همیار عشق

با سرعت مجاز عاشق بشین!

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

با سرعت مجاز عاشق بشین!

با سرعت مجاز عاشق بشین!


زود عاشق نشین

شاید بگین که، خوب عاشق شدن که دست من نیست، کار دِله! اما بدونین که اگر بخواین، میتونین کنترل کنین. زود عاشق شدن، باعث میشه که زودتر وابسته طرف مقابل بشین و به اصطلاح کور بشین و دیگه چشم‌هاتون، عیب‌هاشو نبینه. در این پست، بهتون توضیح میدیم که چیکار باید بکنین تا زود عاشق نشین و بتونین احساسات‌تونو کنترل کنین.

برای پیدا کردن عشق، عجله نکنین

درسته که عاشق شدن و بیشتر از این، اینکه بدونین کسی دوستتون داره، خیلی بهتون حس خوب و گرمی منتقل میکنه اما بدونین که هر عشقی، عشق واقعی نیست و هر کسی، عاشق واقعی‌تون نیست! هرچقدر برای پیدا کردن عشق، عجله کنین، زودتر وارد رابطه میشین و چون زود و بدون شناخت کافی، با اون شخص وارد رابطه شدین، به احتمال بیشتری بهتون آسیب میرسه و احساسات‌تون به شدت درگیر میشه. پس عجله نکنین. شما انتخاب‌های زیادی دارین اما نباید به همه جواب مثبت بدین!

ترس از دست دادن‌شو نداشته باشین

همه در طول زندگی‌شون، ممکنه بارها و بارها وارد رابطه عاطفی بشن اما مهم اینه که این تصور رو کنار بذارین که هر کسی که خواست باهاتون وارد رابطه بشه، دقیقا عشق واقعی و نیمه گمشده‌تونه و اگر کاری بر خلاف میل اون بکنین، اون میره و دیگه شما تا ابد تنها میمونین! اتفاقا اگر وقت و عمر ارزشمندتونو در رابطه‌های سمی، تلف کنین، نیمه گمشده‌تون پیداش نمیشه. پس ترس از دست دادن کسی که ازتون سوءاستفاده میکنه، از خط قرمزهاتون رد میشه و… رو نداشته باشین. چون نمیتونین اونو تغییر بدین اما میتونین تصمیم‌تونو برای ادامه دادن رابطه، تغییر بدین!

  سوء‌استفاده دختر از پسر (دوست دخترم ازم سوء‌استفاده میکنه)

درباره‌اش زیاد فکر نکنین

اگر به تازگی با کسی آشنا شدین، در تمام ساعات شبانه‌روز، درباره‌اش فکر نکنین چون همین کار، باعث میشه که چشم‌هاتون بسته بشه، در رویاهاتون غرق بشین و اشتباهات یا نشونه‌های مهم رو نبینین. البته حتی اگر مدت زیادیه که در رابطه هستین هم باید همین کار رو بکنین یعنی تمرکزتونو از روی رابطه‌تون بردارین و خودتونو مشغول کارهای مفید بکنین. اگر مدام تمرکزتون روی رابطه و رفتارهای طرف مقابل باشه، هم اونو اذیت میکنه و هم شما رو از کار و زندگی میندازه.

خانواده و دوستاتونو فراموش نکنین

یکی از کارهایی که میتونین انجام بدین تا خیلی به رابطه و عشق‌تون فکر نکنین، اینه که رابطه‌تونو با دوستان و خانواده‌تون گرم و صمیمی‌تر کنین و رابطه‌تونو حفظ کنین یعنی اجازه ندین که عشق‌تون، شما رو از زندگی، خانواده و دوستاتون دور کنه و بین‌تون فاصله بیندازه. روزهایی رو با دوستان صمیمی‌تون بگذرونین. این باعث میشه که در افکارتون غرق نشین و رابطه‌تونو با سرعت مجاز و طبیعی خودش، پیش ببرین.

ارزش‌هاتونو به خودتون یادآوری کنین

هر از چند گاهی بد نیست که با خودتون تنها باشین و فقط درباره خودتون فکر کنین. ارزش‌هاتونو به خودتون یاد‌آوری کنین و روی اعتماد به نفس‌تون کار کنین. به خودتون جملات مثبتی و انرژی‌بخش بگین. تکرار کنین که شما لیاقت بهترین‌ها رو دارین و نباید وارد هر رابطه‌ای بشین و هر رفتاری رو تحمل کنین.

نشونه‌ها رو زود ببینین

درسته که همه‌مون اشتباهاتی رو داریم اما یک سری رفتارها و اشتباهاتی هستن که برای رابطه مثل سَم میمونن. مثلا کسی که تنوع‌طلبه و نمیتونه متعهد بشه، کسی که بیش از حد پرخاشگره، کسی که دروغ میگه، کسی که هنوز در فکر عشق قبلیشه و… اینها اشتباهات و رفتارهای ناسالمی هستن که نباید نادیده‌شون بگیرین. اگر از همون اول، این علامت‌ها رو میبینین، به امید تغییر رفتارشون، رابطه رو ادامه ندین چون به احتمال خیلی زیاد، نه تنها رفتارهای ناسالم تغییر نمیکنن، بلکه ممکنه بیشتر و شدیدتر هم بشن. پس قبل از اینکه احساسات‌تون درگیر بشه، برای ادامه رابطه تجدید نظر کنین.

  خیلی ساکت و سرده، چیکار کنم؟

گاهی ترمزدستی رو بکشین!

اگر میبینین که طرف مقابل خیلی سریع رابطه رو پیش میبره، شما میتونین ترمز دستی رو بکشین و سرعت رو کمتر کنین! تا وقتی که مدت زیادی از رابطه‌تون نگذشته و در موقعیت‌های مختلف نشناختینش، سرعت رو زیاد نکنین. با سرعت مجاز حرکت کردن، یکی از رازهای موفقیت رابطه سالم و هدف‌منده!

 

همیار عشق را در اینستاگرام دنبال کنید.

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
فیسبوک
Share on telegram
تلگرام
Share on twitter
توییتر
Share on whatsapp
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط