برای زنم/شوهرم جذاب نیستم( چرا برای همسرم جذابیتی ندارم)

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

برای زنم/شوهرم جذاب نیستم( چرا برای همسرم جذابیتی ندارم)

آیا شما هم احساس می‌کنید برای همسرتان جذاب نیستید؟ جذابیت برای شما چه معنایی دارد؟ برای همسرتان چطور؟ جذابیت را در رفتار می‌بینید یا در ظاهر؟ جذابیت برای هر فردی یک تعریف خاص دارد اما یک سری معیارهای کلی برای جذابیت ظاهری و رفتاری وجود دارند که در این مقاله ابتدا آنها را معرفی می‌کنیم تا خودتان را محک بزنید چون شاید این احساسی که دارید به علت کمبود عزت نفس و اعتماد به نفس باشد. سپس راهکارهایی را توضیح می‌دهیم که هم از لحاظ ظاهری و هم از لحاظ رفتاری برای همسرتان تبدیل به مرد یا زن جذاب و دلربا شوید.

نشانه‌های خانم جذاب (جذابیت رفتاری)


به جوک‌های مردشان می‌خندند

مردان خانمی را جذاب می‌دانند که به حرف‌های خنده‌دار و جوک‌هایشان بخندد و نه اینکه غرورشان را له کند و حرف‌شان را کاملا نادیده بگیرد.

صادق هستند

همان طور که خانم‌ها مردان صادق را ترجیح می‌دهند و آنها را بیشتر دوست دارند، مردان نیز خانم‌های صادق را بیشتر دوست دارند. پس صداقت و راستگو بودن هم یکی از معیارهای جذابیت برای خانم‌ها و آقایان است.

رفتارهای مردشان را الگوبرداری می‌کنند

تحقیقات نشان داده‌اند که آقایان خانم‌هایی را جذاب می‌دانند که از رفتارهایشان و زبان بدن‌شان الگو برداری می‌کنند. مثلا اگر مرد پایش را روی پای دیگرش انداخته است و زن هم از این رفتار تقلید می‌کند، به چشم آن مرد ممکن است جذاب دیده شود. علت آن هم این است که مرد احساس می‌کند رفتارهایش برای زن آن قدر مهم است که به آن توجه زیادی کرده و الگوبرداری می‌کند. یعنی به مرد حس قدرت و قهرمان بودن را می‌دهد. البته در این کار زیاده‌روی نکنید.

زنان اجتماعی هستند

مردان از زنان اجتماعی خوش‌شان می‌آید و آنها را جذاب می‌دانند چون این زنان معمولا مهارت‌های ارتباطی زیادی دارند، ممکن است افرادی مستقل، با اعتماد به نفس و قوی باشند.

زنان مثبت‌اندیشی هستند

همه ما در زندگی‌مان مشکلات و سختی‌هایی داریم و گاهی بسیار زیاد ناامید و افسرده می‌شویم، پس حداقل در رابطه عاطفی به دنبال کسی هستیم که ما را از این حال و هوا خارج کند و بتواند به ما یادآوری کند که زندگی هنوز هم زیبایی‌هایش را دارد. پس مثبت‌اندیشی، مهربانی و دارای روحیه و تاب‌آوری بالا از جمله ویژگی‌هایی است که به شدت یک خانم را جذاب می‌کند.

زنان پرشور و شادی هستند

هیچ کس دوست ندارد در کنار افراد بدبین، کنترل‌گر، منفی‌نگر و ناراحت به مدت طولانی قرار بگیرد. همه ما دوست داریم در کنار افراد پرشور و شاد باشیم که به ما انرژی مثبت می‌دهند.

زنان شوخی هستند

یکی از معیارهای جذابیت زنان، شوخ بودن آنها است. افرادی که این توانایی را دارند که در موقعیت‌های مناسب، از شوخی‌های مناسب و به جا استفاده کنند، افراد جذابی هستند.

زنان قدرشناسی هستند

برای همه مهم است که با کسی در رابطه باشند یا ازدواج کنند که فرد قدرشناسی است و کارهایی که برایش انجام می‌دهند را می‌بیند و به چشمش می‌آید و نه فرد پرتوقعی که هر کاری که برایش می‌کنند، مهم نیست و غر می‌زند و عیب و ایرادی می‌گیرد. روحیه قدرشناسی و شکرگزار بودن از کارهای همسرتان را در خودتان افزایش دهید تا جذاب‌تر دیده شوید. حتی اگر او فقط یک شاخه گل برایتان می‌خرد، چنان قدردانی کنید که دوباره و دوباره این کار را انجام دهد و نه اینکه او را از اینکه برایتان چیزی خریده است، پشیمان کنید.

زنانی که از لحاظ جنسی و ظاهری اعتماد به نفس دارند

افرادی که خودشان را قبول دارند، اندام‌شان را دوست دارند و از لحاظ جنسی اعتماد به نفس دارند، مسلما جذاب‌تر از افرادی هستند که خودشان را جذاب نمی‌دانند یا با بدن خود راحت نیستند.

زنانی که برای خودشان ارزش و احترام قائل هستند

مردان عاشق زنانی هستند که به خودشان احترام می‌گذارند و برای وقت‌شان ارزش قائل هستند. این زنان وقت‌شان را با کارهای غیرمفید هدر نمی‌دهند بلکه مدیریت زمان دارند، به خودشان می‌رسند و در طول روز کارهای مفیدی انجام می‌دهند. این افراد وابستگی ناسالم به همسرشان یا سایر جوانب زندگی‌شان ندارند و در کنار زندگی مشترک‌شان، جوانب مختلف زندگی‌شان را هم به اندازه کافی و موفق حفظ می‌کنند.

  مشکلات زندگی مشترک زن و مرد شاغل (چطور بین شغل و زندگی مشترک تعادل برقرار کنیم؟)

لبخند می‌زنند و زبان بدن مثبتی دارند

یکی دیگر از معیارهای جذابیت، لبخند زدن و داشتن زبان بدن مثبت است، یعنی فرد دست به سینه و با گارد بسته و اخمو نباشد، بلکه لبخند بزند، زبان بدنش پذیرای دیگران باشد و…

نشانه‌های خانم جذاب (جذابیت ظاهری)


دور باسن بزرگ‌تر دارند

مردان به صورت غریزی جذب زنانی می‌شوند که دور باسن بزرگ‌تری دارند چون برای آنها نشان‌دهنده این است که این خانم قدرت باروری بیشتری دارد.

صدای رسا دارند

مردان جذب زنانی می‌شوند که صدای رسایی دارند. صدای بسیار بلند یا صدای بسیار کم جذابیت زیادی ندارد و می‌تواند خسته‌کننده و یا حوصله سر بر باشد.

موهای سالمی دارند

یکی دیگر از معیارهای جذابیت این است که خانم موهای سالمی داشته باشد. کوتاه یا بلند بودن مو زیاد مهم نیست و مسئله سلیقه‌ای است.

آرایش کم و ملایم دارند

مردان دوست دارند بیشتر زیبایی‌های طبیعی زنان را ببینند و آرایش‌های افراطی و غلیظ را دوست ندارند.

زنانی که قرمز می‌پوشند

در روانشناسی رنگ‌ها، قرمز یک رنگ تحریک‌کننده است و فرد را شهوتی می‌کند. به همین دلیل یکی از معیارهای زیبایی، این است که زنان گاهی قرمز بپوشند، مخصوصا زمانی که می‌خواهند ارتباط عاطفی قوی یا جنسی با همسرشان داشته باشند.

زنانی که موهای تیره دارند

برخلاف چیزی که شاید بسیاری از زنان فکر کنند، اغلب مردان موهای تیره را به موهای روشن و بلوند بیشتر ترجیح می‌دهند.

زنانی که قد بلندی دارند

البته منظورمان قد بلندتر از مرد یا قد بیش از حد بلند نیست اما معمولا مردان خانم‌هایی را جذاب می‌دانند که قد بلندی دارند اما قدشان کوتاه‌تر از خودشان است.

طول بازوی بیشتری دارند

طبق تحقیقات انجام شده، یکی دیگر از معیارهای جذابیت، داشتن طول بازوی بیشتر و داشتن بازوهای باریک است.

تناسب اندام دارند

مردان زنانی را جذاب می‌دانند که تناسب اندام نسبی را دارند یعنی نه بیش از حد چاق و نه بیش از حد لاغر هستند.

نشانه‌های مرد جذاب (جذابیت رفتاری)


صداقت دارند

همان طور که توضیح دادیم صداقت داشتن و راستگو بودن هم برای زنان و هم برای مردان یک جذابیت به حساب می‌آید.

به خانم‌ها احترام می‌گذارند

خانم‌ها مردانی را جذاب و دوست‌داشتنی می‌دانند که به خانم‌ها احترام می‌گذارند و از آنها بدگویی نمی‌کنند یا نسبت به آنها بدبین و بددل نیستند.

حس شوخ طبعی دارند

یکی از معیارهای جذابیت در خانم‌ها و آقایان داشتن حس شوخ طبیعی است البته شوخ طبعی مناسب و نه شوخ طبعی که بی‌ادبی یا بی‌احترامی به دیگران حساب شود.

هنرمند هستند

طبق تحقیقات انجام شده، هنرمند بودن مرد بسیار زیاد برای خانم‌ها جذاب است، مخصوصا هنر موسیقی چون فرد می‌تواند این هنر را با عشق آمیخته کند و به همسرش ابراز عشق و علاقه خاصی کند. مثلا موسیقی‌های عاشقانه بخواند یا بنوازد و…

مردانی که حامی و پشتیبان هستند

یکی دیگر از معیارهای جذابیت در مردان، حامی و پشتیبان بودن آنها است. زنان دوست دارند مرد حامی آنها باشد و اگر نیاز به کمک دارند، کمک کنند. زنان عاشق قدرت مردان هستند. نه فقط قدرت جسمی، بلکه قدرت شخصیتی و رفتاری هم مهم است یعنی فرد در رفتارش هم نشان بدهد که قهرمان همسرش است. یکی از رفتارهایی که قهرمانان انجام می‌دهند، حمایت از دیگران است که زنان عاشق این رفتار هستند.

مردانی که احساسی هستند

البته منظورمان ضعیف و احساساتی بودن بیش از حد نیست اما تا حدی احساساتی بودن را خانم‌ها دوست دارند. مردی که بتواند تشخیص دهد که چه زمانی باید احساساتی باشد و چه زمانی باید منطقی باشد، یک مرد را جذاب‌تر می‌کند. این مردان دارای بلوغ احساسی هستند و قادر هستند احساسات‌شان را در رفتار و کلام ابراز کنند. درواقع ابراز احساسات را نشانه ضعف نمی‌دانند.

مردانی که در کارشان نسبتا موفق هستند و در اجتماع جا افتاده هستند

برای زنان هم جذاب است که مردشان فردی اجتماعی باشد و در کارش تقریبا موفق باشد. این نشانه قدرتمند و با اعتماد به نفس بودن افراد می‌تواند باشد.

  شوهرم دوستاشو به من ترجیح میده! (شوهرم بیشتر به دوستانش توجه میکنه. چیکار کنم؟)

مردانی که اعتماد به نفس و عزت نفس دارند

یکی دیگر از معیارهای مهم جذابیت، داشتن اعتماد به نفس و عزت نفس است. زنان هم مردانی را دوست دارند که خودشان را دوست دارند، برای خودشان ارزش و احترام قائل هستند، قوی هستند و روحیه بالایی دارند و می توانند از لحاظ فکری، احساسی و رفتاری مستقل عمل کنند. این افراد مهارت حل مسئله، مهارت ارتباطی و سایر مهارت‌های زندگی را تا حد زیادی بلدند و به آنها عمل می کنند.

نشانه‌های مرد جذاب (جذابیت ظاهری)


مردانی که ریش یا ته ریش نگه می‌دارند

ریش یا ته ریش مردان برای بسیاری از زنان جذاب و زیبا است و حتی گاهی تحریک‌کننده است.

مردانی که موی بدن خود را کامل اصلاح نمی‌کنند

کمی موی بدن برای مردان جذابیت ایجاد می‌کند البته منظورمان این نیست که اصلاح نکردن موی بدن باعث بی‌توجهی به بهداشت شخصیتی‌تان شود. حفظ بهداشت شخصی در هر شرایطی ضروری است.

مردانی که بوی خوب می‌دهند

بوی بد بدن یا دهان برای مردان و زنان بسیار آزاردهنده است. می‌توانید برای بیشتر جذاب و آراسته و تمیز دیدن شدن در نگاه همسرتان، از ضدتعریق‌ها، عطرها و خوشبوکننده‌های بدن استفاده کنید.

مردانی که تناسب اندام نسبی دارند

برای زنان نیز مهم است که مردشان اهل ورزش و تحرک بدنی باشد تا بتواند تناسب اندام خود را حفظ کند.

مردانی که عضلانی و قوی هستند

مردان عضلانی و قوی برای مردان جذاب‌تر هستند چون قدرتمند و حمایتگر دیده می‌شوند. البته حتما نیاز نیست بدن بسیار ورزیده داشته باشید اما بدن مردانه‌تان را با تغذیه سالم و ورزش حفظ کنید.

چگونه برای همسرم جذاب‌تر باشم؟


مثبت‌اندیش باشید

سعی کنید همیشه حتی در شرایط سخت، نیمه پر لیوان را ببینید. شکرگزار آنچه که دارید باشید. انرژی مثبت را در خودتان بیشتر کنید و بدبینی را کنار بگذارید. اگر می‌خواهید در رابطه با همسرتان فردی جذاب باشید، باید ابتدا حال خودتان خوب باشد و خودتان انرژی مثبت داشته باشید تا بتوانید همین انرژی خوب را هم به همسرتان و ارتباط‌تان منتقل کنید. با این کار او بیشتر از قبل جذب شما خواهد شد.

همسرتان را تایید کنید و به او حس دیده شدن بدهید

به همسرتان با رفتار و حرف‌هایتان ثابت کنید که او را تایید می‌کنید و کارهایش به چشم شما می‌آید. حتی وقتی یک کاری را اشتباه انجام می‌دهد، به او سرکوفت نزنید بلکه روشش را بپذیرید و تایید کنید.

با اعتماد به نفس باشید

خودتان را باور داشته باشید، خودتان را جذاب و دوست داشتنی بدانید و هر چیزی که باعث می‌شود اینطور فکر نکنید را اصلاح کنید. مثلا اگر به خاطر اینکه حس شکست‌خوردگی در زمینه شغل‌تان می‌کنید، اعتماد به نفس ندارید، در شغل‌تان پیشرفت کنید، آموزش ببینید و هدفمند پیش بروید تا در این زمینه هم اعتماد به نفس داشته باشید، یا اگر در زمینه رابطه جنسی اعتماد به نفس ندارید، ببینید چه چیزی شما را اذیت می‌کند؟ اگر مسائلی مربوط به روح و روان‌تان است، به کمک روانشناس آن را اصلاح کنید و اگر مسائل جسمی مثل چاقی اذیت‌تان می‌کند و اعتماد به نفس‌تان را می‌گیرد، به دنبال راه حل‌های مناسب و سالم مثل ورزش کردن باشید. یادتان باشد که شما در هر زمینه‌ای می‌توانید پیشرفت کنید. فقط باید راهکارهای سالم را بدانید و به آنها عمل کنید. اگر در زمینه اعتماد به نفس و حس خودباوری احساس ضعف دارید، می‌توانید از روانشناسان همیار عشق کمک بگیرید تا این موضوع را ریشه‌یابی و حل کنند.

تنوع در زندگی‌تان ایجاد کنید

تنوع، هیجان و جذابیت می‌آورد. مثلا حتی در چیزهای ساده هم می‌توان تنوع ایجاد کرد. مثلا این بار لباسی را انتخاب کنید که تا به حال نپوشیده‌اید. رنگی را بپوشید که تا به حال نپوشیده‌اید. در رابطه زناشویی‌تان از پوزیشنی استفاده کنید که جدید است و… این کارها را انجام دهید و معجزه این تنوع‌ها را در زندگی‌تان ببینید.

همسرتان را در اولویت قرار دهید

منظورمان این نیست که تمام زندگی و کارهایتان را رها کنید و فقط به همسرتان توجه کنید اما او را در اولویت قرار دهید و نه خانواده، کار یا دوستان‌تان را. با او وقت با کیفیت بگذرانید. با او تفریح کنید و در کنار همه این‌ها سایر جوانب زندگی‌تان را هم به اندازه کافی حفظ کنید.

  تاثیر روابط قبل از ازدواج بر زندگی زناشویی

تن صدایتان را تغییر دهید

بیش از حد بلند یا آهسته صحبت نکنید. با لحن دستوری و تحکم‌آمیز صحبت نکنید. با لحن خوب، زیبا و مهربانانه با همسرتان صحبت کنید. حتی زمانی که از او عصبانی یا ناراحت هستید یا می‌خواهید انتقاد کنید هم باید با تن صدای خوب پیش بروید تا از همسرتان هم واکنش مناسب دریافت کنید.

با هم فعالیت‌های مشترک انجام دهید

با هم فعالیت‌های مشترک و لذت‌بخش انجام دهید. شاید علایق متفاوتی داشته باشید. گاهی شما کوتاه بیایید و طبق علاقه همسرتان پیش بروید. مثلا شاید شما کوه‌نوردی دوست داشته باشید و او پیاده‌روی کردن را. در این صورت گاهی طبق علایق خودتان رفتار کنید و گاهی طبق علایق همسرتان تا نشان بدهید که این تفاوت را پذیرفتید و همچنین علاقه‌مندی او هم برایتان مهم است.

احساسی‌تر رفتار کنید

اگر رفتارهای زنانه و دلبری کردن را بلد نیستید، یاد بگیرید و ابعاد شخصیتی زنانه‌تان را در خودتان با تمرین تقویت کنید. اگر مرد هستید هم جنبه احساسی شخصیت‌تان را تقویت کنید. اگر این باور را دارید که احساساتی بودن برای مرد نشانه ضعف است، آن را حتما اصلاح کنید چون این باور صحیح نیست. احساس و منطق به جا و در کنار هم باید استفاده شوند و هیچ کدام به خودی خود بد نیستند مگر آن که در جای بدی از آنها استفاده کنیم. البته حواس‌تان باشد که در احساساتی بودن زیاده‌روی نکنید تا همسرتان از شما دور و دلزده نشود.

از همسرتان تعریف کنید

همه ما دوست داریم افراد از ما تعریف و تمجید کنند. مرد یا زن تفاوتی ندارد. برای اینکه حس خوبی به همسرتان بدهید و به چشم او جذاب‌تر دیده شوید، گاهی از او تعریف و تمجید کنید. این تعریف‌ها هم حتما نباید تعریف از ظاهر او باشد، بلکه از باطن و شخصیتش هم تعریف کنید و نقاط قوتش را به او یادآوری کنید.

از لحاظ ظاهری به خودتان برسید

ورزش کنید، تغذیه سالم و خوب داشته باشید، حتی در خانه هم آراسته، تمیز و منظم لباس بپوشید، بوی خوب بدهید و به بهداشت شخصی‌تان هم اهمیت بدهید. این کارها شما را  جذاب‌تر نشان می‌دهند.

زندگی اجتماعی خوبی داشته باشید

در بخش‌های قبلی مقاله به این موضوع اشاره کردیم که داشتن زندگی اجتماعی خوب و موفق برای زنان و مردان جذابیت ایجاد می‌کند. ارتباطات دوستانه‌تان را حفظ کنید، در  شغل‌تان سعی کنید موفق شوید، اگر شاغل نیستید خودتان را با علاقه‌مندی‌هایتان مشغول کنید و با افرادی که در این زمینه کار می‌کنند ارتباط داشته باشید تا مهارت‌تان افزایش پیدا کند. به سمت تنها و منزوی بودن نروید چون هم باعث کاهش اعتماد به نفس‌تان می‌شود و هم از جذابیت‌تان می‌کاهد.

از زوج درمانگر کمک بگیرید

برای بیشتر جذاب و دلربا شدن برای همسرتان، می‌توانید از زوج درمانگران همیار عشق کمک بگیرید تا بتوانید راهکارهای بیشتری را دریافت کنید. اگر مشکلاتی مثل کمبود اعتماد به نفس و خود کم‌بینی هم داشته باشید، مشاوران ما به شما کمک می‌کنند تا این مشکلات را حل کنید.

سخن پایانی

جذابیت از نگاه زنان و مردان می‌تواند متفاوت باشد، همچنین هر فردی تعریف خاصی از جذابیت در ذهن خود دارد اما در این مقاله معیارهای کلی و علمی جذابیت رفتاری و ظاهری زنان و مردان را معرفی کردیم و سپس راهکارهایی را برای جذاب‌تر شدن از دید همسرتان، توضیح دادیم. بخشی از جذابیت به نوع نگاهی که خودمان نسبت به خودمان داریم برمی‌گردد. اگر خودمان را جذاب و زیبا بدانیم و اعتماد به نفس داشته باشیم، همسرمان هم به احتمال زیاد با همین دید به ما نگاه خواهد کرد اما اگر در این موارد ضعف داشته باشیم، میزان جذابیت‌مان کاهش می‌یابد. اگر شما هم دید منفی نسبت به خودتان دارید و خودتان را جذاب نمی‌دانید، می‌توانید برای بررسی شدن این موضوع و حل آن، از روانشناسان همیار عشق کمک بگیرید. گاهی ریشه‌های این احساس، به دوران کودکی ما برمی‌گردد.

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

چرا خواستگارم منصرف شد؟؟

چرا خواستگارم منصرف شد؟؟ خواستگاری به معنی این نیست که حتما با هم ازدواج خواهید کرد! قبل ازهر چیزی بدونین که خواستگاری کردن هیچ پسری، قطعیت ازدواج نیست. هر شخص

مطالعه»