شوهرم میخواد زن دوم بگیره (شوهرم زیر سرش بلند شده و شلوارش دو تا شده)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

شوهرم میخواد زن دوم بگیره (شوهرم زیر سرش بلند شده و شلوارش دو تا شده)

در روزگار قدیم چندهمسری رواج داشته است. اکثر افراد هم مشکلی با این موضوع نداشتند یا ممکن بود مخالف باشند اما به دلیل فرهنگ آن زمان، نمی‌توانستند مخالفتی را اعلام کنند و مجبور بودند چنین شرایطی را تحمل کنند. اما امروزه که دیگر چنین فرهنگی وجود ندارد و پسندیده نیست، اگر فردی بخواهد چنین کاری انجام بدهد، اولا خیانت به همسر محسوب می‌شود و دوما همسر می‌تواند مخالف این موضوع باشد. در این مقاله قصد داریم درباره افرادی صحبت کنیم که می‌خواهند زن دوم بگیرند و به خانم‌هایی که در این شرایط هستند کمک می‌کنیم که بدانند چگونه باید با همسرشان در این شرایط برخورد کنند.

چرا شوهرم می‌خواهد زن دوم بگیرد؟


ناباروری خانم

یکی از انگیزه‌های مردان برای ازدواج مجدد این است که همسرشان نابارور است و نمی‌توانند بچه‌دار شوند. به همین دلیل مرد می‌خواهد با فردی ازدواج کند که بتوانند بچه‌دار شوند و آرزوی پدر شدن او را برآورده کند. این دلیل یکی از دلایل رایج بود که در ایام قدیم هم به دلیل آن ازدواج مجدد اتفاق می‌افتاد.

یکنواخت و عادی شدن زندگی مشترک اول

وقتی حس عشق بین زن و شوهر از بین می‌رود و رابطه بین‌شان عادی و یکنواخت می‌شود، می‌تواند انگیزه‌ای باشد برای اینکه مرد بخواهد مجددا ازدواج کند.

برآورده نشدن نیازها

همه ما آدم‌ها نیازهایی داریم که با ازدواج کردن انتظار داریم نیازمان برآورده شود. اگر این اتفاق نیفتد، برخی از افراد به جای حل مشکل، رو به خیانت کردن یا طلاق گرفتن یا ازدواج مجدد می‌آورند که البته این موارد راه حل مشکل نیست. برآورده نشدن نیازها احساسی و عاطفی، جنسی و روانی میتواند باعث ایجاد شدن این خواسته در مرد شود.

تنوع‌طلبی جنسی

برخی از افرا دچار یک اختلال روانی هستند به نام تنوع‌طلبی جنسی. این افراد نمی‌توانند با یک نفر در رابطه بمانند یا ازدواج کنند و متعهد بمانند. مدام به دنبال تنوع و تجربه کردن رابطه با افراد مختلف هستند. ممکن است بخواهند با این افراد ازدواج کنند یا رابطه‌شان در حد رابطه فرازناشویی می‌ماند.

اعتقاد داشتن به چندهمسری

برخی از افراد هستند که هنوز با تفکرات و اعتقادات قدیمی زندگی می‌کنند و اعتقاد به چند همسری دارند. این اتفاقات و داشتن سنت‌ها و فرهنگ قدیمی هم می‌تواند یکی از دلایل باشد.

درگیر شدن با بحران 40 سالگی

در بازه سنی 40 تا 50 سالگی، برخی از افراد درگیر بحران میانسالی یا بحران 40 سالگی می‌شوند. در این دوران افراد حس می‌کنند در حال از دست دادن جذابیت خود برای جنس مخالف هستند و یا کم کم ناتوان می‌شوند. اگر به درستی این دوران مدیریت نشود، ممکن است فرد برای اینکه دوباره خودش را جذاب احساس کند به همسرش خیانت کند و یا حتی بخواهد مجدد ازدواج کند و برای اینکه ناتوان به نظر نرسد، بخواهد از لحاظ مالی خرج‌های زیادی بکند تا قدرتش را نشان بدهد و ثابت کند.

  تعریف مرد از زنان دیگر (شوهرم از خانم‌های دیگه تعریف میکنه، چیکار کنم؟)

برای کسب ثروت

مردانی که وضع مالی خوبی ندارند گاهی برای اینکه پول زیادی به دست‌شان برسد و ثروتمند شوند با فرد دیگری ازدواج می‌کنند که او از لحاظ مالی شرایط خوبی دارد.

پیامدهای ازدواج مجدد


به وجود آمدن اختلال در زندگی فرد

ازدواج خود مسئولیت‌های سنگینی برای فرد به دنبال دارد. یک ازدواج به خودی خود سخت است و باعث ایجاد تغییراتی در زندگی فرد می‌شود مثلا فرد دیگر نمی‌تواند 24 ساعت برای خودش و یا دوستانش وقت بگذارد بلکه بیشتر وقتش باید با همسر و فرزندانش بگذرد. دومین ازدواج هم بیشتر باعث ایجاد شدن تغییرات در زندگی فرد می‌شود و ممکن است فرد از لحاظ شغلی و فعالیت‌هایی که انجام می‌داده است دچار مشکل و اختلالاتی شود چون مسئولیت‌هایش دو برابر می‌شود.

پای پنهان‌کاری و دروغگویی در زندگی باز می‌شود

قطعا فرد نمی‌تواند برای همسرانش همه چیز را با صداقت توضیح بدهد. یک جاهایی برای اینکه دلخوری و کدورت پیش نیاید مجبور می‌شود به آنها دروغ بگوید و پنهان‌کاری کند. همین موضوع باعث می‌شود یکی از پایه‌های مهم رابطه عاطفی و زندگی مشترک که اعتماد متقابل است از بین برود. وقتی اعتماد نباشد، زندگی مشترک هم خراب می‌شود. به دنبال آن شک و تردید و مشکلات دیگر در زندگی ایجاد می‌شود.

خراب شدن تصور فرزندان از پدر

همه افراد تعریفی از نقش پدر در ذهن‌شان دارند. نقش پدر این است که به زندگی خانوادگی متعهد باشد، صادق، مسئولیت‌پذیر و قهرمان زندگی بچه‌ها باشد. وقتی فرزندان بدانند که پدرشان به مادر خیانت کرده است و زن دوم گرفته است، این تصور در ذهن‌شان خراب می‌شود و دید منفی نسبت به پدرشان پیدا خواهند کرد. همین موضوع هم به زندگی مشترک آسیب می‌زند و هم برای رشد، تکامل و سلامت روانی و جسمی بچه‌ها به شدت مضر است.

ایجاد شدن بیماری‌های روانی و جسمانی

از آنجایی که گفتیم هر ازدواجی برای فرد مسئولیت‌های زیادی به همراه دارد، پس کار مرد سخت‌تر می‌شود! سختی‌هایی که داشتن دو همسر برای فرد به دنبال دارد، می‌تواند او را دچار بیماری‌های روانی و جسمی کند. بیماری‌های روان تنی تشدید می‌شوند، به دنبال آن استرس، اضطراب، افسردگی و… هم احتمال بیشتری دارند که اتفاق بیفتند.

از بین رفتن شادی در زندگی

وقتی فرد مجدد ازدواج می‌کند نباید انتظار داشته باشد که همسرانش از این وضعیت زندگی راضی باشند و شاد باشند. در چنین زندگی‌هایی، بیشتر تنش و درگیری و اختلاف وجود دارد تا شادی و نشاط. به همین دلیل کیفیت زندگی و شادی از بین می‌روند.

از دست دادن اعتبار در بین خانواده، دوستان و اجتماع

وقتی دیگران خبردار شوند که این مرد مجددا ازدواج کرده است و زن دوم گرفته است، اعتبار و ارزشش در بین دیگران به شدت کاهش پیدا خواهد کرد. این افراد ممکن است از طرف خانواده، دوستان، همکاران و… طرد شوند. همین موضوع زمینه‌ساز افسردگی و سایر مشکلات اجتماعی می‌تواند باشد که زندگی فرد را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

  اختلافات و دعوا دوران عقد و نامزدی: دلایل و راهکارها

ازدواج دوم چه زمانی توصیه می‌شود؟

زمانی که دلیل منطقی وجود داشته باشد برای این اقدام و همچنین همسر اول کاملا رضایت داشته باشد. در غیر این صورت انجام دادن این کار کاملا اشتباه است.

شوهرم می‌خواهد زن دوم بگیرد. چه کار کنم؟


ابتدا علت را پیدا کنید

چرا همسرتان به چنین کاری تمایل دارد؟ آیا به علت سردی رابطه‌تان است یا مشکلاتی که بین‌تان وجود دارد؟ یا به علت مشکلات روانی و تنوع‌طلبی خودش؟ آیا در خانواده و فرهنگ آنها چنین چیزی رایج است؟ اول طبق مواردی که در این مقاله توضیح دادیم، علت را پیدا کنید تا بتوانید طبق آن به راه حل درست و منطقی برسید.

مشکلات رابطه‌تان را حل کنید

در هر زندگی مشترک قطعا مشکلاتی وجود دارد. از این مشکلات به سادگی و با بی‌توجهی رد نشوید و حل کردن آنها را پشت گوش نیندازید. اگر مشکلی وجود دارد که خودتان به هر دلیلی نمی‌توانید آن را حل کنید، توصیه می‌کنیم حتما در این زمینه از زوج درمانگران همیار عشق کمک بگیرید. حتی اگر همسرتان برای مراجعه به زوج درمانگر همکاری نمی‌کند، شما می‌توانید مراجعه کنید و با توضیح دادن شرایط و مشکل پیش آمده برای درمانگر، به راه حل‌های درست برسید.

به دنبال ایجاد کردن تنوع و هیجان در رابطه‌تان باشید

اگر رابطه‌تان سرد شده است و می‌بینید مثل قبل دیگر همسرتان به شما تمایل ندارد، سعی کنید با استفاده از تکنیک‌های علمی، در رابطه‌تان گرمی و صمیمیت بیشتری ایجاد کنید. برای موفق شدن در این زمینه فقط کافی است آموزش ببینید. این نکته را بدانید که هیچکس از بدو تولد فرد ماهری در این زمینه نبوده است. همه افرادی که بلد هستند یا از خانواده‌شان آموزش دیده‌اند و یاد گرفتند و یا با شرکت در دوره‌های آموزشی مرتبط، خانواده کتاب و… پس شما هم می‌توانید یاد بگیرید و رابطه‌تان را نجات بدهید تا شوهرتان جذب فرد دیگری نشود.

به خودتان رسیدگی کنید

شوهرتان نیاز دارد خانمی در خانه داشته باشد که به خودش می‌رسد و برای خودش ارزش و احترام قائل است. از لحاظ روانی و جسمانی از خودتان مراقبت کنید تا شادی و سرزندگی خود را حفظ کنید. اگر زن خانه شاد باشد، جو خانه و اعضای خانواده هم شاد خواهند بود.

با همسرتان گفتگو کنید و علت تصمیمش را بپرسید

با همسرتان به آرامی و با حفظ خونسردی صحبت کنید و از او دلایلش را بپرسید. وقتی دلیلش را بدانید می‌توانید روی این موضوعات کار کنید و جلوی انجام دادن چیزی که به آن فکر می‌کند را بگیرید.

  شوهرم بهم محبت و ابراز علاقه نمی‌کند (ابراز احساس مرد بعد ازدواج)

عدم رضایت خودتان و پیامدهای تصمیم که گرفته است را به شوهرتان یادآوری کنید

با خونسردی به همسرتان صحبت کنید و عدم رضایت‌تان را اعلام کنید و بگویید که این کار چه تاثیری روی زندگی و بچه‌هایتان خواهد گذاشت. شاید همسرتان از پیامدهای این کار مطلع نیست و اگر بداند ممکن است پشیمان شود و نخواهد این تصمیم را اجرایی کند.

کمک کنید اعتماد به نفس همسرتان افزایش پیدا کند

اگر همسرتان در بحران میانسالی است و از این لحاظ احساس ضعف و حقارت می‌کند و می‌خواهد از این طریق جذابیت و قوی بودنش را اثبات کند، کمکش کنید اعتماد به نفسش را تقویت کند. از طریق کلام‌تان، تعریف و تمجید کردن از او و کارهایی که می‌توانید انجام بدهید، نشان بدهید که او مرد و قهرمان زندگی شما است و بسیار قوی و جذاب است. وقتی این کار را انجام بدهید، نیاز به دیده شدن و نیاز به تعریف و تمجید شنیدن در او رفع خواهد شد و دیگر به خاطر این خلاء به خانم دیگه‌ای پناه نخواهد برد.

رابطه جنسی سالم و خوبی داشته باشید

به ارضای نیاز جنسی شوهرتان توجه داشته باشید. تنوع و هیجان لازم را در آن ایجاد کنید. مثل ایام اول ازدواج‌تان از عملکرد جنسی و از اندام او تعریف کنید. اگر مشکلی در رابطه جنسی‌تان وجود دارد که اجازه نمی‌دهد از آن لذت ببرید یا عملکرد خوبی داشته باشید، می‌توانید در این زمینه از سکس تراپیست‌های همیار عشق کمک بگیرید.

از او بخواهید قبل از اتخاذ کردن هر تصمیمی از مشاور راهنمایی بگیرد

بحث ازدواج موضوع حساسی است. اگر حتی همسرتان به هر دلیلی می‌خواهد مجددا ازدواج کند، از او بخواهید قبل از هر تصمیم‌گیری از مشاور راهنمایی بگیرد. البته اگر مخالفت کرد، اصرار زیاد نکنید چون تاثیرگذاری کلام‌تان کم خواهد شد.

سخن پایانی

برخی از مردان هنوز هم به دلایلی تصمیم می‌گیرند که مجدد ازدواج کنند و زن دوم بگیرند. دلایل و انگیزه‌های متفاوتی برای این موضوع وجود دارد که در این مقاله به صورت کامل درباره‌اش توضیح دادیم. فقط زمانی مرد می‌تواند چنین کاری را انجام بدهد که همسر اول تمایل و رضایت کامل را داشته باشد و مرد هم بتواند به همه نیازهای همسرانش پاسخ بدهد. در غیر این صورت انجام دادن چنین کاری اشتباه است البته در کل پیروی کردن از فرهنگ چند همسری معایب و پیامدهای زیادی دارد که در این مقاله به این موارد هم پرداختیم. اگر همسرتان چنین تصمیمی دارد بهتر از علت آن را کشف کنید و سپس اقدام کنید برای بهبود رابطه با همسرتان و حل مشکلات ارتباط‌تان. در این زمینه می‌توانید از زوج درمانگران همیار عشق راهنمایی بگیرید تا تلاش کنید همسرتان را از اتخاذ کردن چنین تصمیمی منصرف کنید و بدانید که در این شرایط چگونه باید رفتار کنید.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

چطور عشقم را مجذوب خودم بکنم؟

چطوری دل‌شو بدست بیارم؟؟ مهربان بودن براساس مطالعات انجام شده، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که آقایون و خانم‌ها میخوان شریک عاطفی‌شون داشته باشه، مهربان بودنه. منظور از مهربان بودن چیه؟

مطالعه»