هست از من پرسید که فلانی میگه چه رشته ای قبول شدی؟ گفتم ریاضی بعد از یه روز تو شاد به دوستش پیام دادم که میشه نظرش رو در باره من بپرسی گفت باشه بعد که بهش گفته بود .دوسش گفت که اول خندیده و بعد عصبی شده وبعد خندیده گفته من میدونستم اون دوستم داره .
  خواهشمندم منو راهنمایی کنید که آیا دوسم داره یانه؟
  با تشکر

  • سلام دوست گرامی
   سن شما برای این ابراز علاقه و ورود به یک رابطه عاطفی، سن کمی است. اگر در بافت فرهنگی شما ازدواج زودهنگام مرسومم است، از طریق خانواده اقدام کنید.
   درباره علاقه او به شما، ما نمی‌توانیم قضاوتی بکنیم، چون در ذهن طرف مقابل شما نیستیم.

 • سلام
  من از کلاس پنجم تا الان از فامیلمون خوشم میاد
  الان ۲۰ سالمه و حدود چهار سال فاصله سنی داریم
  گاهی وقت ها احساس مسکنم اونم از من خوشش میاد
  میخواستم بدونم‌به نظر شما این چیزایی که ازش دیدم میتونه نشونه هاش باشه
  1_ وقتی جلوشو گرفتم تو چشمام نگاه کرد و خندید
  ۲ _ تو بازار با دوستش دیدمش اونم موهاشو درست میکرد لبخند میزد و به دوستش میگفت قشنگ الان جلوی من ایستاده
  ۳_ وقتی داشتم با موتور از کنارش رد میشدم یک دفعه چشماش گرد شد اینگار که تعجب کرده و یه لبخند خیلی ضعیف میشه گفت زد
  4_ و وقتی یک دفعه دیگه در بازار دیدمش دوستش هر چند متر برمیگشت پشتو منو نگاه میکرد
  و هر چند متر می ایستاد و اینگار که میخواست مطمعن بشه ایا دنبالشم
  و به طور خیلی ضایع دوستش حتی از فاصله ۲۰ متری هم به من نگاه میکرد احتمالا اونی که میخوامش بهش گفته .
  میخوام بدونم به نظرتون این میتونه دلایلی باشه که مشخص کنه اون هم از من خوشش میاد یا نه چیز معمولیه؟
  با تشکر از سایت خوبتون ❤

  • سلام دوست گرامی
   این نشانه‌ها هم می‌تواند برای جلب توجه و هم برای کنجکاوی باشد.
   بنابراین شما باید مهارت ارتباطی یاد بگیرید که بتوانید با او درباره علاقه‌تان صحبت کنید.

 • سلام من دختری ۱۹ ساله هستم یه پسر که همسن خودم هست رو دوست دارم میخواستم بدونم اونم دوستم داره یا نه راستش اولین روزا که دیدمش بهش اهمیت نمیدادم متوجه نگاهای زیادش شدم نمیدونم چیشد که منم علاقه پیدا کردم چنتا نشانه های بالارو داشت زیاد نگاه میکنه تماس چشمی برقرار کرد حتی ولی من نگاهمو دزدیدم منو ک چند روز پیش دید دستپاچه شد لبخند میزنه گاهی و میخنده کلا اخمو نیس و از کجا بفهمم دوسم داره و چجوری بهش بگم که منم دوسش دارم

 • سلام رادیو جون
  من بیشتر از دو سال که به دختر عمه ام علاقه
  پیدا کردم ولی تا جای ممکن سعی کردم نفهمه
  چند تا نشانه ازش دیدم فکر میکنم اونم به علاقه داره مثلا اون میدونه من عاشق دندانپزشکی ام برای همین وقتی بابام از پرسید میخوای چی بخونی زود گفت دندانپزشکی ولی بعدا که از پرسیدم چه رشته ای میخوای برداری گفت نمیدونم شاید انسانی ممکنه نتونم تجربی قبول شم یه بار پیش عمه ام نشسته بودم گفتم اگه پنج کیلو اضافه بشم میوفتم تو خط اضافه وزن بعد یهویی با هیجان گفت نههه بهت نمیاد بعد بهتون بگم که بعضی وقتا میترسه یا خجالت میکشه با من ارتباط برقرار کنه ولی بعضی وقت ها خیلی پیش من راحت میشه اینم بگم از چیز هایی که
  من گاهی میگم بهشون علاقه دارم اونم یه زمان دیگه ازشون خوشش میاد مثلا من از اسم مهسا برای دختر خوشم میاد یا از گرگ خیلی خوشم میاد اونم بعدا میگه من از اسم مهسا خوشم میاد
  یا عاشق گرگم و از این حرفا
  بگم که من ۱۹ سال اون ۱۶ سال داره میشه راهنمایی کنین که باید چیکار کنم بع نظرتون علاقمو بهش نشون بدم یا نه من خیلی درگیر این دختر شدم هر چی هم فکر میکنم عیبی ازش در نمیارم بابام هم قبول داره که دختر خوبیه
  خیلی طولانی شد واقعا ببخشین

  • سلام دوست گرامی
   علائمی که شما به آن اشاره کردید، لزوما به دلیل وجود علاقه نیست، بلکه چون هردوی شما در سن هویت یابی هستید، هر آنچه که دیگری دوست دارد شما را علاقمند خواهد کرد.
   بنابراین تلاش کنید ابتدا به کسب موفقیت و دستاوردهای سن خودتان مشغول باشید تا بتوانید در زمان و سن مناسب‌تری این علاقه را مطرح کنید.

 • سلام سایتتون بسیار عالی بود

  راستش من در حال حاضر هجده ساله هستم وعاشق یه دختر همسن خودم هستم واما این عاشقی از کلاس اول دبستان آغاز شد ما در دبستان درکلاس خودمان شش پسر ویک‌دختر بودیم این دختر باهرکسی گرم نمی‌گرفت جز من وتمام شش سالی که در دبستان بودیم بامن خیلی خوب و متمایز از بقیه رفتار میکرد بهش شدیداً عادت کرده بودم وعاشقش بودم وتمامی رفتار هایی که شما در این مقاله نوشته بودین رو در
  برخورد با من داشت تا اینکه دبستان تمام شد ومن وارد راهنمایی شدم من در راهنمایی از یکی از دوستانم که خواهرش با اون دختر همکلاسی بود شنیدم که پیش دوستاش از من تعریف می‌کرده ومن هم هر روز علاقم بهش شدید تر میشد وهمش تو فکر اون بودم
  ما از یک روستا هستیم و همسن اما خونه ی اونا یه طرف روستا هست وخونه ی ما یه طرف دیگه و طوری نیست که رفت و آمد داشته باشیم برای همین کم میبینمش در همون دوران راهنمایی چن باری بعد امتحانات به مدرسه دبستانم رفتم گفتم شاید اونم بیاد اونجا وببینمش و اونم هربار میومد وباهم حرف می‌زدیم البته در مورد موضوع های درسی (کلا بهونه بودن اصل مطلب فقط این بود یجوری باهم حرف بزنیم
  و هربارهم تو روستا میدیدمش مثلا عید ها همون رفتار قبلیش وهمین رفتار هایی که شما گفتین رو داشت
  من که واقعا شدید عاشقشم واحساس میکنم اونم دوسم داره وبا خوندن این مقاله حتی مطمئن ترهم شدم ناگفته نماند که هرروز بیشتر بهش فکر میکنم واحساس میکنم بیشتر از قبل دوسش دارم
  میخاستم بپرسم به نظر شما این عشق شدید و طولانی واقعی هست یا اثرات دوران نوجوانی و جوانی هست؟
  ببخشید که طولانی شد ممنون میشم جواب بدین

  • سلام دوست گرامی
   از بازخورد مثبت شما درباره سایت سپاسگزاریم.
   در رابطه با این احساسی که شما سالهاست دارید، اثرات دوره کودکی و نوجوانی غیرقابل انکار است، اما می‌توانید برای اینکه مطئمن شوید، بعد از اینکه شرایط رابطه عاطفی و ازدواج برایتان فراهم شد، به او از علاقه خودتان بگویید.

 • سلام وقت به خیر
  من دخترم و ۱۵ سالم هست
  تا الان با چند تا پسر رابطه داشتم و هر جا هم میرم ازم میپرسن با پسر عموت نامزد کردین در
  صورتی که من اصلا از این چیزا خبر ندارم
  چند روز قبل یکی از دوستام بهم پیام داده و میگه مبارک باشه بهش گفتم واسه چی میگه مگه عقد نکردین
  بعد من این حرف رو جدی نمیگرفتم و الان هم یه کم جدی نمی گیرم
  به دلیل اینکه من دوتا پسر عمو دارم و سال گذشته هم می گفتن با اون نامزد کردم و بازم در صورتی که من خبر نداشتم
  پسر عموم هیچ وقت خونمون نمیومد و الان خیلی زیاد میاد و دنبال یه کاری میگرده تا بیاد خونه ی ما و وقتی منو میبینه خیلی لبخند میزنه
  پدر و مادر من هم دارن از هم جدا میشن و من خیلی آرزو ها دارم که باید بهش برسم
  الان من نمیدونم پسر عموم منو دوست داره یا ن یا فقط میخواد قبل از جدا شدن بابا مامانم منو بگیره که نگن بچه طلاق
  من به همه حس پیدا میکنم البته به هر کسی که پولدار باشه و بعد از چند مدت سر یه خطایی که من اون رو دوس نداشته باشم خیلی ازش دیگه بدم میگیره
  من به حدی پول دوس دارم که ۴ ماه پیش با یه پسر ۳۲ ساله میخاستم ازدواج کنم و باز هم پسر هموم که الان حرفش بود که گفتم میاد خونمون اونو به هم زد الان من فقط دوس دارم بدونم بدم دنبال ارزوهام و یا ازدواج کنم و خیلی دوست دارم بدونم که اون عاشقم هست یا ن

  اگه جواب بدید ممنون میشم

  • سلام دوست گرامی
   به دلیل مشکلات خانوادگی و طلاق والدین، گرایش به ازدواج و ارتباط با هرکسی را دارید و این مساله نشان می‌دهد که خطرات متفاوتی در کمین شماست.
   برای سن شما ازدواج بسیار زود است و آرزوهای شما در قالب ازدواج به ثمر نمی‌نشیند. به وظایف سن خودتان برسید و تلاش کنید تا مساله طلاق والدین را تا این حد برای خودتان بزرگ نکنید.
   آنها درست است که دیگر وظیفه زن و شوهری ندارند، اما از پدر و مادر بودن استعفا ندادند!

 • سلام من 6 ماه پیش تو فضای مجازی عاشق یک دختر شدم که مال یک شهر دیگه بود آشنا شدم ولی قبلاً تو شهر ماه زندگی می‌کردن و به یک دلایلی به یک شهر دیگه رفتن
  من 1 ماه بعد بهش گفتم عاشقتم ولی محل نمی‌داد که بعدا فهمید پیگیرم بهم گفت تو از چیه من خوشت آمده بهش گفتم تو عاشق منی گفت بحث عاشقی رو ولش ولی ازت خوشم میاد بعدا بهش گفتم من قصدم باهات ازدواجه بهم گفت تو اگه منو ببینی ازم خواست نیاد چی گفتم من عاشقتم این حرفا چیه
  باهم خیلی خوب بودیم 1 هفته شد که من برام مشکلی پیش آمد نتونستم آنلاین بشم بعدن شب ساعت11 آنلاین شدم دیدم آنلاینه بهش گفتم سلام اونم جواب داد گفت سلام بعدا رفتش تا 2 ماه ازش خبری نبود خیلی نگرانش بودم دلم براش تنگ شده بود که یک روز آنلاین شد و گفت سلام 3ساعت آنلاین بود اما من نبودم بعدا رفت تا الان که هنوز آنلاین نشده و خیلی دلم براش تنگ شده بهش گفتم بهم شما تو بده که راه ارتباطمون فقط فضای مجازی نباشه بهم گفت زوده شماره بدم آیا منو دوست داره من نمیتونم جز اون به دختری دیگه ای فکر کنم برام فراموش کردنش خیلی سخته من فکر میکنم شاید کاری داشته باشه نمونه آنلاین بشه من 1 ماه پیش فهمیدم یک پسر دیگه هم عاشقش بوده به اون پسره گفته من 18 سالمه ولی به من گفت 16 سالشه من رفتم با پسره صحبت کردم بهم گفت نمی‌دونستم تو انقدر عاشقشی تو اینستاگرام تو تلگرام همه جا دنبالش گشتم ولی پیداش نکردم خیلی نگرانشم الان منتظرم تا بیاد که رابطمون رو محکم تر کنم میشه راهنمایی کنین منو باید چکار کنم آیا منو دوست داره آیا میشه رابطمون رو ادامه بدیم ق
  صدم باهاش ازدواجه بهش گفتم من میخوام بهترین زندگی رو باهم داشته باشیم و خوشبختت کنم لطفاً راهنمایی کنین ممنون

  • سلام دوست گرامی
   به سن خودتان اشاره نکردید و به نظر می‌رسد در سن نوجوانی قرار دارید.
   قصد شما ازدواج است؛ اما با کسی که حتی او را ندیدید؛ عاشق کسی شدید که حتی ارتباط در فضای واقعی با او ندارید ..
   این مساله نشان می‌دهد هنوز در رابطه با عشق و ازدواج آگاهی لازم را ندارید.

 • سلام خدمت سایت خوبتون .
  خواستم بگم من وقتی به پسری علاقه پیدا میکنم بهش زل میزنم و وقتی منو یهویی میبینه سریع نگاهمو یه جای دیگه میدزدم…….
  میخوام بگم که چجوری میتونم با نگاهم پسری رو جذب کنم؟
  ناگفته نماند 16 سال دارم…..

  • سلام دوست گرامی
   اقدامی که شما انجام می‌دهید در واقع استفاده از زبان بدن برای جذب است.
   16 سالگی؛ زمان مناسبی برای جذب عشق نیست. چون در این سن هنوز شما هویت خودتان را نشناختید و هیجانات مربوط به این سن باعث می‌شود که به صورت منطقی نتوانید شخص مناسبی را پیدا کنید.

  • سلام عشقی ک فقط بانگاه بیاد با یه نگاهم میره عشق باید از ته قلبت باشه هرچند دیگه عشقای الان با اینستا تلگرامی شده کسی ب دل ادما کار ندار فقط پول خونه ماشین قیافه همین پس خودتو با یه نگاه دروغی قول نزن پسری یا دختری این زمونه عشق واقعی ندارنو نمیخوان فقط واس دو سه روز عشقو حالشون کنن بعد ادم میشه دستماله غیر استفاده انقدرم راحت میندازن دور

  • با سلام ، ممنون از سایتتون ، خیلی خوبه بود ، من ۱۶ سالمه و با اینکه در محدوده سنیم باید به دنبال کسب موفقیت ها باشم ، اما در کنارش عاشق یک نفر همسن خودم هستم ، طوری که هیچکس به جز اون جلوی چشمام نمیاد ، خوشبختانه تا الآن به همه موفقیت های درسی و… رسیدم ، ولی عشق به اون رو هم بدنبال دارم ، اما تنها چیزی که باعث میشه بترسم اینه که واقعا اونم عاشق منه یا نه ! مطالب شما شاید میشه گفت اکثرشون بیش از ۷۵ درصد در اخلاقش دیدم ، ولی خب اینا هم ممکنه اصن عادتش باشه ، من فقط بدنبال راهی هستم که واقعا طوری بهم اثبات کنه که واقعا اون عاشقمه. ما نه میتونیم شماره‌ای از هم داشته باشیم ، یا رفت و آمد زیادی هم نداریم ، البته خب در خصوص شماره نداشتن ، بنظرم خیلی خوبه ، چون از مسیر موفقیت های این محدوده سنی ما رو دور میکنه ، پس تنها چیزی که میخوام اینه که ی طوی بدونم و برام اثبات بشه که اونم عاشق منه و منم خیالم راحت بشه ، و علاوه بر اینکه از مسیر موفقیت منحرف نشیم ، حتی راحت تر هم به ادامه این مسیر برای کسب موفقیت های بیشتر و جلب توجه و نظر اون نسبت به خودمون تلاش کنیم. خلاصه مطلب ، آیا این مطالب سایتتون ، حدود چند درصد احتمال میده که طرف عاشق ماست و آیا راه حل دیگه‌ای داره که این درصدو خیییییلی بالا ببره؟ ممنون میشم جواب بدین.

   • سلام دوست گرامی
    از بازخورد مثبت شما سپاسگزاریم.
    خوب است که تلاش کردید به موفقیت‌های سنی خودتان برسید و اینکه در تلاش هستید که از مسیر مثبت زندگی‌تان دور نباشید بسیار ارزشمند است.
    درباره اینکه او چه میزان به شما علاقه دارد، با توجه به اینکه شناخت کمی از او دارید، قبل از هرچیزی از خودتان بپرسید، اگر به شما اثبات شد که او به شما علاقه دارد، چه اتفاقی می‌افتد و تصمیم بعد از این ماجرا چیست؟
    نوشتید که خیال‌تان راحت می‌شود، برعکس تصور شما، از آن زمان به بعد، احساس شما رشد خواهد کرد و به دنبال رسیدن به صمیمیت بیشتر با او خواهید بود.
    بنابراین ابتدا هدف خود را مشخص کنید.

 • سلام خسته نباشید
  من پسری تقریبا ۲۰ساله هستم پارسال من با یه دختری حدود۱۹ ساله از طریق فضای مجازی اشنا شدم باهم ارتباط داشتیم از رابطه ی ما یه ماهی گذشته بود که بعدش هرچی پی ام میدادم جواب نمیداد دقیقا اخرین باری که باهم حرف زده بودیم از اون به بعد انلاین نشده بود تماسم که میگرفتم میگفت که خاموشه این مسئله گذشت تا امسال مرداد ماه که دیدم انلاین شده وفک کرده بود بعد این یه سالی که گذشت ولش میکنم وقتی فهمیده بود که من هنوز به فکرشم خیلی خوش حال شده بود از اون روز هروز علاقش نسبت به من بیشتر شدو تا اینکه بعد از دوماه بهم گفت که بهم وابسته شده و خیلی دوسم داره منم که از پارسال که علاقه بهش داشتم خیلی خوش حال شدم ماحتی به هم دیگه قول ازدواج دادیم و اونا شهر دیگه ای زندگی میکنن شرایط جوری بوده یه فقط یه بار دیدمش الانم یه مدتیه که دیر جوابمو میده ولی اصلا یه ذره از ابراز علاقش نسبت بهم کم نشده حتی من یه بار امتحان کردم دوروز انلاین نشدمو گوشیمو خاموش کردم که ببینم واسش مهمم یانه بعد از دوروز که گوشیمو روشن کردم دیدم شباتا ساعت ۵ صب بهم پیام میداده و میمونده که شاید بیام اون حتی واسش خواستگار اومده بوده که خونوادش راضی بودن ولی ایشون به خاطر من جواب منفی داده بود حالا از شما میخوام که راهنماییم کنید آیا واقعا منو دوست داره یا فقط واسه سرگرمی باهام حرف میزنه

  • سلام دوست گرامی
   به سن خودتان اشاره نکردید.
   ارتباط شما کافی نبوده و برای سنجش میزان علاقه‌اش، خاموش کردن گوشی یک کار کودکانه است.
   برای اینکه بتوانید این مساله را متوجه بشوید باید قصد خودتان را از این رابطه مشخص کنید و سپس مقدمات اطلاع به خانواده و ازدواج را فراهم کنید.

 • سلام من یک دختر عمو دارم ک احساس میکنم بمن علاقه داره و ۴مورد از فرمایش های شما رو داره اون به شوخی های من میخنده البته چه بامزه چه بی مزه البته من در جمع این شوخیارو مطرح میکنم و تابحال تلاش نکردم ک باهاش روبرو بشم و قرار هم بزارم ولی از ته دل بشوخیا بی مزه من میخنده طوری که منم خندم میگیره و البته مادر یک دانشگاه و یک کلاس هستیم و دوم نشانه ول کردن دوستان یک،بار دریک همایش که تموم شده بود اومد و به بهانه درس از من سوال پرسید و ولی هی کشش میداد طوری که اگر من تمومش نمیکردم یه ساعت یا بیشتر طولش میدادو نشانه سوم اگه قرار باشه بریم خونشون جوری لباس یا تیپ میزنه که انگار اومده عروسی و همش روبه روی من میشینه.
  و نشانه چهارم در اینستاگرام تمام عکس های منو لایک میکنه و کامنت های محبت امیز میزاره البته نه،زیاد مثلا موفق باشی یا …
  تا الان که فکر کنم عاشقم شده ایا درسته؟خیلی ممنون.

  • سلام دوست گرامی
   به سن خودتان و طرف مقابل اشاره نکردید.
   نشانه‌هایی که گفتید، ممکن است تمایل او را برای ارتباط نشان دهد؛ اما برای اینکه مطمئن شوید، شما نیز به او توجه نشان دهید که واکنشش را بررسی کنید.

   • سلام همانطور که گفتید دیروز یک پست گذاشتم و باز هم کامنت گذاشت و من گفتم خیلی ممنون بابت محبتت ولی امروز صبح دیدم نوشته قربونت برم میشه بگید چطور واکنش نشون بدم

 • سلام خسته نباشید من شونزده و نیم سالمه دختر خالم که پونزده ساله شو رو دوست دارم . خودم میدونم سنم کمه و شاید به خاطر سنم باشه ولی من یکی دو ساله احساس میکنم خیلی دوسش دارم من نه رل دارم و نه دوست دارم رل داشته باشم و با هیچ دختری حرف نمیزنم ولی دختر خالم رو خیلی دوس دارم و نظر خودم اینه بزرگ شدم برم خواستگاری چون هم دوسش دارم و هم خیلی خوب خوش اخلاق و با حیاست و با خانواده هست من احساس میکنم اونم دوسم داره چون از رفتاراش تابلوعه نظر شما چیه که این دوست داشتن به خاطر سنم هست یا نه کلا دوسش دارم و این رفتار هاش که داره همینایی که بالا اشاره کردید . نشون میده که من رو دوست داره یا نه ولی اینو بگم خیلی عاقله

  • سلام دوست گرامی
   بله بخش زیادی از این علاقه مربوط به دوره سنی شماست. برای مدیریت بهتر این احساس، بهتر است هم به خودتان و هم به او فرصت دهید تا ابتدا تکالیف مربوط به سن خودتان که درس خواندن و یادگیری مهارت‌های مختلف است را انجام دهید سپس به فکر ارتباط و ازدواج باشید.

 • سلام.من عاشق دختری شدم که حدود 2سال باهم دوست بودیم و قصد ازدواج با ایشونو داشتم دختره من رو به مادرش معرفی کرد و مادر دختره گفت اگه قصد ازدواج با دخترمو داری به خوانوادت بگو اینطور نمیشه.
  هرموقع من دختر ومادرش رو جایی میرسوندم میتونستم دخترو ببینم.
  دختره با مادر وخواهرش زندگی میکنه و پدرش یک زنه دیگه گرفته ولی مادر دختره رو طلاق نداده باهم تویه خونه زندگی میکنن ولی هیچ خرج یا رفت امدی به انها نمیکنه و مادر دختره خرج زندگییشو باکار پرستاری کودک درمییورد.
  دختره خیلی ساده و یکم دور از شهر بودن و من هر جمعه مادر دخترره رو به زور راضی میکردم که ببینمش خیلی وابستش شدم .
  ولی خانوادم جواب رد داده بودن بهم هر موقع دختره یا مادرش بهم میگفتن به خانوادت گفتی من میپیچوندم.
  خلاصه یه روز تلفنی یه جوری به دختره گفتم که خانوادم قبول نکردن.
  دختره گفت صبر میکنم خدا بزرگه
  بعد از مدتی دلم اروم نبود خیلی به دختره گفتم چیزی ازم قایم کردی تا بهم گفت که به زور باپسر عموش عقد کرده
  اون گفت که به زورعقدشون دادن، پدرش باکتک اون رو وادار کرده ودختره 16 سالش بود و نتونسته کاری کنه ولی موقعی که بهم گفت از همون لحظه به بعد فقد گریه میکرد
  من هم دلداریش میدادم من به روم نمی اوردم که چه حال بدی داشتم به زور باهاش حرف میزدم تا بعد مدتی منو دید
  وقتی منو دید من خیلی افتاده بودم لاغر وزیر چشمام گود شده بود و حرکاتم عادی نبودند مثل دیونه ها شده بودم.
  بهم گفت من نمیتونم بدون تو زندگی کنم
  من بهش گفتم نمیتونی خراب کنی طلاق بگیری
  خلاصه بعد 1سال دعوا و اشفتگی و ناراحتی مادرش رو کتک زدن خیلی اوضاع بدی بود که فکرشو نمیکردیم طلاق صورت بگیره
  باکمک خدا طلاق توافقی صورت گرفت
  ولی من تواین مدت از سره همین مشکل 2ما بیمارستان خواب بودم
  ولی الان همچی تموم شده و خانواده هم راضی شدن
  انشالله وصلت به سلامتی بگذره .
  فقط من هر موقع یاده اون موقع میفتم خیلی افسرده و افکار بدی میان سراغم .میشه راهنمایین بفرمایین .التماس دعا

  • سلام دوست گرامی
   طبیعتاً روزهای تلخی را گذراندید و یادآوری آن روزها شما را آزار می‌دهد. اما برای اینکه بتوانید وقتی یاد آن روزها می‌افتید، حالتان بد نشود، حتماً زیر نظر مشاوره پیش از ازدواج و همچنین روانشناس بالین باشید تا مسائل گذشته، زندگی حالتان را خراب نکند. شما باید تمرکزتان روی زندگی حال حاضر و ازدواج با او باشد. طرف مقابلتان نیز سختی زیادی تحمل کرده است و باید همراه شما برای دریافت مشاوره اقدام کند.

  • سلام و علیکم

   فَإِنَّ مَعَ الْعُسْرِ يُسْراً

   دوست عزیز اگه شما بخوای یه تکه پلاستیک بی ارزش رو بدست بیاری سختی میکشی ؟ نه
   اگه بخوای الماس بدست بیاری چی ؟
   پس اینو بدون حالا با وجود تمام دشواری ها الماس به دست آوردی پس شکرگزار باش .
   انشاالله روز های خوب در راه هست و تمام این روز ها رو فراموش میکنی .

 • سلام من 26 ساله هستم، عاشق دختری با اختلاف سن نسبتا زیاد (دختر کوچکتر) شدم
  آیا منطقی هست؟ علاقه او هم به من به اینصورته که در مجالس کاملا روبروی من موقعیتش رو حفظ می‌کنه، حتی وقتی من جامو تغییر میدم بعد از مدتی کاملا روبروی من قرار میگیره
  بسیار مضطرب میشه باهاش صحبت میکنم، نسبت فامیلی هم داریم.
  سعی میکنه در حضور دیگران وانمود کنه که حسی نداره و البته به شوخی هام نمیخنده
  وقتی در حضور من کاری انجام میده کاملا دست پاچه میشه
  آیا علایم منفی هستند یا مثبت یا مشخص کننده نیستند؟
  اختلاف سنی یازده سال هست!
  ممنون

  • سلام دوست گرامی
   غیرطبیعی نیست که از شخصی خوشتان آمده است. با توجه به اینکه طرف مقابل‌تان در سن نوجوانی قرار دارد، روی این علاقه و حرکات نمی‌توانید حساب ویژه‌ای باز کنید.
   ابتدا مشخص کنید که مساله سن برای شما تا چه میزان دارای اهمیت است؟ معیارهای‌تان برای انتخاب همسر چیست؟ تا چه میزان روی خودتان شناخت دارید؟

 • سلام پسری 15 ساله هستم جدیدا عاشق یک دختری شدم که6 سالگی تا حالا باهاش بودم ولی الان عاشقش شدم خیلی هم دوسش دارم اون فقط 1 سال از من کوچیک تر به نظرتون احساسم داره اشتباه راهنماییم می کنه آخه 10 سال هم رو میشناسیم الان باید عاشقش شم ولی چی کار کنم خیلی دوسش دارم

  • سلام دوست گرامی
   سن شما و او برای عاشقی کردن پایین است.
   فرصت دهید تا وقتی شرایط مناسب شد مجددا احساسات خود را بررسی کنید و اگر همچنان به او علاقه داشتید، اقدام کنید.

 • سلام خسته نباشید من یک پسر 17ساله هستم و هیچ حسی نسبت به جنس مخالف ندارم و یجورای حتی با دخترای اقوامم خیلی صحبت نمیکنم ولی دوروبرم اصلا اینطور نیست جدیدا عموم یک دوست پیدا کرده و دخترش حدودا 14 سالشه و از روز اولی که اومد تو خانوادمون و منو دید فهمیدم که یجور عجیب نگام میکنه ولی برام مهم نبود از طرز صحبتش رفتارش سوالاش درموردم از دخترای اقواممون نگاه کردنش کاملا ضایع بود حتی اوایل شماره منو برای دوستش میخواست و اینکه چند روز بعدش اومد به خودم جلو دختر عموم و اینا گفت که با رلم کات کردم و سینگلم و از این حرفا و تا اینکه چند روز پیش به دختر عموم گفته بود عاشقمه و حتی پیش دختر عموم گریه کرده بود ولی وقتی که قضیه رو دختر عموم برام تعریف کرد خندیدم و گفتم حس بچگونست
  الان تکلیف چیه باهاش صحبت کنم یا همینطوری نادیده بگیرمش؟
  ممنون منتظر پاسختون هستم… ا

  • سلام دوست گرامی
   نوجوانان هیجانات مختلفی را در این سنین تجربه می‌کنند. نیازهای سن شما مشخص است که یکی از این نیازها گرایش داشتن به جنس مخالف است. اشاره کردیدکه هیچگونه حسی به جنس مخالف ندارید، ممکن است این بی حسی به دلیل باوری باشد که در ذهن شما شکل گرفته است که فعلاً زمان مناسبی برای برقراری رابطه نیست. در مورد دختر خانمی که به سمت شما گرایش پیدا کرده است، او هم در ابتدای سن نوجوانی است و این سن برای انتخاب شریک عاطفی زمان مناسبی نیست. شما باید ابتدا معیارهای خودتان را برای انتخاب شخص مقابل‌تان مشخص کنید و اگر این زمان و سن را مناسب نمی‌دانید بهتر است به سمت کسی حرکت نکنید.

  • سلام
   بنده کاری با اون دختر خانم ندارم ولی شما هم نباید اینقدر بی احساس باشید ، توصیه میکنم پیش مشاور برید .

 • درود پسری 25 ساله هستم که علاقمند به خانومی 20 ساله شدم، از آشناهای دور هستن ارتباط و رفت و آمد بسیار کمی داریم گاها شاید عید به عید دیداری داشته باشیم، صحبت هایی شده بود در گذشته مبنی بر ازدواج در اینده بدلیل سن کم در اون زمان خیلی جدی گرفته نشد از سمت من چون احتمال میدادم که این علاقه ممکن تغییر کنه یا فقط یه علاقه بچگانه هست در گذشته بسیار به بنده علاقمند بودن از قبولی من در دانشگاه تا حدودی بدلیل وجود دخترای زیادی که وجود داشت ناراحت شدن، اما بدلیل یسری مسائل جدایی چندساله ای اتفاق افتاد که حدود 5 سال طول کشید و ارتباطی نداشتیم تابازم تا حدودی اما نه مثل قبل ارتباط گرفته شد
  ایشون وقتی با پدرشون صحبت می‌کردم روشون رو به سمت من میکردن با لبخند من البته نگاهم رو از پدرشون برنداشتم و به صحبت ادامه دادم سری بعدی که به منزل ایشون رفتیم حین پارک ماشین ایشون رو دیدم پشت پنجره که خیلی سریع هم رفتن، اما وقتی وارد منزل شدیم فقط یه سلام و رفتن بعدش هم یه خداحافظی ساده و همین. سر موضوعی شماره بنده رو لازم داشتن که دریافت کردن و تو این مدت متوجه شدم که استوری های من رو چک میکنن از طریق واتس آپ اما بعد از مدتی که گذشت حدود 2 یا 3 ماه دیگه این اتفاق نیفتاد و احساس میکنم که شماره بنده رو پاک کردن طوریکه متوجه شدن انگار که من میدونم و مطلع هستم که دارن منو چک میکنن، من احساس میکنم به نوعی دارن از من دوری میکنن اما من هرگز برخوردی نداشتم که حتی بخوام ناراحتشون کنم یا مشکلی پیش بیاد بین ما،،،، میخاستم بدونم اینها نشانه این هست که میخوان به من بفهمونن که اونا مال گذشته بوده و من برم دنبال زندگیم؟؟!!! یا معنای دیگه ای داره؟؟؟؟ این همه فرار کردن از من حس
  خوبی بهم نمیده واقعا
  از طرفی اصلا فرصتی پیش نمیاد که بتونم صحبتی باهاش داشته باشم که تکلیف خودم رو بدونم

  • سلام دوست گرامی
   به نظر می‌رسد براساس رفتارهای خاصی از سمت ایشان دیدید، مسیر خودتان و هدف را گم کرده باشید.
   تکلیف شما دست شخص دیگری نیست و خودتان باید برای این شخص تصمیم بگیرید. شما باید اول مشخص کنید که آیا می‌خواهید رابطه جدی با او داشته باشید یا خیر؟
   سپس رفتارهای او را می‌توانید تحلیل کنید.

   • در صورتی که قصد رابطه جدی با ایشان را داشته باشم باید چطور عمل کنم و از چه طریق؟

 • سلام من 5ساله عاشق یه دخترم و خونه و ماشین و همچی دارم ولی نمی دونم چطور به اون دختره بگم و دختره3سال از من بزرگتره
  چطور بحث رو باز کنم و چی بگم همسایه ما هم هست

  • سلام دوست گرامی
   به سن خودتان و ایشان اشاره نکردید.
   به چه دلیل در این 5 سال به او چیزی نگفتید؟ آیا در رفتار ایشان نشانه‌ای از علاقمندی به خودتان می‎‌بنید؟ شرایط و معیارهای شما برای انتخاب ایشان چیست؟
   اشاره به بزرگتر بودن سن ایشان کردید. درست است که تناسب سنی در ازدواج مهم است، اما خود سن اثر خاصی در رفتار سن و مرد و رابطه‌شان نمی‌گذارد. بلکه نوع رفتار و نگاهی که به این مساله دارید مهم است. اگر دعواها و بحث‌های شما به مساله سن ختم شود و یا شما توان رویارویی با اطرافیان که درباره سن همسر شما نظر می‌دهند را نداشته باشید، بهتر است ازپیشنهاد دادن به او صرف نظر کنید.
   برای بررسی بیشتر و دریافت راهنمایی، می‌توانید از مشاوران رادیوعشق نوبت مشاوره دریافت کنید.

 • سلام پسری 18 ساله هستم
  مادرم از این سن برام دختری رو درنظر گرفته وظاهراخانواده اون دختر خانم و خودشون بنده رو ازدور ملاقات کردن و راجب من همه اطلاعاتی دارند

  ظاهرا اونا هم از من خوششون اومده

  همه برای خودشون بریدن و دوختن
  ولی من نمیخوام تن به ازدواج اجباری بدم

  میخوام با دختری ازدواج کنم که عاشقش باشم نه اینکه به زور و یا انتخاب مادر ازدواج کنم

  در ثانی من هنوز آینده ای مبهم در زمینه مالی دارم

  لطف میکنید راهنمایی کنید

  • سلام دوست گرامی
   سن شما برای ازدواج بسیار پایین است.
   اگ ردر فرهنگ شما این نوع ازدواج وجود دارد، بهتر است با یک بزرگتر یا واسطه امین که روی خانواده شما اثر دارند، صحبت کنید تا خانواده را متقاعد کند.اگر هنوز سربازی نرفتید، برای آن اقدام کنید و یا به صورت مستقیم به خانواده بگویید که در حال حاضر آمادگی ازدواج را ندارید.
   برای دریافت مشاوره می‌توانید از مشاوران همیار عشق نوبت مشاوره دریافت کنید.

 • با عرض سلام و خسته نباشید به شما ک تلاش در برقرار کردن رابطه های پایدار دارین .
  من تو سن ۱۴سالگی عاشق یک دختر ۱۱ساله شدم ک نمیشه اسمشو گذاشت عاشق چون درکی از عشق نداشتم تو اون سن شاید علاقه بود و تو اون دوران در یکی از بازی های پرسش وپاسخ تونستم از ایشون بشنوم ه دوسم دارن.
  بعد یه مدت به دلیل کم شدن ارتباط بین خانواده
  دیگه ندیدمشون ،بعد از ۴سال با هزار زحمت پیداشون کردم و شبیه قبل نبودن وگفتن ک اونا همش حس بچگونه بود واز نفهمی ولی دوست دارم رفیق تصمیمم باشی و من قبول نکردم و گفتم ک نمیتونم باهات مثل یه دوست برخورد کنم چون هدفم چیز دیگه ای است بعد از چند ماه ک اصرار کرد وقتی صداش میکردم رفیق ناراحت میشد و میگقت دوست ندارم رفیقم باشی بعد یه سال بهم گفت دوسم داره و میخواد باهام زندگی کنه ومن باید براش صبر کنم و اونم برا من صبر کنه ولی بعد اون کارایی ک باهام کرد و حقم داشت بعد اون مدت من یه خورده سرد شدم و حالا نمیدونم واقعا دوسم داره یا نه من
  سرگرمیشم یا واقعا نیتش ازدواجه
  اگه لطف کنین کمک ام کنین ممنون میشم ازتون

  • سلام دوست گرامی
   در واقع در حال حاضر شما 18 سال دارید. طرف مقابل شما چندساله هستند؟ بسیاری از رفتارهایی که از خودتان و ایشان مطرح کردید، مربوط به شرایط سنی است.
   خواسته و تمایل شما اگر ازدواج است اگر در این مساله مصمم هستید بهتر است از مسیر درست وارد شوید.
   این مساله که او چگونه تصور می‌کند و چه تصمیمی دارد را باید به صورت مستقیم از او بپرسید که آیا قصد ادامه دادن این رابطه را به صورت جدی دارد یا خیر.

 • من یکی رو دوست دارم فامیله 2 سال ازم بزرگتره ولی انگار همسنیم
  باهام خیلی گرم بود ولی بعد یه مدت سرد شد فهمیدم یه پسره هست که دوسش داره خیلی سخت بود تقریبا یه 7 ماهی شد که داشتم زجر میکشیدم خیلی سخت بود ولی خب به هر حال گذشت دیگه
  بعدا فهمیدم که اون پسره رو ول کرده حالا به هر دلیلی بعد اونوقت باهام خیلی گرم شده بود از من میپرسید از خودم از درس و شغلی که میخوام توش کار کنم تو اینده باهام خوب شده بود حرف میزد شوخی میکرد این آخرین بار یهو چشامون افتاد به هم روبروم وایساده بود لبخند زدو یه 20 ثانيه تقریبا نگاه کردو لبخند زد بی دلیل منم همون جوری لبخند زدم فقط نمیدونم چی شد بعدش یه جوری کمتر نگام میکرد و یه کمی هم کم محلی نمیدونم من 17 سالمه
  یعنی اون منو دوست داره؟

  • سلام دوست گرامی
   شما در سن نوجوانی قرار دارید و به علت هیجانات خاص این دوره سنی، به هر رفتاری از سمت ایشان که به او علاقمند هستید، واکنش مثبت دارید و به آن رفتارها معنی خاصی می‌دهید.
   درباره اینکه او رابطه‌اش را تمام کرده است و سپس مجدد به سمت شما برگشته است، نمیتوان بدون بررسی دقیق وضعیت ایشان، تشخیص داد که به شما علاقمند هستند یا خیر.
   بهترین اقدام شما این ایست که دستاوردهای خودتان را با توجه به سنی که در آن هستید بالا ببرید تا ایشان متوجه تغییرات مثبت شما و هدفمند بودن‌تان شوند.

 • سلام خدمت شما وقت تون بخیر
  پسری ۲۴ ساله هستم. چند سال است به دختر خاله ام که ۲۳ سالش است علاقه دارم و دوستش دارم .در شبکه های اجتماعی با هم صحبت می‌کنیم پیام های عاشقانه که برایش می‌فرستم، می‌خواند اما جواب نمی‌دهد. با هم صمیمی هستیم. در پیام‌های عاشقانه واکنش منفی و مثبت ندارد. با حرف زدن رو در رو هم بعد از چهار پنج ثانیه، چشمش را پایین می‌اندازد. لطفا راهنمایی کنید. مرا دوست دارد یا خیر
  چندین خواستگار را هم رد کردند. به پسر خاله دیگرم هم جواب رد دادند
  من هم فعلاً بخاطر شرایط محصلی و اقتصادی نمیتوانم خواستگاری کنم
  می‌خواهم بدانم دوستم دارد یا نه
  ممنونم روز خوبی داشته باشید منتظر جوابتون هستم.

  • سلام دوست گرامی
   مطئمناً ایشان تا وقتی به صورت مستقیم با او حرف نزنید و صرفاً علاقه خود را با پیام به ایشان ارسال می‌کنید، واکنشی نشان نمی‌دهند. از طرفی چون شرایط ازدواج را ندارید، یا باید با خانواده خودتان در این مورد صحبت کنید یا نظر خودش را راجع به خودتان بدانید.
   اینکه او چه واکنشی به ابراز علاقه مستقیم شما می‌دهد، مساله مهمی است و مشخص می‌کند آیا به شما علاقه دارد یاخیر.
   حال با فرض مثبت بودن علاقه ایشان به خودتان، باید ببینید که شرایط بودن در یک رابطه عاطفی و برنامه‌ریزی برای آینده را دارید یا خیر.
   چقدر زمان نیاز دارید تا این شرایط را برای خودتان فراهم کنید؟

 • سلام من سینا هستم 19 تمام و چهره خوبی دارم با موهای بور و قهوه ای و پوست سفید.
  همسایه ای داریم که دوتا خواهرن
  یکی از خواهرها 3 سال بزرگتر و دیگری 1 سال بزرگتر.
  من به خواهر کوچکتر علاقه بسیار دارم
  و البته تعریف از خود نباشه چون هر دو خانواده از جایگاه فرهنگی و شخصیتی بالایی برخورداریم نمی تونم بهش بگم که من علاقه دارم بهت و دوستت دارم.
  دلهره دارم که مشکلی پیش بیاد
  و درضمن خیلی کم و شانسی پیش میاد من ببینمش و اگه خیلی شانس داشته باشم تنها ببینمش .
  من ازش خوشم میاد و خیلی جاها استرس داشتم که نکنه اون که 1 سال بزرگتره ازدواج کنه و خیلی جاها می خواستم خودمو آروم کنم ولی نشده و غم در دلم رخنه می‌کرده که نکنه بره و با کسه دیگه باشه و ازدواج کنه
  خیلی جاها که مهمون دارن همش گوش میدم که نکنه خاستگار باشه و فک کنم تا حالا که نبوده .
  من تکلیف دانشگاهمم مشخص نیست هفته بعد کنکور دارم.
  نمی‌دونم چه کار کنم.
  اهل دوست دختر اینا هستم ولی تاحالا یک نفر داشتم و بیش تر ازدواج رو دوست دارم ولی خونه ندارم متاسفانه که اگه داشتم الان خواستگاریش می رفتم .
  کمکم کنین که برای حل مشکلم چه کار کنم عزیزان دل.
  سپاس گزارم از دکتر سایت .

  • سلام دوست گرامی
   سن شما برای بودن در یک رابطه عاطفی بصورت جدی و صحبت درباره ازدواج بسیار زود است.
   بخصوص اینکه وضعیت تحصیلی، شعلی و … مشخص نیست.
   بهتر است شما با به دست آوردن دستاوردهای مثبت نظر ایشان را جلب کنید.
   سن بالاتر ایشان زمانی مشکل ساز می‌شود که دعواها و بحث‌های شما در آینده هیمشه حول محور سن باشد.” تو بچه‌ای، تو سنت بالاست و..”
   و اینکه شما نتوانید در برابر صحبت و نظر دیگران درباره سن ایشان دفاعی داشته باشید.

 • سلام خدمت شما. من یه سوال داشتم میخواستم شما راهنمایی کنید. من تو دانشگاه با یه دختری آشنا شدم(طرف حدود 22 یا 23 سالشه) که به ایشون علاقه مند شدم ولی تا الان جلو نرفتم چون از علاقه ایشون مطمئن نیستم. اولین باری که ایشون رو دیدم یه مانتو ساده و با یه تیپ ساده اومده بود ولی بعد از اون حتی یه بار دیگه هم ندیدم که با اون تیپ و مانتو بیان و همیشه یه لباس بهتر و یه ارایش ملایم میکردن. به بهونه های مختلف وقتی با هم صحبت می کردیم به من خیره میشد و حتی وقتی من هم نگاهش میکردم بازم نگاه شو بر نمیداشت( البته با اکثر بچه ها موقع حرف زدن خیره میشه یهشون )و وقتایی که من تو کلاس بودم یه سره با موهاش ور میرفت و اونا رو درست میکرد یا بلند میشد میرفت بیرون و بعد چند دقیقه میومد. اولا باهام سر سنگین بود ولی با بقیه پسرها شوخی میکرد و حتی شوخی دستی ولی بعد با منم روش باز شد به طوری که روم اسم میذاشت و حتی یه بار در مورد تیپ مورد علاقه ام برای خانوما پرسید. وسطای دانشگاه من یه هفته به دلایلی نتونستم برم دانشگاه و تو اون مدت مثل اینکه ایشون زیاد سرکلاس سرحال نبودن و موقعی که من بعد یه هفته برگشتم سر کلاس، اولش که اومد سر کلاس خیلی بی حوصله و بی اعصاب به نظر میومد ولی بعدش خیلی خوشحال و شاد شد. میخواستم شما نظر بدید منظورش چیه از علاقس یا همینجوری مثل یه همکلاسی برخورد میکنه

  • سلام دوست گرامی
   می‌تواند این نشانه‌هایی که گفتید نشان‌دهنده علاقه ایشان به شما باشد، اما باید ابتدا از خود بپرسید آیا خودتان نیز به ایشان علاقه دارید یا خیر؟
   اگر این علاقه از سمت شما هم وجود دارد، بهتر است بصورت واضح و روشن علاقه خود را بیان کنید.
   اما اگر رفتارهای ایشان با بقیه همکلاسی‌های پسر همینگونه است، بهتر است کمی منطقی تر به این ماجرا نگاه کنید و معنایی به این نشانه‌ها که تعریف کردید، ندهید.

 • سلام.من یه دختر 22 ساله هستم.وقتی 17 سالم بود یه پسری ک همسن خودم بود بهم پیشنهاد دوستی داد ولی من توجهی بهش نکردم تا اینکه دو سه سال بعد متوجه شدم که ایشون هنوز سر علاقه و پیشنهادش هست و چند ماهی باهم در ارتباط بودیم.
  خیلی مهربون بود و احساسات بی اندازه ای نسبت به من نشون میداد که برام قابل درک نبود و من فکر میکردم یا دروغه یا بخاطر سنش هست.
  میگفت قصدش ازدواجه و باید شش هفت سال براش صبر کنم چون دانشجو بود و شرایط ازدواج نداشت و من میگفتم ک با این شرایط دو سه سال میشه ادامه داد و صبر کرد.تا نهایتا برای دو سه سال راضی شد و حتی یه کارایی هم برای درامد زایی کرد ک نتیجه نداد.ت
  و این مدت که با هم بودیم بدون دلیل واضح با بهونه رابطه رو تموم میکرد و بعد یکی دو هفته با کلی التماس میومد ک دوباره شروع کنیم و بدون من نمیتونه.
  بهونه های خیلی بچگانه ای میاورد برای کاراش و منم کاری نمیتونستم قبول بکنم. ولی دو تا دلیلی که اواخر برام اورد یکیش این بود ک میگفت یهو ازت سرد میشم و یکیش هم این بود ک میگفت به خاطر قول ازدواجی ک بهت دادم و هر تلاشی که کردم دیدم نمیتونم از پسش بربیام ولت کردم. الان حدود یه ساله که هی پیام میده.
  یه بار میگه دوست دارم. یه بار میگه حسی بهت ندارم. یه بار میگه یه ماه رل زدم و نتونستم باهاش ادامه بدم و جای تورو پر کنم. یه بار میگه بیا باهم باشیم به تهش فکر نکنیم و یه بارم میگه برام صبر کن موقعیتم بهتر شه بیام خواستگاری.
  منم دیگه بهش اعتماد ندارم.اصلن نمیدونم دیگه حس واقعیش چیه بهم.احساس میکنم طرز فکرش خیلی عوض شده.شاید به خاطر محیط دانشگاه باشه. اوایل حتی نمیتونست با من دست بده ولی الان وقتی از رابطه دوباره حرف میزنه منظورش یه رابطه ی بی حد و مرزه.
  اینم بگم که موقیتش جوریه که اگه بخواد میتونه با هرکسی هر رابطه ای داشته باشه ولی نداره.
  خودشم میگه من فقط به تو همچین حسی دارم و این حرفا.
  لطفا بهم بگین برای چی داره اینکارارو میکنه و واقعا بهم علاقه داره یا هدفش یه چیز دیگه است؟

  • سلام دوست گرامی
   به سن طرف مقابل‌تان اشاره نکردید.
   مسأله‌ای که روشن است این است که ایشان تکلیفش با خودش مشخص نیست. برطرف کردن بلاتکلیفی‌اش کار شما نیست.
   مطمئناً ایشان هم بصورت منطقی می‌دانند که از پس وعده و وعید مربوط به رابطه و ازدواج برنمی‌آیند.
   دقیقا نتیجه این رفتارهای ضد و نقیض از طرف ایشان،ایجاد بی‌اعتمادی در شماست.
   بنظر نمی‌رسد که این رابطه بتواند برای شما تگیه‌گاه امنی در آینده باشد.

  • سلام من علی هستم و ۱۳ سالمه
   ی چند وقتی هست که به یک دختر توجه میکنم میبینم بیشتر کار های بالا رو انجام میده
   فکر میکنم ایشون منو دوست داره ولی من اصلا به ایشون علاقه ای ندارم
   لطفا کمکم کنید چجوری بهش بگم انقدر دور و برم نیاد
   اون خانم هم ۱۱ سالشون هست

   • سلام دوست گرامی
    11 سالگی سن مناسبی برای ابراز علاقه نیست
    نیاز شما به ارتباط با جنس مخالف قابل درک است، اما زمان مناسبی برای این کار نیست. بهتر است که شما با کسب موفقیت‌های بیشتر توجه او را به خود جلب کنید.

 • سلام به همیار عشق.
  سولی‌داشتم ازتون، اینکه من دو ماهی هست که با دختری رابطه احساسی ‌دارم
  ما تا به حال همو ندیدیم ولی‌ از طریق ارتباط ویدئویی و تلفنی خیلی ‌در ارتباطیم
  من موقعی وارد زندگیش شدم که داشت رابطشو با یک نفر تموم میکرد و در واقع اذیت میشد.
  من خیلی‌کمکش کردم و اون هم از طرف دست کشید،به گفته خودش متنفر بود از اون شخص چون خیانت کرده بود،و اینکه توی پیج اینستاگرامش تقربیا هشتاد درصد مخاطبانش پسر هستن و از همون شهر خودش،من هرچی‌اصرار کردم که اون هارو ریموو کن نکرد،تا به حال هم استوری عاشقانه نذاشته و توی بیو هم چیزی نزده و من مطمئنم که پسرای زیادی سمتش هستن.
  یک بار که با دعوا بهش گفتم گفت تو خودتم نمیزاری اما وقتی‌من اون کارهارو کردم بازهم اون انجام نداد،مطلب دیگه هم اینه که بهش میگم اگه دوسم داری باید تلاش کنی ‌نرم میگه برام مهم نیست کی ‌بمونه پیشم تو هم میخوای‌ بری برو ولی ‌تو قلبم نگهت میدارم.چون زیاد اذیت شدم قبلا که خیلی حساس بودم.
  ایا به نظر شما همچین چیزی‌ ممکنه که یک نفرو دوست داشته باشه ولی ‌تلاشی واسه راضی نگه داشتن نکنه و جلوی رفتنشم نگیره؟
  و اینکه آیا ادعای دوست داشنتنش واقعیه یا برای از بین بردن حس ‌بد رابطه قبلشه؟ البته اینم بگم از نظر ابراز علاقه و مهربانی خیلی‌با من خوبه اکثرا
  مرسی از شما و سایت خوبتون.

  • سلام دوست گرامی
   زمانی که شما با ایشان وارد رابطه شدید، او سوگوار خیانتی بود که از رابطه سابقش داشت و این زمان بدترین موقع برای شروع رابطه است. چون او هنوز پرونده گذشته را نبسته است و به شما دلبستگی ندارد.
   در واقع ایشان ضربه خوردند و باید ابتدا بازسازی شوند و بعد بتوانند با شما رابطه خود را ادامه دهند.

 • سلام من یه دختری رو دوست دارم ، من 13 سالمه و اون 11 سالشه ، از اقواممون میشه ، من یه بار فقط دیدمش اونم تو عروسی عاشقش شدم ، دختر عمم باهاش دوسته و اسم و روز تولدش رو میدونم ، تو عروسی داشتم تعریف میکردم داشت نگام میکرد وقتی که تو چشاش چند ثانیه نگاه کردم لبخند زد بعد منم لبخند زدم و روم رو کردم یه طرف دیگه ،
  من هرشب به اون فکر میکنم و نمیدونم چطوری بهش بگم که دوست دارم
  لطفا کمک کنید و جواب بدید
  ممنون از سایت خوبتون

  • سلام دوست گرامی
   سن هردوی شما برای انتخاب شریک عاطفی پایین است.
   این هیجان به دلیل ورود شما به دوره نوجوانی است.

 • با عرض سلام من مدت ۲ سال میشه که عاشق یه دختری شدم و اون تمام ویژه گی های رو که شما در سایتتون بیان کردید دارد. که من ۱۸ سال سن دارم و اون ۱۷ سالشه اون دختر از اقواممون هستش و بیشتر همدیگه رو نمیبینیم مثلا تو عید یا توی مراسم ها میبینمش و خواهر بزرگش که ۱۸ سالش هستش اون به من علاقه داره خیلی زیاد و مادرش از من خیلی خیلی خوشش میاد که حتا یه روز گفت که دختری بزرگش که به من علاقه داره میده بهم خوب من یجورایی فهمونمدش که من دختری کوچکیشو رو دوست دارم خوب مادرشم خوشحال شد . یه روز توی یه محفل من به خواهرم گفتم که براش بگه من دوسش دارم وقتی بهش گفت اون توی جواب گفت نه بین مون این حرفها نیس اون مثل داداشمه خوب باز من باز هم به خواهرم گفتم بازم بگه که من جدی استم باز بار دوم خندید و چیزی نگفت . من نمیدونم جواب منفی اون بخاطر خواهر بزرگشه که منو دوست داره یا برای خواهرم نگفت . اگه منو دوست نداره چرا همش بهم نگاه میکنه و خنده میکنه همه جا که من باشم اونم هستش حتا یه بار دست های منو هم لمس کرد. اون تو شبکه های اجتماعی هم سروکار نداره میشه برام کمک کنید ممنون میشم.

  • سلام دوست گرامی
   دلیل جواب منفی ایشان برای بار اول می‌تواند دلایل متعددی باشد. این موضوع را در نظر داشته باشید که سن ایشان و شما دوره اوج تغییرات احساسی و عاطفی است و ممکن است دائما نظرات تغییر کند.
   برای جدی فکر کردن به مساله رابطه و یا ازدواج کمی زود است که روی آن متمرکز شوید اما با توجه به علاقه مادرش به شما بهتر است سعی کنید از علائق دخترکوچک بیشتر مطلع باشید، تعداد ملاقات‌ها را بیشتر کنید و با یکی از اعضای خانواده که با او صمیمی‌تر هستید این علاقه را درمیان بگذارید.
   اینکه چرا به شما نگاه می‌کند و یا لبخند می‌زند دلیل دقیقی برای وجود علاقه نیست، بلکه نشانه‌هایی از علاقمندی در او دیده می‌شود اما ممکن است بخاطر حرف خودش که شما مانند برادر می‌داند این حرف را زده باشد.

 • سلام مرسی از پاسخگویی و سایت خوبتون من قبلا هم مشاوره گرفتم از شما

  خب من از سن 13 سالگی عاشق دختر عمم که 10 سالش شد شدم ولی همون موقع بهش گفتم که دوسش دارم اونم رفت به چند نفری گفت ولی بعد از اون رابطه ما خیلی بهتر شد اما اما وقتی همو میبینیم من و اون جوری رفتار میکنیم که انگار همو نمیشناسیم ولی اینو بگم که من بعد 2 شال واسش کادو گرفتم که امسال که من 17 سالمه بهم گفت که کادو رو نمیخوام میخوان بندازم دور منم گفتم بنداز دور بعد کلی حرف دیگه گذشت نگه داشت و بعد ازم در خواست کادو تولد کرد ولی من واسش نخریدم داخل شبکه اجتماعی با اسم یه دختر اومد پیوی من که بعد یک روز حرف زدن که میگفت میخوام باهات دوست شم اما من میگفتم دوست نمیشم فهمیدم که خودشه و خودشم گفت که اونه بعد کلی حرف یه گروه خانوادگی با یکی از دختر عمه های دیگم و پسر عموم و اون زدیم که دور هم خیلی هم خوش گذشت ولی بعد خراب شدن گروه دیگ با هم حرفی نزدیم و قبلش نمیدونم چی شد اما بهم گفت که اصلا وضعیت واتساپ برام نزن نه اینکه واسش شر بشه ها نه نمیدونم چی شد فک کنم از دستم ناراحت شده بود.
  بعد من 2 روزه وصعیت هامو براش میزنم اما نگاه نمیکنه آنلاین هم میشه اما نگاه نمیکنه یه عروسی هم بود چند روز پیش اونجا به هم نگا میکرد منم بهش نگا میکردم ولی نه زیاد وقتی که زیاد نگاش میکردم یا غیب میشد کلا میرفت نمیدونم چرا آیا واقعا اونم منو دوس داره یا نه؟

  من از عشق خودم مطمئنم

  لطفا راهنمایی کنید با سپاس

 • سلام من یه مدته از یه دختر خوشم میاد بیشتر با هم رابطه چشمی برقرار می کنیم وقتی بهش نگاه می کنم اونم منو نگاه می کنه . شمارمو بهش دادم ولی جواب نداد فک کنم بخواد اینه که سیم کارت نداره ولی ولی وقتی همدیگه رو می بینیم من کمتر بهش نگا می کنم ولی اون همش منو نگا می کنه و بعضی وقتا می خنده. به نظرتون اونم بهم علاقه داره.
  من۱۶سالمه اونم ۱۵سالشه

  • سلام دوست گرامی
   در سن 15و 16 سالگی که اوج سن بلوغ است، هیجاناتی که تجربه می‌کنیم باعث می‌شود که بخواهیم هر چیزی که برایمان خوشایند هست را تجربه کنیم. گرایش به جنس مخالف نیز از جمله این خوشایندی هاست. اما توجه داشته باشید که در این نوع ارتباط و در این سن، هویت مستقلی هنوز شکل نگرفته است و نمی توان روی این رابطه حساب ویژه ای باز کرد. نشانه‌هایی که گفتید ناشی از توجه ایشان به شماست اما اینکه به چه دلیلی شماره شما را قبول نکرده است یا تماس نگرفته علت هایی مختلفی می‌تواند داشته باشد. مثلاً ترس از خانواده، داشتن رابطه دیگر، داشتن هدف‌های دیگری مانند درس و…

 • وقت بخیر واقعا سایت خوبی دارید از پاسخ گویی به موقتون خیلی ممنون هستم
  راستش من حدودا دوماهی هست با یک خانم در ارتباطم ایشون همکلاسیمه و در واقع شروع کننده ارتباط ایشون بودن و ما تو ابن مدت خیلی باهم صحبت داشتیم البته بیشتر به بهانه استوری های همدیگه این صحبتا انجام میشه اما بعد از مدتی فهمیدیم که بنده از ایشون حدودا ۱سال کوچکترم بیشتر رفتارهایی مثل رفتارهایی مثل پدر مادر ها پیدا کرد نمونه مثالش اینه هرموقع که من درباره ازدواج خودم(منظورم مقوله کلی ازدواجه)صحبت میکنم خیلی اصرار به کم سن بودن من دارن میگن هنوز زوده برای تو اینم بگم هیچکدوم در حال حاضر هیچ ابراز علاقه ای به هم نکردیم فعلا در حد یک دوستی معمولی و میخوام بدون دلیل مدل رفتار این خانم میتونه نشانه علاقه داشتنش به من باشه

 • سلام خدمت شما
  آقا یه دختری توی فامیل های نزدیک ما هست که همیشه منو زیر نظر داره از طرفی هرجا میشینیم میاد کنار ما میشینه
  دوست داره راجب رشته تحصیلیش با من صحبت کنه و من چیزی از برق چشم و اینا ندیدم ازش .
  من تئاتر کار میکنم و خودمو یه آدمی نشون میدم که بهش هیچ حسی ندارم … ولی دقتی کنارم میشینه همش به گوشیم زل میزنه و جلوی من هی خودشو طوری بیان میکنه که زشته و اینا و اعتماد به نفس نداره…

  درضمن از من ۲ سال بزرگتره و این چیزیه که من حس میکنم به من علاقه ای نداره ولی به محض اینکه بفهمم به من علاقه داره حتما بهش درخواست دوستی میدم.‌.
  از طرفی میترسم علاقه ای به من نداشته باشه
  بنظر شما چیکار کنم؟؟

  • سلام دوست گرامی
   اشاره نکردید سن خودتان و طرف مقابل چندسال است تا بتوانیم رفتارهای ایشان را کمی بهتر تحلیل کنیم. ممکن است رفتار ایشان که گاهی به شما توجه دارند و به گوشی شما زل می‌زنند، صرفاً از روی کنجکاوی و یا همان اعتماد به نفس پایین ایشان باشد، نه علاقه. مساله ای که مبهم است این است که هدف شما برای رابطه با رفتاری که در برابر ایشان نشان می‌دهید متفاوت است. از طرفی منتظر هستید ایشان ابراز علاقه مستقیم کنند و خیالتان بابت علاقه او راحت باشد تا بخواهید به او درخواست آشنایی دهید، از طرفی جوری رفتار می‌کنید که انگار حسی به او ندارید! پس ابتدا باید درخواست قلبی و عقلانی خود را بسنجید و ببینید کدام تصمیم در اولویت شماست و سپس برای این ارتباط تصمیم جدی بگیرید

 • سلام دانشجو هستم روزهای اول عاشق هم کلاسیم شدم بعد از یه مدت بهش گفتم گفت نمیشه من اهل دوستی و اینا نیستم در ضمن از دو شهر مختلفیم یه بار دیگه هم گفتم همین جوابو داد ترم سه که اومدیم دانشگاه اول دستش حلقه بود بعد از یه مدت تو پروفایلش از همسرش حرف میزد ولی بعد از این که من دیدم پروفایلش رو برداشت و حلقه رو هم نمیذاره سوالم از شما اینه بنظر شما آیا واقعا ازدواج کرده یا نه من چیکار کنم هنوز بعد از 2.5سال بهش فکر میکنم و دوستش دارم

  • سلام دوست گرامی
   اطلاعاتی که از ایشان دارید مختصر است و حتی نمی‌دانید ایشان ازدواج کرده یا خیر. بهتر است در ابتدا از یک همکلاسی دیگر بخواهید که به شما کمک کند و از او بپرسد تا مطمئن شوید ازدواج کرده است یا خیر.
   در ضمن برداشتن تصویر پروفایل به این معنی نیست که ایشان دیگر متاهل نیست، ممکن است تصاویر خود را مخفی کرده باشد یا نخواهد در مورد ازدواج و یا همسرش تصویری را به اشتراک بگذارد.
   از طرف دیگر ایشان اشاره کرده بود که اهل دوستی نیست، پس حتی اگر ازدواج نکرده باشد، شما باید آمادگی و مقدمات ازدواج را برای خود فراهم کرده باشید.

 • سلام خسته نباشید و ممنون بابت مطالب مفیدتتون
  بنده 19 سالمه و یه مدتی میشه که یجورایی با یک دختر که فامیل دور خودمونم هست در فضای مجازی در ارتباطم این رو هم بگم که ما حظوری هم رو دیدیم اما فقط یکبار باهم حرف زدیم که خیلی کوتاه هم بوده چون واقعا شرایطشو نداریم. در فضای مجازی که حدود دوهفته میشه باهم در ارتباطیم من هر حرف بامزه ای که میزنم به حرفم میخنده و خودش هم حرف های بامزه میزنه تا من بخندم.بعد در مورد یه موردی حرف میزدیم که او حرف در مورد اون مورد نظر هایی زیادی میداد و هی تلاش میکرد که دوباره حرف بامزه بزنیم.چند باری برام استیکر قلب چشمی فرستاده ولی نمیدم منظورش چی بود چون ازم تشکر کرد و اونهارو فرستاد.اما من گفتم که به هنر علاقه دارم ولی اون گفت من اصلا با هنر مچ نیستم و حتی نمیتونم یه خرس بچه گانه بکشم.ما دوتامون کنکوری هستیم او چند باری بهم گفته که ایشالا پزشکی قبول شی.الان واقعا نمیدونم چیکار کنم اون خیلی زیبا و بادرکه.هر وقت هم بهش پیام بدم در اسرع وقت وبا خوش رویی جوابمو میده کمکم کنید خواهشا که این رابطه رو ادامه بدم با نه.اگه اون قبولش کنه من از خدامه.اینو هم بگم که شش ماه ازخودم بزرگتره

  • سلام دوست گرامی
   هردوی شما در سن حساسی هستید و در هرحال تلاش برای ساختن آینده شخصی خودتان. بنابراین شروع رابطه در این مقطع حساس ممکن است به ضرر شما تمام شود و به درستی نتوانید این شرایط را مدیریت کنید. چون هنوز رابطه عاطفی شکل نگرفته است، شما دونفر تعارضی را باهم تجربه نمی کنید؛ اما پس از شکل گیری رابطه ممکن است همان علاقه شما به هنر و عدم علاقه ایشان منجر به تعارض شود، بنابراین ابتدا به وضعیت تحصیلی خود رسیدگی کنید و سپس به سایر مسائل.

  • سلام
   فکر میکنم شما درگیر عشق دو طرفه شدید دختر خانم هم دختر خوبی هستن ولی سن کمی دارید متاسفانه

 • سلام خدمت همه دوستان. راستش ما از یکی خوشمون اومده و نمیدونم واقعا اونم خوشش میاد یا ن. خیلی نگاه میکنه و هر موقع رد میشه تقریبا نگاه میکنه و خیلی ضایع میبینم که من داره نگاه میکنه یه روز هم به مدت چن ثانیه فقط وایساده بودیم به من نگاه میکردیم نفهمیدم چی شد که وقتی فهمیدم سریع چشمام بستم اما خوب نمیدونم واقعا حس داره یان و یه چن باری هم دیدم هر جا نشستم اونم میاد همون جا. از یه طرفی هم تاحالا دیدم چن باری نشستیم دور هم دیدم دوستام به من تیکه میندازن اونم سریع میگ اره واقعا (یعنی اینکه دنبال اینه که لج منو دربیاره و ضایع کنه منو)از یه طرفی هم تا حالا پا پیش نزاشته و .. حالا خواستم از شما بپرسم که آیا واقعا منو دوست داره یا ن لطفا دوستان هرکی میتونه کمک کنه

  • سلام دوست گرامی
   با نگاه کردن صرفا نمی توان پی به علاقه کسی برد. ممکن است ایشان صرفا در مورد شما کنجکاو باشد. اشاره کردید ایشان پاپیش نمیگذارند! این توقع شما کمی غیرواقع بینانه است و باید منطقی تر باشید. اگر شما به ایشان علاقمند هستید با درنظر گرفتن شرایط به او بگویید. اما پیش از آن ببینید آیا بخاطر توجه او به سمتش جذب شده اید یا اینکه شما هم به او حسی دارید؟

   • دلیل پا پیش نذاشتن من به ۲ دلیل میتونه باشه یکی اینکه من کنکوری هستم و یکی اینکه اون زیاد با پسر ها میره و میاد و من از این موضوع خیلی ناراحتم.اما خوب خیلی دوست دارم باهاش در ارتباط باشم و این دو راهی بدی هست.اما واقعا دوست دارم بدونم اونم حس داره یا ن هنوز از این هم مطمئن نشدم. یعنی فکر میکنم داشته باشه اما میخوام که شما هم تایید کنید تا اطمینان پیدا کنم. چیز زیادی ازش ندارم تا بهتون بگم چون ارتباطی خاصی با هم نداریم و فقط نگاه کردناش یادمه. میدونم که خیلی نگاه میکنه حتی روی نیمکت پارک نشسته بود میدیدم که خیلی ضایع با گوشه چشم نگاه میکنه یا وقتی از کنارم رد میشه بعد از چن متر برمیگرده و نگاه میکنه تنها چیزی که غیر از نگاه کردن میتونم بگم همون وقتی بود که دوستم گفت تو ارزشی نداری و اونم با تمسخر خندید و گفت آره واقعا حالا نمیدونم کدوم قبول کنم.

 • سلام خسته نباشید من الان ۱۷ سالمه و دختر مورد علاقم ۱۵ سالش. پارسال اون بهم کم و بیش نشون میداد که بهم علاقه داره و من اون زمان اینجا هم از شما پرسیدم که نشونش چیه و گفتید شاید منتظره که من یه علاقه ای بهش نشون بدم تا مطمئن بشه که عاشقشم ولی من اینکارو نکردم چون هنوز مطمئن نبودم که حسی که بهش دارم واقعیه یا نه ولی الان مطمئن شدم. مشکل اینجاست که اون رفتارش مث قبل نیست و باهام نسبت به اون زمان سرد تر شده یکم. نمیدونم شاید ازم ناامید شده یا… خواستم بدونم احتمالش هست که اگه علاقمو بهش نشون بدم اون رفتارش مث قبل میشع و بهم علاقه مند میشه یا نه؟

  • سلام دوست گرامی
   هر دوی شما در سن نوجوانی هستید و در این سن علاقه ها پایدار نیست و به مرور سرد می شود زیرا فرد برای آینده نامعلوم خود هدف گزینی می کند و علاقه اش براساس هیجان است. اینکه شما از علاقه خود مطمئن هستید باید نشانه هایی داشته باشد. این نشانه ها را به کمک مشاور بررسی کنید و سپس درست ترین تصممی را بگیرید.

   • خب اگه سن نوجوانی و این چیزا رو در نظر نگیریم. امکانش هست که یه دختر دوباره به کسی که ازش ناامید شده علاقه پیدا کنه؟

 • سلام خسته نباشید. من ۱۷ سالمه و دختر مودد علاقم ۱۵. راستش پارسال اون دختر باهام خوب بود و ازتون سوال کردم درمورد کارهاش و گفتید شاید منتظره که من یه علاقه ای نشون بدم تا مطمئن بشه که عاشقشم ولی اینکارو نکردم چون هنوز از حسم بهش مطمئن نبودم ولی الان مطمئن شدم و میخوام علاقه مو بهش نشون بدم. مشکل اینجاست که اون رفتارش مث قبل نیست. نمیدونم شاید ازم ناامید شده یا … خواستم بدونم اگه علاقه مو بهش نشون بدم احتمالش هست که دوباره بهم علاقه مند بشه؟

  • سلام دوست گرامی
   مسأله سن یکی از فاکتورهایی است که در مشاوره پیش از ازدواج بررسی می شود. زمانی که دختر از پسر بزرگ تر باشد به چند نکته مهم باید توجه کرد: اگر دعواها و بحث های بعدی این زوج بر سر مسأله سن باشد، اگر نتوانند در برابر حرف های دیگرانراجع به بزرگتر بودن دختر، مقاومت کنند و روی رابطه آنها تاثیر بگذارد؛ رابطه به مشکل بر میخورد. بنابراین بلوغ عاطفی و اجتماعی هر دو نفر باید در حد قابل قبولی باشد تا بتوانند این چالش را مدیریت کنند.

 • سلام خسته نباشید
  من ب مدیرم ک ٧سال از من بزرگتر علاقمند شدم ولی نمیدونم ک اونم ب من علاقه داره یانه از طرفی رفتاراش جوریه که همه توی محل کار فک میکنن ما باهمیم .
  ولی از طرفی با رفتارا و شوخیاش ب من میفهمونه ک واسش مهم نیستم مثلن تا پسر مجرد میاد توی شرکت ب من میگه اینم کیس خوبی میتونه واست باشه ها…یا میاد از اینکه از کدوم دختر توی شرکت خوشش میاد حرف میزنه . از طرفی هم خیلی ب من نزدیک میشه جوری ک وقتی بامن حرف میزنه دستشو میزار روی دستم و یا ب من میگه تو رو خیلی دوس دارم تو مث خواهرمی
  چجوری بفهمم ک دوسم داره یا واقعا در حد خواهر یا ی دوست دوسم داره میخام بیشتر از این اذیت نشم خیلی اذیتم از این وضعیتی ک توش گیر کردم

  • سلام دوست گرامی
   ارتباط با فردی که در محیط کار مشترک باشید، موقعیت اجتماعی بالاتری از شما داشته باشد ممکن است برای هر دوی شما خطر داشته باشد.همانطور که اشاره کردید ایشان شما را در وضعیت مبهم قرار داده است، یعنی در عین استفاده بردن از حضور شما، نمی خواهد مسئولیت رابطه را بپذیرد. پس بهتر است به شیوه درستی برای جذب ایشان تلاش کنید و یا به صورت کلی از ارتباط با ایشان صرف نظر کنید. هنوز بین شما رابطه عاطفی ای شکل نگرفته است. برای بررسی بیشتر رابطه تان می توانید از مشاوران همیار عشق وقت مشاوره تلفنی یا آنلاین دریافت کنید.

 • سلام چندوقتی است از دختر خانمی خوشم میاد ک سه سال از خودم کوچیکتره
  بهش گفتم ک دوستت دارم،هرچی میگم ی فرصت بهم بده تا آشنا بشیم هرچی میگم یکم منو بشناس ولی قبول نمیکنه
  ماباهم فامیل هستیم مادر پدرش بشدت منو دوس دارن و وقتی فهمیدن من ب دخترشون علاقه پیدا کردم یکم تحت فشارش گذاشتن اونم قبول کرد باهام حرف بزنه ولی بعدش بهم گفت فقط ب اسرار مامان قبول کردم باهات حرف بزنم
  همش میگه من کنکور دارم نمیخوام وارد رابطه بشم همش هی میگه اصلا حالا حالاها نمیخوام وارد رابطه بشم بهش میگم خب بعد کنکورت میام میگه ن کلا رابطه نمیخوام
  تو چت های فضای مجازی همش میگیم میخندیم شوخی و مسخره بازی باهم ولی در حقیقت حرفاش اینه ک تو پسر خوب و باشخصیتی هستی ولی من قصد ازدواج ندارم حالا حالاها
  میگم باشه چندسال دیگه خوبه میگه ن کلا نمیخوام امیدوارت کنم
  تو فضای مجازی هم استوری و پستامو دنبال میکنه لایک میکنه از منم خییلی جلو مادرش و خواهرش گفته خبر دارم
  لطفاااااااا کمکم کنید راهنمایی کنید خییییلی دوسش دارم

  • سلام دوست گرامی
   اولویت بندی ایشان برای زندگی با شما متفاوت است. او به صورت هدفمندی می خواهد ابتدا درسش را بخواند و سپس وارد رابطه شود. بهتر است با شیوه صحیح برای جذب ایشان تلاش کنید و به یاد داشته باشید نمی توان هیچ کسی را به زور به بودن در رابطه واداشت. شما می توانید برای آموزش شیوه صحیح این جذب، از مشاوران همیار عشق، مشاوره تلفنی یا آنلاین دریافت کنید.

 • سلام
  وقت بخیر
  سوالم این بود=
  چرادوست دخترمن رابطمونو ازهمه مخفی میکنه حتی از نزدیک ترین دوستاش هم وقتی کسی ازش سوال میکنه دوس پسر داری میگه نه ندارم ازهمشونن متنفرم از پسرا وقتی میپرسم هم میگه بخاطر صلاح رابطمون که کمتر اسیب ببینه علت اصلیش اینه یا واقعا یه چیز دیگه است

  • سلام دوست گرامی
   علل زیادی وجود دارد که یک فرد بخواهد رابطه اش را از دیگران مخفی نگه دارد. یا به طرف مقابل اطمینان کافی را ندارد؛ یا نسبت به اطرافیان خودش اعتماد ندارد؛ یا خیانت دیده است و به این زود نمی خواهد اطمینان مجدد کند؛ یا نمی خواهد مسئولیت رابطه را بپذیرد. در هر صورت چه به این دلیل چه به هر دلیل دیگری باید رابطه کاملاً بررسی شود که چه مانعی وجود دارد که او نمی خواهد از رابطه شما کسی باخبر شود. پس شما می توانید برای این بررسی بیشتر از مشاوران همیار عشق وقت مشاوره تلفنی یا آنلاین دریافت کنید.

 • سلام وقتتون بخیر
  من با همکلاسی دانشگام چند وقتی هست توی فضای مجازی در ارتباطیم و تقریبا صمیمی شدیم میخواستم بدونم چطوری باید بهش پیشنهاد بدم
  یعنی پیشنهاد دوستی رو چطوری بهش بدم؟؟؟
  از طرفی فامیل دور هم هستیم یخورده برام سخته
  وقعا ممنون میشم راهنماییم کنید

  • سلام دوست گرامی
   ابتدا باید دلایل علاقه خود و تبدیل کردن رابطه ساده دوستی به رابطه عاطفی را برای خود مشخص کنید. ببینید انگیزه شما از این مساله چیست؟ تا چه میزان از زندگی و علائق ایشان آگاهی دارید؟ هرچقدر اطلاعات شما از ایشان بیشتر باشد بهتر است. بدانید ششخص دیگری در زندگی اش هست یا خیر؟ سپس رابطه را از حالت مجازی به صورت دیدار حضوری تبدیل کنید تا با او مراوده بیشتری داشته باشید. برای برررسی بیشتر نیز می توانید از مشاوران همیار عشق مشاوره تلفنی یا آنلاین دریافت کنید.

 • سلام و تشکر بابت سایت خوبتون . خواهش میکنم جوابمو بدی من امیرم 18سالمه و عاشق خواهر زن عموم شدم و اون ۶ماه از من بزرگتره اصلا واسم مهم نیست من همه جوره میخوامش اصا بش اعتیاد دارم یه روز که عکسشو نبینم حالم بد میشه . راستش مشکلم اینه ما شاید تو سال ۱بار شانسی یا فوقش دوبار همو ببینیم من نمیدونم باید چیکار کنم شبا تا به اون فک نکنم خوابم نمیبره و از این میترسم که نکنه ازدواج کنه . ببینید من واقا دوسش دارم لطفا نگید سن هیجاناتی چون ازش گذشتم خواهشا جوابمو بدید دارم میمیرم.

  • سلام
   می‌تونید توی شبکه‌های اجتماعی و باهاشون یک ارتباط دوستانه پیدا کنید و اگر متوجه تمایل ایشون شدید با هم بیشتر آشنا بشید. اگر هم فکر می‌کنید ممکنه به زودی شرایط ازدواج براتون فراهم بشه می‌تونید از خانواده‌تون هم کمک بخواهید.

  • سلام
   منم هم سن تو بودم عاشق و دیوانه یه نفر بودم بهم گفتن سن هیجانی گفتم نه نگید من فرق دارم واقعا عاشقشم و تا ابد عاشقشم و از این حرفا ولی حالا میفهمم درست میگفتن .
   زمان بهت ثابت میکنه که الان تو سن هیجانی و احساسی به سر میبری الان قبول نکن چند سال دیگه به این نتیجه میرسی .

 • آقای همیار عشق این دختر قبلنا هم هی منو نی‌گاه میکرد ولی من یک سال اهمیت خاصی ندادم و دنبالش نرفتم
  ولی جدیدا دوباره این کارو میکنه قبلنا هم شدیداً بهش علاقه داشتم و اونم وقتی نیگاش میکردم چشماشو می‌دزدید ولی چون یکم گزشته دچار تردید شدم یعنی اینکه نوز باید منتظر نشانه های دیگری بمونم

 • سلام من چند وقته دختری که بهش علاقه دارم داره پنجره مارو هی مداوم دید میزنه در ضمن بعضی وقتا حدود چند ثانیه با آرامش (که از چشاش میفهمم)لبخند میزنه و پنجره مارو نگاه می‌کنه
  یعنی چی؟؟
  دوسم داره؟؟
  لطفاً جواب بدید

  • سلام دوست عزیز
   این نشانه‌ای که می‌فرمایید اصلا در حدی نیست که بخواهیم ازش نتیجه‌گیری داشته باشیم.

   • آقای همیار عشق این دختر قبلنا هم هی منو نی‌گاه میکرد ولی من یک سال اهمیت خاصی ندادم و دنبالش نرفتم
    ولی جدیدا دوباره این کارو میکنه قبلنا هم شدیداً بهش علاقه داشتم و اونم وقتی نیگاش میکردم چشماشو می‌دزدید ولی چون یکم گزشته دچار تردید شدم یعنی اینکه نوز باید منتظر نشانه های دیگری بمونم

 • سلام خدمت ادمین محترم همیار عشق. من 16 سالمه و 3 سال پیش عاشق دختر دختر خاله ی مامانم شدم. وقتی دیدمش ضربان قلبم بالا می رفت و باوور داشتم که عشقم از هوس نیست. در کل 4 بار دیدمش. وقتی رد می شدم میدیدم که داره نگام میکنه و وقتی که منم می خواستم نگاش کنم چشماشو میدزدید انگار نگاهم نکرده. خودم هم همیشه بهش فکر میکنم و انگیزه ام واسه زندگی بیشتر میشه. همیشه قبل از خواب به او فکر میکنم. میخام بدونم آیا امکان داره که به او برسم؟ در ضمن دختره یک سال از من کوچیک تره و هر 3 سال یکبار از خارج به ایران بر میگردن. ممنون.

  • سلام
   این احساساتی که می‌فرمایید در این سن طبیعی و البته خیلی شدید هستن، هرچه که سنتون بالاتر بره احساسات‌تون پخته‌تر و منطقی‌تر میشن و در عین‌حال شرایط‌تون هم برای شروع یک رابطه عاطفی فراهم‌تر میشه. اما در حال حاضر به نظر زوده برای قضاوت کردن در این مورد

 • سلام ، چند وقتی هست که در مترو دختری را میبینم، در واقع تازه باهاش آشنا شدم
  به من زیاد نگاه میکنه ، یک بار وقتی بهش نگاه میکردم و در اون لحظه من رو دید خندید و روش رو برگردوند . آیا اینا نشانه ای از علاقه قلبی به منه یا فقط برای یک دوستی ساده این کارارو میکرد؟

  • سلام
   به هیچ وجه از روی این نشانه‌ها نمیشه قضاوت کرد که علاقه ایشون چقدر جدیه. ضمن اینکه علاقه واقعی با شناخت به وجود میاد و چند بار دیدن همدیگر در مترو نمیتونه شناخت و علاقه جدی ایجاد کنه. می‌تونید با صحبت با ایشون ازشون بخواهید یک مدت آشنا بشید و بعد متوجه بشید که آیا برای هم مناسب هستید و علاقه‌تون جدیه یا نه

 • سلام دوستان
  من خیلی وقته با یک دختر آشنا شدم. اون همسایه ی مادر بزرگمه وماهم اونجا باهم آشنا شدیم.ما روابطمون خیلی باهم خوب بودوخیلی از هم خوشمون میومد ودوست های خیلی خوبی برای هم بودیم درحدی من بااون از دوست های مدرسم هم صمیمی تر بودم والبته اون هم همینطور. چون که خونه ی مادر بزرگم توی ی مجتمع مسکونی بود همیشه کلی پسرو دختر ریخته بود اما بازم با این وجود من اون بیشتر بیشتر اوقات باهم بودیم واون علائم بالارو هم داشت. ولی وقتی که اون اتفاق افتاد بیشتر از اون چیزی که فکرشرو بکنید شکه شدم. یهو دیدم جواب پیام هامو نمیده وچند روز بعدش هم من رو کلا بلاک کرد
  به نظر شما چرا اون کارو کرد؟ وقتی که ما هیچ مشکلی نداشتیم وهمه چیز هم خوب بود وهیچ اتفاقی نیفتاده بود؟
  چه اتفاقی افتاده وباید چه کار کنم؟؟؟؟
  درضمن از اون موقع هم اصلا همدیگرو ندیدیم.
  لطفا بهم بگید

  • سلام
   بدون بررسی شرابط نمیشه گفت چرا رفتار ایشون تغییر کرده، چون هر اتفاقی ممکنه افاده باشه. بهتره صبر کنید تا وقتی حضوری دیدینش در این باره باهاش صحبت کنید و از خودش بشنوید. برای دریافت راهنمایی بیشتر می‌تونید با سیستم مشاوره تلفنی و آنلاین صحبت کنید.

 • سلام من امیدهستم ۱۷ سالمه عاشق یه دختر۱۵ ساله شدم که همسایه ما است من قبلا توجهی بهش نداشتم ولی این چن هفته ای که خیلی دوستش دارم چن روز پیش هم که از جلو خونش رد میشدیم اون هم بهم نگاه کرد وهمین تور من بعد یه چن روز دوباره من که با همراه یکی از دوست هام از اون جا رد میشدم اون هم بهم نگه کرد تا وقتی که رد شدم برگشتم دیدم هنوز چشمش بهمه ایا به نظرتون اونم منو دوس داره واگر دوس داره با او رابطه ایجاد کنم

  • سلام دوست گرامی. نگاه کردن حتی به صورت متوالی می تواند علت های مختلفی داشته باشد و تنها دلیل آن، عاشق شدن یا دوست داشتن نیست. ممکن است در سن نوجوانی که هستید، هیجان های مختلفی بر شما غلیه کند و برقراری ارنباط بر پایه این هیجان ها شما را ا زمسیر درست خارج کند. بهتر است برای بررسی بیشتر از رادیوعشق نوبت مشاوره تلفنی یا آنلاین بگیرید

 • سلام خشته نباشید من 20 سالمه با یه دختر مجازی 18 ساله آشنا شدم بعد فاصله ما خیلی از هم دوره ولی من خیلی دوسش دارم اونم به ظاهر میگه دوست دارم نمیدونم راست میگه یا دروغ بعد اینکه ما 6 ماهه با هم ارتباط داریم و میگه مشکلات خانوادگی داره و خیلی دور به دور میاد بهم پیام بده چطور باید بفهمم بهم علاقه داره هنوز تو شکم میشه لطفا راهنمایی کنید

  • سلام دوست گرامی. ارتباط مجازی که یکی از شیوه های جدید ارتباط برای آشنایی است، باید بیشتر مورد دقت طرفین باشد. ممکن است چهره و حرف هایی که طرفین می زنند حقیقت نداشته باشد چراکه یک هویت مجازی برای خودشان ایجاد کرده اند.برای بررسی بیشتر ارتباط خود پیشنهاد میشود از مشاوره تلفنی یا آنلاین استفاده کنید.

 • با سلام من ۲۱ سالمه عاشق یک دختری شدم که تو دانشگاه آشنا شدیم الان یه ۶ ماهی هست در ارتباط هستیم بعد از ماه ۳ بهش پیشنهاد دادم گفتش که بیشتر آشنا شیم بعد بعد از ۲ ماه گفت میتونم دوست بهتری باشم و الانم همچنان در ارنباط هستیم الان باید چیکار کنم دوباره بهش درخواست بدم؟

  • سلام دوست گرامی. اگر ایشون به شما گفتن فقط دوست بهتری می تونن باشن، احتمالاً قصد جدی ای ندارن برای ارتباط. با این پیش فرض بهتره اول هدفتون رو از ارتباط مشخص کنید و بعد برای علاقمند کردن ایشون از ویژگی هایی که ایشون ازتون تعریف می کنن و خوششون میاد بیشتر انجام بدید.برای راهنمایی بیشتر از مشاوره همیار عشق نوبت بگیرید.

 • سلام خسته نباشید
  یک سوال دارم من دوختررا دوستم دارم دوختر هم منو خیلی دوست داره من بوس میکنم بغل میکنم موهایشو نوازش میدم آما رو ندارم درخواست جنسی کنم
  لطفن کمکم کنید خواهش میکنم منتظر جواب شما هستم
  تشکر از همکاری تان البته اولین سوالم هست

  • سلام دوست گرامی. اگر منظورتان درحواست روابط جنسی در دوران دوستی است،
   بهتر است این مساله را انجام ندهید که هیجان آن باعث نشود تا شما و شریک عاطفی تان ایرادات رابطه را نبینید.. سوالتان کلی است و بهتر است برای راهنمایی بیشتر از مشاوره همیار عشق استفاده کنید.

 • سلام
  من یه پسر خاله دارم ایشون دانشجوی پزشکی هستن و تقریبا ۱ سال پیش عاشق یه دختری تو دانشگاهشون شد اما دختره نامزد کرد و پسر خالمو رد کرد خلاصه ایشون ناراحتی روحی پیدا کرده بود تا جایی که خاله هام افتاده بودن تو فکرش با این مشاور اون مشاور بخاطرش صحبت میکردن اما ایشون مشکلات خانوادگی با پدرشون هم داشتن خلاصه چن مدت بعد از طریق واسطه با یه دختری اشنا شدن و به خانواده گفتن که دختره رو میخواد اما خانواده راضی نبودن و سعی میکردن ایشون رو متقاعد کنن که بیان تو فامیل همسر انتخاب کنن و الان چن روز هستش که نمیدونم از دختره چی دید که گفت دیگه دختره رو نمیخواد و کلا خوشش ازش نمیاد و از اولم دوسش نداشت
  و الان یکی از خاله هام رفته به ایشون گفته که دختر خالت که من باشم دختر پاکیه بهش فک کن و حتی گفته که دختر خالت دوست داره و فلان
  درصورتی که اصلا اینطور نیست و من اصلا حس دوست داشتنم به ایشون حس عشق و عاشقی نیست و واقعا من همیشع ایشون رو به عنوان برادرم دوست داشتم
  الان نمیدونم چیکار کنم غرورم رو له کردن پیش پسر و خیلی از این بابت ناراحتم ..درصورتی که اصلا اون حسی که خالم به ایشون گفته رو ندارم
  اصن نمیدونم چیکار کنم میترسم بهش حس پیدا کنم چونکه ایشون قبلا عاشق شدن و یه جورایی عشق اول دارن
  نمیدونم چیکار کنم لطفا منو راهنمایی کنید

  • سلام دوست گرامی. اگر به پسرخاله تان علاقه ندارید به صورت واضح این مساله را بگویید.
   اگر مردد هستید که بخاطر اینکه ایشان قبلا کسی دیگر را دوست داشته و نمی توانید آن را بپذیرید ، بهتر است مشاوره دریافت کنید.

 • سلام من یه پسر 18 سالم و عاشق یه دختر که دو سال از خودم کوچک تره شدم سال پیش بهش گفتم ولی اتفاقی افتاد و مادرش فهمید به هم تذکر دادن چون مادرمو میشناسه بعد از مدتی دیگه دوباره اتفاقی افتاد. . تمام این نشونه ها رو داشت تا قبل از اینکه بهش بگم ولی بعد اینکه اولین بار بهش گفتم هنوز هم این نشونه ها رو داشت ولی بعد از اتفاق دومم که به خواهرش لوم داد دیگه مثل قبل نشد. آیا دوستم داشته ؟؟ الان منو میخواد؟؟ یک پیج اینستا پیدا کردم که فکر کنم مال اونه پست هایی میگذاشت که فکر کنم در مورد من بوده وقتی دوباره بهش گفتم یه پست گذاشت و گفته تنهایی رو دوست دارم. .. یعنی میترسه؟؟ اخه همه اون نشونه ها رو داشته بود.. لطفا جواب

  • سلام دوست گرامی. ابهام در مورد این دوست داشتن زیاد هست. چه مواردی باعث شده شما به ایشون علاقمند باشید؟ چون سوالی که مطرح کردید، کامل نیست، برای تکمیل و دریافت مشاوره از مشاوره تلفنی همیار عشق استفاده کنید.

 • سلام وقتتون بخیر
  بنده چند ماه پیش به پیشنهاد آشنایان به خانواده دختری که قبلاً ندیده بودمش پیشنهاد خواستگاری دادیم، در ابتدا جواب منفی دادن و علت رو درس خواندن برای کنکور گفتن، ایشون دو ساله پشت کنکور هستن و برای پزشکی و پرستاری میخونن، من هم دیگه به ایشون فکر نکردم و دنبال کسی دیگه می‌گشتم که در اینستا منو فالو کردن و بعد از اینکه بهشون پیام دادم، در ابتدا گفتن که اتفاقی فالو کردن و سپس گفتن برای این فالو کردم تا بفهمم کی هستی و چرا ازم خواستگاری کردی، بهم گفتن که تا کنکور پیام نده و بعد اون راجبع ش فکر میکنم، ایشون خواستگارای دیگه هم دارن و با یکیشون که به گفتهی خودشون قبلا مشاورشون بوده در ارتباط هستند و گاهی صحبت میکنن، لطف میکنید نظرتونو بگین

  • سلام دوست گرامی. به نظر می رسد طرف مقابل شما هنوز سردرگم است. نمی شود همزمان هم به کنکور، هم یک خواستگار دیگر و هم به شما فکر کنند و انتظار رابطه با کیفیت عالی را داشته باشید. برای بررسی بیشتر جزییات رابطه حتما نوبت مشاوره دریافت کنید.

 • با سلام
  چند ماه پیش به پیشنهاد آشنایان به خانواده دختری که ندیده بودمش پیشنهاد خواستگاری دادیم، ایشون جواب منفی دادن، دلیلشون هم مطالعه برای کنکور بود که دو سال پشت کنکور بودن و گفتن در صورت خواستگاری لطمه زیادی به درسم میرسه، من هم بنا رو بر جواب منفی گذاشتم و دیگه پیگیر نشدم و موضوع رو فراموش کردم ولی بعد یکی دو هفته ایشون منو تو اینستا فالو کردن و بعدش بهشون پیام دادم اولش میگفتن که اشتباهی و اتفاقی فالو کردم ولی بعدش گفتن که، خواستم بدونم کی هستین و چرا خواستگاری کردین، بعدش گفتن اگه میخواین بعد کنکور بیاید خواستگاری و تا اون موقع بهم پیام ندین. ایشون خواستگارای دیگه هم دارن، و با یکیشون که میگن مشاورم هستن گاهی صحبت میکنن، میتونین راهنمایی کنین چکار کنم.

  • سلام
   اگر شما هم ایشون و خانواده‌شون رو پسندیدین و فکر می‌کنید فرد مناسبی هستن، می‌تونید صبر کنید و بعد از کنکور که ذهن ایشون بازتر شد، یکبار دیگه این موضوع رو مطرح کنید و شناخت بیشتری ازشون به دست بیارید.

 • با سلام و خسته نباشید..بنده پسر هستم و 21 سالمه…ترم 5 دانشگام..ترم یک که من اصن اهل عشق عاشقی نبودم عاشق یک دختری شدم..از توی کلاس ..جالبش اینجا بود تمام بچه های کلاس میگفتن این از تو خوشش میاد …چون زیاد باهام صحبت میکرد و… ابعد از یک مدت که همه چی بهتر شد..فهمیدم که این خانم بخاطر پسر عموش که دوسش داشته و بهش خیانت کرده دیگ از پسرا متنفره و فقط به منو به اسم دوست صمیمی نگاه میکنه…من چکار باید بکنم؟

  • سلام
   مطمئنا اتفاقی که تو گذشته ایشون افتاده ضربه بدی بهش زده و الان در شرایط شروع یه رابطه جدید نیست چون هنوز اون خشم و نفرت تو وجودشه. بهتره شما به عنوان یک دوست راهنماییش کنید که برای حل این موضوع در درونش کمک تخصصی بگیره و برای شروع رابطه بهش اصرار نکنید چون حتی اگر وارد رابطه با شما بشه این تنفری که از تجربه قبلی تو وجودش مونده به رابطه‌تون آسیب میزنه.

 • سلام
  من 18 سالمه. تازه وازد دانشگاه شدم حقیقتن بخاطر ترس از روبرو شدن با دخترا ترم اول رو مرخصی گرفتم.
  در کل تا بحال نزدیک هیچکس نشدم . چون به شدت میترسم که نه بشنوم و بهم بی محلی بشه. نه ا ینکه از کسی خوشم نیومده باشه . ولی تا حالا از هرکس خوشم اومده سمتش نرفتم. اگه ممکنه راهنماییم کنید.

  • سلام دوست عزیز. با توجه به شدت این ترس‌ها در شما، که باعث میشه بخواهید یک ترم مرخصی بگیرید، لازمه حتما با یک متخصص مشورت کنید تا شرایط‌تون دقیق‌تر بررسی بشه. بنابراین لطفا با سیستم مشاوره تلفنی تماس بگیرید.

 • سلام من با یکی از همسایهام را دیدم و خیلی عاشقه یک دختر شدم همیشه از حواسم بهش بود به خندهاش به حرف زدنش ولی اصلا متوجه من نمی شد . من به دوست پسر های محلیم گفتم من اون دختر رو دوسش دارم و نمیدونم چیشد که دوست های او فهمیدن که من دوسش دارم منم کوشم شنیده بو که درباره من حرف میزنن که من دوسش دارم من خجالتی بودم نمی تونستم نزدیکش شوم تمام این حرف های که نوشتید برای من اتفاق افتاده و بهداز چند ماهی دیدم خبری از اون نیست شنیدم که رفته خب الان 4 ساله که میخوام ببینمش تو این چند سال حال من رو داغون کرده مشه کفت که دیس لاوی شدم در محرم میخوام اون رو تعقیب کنم و بهش بگم که تو این چهار سال چه بلاهای به سر من افتاده و بهش بگم دوسش دارم نه {{{عاشقشم خیلی زیاد }}} این کار رو بکنم صلاح یا نه خواهش میکنم زود جواب بدین

 • سلام
  من تو دانشگاه از یه خانومی خوشم اومد
  بعد اینکه چند دفعه با هم چشم تو چشم شدیم تصمیم گرفتم باهاش صحبت کنم.اولین بار ک رفتم سمتش کلا بهم بی محلی کرد و جوابمو نداد.فرداییش ک اومد سره کلاس اول منو نگاه کرد.اینقد بهم زل میزد ک دوباره رفتم سراغش.
  چند دقیقه داخل حیاط دانشگاه قدم زدیم تا بهش گفتم ازت خوشم اومده.اول بهم گف من ازت بزرگترم با اینکه نمیدونست من چند سالمه،منم گفتم نمیخوام بخاطره یه سال بیخیالت بشم اونم گفت اخه من خودم دوس پسر دارم.
  خلاصه منم تصمیم گرفتم بیخیال شم ک دیدم باز تو کلاس بهم زل میزنه حتی موقع هایی ک حواسم نبود.یکی دو هفته بعد ک بهش گفتم چرا از همون اول نگفتی دوس پسر دارم ک گف حواسم نبود :/
  چند هفته گذشت باز بهم زل میزد تا چند روز قبل ک صداش کردم عین اولین بار بی محلی کرد و جوابمو نداد
  من واقعا دیگ موندم چی کنم
  البته دختره خیلی سر سنگینی هم هست
  اگه واقعا دوس پسر داره دیگ دلیل این همه زل زدنو گاهی اوقات لبخند زدن چی میتونه باشه
  تا ب حال ب کسی اینطوری جذب نشده بودم
  این نگاهاش واقعا اذیتم میکنه
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  • سلام
   متاسفانه خیلی افراد در مواجهه با مسائل و روابط عاطفی نمی‌دونن چطور باید عمل کنند، به همین خاطر رفتارهاشون نامتناقض میشه. به نظر می‌رسه طرف مقابل شما هم در چنین شرایطی قرار داره. احتمالا ایشون بعد از اینکه متوجه علاقه شما شده، توجهش نسبت بهتون جلب شده ولی در عین حال موانعی هم برای ایجاد رابطه داره که یکی از اونها می‌تونه موضوع بودنش در یک رابطه دیگه باشه. با این‌حال شما خواسته‌تون رو واضح مطرح کردید و هربار از طرف ایشون به بهانه‌ای بدون جواب گذاشته شده. بهتره یک مدت توجهی به رفتاهای متناقض ایشون نداشته باشید و حرفش رو مبنی براینکه نمی‌تونه با شما وارد رابطه بشه بپذیرید. البته متوجهم به خاطر علاقه‌ای دارید براتون سخته، اما درگیر شدن با این رفتارهای متناقض در طولانی‌مدت این موضوع رو براتون سخت‌تر می‌کنه.

 • سلام مجدد میشه بگید چرا وقتی بهش گفتم دوستش دارم به پسر عموم گفته بود و وقتی بهش هدیه دادم اونو دستش نکرد و چرا داخل بازی بهم گفت اون روز چی بهم گفتی در حالی که اگه میگفتم همه میفهمیدن

 • سلام من 17 سالمه و کسی که دوستش دارم 14 سالشه کسی که دوستش دارم دختر عممه من 3 سال پیش در مراسم یکی از بستگان بهش گفتم که دوستش دارم ولی اون هیچی نگفت و رفتی 10 روز مراسم طول کشید در طول این 10 روز یع جا مینشستیم و حرف میزدیم و شاد بودیم بعد چند ماه که عید شد دباره همو دیدیم یه دست بند رو دستم بود خیلی خوشش اومد ازش اسرار کرد که بهش بدمش ولی ندادم بعد رفت تا تابستون بعد دباره همو دیدیم منو اون و یه پسر عمو دارم 2 سال از خودم کوچیک تره و با اون یکی دختر عمم که 6 ماه از من کوچیک تره رفتیم کوه اون خیلی بهم نزدیک میشد خلاصه رفتیم تا سال دیگه که عید شد دباره با اون و اون یکی دختر عمم و پسر عمون نشستیم بازی کردیم جرعت یا حقیقت اون ازمن پرسید چند سال پیش داخل اون مراسم چی بهم گفتی منم دیگه بازی نکردم بعد اخر شب همه خواب بودن بهم گفتم یادته اون سال داخل مراسم منم گفتم حالا که چی یعنی چی اینو میگی بعد اون گفت هیچی و بعد روز شد و . .. یه دست بند واسش خریدم واسه تولدش بهش دادمش ولی اون دستش نمی کنه بهش گفتم چرا دستت نمیکنس گفتم داخل کیفمه فقط همین بعد رفتن تا وقتی که تابستون شد و دباره دیدمش داخل یکی ار مراسم ها با دوستاش اومد کنارم وقتی دوستاش رفتن اون نرفت کنارم نشست و… داخل هر عروسی که میشه وقتی میرم همین طور نگام میکنه بعد یکم میخنده ممنون میشم بگید که دباره برم بهش بگم که دوستش دارم یا نه اخه خیلی دوستش دارم راستی 3 سال پیش که بهش گفتم رفته بود به پسر عموم که 2 سال از من کوچیک تره گفت نمی دونم اول موقع بخواطر کوچیک بودن این کارو کرده یا بخواطر اینکه اونو دوست داره لطفا راهنمایی کنید ممنون

  • سلام
   با رفتارهایی که از ایشون ذکر کردید به نظر می‌رسه این علاقه دوطرفه است ولی هم شما هم ایشون طوری رفتار می‌کنید که همدیگه رو به شک می‌اندازید. یعنی گاهی نشون می‌دید که همو دست دارید ولی گاهی نسبت به هم بی‌توجهی می‌کنید. اگر از علاقه خودتون مطمئنید بهتره مستقیم‌تر رفتار کنید و ایشون رو دچار شک نکنید.

   • ممنونم از شما که راهنمایی کردید به حرفتون گوش میکنم و هر چه سریع تر ایشون رو متوجه میکنم ممنونم

  • ممنونم از شما که راهنمایی کردید _ ولی میشه بگید چرا وقتی بهش گفتم به پسر عموم گفته بود و وقتی بهش هدیه دادم اونو به دستش نبست

 • درود بر ادمین همیار عشق
  16 سال دارم و عاشق دختری 15 ساله شدم من حدودا 3 بار عاشق شده ام که دوتای اولی بی معنی بوده اما عشق سومی بسیار برام دلنشینه
  حدودا8 ماه است که اورا میشناسم فامیل دور هستیم .همه ملاک های بالا رو در اون حس کردم حتی ب یکی از دوستانش درمورد من صحبت کرده و میداند ک من فکر های در سر دارم .ب شدت عاشقش شده ام .اما نمیدانم از چ طریقی بهش پیشنهاد دوستی بدم.به نظرتون ایا یک رابط پیدا کنم که به او بگوید

  • سلام
   با توجه به اینکه ایشون با شما نسبت فامیلی دارن، بهتره با احتیاط بیشتر و غیرمستقیم‌تر عمل کنید. مثلا در شبکه‌های اجتماعی باهاش ارتباط معمولی برقرار کنید تا کم‌کم از علاقه ایشون هم مطمئن بشید. درصورت نیاز به راهنمایی بیشتر با سیستم مشاوره تلفنی صحبت کنید.

 • با سلام واحترام،بنده دو ماهي هستش يه دختر رو كه تو داروخانه كار ميكنه زير نظر دارم،بهش علاقمند شدم از نوع نگاهشون احساس ميكنم ايشون هم بهم علاقه دارن،چندبار هم ازشون خريد كردم.بعد ازيه مدت تو اينستگرام به طور اتفاقي پيجشون رو فالو كردم وبراشون پيغام گذاشتم وبهشون عرض وادب كردم در همين حد.بعد چند روز ايشون پيغام رو ديدن ولي جواب ندادن.حتي فالو بك هم نكردن بنده رو.هرزگاهي استوري ميزاشتن (عكس يا مطلب)بنده پاسخي براشون مينوشتم وچون كارعكاسي ميكنم براشون عكس هم ميفرستادم.ايشون هم سريع لايك ميكردن يا پاسخ كوتاه مي دادن.بعد چند روز استوريشون رو براي من هايد كردن وبستن.بعداين قضايا بيرون از دور زير نظرشون داشتم متوجه ميشدم بهم خيره ميشه وتوجه ميكنه.موقعي كه من بهشون نگاه ميكردم نگاهشون رو ميدزديدن و سرشون رو پايين مينداختن و لبخند ميزدن،البته هرزگاهي هم سنگين برخورد ميكردن چه موقع خريد و چه از دور.پيغامي براشون ميفرستادم لايك ميكردن.با همه اين تفاسير چون قصد من دوستي وازدواج هستش يه ذره گيج شدم ايشون بهم علاقه داره يا نه ،امتحانم ميكنه يا نه؟و در كل تقريبا پسر خوشتيب و خوش قيافه اي هم هستم.ممنون ميشم از شما كه بنده رو راهنمايي كنيد سپاسگزارم.

  • سلام
   همون‌طور که گفتین رفتارهایی از ایشون دیدید که گیج‌کننده است. اینکه ایشون شما رو در اینستاگرام فالو نکردن و استوریاشون رو هاید کردن نشونه‌ی مهمیه و به احتمال زیاد به این معنیه که نمی‌خوان رابطه‌ای با شما داشته باشن. اما برداشت شما از رفتارای ایشون اینه که توجه ایشون هم به شما جلب شده. برای اینکه مطمئن بشید که برداشت‌تون درسته یا نه و با توجه به اینکه قصد خودتون برای دوستی و احتمالا ازدواج روشنه، بهتره بیشتر از این خودتون رو سردرگم نکنید و حرف‌تون رو مستقیم بزنید. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر با سیستم مشاوره تلفنی صحبت کنید.

 • سلام وقت بخیر
  من از دختری که بیشتر اوقات در مسیرم میدیدمش خوشم اومده بود و هفته پیش بهش پیشنهاد دادم با اینکه اول قبول نکرد ولی شماره ام رو دادم و گفتم که بیشتر فکر کنه حالا دل تو دلم نیست که کی رابطه رو شروع یا شایدم اصلا … ممنون میشم بگید که دخترا چقدر طول میکشه تا به این قضیه فکر کنند

  • سلام
   قانونی وجود نداره که دخترا چقدر طول می‌کشه به یک پیشنهاد جواب بدن! چیزی که مشخصه ایشون پیشنهاد شما رو قبول نکردن.

   • سلام خدمت شما .من به طور تصادفی با سایت همیار عشق اشناشدم .اولا خیلی ممنونم بابت سایت خوبتون .خواستم یه راهنمایی ومشاوره ازتون بگیرم.من ۱۹سالمه و دانشجوی دبیری ریاضی دانشگاه فرهنگیان.من از یکی از دختران اقواممون خوشم اومده .ایشون پنج ماه از من بزرگه .تو تابستون که بهشون گفتم گفت من خوشم از یکی دیگه اومده ولی اون نشده و حالام واقعا نمیتونم با کسی باشم .حالتو درک میکنم چون خودمم هم عاشقم .منم گفتم باشه .سه روز بعد باز امد پی ویم و گفت باش .ما رابطمه مون کاملا سالمه .ایشون ده روز با من بود یهو میگفت محمد خیلی زوده این چیزا یه بار میگفت من نمیتونم توروخوشبخت کنم ،یه بار لیاقتت ندارم و از این حرفا .دو روز بعدشم برمیگشت .از اول مهر یکم بهتر شد تا اینکه بخاطر یه سو تفاهم باز بهم زد وخودش بعد از بیست روز برگشت وگفت میخوام ببینمت.یا از اون ور میره برای من کادو میخره .
    حالا سوال من اینه ایشون ولی از اون طرف هم هفته ای یکی دوبار بهم پی ام میده و میگه رل بازیو دوس ندارم.بنظرتون هنوز دلش هست پیش پسرعمه اش و منو به عنوان یه زاپاس گذاشته ؟یا واقعا منو از ته دل میخواد یا صرفا یه دوس داشتن سطحی ؟
    خیلی خسته شدم از این دوگانه بازیش.
    و ایا تو این سن شروع کردن اینگونه روابط مشکل نداره ایا تا سن ازدواج این دوست داشتن از بین نمیره

    • سلام
     طوری که مشخصه ایشون هنوز نتونستن با موضوع قبلی کنار بیان. البته این به معنی نیست که شما رو زاپاس نگه داشتن. ممکنه ایشون از نظر منطقی پذیرفته باشه اون عشق یک طرفه است و باید فراموشش کنه و تصمیم گرفته با شما در رابطه باشه ولی از نظر احساسی هنوز نتونسته کاملا با موضوع کنار بیاد و به همین خاطر رفتارهای دوگانه داره. البته اینا فقط احتماله و باتوجه به گفته‌های شماست. اگر بخواهیم دقیق صحبت کنیم حتما باید حرف‌های ایشون رو هم بشنویم. اما باید بدونید اگر این‌طور باشه، نمی‌تونه در رابطه با شما انرژی لازم را بگذاره.
     در مورد سوال دومتون چیزی که از سن مهم‌تره، دانش و مهارت در زمینه رابطه است. شما اگر بتونید رابطه‌تون خوب مدیریت کنید و براش انرژی بگذارید، گذر زمان نه تنها کمرنگش نمی‌کنه که اتفاقا تقویتش هم می‌کنه.

 • سلام من یه پسر ۱۷ ساله هستم و به دختر همسایمون که ۱۶ سالشه علاقه دارم و اون هم خیلی از نشانه هایی که توی سایتتون گفتید رو داره ولی تا حالا چند دفه گفته ما مثل خواهر و برادریم ، توی فضای مجازی باهاش چت میکنم و یبار بهم گفت برادر و من گفتم بهم نگو برادر ترجیح میدم دوست باشیم و بعد در جواب گفت بین یه دوست خوب و برادر چه فرقیه و بعد یکم بحث گفت چی صدات کنم و گفتم اسممو بگو ، اسممو خیلی قشنگ میگی و اون در جواب گفت : اع؟ ؛ خلاصه خیلی از علائم مطلبتون رو داره و از دختری که یزمانی دوستش داشتم قبلا خیلی سوال میکرد ولی الان کمتر ؛ معمولا جواب پیامامو هر وقت که انلاینه سریع میده و با اینکه چند دفه گفته بلاکت میکنم ولی بلاک نکرده و همیشه جوابمو داده ؛ در واقعیت هم که گفتم نشانه هایی که گفتید رو داره و معمولا از من پشتیبانی میکنه توی بحثا و با اینکه باباش مخالفه ولی در نبود باباش باهام والیبال بازی میکنه و گاهی غیر مستقیم بهم‌ گفته میخواد بره کوهنوردی و منم باهاشون برم ؛ روی بد دهنی کردن من حساسه (فقط من) و هر وقت حرف بد میزنم باهام قهر میکنه ولی زود اشتی میکنه ؛ توی خداحفظی ها هم معمولا چشمش به منه و میگه رسول خداحافظ ؛ معمولا خوراکی هاشو باهام تقسیم میکنه و ازم خوراکی میگیره و چرخمو بدون اجازه برمیداره و حتی گاهی خیلی راحت میره توی حیاط خونمون ؛ هر وقت بهش میگم بیا والیبال ؛ بدون معطلی میاد و با بیشتر حرفام میخنده و نظرشو توی تمام کارایی که میکنم بهم میگه و هرجا من بیرون باشم اونم سعی میکنه بیاد بیرون و توی فضای مجازی باهام زیاد شوخی میکنه و حرفایی میزنه که بحث ادامه دار باشه ؛ ولی بازم با وجود اینکه بهم چند بار گفته ما مثل خواهر و برادریم ؛ توی تشخیص احساسش موندم ؛ میشه بهم کمک کنید ممنون میشم

  • سلام
   این نشونه‌ها میتونه به این معنی باشه که فردی به شما علاقه‌منده ولی صددرصدی نیست. چون آدما با هم فرق دارن. ممکنه ایشون به خاطر صمیمیتش با شما و چون واقعا شما رو مثل یک دوست صمیمی میبینه این طور رفتارهایی رو نشون میده. شاید هم به شما علاقه داشته باشه ولی شما نتونستید علاقه‌تون رو بهش نشون بدید. با این حال با این اطلاعات نمیشه نظر دقیق داد. درصورت نیاز با سیستم مشاوره تلفنی صحبت کنید.

 • سلام خسته نباشید من یه دخترخاله ای دارم که تقریبا 7 ماه از من کوچکتره میخواستم بدونم که سلام و احوال پرسی کردن با لبخند و خوشحالی هم میتونه از نشانه های علاقه مندی دختر باشه یا نه؟
  آخه هر دفعه که من بهش سلام کردم تو جمع فامیلی اون به من با لبخند و خوشحالی جواب سلام داده و احوال پرسی کرده.

  • سلام
   چنین نشانه‌ای، اگر اصلا بشه نشانه حسابش کرد، خیلی جزئیه و اصلا نمیشه به عنوان علاقه در نظر گرفتش

 • سلام یه دختری هست روبی خونه ما هستش یبار منو دید هر روز میومد خونه مارو نگاه میکرد از بالکونشون گوشی دستش بود میخندید بلند بلند منم نگاه میکرد بعد گوشی رو کنار میزاشتم فقط خونه ما رو نگاه میکرد بهش اشاره میدادم باهام میخندید یه روز از کنارش رد شدم با دست سلام دادم اونم منو صدا کرد گفت بیا رفتم گفت چرا دنبالم میکنی چرا هر جا میرم تو رو میبینم منم هنگ کرده بودم همین جوری از زبونم پرید گفتم باشه دنبالت نمی کنم و رفتم اون هنوز داشت حرف میزد ولی وقتی این حرف ها رو میزد نگاش خاص بود انگاه می خواست یه چیزی بهش بگم الان که بهش فکر می کنم یه سوپر مارکت کنار خونمونه هر وقت میرم اونجا میاد اونجا نمی دونم چیکار کنم الان منو می خواد یا نه چطور پیشنهاد دوستی بهش بدم راهنمای کنید

  • سلام
   خب مشخصا رفتارای ایشون گیج کننده است که البته معمولا افراد وقتی از کسی خوششون میاد، خصوصا توی سنین پایین، از این رفتارای متناقض زیاد نشون میدن. بنابراین مشخصه که ایشون نظرش نسبت به شما جلب شده و احتمالا از شما خوشش میاد. اما مهم‌تر از اینکه بفهمید ایشون از شما خوشش میاد یا نه، اینه که نظر شما چیه؟ آیا شما هم واقعا از ایشون خوشتون میاد یا به خاطر دیدن این رفتارا فکر می‌کنید حتما باید یه کاری کنید؟ اما درباره اینکه چطور پیشنهاد دوستی بدین میتونین از مقالات سایت استفاده کنید و اگر راهنمایی بیشتر با توجه به شرایط خودتون نیاز داشتید، از سیستم مشاوره کمک بگیرید.

 • سلام من هر روز که سوار اتوبوس میشم تا به محل کارم برم یک آقایی هستن که همیشه صندلی روبه رو میشنن، کنار پنجره . چند وقتیه که دقت کردم، متوجه شدم هر وقت حواسم نیست به من خیره شدن. هم نگاهشون میکنم سرشونو پایین میندازن. اتفاقا هر دوتامون توی یک ایستگاه پیاده میشیم. ایشون با اینکه به در خروجی جلوی اتوبوس نزدیکترن بازم به در وسط اتوبوس برای پیاده شدن مراجعه میکنن حتی اگه اتوبوس شلوغ باشه و وقتی پیاده شدیم سرعت راه رفتنشون رو کم میکنن تا من ازشون جلو بزنم. آیا اینا نشونه اینه که ایشون مجذوب من شدن یا من اشتباه میکنم؟

  • سلام
   با این نشانه‌های انقدر جزئی و مبهم به هیچ وجه نمیشه یه نتیجه‌گیری کلی کرد که ایشون مجذوب شما شدن. هرچند بالاخره احتمالش هست از شما خوششون بیاد. ولی به هرحال تا زمانی که مستقیما علاقه شو ابراز نکرده بهتره اصلا روی اون حساب نکنید و در ذهنتون بزرگش نکنین.

 • سلام
  من از یکی خانومی خوشم میومد کم پیش میاد از کسی خوشم بیاد تقریبا یه 2 سالی حرکاتشو برسی میکردم موارد زیادی بود که نشون میداد از من بدش نمیاد مثلا
  1.با من زیاد چشم تو چشم میشد و هر بار یه لبخند دلنشینی میزد
  2. چند بار متوجه شدم با دوستاش راجب من حرف میزنه
  3. و اگه متوجه میشد من فلان روز فلان ساعت کلاس دارم از هفته های بعد تو اون ساعت بیشتر سرو کلش پیدا میشد
  4. یا حتی یادمه اوایل ارایش نمی کرد یه روز یه اتفاقی افتاد که دیدم با لبخند داره منو نگاه میکنه تا اون روز ندیده بودم بخنده از فرداش ارایش میکرد البته من اون زمان زیاد حسی بهش نداشتم و تقریبا یه سال بعد بود که کم کم ازش خوشم اومد
  5. یه بار تو تو پارکینگ وقتی داشتم سوار ماشینم میشدم از کنارم رد شد با ماشینش من یه 3-4 بعد حرکت کردم مسیرمون تا یه جایی مشترک بود وسط مسیر دیدم داره اون گوشه اهسته حرکت میکنه من که از کنارش رد شدم خودشو به من رسوند و یه مسر چند کیلومترد پشت سر من اومد و هر بار تو اینه نگاه کردم داشت با لبخند منو نگاه میکرد
  یه روز دلو زدم به دریا رفتم با کلی ترسو لرز بهش پیشنهاد دادم البته از اون جایی که یهویی شد من از نظر ظاهریم زیاد شرایط خوبی نداشتم اون روز ( لباسام خوب نبودن صورتمم اصلاح نکرده بودم حتی موهام شونه نبود ) اون یه لحظه خشکش زد بعد گفت ببخشید نه منم با یه اهان مرسی رفتم که رفتم
  ادمی بود که وقتی حرف میزد صداش خیلی اهسته بود ولی جدیدا وقتی منو میبینه یه جوری میخنده تا 50 متر همه شیشه ها میلرزه
  حتی عکسای پروفایلش هم بعد از این که به من نه گفت تا یه مدت همش با قیافه غمگین بود جدیدا تو عکساش لبخند میزنه ولی معلومه لبخند الکی
  حالا یه کیس جور شده از همه نظر بهتر ( قد قیافه هیکل و همچی خلاصه ) ولی من هرجور حساب میکنم هنوز دوسش دارم بنظرتون تکلیف چی ؟؟؟؟
  همین کیس جدیدو اکی کنم یا ….. ؟؟؟؟
  البته اگه تصمیم به فراموش کردن بگیرم زیاد کار سختی نیست برام
  و از طرفی ادمیم که نمیخواد دوباره پیشنهاد بده که باعث بشه فکر کنه سیریشم ( غرورم نمیزاره )
  با تشکر

  • سلام دوست گرامی
   بهتر هست ابتدا تکلیف خودتان را با فرد قبلی مشخص کنید
   مثلا دوباره غیر مستقیم پیشنهاد بدید و با توجه به جوابشون، تصمیم بگیرید

 • سلام. پسری ۱۷ ساله هستم.از لحاظ ظاهری خوب و اخلاقی منطقی. در درسهایم موفق بوده ام و برای کنکور هم امیدوارم.بتازگی یکی از دختر های آشنا (نه فامیل) ب صورت مستقیم بمن اعلام کرد که دوستم دارد و روش نشده تا بحال رو در رو موضوع را بیان کند.ایشان یک سال از من کوچک ترن و من انتظار چنین نگاهی ازش رو نداشتم.خانوادگی هم ارتباط داریم.بمن گفت که عاشقم شده و منتظر حرکتی از سمت من هست.من خیلی نمیخوام درگیر چنین موضوعاتی تا قبل کنکور شوم اما مشتاق و کنجکاوم که یه رابطه حداقلی رو باهاش شروع کنم.بنظر شما این قصد بدون انتظار رابطه بلند مدت در آینده منطقی است از طرف من یا بکل موضوع مناسبی نیست؟

  • سلام دوست گرامی
   الان سال مهمی برای شماست
   بهتر هست از ایشان بخواهید صبر کنند و شما بعد از ورود به دانشگاه در این موضوع تصمیم بگیرید و صحبت کنید

 • سلام من ی دختر ۱۷ساله هستم ک عاشق پسر عمه ام هستم و برای اینکه اونم متوجه دوس داشتنم نسبت ب خودش بشه تموم این علائمو نشون میدادم ولی اون انگار نمیفهمید تا اینکه کارت عروسیش اومد و فک کنم فقط شب عروسیش بود ک وقتی داشتم با حسرت نگاشون میکردم ی چیزایی رو حس کرد ولی من هنوزم دوسش دارم میشه بگین چطور میشع بعد ۳سال زندگیه مشترکشون فراموشش کنم؟

  • سلام دوست گرامی
   الان یاداوری و درگیر احساس قبلی با وحود تاهل ایشان اشتباه محض هست
   بهتر هست برای خود سرگرمی داشته باشید و افکارتان را مدیریت کنید تا کمتر به ایشان فکر کنید

 • سلام
  من حدود 2سال عاشق یکی از اعضای فامیل شدم و واقعا عشق واقعی هستش ن جنسی یا چیز دیگه چون شاید تو هر دفعه دیدار کمتر از دوبار شاید نگاش کنم بخاطر خجالت و کم رویی
  راستش اصلا که امکان ازدواج یا برقراری رابطه نیستش چون هم فامیلیم و هم راستش اختلاف سنی داریم و ایشون خیلی از من بزرگتر هستن
  منم سنم زیاد نیست و 17 ساله هستم ولی خب میدونم الان خیلیا میگن این عشق الکی و دوران جوانی و ایناس ولی من واقعا عاشقش شدم و تو این 2 سال هرکاری کردم فراموشش کنم نمیتونم
  من باید چکار کنم سعی کنم فراموشش کنم یا ابراز علاقه کنم
  من قصد هیچ کاری ندارم واقعا فقط 2ساله همش تو فکرشم و نمیدونم ایشون هم حسی بمن داره یا ن ولی قطعا ن چون فاصله سنی داریم ولی خیلی خشک با من رفتار نمیکنه و شوخی میکنه و از برخورد دست و اندام خیلی فاصله نمیگیره و اینا ولی میدونم که نمیشه
  فقط میخواستم بدونم میتونم فراموشش کنم؟

 • با سلام و خسته نباشید خدمت همه اساتید همیار عشق. من در حال حاضر 15 سال دارم و حدودا دو هفته ای هست که از دختری از فامیلمون خوشم اومده. چطور بگم تا حالا این حس رو تجربه نکرده بودم. شاید خنده دار باشه ولی واقعا از ته دلم عاشقش شدم دختره از من 2سال بزرگتره. تا حالا 4بار بیشتر ندیدمش که در هر 4بار تو چشام زل زد و نگام کرد و من هم یواشکی نگاش می کردم. چندین بار بهش زل زدم و نگاهامون تو هم دوخته شد ولی نگاهش رو ننداخت با یکی از اقوام هم مشورت کردم ولی گفتن باید بزرگ بشی ببینیم چی میشه. البته جریان دوختن نگاه رو بهش نگفتم. تو رو خدا یه راه حل برام بفرستید چون واقعا عاشقش شدم.

  • دوست عزیز
   سلام

   این احساسات، در سنین نوجوانی تا حدودی طبیعیه ولی از خودتون بپرسید که علاقتون ممکنه به کجا کشیده بشه؟ چون هم سن شما کمه و هم ایشون، قطعا الان برای داشتن هر رابطه‌ای زوده. پس پیشنهاد می‌کنم سرتون رو گرم کارهای دیگه کنید تا این ماجرا رو فراموش کنید. یکی از بهترین کارها این هست که ورزش کنید. ورزش کردن بهتون کمک می‌کنه که بتونید افکارتون رو روی مساله‌ای غیر از چیزی که گفتید متمرکز کنید.
   مقاله زیر رو در سایت همیار عشق بخونید. بهتون کمک می‌کنه که بتونید این احساس رو فراموش کنید:
   چطور کسی که برایم مناسب نیست را فراموش کنم؟

    • سلام دوست گرامی
     خیر انتظار نمی رود با ورزش کردن شما به صورت کامل شکست عاطفی تان را فراموش کنید.
     زمانی که شما دچار شکست عاطفی می شوید جسم و روان نیاز به بازسازی دارد، یکی از راه های کمک کننده انجام ورزش است. و در کنار آن باید از مشاوره برای برگشت به زندگی استفاده کنید.

 • سلام و خسته نباشید خدمت مشاور عزیز

  بنده 23 سال دارم در حال حاضر دانشجوی ارشد برقم و از دوران طفولیت و مقطع ابتدایی و تا الان به دلیل تحصیل در هنرستان فنی دانشکده فنی که همه اینا پر از کسایی بودن که از جنس بنده بودن قادر به برقراری و ارتباط و شروع یک رابطه با کسی نشدم و جالب تر از این چیزی هست که شاید خنده دار باشد ولی هر دختری رو میبینم دلبسته اش میشم و از این بدتر چون من احساساتی هستم مطمئنم اگر با یه دختر خانمی دوس بشم اگر یه روزی نتونیم با هم ادامه بدیم به هر دلیلی دچار ناراحتی و برانگیختگی میشم چیزی که مشخصه من حداقل دو تا 3 سال نیاز عاطفی دارم به کسی که کنارم باشه و لحظاتم رو باهاش به اشتراک بگذرام حالا سوال بنده اینم چه کار کنم که خیلی وابسته نشم چون به تازگی با یه دختر خانمی آشنا شدم اما دیروز به خاطر یه سوتفاهم اونم داخل یه پیامرسان حس کردم دوس نداره با من ادامه بده و بلاکم کرده اما اینطور نبود و اشتباه کردم ولی تو همون چند ساعت انقدر بهم ریختم که کلا قافیه رو باخته بودم برای بالابردن ظرفیت و عدم وابستگی بیشتر چه کاری باید انجام بدم ؟

  • دوست عزیز
   سلام

   عاشق شدن و دلبستگی عاطفی در بین انسان‌ها بسیار طبیعیه، اما زمانی که از حد بگذره و تداخل در زندگی ما ایجاد کنه از نظر روان‌شناختی مشکل محسوب می‌شه. البته منظور از مشکل، این نیست که مساله غیرقابل حلیه، اما به هر حال باید بررسی بشه. برای اینکه در رابطه با دیگران، به خصوص این خانم نه خودتون آسیب ببینید و نه ایشون، حتما به روان‌شناس مراجعه کنید تا این موضوع رو بررسی کنند. یکی از محتمل‌ترین دلایلی که ممکنه وجود داشته باشه، مساله وسواس هست که البته بدون بررسی کامل توسط روان‌شناس بالینی متخصص، اصلا نمی‌شه قضاوت کرد.

 • باسلام
  من تو شرکت کار میکنم ۲ سال با یه خانم همکارم خوب اوایل برام جدی نبود ولی بهم نگاه میکردیم شوخی هم میکردیم احساس میکردم ازم خوشش میاد رفتم باهاش حرف زدم ازش پرسیدم کسی تو زندگیت هست یا نه که گفت نه و همین سوالو اون ازم پرسید ولی وقتی نزدیک به دوساعت تلفنی حرف زدیم بهش پیشنهاد دادم گفت نه بعدش اومد بهم سفارش یه کار شخصی داد که بابت اون بازم من کلی باهاش حرف زدم خیلی باهاش راحتم همه جوره شوخی میکنیم بهم میگه خیلی خوش تیپی نگاهم میکنه و لبخند میزنه ولی تا میگم بیا دوست بشیم میگه نه نمیدونم بخاطر اینکه همکاریم میترسه یا چیزه دیگه ای میشه لطفا راهنمایی کنین چیکار کنم در ضمن حسادت هم میکنه

  • دوست عزیز
   سلام

   متوجه منظورتون از حسادت می‌کنه نشدم؛ اما خب از اون بگذریم.
   در موضوعی که مطرح کردید، یک مساله خیلی مهم مطرحه و اون این هست که:
   چرا این سوال رو شما خودتون از ایشون نمی‌پرسید؟؟؟
   شما خیلی راحت می‌تونید ازشون بخواید که چند دقیقه‌ای با شما صحبت کنند. در گفت و گویی که دارید به ایشون بگید که شما اولا احساس خوبی به ایشون دارید و به این دلایل (دلایلتون رو بگید)، مایلید ایشون رو بیشتر بشناسید و … . به علاوه در برخورد و نگاهشون هم این صمیمت رو می‌بینید و به همین دلیل دوست دارید دلیل جواب منفیشون رو بشنوید.
   البته یادتون باشه، زمانی که ما کسی رو دوست داریم، ترجیح می‌دیم رفتارهاش رو اونطوری که دلمون می‌خواد تفسیر کنیم، بنابراین تفسیر نوع نگاه یا هدفشون از گفتن جملاتی که گفتید شاید یک صمیمت ساده باشه و لزوما علاقه نباشه.

 • من 18سالمه و یک مرد 30معلم من هستن و حلقه دستشونه و درباره خانومشون ک صحبت میکنن سوتی میدن ب نظر میرسه دروغ میگن و به من زیاد خیره میشن و گاهی شدید سرخ میشن و جلوی تخته جوری وای میسن ک منو از نیم رخ ببینن و سوالام رو ک میپرسم دست پاچه هس میخواستم بدونم ایشون منو دوست دارن؟

  • سلام دوست گرامی
   حتی در صورت تمایل، فرق سنی ۱۲سال و اینکه تلاس میکنند خودشون را متاهل نشان بدهند مشکلات علاقه ایشان هست.
   بهتر هست قبل از اینکه ایشان صحبتی کنند شما امید و علاقه ای به ایشان نشان تدهید

 • سلام خسته نباشید.
  دیروز بیرون کنار مغازه ایستاده بودم ی دختر اومد رو ب روم ایستاد خیلی نگاه میکرد حتی شد یکی دو دیقیقه از هم دیگه چشم بر نداشتیم لبخند میزد ولی من خیلی خجالتیم با30سال سن تا ب حال نشده تو خیابون ب کسی درخواست اشنایی بدم خیلی از این اتفاقا واسم افتاده ولی هیچوقت من پا پیش نزاشتم دیروز دیگه دل زدم ب دریا رفتم بهش درخواست اشنایی دادم ولی اون قبول نکرد حتی قبلش الکی اومد کنارم ازم چنتا ادرس پرسید بعد که جواب منفی داد رفتم داخل پارک نشستم باز دنبالم راه افتاد اومد رو ب روم ایستاد ولی من دیگه بیخیالش شدم امروز صبحم رفتم مغازه دیدم اومد از کنار مغازه رد شد داخل رو نگاه کرد لبخند زد میخواستم بدونم این کارها یعنی چی خودم گیج شدم اگه نمیخواد چرا ادا درمیاره اگه میخواد چرا جواب منفی داد از دیروز تا حالا دار دیونه میشم اخه منکه انقدر خجالتی بودم دیروز رفتم جلو ولی چرا قبول نکرد تو همون چند ثانیه که خواستم باهاش صحبت کنم قلبم از جا کنده شد از استرس خجالت ترس نمیدونم چیکار کنم ممنون میشم کمک کنید فقط خواهش میکنم یه چیزی بگید مثل همه جوابهای کامنتهای دیگه نگید برید باهاش صحبت کنید من فقط میخوام بدونم این کارهای که این خاوم انجام میده یعنی چی عذر میخوام زیاد تایپ کردم

  • سلام دوست گرامی
   به نظر میرسه با نوعی سیاست ایشون دارند پیش میرند و به قول معروف با دست پس میزنند با پا پیش میکشند
   و در این حالت ایشون میخوان شما برای آشنایی باهاشون تلاش کنید و خودی نشون بدید و حق انتخاب رو به ایشون بدید
   خب حالا چند تا حالت وجود داره اگه شخصی هستید که میتونید خوب، جذاب و حتی فان صحبت کنید با چند بار صحبت کردن باهاشون وارد رابطه خواهید شد
   حدس دوم اگر از نظر مالی تامین هستید و ایشون خیلی شخص جذاب و زیبا و مناسبی هستن احتمالا میخوان با پیگیری و تلاش شما به اصطلاح کجدار و مریض دوست شن و شما و برای ایشان هزینه کنید. حالت بعد این هست که پیشنهاد آقایون براشون ینوع تفریح هست و معمولا این کار رو انجام میدن
   حالا فهمیدن این که سیاستشون چی هست و تصمیم شما چی هست با خودتونه

 • سلام خسته نباشيد ببخشيد من دختري هست خيلي دوسش دارم قبلا با هم بوديم اما به دلايلي جدا شديم و كفت تا ٢٣ سالكي نميتونم باهات باشم به دليل درس و خانواده ‘ يه سري نشانه داره مثلا وقتي منو ميبينه استرس ميكيره از قيافش معلومه و خودشو كيج ميكنه كه انكار مثلا منو نديده و حالت عصبي داره و يه بار روبرو هم قرار كرفتيم خنديد اما كمي ولي فهميدم بعدا زياد خنديده خب انكار نميخواد كسي بدونه كه اون عاشقه جون مغروره تقريبا . حالا ميخوام از روي اين نشانه ها بدونم ايا دوسم داره يا نه اها يه جيز انكار وقتي منو ميبينه ناراحت به نظر ميرسه ممنون مشيم جواب بدين

  • سلام دوست گرامی
   نشانه های مطرح شده شاید با علاقه همراه باشد اما دلیل نیست.
   منطقی باشید و واقع بین.اگر در رفتار ایشان تضاد میبینید بهتر هست منطقی صحبت کنید و مسئله شفاف شود

 • سلام،من پسری 16 ساله هستم،،،ببینین یخورده صحبتم طولانیه…….
  توی فامیل ما دختری هستش که به شدت عاشقشم….اونم دوسال از من کوچیکتره…خوب ببینین من خیلی کم اونو میبینم ولیییی بیشتر نشونه هایی که تو این پست گفتین رو داره….من از کچا مطمئن بشم که اونم منو دوس داره؟؟؟چطوری بهش بگم؟؟میترسم….ریسک داره،حس میکنم نمیشه بهش بگم الان….اخه اگه به مامان و باباش بگه چی؟؟؟لطفا کمکم کنین

  • دوست عزیز
   سلام

   احساس دوست داشتن یک دختر، در سن شما طبیعیه؛ اما قبل از اینکه بخواید اقدامی کنید، یکبار به این سوالات خوب فکر کنید: شما 16 سال دارید و ایشون 14. قصدتون از اینکه احساستون رو به ایشون بگید چیه؟ بهتره که با یک فرد امین و بزرگسال در خانواده صحبت کنید و احساستون رو به ایشون بگید تا راهنماییتون کنند؛ مثلا پدر و مادر، عمو، دایی، خاله، عمه یا هر کسی که شما با ایشون احساس راحتی دارید.
   اینکه شما از ایشون خوشتون میاد هیچ اشکالی نداره، اما به عواقبش فکر کنید؛ فرض کنید شما احساستون رو مطرح کردید، بعدش چی میشه؟ آیا سن شما و ایشون برای رابطه عاطفی مناسبه؟
   پیشنهاد می‌کنم سرتون رو با کارهای دیگه مثل ورزش کردن گرم کنید تا کمی از احساستون کاهش پیدا کنه و منطقی ‌تر بتونید به این مساله نگاه کنید و تصمیم بگیرید.

 • سلام خسته نباشید
  من 12 سالمه و دختر عمم که ۱۴ سالشه رو خیییلی دوست دارم
  وقتی تو جمع نشستین همش بهم نگاه میکنه و وقتی که من بهش نگاه می کنم سریع روشو برمیگردونه بعضی اوقات هم لبخند میزنه وقتی که من و اون با هم تو اتاق تنهاییم با هم زیاد حرف میزنیم و اون هم خیلی خندونه هم وقتی شوخی میکنم خیلی می خنده بعضی اوقات سعی میکنه موهاشو مرتب کنه و مثل من بشینه می حواستم بدومم آیا این دوست داشت دو طرفس؟

  ممنون

  • دوست عزیز
   سلام

   این مسائلی که مطرح کردید در روابط خانوادگی طبیعیه و معنیش دوست داشتن نیست؛ به همین دلیل بهتره که در این مورد با یک بزرگتر صحبت کنید و این مساله‌ای که مطرح کردید رو در میون بگذارید.

 • سلام من عاشق دختري هستم كه قبلا با هم بوديم يعني رل و جدا شديم كفت تا ٢٩ سالكي نميتونم باهات باشم ميخوام بدونم هنوز منو دوست داره و يه سري علايم دارم : وقتي منو ميبينه استرس ميكيره و خودشو كيج ميكنه و بعضي وقت منو ميبينه ميخنده و انكار نميخواد نشون بده كه عاشقه و ديروز توي خواب ديدم مو بوس كرد و كفت دوست دارم ممنون ميشم جواب بدين

  • دوست عزیز
   سلام

   قطعا با این علائمی که گفتید نمی‌شه تشخیص داد ایشون به شما علاقه دارند یا خیر. بهترین کار این هست که مستقیما از خودشون بپرسید.

 • سلام.بنده با یکی از دخترهای فامیل از بچه گی باهم بزرگ شدیم.قبلا توی تلگرام باهم راحت چت میکردیم.چند روز پیش رفتیم خواستگاریش.پدرش اول سکوت میکرد و چندبار پرسیدیم گفت الان کوچیک هستین هردو تون.[من ۱۹.دختر۱۶]
  باشه بزرگتر بشین.امروز که دوباره پیام دادم دختره پیامم رو سریع خوند ولی جواب نداد؟!

  نمیدونم دلیلش خجالت بعداز خواستگاری که کردم بوده یانه ؟
  لطفا جواب بدین

  • دوست عزیز
   سلام

   اینکه چرا ایشون بعد از خوندن پیامتون جواب ندادن، دلایل مختلفی می‌تونه داشته باشه که شاید یکیش همین مساله‌ای هست که فرمودید. به هر حال بهتره که برای ادامه ارتباطتون در فضای مجازی، مساله فرهنگی خانواده رو در نظر بگیرید و زیر نظرشون ارتباط رو ادامه بدید که مشکلی پیش نیاد.

 • دختري هست كه صندوقدار يك فروشگاه هست ،و من وزيتور پخش ،ايشان براي من مشتري پيدا ميكند و سراسيمگي در رفتارشون پيداست، وقت ورودم نگاهش مرا دنبال ميكند وقت نوشتن فاكتور هم به من زول زده من بهش علاقه دارم چطور ميتونم بهش إبراز علاقه كنم؟ متشكرم از شما

  • سلام دوست گرامی
   بهترین کار صحبت کردن هست اگر بصورت مستقیم نمیتوانید با ایشان صحبت کنید از شخص دیگری بخواهید که با ایشان صحبت کرده و علاقه را اعلام کنند

 • سلام، وقتتون بخیر، بنده پسری 32 ساله هستم که در کلاس زبان با همکلاسی 30 ساله خودم ارتباط بسیار نزدیکی دارم به نحوی که همیشه کلاس ها را با هم تنظیم میکنیم که پیش هم باشیم و حتی در کنار هم مینشینیم و حتی در بعضی از اوقات بعد از کلاس با هم برای بستنی یا قهوه و … بیرون میریم. از لحاظ فکری خیلی به هم نزدیکیم و … . متاسفانه چند روز پیش وقتی که گوشی ایشون دست بنده بود و داده بودن تا یکسری عکس نگاه کنم پیامی برای ایشون اومد که بنده ناخواسته در بالای گوشی دیدم. یک آقایی که جزء بستگانشان نبود که ایشون را با عزیزم خطاب کردند و بعد از اینکه گوشیو دادم داشتند یواشکی باهاش چت میکردند و بعد از چند بار تحقیق بدون اینکه ایشون خودشون متوجه بشن، فهمیدم که با شخص دیگه ای رابطه دارند. اما همچنان ارتباط ما بسیار خوبه و من هنوز چیزیو به روی ایشون نیاوردم. میخاستم ازتون بپرسم که از کجا بفهمم که رابطشون با اون شخص چه نوع رابطه ای است؟ من چه باید بکنم؟ آیا باید رابطه ام را تمام شده بدانم و پا روی دلم بذارم؟ ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمائید، پیشاپیش از لطفتون ممنونم

  • سلام دوست گرامی
   بهتر هست از طریق کی دیگر از دوستانتان اقدام کنید و با بازکردن مسئله ایشان را متوجه کنید که علاقه ای ندارید و سوتفاهم ایجاد شده را رفع کنید

 • سلام مجدد خدمت مدیر وب سایت شما در قبال سولی که ازتون پرسیدم گفتید که باید علاقه تون رو مطرح کنید. بنده پسر خجالتی هستم و نمیتونم این کارو بکنم ولی اگه اون سر صحبتو باز کنه میتونم اینکارو بکنم . راهی داره که اون برای ابراز علاقه پیشقدم بشه یا نه؟اگه اره من باید چیکار کنم؟

 • با سلام خدمت مدیر وب سایت من به دختر داییم علاقه دارم و وقتی میبینمش سعی میکنم باهاش تماس چشمی داشته باشم اونم یا باهام تماس چشمی داره یا وقتی نگاش میکنم سرشو پایین میندازه درضمن وقتی تو جمع نشستیم هی نگام میکنه و وقتی نگاش میکنم سرشو پایین میندازه ‌. صحبتم طولانی شد ولی به عنوان اخرین مطلب لازم میدونم بگم که وقتی اون جایی هست که منم اونجام سعی میکنه خودشو با اعتماد به نفس جلوه بده و چانشو رو به بالا میگیره ایا اون به من علاقه داره یا نه؟توروخدا راهنماییم کنید مرسی ممنون

  • سلام دوست گرامی
   شابد ایشان به شما علاقه ای پیدا کردند اما بهتر هست منطقی باشید و اگر شما هم به ایشان علاقه ای دارید مطرح کنید تا با شناخت درست میزان علاقه ها واقعی شود

 • سلام.من پسری مجردی هستم.. یکی از فامیلامون که دختره، مدت هاست (سال هاست) که وقتی منو میبینه می خندد (زیر لبی) و وقتی که من اونجام کار های غیر معمول انجام میدهد بعضی وقت ها.. . وقتی که منو میبینه خجالت میکشه و سرشو میندازه پایین.و رد میشه. چیزی هم نمیگه…اصلا با من هم حرف نمیزنه و فقط سرشو میندازه پایین .مگر اینکه من چیزی بگم اونم میگه.خواستم بدونم اون واقعا عاشق من شده یا ممکنه از روی خجالت باشه (چون ارتباط زیادی نداریم). یا ممکنه من برای او یه جور خنده دار یا دلقک باشم!؟
  نظزتون رو میگید ممنون❤🌷

  • سلام دوست گرامی
   شابد ایشان به شما علاقه ای پیدا کردند اما بهتر هست منطقی باشید و اگر شما هم به ایشان علاقه ای دارید مطرح کنید تا با شناخت درست میزان علاقه ها واقعی شود

 • سلام خسته نباشین
  میخاستم بدونم میتونین در باره این موضوع بهم کمک کنین
  راستش من تقریبا 3 ساله ک ب یک پسر علاقه دارم اما خیلی کم در سال پیش میاد ک ببینمش
  همه این علائم در سایتتون رو ک خوندم فهمیدم که دارم
  خیلب اتفاقات بین ما افتاده اما هیچ وقت فرصت نشد با هم صحبت کنیم چون جمع خانوادگی بود
  من از رفتارش احساس میکنم بهم احساسی داره اما مطمئن نیستم و میخام بدونم که آیا میتونم اعتماد کنم یا نه
  یا باید چه کار کنم تا بهم علاقه مند بشن
  خیلی ممنون از سایت خوبتون

  • سلام دوست گرامی
   می توانید از طریق شبکه های اجتماعی گفتگو رو با موضوعی شروع کرده و سپس بحث را گسترش دهید اما چیزی که مهم هست این هست که ابراز علاقه از سمت شما نباشد

   • سلام با کمال احترام این جمله شما را که میفرمایید سعز کنید ابراز علافه از طرف شما نباشد من کاملا با آن مخالفم چون خودم تجربه آن را دارم من مردی هستم که بهد از بیست سال که یکی از فامیل را دوست داشتم بخاطر همین جمله به هم نرسیدیم دو طرف چه دختر وچه پسر که هم را دویت دارند وتز هر نظر هم را برای ازدواج انتخاب کرده اند باید خجالت را کنار بگذارند وبهم مستقبم ابراز علاقه شان رت ابراز کنند حالا فرقی نمیکند اگر پسر خجالتی بود چه اشکالی دارد دختر پا پیش بگذارد کاری که ما دوتا هبچ کدام نکردیم وبا هم ازدواج نکرویم والان بعد از بیست سال به این فکر میکنم که اگر ما هر کدام پا پیش مذاشتیم الان پیش هم بودیم.

 • سلام ببخشید من پسری مجرد هستم.
  یکی از فامیلامون که دختره ، یه جا همو دیدم خونه یکی فامیلامون. جمع شده بودیم اونجا چون مراسم داشتیم…
  خیلی به من نگاه میکرد، من یواشکی زیر چشمی یه نگاهی می انداختم که ببینم هنکز داره بم نگاه میکنه یا نه دیدم هنوز داره نگاه میکنه..گفتم شاید به من نگاه نمیکنه شاید به جایی خیره شده..به خاطر همین یکم جام رو عوض کردم دیدم اره داره به من نگاه میکنه… وقتی هم که منو میبینه میخنده( زیر لبی) بعضی وقتا
  نظرتون چیه؟ به نظرتون واقعا منو دوست داره!؟
  یا شاید اشتباهی یا چیز دیگه ای ؟
  ممنون

  • سلام دوست گرامی
   شابد ایشان به شما علاقه ای پیدا کردند اما بهتر هست منطقی باشید و اگر شما هم به ایشان علاقه ای دارید مطرح کنید تا با شناخت درست میزان علاقه ها واقعی شود

 • سلام خدمت مدیر وب سایت رادیوی عشق
  حقیقتش این هست که من دو سال هست که عاشق یه دختر خانوم زیبا شده ام
  اون ها مغازه لبنیاتی دارن
  من یه چند دفعه که به مغازشون رفتم دفعه اول حواسش نشد به جای ماست بهم دوغ داد گفتم شاید اشتباه کرده و همه اشتباه می کنند
  اما سه چهار دفعه دیگه هم همین اتفاق افتاد
  به نظرم ایشون حواسش پرت من شده و حس میکنم که به من علاقه داره. چون کسانی که عاشق اند یه کمی حواسشون به کسی که عاشقش هست پرت میشه
  آیا من درست گفتم و میشه بیشتر من رو راهنمایی کنید؟

  • سلام دوست گرامی
   منطق و ذهنیت شما در مورد اشتباه ایشان کمی عجیب هست که اینفدر حواسشان پرت شده باشد.بهتر هست منطقی باشید و خیال پردازی نکنید

   • باسلام
    من پسری ۱۷ ساله هستم و دختر مورد علاقه ام ۱۵ سالشه
    جریان ما از ۲ سال پیش شروع شد
    که با ماشین اون ها رفتیم شهرستان و چون تو یه ماشین جا نمی شدیم من و خواهرم رفتیم تو ماشین اونها که وسطای سفر من خوابیده بودم و اینم بگم که زمستون بود و هوا سرد بود احساس کردم دستام گرم شد اول فک کردم خیاله اما دیدم نه یکی دستمو گرفته بلند شدم دیدم که سریع رفت اونور و خودشو زد به اون راه منم به حیال اینکه اشتباه کردم گرفتم بازم خوابیدم که دیدم پتویی که رو خودش بود رو انداخت رو من وخواهرشو که بینمون بود برداشت گذاشت کنار پنجره خودش اومد چسبید به من منم خودمو زدم به خواب تاکه تو شهرستان به بهانه بازی با آبجی من میومد خونه مادر بزرگم که بلاخره بعد دوروز دیدم تو قسمت پیام های گوشیش نوشته من دوست دارم منم که ازش خوشم اومده بود نوشتم منم که دیدم خیلی خوشحال شد و از اونوقت هر روز میومد و دست تو دست هم صبح رو شب می کردیم بعدش ما اومدیم تهران اوناهم کع بخاطر شغل پدرش که نظامیه خونشون ارومیه بود رفتن خونشون تا امسال که انتغالی گرفتن و اومدن تهران داشتم با تلفن صحبت می کردم که یکی از مشتری های مغازه بود دختر هم بود برگشت گفت باشه دستت درد نکنه قربونت خدافظ دیدم که این اینور قرمز شده برگشت گفت کی بود ؟؟ گفتم مشتری گفت غلط کرده به تو میگه قربونت و فلان که بعد از ۵ دقیقه منت کشی اشتی کرد برگشت گفت دست خودم نیست از بغلت که رد میشم عطرت دییونم میکنه هر وقت میشنوم قراره ببینمت دییونه میشم خیلی دوست دارم البته اینم بگما از این دختراس که با هیشکی خوب نیس و دوست داره یه جورایی اذیتم کنه مثلا برمیگرده میگه فلان بازی رو با پسر حالم بازی کردم یا فلان کارو با پسر فلانی کردیم یا گوشی رو میگیره دستش هی الکی رمزشو میزنه نگاه میکنه میزاره زمین یا همچین کارایی
    اینم بگم که گوشیش خط نداره و هر ۱۵ روز میبینمش تقریبا دارم دییونه میشم می خواستم بدونم با تمام این تفاسیر این دوست داشتنش واقعیه یا یه جورایی هوس دوران نوجونیه

    راستی ببخشید انقدر طولانی شد

    • سلام
     نمیشه با این اطلاعات هیچ نظر قطعی داد که در حال حاضر دوست داشتن ایشون واقعی هست یا نه. ولی به هرحال هیجانات دوران نوجوانی درش تاثیر داره چون هردوتون نوجوانید. احساسات دوران نوجوانی میتونه خیلی هم واقعی و شدید باشه ولی احتمال پایدار بودنش خیلی کمتر از احساسات دوران جوانیه. به هرحال بیش از این نمیشه نظری داد و نیاز به بررسی بیشتر وجود داره

     • منم دچار این ماجرا شدم . ولی اون دیگه منو دوست نداره و منو محل نمی زاره . من رل های زیادی دارم ولی این یکی فرق می کنه.
      ولی دیروز گفت سلام خوبی عزیزم من بهش پیام ندادم بعد فت بیا آشتی. بازم بهش محل نزاشتم . بعد از چند روز منو دید و گریه کرد من بغلش کردمو بوسش کردم کمی آروم شد و بعد از اون وقت می خاد منو هر روز ببینه و منو هر روز بغل کنه . من که حالا موندم بهش بگم دوست من باش یا نه.
      بعد اون بقیه رل هارو چی کار کنم . لطفا نظری بهم بگید

     • سلام.
      بهتره با هم واضح در این باره صحبت کنید و نوع رابطه‌تون رو مشخص کنید. اگر دیگه علاقه‌ای بینتون وجود نداره بهتره رابطه‌تون رو کامل قطع کنید، چون اینطور راحت‌تر می‌تونید فراموش کنید. برای اینکه یک رابطه رابطه خوب و آرامش‌بخشی باشه باید براش زمان و انر›ی گذاشت، بنابراین عملا امکان نداره آدم با چند نفر در رابطه باشه و احساس رضایت واقعی داشته باشه.

مقالات مرتبط