چرا عشقم ازم سرد شده؟ (شریک عاطفی‌ام دیگه شوق و ذوق دیدنم رو نداره)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

چرا عشقم ازم سرد شده؟ (شریک عاطفی‌ام دیگه شوق و ذوق دیدنم رو نداره)

آیا ناخودآگاه ذوق و شوق شریک عاطفی‌تون رو کور می‌کنین؟


آیا ناخودآگاه ذوق و شوق شریک عاطفی‌تون رو کور می‌کنین؟

کمی به اوایل رابطه‌تون فکر کنین. اون زمان نسبت به حالا شریک عاطفی‌تون ذوق و شوق بیشتری نداشت؟ پیشنهادات بیشتری برای تفریحات به شما نمی‌داد؟ نظراتش رو بیشتر ابراز نمی‌کرد؟ کلا با حوصله‌تر و فعال‌تر نبود؟ قطعا روابط بعد از مدتی به فعالی روزهای اول نیست، اما در بعضی روابط، افراد ناخودآگاه تمام ذوق و شوق طرف مقابل رو می‌گیرن. در این پست بعضی از این رفتارها رو به شما معرفی می‌کنیم.

غر زدن بعد از نظراتی که اعمال میکنه

وقتی بعد از انجام نظرات شریک عاطفی، شروع به غر زدن می‌کنیم او دیگه از اشتراک نظراتش با ما ناامید میشه. مثلا اگه پیشنهاد بده به فلان رستوران بریم و شما بپذرین اما مدام از غذا یا محیط اون جا گله کنین، او این غر زدن رو به خودش می‌گیره. بهتره بعدا و در یک فرصت مناسب نظرتون رو درباره رستوران بگین ولی در اون لحظه واقعا ضروری و حیاتی نیست. برعکس از او تشکر کنین که به فکر پر کردن ساعات خالی با هم بودن‌تونه.

دیر پاسخ دادن به احساسات او

احساسات معمولا ثابت نیستن و در طول روز ممکنه احساسات متغیری رو تجربه کنیم. وقتی شریک عاطفی شما در لحظه احساساتش رو بیان کنه و شما بهش پاسخی ندین یا چند ساعت بعد که او دیگه درگیر اون احساس نیست، پاسخش رو بدین، ناخودآگاه ذهنش شرطی میشه که احساساتش نادیده گرفته میشه. قطعا شما گاهی دست‌تون بنده یا شرایط روحی خوبی ندارین که به احساساتش جواب بدین اما اگه این نادیده گرفتن به دفعات زیاد صورت بگیره، او احساساتش رو کمتر به شما ابراز میکنه.

  چرا عاشق آدم اشتباهی میشم؟ (دلایل انتخاب شخص اشتباه برای رابطه عاطفی)

خودخواهی در اعمال نظرات

هیچ دو انسانی تمام و کمال شبیه به هم نیستن. حتی دوقلوهای همسان نیز تفاوت‌هایی با هم دارن. بنابراین نظرات شما و شریک عاطفی‌تون هر لحظه نمیتونه شبیه به هم باشه. اگه شما همیشه نظرات مخالفش رو نادیده بگیرین و نظرات خودتون رو اعمال کنین و به هیچ وجه این از خودگذشتی رو نداشته باشین که گاهی هم طبق خواسته او پیش برین، به تدریج او احساس میکنه اهمیتی براش قائل نیستی. مثلا تصور کنین او سینما رفتن رو دوست داره اما چون شما خوش‌تون نمیاد هرگز باهاش به سینما نمیرین و در عوض به مکان‌های مورد علاقه خودتون میرین و او هم باید همراهی‌تون کنه.

انتقاد بیش از حد

انتقاد بی‌اندازه و نابجا، ضربه محکمی به عزت نفس شریک عاطفی شما میزنه و او رو ناچار میکنه برای محافظت از غرور و شخصیت خودش، یا با شما مقابله کنه و کارتون به بحث و دعوا بکشه یا خود واقعی‌اش رو از ترس انتقادهای شما پنهان کنه. باید بدونین اولا انتقاد اصول مخصوص به خودش رو داره و باید اون رو بیاموزید. دوما دلیلی نداره هرچیزی که خلاف نظر شماست رو به باد انتقاد بگیرین.

چطور رابطه رو سر حال نگه داریم؟

سرحال نگه داشتن رابطه نیاز به مهارت داره. مهمه که بدونین چطور از احساساس‌های مثبت شریک عاطفی‌تون مراقبت کنین و احساسات منفی‌اش رو مدیریت کنین. در برخورد با احساسات او نباید بی گدار به آب بزنین، در غیر این صورت رفته رفته او صمیمیتش رو با شما از دست خواهد داد و در لاک خودش فرو میره.

  بخت‌گشایی فوری، سریع و تضمینی

 

 

همیار عشق را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

تو فکر مرد عاشق چی می‌گذره؟

“چرا نمی‌گه عاشقتم؟” ممکنه به عنوان یه دختر، در مورد شریک عاطفیتون دائم این سوالا تو ذهنتون بیاد که: “چرا نمی‌گه عاشقتم؟”، “چرا هر روز به من زنگ نمی‌زنه؟، یعنی

مطالعه»