اوایل رابطه عاطفی مواظب این نشانه‌ها باشید! (جملات پر ابهامی که باید جدی گرفته شوند)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

اوایل رابطه عاطفی مواظب این نشانه‌ها باشید! (جملات پر ابهامی که باید جدی گرفته شوند)

جملات پر ابهامی که باید جدی گرفته شوند


از  اوایل رابطه، مراقب نشانه‌ها باشین!

خیلی از افراد وقتی رابطه‌شون به بن بست میرسه میگن طرف رمانتیک نبود، خیلی سرد بود، خیلی عصبی بود، خیلی بی‌حوصله بود، وسواس داشت و هزار و یک عیب و ایراد دیگه. اما چه مدت زمان لازمه که ما این ویژگی‌ها رو در فرد تشخیص بدیم؟ حتما باید چند ماه یا چند سال باهاش باشیم تا این‌ها رو در او ببینیم؟ قطعا یک سری مسائل رو نمیشه با یکی دوبار پیش اومدن جدی گرفت و نیاز به شناخت بیشتر طرف مقابل داریم. اما نشانه‌هایی هم وجود داره که باید در اوایل رابطه ما رو محتاط‌تر کنه. جملاتی که در این پست آوردیم برخی از همین نشانه‌هاست.

جمله من خیلی اهل رمانتیک بازی نیستم

این جمله پر از ابهامه و باید کاملا روشن بشه. در رابطه دو نفره عاطفی قطعا احساسات و هیجاناتی وجود داره که در روابط معمولی وجود نداره. مهم‌ترین وجه تمایز رابطه عاطفی با سایر رابطه‌ها در همینه. ابراز علاقه، محبت و توجه کردن، تمایل به وقت گذروندن با هم، داشتن لحظات دو نفره هیجان‌انگیز و خیلی از موقعیت‌ها و رفتارهای دیگه نیاز هر فردی در یک رابطه دو نفره سالم هست و میتونن زیر مجموعه واژه رمانتیک باشن. وقتی فردی میگه اهل رمانتیک بازی نیست باید برای شما روشن بشه که آیا منظورش نیازهای اساسی یک رابطه دو نفره هست که اهلش نیست؟ در این صورت شما رابطه پر چالشی خواهید داشت، به خصوص اگه فردی احساساتی باشین.

جمله من دیر عصبانی میشم ولی اگه بشم بد عصبانی میشم!

ادعای دیر عصبانی شدن نشان‌دهنده اینکه در رابطه شما هم او دیر عصبانی میشه نیست. شاید رابطه‌تون برای او چالش‌انگیز باشه و هر روز باعث عصبانیتش بشه و از اون جایی که به گفته خودش بد عصبانی میشه، این موضوع میتونه به رابطه آسیب بزنه. همچنین دیر عصبانی شدن، بد عصبانی شدن رو توجیه نمیکنه چون گاهی ممکنه در حین یک عصبانیت، تمام پل‌های پشت سر رابطه شکسته بشه. حتی اگه یک بار در سال اتفاق بیفته! پس رابطه منطقی، رابطه‌ایه که افراد در اون هیجاناتی مثل عصبانیت رو مدیریت و به شیوه درست ابرازش کنن. پس وقتی این جمله رو از کسی شنیدین، محتاط‌تر پیش برین.

  14 نشانه پسری که قصد ازدواج ندارد (از کجا بفهمم قصد پسر ازدواجه)

جمله من با هرکسی آبم تو یه جوب نمیره

قطعا همه ما شخصیت و خلق و خوی خاص خودمون رو داریم و همین باعث میشه در انتخاب اطرافیان‌مون سلیقه خودمون رو هم اعمال کنیم چون بعضی از افراد رو بیشتر از بعضی دیگه می‌پسندیم و این کاملا طبیعیه. اما تحقیقات نشان داده، افرادی که در اوایل رابطه برای معرفی خودشون دائم عنوان می‌کنن با هرکسی نمیتونن بسازن، معمولا انعطاف‌پذیری پایینی در پذیرفتن دیگران و نظرات متفاوت دیگران دارن. این افراد ممکنه بعدها با دوستان شما، خانواده‌تون یا نزدیکان‌تون به چالش بخورن و به شما بگن دوست ندارن باهاشون ارتباط داشته باشن چون از اول گفته بودم با هرکسی آبم تو یه جوب نمیره!

جمله من رو یه سری چیزها وسواس دارم

کلمه وسواس رو جدی بگیرین. وسواس‌های عملی و فکری شیوع بالایی دارن و متاسفانه در اغلب موارد رابطه رو به چالش می‌کشن. فرقی نداره وسواس‌های عملی، آلودگی و نظم باشن یا انواع وسواس‌های فکری، شما باید به طور روشن بدونین طرف مقابل‌تون به چه چیزهایی اینقدر حساسه که اون رو وسواس میدونه. باید بدونین میتونین با این موضوع کنار بیایین یا اون رو حل کنین یا خیر. بنابراین ازش بخواین با جزئیات بیشتری وسواس‌هاش رو براتون شرح بده.

من خیلی خونسرد و بیخیالم

خونسردی ویژگی خوبیه اما اگه بیش از اندازه باشه فرد بی‌انگیزه و باری به هر جهت میشه. یکی از شکایات اصلی افراد، به خصوص خانم‌ها، اینه که طرف مقابل خیلی بیخیال و خونسرده، چیزی براش مهم نیست، اقدام خاصی انجام نمیده و موضوعات رو جدی نمی‌گیره. پس وقتی کسی میگه من خیلی خونسرد و بیخیالم، مطمئن بشین منظورش اینه که روی احساساتش مدیریت داره و بی جهت از کوره در نمیره. این دو خیلی با هم متفاوت هستن!

  خواندن داستان‌ سکسی توسط شوهر

مواظب نشانه‌های اوایل رابطه باشین!

ارتباط اصلی انسان‌ها به وسیله زبان هست. جملات و حرف‌ها پر از نشانه‌های مثبت و منفی هستن. به حرف‌ها خوب گوش بدین و صرفا شنونده اصوات نباشین. وقتی رابطه مراجعینی که بعد از سال‌ها بهم خورده رو بررسی می‌کنیم، خودشان متوجه میشن که همون اوایل رابطه میتونستن از صحبت‌های طرف مقابل خیلی از مشکلات‌شون رو پیشبینی کنن اما اون رو نادیده گرفتن.

 

 

همیار عشق را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط