با کسی که در شهر دیگه‌ای زندگی میکنه ازدواج کنم؟ (ازدواج در روابط از راه دور)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

با کسی که در شهر دیگه‌ای زندگی میکنه ازدواج کنم؟ (ازدواج در روابط از راه دور)

«آیا درسته با کسی ازدواج کنم که در شهر دیگه‌ای زندگی میکنه؟»، «چطور بشناسمش و بدونم برای من همسر مناسبی هست یا نه؟»، «چطور تصمیم بگیریم که در شهر کدوم مون زندگی کنیم؟» در روابط از راه دور، شناختن افراد کمی دشوارتر از روابطی است که دختر و پسر با هم در یک شهر آشنا می‌شوند و می‌خواهند ازدواج کنند. چگونه می‌توان رابطه از راه دور را به ازدواجی موفق رساند؟ در این مقاله به شما کمک می‌کنیم تا بتوانید درست‌ترین تصمیم را در این زمینه بگیرید و ازدواج موفق داشته باشید.

در رابطه از راه دور، چگونه یکدیگر را بشناسیم؟


درباره موضوعات مهم با هم صحبت کنید

ارتباط برقرار کردن و صحبت کردن با یکدیگر در رابطه از راه دور بسیار مهم است. البته نباید فقط به صحبت‌هایی که می‌کنید اکتفا کنید اما این یکی از روش‌هایی است که از طریق آن می‌توانید تا حدودی یکدیگر را بشناسید. اشکالی ندارد که گاهی درباره موضوعات دیگر و غیرمهم صحبت کنید اما در طول روز حتما درباره موضوعات مهم هم صحبت کنید، نظر یکدیگر را بپرسید و اگر به اختلاف برخوردید، سعی کنید به توافق برسید. شما باید حتما از دیدگاه‌ها و طرز نگرش طرف مقابل‌تان نسبت به یک سری از موضوعات مطلع باشید تا بدانید که آیا او برای شما مناسب است یا خیر. درباره موضوعاتی که در ادامه مقاله آوردیم، با طرف مقابل به مرور زمان صحبت کنید:

 • چه انتظاراتی از همسر آینده‌اش دارد؟
 • آیا به شما اجازه می‌دهد ادامه تحصیل بدهید یا شاغل باشید؟
 • مدیریت مالی‌اش چگونه است؟ چقدر پس‌انداز می‌کند و چقدر خرج می‌کند؟
 • رسم و رسوماتی که برای ازدواج دارند به چه صورت است؟
 • آیا قصد بچه‌دار شدن دارد؟
 • از لحاظ جنسی سردمزاج است یا گرم مزاج؟
 • آیا فانتزی‌های خاصی برای رابطه جنسی‌اش دارد؟
 • نیازها و خواسته‌هایش در رابطه عاطفی و زندگی مشترک کدام‌اند؟
 • بعد از ازدواج چقدر می‌خواهد با خانواده خودش و با خانواده شما رفت و آمد کند؟
 • نحوه حل مشکلش در رابطه به چه صورت است؟ آیا همه مسائل را خودش حل می‌کنید یا از خانواده یا دوستانش مشورت می‌گیرد یا از مشاور متخصص کمک می‌گیرد؟
 • اگر مشکلی بین شما و خانواده‌اش پیش بیاید، چگونه به شما کمک می‌کند آن را حل کنید؟
 • خط قرمزهایش چیست؟ چه رفتارها یا حرف‌های برایش غیرقابل تحمل است؟
 • چقدر اهل تفریح و سفر کردن است؟
 • در روزهای تعطیل معمولا با چه کارهایی خودش را سرگرم می‌کند؟
 • چقدر اهل بیرون رفتن با دوستانش است؟
 • آیا در حین خشم می‌تواند خودش را کنترل کند؟
 • معمولا چگونه ابراز علاقه می‌کند؟ (کلامی، عملی، با هدیه و…)
 • بعد از ازدواج قرار است کجا زندگی کنید؟
  دنبال رابطه جدیه یا وقت گذرونی؟

در طول رابطه‌تان حتما درباره موارد فوق با طرف مقابل صحبت کنید و به نتیجه برسید.

حتما یکدیگر را ملاقات کنید

فقط از روی حرف‌ها و گفتگوها نمی‌توان به شناخت مورد نیاز از طرف مقابل رسید. باید حتما یکدیگر را چندین بار ملاقات کنید و در موقعیت‌ها و مکان‌های مختلف با یکدیگر وقت بگذرانید تا طرف مقابل را بشناسید و ببینید رفتار و نحوه برخوردش در موقعیت‌های مختلف چگونه است. وقتی رابطه‌تان جدی‌تر شد، حتما با خانواده‌ها هم ملاقات داشته باشید. ملاقات کردن خانواده‌اش به شما نشان می‌دهد که اخلاق و شخصیت او چگونه است. درست است که ممکن است او با خانواده‌اش تفاوت‌هایی داشته باشد اما سبک تربیتی خانواده‌اش قطعا روی او تاثیر می‌گذارد. با ملاقات کردن خانواده‌اش، می‌تواند به این موضوع پس ببرید و همچنین مطمئن می‌شوید که آنها با عروس یا داماد آینده‌شان برخورد خوبی دارند یا خیر.

آیا با کسی که در شهر دیگری زندگی می‌کند، ازدواج کنم؟


در کل نمی‌توان پاسخ قطعی به این سوال داد. بستگی دارد که طرف مقابل‌تان فرد مناسبی برای ازدواج است یا خیر و آیا می‌توانید در خصوص محل زندگی و سایر مسائل مهم با هم به توافق برسید؟ اگر همه چیز خوب است و تعهد، هیجان و صمیمیت نیز در رابطه‌تان وجود دارد، می‌توانید با هم ازدواج کنید اما قبل از آن حتما مشاوره بگیرید تا مشاور هم انتخاب‌تان را تایید کند و اگر موردی وجود دارد که باید آن را بدانید، برایتان توضیح بدهد تا ازدواج موفق و بدون شکست داشته باشید. می‌توانید در جلسات مشاوره پیش از ازدواج همیار عشق شرکت کنید. برای اینکه بتوانید تصمیم درستی بگیرید، در ادامه مقاله نشانه‌هایی را توضیح می‌دهیم که بیانگر این است که طرف مقابل‌تان برای شما همسر مناسبی خواهد بود و می‌توانید با او ازدواج کنید.

شما با هم هدف‌های مشترک تعیین می‌کنید

این مورد در روابط از راه دور بسیار مهم است. اگر شما حتی با وجود فاصله بین‌تان، می‌توانید هم تیمی‌های خوبی برای یکدیگر باشید و هدف‌های مشترک با هم تعیین می‌کنید، یعنی میزان هم بستگی بین‌تان زیاد است. این یک خبر عالی برای شما است. منظورمان از تعیین کردن اهداف مشترک، تعیین کردن هدف‌های کوچک است و نه هدف‌های بزرگ. شما می‌توانید از اهداف کوچک شروع کنید. مثلا همین که با هم قرار می‌گذارید که در تعطیلات پیش رو یکدیگر را ملاقات کنید یا با هم قرار می‌گذارید که در یک کشور یا شهر قرار بگذارید و با هم سفر کنید، یعنی توانستید با هم یک تیم تشکیل بدهید و هدف‌های مشترک مشخص کنید. اما اگر در رابطه هر کدام‌تان جداگانه هدف تعیین می‌کنید و نمی‌توانید با هم به توافق برسید، نشانه خوبی نیست.

  فال بازگشت معشوق و طلسم برگرداندن عشق

درباره آینده با هم صحبت و تصمیم‌گیری می‌کنید

وقتی درباره آینده‌تان صحبت می‌کنید، درباره هر دوتان صحبت می‌کنید و نه فقط برای خودتان. مثلا نمی‌گویید:«من میخوام در آینده این کار رو بکنم» بلکه می‌گویید:«ما میخوایم این کار رو بکنیم» یا «تصمیم گرفتیم این کار رو بکنیم» شما در آینده‌تان طرف مقابل را هم در نظر می‌گیرید. او هم همینطور.

خانواده و دوستان‌تان هم او را دوست دارند

اگر خانواده و دوستان‌تان شریک عاطفی‌تان را ملاقات کرده‌اند یا با او صحبت کرده‌اند و او را پذیرفتن، این مورد می‌تواند یک امتیاز مثبت برای رابطه‌تان باشد چون دیگر خیال‌تان راحت است که اطرافیان‌تان هم او را پذیرفته‌اند و کسی مخالفتی برای ازدواج‌تان ندارد.

اعتماد دو طرفه بین شما وجود دارد

اعتماد دو طرفه در رابطه یکی از مواردی است که باید حتما باشد. اگر اعتماد نباشد یا خدشه‌دار شود، کل رابطه آسیب زیادی می‌بیند. اگر علی رغم فاصله‌ای که با هم دارید، به یکدیگر اعتماد دارید و شک و تردیدی بین‌تان نیست، یعنی رابطه‌تان می‌تواند به ازدواج موفق برسد.

می‌توانید درباره ازدواج با هم صحبت کنید

می‌توانید درباره ازدواج با هم صحبت کنید و برنامه‌ریزی کنید. از صحبت کردن درباره آن طفره نمی‌روید و هر دوتان مایل هستید با هم ازدواج کنید.

زندگی جداگانه شخصی‌تان را هم دارید

بسیار مهم است که به یکدیگر وابسته نباشید و زندگی جداگانه شخصی‌تان را نیز داشته باشید. این مورد نشان می‌دهد که شما به بلوغ رسیده‌اید و آمادگی ازدواج کردن را دارید. شما خلاءهای روانی ندارید که به خاطر آن در کنار هم قرار بگیرید، بلکه واقعا نسبت به هم عشق واقعی دارید. شما و طرف مقابل در طول روز زمان‌هایی را به خودتان و زندگی شخصی‌تان اختصاص می‌دهید و اصرار ندارید که همیشه با هم باشید. فضای کافی را به یکدیگر می‌دهید. کنترل‌گری و محدود کردن در رابطه‌تان جایی ندارد. می‌توانید تعادل را بین رابطه و زندگی‌تان رعایت کنید و به هر دو به اندازه کافی رسیدگی می‌کنید.

  رابطه رو ادامه بدم یا نه؟؟

پیش شریک عاطفی‌تان می‌توانید خود واقعی‌تان باشید

وقتی پیش هم هستید نیاز ندارید نقش بازی کنید تا او از شما خوشش بیاید، بلکه او خود واقعی‌تان را پذیرفته است و مشکلی با آن ندارد. او عیب‌جویی افراطی نمی‌کند یا اصرار نمی‌کند که به شکل خاصی رفتار کنید.

در شرایط سخت در کنار شما است

حتی اگر به خاطر فاصله بین‌تان نتواند خودش را به شما برساند، اما از لحاظ احساسی و روانی پیش شما است و از شما حمایت و پشتیبانی می‌کند تا شرایط سخت را پشت سر بگذرانید.

هر دوتان برای حفظ رابطه تلاش می‌کنید

حتی با کوچک‌ترین کارها برای حفظ رابطه تلاش می‌کنید و قدم برمی‌دارید. رابطه‌تان یک طرفه نیست و هر دوتان دوست دارید در کنار هم بمانید.

مشاوره پیش از ازدواج فراموش نشود!

حتی اگر تمام موارد فوق روی رابطه‌تان صدق می‌کند، همچنان مشاوره پیش از ازدواج ضروری است مخصوصا برای اینکه رابطه‌تان از راه دور است. می‌توانید در جلسات مشاوره پیش از همیار رادیو عشق شرکت کنید.

سخن پایانی

ازدواج کردن یکی از تصمیمات مهم و اساسی زندگی هر فرد است. ازدواج یک نیاز طبیعی هر انسان است اما برای رفع این نیاز باید دقت لازم را به خرج بدهیم و نباید عجله کنیم. از آنجایی که رابطه‌تان از راه دور است باید دقت داشته باشید که واقع‌بینانه رابطه‌تان را بررسی کنید و طرف مقابل را به خوبی بشناسید. فراموش نکنید قرارهای ملاقات تعیین کنید و فقط به سوالاتی که می‌پرسید و صحبت‌هایی که می‌کنید اکتفا نکنید چون شما باید از نزدیک به اخلاق و رفتار طرف مقابل پی ببرید. در قسمت پایانی مقاله نشانه‌هایی را آوردیم که بیانگر این است که رابطه‌تان خوب و سالم است و می‌تواند به ازدواج موفق ختم شود اما تاکید می‌کنیم بعد از اینکه یکدیگر را شناختید و تصمیم به ازدواج گرفتید، از مشاوره پیش از ازدواج همیار عشق استفاده کنید تا ازدواج بدون شکست داشته باشید.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط