دعای رفع کدورت بین زن و شوهر (چگونه با همسرم آشتی کنم؟)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

دعای رفع کدورت بین زن و شوهر (چگونه با همسرم آشتی کنم؟)

برخی از افراد ادعا می‌کنند که با دعاهای خاصی می‌توان کدورت بین زن و شوهر را از بین برد و آنها را آشتی داد. البته درست است، داشتن ذهن معنوی قوی و نزدیک بودن با خدا، می‌تواند بسیاری از مشکلات را حل کند البته خودتان نیز باید در حل مشکلات تلاش کنید. داشتن ذهن معنوی به شما انگیزه لازم را می‌دهد اما بقیه تلاش‌ها را خودتان باید بکنید. پس دعا، به خودی خود و به تنهایی نمی‌تواند مشکلی را حل کند. مخصوصا اگر دعاهای شیطانی باشد که انسان‌ها آنها را می‌نویسند! در این مقاله درباره این نوع دعاها توضیح می‌دهیم و سپس راهکارهای علمی و روانشناسی برای حل مشکل با همسرتان ارائه می‌دهیم.

 

 

آیا دعا و جادو می‌تواند به من کمک کند؟

دعا و جادو از نیروی‌های شیطانی هستند که بعضی از افراد از آن استفاده می‌کنند. اگر این موارد درست و کارآمد بودند، توسط انسان‌ها نوشته و اجرا نمی‌شدند چون هیچ انسانی چنین قدرتی ندارد. اگر شما از دعا استفاده کردید و نتیجه گرفتید، شک نکنید که یک دلیل علمی پشت این اتفاق بوده است. مثلا شما دعا گرفتید تا همسرتان شفا پیدا کند و این اتفاق افتاده است اما نه به خاطر دعا، بلکه به این دلیل که همسرتان تحت درمان بوده است و شفا پیدا کرده است. اگر نیروی دعا و جادو واقعا اینقدر کارساز بود، در جهان الآن نباید هیچ مشکلی می‌داشتیم و همچنین افرادی که دعانویس هستند هم باید از وضعیت زندگی عالی برخوردار بودند و هیچ مشکلی نداشتند، در صورتی که اینطور نیست یعنی از افراد هم مشکلات زیادی دارند. پس برای دعا و انرژی‌های شیطانی و ناکارآمد هزینه نکنید بلکه هزینه‌هایتان را نگه دارید برای روش‌های درست برای حل مشکلات‌تان. هیچ علمی ثابت نکرده است که جادو و دعا می‌تواند مشکلات را حل کند اما روش‌های علمی می‌توانند مشکلات‌تان را حل کنند. پس بهتر است از روشی استفاده کنید که مطمئن است و می‌دانید که 100% از آن نتیجه خواهید گرفت. در این مقاله قصد داریم به شما این روش‌های درست و علمی برای رفع کدورت و آشتی زن و شوهر توضیح بدهیم.

چگونه با همسرم آشتی کنم؟


اجازه ندهید کسی شما را برای آشتی کردن تحت فشار قرار بدهد

اجازه ندهید کسی شما را تحت فشار قرار بدهد که با همسرتان آشتی کنید. آشتی کردن باید کاملا دلی و با توافق خودتان باشد یعنی خودتان باید بخواهید و نه اینکه به خاطر یک فرد دیگر آشتی کنید. زمانی که خودتان تصمیم گرفتید، برای رفع کدورت اقدام کنید.

  کنترل افکار منفی (مدیریت افکار ناکارآمد و خطاهای شناختی)

عجله نکنید

برای آشتی کردن عجله نکنید. اجازه بدهید چند دقیقه یا چند ساعت از بحثی که داشتید بگذرد، هر دوتان آرام شوید و کمی در تنهایی و سکوت درباره مسئله پیش آمده فکر کنید و بعد اقدام کنید برای آشتی. چرا می‌گوییم عجله نکنید؟ چون اگر فورا به سمت همسرتان بروید، ممکن است او هنوز عصبانی باشد و شما را پس بزند. قطعا تحمل پس زدن یا رفتار پرخاشگرانه همسرتان زمانی که شما قصد آشتی کردن دارید، سخت است. پس موقعی برای آشتی اقدام کنید که هر دوتان در شرایط مناسب و در آرامش هستید.

از واسطه برای آشتی کردن استفاده نکنید مگر اینکه واقعا لازم باشد

در کل ما توصیه می‌کنیم درباره مشکلات و اختلافات زندگی مشترک‌تان با کسی صحبت نکنید و فورا به کسی خبر ندهید که بین شما و همسرتان چه اتفاقی افتاده است. پس نیاز نیست برای آشتی کردن فورا از واسطه کمک بگیرید. به جای این کار سعی کنید خودتان مشکل‌تان را حل کنید یا در غیر این صورت از زوج درمانگر کمک بگیرید اما اگر اوضاع بسیار وخیم است و مثلا همسرتان از خانه رفته است و شما دسترسی به او ندارید که با او صحبت کنید، در این صورت می‌توانید از یک واسطه عاقل، دانا و قابل اعتماد که همسرتان هم او را دوست دارد استفاده کنید.

همسرتان را ببخشید

برای اینکه آشتی‌تان از ته دل و واقعی باشد، ابتدا باید همسرتان را بخشیده باشید و بعد برای رفع کدورت اقدام کنید. بخشش به معنی فراموش کردن نیست بلکه به معنی درک طرف مقابل و به آرامش رسیدن نسبت به رفتار او است. اگر همسرتان اشتباه بزرگی انجام داده است که قادر به بخشیدنش نیستید، می‌توانید در این زمینه از زوج درمانگران همیار عشق مشورت بگیرید.

عذرخواهی کنید

حتی اگر فکر می‌کنید اشتباه از طرف شما نبوده است اما لازم است برای سهمی که در ایجاد شدن این کدورت داشتید، عذرخواهی کنید. عذرخواهی کردن نشانه بزرگواری و درک بالای شما است پس از انجام دادن آن نترسید. اولین قدم برای پیش‌قدم شدن برای آشتی، عذرخواهی کردن و پذیرفتن مسئولیت اشتباهی است که انجام داده‌اید. این کار باعث می‌شود طرف مقابل هم مسئولیت اشتباهش را بپذیرد و احتمالا عذرخواهی کند.

  تعریف مرد از زنان دیگر (شوهرم از خانم‌های دیگه تعریف میکنه، چیکار کنم؟)

اشتباه‌تان را جبران کنید

برای اینکه همسرتان بابت اشتباه‌تان شما را ببخشد، سعی کنید اشتباه‌تان را جبران کند. اگر نمی‌توانید همان لحظه جبران کنید، برای جبران کردن آن در روزهای آینده برنامه‌ریزی کنید. اگر نمی‌دانید با انجام دادن چه کاری می‌توانید این کدورت را از ذهن و قلبش پاک کنید، می‌توانید از او بپرسید که چگونه می‌توانید اشتباه‌تان را جبران کنید و سپس اگر کاری که گفت در توان‌تان است را انجام بدهید.

به او عشق بورزید

با کلام محبت‌آمیز یا با رفتار مهربانانه به همسرتان عشق بورزید. شما بهتر از هر کسی زبان عشق همسرتان را بلدید و می‌دانید که او دوست دارد چگونه به او عشق بورزید. مثلا بیشتر با کلام محبت‌آمیز خوشحال می‌شود یا با هدیه خریدن برای او یا با دعوت کردن او به رستوران به صرف شام و… همان کاری که همیشه دوست دارد را انجام بدهید.

سعی کنید دیگر اشتباه‌تان را تکرار نکنید

قدم بعدی برای آشتی و رفع کدورت که یکی از قدم‌های مهم است این است که باید تلاش کنید دیگر اشتباه‌تان را تکرار نکنید. اگر مدام اشتباه‌تان را تکرار کنید، همسرتان را آزرده خواهید کرد و حالا هر چقدر هم که عذرخواهی کنید یا جبران کنید، فایده‌ای نخواهد داشت. پس بعد از اینکه متوجه اشتباه‌تان شدید، تمام تلاش‌تان را به کار بگیرید که دیگر تکرار نکنید.

در خودتان تغییراتی را ایجاد کنید

کار کردن روی خودتان هم سلامت روانی و رفتاری شما را ارتقاء می‌دهد و هم ارتباطات‌تان را بهبود می‌بخشد، بنابراین توصیه می‌کنیم برای رفع کدورت با همسرتان روی خودتان کار کنید و به رشد شخصیتی برسید. خودتان می‌دانید که این کدورت به چه دلیل اتفاق افتاده است. در این زمینه روی خودتان کار کنید تا بتوانید این مشکل را با همسرتان حل کنید. اگر لازم است تغییرات مثبت و درستی را در رفتار، طرز صحبت کردن و موارد دیگر ایجاد کنید.

به او فرصت بدهید

به صورت افراطی پافشاری نکنید که همه مشکلات همین الآن باید برطرف شوند. به او و به خودتان فرصت فکر کردن بدهید. برخی از مشکلات برای حل شدن، علاوه بر تلاش‌های شما، به زمان نیز احتیاج دارند.

دوباره بحث را پیش نکشید

هرگز دوباره مسائل و بحث‌های گذشته را پیش نکشید و تکرار نکنید چون باعث تشدید دعوا و بحث می‌شود. اگر می‌خواهید مجددا درباره مشکل پیش آمده با همسرتان صحبت کنید، این صحبت را موکول کنید به زمان دیگری که با دلخوری و بحث امروزتان فاصله داشته باشد.

  سکس در حضور فرزند (رابطه جنسی با وجود بچه‌های همیشه بیدار)

تسلیم نشوید

برخی از افراد در مقابل چنین مشکلات و کدورت‌هایی خودشان را عقب می‌کشند و تسلیم می‌شوند. یعنی دیگر تلاشی برای رفع کدورت نمی‌کنند. این کار را نکنید و سعی و تلاش خودتان را برای حل این مشکل بکنید.

از زوج درمانگر کمک بگیرید

اگر کدورت و مشکل بین‌تان رفع نمی‌شود یا به گونهای است که نمی‌دانید چگونه باید آن را رفع کنید، می‌توانید از زوج درمانگران همیار عشق در این زمینه کمک بگیرید. زوج درمانگر با بررسی مشکل و کیفیت رابطه با همسرتان، به شما راهکارهای تخصصی برای حل این مشکل ارائه می‌دهد. هرگز مشکلات را پشت گوش نیندازید بلکه مشکلاتی که حل شدنی هستند را حل کنید تا کیفیت رابطه عاطفی و زناشویی‌تان کاهش نیابد.

اگر همسرتان نیز دوست دارد با هم رابطه زناشویی برقرار کنید

بعد از صحبت کردن با همسرتان، عذرخواهی کردن و دلجویی از او، اگر همسرتان نیز رضایت دارد و می‌خواهد، می‌توانید با هم ارتباط زناشویی برقرار کنید. برقراری رابطه زناشویی همه دلخوری‌ها و ناراحتی‌ها را پاک می‌کند و شما را به همسرتان نزدیک‌تر می‌کند. درواقع عشق و صمیمیت، جایگزین قهر و کدورت می‌شود. اما در صورتی که نمی‌خواهد این کار را انجام بدهید، به نظرش احترام بگذارید و اصرار نکنید. رابطه زناشویی همیشه باید با خواست و تمایل هر دوتان برقرار شود.

سخن پایانی

در هر زندگی مشترک، اختلافات و مشکلاتی وجود دارد و گاهی قهر و دلخوری پیش می‌آید. مهم این است که بتوانید این مسائل را مدیریت کرده، کدورت را رفع کرده و آشتی کنید. اگر این کار را انجام ندهید، ممکن است به مرور زمان از هم دور شوید و طلاق عاطفی بین‌تان اتفاق بیفتد. برخی از افراد برای رفع کدورت به دعاها پناه می‌برند. در حالی که هیچ دعایی به تنهایی نمی‌تواند یک مشکل را حل کند، بلکه این تلاش‌های درست شما است که می‌تواند در حل مشکلات‌تان موثر واقع شود. در این مقاله به شما روش‌های درست و علمی معرفی کردیم برای اینکه تلاش کنید بتوانید کدورت را از دل همسرتان رفع کرده و با او آشتی کنید. اگر در این زمینه نیاز به کمک تخصصی مشاور داشتید، می‌توانید از زوج درمانگران همیار عشق کمک بگیرید.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

  • نرگس عزیز سلام. در چنین رابطه ای هیچ کدام از طرفین مهارت حل مساله و تعارض صحیح رو بلد نیستن، این مهارت ها قابل آموزشه و توصیه می کنم حتما از آگاهیتون رو در این زمینه بالا ببرید. از طرف دیگه باید ریشه این لج بازی ها در هر شخص و در رباطه شما کشف و برطرف بشه. اگه ریشه این رفتارها برطرف نشه نه تنها در این رابطه لکه در تمام روابط دیگه تون به چالش می خورید عزیزم.

مقالات مرتبط