smile

جادوی لبخند در جذب فرد مورد علاقه

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

جادوی لبخند در جذب فرد مورد علاقه

پژوهش‏ ها نشان داده است که آدم‏ها، افراد خنده‏ رو را جذاب‏تر و زیباتر ارزیابی می‏کنند؛ به‏ علاوه، ما به ‏طور ناخودآگاه جذب کسانی که می‏شویم که لبخند به لب دارند و با چهره‏ای بشاش به ما نگاه می‏کنند. اما راز این مساله در چیست؟

چرا لبخند در روابط‏مان، بسیار با اهمیت است؟


1. لبخند، زبان محبت
2. لبخند، نمایشی از اعتماد به‏نفس
3. لبخند، نشان جذابیت
4. لبخند، نماد قدرت
5. لبخند، ایجاد حس علاقه‏مندی
6. لبخند، ایجاد حس آرامش

لبخند، زبان محبت

زمانی را تصور کنید که فردی با لبخند به شما نگاه کرده است؛ چه حسی داشتید؟ لبخند حاوی پیام مهر و محبت است، این پیام به فرد مقابل کمک می‏کند در کنار شما راحت‏تر خودش باشد و احساس امنیت کند. این مساله، بر روی رابطه شما تاثیر مثبت زیادی خواهد گذاشت.

لبخند، نمایشی از اعتماد به‏ نفس

همه انسان‏ها از آدم‏های با اعتماد به‏ نفس خوششان می‏آید و لبخند یکی از بهترین راه‏ها برای نشان دادن آن است. این مساله به خصوص زمانی که اضطراب دارید، بسیار کمک کننده است. دیدن نگرانی شما، به خصوص در جلسات اول آشنایی زیاد جالب نیست. لبخند زدن شاید در ابتدا مصنوعی به نظر برسد، اما کم‏کم متوجه می‏شوید که حتی در خود شما اثرش را گذاشته است.

لبخند، نشان جذابیت

یکی از عوامل جذابیت خانم‏ها برای آقایان، لبخند زدن و خندیدن است، به‏ خصوص اگر حس شوخ‏ طبعی آقایان گل کند و برای شما لطیفه‏ ای تعریف کنند. خندیدن خانم، به مرد احساس قدرت می‏دهد که همین مساله باعث می‏شود فرد مقابل جذاب‏تر به نظر برسد. البته این قضیه در هر دو جنس صادق است، اما در آقایان بیشتر به چشم می‏خورد.

  هوش هیجانی و عاطفی در رابطه

لبخند، نماد قدرت

خانم‏ ها بیشتر به آقایانی علاقه‏ مند می‏شوند که حس شوخ‏ طبعی بالاتر دارند و بیشتر لبخند می‏زنند. اما چرا؟ اگر در مناظرات سیاست‏مداران دقت کرده باشید، معمولا همیشه لبخند کوچکی بر لب دارند که نشان از قدرتشان است. آقایانی که لبخند به لب دارند، حس قدرت را القا می‏کنند که این خود برای خانم‏ها بسیار برایشان جذاب است.

لبخند، ایجاد حس علاقه‏ مندی

لبخند حتی به مدت چند دقیقه، هورمون‏های شادی را در مغز ترشح می‏کند. زمانی که شما در کنار فرد دیگری احساس شادمانی داشته باشید، به طور ناخودآگاه سعی می‏کنید این احساس خوب را به آن فرد نسبت دهید و این باعث می‏شود کم‏کم به این عامل شادمانی، علاقه‏مند شوید. پس اگر دوست دارید توجه و علاقه کسی به شما جلب شود، سعی کنید بر روی لبانش لبخند بیاورید.

لبخند، ایجاد حس آرامش

زمانی را به خاطر بیاورید که با اضطراب و خستگی در مورد روزتان با کسی صحبت کرده باشید. دوست دارید فرد مقابل چه کار کند؟ آدم‏ها معمولا دوست دارند در این زمان حرف‏ هایشان شنیده شود تا کمی از تنششان کاهش پیدا کند. حالا فرض کنید، فرد مقابل شنیدن خود را با چاشنی لبخند همراه کند، فقط تصور کنید چه موقعیت آرامش‏ بخشی می‏شود!

 

 

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط