«چرا عشقم ازم فاصله گرفته؟»

تاریخ آخرین بروزرسانی :

اشتراک گذاری

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

مشاوره

02122024728
رزرو نوبت

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

«چرا عشقم ازم فاصله گرفته؟»

«چرا عشقم ازم فاصله گرفته؟»


از احساسات خودش ترسیده

یکی از مهم‌ترین دلیل اینکه مردتون ازتون فاصله گرفته، اینه که از احساساتش ترسیده. قبل از اینکه شما رو ملاقات کرده باشه، شاید مدام دنبال عشقش میگشته اما وقتی شما رو ملاقات کرده و عاشق‌تون شده، شک و تردید در وجودش ایجاد شده. برای بعضی از آقایون این مسئله سختیه. این دسته از آقایون، نمیتونن با احساسات‌شون به خوبی ارتباط برقرار کنن. بنابراین، کمی فاصله میگیرن تا بتونن با احساسات‌شون کنار بیان. این مسئله رو به زبان نمیارن اما از لحاظ فیزیکی و احساسی، ازتون فاصله میگیرن.

از متعهد شدن میترسه

برای بعضی از آقایون سخته که به یک شخص وفادار بمونن و این مسئله براشون عجیبه. ممکنه دلیلش این باشه که هنوز سن‌شون کمه یا دنبال عشق گشتن رو دوست دارن اما رابطه بلندمدت رو نه یا شاید تا حالا تجربه رابطه بلندمدت رو نداشته و همین براش عجیبه، بنابراین ازتون فاصله میگیره تا با این موضوع، کنار بیاد. تربیتش هم ممکنه در این مسئله نقش داشته باشه مخصوصا اگر والدینش از هم جدا شده باشن.

به مستقل بودنش، وابسته هست

یک رابطه عاطفی، به فداکاری، تلاش و زمان نیاز داره و ممکنه بعضی از چیزهایی که از اونها لذت میبرین رو ازتون دور کنه. برای بعضی از آقایون، «ما» شدن در رابطه عاطفی، یعنی از بین رفتن استقالال و آزادی‌شون. اگر اون آقا، خیلی به مستقل بودنش وابسته باشه، ممکنه ازتون کمی فاصله بگیره. البته حتما از بودن در کنارتون لذت خواهد برد اما مشتاق این هم هست که زمانی رو به خودش و کارهایی که میخواد انجام بده، اختصاص بده. بنابراین ازتون کمی فاصله میگیره تا به خودش برسه و ببینه که قلب و احساساتش، کدوم رو ترجیح میده، شما یا استقلالش رو؟

  این مرد، شما رو دوست نداره!

از آسیب دیدن میترسه

اگر در روابط عاطفی گذشته‌اش شکست خورده باشه و آسیب دیده باشه، قبل از اینکه بهتون متعهد بشه، ازتون فاصله میگیره. اگر شریک عاطفی قبلیش دلش رو شکسته باشه، ممکنه اون بترسه که دوباره اتفاقات بد تکرار بشه. البته این موضوع، برای خانم‌ها هم صدق میکنه.

این همه احساسات، براش خیلی سنگین و زیاده

بعضی از رابطه‌ها، خیلی سریع پیش میرن. شاید سرعت بالا رو در رانندگی دوست داشته باشه اما در رابطه عاطفی دوست نخواهد داشت. اگر احساس کنه که رابطه‌تون خیلی سریع پیش میره، ممکنه فاصله بگیره و اصطلاحا ترمز دستی رو بکشه تا با سرعت کم‌تری پیش برین.

نیاز داره مردانگیش رو ترمیم کنه

رابطه عاطفی، ممکنه تا حدودی شما و طرف مقابل رو تغییر بده. این تغییر، برای آقایون عجیب و ناآشناست، بنابراین طبیعت و ذات‌شون در برابرش میجنگه تا از خودش دفاع کنه. در این شرایط، مردتون ازتون فاصله میگیره و به غار مردانه‌اش میره تا بتونه باتری مردانگیش رو با وقت گذروندن با دوستاش، دوباره شارژ کنه. زمانی که به دور از شما وقت میگذرونه، بهش این فرصت رو میده که با خود واقعیش ارتباط برقرار کنه، ارتباطی که توسط رابطه عاطفی‌تون ممکنه ضعیف شده باشه.

در زندگیش تحت فشاره

وقتی عشق‌تون ازتون فاصله میگیره، گاهی دلیلش شما یا رابطه‌تون نیست. بلکه دلیلش فشار روحی و روانی و استرس، در بخش‌های دیگر زندگیشه. مثلا شاید در محل کار خیلی تحت فشاره  یا شاید مشکلاتی با خانواده‌اش داره و… اگر اوایل رابطه‌تون باشه، ممکنه اون نخواد یا نتونه در کنار شما آرامش پیدا کنه یا ممکنه نگران این باشه، که این مشکلات ممکنه شما رو بترسونه یا در شما شک و تردید ایجاد کنه و برای ادامه رابطه‌تون مشکلی پیش بیاد. پس ازتون فاصله میگیره تا شما متوجه مشکلاتش نشین.

  نکاتی برای موفقیت در مدیریت رابطه از راه دور

خیلی بهتون علاقه‌مند نیست

این هم میتونه یکی از دلایلش باشه که شاید اونطور که شما فکر میکنین، عاشق‌تون نیست. متاسفانه بیشتر آقایون نمیتونن درباره احساسات‌شون صحبت کنن، به همین دلیل به جای اینکه باهاتون صحبت کنه و بگه که رابطه جدی و بلند مدت نمیخواد، ازتون فاصله میگیره تا شما متوجه این موضوع بشین.

 

همیار عشق را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

اشتراک گذاری مقاله

فیسبوک
تلگرام
توییتر
واتساپ

در کدام زمینه می‌تونیم کمکتون کنیم؟

رزرو نوبت مشاوره

مشاوره روانشناسی برای

ایرانیان خارج از کشور

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

عضویت در خبرنامه

پرسش و پاسخ کوتاه

برای پرسش و پاسخ کوتاه سوال خود را از طریق فرم زیر مطرح کنید. پاسخ، زیر این مقاله در سایت منتشر می شود و به ایمیلتان هم ارسال خواهد شد. برای گرفتن نوبت و مشاهده شرایط مشاوره و گفتگوی آنلاین یا تلفنی با مشاورین روانشناس رادیو عشق اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط