راه‌های کنار آمدن با هوو (چطور با زن دوم شوهرم کنار بیام؟)

مخالفت-خانواده-پسر-و-دختر-با-ازدواج
مخالفت خانواده پسر و دختر با ازدواج و نحوه راضی کردن آن ها
مرداد ۳۰, ۱۳۹۷
انتخاب-از-بین-چند-خواستگار
انتخاب از بین چند خواستگار: نکاتی برای انتخاب شوهر از بین چند مرد
مرداد ۳۰, ۱۳۹۷
ازدواج-با-همسران-متعدد
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

تعدد زوجین به معنی عمل ازدواج با همسران متعدد است، این موضوع مخالف ازدواج تک همسری که متداول‌تر است می‌باشد.

در جامعه کنونی وقتی دختری وارد زندگی مشترک می‌شود هرگز به این موضوع فکر نمی‌کند که ممکن است همسرش عشق زندگی خود را با زن دیگری هم تقسیم کند. زندگی چند همسری و به خصوص کنار آمدن با هوو کار آسانی نیست، در این مقاله ما به بررسی مشکلات زندگی چند همسری و دلایل گرایش به این سبک زندگی می‌پردازیم.

اگر شوهرتان مجدد ازدواج کرد، چگونه با این موضوع می‌توانید کنار بیایید؟ قطعا برای یک زن پذیرش این شرایط سخت است اما اگر چنین مشکلی پیش بیاید، به نحوی باید آنرا برطرف کرد. گاهی این موضوع برای شما غیرقابل پذیرش است و به جدایی فکر می‌کنید، اما طلاق همیشه هم راه مناسبی نیست، مخصوصا اگر فرزند داشته باشید و یا حمایت و استقلال مالی کافی را برای طلاق نداشته باشید. در این شرایط اولین توصیه ما این است که با یک مشاور صحبت کنید، کسی که بتوانید احساسات منفی خود را با او در میان بگذارید و به کمک او شرایط بحرانی پیش آمده را مدیریت کنید. در صورت تمایل به کسب کمک و راهنمایی در خصوص مسائل “ازدواج مجدد همسر” و “کنار آمدن با هوو” می‌توانید سوالات خود را در قسمت “سوالات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید” مطرح کنید..

دلایل گرایش مردان به زن دوم


گرایش مردان متاهل به زن دوم دلایل متفاوتی ممکن است داشته باشد. از اصلی ترین دلایل می‌توان به تنوع طلبی، عدم پیوندعاطفی قوی با همسر اول، بچه دار نشدن و مشکلات زناشویی اشاره کرد. همچنین برخی بیماری‌های روحی و اختلال‌های شخصیتی مانند اختلال دون ژوانسیم و بیماری مانیک باعث تقویت تنوع طلبی و برقراری روابط متعدد مرد با زنان دیگر می‌شود. مردان با اختلال دون ژوان عموما به خاطر یکسری عامل‌های روانی می‌خواهند احساس حقارت شخصیتی خود را با تصرف توجه زنان متنوع کاهش دهند. بیماران مانیک در دوره‌های شیدایی احساس قدرت، ولخرجی و عشق ورزی زیادی دارند که بعضا به صورت غیرقابل کنترل در برقراری ارتباط با جنس مخالف بارز می‌شود.

دلایل پذیرش زن اول برای زندگی با هوو


در اکثر موارد برای زن اول پذیرش اینکه شوهرش همسر دومی داشته باشد بسیار سخت است.  این موضوع به طورمعمول موجب سرخوردگی و شکست عاطفی در او خواهد شد و چه بسا طلاق را تنها راه پیش رو ببنید. اما در مواردی نیز دیده شده که به دلایلی زن اول این موضوع را پذیرفته است و به زندگیش ادامه داده یا حتی خودش همسر دومی برای شوهرش انتخاب کرده و از او می‌خواهد با او ازدواج کند. این موضوع می‌تواند دلایل متفاوتی داشته باشد:

  • عدم باردار شدن زن اول
  • پذیرش به خاطر حفظ ساختار زندگی
  • شرعی بودن رابطه با زن دوم: جلوگیری از ادامه خیانت همسر و پنهان کاری او
  • بیمار بودن، ناتوانی جسمی و نیاز به کمک در اداره امور خانه و پرورش فرزندان
  • مجبور شدن به زندگی با هوو به خاطرعدم وجود حمایت مالی بعد از طلاق

مشکلات زندگی چندهمسری


برگترین ایرادی که بر زندگی چندهمسری وارد است عدم تساوی حقوق زن و مرد در رابطه عاطفی است. از نظر انسانی انتظار می‌رود وقتی زنی تمام عشق و احساس خود را نثار یک مرد می‌کند، مرد نیز به او وفادار و پایبند بوده و تنها به او عشق و توجه کافی و کامل داشته باشد. در ادامه به دیگر ایرادات و مشکلات زندگی چند همسری می‌پردازیم:

روابط چند همسری از لحاظ اجتماعی پذیرفته شده نیست

تک همسری رایج ترین نوع رابطه است. بعضی افراد بر این باورند که شما فقط باید با یک نفر در یک زمان احساس نزدیکی و صمیمت داشته باشید. دوستان و خانواده شما ممکن است تصمیم شما را در مورد داشتن بیش از یک همسر به طور هم زمان را نپذیرند. در برخی از جوامع و ادیان، رابطه چند همسری غیر قابل قبول است و ممکن است تحمل و مقاومت در برابر قضاوت افراد پیرامون تان دشوار باشد.

جدال عاطفی

چند همسری به این معنی نیست که حسادت وجود نخواهد داشت. احتمال زیادی وجود دارد که آن همسران نسبت به هم حسادت داشته باشند. مرد باید همیشه با تمام این همسران بحث‌های عمیقی داشته باشد و سعی کند راه‌های مقابله با حسادت را پیدا کند.

برقراری تعادل بین همسران متعدد

یکی از سخت ترین چالش‌های روابط چند همسری، متعادل کردن برنامه ریزی‌ها و نیازهای همسران مختلف می‌باشد. ممکن است یک همسر نیاز به توجه بیشتری نسبت به دیگران داشته باشد و مرد باید راه حلی پیدا کند که هیچ یک از آن‌ها آسیب نبیند.

مشکلات فرزندان چند مادره

وارد شدن یک فرد جدید به عنان مادرناتنی به خانواده ممکن است مشکلات زیادی برای فرزندان ایجاد کند. ارتباط زن دوم با فرزندان زن اول و بلعکس چالش‌های خاص خودش را خواهد داشت. احتمال پذیرفته نشدن زن دوم توسط فرزندان یا پذیرفته نشدن فرزندان توسط زن دوم زیاد است، که بستر آرامش خانواده را با مشکل مواجه می‌کند. تربیت شدن فرزندان توسط دو مادر هم به نوبه خود سختی و مشکلاتی در پی دارد.

مشکلات زن دوم در زندگی چند همسری

در جامعه ما زندگی دو همسری به عنوان یک هنجار مثبت پذیرفتنی نیست. زنی که به عنوان همسر دوم یک مرد معرفی می‌شود جایگاه خوبی نزد عموم ندارد. چه بسا دیگران او را به عنوان عامل از هم پاشیدن یک زندگی سالم و مشترک بدانند. زن دوم همواره با مشکلات اجتماعی تحت فشار روانی خواهد بود. همچنین ممکن است در زندگی با همسر اول مورد آزار و تحقیر قرار گیرد. بسیاری از زنانی که راضی می‌شوند با مرد متاهل ازدواج کنند، اظهار داشته اند که قبل از ازدواج با او از متاهل بودنش خبر نداشته اند یا اینکه مرد به آن‌ها قول طلاق از زن اول را داده بوده است. برخی دیگر نیز به خاطر شرایط بد مالی و نیاز به حمایت، تن به چنین ازدواجی می‌دهند.

در یک کلام...
تنوع طلبی، عدم پیوندعاطفی، بچه دار نشدن، مشکلات زناشویی و اختلال‌های روحی در مردان متاه ، از عمده ترین دلایل گرایش آن‌ها به زن دوم است. این موضوع می‌تواند برای همسر اول غیرقابل پذیرش بوده و منجر به جدایی عاطفی و حتی طلاق شود. درمواردی نیز ممکن است زن اول راضی یا مجبور شود که وجود هوو را در زندگیش بپذیرد. زندگی چند همسره با مشکلات و چالش‌های زیادی روبروست. ایجاد عدالت و تعادل بین همسران کار آسانی نیست و فرزندان دو مادره با معضلات زیادی روبرو خواهند بود. ضمن اینکه سبک زندگی دو همسره در جامعه کنونی ایران، به عنوان هنجار مثبت قابل پذیرش نیست.

معمولا با وارد شدن زن دوم به زندگی، زن اول به شدت آسیب دیده و ترک دنیا می‌کند و همسرش را از خود طرد می‌کند. این شرایط باعث می‌شود رابطه عاطفی او با همسرش سرد شده و به حاشیه رانده شود. اقدامی که فضا را برای همسر دوم بیشتر باز می‌کند. در این شرایط سلامت روحی شما به عنوان زن اول برای استحکام بخشیدن به پایه‌های روابط زناشوییتان و حفظ جایگاهتان در زندگی مشترک بسیار مهم است. به کمک مشاوره می‌توانید در این شرایط درست ترین رفتار و عکس العمل را داشته باشید. اگر مایل به ارتباط با مشاوران ما هستید می‌توانید از خدمات تخصصی مشاوره آنلاین بهره ببرید و یا سوالات خود را در قسمت “سوالات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید” مطرح کنید.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
رادیو عشق
رادیو عشق
رادیو عشق مرجع کامل و دایره المعارف آموزش روابط عاطفی است! رادیو عشق همه‌ی آن چیزی است که پیرامون روابط عاطفی از شکل گیری تا پیشبرد و بهبود و حتی بعد از اتمام رابطه را به شما آموزش می دهد. تیم رادیو عشق متشکل از مشاوران و روانشناسان و محققین خبره و کارآزموده است و هدف اصلی آن برگزاری دوره های آموزشی آنلاین برای ارتقاء سلامت روابط و تغییر فرهنگ های نادرست در جهت تحکیم بنیان خانواده و بهبود کیفیت روابط و ازدواج است. پایگاه رادیو عشق برای چه کسانی مفید است: ۱- قبل از رابطه: اگر هنوز وارد رابطه با کسی نشده اید و تمایل دارید به شکل صحیح وارد رابطه شوید. اگر فردی را دوست دارید و تمایل دارید با آن آشنا شوید. اگر دوست دارید رابطه ای با کیفیتی را به قصد ازدواج شروع کنید. اگر می خواهید فرد خاصی را برای رابطه جذب کنید. اگر می خواهید فرد خاصی که رابطه را ترک کرده است به رابطه بازگردانید. ۲- حین رابطه: برای بهبود کیفیت رابطه عاطفی که دارید در هر مرحله‌ای که هست (دوستی ،نامزدی ،ازدواج) نیاز به کمک دارید. اگر رابطه عاطفی شما با شریک عاطفیان سرد شده است. اگر در رابطه شما خیانت اتقاق افتاده است و نمی دانید چطور باید با آن برخورد کنید. ۳- بعد از رابطه: اگر رابطه عاطفی شما به هر دلیلی پایان یافته و برای عبور از بحران و ادامه زندگی نیاز به کمک دارید. اگر دچار شکست عشقی شده اید و نمی دانید چطور با آن برخورد کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رادیو عشق در ایستاگرام
X